Doorzittei PU ROL UIT DE OMSTREKEN. der wet op het Lager Onderwijs uit de gemeentekas te vergoeden de kosten van vervoer van zijn kinderen naar de O. L. achooi te Leiden. Aangezien de raad binnen 30 vrije dagen moet beslissen, vraagt de voorzitter of de raad kan goedvinden, dat B. en W. worden gemachtigd deze zaak af te handelen, daarbij rekening houdend met de te uiten wensohen. De heer Rietbroek stelt voor 75 pet. van de kosten te geven voor vervoer met der trein Nieuwe-WeteringLeiden, omdat het hier niet een prinoipieele kwestie g&ldt, doch het verzoek alleen dient om het ge meentebestuur een hak te zetten. De heeren Heemskerk, Horsman en De Koning steunen dit voorstel. De voorzitter brengt hierna het voorstel in stemming, hetwelk met aigemeene stem men wordt aangenomen. Hierna doet de voorzitter mededealing, dat B. en W. met de commissie voor lan derijen met de commissie voor landerijen te Huigsloot hebben besloten om bij wijze van proef, in overleg met den huurder, ai te graven een perceel weiland, in huur bij den heer P. Roos. De afgraving geschiedt door den aannemer De Baat, uit Amsterdam. Hiervan is een contract opgemaakt, waar bij als nakoming voor de voorwaarden van het contract is gestort een bedrag ad t 1000. Het werk moet gereed zijn voor 15 Juni e.k., terwijl voor iederen dag, dat het werk later wordt opgeleverd, een boete wordt toegepast van f.25. De voorzitter zou het ten zeerste op priis stellen, dat de leden van den raad persoonlijk eens een bezoek brachten aan de afgraverij, terwijl de commissie zich gaarne voor nuttige wenken aanbevolen houdt. De heer Rietbroek zegt, vernomen te hebben, dat uit deze gemeente geen arbei ders te werk konden worden gesteld, om dat de werknemer met een vaste ploeg werk te. Het is hem echter gbleken, dat zulks niet het geval is, zoodat hij gaarne zou zien, dat bjj het opmaken van het volgende contract er een bepaling in voorkomt, dat de aannemer verplicht is geschikte men- schen uit deze gemeente te nemen. De voorzitter antwoordt, dat de heer Rietbroek toch niet voldoende blijkt te zijn ingelicht. Nu de spoorbiels over den weg kwamen te liggen van de gemeente Haar lemmermeer, heeft deze gemeente als oisch voot de vergunning gesteld, dat bij het werk arbeiders uit Haarlemmermeer moesten genomen worden. De voorzitter heeft met den correspondent der arbeidsbemiddeling reeds verschillende malen aangedrongen op het nemen van eenige personen uit deze gemeente. Bij het opmaken van een nieuw contract voor de overige stukken zal deze zaal: opnieuw onder de oogen worden gezien. Rondvraag. De heer Heemskerk vraagt met het oog op den Zomertijd, de verga deringen te houden op 2 uur zomertijd. Hiertegen bestaat geen enkel bezwaar. Verder vraagt bij een proef te maken met het bestraten van een gedeelte van de Rijp- wKering, vanaf de brug tot ongeveer Ouds hoorn met de uitgebroken straatklinkers. De voorzitter zegt toe deze zaak te zullen bespreken met de wethouders. Alleen dient, naar de meening van den voorzitter, ook do schoeiing ter plaatse hersteld te worden. Hierna wordt de vergadering gesloten. Burgerlijke Stand. GeborenGeertruida Johanna, D. v. Cor nells Jozefus van Haastregt en Gijsborta Maria Bouwmeester. Petrus Josephus, Z. v. Theodorus Martinus Obdeijn en Catharina Johanna Jacoba de Jeu. Elizabeth Cor nelia, D. v. Johannes Petrus van Es en Jo_ hanna Alida van Dijk. Marinus Johan nes Marcus, Z. v. Kors van Veen en Ge- rarda Albers. Petrus Gerardus, Z. v. Pe trus Oomen en Jacoba Theodora Rietbroek. OndertrouwdGerrit Willem van Goozen jm. 24 jaar en Agnes Catharina Doeswijk, jd. 23 j. GetrouwdLeonardus Krijger, wed. 40 j. en Maria Turk jd. 38 j. Adrianus Theo dorus Straathof, jm. 24 j. en Johanna Rot teveel jd. 25 j. Overleden: Theodorus Wagenaar 83 j., Horman us van der Velden, 58 j. