FISK ês FISK AGENDA. SPORT. VISSCHERIJ-BERICHTEN. BUITENLAND. In een FISK buitenband behoort 'n FISK binnenband TELEGRAMMEN. Vrijdag. Sa88enheim: BloemlustNarcissen- tentoonstelling. Zaterdag. Graanbeur9: Leidsche Schietvereeniging Willem Tell. Feestavond. 8 uur. Sas8enheim: BloemlustNarcissen- tentoonstelling. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 16 April toi es mei Zondag 22 April waargenomen door de apotheken van de heeren G. H. Blanken, Hoogewoerd 171. telef. 502. en D. J. van Driesura, Mare 76, telef. 406. op den klank hier en daar nog revisie be hoeft. dat het in dit opzicht nog niet geheel uit de verf is; en dat de pianopartij in de sonate nog niet volmaakt is wat men een goed klinkende blavier9atz noemt. De piano is neg op verre na niet de gelijkberechtigde met de viool. Wordt alsnog beier partij ge trokken van de klaviermogelijkheden, dan zal het geheel winnen in expressiviteit en vooral in levendigheid van beweging. De uitvoering was aan voortreffelijke brachten toevertrouwd. Dal in de door de heeren Striening en van der Pas voorge dragen vioolsonate gemakkelijker de noo- dige eenheid van opvdtting kon verkregen •worden dan in hel strijkkwartet ligt voor de hand. Maar ook dit is. dank zij een blijkbaar goede voorbereiding, een stuk ver dienstelijk samenspel geworden, vooral al9 ir.en bedenkt dat het lang niet gemakkelijk is. De uitvoerenden hadden dankbaar ap plaus in ontvangst le nemen en 's compo nisten werk werd zoo gewaardeerd, dat het hem telkens een extra terugroeping be zorgde. Naar het frissche strijktrio van Dvorak (2 violen en alt) en het melodieuse piano trio van Arensky met zijn brillante piano partij hebben we met genoegen geluisterd. De uilvoerenden hebben ook na deze stuk ken terecht veel en harlelijken bijval ge noten. De zaal was. voor een particulier con cert vrij goed bezet. De heer van der Pas speelde op een mooien kleinen Ibach-vleugel uit het maga zijn Bender. DAMMEN. OM DEN LEIDSCH DAGBLAD-BEKER. Een beschouwing over spel en spelers. B. Slegteohorst, die den titel veroverd heeft voor 1923; de kalme zelfbewuste spe ler, heeft zich in dit tournooi van zijn sterkstezijde laten kennen. Een mooi resultaat; 12 punten uit 8 par tijen. Elke door hem gespeelde partij ken merkte zich door zijn ruim spel en diep doordachte zetten. Zijn kracht demonstreer de hij voornamelijk in zijn openingen en eindspel. Toen hij in 't begin de leiding nam, begreep ieder dat hij niet meer in te halen was en dat hij den titel al in han den had en zich deze niet meer liet ont nemen. Van de 8 partijen verloor hij er slechts één. J. KJeer heeft zich eveneens schitterend gehouden door op de 2de plaats te komtm. Het begin van hem was goed, daarna volgde een inzinking, vervolgens een reeks van overwinningen, tot het einde toe. Met 6lechte één punt verschil met nummer één, kwam hij op de 2de plaats. Kleer is een gevaarlijk tegenstander, vol met slag- en lokzetjes: (hiervan getuige de partij Kleer. Vermeulen). Het volgende jaar zien wij in hem een ernstige candidaat voor de eerste plaats. L. K, v. d. Vlist is tot veler verrassing op de 3de plaats gekomen. Deze speler heeft hoewel hij io 1% jaar geen wedstrijd had gespeeld, zich zeer kranig gehouden. Voor namelijk in zijn positiespel was hij eminent, wat bleek uit zijn partij tegen Slegtenhorst, die hij door zijn schitterend gespeeld posi tiespel in een overwinning wist om te zet ten. Ook zijD andere partijen zijn door hem zeer enthousiast gespeeld en met slechts één verliespartij eindigde hij op de 3de plaats. P. v. cL Stel had verdiend hooger te ko men dan de 4de plaats. Hij was eenigszins onfortuinlijk en dit was wel de hoofdoor zaak, dat hij zeer onrustig was, wat op zijn «pel