EEN VEELBEWOGEN NACHT. 69*'" Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 19 April 1928 Derde Blad No. 20889 EERSTE KAMER. FEUILLETON. GEMENGD NIEUWS. RECHTZAKEN. KON ZEEPFABRIEKEN DE DUIF #DEN DOLDER i 3 S 3 Q 9 0 Q 3 2 DE STAATSBEGDOOTING VOOR 1928. (Zitting van gisteren). Voortgezet worden de aigemeene beschou winden over de Staatsbegrooting 1928. De heer HERMANS (S.D.A.P.) be spreekt de nalatigheid der regeering om de armste bewoners van Maas en Waal die reen eigendommen bezaten en volgens de ■egeering daarom nieta verloren, te helpen. De minister van financiën de heer DE GEER, zegt den heer Smeenge overweging zake het onderwijs aan schipperskinde ren toe, en deelt mee aan den heer Croles dat een weder bezetting van de leerstoel n het Friesch, aan de Groningsche univer siteit wordt overwogen. Spr. onekent dat de door den heer Hermans genoemden ver reten slachtoffers mogen genoemd worden. Spr. verdedigt het algemeen politiek beleid T3n het kabinet dat geen zakenkabinet is, dat wel principieele vragen behandelen wil doch slechts terzijde laat wat de tegen stellingen tusschen rechts en links betreft. De kwestie van het evenredrgheidskiesstek sel zal besproken worden met het centraal stembureau. De Minister verdedigt verder het belas tingbeleid ter bevordering van de kapitaal vorming en het economisch beleid voor wat. «treft de werkverruiming die economisch minder voordeelig is dan de heer Wibaut meende. Wat 't gedifferentieerd tarief be reft, zal er vermoedelijk in deze vierjarige >eriode geen ontwerp komen maar het noment is te venvachten waarop Neder- and in het belang van den export een ge differentieerd tarief niet kan missen. Aan gaande de dijkverbetering in Noord-Bra- >ant is overeenstemming inzake de fina.n- cieele zijde binnenkort waarschijnlijk. De vergadering wordt te 12.50 uur voor een halfuur geschorst. Na heropening der vergadering verdedigt de minister het defensiebeleid, dat gericht is op de neutraliteitshandhaving, welke Foorzien moet worden met het oog op de mogelijkheid, dat de Volkenbond in haar taak om den oorlog te voorkomen faalt. De aigemeene beschouwingen werden hierop gesloten. Bij hoofdstuk II (hooge colleges van staat) bepleit de heer WIBAUT (S.D.A.P.) een vaste vergoeding aan de leden der Eerste Kamer. De heer VAN LANSCHOT (R.-K.) -s egen een yaste vergoeding dre de Eerste ïamer zou doen worden een duplicaat van de Tweede Kamer. De heer MENDELS betoogt dat tegen de ixeering van een vergoeding voor verblijf kosten evenmin grondwettelijke bezwaren >estaan als tegen de fixeering van reiskos- en in de verstrekking van 'n abonnement. De heeren DE VOS VAN STEENWIJK IC.-H.) en SMEENGE (V.-B.) zijn tegen een vaste vergoeding. De heer CROLES (A.-R.) wil een rege ling in bijzondere gevallen. De heer MOLTMAKER (S.D.A.P.) eluit zich aan bij den heer Wibaut. Minister DE GEER acht een vaste ver goeding niet grondwettig. De heer WESTERD1JK (V.-D.) wil de landaanwinning in Groningen aan particu lieren overlaten. De MINISTER VAN- FINANCIEN zal orerwegen de uitbreiding der belastingbe taling bij de werkgevers Inzake de verla ging van den accijns wordt het rapport der commissie afgewacht. Andere opmerkingen borden overwogen. Het Hoofdstuk wordt hierop aangenomen. Aan de orde is de begrooting voor bui- enlandsche zaken. De heer Van EMBDEN T.