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Bevallen C. M. Wassing, geb. v. Am sterdam D. De Meisjesvereeniging het Mosterd zaadje alhier heeft weder haar jaarlijksehc uitdeeling gehouden. Aan 12 daarvoor in aanmerking komende gezinnen werden, 50 sluks goederen uitgedeeld. De verkoop van de Emmabloem ten bate van het T.B.C.-Fonds in onze gemeen te heeft opgebracht de som van f. 328.55V2, waarvan op het Dorp f. 232.83 1/2 en den Rijndijk f. 95.72. Een koe van den veehouder Verde- gaal aan den Rijndijk die op de spoorbaan liep, werd door den trein die pl.m. 2 uur uit Leiden naar Utrecht vertrokken was, gegrepen en gedood, waardoor de trein 10 minuten vertraging ondervond. De over blijfselen van het dier werden naar het noodslachtingsgebouw op het Dorp alhier vervoerd ter veiling. De gehouden collecte in de Ned. Herv. Kerk, ten bate van het leerstoel- fonds van de consessioneele vereeniging heeft opgebracht ruim f. 40. LEIMUIDEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Henricus Nicolaas Hogcn- boom 27 j en Margaretha Cornelia de Hol lander 30 j. Gehuwd: Mathijs Möhlen en Hinke Ze mel. Lucas Johannes van den Berg en Maria Heemskerk. Geboren: Johannes Martinus, z. van Th. Straathof en M. J. Hoogeveen. Johannes Martinus z. van H. J. Klein en Adriana Turk Overleden: Johanna Boerlage weduwe van Hubertus de Koning 61 y OUDE-WETERING. Heden herdenkt de R.-K. Tooneelver- eeniging haar eerste lustrum. Vijf jaren ge leden opgericht, naar aanleiding van de Priesterwijding van Pater Theodulfus Hoek stra, Z. G. heeft zij zich steeds in hooger richting vleten te bewegen. Ofschoon vele moeilijkheden te overwinnen zijn geweest, zijn de leden hun vereeniging steeds trouw gebleven. Dat de vereeniging ook bij de bewoners van Oudewetering gunstig staat aangeschreven blijkt wel uit het feit, dat de uitvoeringen steeds getrouw worden be. zocht. Naar aanleiding van dit jubileum wordt heden aan de donateurs een voor dracht-avond aangeboden. Wij mogen be sluiten met den wensch, dat de vereenigiDg op den ingeslagen weg voort zal gaan en nog vele successen zal mogen behalen. ROELOFARENDSVEEN. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft men den voortuin, behoorende bij de woning van den heer Van R., onderwijzer alhier, geheel vernield. Alle bloemen en planten zijn beschadigd of geheel vernield. Het ware te wenschen, dat de daders h-un gerechte straf niet zouden ontloopen. TER-AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Christina, d. van J. J, Valéntijn en W. Bouwmeester Gerritje Geertruida Maria d. van J. Kalshoven en A. L. Machie'lse Johanna, d. van P. Slof en M. Nieuwen'huizen Cornelis Leonardus z. van C. J. Boslaud en K. P. Bader. Overleden: K. Geerekink, weduwe van G. Lenting, 61 j. Ondertrouwd: A. Bouwmeester 21 j. en K. J. Droog, 19 j. Gevestigd: M. J. de Wit