een merkbaar nadeeligen invloed uit oefende. Zijn spel was, zooals steeds, onre gelmatig en voor de tegenpartij door de dliver8e slagzetjes zeer gevaarlijk. Zijn mooiste partij was wel, die tegen Slegten- fcorst, die in remise eindigde. J. Vermeulen, de kampioen 1927, heeft aangaande zijn spel niet gegeven, wat hij had kunneD geven. Zijn spel miste het forsche, het gedurfde van het vorige jaar. Speelde hij toen met een enthousiasme van een die wil overwinnen, zoo was het nu als van een die weet, dat zijn moeite te vergeefs is. Uitzondering hierop maakten zijn partijen tegen De Water, Bern&en en v. d. Stel. Niet bevorderlijk voor zijn spel waren zijn voortdurende tijdnood en het aantal afgebroken partijen. Wij hopen deze theoretisch zoo goed onderlegden speler bij een volgend tournooi in zijn ouden vorm terug te zien. S. v. d. Reek, heeft voor een speler die nog nimmer in eeD dergelijken kamp beeft medegedaan, alle verwachtingen overtrol- fen. Vooral in zijn middenspel was hij soms sterk in den aanval en zeer gevaarlijk. Min der goed was zijn eindspel en het bereke nen van de tempo-zetten. IndieD dit door hem eens flink in studie wordt genomen, wordt hij een tegenstander, waarmee men wel degelijk rekening dient te houden. J. Teleng wordt niet ten onrechte door veel spelers als tegenstander gevreesd. Zijn onregelmatig spel is voor de tegen partij gevaarlijk door de aanvallen en het opdringen naar de vleugels. Met wat meer geluk had hij verdiend een plaatsje hooger te komen. J. Bern8en is vergeleken met het vorig jaar in dezen wedstrijd er totaal uit ge weest. Evenwel bleef zijn spel gevaarlijk. Vooral vernuftig is deze speler in het be denken van lokzetjes. Van bem verwachten wij het volgend jaar eveneens betere resul taten. H. de Water kan beter, doch spelkennis alleen kan de winst niet leveren. Er komt ook een zekere dosis geluk bij te pas. Het zat hem echter niet mee, waardoor hij zich met de laatste plaats moet getroosten. Wij zijn echter overtuigd dat hij beter kan. Thans nog iets over de tweede klasse: De uitslagen van de 12de ronde waren: Klinkenberg Jr.—Teuniisen 2O; Kleyn v. d. Bosch 2O; Bey—v. Zwieten 0—2; d. Wijngaard—Huisman 0—2; Eppenga— Kaapaan 20. De stand is thans: gesp. gcw. rem.verl.pnt. v. Zwieten 10 7 1 2 15 Beij 11 6 2 3 14 Huisman 11 6 2 3 14 Klinkenberg Jr. 10 6 3 2 13 v. d. Wijngaard 10 6 1 3 13 v. d. Bosch 11 4 5 2 13 Eppenga 11 5 1 5 11 Optendrees 9 3 3 3 9 Altorf 10 2 4 4 8 Teunissen 11 3 2 6 8 Kleyn 9 13 5 5 Klinkenberg Sr. 9 5 4 5 Kaapaan 9 12 6 4 Voor de 13de ronde komen tegen elkaar: v. d. Bosch—AltorfKlinkenberg Jr.—Beij; HuismanKleyn v. Zwieten—Teunissen Klinkenberg Sr.v. d. Wijngaard ;Kaa- paanOptendrees; Eppenga is vrij. IJ MUIDEN, 20 April 1928. VISCHPRIJZEN. 10 Tarbot per K G. f 2f. 1 90; 5 Griet per kist van 50 K G. t. 70f. 31; 1271 Ton gen per K G. f. 2.50-f. 21 Zetsehol per kist van 50 K.G. f. 15; 173 Kleine Schol per kist van 50 K.G. f.25f.6; 11 Scnar per kist van 60 K.G. f. 11.50f.6 50; 2 Tongschar per kist van 50 K.G. f. KJ; 5 Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f 13.50f. 7 50; 2 Groote Schelvisch per kist van 50 K.G. (.15; 8 Middel Schelvisch per kist van 50 K.G. f.30f.27; 21 Klein- middel Schelvisch per kist van 50 K G. f.21f 23; 17 Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f 18 50f 11; 18 Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 39f 21; 20 Gul len per kist van 50 K.G. f. 18f. 12; 123 Lengen per stuk f. 1.85f. 1.05; 19 Heil bot per K.G. f. 1.75f 1.15; 13 Wijting per kist van 50 K.G. f.6f. 3.10; 615 Kool- visch per stuk f. 1.07f. 0.38; 1 Makreel per kist van 60 K.G. f. 12. Binnengekomen zijn 1 stoomtrawlers met de volgende besommingen: IJM. 26 f.1925; IJM. 15 f 