C. G. SMIT Dassen vanaf 90 cent BANKETBAKKERIJ Wed. H. v. Tongeren, vh. G. Appelo EERSTE KAMER. SPROETEN komen vroeg in SPRUTOL. Bij alle Drogisten. GEMENGD NIEUWS. RECHTZAKEN. 'MdBwrdefi/uUó A.KLAAÖÖZNÖ Vi'schmarkt 7 Lziü&N. RADIO-PROGRAMMA UIT ONZE STAATSMACHINE SCHEEPSTIJDINGEN. ONBELANGRIJKE DISCUSSIES. (Vervolg van gisteren). De heer KOSTER dringt aan op het toekennen van een omroepvergiinning aan de liberale organisatie. De heer AKNTZ (R.-K.) sluit zich aan bjj den heer De Muralt in zake de over wegen en bij den heer Moltmaker in zake de stakers van 1903. De heer JANSSEN (R.-K.) wenscht ver dere uitbreiding van de waterwegen in Zuid-Limburg en tegemoetkoming in de kolenvervoertarieven aan de mijnen. Spreker bestrijdt de motie van den heer Moltmakpr tot spoedige herziening van de classificatie der gemeenten. De heer LINDE i ER (S.-D.) wenscht betere verbindingen in Zeeland en vraagt nadere gegeven over de ongevallen in bet mijn- Spr. wil o.a. een wettelijke regeling der oontactcommissie en een regeeringsenquête naar misstanden. De heer DOBBELMANN (R.-K.) wil een rijksbijdrage voor de verhooging van den Ooyscben-bandijk en den Erlecomschen dam bij Nijmegen. De vergadering wordt verdaagd tot heden 11 uur: RECLAME. het voorjaar, koop tijdig een pot 8302 DOOR EEN AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. Bi) bet oversteken van een straat te Rotterdam. Gisterochtend is op den Dordtschen straatweg te Rotterdam de 22-jarige G. Breedveld uit Bolnes, die op zijn fiets plot seling de straat overstak, aangereden door een uit Rotterdam komende auto. De man werd met een ernstige hersenschudding naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij kort daarna aan de gevolgen is overleden. EEN LYRISCH DEBAT. In de gisteren gehouden gemeenteraads vergadering van Utrecht kwam aan de or de het bekende berijmde verzoek van den heer W. C. van Campen om een boom in de Bankstraal te vellen, waarop B. en W. in rijm adviseerden den boom niet te vel len doch te snoeien. De heeren Frijda (V.B.) ,v. d. Veen (C -H Lustig (V.D.) en van Zinnicq Bergmann (R.-K.) hebben daarna in min of meer ge slaagde dichtmaat hun meening te kennen gegeven, waarop de heer Smulders (R.-K.) wethouder, deze allen, eveneens in dicht maat heelt beantwoord, waarop de voor zitter, die allen sprekers eveneens in dicht maat het woord had gegeven, eindigde: Verlangt niemand meer het woord? Gaat ieder met 't praeadvies accoordï Zoo ja. dan is aldus besloten En hebbe niemand zich aan dit lyrisch (intermezzo geslootenl Een en ander gaf aanleiding tot lang durige hilariteit. INBRAAK TE SOESTERBERG. Te Soesterberg is ingebroken bij den heer S in de Banningstraat Na een ruit stuk te hebben gesneden, is men door het open schuiven van een raam doorgedrongen tot in de kamer. Vandaar heelt men een kast uit het huis gehaald en deze overgebracht naar een ettelijke meiers verder gelegen in aanbouw zijnd pand, waar men de kast rustig heeft geledigd. De inbrekers, wier spoor men bijster is, hebben gouden en zilveren voorwerpen en eenig geld mee genomen. NOODLANDING. Gistermiddag te 5 uur heeft het militaire vliegtuig 666, besl. door den sergeant-vlie ger W. C. Hardenveld komende van Soester berg. wegens