SPLINTER kerk- en schoolnieuws. EEN VEELBEWOGEN NACHT. kteTkwao[?m Wi*de U ^ean ^ourl°^ LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 30 April 1928 Derde Blad No. 20898 69ite Jaargang BL w Het speciaal Huiskamerkarpel Wilton", 2 M. x 3M. f. 79.50. FEUILLETON. UIT DE RIJNSTREEK. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Vlissingen (vac.-A. S. Mina). E. H. Blaauwendraad, te Oudwoude en Weslergeest (Fr.). Te Oud-Beijerland (2e Red.pl.), J. J- Timmer, te Ermelo. Bedankt: Voor St. Annaland: P. Kruyt te fcdemirdum c.a. GEREF. KERKEN. IAangenomen: Naar Hoogersmilde: W. de Iraaf, cand. te Kampen. Naar Rotterdam ■ltshaven (vac.-P. Nomes): K. Schilder te Sgstgeest. Bedankt: Voor Baarland, Geesteren-Gel laar, Genemuiden, Helmond, Midwolda, jnacker-Nootdorp. Sellingen en Warffum: de Graaf, cand. te Kampen. CHR. GEREF. KERK. Beroepen: Te Dordrecht: H. A. Hilders, te aschedé. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt: Voor Leiden, ds. J. D. Barth, te (degraven. DE BISSCHOP VAN HAARLEM. Zijn levensgeschiedenis. Omtrent de Zaterdag overleden bisschop an Haarlem kan het volgende worden ge- eld Augustines Josephus Callier, de zevende srkprelaat, en sedert het herstel der kerk elijke hiërarchie hier te lande, de vijfde lisschop, die den episcopalen zetel van aarlem bezette, werd den 29en Mei 181-9 te Vlissingen geboren. Op 23-jarigcn leeftijd werd hij te Utrecht oor Mgr. A. Schaepman tot priester gewijd. Achtereenvolgens zagen Volendam, Am- rdam (de Posthoorn) den jongen Callier Is kapelaan werkzaam. Den Haag zag in Augustus 1875,zij het in slechts kort, kapelaan Callier, aan de normalige Binnenhofskerk, werkzaam. Reeds in October van hetzelfde jaar werd apelaan Callier, door de kerkelijke overheid an daar weggeroepen, teneinde als pro- ssor in de rhetorica te Ilageveld, met do pleiding der toekomstige priesters aan het ?minane aldaar belast te worden. Gedurende meer dan achttien jaren heeft rot. Calier zich daar als groot-paedagoog en Is een echte Magister studiosorum gehand- aafd. In Maart 1892 riep de toenmalige bi99chop an Haarlem, wijlen Mgr. C. J. Botlemanne, irof. Callier naar Haarlem. Gelijktijdig mei iens benoeming tot Vicaris-Generaal van liet bisdom, verhief de bisschop, Mgr. Cal lier tevens tot kanunnik van het kathedrale apittel van Haarlem. Als vice-be9tuurder van het bisdom heeft (gr. Callier gedurende elf jaren naast en eet zijn bisschop de lasten en zorgen van it omvangrijk diocees, waarin de drie groov- !e steden des lands gelegen zijn, helpen Als vicaris droeg hij volledige kennis van h stand der zaken van de verschillende irochiën, congregaties en kerkelijke ver lust een aangenaam karakter, beschaafde RECLAME. 2614 (ONE WONDERFUL NIGHT). Uit het Engelsch van LOUIS TRACY. Vertaald door J. M. (Nadruk verboden). 4) let staat vast dat ze betaalde agenten ^aren van iemand die er belang bij had om iet huwelijk van Lady Hermione Grandison e verhinderen. Zij ontvingen brieven en elegrammen die bepaalde instructies in heiden en waaruit blijkt dat lieden die Matschappelijk ver boven deze beide ver achten staan, mede betrokken zijn in het complot om het huwelijk van genoemde lame te beletten Mr. Schmidt, als advocaat zult u begrijpen dat ik niet alle details kan needeelen, maar ik geloof dat ik mijn mee- "ng dat het heel moeilijk zal zijn om de zaak van het huwelijk en die van den moord van elkaar gescheiden te houden, voldoende heb toegelicht. Op deze uiteenzetting volgde