-D.) huldigt den rainisfcr voor zijn op treden in de achtste Volkenbondsvergade- hng en dringt aan op afschaffing der pas poorten. Spr. waarschuwt tegen het gevaar au deelneming aan militaire 6ancties. Hij meent dat Nederland meer arbitrage- erdragen moet sluiten en dat, indien de Amerik. poging mislukt, Nederland moet lachten non-agressieverdragen te sluiten. Spr. bestrijdt de houding van den heei utgers tegenover het Russische voorstel te *enève. De verg. is verdaagd tot heden. (ONE WONDERFUL NIGHT). Uil het Engelsch van LOUIS TRACY. Vertaald'door J. M, (Nadruk verboden). 15) Winter schreeuwde plotseling tegen Vas- ~7 klucht; gauwl Je krijgt zoo een in je lichaam! Het Ilaliaansche meisje gilde en werd joor het raam gelild. Vassilan volgde, z. hij werd naar builen gegooid en de °Q?e Hongaar die de derde van het gezel- cöap was geweest, maakte aanstalten om •veneens door het raam te ontvluchten, I p 6r^ op e€'n leeken van ^en detective oor Curtis gegrepen, die zijn armen vast- j terwijl Winter hem volgens alle rege- £Kn kunst fouilleerde en het briefje, rwille waarvan deze heele comedie op WmS gezet' buit maakte, na k au*° en £aan jullie tweeën 1 auis- ze) Winter. Curtis en Devar ren- ?a buiten. De auto stond er nog en sprongen er in. Bij Svdney Street wacht- lie Ze °,p en Furneaux, maar toen 5cnii« j JFwamen opdagen, reden ze naar en hi, leru° om z^ch te wasschen n»9ï 6Igen kleeren weer aan te trekken. seen bericht van Winter kwam, Joch 1° 26 ,naar hun hotel terug te gaan. tteerJï GQ au*° Piccadilly Circus was b kwam er .een andere auto uit BRANDEN. In het Citymapazijn te Rotter dam De rookmaskers onvol doende Een Amsterdamsche meubelwerkplaats uitgebrand. Gistermiddag, omstreeks 1 uur, is brand uitgebroken in den kelder van het City- ma gazijD aan den Noord Blaak no. 63. te Rotterdam. Aanvankelijk liet de brand zich niet zoo ernstig aanzien en er werd klein alarm gemaakt. Uit de kelderraampjes aan de straatzijde kronkelde dikke gr^js-zwarte rook omhoog en terstond werd begonnen met 2 stralen van de straat af water in den kelder te spuiten. Al spoedig kwam bericht, dat ook aan de zgde van den Visschersdjjk rook nit het kelderraam kwam. Dadelijk daarna is toen aan deze zjjde met één straal water in den kelder gegeven. Na verloop van eenigen tijd bleek, dat de brand eer toe- dan afnam. Daarom werd steeds meer materiaal aan het werk gezet. Ook door den winkel werden slangen naar der. kelder geleid, maar hoewel ten slotte met 6 stralen water werd gegeven, de rook bleef steeds zwaarder worden. Etage na étage kwam vol rook te staan. Personeel van de reddingsbrigade is met rookmaskers gewapend in de kelderruimte afgedaald. Het bleek toen, dat men niet bij den vuurhaard kon komen. Zelfs werd geen vuurgloed waargenomen. De kelder onder het pand aan de zijde van den Noord- Blaaü Was vol gestuwd met emballage. Kis ten vol houtwol, stroo en papieren ver sperden den ingang. Dc Visschersdyk stond al spoedig vol rook. Ladders werden aan dien kant tegen het pand opgezet en er werden eenige ruiten ingeslagen op de tweede verdieping. Dadelijk drong een zware rook door de openingen naar boften. Zelfs op deze hoog gelegen verdieping heerschte er een zeer hooge temperatuur. Tegen 2 nur werd de rijdende stoom- hrandspuit no. 2 ontboden. Met een straal werd door dezen stoomer in den voorkelder gespoten en met een tweede, voor welke do slang door de Schrijnwerkerssteeg werd geleid, werd in den kelder aan den Vis- scbecsdijk water gegeven. De Noord Blaak werd aan weerszijden met behulp van touwen afgesloten, zoodat ook de trams