C. G. SSHHT AGENDA. UIT DE RIJNSTREEK. BUITENLAND. Vrijdag. Schouwburg: 18e jaarl. Uitvoering Em- tègee», hal [acht Wjjkgebouw Levendaal: Huiövlijt-tentoon- stelling mot bazaar. Halfaeht tot halfelf nam. Voorschoten (Ambachtsteckenschool): Tentoonstelling 7 uur nam.te 8 uur film voorstelling in Geb. v. Chr. Belangen. Zaterdag. N.V. Boek-, Courant- en Handelsdrukkerij v./h. J. J. Groen en Zn.: Jaarl. Alg. Verg. van aandeelhouders. Nam. 3 uur. N.V. Stoom- Zeep-, Eau de Cologne- en Parfumerieênlabriek v./h. Sanders en Co. Kon. Stoomzeepfabriek, Alg verg. van aan deelhouders Nam. 2 uur. Eatwqk aan Zee. GemeentezaalHet Tooneel is ons streven. 8 uur. De avond- nacht-, en Zondngdienst der apotheken wordt van Dinsdag 10 April tot en met Zondag 15 April waargenomen door de apotheek van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12, telefoon 594. RECLAME. Steenstraat 49 Telefoon 485 UW HUIS VOOR WARME CROQUETTEN EN' SALADES. 7273 ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Apolonia Anthonia, D. v. P. J. Captein en J. A. v. d. Tol. Adrianus, Z. van A. C. den Braber en G. E. Hes. Ida Erna, D. v. W. L. Stokbuijzeo en G. O. Samson. Rijer, Z. v. M. de Leeuw en H. J. Barth. Jannetje, D. v R. van Triest en M. J. Braam. Cornelia Petrus Jo seph, Z. v. C. A. v. Vliet en C. A. Koot. Ondertrouwd: M. A. Stigter en M. J. de Wit. B. Overes en C. J. Berkien. .1. van Schip en J. Schellingerhout. J. IL Vierbergen en B. L Turken. 0. Rogge veen en S. van Varik. W. Hesseling en J. Braster. G. A. v. Vliet en C. C. 11. Overea. - G. C. Kamper en M. C. Barth. GehuwdJ. W. Schouten jm. 24 j. en S. de Jager jd. 24 j. Overleden0- Buitelaar jd. 98 j. W. van der Schans wedr van P. Quirijns 84 j- A. Breedijk jm. 33 j. J. van Straten wed. van M. Immerceel 83 j. Roer wed. van G. G. H. v. d. Berg 92 j. C. Nikken ongeh. vr. 83 j. J. W. M. Groen in 't Wout jd. 20 j. GevestigdC. A. Bij!, Julianastr. 26, uit Snee.k- H. Kohlenberg, Bloemhofstr. 39, uit Eindhoven. H. H. Roumerman, Noord einde 23, uit Maartensdijk. M. Haak, Woubr.weg 72, uit Ter Aar. O. Romp, echtg. v. J. v. d. Vliee, Jan Nienwenhui- zenstraat 10, uit Boskoop. O Pijnacker, Marthastichting, uit Oegstgee6t. A. do Jager, wed. A. P. Hendrikaen, Groeneweg 16, uit Leiden. A. Daggelders en gezin, Heerenweg I. uit Pornis. -- <1. Monldijk, Julianastraat IS, uit Lisse. D. Broekhui zen, Gouwsl.weg 73, uit Ridderkerk. P. Tongejan, Wilhelminaatr. 25e, uit Renkum S. Riemersma. echt.g. van A. Gerritsen, Bruggeetr. 23, uit Naarden. R. Riemers ma en gezin, Bruggestr. 23, tut Kaarden. Vertrokken: J. L. Lammorts, n. Utrecht, Springweg 20. J. Verkade, n. Leiden, Haarlemmeret. 23. J Kranenburg, n. Nieuwkoop. M. 0. Overdam, n. Rot terdam, Beukelsweg 19b. J. J. Gramans, n. Reeuwijk. Tr. Borgshoeff, n. Rotter dam, Ruimpoortstr., Hulpziekenhuis. J. F. Clemens, n. Amsterdam, Hend. Jaeobstr. 12 III. E. J. Schuring wed. W. F. Boors, n, Pijnacker. D. H. Göbel en gezin, n. Den Haag, Teijlerstr 103. O. T. van Zwieten, n Rotterdam. Rodenrijscheetr. 87a. B. Roeier, n. Qendringen. ALKEMADE. Bmgetlijka Stand. Geboren: Clazina Hendriea, d, v. H. Bouwmeester en A. Spring in 't veld. Franciscus Johannes, z. v. N. Verhaar en A. Koqwenhoven. Christianus Antonius, t. v G. J. de Jong en W. H. v. Herpen, Margaretha Curina, d. v. P. L. Straathof en M. A. M. Verkley. Joseph Marinus, v. G. J. Pouw en C. Olyerhoek. Ondertrouwd: Johannes Godefridus van der Poel, j.tn., 25 j. en Petronella Theodora Heemskerk, j.d., 25 j, Jacobus Simon Tannings, j.m., 27 j. en Sophia Wilheiinina Straathof, jd„ 22 j. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Liesje, d. v. R. v. d. Poorte en W. P. Lokkerkerker. Overleden: Maria de Koning, 81 geh. met D. Verlaan. Ondertrouwd: D. Verheul. 29 j. en F Lakker, 27 j. Getrouwd: F. J. G. Carsjens, 27 j, en J. J. Beijen, 24 j. H. C. de Bruin, 27 J. er A. v. Holst. 28 j. Gevestigd: P. Kunst en gezin, aannemer, van Maasland. G. Portengen, geh. met A. v. d. Boon, zonder beroep, van Wees- perkarspel. Vertrokken: D. C. Zaal. kaashandelaar, naar Essen—Ruhr (Duitschl.). W. A. M. Solui winkeljuffrouw, naar Hoogland. E. Hol, boerenarbeider, naar Laag-N'ienw- hoop C. J, v. Roekei, zonder beroeo, naa, Amsterdam. F. v. Baaren, kappers bediende, naar Driebergen. M. van der Voorst, smidsknecht, naar Berkenwoude. Aan de gemeente-secretarie zijn als gevonder. voorwerpen gedeponeerd: een pof- temonnaie met inhoud; een bankbiljet en een doos met kaartjes-wol. De heer J. G. Ie Noble, onderwijzer aan de R.-K. Jongensschool alhier, is be noemd tot hoofd der Bjjz. R.-K. school te Oua-Beyorland en heeft deze benoeming aangenomen. Dinsdag zal de gewone jaarlrjksche collecte worden gehouden voor de Tuber culosebestrijding in den vorm van verkoop der Emmabloemen. Aan de Chr. Soholen, uitgaande van de Vereeniging tot instandhouding van soho len met den Bijbel, zijn in totaal 65 nieuwe leerlingen voor den nieuwen cursus inge schreven. LEIDERDORP. C. J. V. „Bidt en Werkt". De Chr. Jongeiingsvereeniging „Bidt en Werkt" hield haar jaarfeest in de Openb. School, onder voorzitterschap van den heer D. v. d. Kwaak. Na het zingen van Psalm 98 vs. 1 ging deze voor in gebed, sprak daarna een kort openingswoord, heette ver volgens de vele aanwezigen hartelijk welkom, om tenslotte een woord van nagedachtenis te wijden aan wijlen den burgemeestar Van der Valk Bouman. Daarna voerde in de eerste plaats het woord ds. Mondt, eere-voorzittar der vereen., die het werk van do Jongeiingsvereeniging een heerlijk werk noemde en hot werk van Gidoon als voorbeeld stelde. De leden werden ook nog verrast noor de overkomst van den vorigen voorzitter der vereeniging, ds. Beenekamp, die bij zijn verschijning met applaus werd begroet. Het verder goed voorziene program werd daarna achtereenvolgens afgewerkl, bestaan de uit voordrachten, muziek, declamatie, een pantomine en tableaux. Alles was keurig verzorgd. In den reciteerwodstrijd werden prijzen behaald door do leden F. v. Zuijlen, Th. Nagtegaal, Th. Heltier en W. v. Wilgen. Afgevaardigden van de Me sjesvereeniging „De Heer is mijn Herder" en van do Geref. Jongeiingsvereeniging alhier, alsmede van de Jongeiingsvereeniging „Samuël" te Kou dekerk, en „Jonathan", te Alphen a. d. Rijn, brachten de beste wenschen aan de feest vierende vereeniging over. Ten slotte sloot <6. Mondt de bijeenkomst met een hartelijk woord van dank aan de leden en dankgebed, waarna nog werd ge zongen Psalm 103 vs. 11. LEIMUIDEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Jan Mantel, 30 j. en Grietje Hendrika Feenstra, 27 j. Lucas Johannes v. d. Berg, 