een lange 'tilte, waarin geen ander geluid werd ge mord dan de zware, hijgende ademhaling ?an Graaf Vassilan. Hij had zijn gemaakte Jouding prijsgegevenhij was niets anders an het type van den goedgekleeden mis dadiger uit beteren stand, die in doodsangst het oogenblik van ontmaskering afwacht. t Moeilijk zegt u? vroeg de advocaat eindelijk, met veel overleg het woord kie zend dat hem de sleutel scheen tot het Sansche probleem. Heel moeilijk zelfs. Maar niet onmogelijk? Het komt mij voor. maar dit is niets a" een persoonlijke meening, zei de detec- 'angzaam. dat het openbaar ministerie «^neigd zal zijn het meeste licht op den bi?0 t te ^aten vaUen en het huwelijk als .1, k beschouwen. Maar dit laatste er pmnen ^u^en houden zal het toch niet innemende vormen was hij begaafd met een groote welsprekendheid. Hieraan paarde hij een diep doorzicht en strikt rechtvaardig heidsgevoel. Het R.K. onderwijs en de ka- tholiee werklieden-orgnisaties droeg hij een warm hart toe. Inderdaad mocht Mgr. Callier als vicaris 's Bisschops rechterhand genoemd worden. Op 23 Mei 1903 kwam door het overlijden van Mgr. C. J. Botlemanne, de Haarlemsche bisschopszetel vacant en benoemde het Hoogwaardig kapittel den toenmaligen deken van Haarlem Mgr. B. Dankelman tot vicaris-capitularis, sede vacante, van hel Bisdom. Bij breve van Paus Pius X op 11 Septem ber 1903, gewerd Mgr. Callier zijn benoe ming als opvolger van Mgr. Bottemanne tot bisschop van Haarlem, waarna de nieuwe bisschop op 12 October d.a.v. op plechtige wijze van zijn troon in de Kathedraal bezit nam. In zijn eerste herderlijk schrijven tot zijn onderhoorigen beriep de nieuw gekozene zich op zijn patroon St. Augustinus, die evenals hij ook bij de aanvaarding van de volheid des priesterschaps, zich met een bede tot de hem toevertrouwden richtte. Verder verzocht hij aller gebed vooral in de dagen, die zijn H. Wijding voorafgingen. De bisschopswijding, waarvoor gebruikc- lijkerwijze steeds een Aposlelfeestdag geko zen wordt, werd bepaald op 28 October (S.S. Simon en Judas). Als Episcopus con secrator trad op Mgr H. v. d. Wetering, aartsbisschop van Utrecht, terwijl deze als w ijbisschop geassisteerd werd door Mgr P. Leyten, bisschop van Breda en Mgr. H. M. Holleman, Magister der Kruisheeren van St. Agatha. Wat Mgr. Callier gedurende de bijna vijf en twintig jaren voor het Haarlemsche diocees als bisschop geweest is, kan met ïecht de voortzetting zijner taak, als vicaris aangevangen, genoemd worden. Ontzettend was de uitbreiding op kerke lijk gebied. Enorm was de expansie der groote steden; het aantal nieuwe kerken onder dezen bisschop tot stand gekomen en door hem geconsacreerd, beloopt bijna een honderdtal in dit diocees. Een leger van nieuwe priesters heeft Mgr Callier in het II. Dienstwerk ingeleid en hen de handen opgelegd. Ontelbaar is hel aantal vormelin gen door hem bevestigd. Ter verdere uitbouw van het geestelijk leven in zijn bisdom richtte hij o.a. de Julianacongregatie op. Verder de slich ting Bethaniê te Bloemendaal, de Vrou wen van Nazareth en de Kruisvaarders van St. Jan te Rijswijk (laatstgenoemde als lee- ken instellingen). Onder zijn bestuur verrezen retraitehui zen te Rotterdam, te Noordwijkerhout en te Bergen (N.H.). Mede had onder Mgr. Cal- liers herderlijk bestuur de overplaatsing van het seminarie Hageveld te Voorhout, naar de nieuwe grootsche stichting te Heemstede plaats. Naast hel groot aantal kerken onder Mgr. Calliers episcopaat