niet meer konden passeer en. Later is stoomer III ontboden en deze heeft eveneens met twee stralen aan het blusschingswerk deelgenomen. Goed half vier stond de kelder vol water en daarmee was bet vuur oogensch\jnljjk gebluscht. Daar het vuur zioh in den vloer tusschen kelder en winkel had genesteld, heeft men den vloer geheel moeten openhakken. Na een half uur was de brand gebluscht. De schade door vuur,, poo"k en water is zeer aanzienlijk. In het pakhuispand Lauriergracht 118 te Amsterdam, waarin op de drie verdiepingen meubelmakerswerkplaa-tsen gevestigd zijn, is gisteravond tegen 9 nur brand ontdekt. Do vuurverschijnselen werden het eerst waargenomen op de eerste verdieping, en wel door politie-agenten van het bureau Lauriergracht, dat juist aan het pakhuis grenst. Aan den voor- en achterkant sloegen de vlammen fel uit. De achterzijde van het pakhuis grenst aan de binnenplaats van het politiebureau. Van daaruit werd de brand weer gealarmeerd, die met eenige motor- spuiten spoedig ter plaatse was en de vlammen met een tweetal stralen aantastte. Na oDgeveer een kwartier waren de vuur verschijnselen geweken, maar binnenin bleek het, gezien den zwaren rook, die naar buiten drong, nog hevig te branden. Toch slaagde de brandweer er in, het vuur t-e stuiten, zoodat de werkplaatsen op de tweede en derde verdieping geen schade opliepen. De meubelraakerswerkplaate, waar de brand is ontstaan, en die in gebruik is bij den heer B. J. Huffschlag, is geheel uitge brand. Omtrent de oorzaak tast men in net duister. Wel werd bekend, dat de gebruiker kort voor het uitbreken van den brand in de werkplaats is geweest en daar gerookt Coventry Street aanrijden, die door den ver keersagent even opgehouden werd om een autobus te laten passaeren. Curtis' aandacht werd direct getrokken door de kleur en den vorm van den wagen, die in het licht van de electrische straatverlichting duide lijk zichtbaar was. Devar, zei hij onmiddellijk, zeg aanje chauffeur dat hij die auto achterna moet gaan en moet inhalen. Het is de wa gen van „Anatole" en het is onze plicht hem aan te houden. Op hetzelfde oogenblik gaf de verkeers agent het teeken dat zij konden doorrijden. HOOFDSTUK XI. Een nnr. Terwijl de grijze auto van ..Analole" zich geruischlooa een weg baande door het drukke verkeer, zei Devar tegen zijn chauf feur bij den eersten den besten politie agent te 9toppen. Hij opende het portier en vroeg den agent of hij al van den moord in Cecil Street gehoord had. Natuurlijk. De grijze auto daar voor ons heeft er wat mee te maken. Spring in. ik zal het je onderweg wel uitleggen. In St. James Street waren ze nog maar twee wagenleng'en van de grijze auto verwijderd. Dat is geen Londensche wagen, meende de politie-agent die het nummer lao. Het is mogelijk dat ze de nummer plaat verwisseld hebben, maar het is de auto dien we hebben moeien, zei Curtis. De agent zette zijn heim af en ging op zijn knieën liggen, dat zijn uniform niet gezien zou worden en toen Devar's auto naast do groote, grijze opreed, zagen ze dat de wagen heeft, zoodat het vermoeden bestaat, dat een achteloos weggeworpen lucifer of eindje sigaret den brand heeft doen ontstaan. De meubelmaker is tegen brandschade verzekerd. HET EERSTE RADIO-TELEFONISCHE S. O. S. NAAR INDIË. Opsporing verzocht. Gisteren is het eerste S. O. S.