een motordefect een noodlan ding moeten maken op 200 meter ten Zui den van de Zuidpier te IJmuiden. De lan ding geschiedde vlot Het vliegtuig bekwam geen schade. Het werd onder politietoezicht gesteld. UIT EEN TOREN GEVALLEN. Gisterenmiddag is op het werk van het in aanbouw zijnd klooster der Paters Re demptoristen op den Nebo-berg bij Nijme gen. een werkman boven uit den toren ge vallen Hij werd ernstig gewond opgeno men en bleek verschillende ribben te heb ben gebroken Per brancard is hij naar het Canisius Ziekenhuis overgebracht. BRAND. Drie huizen een vlammen. prooi der Donderdagmorgen omstreeks 10 uur brak in Hardveen bij Rossum brand uit in de woning van den heer Van Doorn. Het vuur greep snel om zich heen en spoedig slond ook de aangrenzende woning van den heer Korstenbroek in brand. Het vuur werd door den feilen wind aangewakkerd en de von ken vlogen ook neer op een 400 M afstand gelegen woonhuis van den heer Schouten, dat eveneens een prooi der vlammen werd. In een uur tijds waren drie huizen geheel afgebrand. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Het vee werd gered Er ging veel inboedel verloren De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt gedeel- leijk de schade. Gisteravond te ongeveer 6 uur brak brand uit in de boerderij bewoond door den heer J. van de Kraats te Ede. In een oogenblik stonden de van rieten daken voorziene schuren en hooibergen in lichterlaaie en stalen van de boerderij van J. Pijper. Voor dat de brandweer aanwezig was, lag de boerderij van Van de Kraats geheel en die van Pijper grootendeels in de asch. Het vee kon worden gered. Toen de brandweer was aangerukt, waren ook spoedig de nog bran dende en smeulende puinhoopen gebluschL Omtrent de oorzaak tast men in het dui ster. Verzekering dekt de 9chade. DE KASTEKORTEN TE SCHILDEWOLDE. Ten nadeele dei waterschappen. In aansluiting met de berichten omtrent de te Schildwolde gepleegde verduisteringen, vernemen wij thans, aldus de N. R. Crt dat op de lijst van voorloopig erkende schuldvor deringen in het faillissement van de nala tenschap van W. T. gewoond hebbende te Schildwolde, na wiens overlijden een be langrijk tekorl in kas bleek te zijn aan gel den. welke hij van verschillende molenpol ders en het waterschap Duurswold onder zich had, blijkt dat het waterschap Duurs wold is benadeeld voor een bedrag van pl.m. f. 20.712.32 1/2: de Ruigster Polder voor een bedrag van f. 1731.27; de Noordelijke Sidde- buurster Polder voor f. 616 3-1, behoudens nadere verrekening en de Zuiderpolder in de Oostermeeren voor f. 101.98; de Nationale Bank. kantoor Hoogezand, wegens schade, geleden tengevolge van uitbetalingen op valsche coupons en uitgeloot stuk f. 7 35. Verschillende bezitters van valschelijk opgemaakte obligatiên hebben vorderingen ingediend tot een totaal bedrag van f. 21.745.37, wegens hoofdsom en renten. HOE B. EN W. VAN GARDEREN WERDEN GEHULDIGD. Uit dankbaarheid voor de aansluiting aan den eiectrischen kabel heeft de bevol king van Garderen het dagelijksch bestuur dezer gemeente een feestje bereid. Het college werd verzocht op een versierden wagen plaats te nemen, die door Garder- sche jongelui door het dorp werd getrok ken, gevolgd door do gansche