van Alphen a. d. Rijn. Vertrokken: Wed. A. Ambagtsheer, naar Amsterdam M. A. Kroft, naar Bodegraven WADDÏNXVEEN. De opbrengst van den verkoop der Emma-bloem bedToeg f. 242. Vorig jaar was het bedrag ongeveer even groot WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Gehuwd: Th. Zwetsloot, jm. 28 jaar en A. M. van der Meer jd. 24 jaar J. van Ommering, jm. 28 jaar en J. G. den Hertog, jd. 23 jaar. Overleden: A. C. van der Ploeg 1 jaar en A. C. Hoogenboom, 1 jaar. Onze plaatsgenoot, de heer J. 0. Boc- hove, voorheen technicus le klasse aan het Rijksnatuurkundig Laboratorium te Leiden embarkeerde Vrijdag te Marseille met be stemming naar Pankalan-Brandeh (Sum) als assistent-waarnemer bij den geologischen dienst der Bataafsche Petroleummaatschappij RECLAME. McBemmcotcTcpieam |j 53 JAAR BEPROEFD fyoexkxrtmendAhttMenkend. kmmi—ui in* nr nwmnrrmrawuT 6344 HAARLEMMERMEFR. De Boaz-Bank te Hoofddorp. De te Hoofddorp gevestigde Boaz-Bank hield in het Boaz-lokaal aldaar haar jaar- lijksche aigemeene vergadering, onder voor zitterschap van den heer G. Deddens, die na een kort openingswoord den toestand der Bank schetste. Uit het financieel ver slag van den kassier bleek, dat de Bank zich in een gestadigen groei mag verheu gen. Het winst-saldo ad f. 690.24 werd op de reserve overgebracht. Tot lid van den Raad van Toezicht werd gekozen de heer J. Bonsing en hekozen de heer G. v. d. Heuvel en tot lid van het bestuur in de plaats van den heer J- de Graaf, die zich niet meer herkiesbaar stel de, de heer J. Woldendorp. Afscheid ds. D. Bax. Zondagmiddag nam ds. D. Bax, predi kant bij de Ned. Herv. Kerk te Hoofddorp, aan wien met ingang van l Mei 1928 emeri taat werd verleend, onder enorme belang stelling afscheid van zijn gemeente. Het groote kerkgebouw bleek te klein. Als voorzang werd gezongen Psalm 84 3 Nadat de. Bax in gebed was voorgegaan^ zeide hij, niet met weemoed, maar met blijmoedigheid de blijmoedigheid des ge. loofs bezield te zijn en dat het hem goed deed en dankbaar stemde, dat ook zoo velen uit omliggende gemeenten waren herwaarts gekomen. Hij schetste hoe hij ruim 37 jaren in het midden der gemeente heeft mogen werken dat er vele golven en baren over zijn hoofd waren gegaan, doch ondanks droeve her inneringen aan smartelijke verliezen zich steeds ge-troost heeft gevoeld en God hem steeds gezondheid, moed, kracht en lust tot den arbeid heeft geschonken. De vriend schapsbanden, zoo zeide spreker, die in al die jaren in Haarlemmermeer gelegd zijn, blijven ook al gaan we nu van elkander scheiden bestaan. Voor zijn afscheidsrede had ds. Bax tot tekst gekozen: Deuteronomium 30:19: ,,Ik neem heden tegen ulieden tot getuigen den hemel en de aarde; het leven en den dood heb ik u voorgesteld, den zegen en den vloek. Kiest dan het leven, opdat gij leeft, gij en uw zaad". Nadat hij in het eerste gedeelte van zijn rede had doen uitkomen hoe hij de in den tekst genoemde twee wegen der gemeente steeds had voorge steld en gepredikt, richtte hij in het tweede gedeelte tot verschillende personen een har telijk afscheidswoord. Allereerst tot ds. Baljon uit Halfweg, die als consulent voor Hoofddorp zal optreden, met dankzegging voor de ondervonden vriendschap en de bede, dat God hem in zijn eigen gemeente en ook hier tot een rijken zegen mag stel len. Daarna tot de