40 j. en Maria Heemskerk, 25 j. Matlhijs Meiden, 27 j. en Hinke Zemel, 24 j. Ds. Ringnalda zal op Zondag 22 April das namiddags te halfzeven zjjn afscheids preek houden. Naar wfl vernemen, zal door ver breeding van den weg bjj den heer J. van Begeren, de aldaar liggende bocht verflauwd worden. Voor het verkeer zal dit een groote verbetering geven. Tot secretaris-penningmeester van den Wassenaarschen polder is door de stem gerechtigde ingelanden benoemd de heer J. B, Wolkan, alhier. OUDE-WETERING. Naar wij vernemen, zal op Donderdag 19 April a.s. in Hotel Van den Bosch alhier een vergadering worden gehouden van de R.-K. Kiesvereeniging, bij welke gelegen heid door den heer Wilmer, uit Leiden, een rede zal worden gehouden met ais onderwerp: Het Dr. Schaepmaufonds. ROELOFARENDSVEEN. Eindje». Gisteravond werd de Algemeens Tuin- bouwoursus, die hier gedurende twee winters vanwege den L.T.B. werd gegeven door den heer A. J. Zwartelé, besloten. Deze eindles were bijgewoond door den heer C. Koeman, Kgkstuinbouwconsulent te Aalsmeer, drie leden van het bestuur der afdeeling en den geestelijk adviseur, kapelaan Weber. Nadat aan de leerlingen een reeks van vragen was gesteld over de onderwezen leerstof uit verschillende vakken, reikte de heer Koeman de verworven diploma's aao de leerlingen uit. De consulent hield daarbjj een toespraak, waarin hjj de leerlingen wees op het nut van zich te ontwikkelen op vak- gebien, vooral in een streek als deze, waar da cultuur zich aan het wijzigen is. Een ondergrond voor die ontwikkeling is hier nu gelegd, waarop met vrucht kan worden voortgebouwd. Een eerste middel daarvoor is hel lezen van do tuinbouwbladen; verder het volgen van cursussen voor volwassenen en het bijwonen van lezingen over tuinbouw- onderwerpen. Alleen dan zal het geleerde in de toekomst van groote waarde kunnen zijn. Daarna dankte de oonsulent den heer Zwartelé voor zijn onderwijs en het bestuur met zijn geestelijk adviseur voor hun tegen woordigheid en medowerking. Nadat de leerlingen nog waren toegespro ken door hun onderwijzer, door kap, tVeber en den voorzitter der afdeeling, den heer N. v. d. Meer Gz., werd de bijeenkomst gesloten. WOUBRUGGE. Gemeenteraad. Benoemingen - Verla ging der belastingen Ver betering van den 's Molenaars- weg. Voorzitter de burgemeester. Aanwezig alle leden De voorzitter opent de vergade ring met gebed, de notulen worden gelezen en onveranderd vaslgesteld Onder de in gekomen stukken was o m de guedkeunug van Ged. Stalen der gemeenlcrekening en btgrooling. Een verzoek van hel bestuur der eieren- veiling om het gemeentelokaal te mogen ;«h">'kep. werd! vourw: rdelijk goedgo- :eurd. Hel kohier hondenbelasting wordt v.nlgesteld op 899 Tot leden van de commissie van plaat selijk toezicht op het lager onderwijs wor den benoemd de heeren Frankhuizen, Kap- lein en L. Donker. De leden der commissie tot wering van schoolverzuim worden allen herbenoemd. Bij het punl; toekenning van voorschot ten aan de bijzondere scholen volgens art. 101 L. 0. wet stellen B. en W. voor wat Je school te Hoogmade betreft te wachten op de beslissing van den Minister van Onder wijs dh te Woubrugge t. 1200 in voorschot te vorleenen. Dit laatste besluit was in de vergadering van B. en W. genomen vöór- dat Ged. Stalen bepaald hadden, dat