verrezen, neemt 't aan tal nieuw gestichte scholen een nog grou- tere plaats in. De geschiedenis van den bouw van de kathedrale kerk van St. Bavo te Haarlem, hangt bijna geheel met een groot gedeelte der levensgeschiedenis van Mgr. Callier ie zamen. De wensch. bij het eerste ontwerp voor Haarlems kathedraal reeds naar voren ge bracht, om naar het voorbeeld onzer Mid- deleeuwsche voorvaderen, dezen katne- draalbouw werkelijk zoo monumentaal mo gelijk op te vatten, is voorzeker bij de ge leidelijke totstandkoming in den loop der jaren allengs verzekerd geworden. Tal van kunstenaars werden bij de inrichting der kathedraal door den kunstzinnigen Bis schop ruimschoots in de gelegenheid gesteld hun gaven als sierkunstenaar naar alle zijden te ontplooien. Onder Mgr. Calliers bestuur werd in 1903 Omdat hij de schakel vormt tusschen de beide groepen van gebeurtenissen. Denkt u dat hij komt? Winter keek op de klok en zette een teleurgesteld gezicht. Ik ben bang van niet. Hij zal wel zeg gen dat hij te ziek is om te komen; maar hij is niet ziek; alleen maar bang. Bang? Waarvoor? Voor de consequenties van zijn eigen daden. In zeker opzicht was mr. Hunter zijn bondgenoot, maar dien was het alleen als journalist om de sensatie te doen van dit vreemdsoortige huwelijk. Schmidt zat diep in gedachten verzonken voor zich uit te kijken. Lord Valletort voelde zich blijkbaar niet bijzonder op zijn gemak. Zelfs een Britsche graaf kan zich niet straffeloos permitteeren de wetten des lands op zij te zetten en het werd hem dui delijk dat hij en zijn Hongaarschen vriend zich in ernstige moeilijkheden hadden ge stoken. Curtis en Devar peinsden zich suf hoe het kwam dat de namen van Martini en Rossi heelemaal niet genoemd werden, maar zij wachtten zich wel uit hun rol van zwijgende toehoorders te vallen. Eindelijk nam Mr. Schmidt weer het woord. Laten we veronderstellen, begon hij. dat Lady Hermione bereid is onmiddel lijk met haar vader naar Parijs terug te keeren Winter schudde glimlachend het hoofd en de advocaat zweeg plotseling. Uitgesloten! Absoluut uitgesloten, Mr. Schmidt! Ik weet het zeker. Nog geen uur geleden heb ik de dame ontmoet bij Mr. Curtis op hun appartementen :n Rilz Hotel.... Onzin 1 schreeuwde Lord Valletort op gewonden. Mijn dochter heeft den nacht doorgebracht op haar kamers in West Ken sington. Ik heb haar er zelf heen zien gaan. Dat is wel mogelijk. Ik twijfel zelfs niet aan dp waarheid van wat u zegt. Maar een vrouw heeft nu eenmaal het onschat bare voorrecht om van idee le mogen ver anderen! En dus is Lady Hermione naar haar echtgenoot teruggekeerd. Ik kan u ook nog meedeelen dat Mr. Curli® en zij 1906 het schip met transeptmuren bene vens de middenkoepel aan het hoogkoor toe gevoegd. Een waardige bekroning zou het monumentale bouwwerk aan de Leidsche vaart verkrijgen als de voorportalen en torenbovenbouw onlaïigs in uitvoering ge nomen, afgebouwd zullen zijn. Deze hartewensch van den Kerkvorst zou het feestgeschenk vormen van het dankbaar Haarlemsch diocees aan zijn opperherder bij diens aanstaand zilveren bisschousfeest in October e.k. Dit heeft deze kerkprelaat thans niet mogen beleven. Met Mgr. Callier is een uitnemend pries ter en groot kerkvorst, over wien de latere geschiedenis nog veel zal spreken, heenge gaan. Woensdag tegen ongeveer twaalf uur des middags zal de overbrenging plaats hebben van het Bisschoppelijk paleis naar de Ka thedraal. De stoet zal bestaan uit een lijk wagen met