3417; IJM. 47 f.2201; IJM. 72 f. 1158 en de loggers KW 131 mei f.506; KW 59 met f.534; KW. 28 met f.412 en KW. 20 met f.635 besomming. DE ALGEMEENE TOESTAND. De Fransche vredesvoorstellen. Gisteren heeft in plaats van Briand. die licht ongesteld is, de minister-president Poincaré het Fransche ontwerp voor een anti-oorlogsverdrag aan den ministerraad ter goedkeuring voorgelegd, hetgeen geschiedde. Vervolgens werd de nieuwe nota der Fran sche regeering telegrafeerd naar Washing ton, Londen Berlijn, Rome en Tokio. De inhoud van deze nota zal gepubliceerd wor den, zoodra de betrokken Regeeringen daar van hebben kennis genomen, wat morgen het geval kan zijn. Poincaré heeft gisteren nog een bezoek gebracht aan Briand en een langdurig onder houd met hem gehad. Het Fransche ontwerp bevat een inleiding, die ongeveer gelijkluidend is met die van het Amerikaansche ontwerp. Het pact-zelf bestaat uit 5 of 6 artikelen, waarin de reserves zijn opgenomen, die reeds in de nota van 30 Maart geformuleerd waren, n.l.le. het verdrag zal geen inbreuk maken op het recht van wettige zelfverdedi ging; 2e. indien één der partijen het verdrag schendt zullen de andore partijen tegen over haar van haar verplichtingen ontheven zijn; Se. eindetijk zal zijn inwerkingtreding niet enkel afhangen van de ratificatie door de zes groote mogendheden, maar ook van de noodzakelijk geoordeelde toetreding van eerj aantal mogendheden, zooals Polen, Tsjecho-Slowakije, enz. De Fransche pers waagt zich aan veron derstellingen. welke ontvangst de Fransche voorstellen inzake de afschaffing van den oorlog in het buitenland wel zal worden bereid. De „Journal des Débats" is van meening, dat de tegenvoorstellen VRn Briand op Kel- RECLAME. 7T.-8 DAMES! Als Extra-Reclame verkoopen wij... deze week: 200 Meter Zijde Plnchette 180 cM. breed in grijs en goudkleur KOHSCHULTE. voor f. 1» per El logg's nota in talrijke Amerikaansche krin gen zal worden beschouwd als een weige ring. om van den oorlog afstand te doen als instrument van de nationale politiek. Frank rijk laadt daardoor de verdenking op zich. militairislisch-gezind te zijn. De ..Liberté" verklaart, dat eigenlijk geen verschil is te conslalecren tusschen de Amerikaansche en Fransche opvattingen. DUITSCHLAND. De besprekingen met Polen De arbeidsconflicten. In een gehouden kabinetsraad is geble ken, dat vermoedelijk eerlang de onderhan delingen over een Duitsch Poolscb handets- verdrag zuilen kunnen worden hervat als gevolg van een te Weenen door dr. Hermes en den Poolschen gezant aldaar getroffen regeling. De Poolsche regeering heeft deze nog slechts goed te keuren en de onder handelingen kunnen worden hervat. Ook Badeo en Saksen weigeren te vol doen aan het verzoek van mimster von Keudell om den bond van roode frontsol daten te ontbinden. Beieren zal er aan vol doen en vermoedelijk ook Wurtemberg en Thuringen. De patroons in de Berlijnsche houtin dustrie hebben besloten hun arbeiders uit te sluiten. Het aantal uitgestotenen be draagt ruim 2000. LoongeschilleD hebben aanleiding tot dit besluit van de patroons gegeven, nadat de onderhandelingen, die tusschen de beide partijen waren gevoerd, geen resultaat hebben opgeleverd. Morgen zullen de arbeiders in de Sak sische metaalindustrie worden uitgesloten, evenals in Hannover. FRANKRIJK. Doriot weer gearresteerd. Na afloop van een communistische ver gadering is hel Kamerlid Doriot opnieuw ge arresteerd. ENGELAND. Vragen in bet Lagerhnis ovei het gsbrnik van Rnssiscb eeld voor revolutie en ever ontwape ningsbesprekingen met Frank rijk. Naar aanleiding van het gerucht, dat gebleken was, dat Engelsche bankuiijeiten die in het bezit waren gevonden van den voor Paschen in Londen gearresteerden Ierschen „Gunmen", door een Russische bankinsLl.ing waren uitgegeven, vroeg ma- jooi Kindersley in het Lagerhuis of de minister van binnenlandsche zaken wilde onderzoeken, of gelden, die gecrediteerd werden aan Russische bankinstellingen in Engeland, gebruikt werden om pogingen te doen revolutie aan te stichten en de orga- niseeren? Sir William Joynson Hicks antwoordde hierop, dat majoor Kindersley juist was ingelicht. Hg had onderzoek gedaan en I was tot de ontdekking gekomen, dat Rus- sisch geld voortdurend voor dat doei in i Engeland wordt gebruikt. De majoor vroeg- daarop of de regeering aan den Volkenbond zou willen vragen, of staten, die geld gebruikten om in andere landen revolutie te stoken, wel deel be- hooren uit te maken van den bond? De minister antwoordde, dat dit een kwestie van buitenlandsche zaken was. Op een vraag van den liberaal Ernest Brown, of de betreffende personen werke lijk als Ieren kunnen worden beschouwd, antwoordde Joynson Hicks bevestigend. Commander Kemvorthy: Ziet de minister der ernst in van de door hem, afgelegde verklaring? Vooral wat betreft de eventueele hervatting van de betrekkingen tusschen Engeland en Rusland? Heelt hjj er zich van overtuigd, dat zjja bronnen van inlich tingen even betrouwbaar zgn als die, welke den brief van Zinovjef in de wereld hebben gebracht? Joynson Hicks: Ik was niet verantwoor delijk voor dezen brie! Ik ben alleen voor mijn eigen departement verantwoordelijk en ik ben er zeker van, dat de door mij ontvangen inlichtingen in alle details juist zijn. In een rede te Leamington heeft Joynson Hicks dat nog nader bevestigd. Kemvorthy vroeg, of de regeering een verklaring kon aileggen over de onderhan delingen, die plaats gehad zouden hebben tusschen bet Engelsche ministerie van Buiten landsche Zaken en het Fransche over de kwestie van beperking der bewapeningen door overeenkomst en of het vraagstuk vau de duikbooten wordt onderzocht. Locker Lampson antwoordde, dat de vorige maand te Genève informeele besprekingen zijn ge houden om de mogelijkheid te onderzoeken var de classificatie van de bewapeningen ter zee, die zouden kunnen worden opge- n< men in een ontwerp-conventie, die nu wordt voorbereid door de voorbereidende commissie voor de ontwapeningsconferentie. Men was nog niet tot overeenstemming gekomen en het is nog te vroeg om een mededeeling te doen over de waarschijnlijke resultaten. Bij de besprekingen had men niet onderhandeld over den bouw en hel gebruik van duikbooten. VEREENIGDE STATEN. Het veikiezingsprogram der socialisten Nieuwe lucht schepen. De SociaaLDeraocratiscbe conventie te New-York heeft als voornaamste punten op het verkiezingsprogram der partij gebracht: erkenning van de sovjetrepubliek; terug- ttekking van alle Amerikaansche troepen uit Nicaragua; hulp voor den landbouw; maatregelen tegen werkloosheid. De minister van marine verzocht de noo- dige credieten voor den bouw van de twee bestuurbare luchtschepen, welke bet Con gres vóór eenigen tijd ingewilligd heelt. Ongeveer 8 millioen dollar zullen vereischt zijn voor deze luchtschepen, welke 787 voet lang- zullen zijn, 5 vliegtuigen zullen kun nen meenemen en 11.200 mijl afleggen zon der te landen. RECLAME. 