bevolking, die, al zingende, haar vreugde to kennen gaf. Het was een buitengewoon aardige hulde, die de eenvoudige bevolking haar bestuurders aldus heoft beroid, zegt de „Tel." VERDRONKEN. Sedert 11 April werd te Pey onder de ge meente Echt de dochter van den heer A. Peetere vermist. Thans ontving de familie bericht, dat het lijk van het meisje te Maastricht uit de Maas is opgehaald. NEDERLANDERS TE MELBOURNE OM 'T LEVEN GEKOMEN. Uit Melbourne seint Reuter, dat Van Keulen, de kapitein van het Hollandsche stoomschip Almkerk en een andere man zijn gedood, terwijl een derde ernstig werd ge wond, toen de auto, waarin zij zich van Geelong naar de stad begaven, in botsing kwam met een vrachtauto. Een klant bracht zijn kleermaker ten coupon stof, die precies toereikend was voor een costuum. Hij wilde dadelijk wach ten om te kunneD passen. De kleermaker manoeuvreerde met den centimeter, mat en mat, maar schoot geen zier op en kon niet besluiten de schaar in het laken te zetten. „Waarom knip je het model niet V' vroeg de klant, die ongeduldig werd. ,,Ja, waarom ik het model niet knip 1 Dat zal ik u zeggen. Als ik er een co6tuum voor u uit knip, blijft er voor mij niet genoeg over; knip ik een costuum voor mij, dan rest er voor u niet genoeg." HET VOLKSGERICHT TE NIEBERT. Het gerechtshof te Leeuwarden deed gis. teren uitspraak in de geruchtmakende zaak van het volksgericht" te Niebert, waarbij zeven verdachten in hooger beroep terecht stonden, beschuldigd in den nacht van 18 op 19 Juni van het vorige jaar huisvrede breuk, alsmede vernieling van goederen in vereeniging te hebben gepleegd. De eerste verdachte, de 38 jarige landbouwer W. Boe- rema, wonende te Nuis bij Niebert (gem. Marum), die wegens ordeverstoring en huis>- vredebreuk, door de rechtbank te Gronin gen was veroordeeld tot een gevangenis straf va nvijf maanden, werd door het Hof schuldig bevonden. Het vonnis der recht bank werd bevestigd. Ook het vonnis van de rechtbank tegen de overige verdachten, die allen veroordeeld zijn tot drie maanden gevangenisstraf, werd beden bevestigd. De RECLAME. Haven 38b, Hoogewoerd 45/47, Breestraat 103. Telef. 125. Dagelijks versche Slagroomsoezen en -wafels, Gebakjes, Javanen, Mocca-pralines, Congolaises, Pensé-gebakjes, Gembergebakjes, enz. GROOTSTE SORTEERING KOEKJES. 8268 25-jarige E. R., timmermansknecht te Nuis, die te Groningen waa vrijgesproken, werd thans overeenkomstig den eisch tot drie maanden veroordeeld. DE KINDERMOORD TE BREDA. Gisteren veroordeelde de rechtbank te Breda den 24-jarigen A. v. H., die in No vember 1926 een pasgeboren kind van zijn vtouw opzettelijk van het leven beroofde door het met een hoofdkussen te verstik ken, wegens moord tot een gevangenisstraf van vijf jaar. De eisch was acht jaar. DE ROTTERDAMSGHE WATERSTOKER. Gisteren heeft voor de Rotterdamsche rechtbank terecht gestaan J. Z., 35 jaar, waterstoker te Rotterdam gedetineerd, wien ten laste was gelegd, dat hij op verschillende tijdstippen in het jaar 1927 en in het begin van 1928 opzettelijk heeft gekocht, althans uit winstbejag, heeft bewaard een partij dameskousen, 18 over hemden, 40 paren sokken, 13 kinderpakjes, 11 kinderblouses, 5 boezeroens, 13 koks- en slagersbuizen, 3 