twee volgrijtuigen en zal de vol gende route nemen: Nieuwe Gracht, Kin derhuissingel, Wilhelminastraat, Wilson- plein, Leidschevaart. De plechtige metten in de St. Bavo zul len Woensdagavond te half acht plaats heb ben. Donderdagmorgen te 10 uur vangen de Lauden aan, daarna volgt de pontificale Requiem-mis, welke zal worden opgedra gen door Z. D. H. Mgr. H. van de Wetering, Aartsbisschop van Utrecht. De overige Bis schoppen,, alsmede Z.Exc. Mgr. Schioppa.de Internuntius, zullen mede bij deze uitvaart in de Kathedrale Kerk aanwezig zijn. Na de Requiem-mis zullen er vijf pontificale ab- soluties plaats vinden, waarvan de laatste door den Aartsbisschop. Behalve alzoo het geheele episcopaat zullen natuurlijk ook al de Hoogeerw. Heeren van het Haarlemsch Kapittel bij deze uitvaart assisteeren. De Schola Cantorum van het groot-semi narie le Warmond zal de Gregoriaansche zangen uitvoeren. Naar wij vernemen, aldus de „Msb.", zal de lijkrede worden uitgesproken door Mgr. H. J. M. Taskin, president van het Groot- Seminarie en Proost van het Kapittel. Na afloop van de uitvaart zal de over brenging plaals hebben naar den bisschop- pel ijken grafkelder te Overveen. De lijkstoet zal hierbij de volgende route volgen- Emmastraat. Julianastraat, Plein, Groote Houtstraat. Groote Markt, Jansstraat. Nieuwe Gracht (langs het Bisschoppelijk Paleis). Kruisweg, Parklaan. Kinderhuis singel, Zeilweg naar de kerk in Overveen. Het gevolg zal bestaan uit twintig rijtui gen. Heden en Dinsdag zullen rouwbezoeken aan het Bisschoppelijk Paleis worden afge wacht. Ook de Internuntius, Mgr. L. Schioppa zal waarschijnlijk dezer dagen in de chapelle ardente een H. Mis komen opdragen. ALPHEN. Het fonds .Uitbouw" der Ned.-Herv. Kerk alhier, hetwelk gevormd werd met het doel tot het stichten van een tweede kerkgebouw ontving in 't afgeloopen boekjaar f. 7816.385 tegen f. 6281.315 in het vorige jaar. Hier van werd ontvangen door collecten f. 2980.-II5de busjes voor de Kerkbode le verden f. 1995.40 op. terwijl de winst van het schapenfonds f. 778.75 bedroeg. De z.g. duizend-gulden collecte" beliep inclusief de nagekomen giften f. 1122.455, verder bedroeg de gekweekte rente f. 143.35. De catechesa- tieabus leverde f. 83.03 en de collecten van de Zondagsschool f. 203.935 op. Met veel dank werd melding gemaakt van een gift van f. 500 geschonken door iemand die on bekend wenscht te blijven. Exclusief diverse van plan zijn opnieuw te trouwen, niet omdat het huwelijk onwettig was. maar om redenen die men van een fijnvoelende jonge vrouw uitstekend begrijpen kan. U hoeft niet aan de waarheid van wat ik zeg te twijfelen, voegde Winter er aan toe tegen den Graaf die schuimbekte van woede. Mr. Schmidt heeft een telefoon naast zich slaanhij kan Ritz opbellen en het de jonge dame zelf vragen. Maar de advocaat deed dit niet. Hij liet eerst Lord Vallentort de fiolen van zijn toorn over hel hoofd van John Delancy Curtis uitstorten. Het is natuurlijk zonneklaar, schimpte hij, dat u op een of andere manier ge hoord hebt dat mijn dochter buitengewoon rijk is en u bent er in geslaagd haar wijs te maken dat uw gedrag buitengewoon held haftig en altruïstisch is. Maar u hebt het mis als u denkt dat u mij op zij kunt zetten alsof ik een aftandsche oude gek was. Als ik hier vandaan kom, ga ik regelrecht naar de justitie. Ik dacht dat u de behartiging van uw belangen aan mij had opgedragen, viel de advheaat hem in de rede. De woedende Lord hield oogenblikkelijk