DIRECTIE en ADMINISTRATIE UIT DE OMSTREKEN. LAND- EN TUINBOUW. CORRESPONDENTIE. VISSCHERIJ-BERICHTEN. Onze Telefoonnummers 2500 (op 2 lijnen) REDACTIE 1507 eyker, die rich van medestemmen ont- udt, overeenkomstig het voorstel van B. W. besloten. Op voorstel van B. en W. wordt beelo- -n van de Onderlinge Brandwaarborg- aatechappi] vaD roerende goederen Ha- erswoudeKoudekerk te Hazerswoude 5000 te leenen tot dekking van de kosten an het nieuwe noodslachtingsgebouw, Iks tegen een rente van 5 pCt. en af te saen in 20 jaar. Oen heer J. G. H. Holsheimer wordt op *'n verzoek eervol ontslag verleend als euringsveearts dezer gemeente, zulks we en» zijn weder indiensttreding als paar- enarts in het leger. De voorzitter deelt mede dat tijdelijk is -noemd voor den tijd van drie maanden de Commandeur te Leiden. Intusschen lien B. en W. een keuze doen en daar- ede bij den raad komen. De oproeping an sollicitanten heeft reeds plaats gehad. De heer C. A. v. Dam wijst er op dat et in het belang van een richtige uitvoe- 'nf van den keuringsdienst is, wanneer ie keuringsveearts in de gemeente woont. De voorzitter is het daarmee een» doch et salaris ral daarvoor wel een bezwaar "n. Aan de orde is nu de benoeming van een van de commissie lol wering van school- rzuim aan het Dorp ter voorziening in de caiure ontslaan door hel bedanken van en heer J. Bol. Gekozen wordt de heer J. Laros uil de nbeveling van de heeren A. A. Harkes en Laroa De voorschollen aan de bijzondere scho- n over het'jaar 1928 worden mei alge- eene stemmen als volgt vastgesteld: R. K. school in den Groenendijk 1. 623 32, r. school aan den Rijndijk f. 1872 40; K. school aan de Oostbuurt f.876 91, K. school in hel Westeinde f. 1-1-43.06; r school in het Dorp f. 1438 72. Besloten wordt het le korl van de ver- -nigmg „Werkverschaffing" over het sei- 1927/1928 groot f. 670.73 uit de ge- eentekas le dekken. Op voorstel van B. en W. wordt beslo- n lot hel aanbrengen van verschillende ijzigingen in de begrootingen over 1927 1928. Thans worden de ingekomen stukken be- ndeld. Verschillende daarvan worden 1 kennisgeving aangenomen als het be- l dal over 1926 1.42.4-5 te weinig ver ding lager onderwijs is genoten, hel oorschot op deze vergoeding over 1928 is paald op f.7010, de begrooting dienst is goedgekeurd onder opmerking dal angedrongen wordt op aanschaffing van n motorbrandspuit, de bijdrage in de kos- van den keuringsdienst van waren te iden over 1928 is bepaald op f. 579 56 z. Verder is ingekomen een verzoek van de menwerkende Landarbeidersbonden om erklooze arbeiders die uitgetrokken zijn werk te stellen ol voor hen een steun- geling in het leven te roepen. De voorzitter deelt mede dat deze ga- eente reeds in die richting werkzaam is. erklooze arbeiders kunnen drie dagen erken bij de Werkverschaffing en drie da- "n trekken uil hun kas. In plaats van zes eken kunnen zij daardoor 12 weken trek- n. Hierna is aan de orde een schrijven van e A. R. Kiesvereen. aan den Rijndijk hou- ode verzoek hét daar heen te leiden dal ejtrugwacljlëf, des Zondags geheel vrij is an lolhpffeai B. en W. sftllen voor dit schrijven voog ennisgeving aan le nemen. D^voorzilter licht dit nader toe. De Ged. Stalen eischen dat zoo spoedig «gelijk de schuld enz. in verband mei de 1 wordt afgelost. Hel spreekt vanzell dat "jsiellingen, ook dus de vrijstelling des ndags de aflossing vertraagt. Immers, de pbrengst van hel brugrecht wordl daar- o» minder Dit is de reden dat de gemeen- n op verzoeken als het onderhavige niel kunnen gaan. Inwilliging daarvan ver- raagt zich niet met de regeling