aanwezige ringbroeders ds. Van Paasen, ds. Blauw, ds. Lekkerker- ker, ds. Van Elden enz., allen hartelijk dankende voor den aangenamen omgang en de prettige samenwerking. Verder tot den kerkeraad, dien hij dankte voot het in hem gestelde vertrouwen en de wijze waarop deze steeds heeft medegewerkt om de ver gaderingen, in 't teeken van waardeering, achting en vriendschap te doen staan en ook thans alles heeft gedaan om zijn aan staand vertrek zoo aangenaam mogelijk te maken. Tot kerkvoogden en notabelen voor hun medewerking en bewezen vriendschap; de broeders Evangelisten voor de prettige samenwerking; den burgemeester mr. A. Slob, hem toewenschende dat hij nog vele jaren onder Gods zegen in het belang der groote gemeente Haarlemmermeer moge werkzaam zijn; den kerkelijk ontvanger den heer Eggink; den voorzanger den heer Vo gel; den koster den heer De Blaeij, den organist en zelfs de orgeltrapper werd niet vergeten. Ds. Bax richtte ten slotte woorden van dank tot de leden der gemeente te zamon, de afgevaardigden uit Aalsmeer, Nieuwven. nep enz. en eindigde met de testamentische bede: De Heere zegene U en behoede U enz. Daarna werd nog gezongen psalm 25 2 en 3. Ds. Baljon zeide, dat bij het aan het einde van deze merkwaardige godsdienstr- oefening maar het beste vond om de gevoe lens van de vele aanwezige dankbare harten maar samen te vatten in één dankwoord, één dankaccoord, sprak namens den kerke raad, kerkvoogden en notabelen, ringbroe ders enz. ds. Bax hartelijk toe, hoopte dat hijals een groot vriend van het polder land zich in Elburg met dezelfde dank baarheid zal gaan vestigen als waaraan h? hier steeds uiting heeft gegeven en verzocht de gemeente den scheidenden leeraar staan de toe te zingen psalm 121 4 ,,De Heer zal u steeds gadeslaan." AALSMEER. De afd. van het Centr. Genootschap van Kinderherstellings- en Vacantiekolo- nies hield haar jaarvergadering in „De Drie Kolommen". Over 1927 was ont vangen f- 1959.01, uitgegeven f 1008 70, batig saldo f. 350.25. Het besfr- uitgebreid met een 4-tal leden ren J. Keessen Dzn., G. Groenevel dames H. de Wilde en W. Barendstn De contributie aan het hoofdbestuur werd van f. 5 tol f. 15 verhoogd. Tot afgevaardigden naar de alg. vergadering op 5 Mei a.s. te Den Haag werd naast een der bestuursle den benoemd de heer D. Eveleens Wzn. De heer Bos, van Egmond aan Zee vertoonde de Koloniefilm, welke een uitstekenden in druk maakte. Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe vereenigingsgebouw „Irene" zal Woensdagavond 9 Mei a.s. in de Ned. Herv. Kerk alhier een plechtige wijdingsdienst plaats hebben. Verschillende sprekers zul len het woord voeren, terwijl de Chr. zang ver. „Halleluja", mannenkoor en „Hoop der Toekomst" eenige nummers ter afwisseling zullen ten gehoore brengen. In den namid dag zal het gebouw, in meer besloten kring, door ds. v. Elden worden geopend. HILLEGOM. De Hanze. De R.