do kosten per kind berekend moesten worden. Dit laatste zou dan een hooger bedrag ain- wijzen dat na drie jaaT wel weer verrekend wordl. doch de gemeente verliest de renten van dit kapitaal. Aldus besloten. Een reclame schoolgeld wordt afgewezen. Punt 10 luidde: voorstel tot belasting verlaging. Door de Regeering was aange drongen om de Rijksinkomstenbelasting mei 20 pet. te verhoogen in opcenten. B. en W. stellen voor dit niet te doen met het oog op den slechten toestand in den landbouw. De heeren van Ruiten en Tondu juichen dit voorstel loe. De voorzit ter merkt op dal dit reeds de derde verla ging is en haalt de statistiek aan. die uit wijst dat in IVoubrugge de belasling niet hoog is. Aldus besloten. Het heffingspercenlage wordt bepaald op 21/' procent. Een besluit comptabiliteit wordt goedge keurd. Voorstel inzake het onderhoud van den 's Molenaarsweg bij de kalksleenfabriak van de firma Bos en Zn. In verband met hel verzoek van genoemde firma om den weg voor de fabriek afbellend met baza It te verharden, stelten B en W. voor dit verzoek in te willigen. De voorziller leest de daaromlrent in vorige vergaderingen ge nomen besluiten voor. B, en W stellen voor de in die vergaderingen genomen be sluiten dat deze firma f. 100 per jaar moet vergoeden voor het onderhoud voor dit ge deelte en 1. 50 voor verlies van hal daar groeiende gras geheel in te trekken. De bouwcommissie steil voor de 1. 50 voor ver lies aan gras Ie behouden. Het voorstel van B en W. wordt verwor pen: alleen de wethouder slemt voor; het voorstel der Bouwcommissie wordt aange nomen. Breedvoerig wordl daarna over de plan nen lot verbetering beraadslaagd. De hee ren Noordam. Tondu. van Ruilen en Boot voeren hierover het woord. Alien zijn het eens dat een betere toestand in hel ver keer in do toekomst dient te worden ge schapen. Een voorslel om de rails voor de kraan te verleggen wordl goedgekeurd. De rondvraag levert weinig belangrijks op. waarna de voorzitler de vergadering sluit. De jaarijjksche Emmabloemcollecta sal alhier op 18 April gehouden worden. ZWAMMERDAM. De Bazaar der Herv. School. In de lokalen van bovengenoemde school werd Donderdagmiddag de bazaar, welke gehouden wordt ten bate dezer school, ge opend. Vele ingezetenen waren aanwezig, toen ds. Kloots met een hartelijke toespraak te 2Vs uur n.m. den bazaar opende. In 't bijzonder heette spr. den burgemeester Hoogenboom welkom, en spr. dankte het dames-comité voor de veie voorbereidende werkzaamheden, alsook degenen, die bijge dragen hadden tot het welslagen van den bazaar. Vooral ook de firma Van Nelle werd dank gezegd voor de betoonde medewerking, door hier thee en koffie te willen schenken tegen billijke prijzen en de geheele opbrengst ten bate van den bazaar te willen afstaan. Nadat ds. K. voorgegaan was in gebed, werden de bezoekers in de gelegenheid ge steld de ten verkoop gereedliggende arti kelen te bezichtigen. Er heerschte weidra een prettigo stemming en vele voorwerpen vonden spoedig grage koopsters en koopers. Behalve tafels met kunstvoorwerpen, band- werken en levensmiddelen, zjjn ook de noo- dige attracties niet vergeten en de grabbel ton, een draaibord, alsmede de sjoelbak ontbreken natuurlijk niet. Het is werkelijk de moeite waard een bezoek aan dezen bazaar te brengen, omdat hier voor iedere beurs wel wal te vinden em te koopen is. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Marinus Wouterus van Es, j. m. 28 j. te Woerden en Wijnanda van Dam. j.d. 29 j. Hendrijnus Doornekamp, j.m. 32 j. en Jannigje Zuidam, j.d. 27 j., te Waarder. DE ALGEMEENE TOESTAND. Ongeruste geruststelling. Heden komt Zaleski, de Poolsche minister van buitenl. zaken, te Rome confereeren met Mussolini. Van Fransche zijde wordt nu een geruststellende meening verkondigd, aldus luidende: men verzekert dat alle geruchten, welke aan de reis van Zaleski naar Rome verbonden worden, over de vorming van een statenblok Italië-Polen-Roemenië-Turkije- Grickenland-Lithanen van eiken grond zijn ontbloot. Zaleski, die zich trouwens op uit- noodiging van Mussolini naar Rome begeven heeft, zal met dezen hoofdzakelijk de Poolsch-Lithausche betrekkingen bespreken. In het onderhoud echter zal waarschijnlijk ook de verhouding van Polen tot Hongarije ter sprake komen. Juist door deze gerustelling verzekert men ongerust te zijnl DUITSCHLAND. De verkiezingscampagne, Nu de verkiezingscampagne is begonnen, komen natuurlijk de kopstukken dor par tijen in actie. Zoo sprak Stresemann voor .e Duitsche Volkspartii te Kassei. Hij zeide 0 8.„Wij hebben zulke belangrijke eco nomische en sociale en zulke groote bui- j tenlandiche politieke kwesties op te los- 1 sen, dat de kwesties van zuiver binnen- landsche politiek daarvoor op den achter grond moeten treden. De strijd om den staatsvorm moet uit het politieke leven uit geschakeld worden. Wij werken bewust aan het republikeinsche Duitschlnnd en in het republikeinsche Duitschland. De repu bliek is zoo 6tevig gevestigd, dat het haar enkel schaden kan, wanneer haar al te ijve. rige voorvechters voor eiken postzegel met de beeltenis van Frederik den Groote schrikken 1" Ten slotte drong hij aan op gemeenschap- pel ijken arbeid. En Marx zeide in een rede voor het Cen_ trum: „Wij zullen onze krachten weer ter be schikking van de regeering stellen, wanneer daartegen geen ernstige bezwaren zijn. Wij zijn bereid met alle partijen samen te wer ken, die met ons willen optreden voor het welzijn van den 6taat en van het volk. Wij zijn bereid zonder de eigen belangen op den voorgrond te stellen voor het algemeen welzijn van het Duiteche volk te arbeiden en zullen ons steeds bewust blijven, dat het Centrum zijn staatkunde op Christelijken grondslag voert. ITALIË. Mislukte aanslag op den Koning Vele dooden en gewonden. In een gedeelte onzer oplaag hebben wij gisteren nog melding kunnen maken van den ontzettende^ bomaanslag te Milaan bij de opening der groote tentoonstelling aldaar, waarbij 14 dooden vielen en vele gewonden. NadeT blijkt hel aantal slachtoffers reeds 15 te bedragen, daar nog een der gewonden is overleden. En een viertal zwaar gewondon zijn zoo ernstig getroffen, dat er weinig hoop op herstel voor hen bestaat. Het heeft blijkbaar den koning gegolden, al wordt dit in sommige berichten ontkend. Maar wie zou het anders gegolden kunnen hebben? De bom wa9 in een lantaarnpaal geplaatst. Nader wordt nog gemeld over het treurig gebeuren De aanslag had plaats eenige minuten na de aankomst van den Koninklijken stoet op het Julius Caesar-plein, juist vóór den in gang van d© tentoonstelling. Het plein was propvol