zooals ere mei de Ged Staten is getroffen. Dit ■ijkt ook hieruit dat pas een schrijven van co is ingekomen waarin ernstig bezwaar «maakt wordt tegen de vrijstelling dea ndags van de inwoners der beide ge- eenten en tegen de vrijstelling van de ■'■deren van de openbare school hetwelk "u volgen uil een schrijven dat zij hebben ntvangen van de Chr. Schoolvereenigmg "n den Rijndijk. Deze laatste opvalting is echter onjuist, ze gemeente slort voor de kinderen d.e openbare school bezoeken te Koudekerk 'engoed het verschuldigde bedrag in het rugfonds als de bijzondere scholen dal «eten doen. I Intusschen zal van de zijde der gemeente- sturen getracht worden de vrijstelling es Zondags van de inwoners te behouden. De heer D. Buitenhuis vraagt ot de inwo- ers van 1 Maarl at des Zondags vrij zijn eweest van hel betalen van bruggeld. De voorzitter antwoordt dat de inwoners 'eet zijn vrijgesteld des Zondags. 5a eenige bespreking wordt het adres el algemeene stemmen voor kennis- eving aangenomen. Aan de rondvraag wordt geen gebruik ge zakt. Hierna sluiting. KOUDEKERK. rr don landbouwer G. Dorrepaal Az, hen 2 schapen elk 4 lammeren ter welu gebracht LEIDERDORP. Algemeen Ziekenfonds. oensdagavond kwamen de leden van het gemeen Ziekenfonds LeiderdorpZoeter- iec r i?" 'n Duitengewone vergadering j net openingswoord door den voor- -itJ j D■■er G. v. d. Beek, gesproken, im.1 i. u'te.en> da'> wegens den finan- nentemitgang, door de vele ziekte- end,.? r d0 leden, het bestuur het e Gd hchtte om een bespreking met emeu t Houden, om maatregelen te ka- voorkoming van uilputting van e.D, Sa' daarna den penningmeester eveneen overrent te n' "tert 1 Januari 1923. Hieruit bleek, dat, was er op 1 Januari een safdo van f. 2775.69, dit nu was geslonken tot f. 2090.68, dus een achteruitgang van f. 568. De voorzitter noemde dit een bedenke lijk verschijnsel, en waar het noodig is, dat het fonds de beschikking houdt over een flinke reserve, stelt het bestuur voor om de iiitkeering bij ziekte te verminderen. Het bestuur stelt daarom voor, om al de drie klassen te wijzigen, en wet de uitkeering bij riekte in de 1ste klasse te bepalen op 13 weken f. 18 en 13 weken f. 9. in plaats van 26 weken f. 18, evenzoo de 2de klasse op 13 weken f. 12 en 13 weken f. 6, en de 3de klasse 13 weken f. 8 en 13 weken f. 4, en deze bepaling in werking te doen treden met terugwer kende kracht vanaf 1 Januari 1928. Dit voorstel werd niet dadelijk door de leden aanvaard en velen kantten zich hier tegen. De heer J. P. Vervark gaf te kennen, dat, naar zijn oordeel, de uitkeering van de hoogste klasse een groote factor was van den financieelen achteruitgang, welke meening door anderen werd gedeeld. De voorzitter verdedigde met kracht het bestuursvoorstel en betoogde, dat, met het oog op de komende Rijksziekte-wet, het noodzakelijk i3, om een goede reserve te houden, wil het fonds de zelfstandigheid bewaren. Een voorstel, door een der leden gedaan, om de hoogste klasse nit te scha kelen, werd met groote meerderheid van stemmen verworpen. Na een langdurige discussie werd het voorstel van het bestuur aangenomen. Het bestuursvoorstel om het kalenderjaar in een riektejaar te veranderen, werd mede na langdurige bespreking aangenomen. De verkoop van de Emmabloera ten bate van de wiikverpleging alhier heeft op gebracht f. 69.S9. WOUBRUGGE. Door den Rijksveearts, den heer Van den Berg, van Oude-Wetering, is een geval van miltvuur geconstateerd onder het vee van den landbouwer J, B„ alhier. Gedurende het lste kwartaal werden ter secretarie dezer gemeente ingevolge de Vlceschkeuringswet