-K. Middenstandsvereeniging „De Hanze", afd. Hillegom, heeft haar jaar vergadering gehouden. De opkomst was zeer goed. De voorzitter, de heer P. Kiaver, herdach4 in gevoelvolle waarden het over lijden van den heer Chr. Jansen, een der grootste strijders voor de rechten van den Middenstand. Uit het jaarverslag bleek, dat het leden tal stationair blijft, n.l. 48, dit kan nog beduidend worden vergroot. De ingekomen stukken werden hierna behandeld. De kas sloot met een batig saldo van f. 165.67. De heeren v. d. Poll en Van Dijk controleerden do boeken, die accoord werden bevonden. De voorzitter werd met bijna algem. stem men herkozen, terwijl als nieuw bestuurslid (vacature R. J. v. d. Meer) gekozen werd de heer L. Th. J. van Dijk. By de rondvraag wees e6n der leden op den eventueelen nieuwen weg. Aan den raad zal een adres gezonden worden, dezen weg door de Krochtstraat te leiden. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. C. Hagedoorn en S. v. Houten. C. M. v. d. Aar en A. Hack fort. J. H. Tj. Dorrestyn en H. A. Corbee. Getrouwd: B. Maas en C, J. Duwel. P. J. v. Nobelen em M. G. H. Berbiers. J. v. d. Groef en.S. C. Hill. Bevallen: E. M. MansLares, z. C. v d. WielBroekhof, d. A. Beukers de Wagt, z. F. C. Ottev. d. Weyden, z. H. A. Korsv. Haaster, z. Overleden: J. C. v. d. Weyden, m., 22 mnd P. Oudshoorn, m., 62 j. Er zal op 12, 13, 14 en 15 Mei a.s. in „Flora" een tentoonstelling ge hoi don worden op het gebied van Tuberculose-be- strijding en volksgezondheid in het alge meen. Dit is de reizende tentoonstelling van „Herwonnen Levenskracht". Er is een eere-oomité gevormd, met den burgemeester als voorzitter. Volgende week zal een begin gemaakt worden met den verkoop van loten, die aan deze tentoonstelling is verbonden. De Emmabloem-oollecte wordt op Woens dag 2 Med gehouden. Het aantal werkloozen is in de afge- loopen week weer gestegen. Er stonden 91 werkkrachten bij de Arbeidsbemiddeling in geschreven, waaronder 85 land- en tuin- bouwarbeiders. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem, z. van W. van Wijk en Tr. van der Plas. Johannes, z. van A. van der Meij en G. van der Meij. Maartje, d. van P. den Haas en P. Kuijt, Willem, z. van Ft. Meijer en Th. M. Vree burg. Anna Catharina, d. van H. G. Zuu- rendonk en A. C. van Mechgelen. Leen- dert, z. van H. Ammeraal en J. Hasenoot. Jacob, z. van G. Plug en J. van der Plas. Cornelis, z. van P. Haasnoot en C. Guijt. Anna, d. van M. Kuijt en P. van Duijn. Ondertrouwd: Leendert Schaap en Leuntje Guijt. Gijsbert Haasnoot en Eli sabeth van Dijk. Gijsbert Krijgsman en Leentje Groen. Gerrit Cornells Schaap en Mijntje van der Plas. Gehuwd: A. C. Messemaker en M.% de Be9t. P. Plug en J. van Duijn. H. Hoek en C. Jonker. Overleden: Jannetje Vliegenthart, echlge. van P. van der Spek 57 j. Johannes den Hollander 7 j., z. van Fl. den Hollander en L v. Rijn. KATWIJK AAN DEN RIJN. Gouden jubileum. Morgen, 1 Mei, viert de heer Joh. Korte- kaas den dag dat hij 50 jaren geleden in dienstbetrekking kwam aan het St. Willi- brordus-College. Gedurende dien langen tijd was hij werkzaam in het veebedrijf bij ge noemd College, waarvan een groot aantal jaren als bedrijfsleider. Tot Kerkmeester is, in de plaats van den heer A. v. Paridon die bedankt had, be noemd de heer H. W. Grimbergen. Tot armmeester is herbenoemd de heer H. Boskamp. Het was gisteren buitengewoon druk met het autoverkeer op den weg Haarlem Den Haag via Katwijk a. d. Rijn. Op den Noordwijkerweg kwamen 2 auto's met el kaar in botsing. De eene bestuurder wilde den ander voorbij, terwijl de 2de niet vol doende uitweek. Het liep met matcrieele schade af. De wagens zijn verzekerd. Onder ling heeft men een en ander geregeld. De opbrengst van den gehouden Emmabloempjesdag