-sein radio- tele'fonisch naar Indië uitgezonden. De N.V. Philips radio had n.l. het ver zoek ontvangen van mej. Rackwilsz te 's-Gravenhage om met behulp van de radio het verblijf van haar broeder, die vijf jaar geleden naar Indië is vertrokken en van wien de familie sedert niets meer heeft ver nomen. op te sporen. De N.V. Philips, die in verband met haar zendvergunning een dergelijk S. O. S. niet kan uitzenden, bracht het verzoek over aan het Rijksstation te Kootwijk, dat het vol gende S. O. S. uitzond. „Wil iemand die bekend mocht zijn met het adres van den heer Willem Frederik Rackwitz. 2e of le stuurman, aan dezen de volgende boodschap van zijn 71-jarige moeder overbrengen: Reeds in 5 jaar tijd niets meer van hem vernomen. Alle pogingen om hem per brief te bereiken hebben gefaald. Zijn vader is inmiddels overleden. Zijn moeder, die zich zeer ongerust maakt, verzoekt hem dringend zoo spoedig mogelijk iels van zich te laten weten." TREINVERTRAGING BLJ HILLEGOM. De machine defect. Van trein D 7 welke gistermorgen te 7.48 uur van Amsterdam naar Parijs was vertrokken, is onder Hillegom de machine defeot geraakt. Opdat de volgende treinen tijdig en ongehinderd konden passeereD, is de trein op een zijspoor gezet. Nadat uit Haarlem een andere machine was aange komen, is de trein met drie kwartier ver traging vertrokken. DCODELIJK ONGEVAL TE AMSTERDAM. Gisteravond is te Amsterdam een onge veer 45-jarige man. woonachtig Nieuwe Dijk 6, op de Martel aarsgracht van de tram ge sprongen. Hij raakte er onder en was onmid dellijk dood. TWEE VRIENDEN. Men schrijft aan de „N. R. Ct." Een Veluwsch boertje had zijn boerderij voor een buitengewoon hoogen prijs ver kocht aan een hem onbekend persoon, die als voorwaarde had gesteld, dat de hof stede op een bepaalden datum ontruimd moest zijn, waarna dan weldra betaling zou volgen. Spoedig daarna bracht een ander persoon een bezoek aan denzelfden boer, om hem aan te raden de plaats niet te ontruimen vóór de betaling was geschied. De boer volgde dezen raad op, wat ten gevolge had, dat de kooper tegen den landbouwer een eisch tot schadevergoeding van f. 1C00 indiende, welk bedrag de recht bank hem toewees. Later bleek, dat beide personen vrienden zijn, die dus genoemde som wel samen zul len hebben gedeeld. DOOR DE STOOMTRAM GEGREPEN. De 75-jarige mej. W. Hendriks is Dins dagavond te Gemert door de stoomtram gegrepen en onmiddellijk gedood. Het on geval is veroorzaakt doordat zij uitweek voor een auto en de onmiddellijk achter haar komende tram niet heeft gezien. Den bestuurder van de tram treft geen schuld. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De 18-jarige dienstbode van den kantoor houder der posterijen te Rijen, die dezer dagen bij het stoken van een waschfornuis in brand geraakte, is in het ziekenhuis te Breda aan de bekomen brandwonden over leden. EEN DREIGBRIEF. Maandagavond is op zijn buitengoed Doorn te Haerst, bij Zwolle, door de mar rechaussee gearresteerd en naar het huis van bewaring te Zwolle overgebracht C. A. baron v. H. t. d. D., wegens het schrijven van een dreigbrief aan zijn broer. leeg was en de agent merkte op dat een van de portieren en de treeplank pas moest zijn afgewasschen. Toen Curtis den chauffeur beter kon zien, was hij zoo goed als zeker dat het Ana- tole was. Waarom arresteer je hem niet? vroeg hij den agent. Hebt u bezwaar hem nog een poosje te volgen? vroeg de politie-agent. Ik heb wel zin in zoo'n jacht, en jij, Curtis? Wat mij betreft wil ik hem den heelen nacht wel achterna zitten! Ik houd ook wel van zoo een avontuur! Ja, ziet u, ging