aangegeven: gewone slachtingen: 8 runderen, 2 nuchtere kal veren, 55 varkens. In nood gedoode dieren: 5 runderen, 1 graskalf, 14 nuohtere kalveren, 6 schapen en 3 varkens. Gestorven dieren: 5 runderen, 13 nuch tere kalveren, 5 schapen en 2 varkens, sjejqonu qj 'uojopttui rpjnejjeïjv kalveren, 6 schapen en 3 varkens. Herkeuringen werden niet aangevraagd. Drie processen-verbaal zijn opgemaakt. ZWAMMERDAM. De driedaagsche Bazar, ten bate van de Ncd. Herv. School met den Bijbel al hier gehouden heelt bruto ruim f. 1000. opgebracht. Bij de ten overstaan van den notaris B. D. KrOsemann gehouden veiling van een hofstede met landerijen aan den Rijks straatweg alhier, toebehoorende aan en be woond door den heer H. Schouten Dzn. werden de pereeelen gezamenlijk ingezet op een totaal bedrag van f. 60500. De heer J. G. le Noble, onderwijzer aan de R. K. Jongensschool, aan den Oud Bo- degrnafschen weg alhier, is benoemd tot Hoofd eener R. K. School te Oud-Beijerland. AALSMEER. In verband met de tentoonstelling al hier is door onze winkeliers een winkel week georganiseerd. De voor dit doel saftm- gestelde commissie beslaat uit.de heeren J. Pik, voorz H. J. Pistorius. seor.; B. de Boer. penningm.; J. M. de Jonge en B. Broeckmans. Het doel is. om de waarde van bloemen en planten aan te toonen voor het etaleeren. Het moet gezegd wor den, dat het in de etalages werkelijk een fleurig gezicht is. HAARLEMMERMErR. Woensdag geraakte in Haarlemmer meer een uit de richting Leiden komend Fordje, dal door het loswerken van een on derdeel plotseling van richting veranderde, in de Hoofdvaart. De inzittende dame, die chauffeerde en geen kans meer had gezien er uit le springen kwam ook in het water terecht, doch kon gelukkig spoedig uit haar benarde positie worden bevrijd, zoodat ze met den schrik en een nat pak vrij kwam. De beschadigde auto werd met takels weder op den kant getrokken. Na van droge kleeren te zijn voorzien, werd de dame met een andere auto naar Amster dam gebracht. HILLEGOM. Jaarvergadering Zwemvereeniging. De jaarlijksche algemeene vergadering van de Hillegomsche Zwemvereeniging die in de groote zaal van „Flora" is gehouden, was goed bezocht; zij werd geleid door den heer Dolk. voorzitter. De secretaris de heer L. Burggraal bracht de verslagen uit over het afgeloopen jaar. De rekening sloot met een batig saldo van f. 262 36. De begrooling werd goedgekeurd tot een bedrag van I 200. Mej. M F Taal werd bij acclamatie her kozen. De heer Burggraaf had zich niet weer herkiesbaar gesleld. In zijn plaats werd de heer C. Kal benoemd. De vaste commissie voor polo, reddings brigade propaganda en nazien der kas wer den aangevuld. Een voorstel om het bestuur uit te brei den met twee leden, werd verworpen Meegedee'd werd dat hel bestuur ver schillende zaken voor de Zweminrichting aan B. en W hebben gevraagd; enkele daarvan zijn loegeslaan, b.v. meer kleed kamertjes. douches mepr walerverversching enz Aan de vereeniging zijn twee avonden afgestaan voor oeleningen. Het bestuur zal onderlinge wedstrijden organiseeren, bene vens een demonstratie. Voor de propaganda van de techniek en de taktiek van hel zwemmen zal de heer S. P J Borsten op 25 April een lezing houden in de zaal van Hotel Sislermans. In overleg met den zwemmeester zullen diploma's aan geoefende zwemmers uitgereikt worden. Het bestuur beveelt medische sporlkeuring aan. Dr len Hoopen is bereid de keuring te verrichten Voor hel deelnemen aaD oefe ningen en wedstrijden is een keuring zeer gewenscht. zoo niet noodzakelijk. In de rondvraag werd naar de oelenavonden ge