lappen gekleurd laken, 25 bontjes, 5 vosbonlen, 81 paren dameskou sen, zulks hoewel hij wist en begreep, dat die goederen door diefstal, althans oplich ting waren verkregen, althans zonder zich behoorlijk Ie hebben vergewist omtrent de herkomst dier goederen en met grof ver zuim van de in deze geboden voorzichtig heid, omdat hij bij eenig nadenken had kunnen weten en begrijpen dat die goede ren van diefstal afkomstig waren. Op 19 Januari en 25 Februari had de po litie een huiszoeking bij verdachte gedaan, en daar al deze goederen gevonden. Verdachte had deze goederen, naar hij zeide, reeds van 6 maanden tot 1 jaar in huis. Hij had al deze goederen gekocht van zékeren Jacob de Bruyn, die deze op de veiling zou hebben gekocht. Verdachte ont kende ten stelligste geweten te hebben dat deze goederen gestolen waren. Het O. M., waargenomen door mr. E. D H. Schutter, meende dat het bewijs wettig en overtuigend bewezen is. De verdachte neemt de houding aan. dat hij niet gewe ten heeft dat de goederen van diefstal af komstig waren. Het O. M. wijst er op. dat hij omtrent de herkomst van de goederen in de instructie verschillende verklaringen heeft afgelegd. Daarbij heeft verdachte alle goederen tegen belachelijk lage prijzen ge kocht. Verdachte heeft reeds 2 vonnissen wegens heling achter den rug. Eisch 2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. RECLAME. Wij brengen momenteel een schitterende collectie rv onkreukbare 8324 RECLAME. VLOriKfSKIl. en B VLA ribtl 98,1.19,1.40,1 60. Vloerzeil worat gratis geler; PLICHEITE 89, 98, 1.20, 1.40 IfnUQPHIII TF I FinClI Gordijnen worden gratis gemaakt HUflOUnULI L, LCIUtl VOOR ZATERDAG 28 APRIL. Hilversum (1060 M.) 12.00: Politie bericht. 12.302.00: Lunchmiuiek door bet Trianon-Trio. 2.003.45: Filmmuziek. Aansluiting van bet Tusobinsky-Theater te Amsterdam. Orkest o. L v. Max Tak en Pierre Palia, orgel. 3.50: ftaliaansehe les. 4.305.15: Franscbe les. 5.15 6.00: Duitscho les. 6.00—7.45: Con cert door het Omroep-orkest. 7.45: Po litiebericht. 8.05—9.45: Avond van de Arb. Ver. v. Lijkverbranding en de Ver. v. Facultatieve Lijkverbranding. Liesbeth SandersHertzberg, Declamatrice. Mevr. M. v, d. Bergh—v. Waalwjjk, sopraan. M. Ro driguez, cello. Lion Contran, piano. A. de Rosa, toespraak. Dr. L. A. Rademaker, toe spraak. 1. Concert voor violoncel, Haydn. 2. Toespraak van dr. Rademaker. 3. a, leb ging mit Lust; b. Sohueiden und Leiden, Mahler. 4. Toespraak van A. de Rosa. 5. Andante favori, Beethoven. 6. Fragmenten uit „Mei", Gorter (Declamatie). 7 Scherzo op. 31, Chopin (piano). 8. Variaties op een Rococo thema, Tschaikowsky (cello). —9.45 10.30: Optreden van Chef van Djjk met een praatje en een liedje. Sam Metz a. d. vleugel. 10.30: Aansluiting v. d. Cinema Royal te Amsterdam. Orkest o. 1. v. Hugo de Groot. 11.45: Sluiting V.A.R.A.- avond. Huizen (340.9 M. Na 6 uur 1870 M.) 12.30: Uurslag. 12.30—1.30: K.R.O. Lunchmuziek d. h. Trio „Winkels". 3 00 4.00: K.K.0. Kinderuurtje door de dames Ria Mulder en Janny Leeilang en den heer Jae. Suerink. 5.006.00: K.R.O. Diner- muziek. 6.006.30: Literair halfuurtje door Lou Lichtveld: Boekbespreking. 6.30 7.00: K.R.O. Dinermuziek. 