menschen. De dooden en gewonden ziin meercndeels vrouwen en kinderen. Zij die bij de lantaarn stonden, werden aan 9tukken gescheurd, een jong meisje is ont hoofd. een lid der jeugdorganisatie was niets meer dan een vorinlooze klomp vleesch. Do helsche machine, die door een uurwerk ge dreven werd, is waarschijnlijk 's nachts in het voetstuk van de lantaarn geborgen. Het zijn vooral de wrakstukken van den lan taarnpaal. welke met geweld rondgeslingerd werden, die de meeslo slachtoffers gemaakt hebben. De lantaarns hebben op ongeveer 1 M. hoogte een deurtje, dat makkelijk te openen is. DWe misdadigers, vermomd als beambten van de electriciteitsmaatschappij zullen ge«- daan hebben of zij de lantaarn repareerden en toen de helsche machine in de opening weggeborgen hebben. De Koning was te Milaan aangekomen, 'n half uur vóór den aanslag. De Koning begaf zich dadelijk naar de jaarbeurs. Het is klaarblnkeliiK, dat de daders van den aanslag van het program waren uitgegaan om hun misdaad voor te bereiden. Het feit, dat de Koning onmiddellijk naar de jaar beurs ging heeft hem het leven gered. De opening van de jaarbeurs had in alle stilte plaats; er werden geen toespraken ge houden. Na afloop echter bracht de bevol king een poolsche ovatie aan den Koning op het Domplein te Milaan. De Koning bracht daarop een bezoek aan de gewonden. De prefect van politie heeft onmiddellijk een onderzoek ingesteld. Tevens zijn talrijke rechercheurs uit Rome naar Milaan ver trokken. De burgemeester van Milaan heeft een belooning van 10.000 lire uitgeloofd voor hem, die< de schuldigen aanwijst of inlich tingen verstrekt, die tot de ontdekking der schuldigen leiden. Voorts heeft de burge meester een manifest aan de burgerij ge richt, waarin o.a. wordt gezegd: „Inwoners van Milaan, het hart omhoog. Volgt uwen Koning en den Duce op den weg. die u laiden zal naar het doel, dat gij zoekt!" Alle bladen drukken 'skonings portret af en brengen hem warme hulde, blijdschap uitsprekend, dat de aanslag is mislukt. «r Tevens werd gisteren nog melding ge maakt van het vinden van een bom op de spoorlijn, waarlangs Musolini reisde. Stefani spreekt dit echter tegen. Wat daarvan zij? LITHAUEN. Communisten gearresteerd. Een communistische organisatie werd te Kowno ontdekt; 9 personen werden gear resteerd en er is beslag gelegd op een massa propaganda-materiaal, RUSLAND. De gearresteerde Duitschers en wijziging in het industrie- vraagstuk. Voor de verdediging der gearresteerde Duitsche ingenieurs komen slechts een of twee Russische advocaten in aanmerking. Door het Duitsche gezantschap zal hun een Duitsche adviseur worden toegevoegd. De legatieraad Schliep hoeft de gevan genen te Moskou opgezocht: De gezant Brockdorff Rantzau zal hun dezer dagen een bezoek brengen. In een motie, welke door het Centraal Comité der sovjets met algemeene stemmen werd aangenomen, en welke uitgaat van een rappor» van Rykof, wordt vastgesteld, dat het complot in het Donetzbekken een reeks van gebreken en fouten in de inrich ting van den arbeid en op het gebied van het economisch toezicht aan deD dag ge bracht heeft Voorstellen worden daarom gedaan om een einde te maken aan deze tekortkomingen Verder wordt de noodzake lijkheid betoogd om buitenlandsche vak heden en andere buitenlandsche technici