ïnformeerd. De voorzitter sloot de vergade ring met hartelijke woorden van dank lot den afgetreden secretaris, den heer Burg graaf. KATWIJK AAN ZEE. Onder toezicht vau verschillende ge meentelijke autoriteiten werden' gisterna middag nabij de Oude Kerk de brandblusch- middelen beproefd. Ze bleken in uitstekenden staat te ver- keeren. NOORDWIJK. Raadragenda. De raad dezer gemeente vergadert Vrij dagmiddag te halfvier ter behandeling van de volgende agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming van een commissaris der Spaarbank voor Noordwijk en Omstreken, wegens perio dieke aftreding van den heer A. W. van Eeden. 3 Aankoop van grond in het Langeveld van de gemeente Amsterdam. Definitieve vaststelling Bouwverbod. De uitslag der veiling van conquest hyacintben. Ü6t een zekere spanning zag men in de kringen der hyacinthenkweeüers uit naar den uitslag der aangekondigde, en ook in ons Blad besproken veiling van oonquest hya- cinlhen van den heer G. Vink Jac.zn., te Noordwijk. Er was een belangstelling, zooais men die maar zelden op eon bloembollen- verkooping ziet. De meest vooraanstaande firma's uit de geheeie bloembollenstreek wa ren vertegenwoordigd. En de prijzen, die besteed zijn, maken het record van wat ooit voor hyacinthen-nieuwigheden werd be steed, Wij hebben onze aanteekeningen, en deze zjjn meer dan een eeuw oud, nage slagen, maar de prijzen, zooals die hior werden besteed, zijn nimmer voorgekomen. Eea welverdiend succes is de veiling ook voor den eigenaar. Deze bescheiden en eenvoudige vakman zag zijn arbeid van achttien jaren op schitterende wijze beloond. Al is dit slagen wellicht een unicum, het is een spoorslag voor het opkomend geslacht der bloembollenkweekers om zijn voorbeeld na te volgen. Het komt het schoone bloem- bollenvak ten goede. Da geheeie veiling was groot pl.m. 20 R.h. en behalve enkele kleine partijtje», die door den verkooper werden opgehouden, i bracht de veiling in totaal op f. 12.191. Do hoogste prijs werd betaald voor E. B. Briand, een prachtvolle soort, ontstaan uit een krui sing van E. B. Fürst Bismarck en E. B. Grand Jlaitre. Drie bollen haalden f.350 en vijf bollen gesneden en van dezelfde soort brachten f. 610 op. Verder vermelden wij nog E. B. Kaptein Sohuttevaar, een zaailing van E. B. Enchantress en E. B. Fürst Bis marck, waarvan 60 regels afloopend partij, dus slechts één bed hyacinthen met f. 450 werden betaald. E. K. Melphomene, een kruising van E. R. Moreno en E. R. Lady Dtxby werd betaald met f.805, voor 12 regels. Van E. R. Prof. Ritzema B03, een zaailing van E. R. Jaques en E. R. La Victoire brachten 27 regels f. 1525 op. E. R. Olympiade, ontstaan uit een kruising van E. R. Lady Derby en E. R. Gertrude bracht he* tot f. 191 voor 19 regels. Wjj hebben hiermede de voornaamste soor ten opgegeven. Men moet er hierbij tevens aan denken, dat er 10 pet. opgeld boven de uitgeloofde koppenningen bijkomt. Ook voor de bezitters van hyacinthenland te Noordwijk een goede dag, zjj hebben nu eens goed kannen zien, wat hun grond wel waard is. Bij de politie alhier is aangifte ge daan dat eenige koeien in bloembollenland van den heer E. alhier hebben geloopen en daarin aanzienlijke schade hebben aange bracht Een onderzoek wordt ingesteld. Door eenige paarden zijn des nachts alhier te veld staande tulpen vertrapt, toe behoorende aan den heer A. De politie stelt een onderzoek in naar de eigenaren der paarden. OEGSTGEEST. In het land van de wed. v. d. H. is een schaap driodgebelen door een tot heden onbekend gebleven hond. De politie doet onderzoek. Aan hel bouwwerk