7749 Bij aankoop van nieuwe buitenbanden vervange men ook de oude binnenbanden; deze iets hoogere uitgaat is in werkelijkheid een besparing. BUITENBANDEN „Fillerless Cord" BINNENBANDEN „Circle Made" Alle maten, ook Balloon, voor bestaande wielen en velgen VRAAGT UW MAN DE LAAR I Imp. voor Nederland» N.V. „R. A. M. I." v/h Fa. NAUTA Leeuwardeni Ruiterskwnrtier 37 A'dami N.Z. Voorburgwal 75« CHINA. Een overwinning van Feng. Gemeld wordt, dat de z.g. Christengene- raal Feng Joe-sjiang een van de legers van Soen Tsjoen-fang volkomen in de pan heeft gehakt en maarschalk Tsjang Tsoeng-tsjang gedwongen heeft zich terug te trekken naar Jentsjau-foe. Vermoedelijk zal Tsjang trach ten stand te houden te Taian-foe. Gemeld wordt, dat de Zuidelijken 20.000 man verloren, waarbij een generaal en drie kolonels in een strijd van 36 uur. die ein digde met de inneming van Lintsjeng. JAPAN. Naar een crisis? De oppositie heeft in het parlement een motie van wantrouwen tegen de regeering ingediend wegens de maatregelen, die door den minister van binnenlandsche zaken tegen de communisten zijn getroffen. Men gelooft dat de regeermg stellig een neder laag zal lijden in welk geval de eerste- mini9ter het Lagerhuis zou ontbinden en wederom een beroep doen op de kiezers. BUITENLANDSCH GEMENGD. DE STER NOVA PICTORIS. Een telegram uit Johannesburg meldt, dat de nieuwste observaties van de sinds vo rige maand in tweeën gespleten ster. Nova Pictoris, gisteren ontwijfelbaar aangetoond hebben, dat de ster niet slechts in tweeën, maar zelfs in vier deelen gespleten is. EEN VLUCHT LONDEN—AUSTRALIË. Commander Manning van de Engelsche Royal Airforce zal over enkele dagen ver trekken tot het ondernemen van een tocht van Londen naar zijn geboorteplaats Syd ney in Australië. Hij zal geheel alleen vliegen. Hel is een particulieren vlucht en Manning, die op eigen verzoek op half sa laris wordt gesteld, zal een Westland- Widgeow ééndekker gebruiken, die zijn eigendom is en uitgerust is met een 30 P K. Cirrus Motor, van hetzelfde typen als ge bruikt werd door Hinkler voor zijn vlucht naar Australië. SCHIP VERGAAN? Schippers sleepten een met water ge vulde reddingsboot naar Roemme in Dene marken, waarin een doode zeeman lag. De boot was gemerkt Bob, Oslo. Men vreest, dat dit schip met 12 man in den storm ver gaan is. EEN WANHOOPSDAAD? Bij de Noor-'erstatie te Brussel riep Maan dagavond een jongedame een taxi aan en liet zich naar een adres in een der voor steden rijden. Toen zij de auto verliet, rommelde zij in haar taschje, alsof zij naar geld zocht en haalde plotseling een revolver te voor schijn. Zij beval den chauffeur al zijn geld af te geven Toen de man al zijn geld kwijt was, zei zij hem er van door te rijden, als zijn leven hem lief was. De chauffeur verdween ijlings met zijn auto. doch een paar honderd meter verder draaide hij om en reed den weg af, welke het meisje had genomen. Hij ontmoette daar een politieagent, wien hij met horten en stooten het gebeurde vertelde. Toen zij het meisje inhaalden, had zij nog steeds de revolver in haar hand, doch bet wapen was ongeladen. Zij zeide, geen eten en geen geld te hebben en zou uit wanhoop tot haar daad te zijn gekomen. ERNSTIGE BRAND. Op een hoeve van het landgoed Moll- wilten bij Pruisisch Eylau is brand uitge broken. Een huis voor drie gezinnen en een schuur branden in korten tijd af. Daar de brand zeer snel om zich heen greep, ge lukte hel verscheidenen bewoners niet meer zich te redden Een vrouw en een kind zijn in de vlammen omgekomen. Een koeien- hoeder en zijn vrouw liepen zeer ernstige brandwonden op. De schade is zeer groot. Van den inven taris kon niets gered worden. LIEFDESDRAMA. Gisteren zijn op de rails van het spoor wegbaanvak Mannheim Heidplberg de ver schrikkelijk verminkte lijken van een jonge man en een meisje gevonden Waarschijn lijk betreft hel een paar geliefden die te zamen den dood wilden ingaan Daar zij geen papieren bij zich dropgen konden zij nog niet gelndenlificeerd worden. BESTUURDER VERDWENEN. Gisteren zou een nieuw verhoor plaats vinden inzake hel tramongeluk in de Heet- strasse te Berlijn. De bestuurder van de ver ongelukte tram, Redlich, was echter niet verschenen Ook in zijn woning werd hij niet aangetroffen. De