de politieman voort, het is beter; ik wil hem natuurlijk wel arresteeren op aanwijzing van mr. Curtis, maar het is heusch beter dat wij hem vol gen: mogelijk worden wij meer gewaar als wij zijn bestemming weten, ziet u! Na een poosje kwamen zij aan Knights- bridge en gingen verder naar Grosvenor Place. Zij reden voorbij Victoria Station en volgden den grijzen wagen door Bucking ham Palace Rood. Na anderhalve mijl kwa men ze in de buurt van Chelsea. Sergeant Mc. Culloch begon zich een beetje onbe haaglijk te voelen, dat de rit zoo lang duur de; hij had er niet op gerekend zijn post in Piccadilly Circus zoo lang te verlaten. Maar spoediger dan ze verwachtten was de tocht nu ten einde. Ze waren aan den oever van de Theems gekomen Het was hier donker en eenzaam en om niet de aandacht te trekken van den chauffeur in den wagen vóór hen namen zij een zijweg, die parallel liep met den Theemsoever. Op het moment dat zij met gedoofde lichten en heel langzaam rijdend weer aan de rivier kwamen, hoorden zij een WERKLOOZEN, DIE TE LAAT KWAMEN. Gistermorgen waren, zooals gewoonlijk 2 autobussen van Deventer vertrokken met 30 workloozen, wion te Diepenheim werk s verschaft op het buitengoed van baron De Vos van Steen wijk. De bussen keerden, evenwel in den loop van den morgen terug met hun passagiers, die een aanmerking hadden gekregen dat zij te laat op het werk kwamen en daarop den arbeid hadden ge staakt. OPLICHTER AANGEHOUDEN. Aan de woning van den visscher A. K., le Kampen vervoegde zich een manspersoon, die voorgaf een vertegenwoordiger te' zijn van eene maatschappij te 's-Gravenhage. Hij wilde de schuit van K. koopen om die te bouwen tol een jacht. K. kon dan shipper op dat jacht worden legen eene belooning vanf. 38 per week. Daar K. zelf op zee was, werden de onderhandelingen gevoerd met mej. K. Een contract werd opgemaakt, dat geteekend moest worden te 's-Gravenhage. Voor de kosten van het contract vroeg de man van mej. K. een bedrag van f. 80. het welk hem werd ter hand gesteld. Toen de man weg was. kreeg mej. K. achterdocht. Zij liep hem na en wist hem te bewegen het geld terug te geven. Thans Ï9 gebleken, dat alles zwendel is. De man. die blijkt le zijn de varensgezel J. D., uit Den Haag, is thans aangehouden en als verdacht van oplichting opgesloten. Men gelooft, dat hij in meerdere plaatsen van ons land dergelijke praktijken heeft uitgevoerd. IN EEN KELDER GEVALLEN. De 78-jarige T. P. te Heveskes (Gron.). die bij zijn dochter inwoonde, is op het hoofd in den kelder gevallen en ten gevoi- ge van een schedelbreuk overleden. Vader, wat is een dialoog?" ,,Een gesprek tusschen twee personen." ,,Dus als u met moeder praat V' ,,Nee, mijn jongen, dat is een monoloog." KANTONGERECHT TE LEIDEN. J. L., autobusondernemer te Alphen a. d. Rijn, had verzuimd op duidelijk zichtbare wijze in zijn autobus aan t-e geven het aan tal passagiers dat daarmede mocht worden vervoerd. Hij had zich deswege te verant woorden maar was niet ter strafzitting ver schenen. Na verhoor van den keurmeester der autobussen S., werd verdachte over eenkomstig den eisch van het O. M. veroor deeld tot een boete van f. 15 of 10 dagen. P. M., wonende te Leiden, doch thans gedetineerd te Scheveningen, werd onder bewaking voorgeleid om zich te verant woorden wegens het rijden zonder licht per rijwiel te Voorschoten. Verdachte bekende en werd overeenkomstig den eisch van het O. M. veroordeeld tot f. 3 of 3 dagen. M. J. D., 6tudent