bedroeg alhier f. 23.07. In de bestuursvergadering der Tuin- bouwver. Katwijk en 0. zijn de functies thans als volgt verdeeld: J. v. d. Perk, voorzitter; Nic Bos, 2de voorzitter; A. Kor- pelshoek, 1ste secretaris-veilingleider, II. W. Grimbergen, 2de secretaris, W. van Beelen, penningmeester. De administratie van den kunstmestverkoop door de vereeni ging berust in het vervolg bij den heer W. v. Beelen. LISSE. Burgerlijke Stand. GeborenJohannes Z. v. W. van Groen en C. C. Rietveld Trijntje, D. v. P. v. Houten en D. van Oosterom. Overleden: Adriana Maria Havermans, wed. van J. H. Sscnitz 77 j. Hannus Lands 73 j. Ondertrouwd: P. J, Bosch en E. G. Stam. GehuwdJ. P Kremer en C. G. de Bruin. NOORDWIJX-BINNEN. Door B. en W. dezer gemeente is een rondschrijven gezonden aan eenige nering doenden, dat het College besloten heeft om op Zon- en feestdagen het te koop doen aanbieden van ijsco's en het innemen van een standplaats met een IJscowagen te ver bieden. NOORDWIJKERFOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Klaa9, z, van G. C. Wesseling en P. van Egmond. Hendrik Arend, z. van R. Koopman en P. van der Heiden. Cornelis Johannes, z. van G. Verlaan en J. Hoogervorst. Cornelia Engelina, d. van H. Zuiderduin en C. J. Duivenvoorden. Cornelia Gerarda Alida, d. van A. H. Chns- tiaanse en G. M. Lemmers. Wilhelmus Ignatius Martinus, z. van C. A. Dobbe en C M. Hulsebosch. Allerd, z. van D. U. Stikker en G. P van der Steur. Ondertrouwd: Petrus Jacobus Heemskerk 33 j. en Maria Elisabeth Heemskerk 23 j. Cornelis Jacobus van Graven 43 j. te Lisse en Maria Smit 28 j. alhier. Overleden: Antonius J. J. Zuur 51 j. te 's-Gravenhage (St. Bavo). Gijsje Hus, wed. van W. v. d. Schrier 96 j. Leonar dus van der Tuyn 48 j. le Naaldwijk (St. Bavo) Wilhelmina C. J. v. d. Burg 2 j. Alhier is in den ouderdom van bijna 97 jaar overleden, de oudste inwoonster der gemeente. mej. de Wed. v. d. Schrier. Door den Keuringsdienst van Waren te Leiden werden ter plaatse onderzocht- mon sters kaas 35. margarine 24, spijsolie 6, reuzel 5, rundvet 5, bak- en braadvet 23, worst 25. vleeschextracten 18. tarwebloem 22 tarwemeel 41. griesmeel 31, rijst 69 haver mout 32, kindermeel 16, puddingmeel 37, vermicelli 3, gedroogde vruchten 86, erwten RECLAME. bij Wielrijder, j en 7onnelmK verzacht en geneest d» Doos 30-60. Tube 80 ct. Btj Apoth. co Di 48, brood 165 koek 30, cacao 24, poeder 34. suiker 41, stroop 34, koffn thee 40, peper 30, noot 29, kannel 20, ki nagel 6. vanille 8. saffraan 1, jam 16.1 keurd werd. 1 tarwemeel, 2 brood, 1 si 1 peper, 1 azijn. Ec-n persoon is gever, seerd voor melkvervalsching. De Rijksveldwachter Pagnay bet* Zondag op heeterdaad een bloemeniijker tevens een groote bloemendief was. Hij a in groote hoeveelheid bloemen op de tui der firma Zonneveld Co. OEGSTGEEST. Gemeenteraad Het heffingsperca! voor de gem. inkomstes lasting van 2 1/4 verhoog! 2 1/2 Diverse benoemici Rondvraag. Aanwezig alle leden. De voorzitter de heer J. G. M. v. Gr huyzen. De voorzitter opent de vergaderiif leest de notulen voor van de vorige t gadering, die onveranderd worden gear teerd. 