politie stelt thans een nader onderzoek naar zijn verblijfplaats io. DE BREMEN. Naar uit Greeoly-eilaud gemeld word:, zijn de vliegers thans bezig, geassisteerd door de bewoners, een startbaan in gereei heid te brengen. Daar het weer nog steed; slecht blijft, zal de start wel niet eerde: dan over tieo dagen plaats hebben. Gister- middag werd reeds verwacht, dat de niet. we propeller, welke door Hertha Junker; w-erd gestuurd, zal aankomen. Waarschijn, lijk zullen ook de piloten Betfett en Bal- chen nog naar Greenly-eiland vliegen, om de Duit8che vliegers nieuwe onderdeel» voor hun toestel te brengen. Welk een grootsche ontvangst den vlie gers wacht, moge blijken uit het feit, dat nu nog grooter som uit de openbare kas beschikbaar is gesteld dan indertijd vod- Lindbergh. DE AARDBEVING IN BULGARIJE. Veel erger dan de vorige. Groote schade. Vele slachtoffers. Uit de nadere berichten uit Sofia blijkt, dat de gevolgen van de jongste aardbevin gen in de streek van Philippopel nog ern stiger zijn geweest dan uit de berichten van gistermiddag al bleek. Vooral Papazlü, dat op 25 KvM. afstands van Philippopel ligt aan den spoorweg naar de Turksche grens (Adrianopel) moet zwaar geteisterd zijn. Het station aldaar is ingestort, even als de landbouwschool te Chaskovo. De brug over de Mantza bij Papazlö en het sta tion van Philippopel zijn beschadigd. De spoorlijn is over een lengte van 2 K.M. In den omtrek van Papazlü twee meter ver zakt. De reizigers moeten ten Zuiden van Philippopel overstappen en het verkeer ondervindt veel vertraging. Het dorp Pa pazlü zelf moet vrijwel met den grond ge lijk gemaakt zijnmen heeft daar reeds G4 lijken uit de puinhoopen gehaald. Philippo pel heeft ook zwaar geleden. Behalve het station, dat ernstige schade heeft geleden, ziin de militaire club en de tabaksfabriek Orient verwoest, benevens verschillende woonhuizende electrische kabels zijn ge stoord, zoodat de stad in het donker lag. en het telefoon, en telegraafverkeer werd af gebroken. Op verschillende plaatsen van de stad brak door de aardbeving brand uit, de bevolking vluchtte de straat op. De schok was veel heviger dan dit van den 14den April. Het aantal vernielde huizen daar bedraagt 2136. het aantal dooden *27, terwijl er 60 zwaar- en 100 lichtgewonden zijn. In de ompeving der stad zijn reeds 27 slachtoffers geteld. De eerste en de laatste schok waren het hevigst. Men vermoedt, dat het epicentrum van deze aardbeving, die van 9 uur des avonds tot 2 uur*-'s nachts geduurd heeft, gelegen is tusschen Papazlü en Chaskovo. De regeering heeft dadelijk maatregelen I genomen om de getroffen bevolking hulp te bieden. De minister-president en de mini? ter van openbare werken zijn naar Philip ponel gegaan. Te Tsjirpnn. dat reeds de vorige weck zwaar geteisterd werd door de aardbeving is onder de bevolking zulk een paniek uit gebroken, dat verscheidene personen M verstand verloren. De bevolking uit de geteisterde wi'ker. bivakkeert in open lucht. Zij heeft veel vac dc toenemende kou te lijdenook heerscbf levensmiddel en gebrek. De aardbeving werd ook te Sofia gemerkt: de klokken van de groote kathedraaJ sloejren aan. Ongeluk ken hadden hier niet plaats. OPHEFFING VAN TOEZICHT TE WEENEN. WEENEN, 20 April. (Wolff). Naar de Politische Correspondenz verneemt, heeft dr. Rost van Tonningen den bondskanselier medegedeeld, dat zijn functie volgens de overeenkomst van 1926 per 30 Juni geëin digd zal zijn en hij dan Weenen zal verlaten Dr. Rost van Tonningen was tot verte.EfD- woordiger der Volkenbondsleening-trusteei bpnoemd met zetel te Weenen en tegelij kertijd belast met den dienst der Volken- bondsleening gedurende twee jaren. 2—1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 2