van de firma van 't H. bij de in aanbouw zijnde huizen in de Duivenvoordéstraat is een steiger ingestort. Een daarop staanden opperman wist zich bijtijds vast te grijpen aan één van de staande 9tijgérpalen Een onderzoek naar de oorzaak is ingesteld. VALKENBURG. Jaarvergadering „Draagt elkanders lasten." Dinsdagavond hield de vereen. „Draagt elkanders laslen" haar jaarvergadering in de zaal van den heer Kneijber. De voorzitter, de heer C. Barnhoorn opent de vergadering en heet de leden welkom. Hij verzoekt den secretaris de notulen voor te lezen, welke onveranderd worden vast gesteld. Daarna leest hij het jaarverslag, waarin de voornaamste feiten uit het leven der vereen, worden gememoreerd. De voor zitter dankt hem voor zijn keurig werk. De penningmeester geeft nu verslag van zijn gehouden beheer. In 1927 is aan con- I tributie. van begunstigers en aan rpnte j f 1022.03 ontvangen en uitgegeven f. 270 17 1 zoodat er een batig saldo van f. 270 17 is. In het afgeloopen jaar zijn 9 patifnten voor rekening van de vereeniging verpleegd gedu rende 210 dagen De commissie lot nazien van de rekening brengt bij monde van den heer B. Imthorn verslag uit van hare controle en stelt voor de rekening onveranderd vast te stellen, omdat zij alles in orde bevonden hebben. Hiertoe wordt onder applaus besloten Om dat de vereeniging 3 April 5 jaar bestond, geeft de penningmeester over deze jaren ec-n klein overzicht van wat de vereeni ging voor de leden heeft kunnen doen. De voorzitter dankt ook hem voor zijne vele werk, dat hij voor de vereenigir» gedaan heeft. Bij de bestuursverkiezing werden de beide aftredende leden met groote meerder heid van stemmen herkozen, en beide hee ren namen hunne herbenoeming weer aan. Na rondvraag sloot de voorzitter onder dank aan de leden voor de opkomst, deze zeer slecht bezochte vergadering. De Paaschcotlecte voor algemeene doel einden bracht in de Ned. Herv. Kerk f. 29.82 op. VOORHOUT. Dr. Schaepman-avond. Dinsdagavond vergaderde de R.-K. Xies- vereeniging „Eensgezindheid'' in het Patro naatsgebouw alhier. Alle Katholieken uit Voorhout waren tot bijwoning van deze ver gadering uitgenoodigd, met het doel hen op te wekken tot het bijdragen van gelden voor het dr. Schaepmanfonds, tot oprich ting en instandhouding van het Partijbureau van de R.-K. Staatspartij. De vergadering werd met een kort wel komstwoord geopend door den voorzitter, den heer Allard, die in grove trekken doei en beteekenis dezer bijeenkomst uiteenzette. Daarna werd het woord gegeven aan den heer Th. B. Wilmer, redacteur vau de „Leidsche Courant", te Leiden, tot het houden van een rede, waarin de spreker op duidelijke wijze uiteenzette het doel, wezen en de noodzakelijkheid van het R.-K. Fartijbureau. Een harte'.ijk applaus volgde op deze rede, waarna de voorzitter nog enkele mededeolin- fen deed aangaande de wijze, waarop in eze gemeente gelden voor bovenvermeld doel worden ingezameld. Daartoe zijn aan alle huizen inteekenbiljetten uitgereikt, die binnen eenige dagen zullen worden terug gehaald. Hij spoorde allen aan met milde hand bij te dragen, waarna deze goed geslaagde vergadering werd gesloten, Bij den correspondent der arbeids bemiddeling alhier, werden in de afgeloopen weck ingeschreven 3 werkzoekenden. Over gebleven van de week waren 17 werkloo- zen. Hiervan werden geplaatst in eigen dienst 6, zoodat het aantal werkeloozen in deze gemeente 15 bedraagt, allen land arbeiders. Gemeenteraad. Dinsdagavond vergaderde de raad dezer gemeente met als eepig punt op de agenda: voorstel tot wijziging van de verordening j op de