wonende te 's-Gra venhage, had per motor te snel gereden. Verd. bekende zelfs meer dan 38 K.M. per uur te hebben gereden over een stuk van ongeveer 160 M. Hij had dit evenwel moe ten doen om een aanrijding te ontsnappen. Rekening houdende met het verweer van verd. veroordeelde mr. Ligtenberg hem tot f. 3 of 2 dagen. Het O.M. had f. 5 of 5 d. geëischt. Bij verstek werden daarop veroor deeld: G. M. P. te Zwammerdam, overt, invali diteitswet f. 10 of 5 d. M. W. te Den Haag, overtr. politieverord. Leiden, f. 1.50 of 1 d. G. S te Katwijk, overtr. Leerplichtwet, f. 2 of 2 d. M. v. d. B. vr. v. d. W., te Katwijk, idem, f. 3 of 2 d. A. v. d. K. vr. N. id. id. M. S. wed. De W., idem f. 1 of 1 d. E. v. S., vr. N., idem, f. 3 of 2 d. C. M. C. de V. vr. D., idem, f. 1 of 1 d. J. v. d W. vr. D., idem f 2 of 2 d. J. W. vr. O., idem, f. 3 of 2 d. G. C. W. vr. L., idem, f. 1 of 1 d. A. C., wegens overtr. pol.verord. Leiden f. 1 of 1 d. F. K., wegens overtr politieverord. Leiden, f 1 of 1 d. A. v. U., Noordwijk, overt-red. der Wo ningwet f. 40 of 20 d. J. F. V., Amsterdam, hevigen plons, gepaard met een zwakke ontploffing; ze begrepen direct wat er ge beurd was. Curtis was do eerste die sprak. Rijd langzaam den oever langs, Arthur Diaai je schijnwerpers op en zie of je de plaats ontdekken kunt waar de wagen in de rivier gereden is. Een paar meter verder remde Arthur al en alle vier sprongen ze tegelijk uit den wagen. Ze bevonden zich bij een aanleg plaats en toen zij in hot water keken, ont dekte Devar's scherpe oogen een hoek van de grijze limousine. Waarschijnlijk waren de heete cylinders gesprongen toen het wa ter binnengedrongen was en daardoor was het chassis omhoog gekomen; dat was de eenige verklaring dat er nog iets van den wagen zichtbaar was. want de rivier was op deze plaats heel diep. Vlak bij de auto lag een bark gemeerd en de agent, zijn stevigen wapenstok in de hand, besloot het vaartuig te gaan onder zoeken. Het was duidelijk dat de wagen met opzet in de rivier was gereden en de chauf feur zou er dus afgesprongen zijn en zich misschien op de schuit verborgen houden. Er lag van de kade af een plank heen en de drie mannen Arthur lielen zij bij de auto gingen „aan boord". Mac Culloch had een lamp meegenomen en begon da delijk de twee open gedeelten van de schuit te doorzoeken; Curtis en Devar volgden nieuwsgierig zijn bewegingen. Plotseling ontdekten zij tot hun grooten schrik dat de schuit losgemaakt was en vrij snel afdreef. Ze zagen de lichten van de auto minder scherp worden en verdwijnen in de mist. Curtis vloog naar het roer, dat vastgezet bleek. Hij maakte het los en schreeuwde tegen den agent en Devar, dat ze een paar planken uit den bodem van de schuit moes-. RECLAME. gnfltiniiHfliiniiiiiiiiiiiiiiniiimiiiiiiiiniiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiinTni 7626 overtr. Motor- en Rijwielreglement f. 5 of 3 d. M. H., rijden zonder licht f. 3 of 2 d. C. C., geen rijbewijs vertoonen f. 5 of 3 d. D. d. M., Rijnsburg, rijden met een auto zou- der nummer en letter f. 5 of 3 d. W. H. v.