1. Mededeel ing ingekomen stukken eenige missieven van Ged. Staten houda goedkeuring van genomen raadsbesluit Mededeeling dat het aandeel van de meente voor den Keuringsdienst over bedraagt f. 749.98. Verslag van de Gezondheidscommis Katwijk over het jaar 1927. Deze stukken worden voor kennispeil aangenomen. Verzoek van eenige bewoners var Dorpstraat om het trottoir door te tri en van tegels te voorzien. B. en W. adviseeren hiertoe met 1 te gaan, waarmede alle leden zich Ten gen. 2. Voorstel aanvulling Bouwveroriei B .en W. stellen voor de rooilijn Tam Almondeweg nabij de Rijsjes te 10 meter. Wordt besloten 3. Benoeming Onderwijzeres O.L.-Sd Leidsche Buurt. De Raad gaat hiertoe in geheime zitting. Na heropenig wordt benoemd mej. M, M. J. de Moor uit Alkemade. 4. Aanvraag assistente O. L. School l den Morsch. De voorzitter deelt i dat het hoofd der school daartoe een* zoek heeft gedaan, hetwelk wordt tk lezen. In overleg met den inspecteur' het L. O. adviseeren B. en W. hiertoe te gaan. De raad besluit tot aanstelliri gen een vergoeding van f. 500 per jaar, 5. Benoeming lid Werkloosheidsvetë ring Benoemd wordt de heer G. M gaal. 6. Aanvraag subsidie Nijverheidsosl wijs „Duinzicht". De Voorzitter mede, dat het Rijk 70 pCt. betaalt e: gemeente 30 pCt. Destijds werd besM dat de 30 pCt, betaald werd voor ieder helft, de gemeente en „Duinzicht". Te wordt verzocht, dat de gemeente de 3d: geheel betaalt. Besloten werd hiertoe te gaan voor 1927 ten bedrage van f. h' 7. Vaststelling heffingspercentage inkomstenbelasting. Na toelichting van voorzitter wordt het heffingsperceri verhoogd van 2 1/4 tot 2 1/2 pCt. 8. Comptabiliteit. Eenige comptó teitsvoorstellen worden goedgekeurd. Punt 9, reclame schoolgeld wordt in heime zitting behandeld. Rondvraag. De heer Varekamp vri toezending van het reglement van orde. De voorzitter zal voor toezending dragen. Tevens vraagt de heer Varekamp leden van den raad in het bezit te stë van verordeningen door den raad vastgtS" De voorzitter zegt dat dit nergens in verordening is omschreven, waarom B. W zich daartoe niet verplicht achten. Zoo daartoe een voorstel worde gtw zal dit zeker in overweging worden peooj De heer Bakker vraagt in verhand rod plaats gehad hebbende ernstige ongeyk nabij de Haagsche Schouw, c-'en bepaliw de politie-verordening op te nemen bw fende maximum snelheid op die plaat» De voorzitter zegt. dat zoo dit mogri')5 B. on W. met voorstellen zullen komen De hev?r v. d Burg wijst op het gevaa.' de tramhalte Endegeest, en vraagt natf mogelijkheid om auto's in den vervolge! doen stoppen zoodat de trampassagiefi o: hinderd gelegenheid hebben den tram te* laten. De voorzitter zegt dat wijziging va» politieverordening in voorbereiding De heer Paardekooper vraagt inlichtiii over den driehoek nabij de R.K. kerk, desolaten toestand verkeert. Is het f vraagt spr. dat het R.K. Kerkbestuur hoek grond wil verkoopen aan meente? De voorz. antwoordt hierop ontkef hoogstens zou hier van erfpacht sprak**' nen zijn. De heer P. klaagt voorts over het P- sen van onverlichte auto's in de in de avonduren, hetgeen veel last«j! aangename gevolgen veroorzaakt waarom spr. vraat om meer toezicht.- Vervolgens spreekt de heer van over verlaging van den trottoirband - De Kempenaerstraat vóór de aldaar f tigde wcrkp'aatsen. De voorz. zegt dat B. en W. niet vérp zijn de trottoirs te verlagen. Verlaging alle werkplaatsen zal voor voetgangers gevaar opleveren en aldus nog ondoel® ger zijn.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10