zijn mond en de advocaat ging voort: Zou ik mogen vooretellen dat Mr. Winter met de heeren Curtis en Devar een oogenblik in een andere kamer gaan, ter wijl ik een kort onderhoud heb met Lord Valletort en Graaf Vassilan? ïk ben niet van plan een schikking te accepteeren, als u daarmee maar rekening houden, zei Winter scherp voor hij met de beide jongelui het kantoor verliet. Toen de deur van een kleinere kamer achter de drie mannen gesloten was, wilde Devar iets zeggen, maar Winter gaf hem direct een teeken om te zwijgen. De detec tive lien naar hel raam en met de rug naar de anderen toe. keek hij uit het open venster naar de straat. Tienmaal verbeeld den zij zich dat zij hem haast onmerkbaar naar beneden zagen knikken, alsof hij iemand een signaal gaf. Ze hoefden niet lang te wachten op de komst van den advocaat. Bij sommige gelegenheden, zei deze, uitgaven werd aan den kerkeraad f. 7500 afgedragen, terwijl nog een saldo in kas is van f. 460.805. Het afgeloopen jaar geeft groote reden tot dankbaarheid. Aan het slot van het over zicht werd nog gewag gemaakt van het ver trek van ds. Veldhoen. Deze was ook in dezen arbeid zulk een groote stuwkracht. Het verslag eindigt met den wensch dat het co mité onder leiding van den nieuwen leeraar ds. Stehouwer met evenveel succes zal mo gen werken. Vrijdagmiddag werd een 6-jarig jongetje van v. Z. in den Hoorn, dat den weg plotse ling overstak, door een passeerende auto aangereden. Een geneeskundig onderzoek stelde vast dal het kind een been had gebroken. Gevonden voorwerpen: kinder-porte- monnaie, reserve-autoband Dunlop Cort, duimstok, bril in étui, belastingplaatjes, kaasmes en melkzeef, doublé sierspeldje, een paar bruine glacé handschoenen, bruine portemonnaie met inhoud. Inlichtingen aan het politiebureau. Door de Commissie voor de Alphcn- sche Kaasmarkt is besloten aan B. en W. dezer gemeente adviseeren de gewone wekelijksche kaasmarkt weder te doen aan vangen zoodra verwacht mag worden-, dat de aanvoer van graskaas voldoende zal zijn. In een nader door de Commissie met kaasproducenten te houden vergadering zal het advies betreffende den juislen datum (10 of 17 Mei) worden vastgesteld. Vooraf zal van den dag van aanvang van de kaasmarkt voldoende bekendheid worden gegeven. ALKEMADE. Gemeenteraad. Het vermenigvuldigings- cijfer van 3'/a gebracht op 4 De electrificatie van de Kaag De tol aan het Zijlhek. Voorzitter: de burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering met gebed worden de notulen van de vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Aan de orde de agenda: lo. Vaststelling van een raadsbesluit tot het bepalen van een percentage voor de gemeentelijke inkomstenbelasting voor het belastingjaar 1928-1929. B. en W. stellen den Raad voor het percentage te bepalen op 4 pet. (vorig jaar 3V2 pet.) De heer J. de Vette vraagt den voorz. wanneer er een einde komt aan de belas- ting-verhopging. De voorzitter merkt op, dat B. en W. voorzichtig genoeg zijn in het beheer der gemeente-financiën, doch de gemeente is dikwijls krachtens de wet verplicht tot be langrijke uitgaven. In dit verband wijst de voorzitter op de kosten Nijverheidsonderw|js- wet, voor de leerlingen uit deze gemeente te betalen aan de gemeente Leiden. De kosten bedragen hiervoor per leerling f. 92. Vervolgens kosten voor de leerlingen, die H.B.S. en Gymnasium bezoeken. Het zevende leerjaar zal wederom belangrijke financieele offers van de gemeente vergen, terwijl het toenemend verkeer op de wegen oorzaak is, dat de uitgaven steeds meer stijgen. Dat do tuinderij en veehouderij in de laatste jaren zoo terugloopen is een zaak welke buiten de schuld ligt van het gemeente bestuur. De heer Horsman merkt op, dat we het maximum-percentage hebben, dat bepaald is in de verordening. Hierna wordt z. h. s. het percentage op 4 pet. vastgesteld. 