7.00—7.30: Cursus Hollandsoh. K.R.O. 7.308.00: Causerie van mr. F. Vorstman: De inrichting vaD onzen Staat (De Gemeente). 8.00: K.R.O. Concert i. h. geb. v. d. St. Jozefs- gezellonvereeniging te Rotterdam. Harmonie G.A.V.E., dir. H. op ten Berg. Dameskoor St. Hildegardis. Mej. T. Wittenheer, piano. J. Vermeulen, humorist. Spr. Pater Fr. P. Hase O.F.M.: In het dok. Daventry (1600 M.) 9.35: Kerkdienst. 12.20120: Het Carlton Hotel Octet. 2.50: Concert. Het Cruft Octet. M. Philips, alt. E. Richards, tenor. 4.36: Kinder uurtje. 6.20: Concert-orgelbespeling. 5.50' Nieuwsber. 6.10: Pianoconcert. 6.201 Lezing. 6,35: Beethoven's sonates voor piano en viool. 6.45: Lezing. 7.05 Vaudeville. Orkest en variëté-artisten. 8.20: Nieuwsberichten. 8.35: Lezing: More motoring matters. 8.50: Nieuwsb. -- 8.55: Concert door de militaire kapel. A. Lilley, sopraan. De Colne Orpheus Glee Union. 9.50—11.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris" (1750 M.) 9.50 10.00: Gramofoonmuziek. 11.5012.10: Gramofoonmuziek. 3.054.05: Orkestcon cert. Les Rosati. 7.5010.20: Concert. Orkest en vocale solisten. Langenberg (469 M.) 12.251.50: Orkestconcert. 5.206.15: Orkestconcert. 7.35: Vrooljjke avond met Otto Reutter, Hellmnth Kriiger, Heinrich Kohlbrandt e.a. Orkest en band. Daarna tot 12.2t) Dansmu- ziek. Königswusterhausen (1250 M.) (Zeeson). 11.204.20: Lezingen. 4.20—5.20: Orkestconcert. 6.20—7.05: Lezingen. 7.20: „De Tooverfluit", opera v. Mozart in 2 noten. Daarna tot 11.50 Dansmuziek. Hamburg (395 M.) 4.20: Kinderaartje. Concert. 5.20: Vrooljjk concert. 6.30: Causerie. 7.20: „Der Zerrissene", pose V. Joh. Nestrov, in 2 acten. Daarna tot 11.50 Radio-cabaret en dansmuziek. Brussel (509 M.) 4.20—5.20: Dans muziek. 7.359.35: Concert. Orkest en solisten. NIEUWE BEPALINGEN OMTRENT OUDERLIJKE MACHT EN VOOGDIJ. Het is een bekend feit, dat vóór de in voering van de Kinderwetten en de wettige regelingen, welke daarmede in verband slonden, veel kinderen de dupe werden van de gewetenloosheid hunner ouders. I Ouders, die hun kinderen verwaarloosden, wilden hun jonge kinderen wel toevertrou wen aan de zorgen van vereenigingen of particulieren, die het wól met die kinderen meenden en ze wilden bewaren voor een maatschappelijken, zedelijken of lichame- lijken ondergang. Deze namen de kleinen op, verzorgden ze, legden er niet zelden veel uitgaven aan ten koste. Maar wanneer dan de jongens iets van een ambacht had den geleerd of de meisjes de puberteits jaren te boven wame, doken de ouders plot seling weer op, eischten de kinderen terug, wier lot, speciaal der meisjes om hier niet* nader te omschrijven redenen, allesbehalve gunstig was. Daraan trachtte men sedert een einde te maken. Toch bleven, de praktijk leerde dat, er nog mazen in 't net, waarvan door ongun stige individuen werd geprofiteerd op dat •uoment, dat hun dit tot voordeel strekta» hetgeen gewoonlijk gepaard ging met 't na deel van 't kind. Het is toch meer dan eens voorgekomen, aldus schrijft de Minister van Justitie in de memorie van toelichting op het „Ontwerp van Wet tot wijziging der bepalingen omtrent de ouderlijke macht en voogdij over gewettigde kinderen en om trent de ontzetting uit en herstel in de ouderlijke macht en voogdij", dat somtijds de moeder van een natuurlijk