Wegenbelasting. Voorzitter is de burgemeester, terwij] alle i leden tegenwoordig zijn, uitgezonderd weth. Van der I-aan, die later ter vergadering verschijnt. Na opening der vergadering deelt de I voorzitter mede, zulks in antwoord op de l in de vorige vergadering gedane informaties tijdens de rondvraag dat B. en W. be- j sloten hebben waarschuwingsborden inzake I langzaam rijden voor auto's te plaatsen nabij de Christelijke school. Voorts zullen B. en W. tegemoet komen aan de klachten ten opzichte van de vuilnisbelt, door rond de j plaats een opgaande haag te laten plaatsen. Bij het agendapunt merkt de voorzitter op, dat B. en W. met «en voorstel tot wijziging van de verordening op do Wegen belasting komen, in verband met een uit spraak van den Raad van Beroep op enkele reclames tegen de aanslagen in de wegen belasting 1927. Tot verdere behandeling van deze zaak wordt overgegaan in geheime ver gadering. Na heropening der geschorste vergade ring komt in stemming het voorstel van de meerderheid van B. en W. om de bovea- bovengenoemde belastingverordening te wij zigen in dien zin, dat voortaan in plaats van 3 pet. voor de ingezetenen en 6 pet. voor de uitwonenden, voor alle belasting plichtigen naar een uniform tarief wordt geheven van 6 pet. De minderheid van B. en W. stelt voor het percentage voorloopig voor allen op 3 pet. te handhaven. Het voorstel van de meerderheid van B. en W. wordt aangenomen met 6 tegen 1 stem. die van weth. Van Reisen. Tengevolge van deze herziening der ver ordening zal voortaan, ingaande 1 Jan. 1928, voor alle genothebbenden van gebouwde en ongebouwde eigendommen, die grenzen of uitgang hebben op de openbare wegen in deze gemeente, een belasting verschuldigd zjjn van 6 pet. van de belastbare opbrengst en kom' daarmede de hoogere belasting voor de uitwonenden te vervallen. By de rondvraag informeert de heer Nijssen hoe het komt, dat, na de verbree- oitg van de Engelschelaan nog voor één perceel een strook houtgewas Is blijven staan, Spr. vindt zulks jammer, nn dat eene stukje nie- verbeterd kan worden, terwijl overal elders de weg prachtig verbreed is ge worden, voor welk werk hq hulde brengt aar. B en W. De voorzitter zegt, dat de eigenaar, de heer Van Rijn, geweigerd heeft tot de ver betering mede te werken, tengevolge waarvan de struiken moeten blijven staan. Hierna wordt de vergadering gesloten. Tot contractante bij de Nederlandscha Spoorwegen, belas! met den verkoop van plaatskaarten aan de halte Voorhout, is mei ingang van 24 dezer benoemd mej. S. Ouwehand, alhier. Door den veehouder D. D. is op de Secretarie dezer gemeente aangifle geda.iu, dal onder zijn vee, loopende in den Elst- geeeler polder, het mond- en klauwzeer is uilgebroken JOETERWOUDE: Alhier heeft zich een plaatselijk comité gevormd len einde aan H M de Koningin-Moeder in het begin van het vol gend jaar, wanneer het 50 jaar geleden is, dal II. M. als Nederl. Vorstin den bodem van ons vaderland heelt betreden, een hul deblijk van de Nederl Vrouwen aan te bie den. In dit comité hebben onder presidium van Mevr. L. WapVerwer zitting ge nomen de dames: Mevr. J. KoningMeurs; Mevr. M .van Leeuwenvan Buren; Mevr J. LosLekkerkerker. Mevr. A. Taarde- koopcrMentink; Mevr. G. Schouten Krom; en Mevr. E. StadhouderHohman. Er zullen jonge dames worden aangezocht om in de maand Mei gelden bijeen te za melen voor dit doel, terwijl de geefsters hunne namen zullen kunnen teekenen. liet is de uitdrukkelijke wensch van H M. de Koningin-Moeder, dat er slechts kleine giften zullen worden gegeven en dal de gegeven bedragen onbekend zullen