2o. Vaststelling van een verordening op de heffing en invordering van opcenten op ae rijksinkomstenbelasting in deze gemeente. Dcor den voorzitter wordt medegedeeld, aa in verband met de wet van 15 Maart 1928, tot verlaging van het tarief der rijks- zijn weinig woorden soms buitengewoon welsprekend. Laat ik u daarom meedeelen, Mr. Winter, dat Lord Valletort en Graaf Vassilan van plan zijn met den middagtrein naar Parijs te vertrekken. Zij hebben mij opgedragen aan te bieden om de reis naar Frankrijk te betalen voor den muziekleeraar Jean de Courtois, maar hij mag niet met denzelfden trein reizen waarmee zij ver trekken. Wat u betreft. Mr. Curtis, de Graaf neemt alle beleedigmgen en bedreigingen aan uw adres terug en hij geeft u voor zoover noodig volkomen vrijheid van handelen Mocht u mij nader wenschen te Taadplegen, dan zal me dat zeer aangenaam zijn Ik zeg dat niet zoozeer uit zakelijke overwegingen.... maar er zijn omstandig heden.... Maandag om elf uur ben ik tot uw dispositie. Tot ziens dan. Bonjour, Mr. Devar. mijn groeten aan uw vader. Mr. Winter, ook lot ziens..... „bij Phillippi zien we elkaar weder." Toen ze de frissche lucht op het Embank ment inademden kon Devar zijn mond niet meer houden Mr. Winter, zei hij, als u me niet direct vertelt hoe u dat klaargespeeld heb, ga ik hier op het trottoir zitten huilen als een pasgeboren kind. U bent er van a tot z bij geweest. U hebt ieder woord gehoord dat er gezegd is, zei de detective nuchter. Ja dat u ze te pakken had heb ik ge merkt. Maar wie in 's hemelsnaam zijn Peter Balusky en Franz Viviadi? Wanneer hebt u die opgeduikeld? Vielen ze uit de lucht of kwamen ze uit den grond. of. Furneaux en ik hadden ze direct te pakken nadat u en Curtis uit het café van Siegelman waren weggegaan. Alles wat we te doen hadden was te wachten tot Vassi lan weg was Ze hingen al dien tijd in de buurt rond maar waren bang om met hem gezien te worden. Neen verder mag u niets vragen Ik ga nu naar Furneaux; hij houdt een oogje op J.ean de Courtois. Bent u werkelijk van plan geweest den Franschman naar het kantoor van Schmidt te laten brengen? Natuurlijk! Wat een vraag! Tot ziens hoor! lachte Winter. Daar is jelui auto. RECLAME. inkomstenbelasting, noodig is gebleken de heffings-verordening te herzien, daar deze wyziging by onveranderd blyven van de opcentenregeling een zoodanige vermindering van de totale opbrengst dezer heffing ten gevolge zal hebben als de gemeentekas niet kon lijden. In verband hiermede stellen B. en W. voor van de bevoegdheid, in de wet neergelegd, gebruik te maken en het aantal opcenten te verhoogen tot 125 op centen. Zonder hoofdelijke stemming wordt hier toe besloten en worden de verordeningen op de heffing en invordering onveranderd vastgesteld. 3o. Vaststelling van een aantal pensioens grondslagen. Het betreft hier een drietal pensioensgrondslagen van P. H. van den Bosch, 2e ambtenaar ter secretarie, W. A. van Harteveld, gemeente-secretaris en J. van der Meer, gemeente-ontvanger. Deze worden overeenkomstig voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming vast gesteld. 