erkend kind, dat niet onder haar voogdij, doch onder de voogdij van een derde stond, een huwelijk sloot en daapbij met haar echtgenoot, die niet eens altijd de vader van het kind was, het kind wettigde met het eenige doel, om een einde te maken aan de voogdij van den voogd, teneinde van den arbeid van het kind, soms zelfs van de prostitutie voor deel te trekken. Tegen een dergelijke praktijk verzette zich niet art 332 van het Burgelijk Wetboek hetwelk vaststelt, dat wettiging van na tuurlijke kinderen tengevolge heeft dat op die kinderen dezelfde wetsbepalingen toe passelijk zijn alsof zij sedert het huwelijk geboren waren. Het instituut der wettiging is dus bedoeld als een instelling, waardoor de positie van het natuurlijke kind wordt verbeterd. Het huwelijk der moeder, die niet zelf de voogdij had gekregen, omdat men haar die niet kon toevertrouwen of aan wie de voogdij eenvoudig was ontno men, was dus niet anders dan een kunstje om het kind uit de handen van den voogd of voogdes te halen. Aan een dergelijk# praktijk kan alleen een einde gemaakt worden, door aan de wettiging niet in alle gevallen van rechtswege het ontstaan van van de ouderlijke macht te verbinden. Dan namelijk niet, indien de moeder van het kind niet de voogdij heeft of daarvan is ont heven of daaruit is ontzet. In het ontwerp wordt nu voorgesteld ie handhaven den aigemeenen regel, dat het huwelijk der oudere van rechtswege ou derlijke macht over door hen vóór of bij hun huwelijk erkende kinderen geeft, maar dat daarnaast in de wet zal worden vast gelegd: „Er bestaat echter slechts ouder lijke macht voor de oudere, indien niet aan een ander de voogdij mocht zijn opgedragen of voorzoover zij niet van de voogdij zijn ontheven of ontzet. Indien de voogdij aan een ander is opgedragen, kan de niet van de voogdij ontheven of ontzette ouder aan den kantonrechter verzoeken in de ouder lijke macht te worden gesteld." Hiermede hebben we uit deze materie wel het voor naamste medegedeeld, alleen nog dit: voor dengeen, die tot aan de wettiging voogd over het kind was en die volgens de be slaande wet machteloos moet aanzien, dat een onwaardige moeder het kind bij huwe lijk gaat wettigen om het van hem weg te krijgen, zal de nieuwe bepaling een welkom wapen wezen in het belang van het kind, maar ook ter verdediging van zijn moreel recht op het kind. We wijzen nog op een ander geval, waar in nu wettelijk zal worden voorzien Het komt voor, dat pleegoudere de opvoeding van een kind ter hand hebben genomen, hetzij hun dit door de oudere is afgestaan, hetzij zij zich 't lot van dat kind hehben aan getrokken, omdat het onverzorgd was ach tergelaten. In de kwestie der ouderiiike macht of voogdij werd niet voorzien. Het rechl der oudere bleef dus onaangetast Om de kinderen weer tot zich te nemen, wan neer ze daar voordeel in zagen, was geen rechterlijke tusschenkomst noodig. Ooi; schiet de wet te kort om pleegouden pleegkinderen te beschermen. Wel ku datum in bepaalde gevallen ontzettini de ouderlijke macht piaais vinden, die ontzetting komt dan te laat De houding tusschen pleegoudere en plee;; deren behoefde dus geen wettelijke best! ming. Temeer, waar verwacht mag w« dal meer personen beschikbaar