- d. W., een auto niet verlicht hebben 2 x f. 3 of 2 x 2 d. P. W. M. M., Amsterdam, rijden zonder licht f. 3 of 2 d. P. v. d. B., rijden zond-er bel f. 3 of 2 d. A. S., rijden zonder rood achterlicht f. 3 of 2 d. H. L. J. P., op de klinkerbestrating rijden f. 2 of 1 d. H. J. R., Den Haag, rijden door een verboden straat f. 3 of 2 d. J. V., zwervende, muziek maken op den openbaren weg f. 1 of 1 d. G. H., idem, met een mand met bloemen een standplaats innemen f. 1 of 1 d. J. O., Sasscnheim, rijden met een auto zonder hoorn, f. 6 of 3 d. A. v. R., Noordwijk, met een rijwiel 2 personen vervoeren, f. 1 of 1 cl. A. M. d. M. vr. H., overtr. leerplichtwet f. 3 of 2 d. C. v. dL B., Rijnsburg, idem idem. J. H., Oegst.geest, id. id. D. d. K., Rijnsburg, id. id. A. v. d. M., id. id. J. E. R. B. vr. v. L. H. v. d. H., id. id. A. B. vr. B. K., id. id. S. D. vr. E. V., id. id.. J. W. G. vr.-M. v. D., id. id. H. A. H. vr.- A. D., id. id. M. S. wed. W. d. D., id. icl.. C. S. vr. W. d. R., id.- id. M. S. vr. J. N., id. id. C. d. 1. R. vr. H. d. J., id. id. H. Th. H. Hillegom, geen signaal geven f. 5 of 3 d. N. J. N., Heemstede, idem id. H„ J. G., Den Haag, zich vasthouden aan eed in beweging zijnde auto f. 1 of 1 d. L. F. v. d. H., Voorschoten, zich vasthouden aan een voertnig f. I of 1 cL A. N. Katwijk, openbare dronkenschap f. 5 of 3 d. P. J. v. d. V., Warmond, te snel varen f. 10 of 5 d. M. H. V., zwervende, zonder vergunning varen in water van Rijnland, 1 6 of 3 d. A. v. d. G., Noordwijk, rijden zonder licht f. 3 of 2 d. P. v. d. B., rijden zonder bel f. 3 of 2 d. H. C. F., twee on gemuilkorfde» honden als trekhonden gebruiken, 2 x f2 of 2 x 1 d. R. W.. rijden zonder licht f. 3 of 2 d. A. B. F., door een verboden steeg rij den f.2 of 1 d. J. A. R., een auto zonder licht laten staan 2 x f. 3 of 2x2 d. W. A. r. B., Noordwijkerhout, met een raotorrij- tuig rijden met verblindende verlichting, f. 5 of 3 d. DE KERKELIJKE PROCEDURE TE TIENHOVEN. Ds. Smelik moet de pastorie ontruimen. Gisteren heeft de Utrechtsche Rechtbank uitspraak gedaan in de kerkelijke procedure tusschen de Geref, Kerk te Tienhoven aJs eischeres en ds. E. L. Smelik als gedaagde inzake de bewoning der pastorie. De recht bank heeft hierbij o.a. overwogen, dat de Geref. Kerk in Herst. Verb, baar eigendoms recht doet steunen op de stelling, dat zij is de eenige Geref. Kerk le Tienhoven, die uit sluitend denzelfden grondslag heeft als de ten nemen en het vaartuig naar den kant moesten roeien. Het was een pikdonkere, mislige nacht. Maar Curtis was vrijwel zeker van de rich ting waarin hij sturen moest. Ze ploeterden een heelen tijd voor de man aan het roer de vage omtrek van gebouwen kan onder scheiden. En even daarna kondigde een geweldige bons, dat de schuit, in aanraking met de wal was gekomen. HOOFDSTUK XII. Halfdrie voormiddag. Met behulp van hun lantaren konden z'j zien waar zij zich ongeveer bevonden. Ze stonden op een hobheligen weg en zagen vaag de geweldige omtrekken van fabrieks gebouwen. Ze spoedden zich naar de plaats waar zij uit de auto waren geslapt en waar zij hoopten Arthur nog te vinden. De mist was dunner geworden en zij za gen nu een lange rij lichten voor zich uit. Goddank! hij slaat er nog, riep Devar verheugd, toen hij voor zich uit het schijn sel van de autolampen zag. Het is in orde, Arthur, schreeuwde Devar, daar hij vreesde dat de chauffeur hen wel eens voor aanranders zou kunnen houden. O, bent u daar, meneer, kwam het antwoord, wat ben ik blij dat u er weer bent. Ik hoorde de stemmen in de schuit zwakker worden, maar ik was hang dat u veel verder weg aan wal zou komen; het leek me nutteloos om u in de mist te zoe ken, dus vond ik het maar het beste hier 'e blijven wachten. Is er nog iets gebeurd, eedert wij weg waren? vroeg Devan

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 9