4o. Wyziging van de gemeente-rekeniog, dienstjaar 1926, in verband met een inge komen schrijven van Ged. Staten. Hiertoe wordt z. h. s. besloten. 5o. Wijziging gemeentebegrooting dienst jaren 1926 en 1928. Z. h. s. goedgekeurd. 6g. Reclames schoolgeld. Een drietal reclames is ingekomen, welke alle worden afgehandeld overeenkomstig voorstel van B. en W. Tot de ingekomen stukken behoorden o.a. de goedkeuring van het raadsbesluit tot ontbinding van het contract met de gemeente Haarlemmermeer inzake electrificatie van de Kaag. Do voorzitter deelt mede, dat door den raad der gemeente Haarlemmermeer een zelfde besluit zal worden genomen, zoodat de bewoners thans spoedig licht kunnen krjjgen van de gemeente Leiden. ervolgens wordt voorlezing gedaan van een schrijven van het gemeentebestuur van Leiden, houdende bericht, dat de pacht van den tol aan het Zylhek te Leiden is gegund aan L. Tyhuis, te Ryssen, voor de som van f.4336 per jaar. De voorzitter doet mededeeling waarom het in de vorige vergadering genomen be sluit weer is gewijzigd geworden. Gebleken is, dat de gemeente thans goed heeft gedaan door haar oorspronkelijk bedrag te verlagen. De heer Rotteveel vindt het toch jammer, dat zulks geschied is, want dan tiad de gemeente de pacht over kunnen doen aan Van Steyn voor f. 5100, waarmede Van Steyn, een ingezetene uit deze gemeente, ze3r zeker zou zijn gebaat, terwijl de ge meente er bovendien nog f. 700 beter van had kunnen worden. Ingekomen is nog de rekening van het Alg. Burgerlijk Armbestuur der gemeeote Alkemade, sluitende in ontvangst en uitgaaf me; een bedrag ad f. 384.28V2 goed slot ad f. 28.03''a. B. en W. stellen voor de rekening goed te Keuren. De voorzitter dankt de leden van^ het armbestuur voor de wijze, waarop zij de financiën van het armbestuur hebben be- heera. Tot slot is nog ingekomen een adres van J. Remmerswaal, te Nieuwe-Wetering, hou dende verzoek om op grond van artikel 13 Ik ga er van door. En de detective sprong op een voorbijrijdende tram. Weet je wat ik geloof? zei Devar. Dat Winter een hoop dingen zegt waar hij niets van meent. Ik ben overtuigd dat hij tegenover de twee nobele heeren weer een heeleboel „bluf" heeft gebruikt, net als gisteravondHeb je het ook niet ge merkt Hij keek naar zijn vriend en merkte dat deze nauwelijks gehoord had wat hij tegen hem had gezegd. Wat scheelt er aan, oude jongen? Het is niemendal. Een ritje door de frissche lucht zal me wel weer opknappen. Ik hen een beetje suf in mijn hoofd. We moeten samen maar eens een flink-lange „keek-end" gaan houdeneen goed eind weg van Londen. Devar keek opnieuw met een vorschen- den -blik naar zijn vriend. Hij begreep op eens welke speerpunt door John's wapen' rusting was heengedrongen 1 Hel was ge meen om van zoo'n fijnen kerel te insi- nueeren dal hij Hermione om haar geld ge trouwd had. Maar onmiddellijk gleed een glimlach over Devar's geestig gezicht: hij zou raad schaffen. HOOFDSTUK XVII. Waarin John en Lady Hermione rustige leden van de maatschappij worden. Toen de twee jonge mannen weer in hel hotel terugkwamen, drong Devar er op aan, dat Curtis met Hermione in het park zou gaan rondtoeren. Hier is de wagen en het is een schit terende morgen en je hebt een allerliefste vrouw Wat kun je nog meer verlangen? riep hij uit. Als oom Horace en lante Louisa komen opdagen voor je terug bent, zal ik wel op ze passen. (Slot volgt).

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 9