zullen zen voor het pleegouderschap, wannes gezet wordt op een wetlelijken grond Het afdoende middel is natuurlijk adoptie der pleegkinderen door de p' ouders. Maar daartoe wordt geen vs*. gedaan, gezien de ervaringen in til landen. De Minister nu wil zulke mu gelen -invoeren, dat terugneming doe oudere slechts plaats mag vinden, wat verwacht mag worden, dat de ouden rechte zorg voor hun kind zullen gaat oefenen. Het ontwerp bepaalt, dat war een kind aan pleegouders werd toevertrc bij gebreke van verzorging door de oi>i wanneer deze vreemde verzorging meer één jaar heeft geduurd, dit feit op ziel reeds een grond van ontzetting vorml ro de oudere, willen zij 't kind terugneroe: rechterlijke tusschenkomst behoeven, door misbruiken worden gekeerd. Verder wil het ontwerp, dat, wat; oen kind wordt teruggeëischt en aangeti kan worden, dat deze eisch berust i oirbare motieven, deze eisch aanstonds beantwoord worden met de ontzetting de ouderlijke macht, zelfs wanneer pleegouderschap niet ontstond door ven der oudere, terwijl ten slotte voorga wordt om aan de gronden, genoemd i B. W„ waarin aangegeven wordt, »r herstel in de ouderlijke macht of i« moet berusten, toe te voegen, dat b!i moet, dat hun (n.l. der ouders) gedrag ongeschiktheid of onmacht daartegen beletsel is. Het wil ons voorkomen, dat de ra stelde aanvullende bepalingen aan a misbruik een einde kunnen maken. RECLAME. Steenstraat 49 Telefoon tl UW HUIS VOOR WARME CROQUETTEN EN SALADES HOLLAND—AMERIKA-LIJN. VOLENDAM, 28 April v. Rott. te N.-1 verwacht, EEMDIJK, Pacific Kust n. Rott., te Cristobal. WESTERDIJK, Rott. n. New-Nork, pa April Lizard. KON. HOLL. LLOYD. AMSTELLAND, thuisr., 26 April te Grande do Sulzal 2 Mei de reis n zotten ZEEL,INDIA, thuisr., 26 April v. Op FLANDRIA, uitr., 26 April v. Cherbo KON. PAKETVAART-MAATSGHAffl NIEUW HOLLAND, arr. 26 April te 4 terug van proeftocht. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-Ml| ALGORAB, 26 April v. Rott. te Bai ALUDRA, 26 April v. Hamburg te i HOLLAND—AUSTRALlE-LUlf. BLITAR, uitr., 26 April v. Suea. AAGTEKERK, 26 April v. Rott. te r HOLLAND—BRITSCH-IND1E-LIJIIJ BOVENKERK, uitr., 24 April v. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. MELISKERK,uitr., 25 April te KLIFFONTEIN, uitr., 26 April te JAGERSFONTEIN, uitr., 26 April I London n. Durban. KON. NED. STOOMBOOT-BTU. I JASON, Amst. n. Chili, pass. 25 Apr!| Azoren. HERCULES, 26 April v. Smyrna J. 1 stantinopeL VENEZUELA, W.-Indië n. Amst., pss| April Flores. STOOMVAART-MIJ „NEDERLANtlJ KARIMATA, thuisr., 29 April te Mar| verwacht. DIVERSE STOOMVAARTBERICH DRIEBERGEN, 24 April v. La Plata i] DUIVENDRECHT, Galveston naar 14 haven, was 25 April 800 mijlen »-l Scilly. EGBEKDINA, m.s„ arr. 23 April t. 1 hagen. GIDEONA, z.s., arr. 23 April LEKHAVEN, 25 April v. St. John i1 Cruz. MAASHAVEN, 26 April v. DunsWj Malmö. MASCOTTE, m.s., arr. 25 April te I MAKGRIETHA, m.s„ arr. 24 April «I tenau. T PENDKECHT, Las Palmas n. Baton®-] 2C April Gibraltar. SLIEDKECHT, Novorossisk n. Anf pass. 26 April Gibraltar. RIJSWIJK, 25 April v. Lissabon i| tander. I WAAL, 25 April v. Sunderland 41 cedsund. I INDUS, sleepb., n. Algiers, pass. Gibraltar.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10