blijven HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Het Tweede Kamerlid, de heer Van den Heuvel heeft aan den minister van binnen- landsche zaken en landbouw gevraagd: 1. Is de minister bereid mede te deelen of het juist is, dat de vertegenwoordiger van den minister van binnenlandsche zaken en landbouw, op de jaarvergadering van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, in eeD namens den minister gehouden toe spraak, onder meer den wensch zou hebben uitgesproken: dat alle boeren van deze maatschappij lid zouden worden? 2. Indien onverhoopt het antwoord op vraag 1 bevestigend zou moeten luiden, is de minister dan niet van oordeel, met het oog op de omstandigheden dat op hetzelfde territoir ook arbeiden dp roomseh-katholieke en protestant-christelijke landbouworgani-i satie, dat het beter is. in toespraken na mens de regeering zich te bepalen, wat den wensch tot aansluiting bij een landbouw organisatie betreft, tot landbouworganisatie in het algemeen en niet zoo in het bijzon-, der een bepaalde organisatie toe te wen* schen, alle boeren tot lid te krijgen? MOND- EN KLAUWZEER. Vergadering van de inspectie van den Veeartseniiknndigen dienst. De Inspecteurs van den Veeartsenijkim-. digen dionst kwamen onder voorzitterschap van den directeur, Dr. Berger, bijeen ter bespreking van den stand van het mond- en klauwzeer en de. in verband met den weide- tijd te nemen maatregelen. Algemeen was men van oordeel, dat do toestand zich iets gunstiger doet aanzien. De bestaande wettelijke maatregelen moe ten onverzwakt van toepassing blijven De gratis insnuitingen met serum, als proef ter ondersteuning van veterinair polilie-maat- regelen ondernomen, moeten in bijzondere omstandigheden, ter bpoordeeling van de inspecteure met inachtneming van het richt-» snoer, op de bijeenkomst aangegeven, voort* ge'zet worden. Den D„ te K. a. Z. Het programma der Olympische Spelen is heden nog eens weer opgenomen in de sportrubriek. Programma's zqn natuurlijk nog niet ver krijgbaar omdat de inschrijvingen, behalve voor hockey en voetbal, nog niet gesloten zqn. Wat de toegangsprijzen betreft moeten wi.i u mededeelen, dat deze voor de diverse takken van sport verschillend zqn. De 'ijst is zóó uitgebreid, dat wij die niet kunnm opnemen. Wanneer u zich echter de moeite wilt getroosten even naar ons bureau te komen, dan zullen wq er u echter gaarne inzage van geven. IJMTJIDEN, 19 April. VISCHPRIJZEN. 11 Tarbot per K.G f. 1 85—1.53. 1860 Tongen f. 2.351.70. 4 Griet per kist van. 50 K.G. f. 60—30. 5 ZeUchol f. 46—36. 569 Kleine Schol f. 29—6. 18 Schar f 13—10. 1 Tongschar f. 42. 7 Roggen per 20 6tuka f. 2313. 59 Vleeten per stuk f. 2.22—1.50. 8 Pieterman en PoontjeB per kist van 50 K.G. f 13—6. 10 Groote Schelvisoh f. 46-44 25 Middel Sehelv. f. 32—27. 46 Kleinmiddel Schelv. f. 2523. 165 Kleine Sehelv. f 197 8 Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 57—36 19 Gullen per kist van 50 K.G. f. 2514. 264 Lengen per stuk f. 3.200 90. 56 Heilbot per K.G. t 1.651.30. 91 Wiiting per kist van 50 K.G. f. 6.503.60. 535 Koolvisch p. stuk f. 1.12—0.33. 0 Makreel per kist van 50 K.G. f. 16—15. Binnengekomen zijn 7 stoomtrawlers met de volgende besommingenIJM 45, met f. 1852; I.TM 365, met f. 1405; IJM 158. met f 2009; IJM 40, met f.2112; IJM 70. met f 1290; IJM 37. met f. 1674; IJM 272. roet f. 1888; 3 stoombeugersVL 217, met f 1870 VL 80, met f. 1710; VL 190, met f 2227 en 3 loggers: KW 103, met f. 459: KW 155y met f. 561KW 48, met f. 399 besomming. urt, sedert wij weg

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7