over te laten komen. De motie verzocht den oppersten econo- mischen raad over te gaan tot een radicale reorganisatie van den trust iD het Don°tz- bekken 'en een einde te maken aan aJle overdreven centraliseering. Aan het poli tieke bureau wordt opdracht gegeven een ontwerp op te maken om ongeschikte bureaucratische elementen uit het econo mische apparaat en do andere organisaties der Sovjet-Unie te verwijderen. BUITENLANDSCH GEMENGD. DE EUITSCHE OCEAANVLIEGERS. Voor het vertrek van de „Bremen" gaf von flühnefold den journalisten een aan de bevolking van Ierland 'gerichten af scheidsgroet, waarin o.a. staat: „Bij het verlaten van uw land hebben wij behoelte onzen oprechten dank te betuigen voor de gastvrijheid en de krachtige hulp hier in uw land ondervonden, alsmede voor de me dewerking van de autoriteiten en alge meene sympathie met ons doel. Het is een groote eer voor ons onzen tocht in gezel schap van den bevelhebber der Iersche lucht macht te aanvaarden. „Moge God, in wiens almachtige handen wij ook onzen tocht aanbevolen hebben, ook voor dc. bevolking van dit land, dat een zoo schitterend verleden heeft, een gelukkige toekomst weggelegd hebben." Fitzmaurice verklaarde aan een corres pondent van de „Evening Standard"; „Ik neem als chef van de Iersche luchtmacht aan deze onderneming deel om de Iersche luchtvaart te bevorderen, Ierland is door zijn geografische ligging voorbeschikt om bij de ontwikkeling van het luchtverkeer een steeds belangrijker rol te spelen." De commandant, die Katholiek is, sprak even voor het vertrek zijn biecht en nam afscheid van zijn vrouw. Gistermiddag halfvier is bet vliegtuig het laatst gezien ongeveer 850 mijl ten W. van Ierland. Ongeveer een dorde van den af stand was toen afgelegd. De weerberichten lulden thans zeer gun stig. De storm is gaan liggen. Wel zullen de vliegers nog met zware tegenwinden te kampen hebben. UIT DE VLIEGWERELD. De Fransche vliegers Costes en Lebri.v zijn gisteren gevlogen naar BasTa om na 'd rust. van eenige uren door te vliegen naar Aleppo. Hun aankomst te Parijs zal mor genmiddag vermoedelijk plaats hebben. VOOR 1 WILLIGEN SUIKER VERBRAND. Volgens een bericht uit Havanna is door een brand in een aan een Amexikaansche maatschappij toebehoorende opslagplaats een hoeveelheid suiker ter waarde van 1.000.000 dollar verbrand. VIJF PERSONEN VERDRONKEN. Bij Marburg is op de Drau een met hout beladen aak gezonken, waarop zich 3 man nen, 2 vrouwen en 3 kinderen bevondeD Slechts 3 hunner konden worden gered. ONVEILIG MAROKKO. Een vijftal personen, die in Marokko een autotochtje deden, zijn door bandieten overvallen en vermoord. Ook twee jagers zijn vermoord teruggevonden. ERNSTIG TRAMONGELUK. De aanhangwagen van een tram, die van de hoogte naar Algiers reed, ontspoorde door een defect aan de remmen. Er zijn 2 dooden en een 20-tal min of meer ernstig gewonden. DOOR GAS BEDWELMD. Bij het schoonmaken van een oBderaard. schen gashouder zijn te Erfurt 3 arbeiders bedwelmd. Twee hunner, twee broeders, zijn overleden; de derde verkeert in levens gevaar, GRANAAT-ONTPLOFFING, Terwijl soldaten granaten losten, die zii in de omgeving van Santa Lucia del Pjave in Italië verzameld hadden, ontplofte één der projectielen: één officier en 3 soldaten werden gedood, zes gewond. EEN GRUWELIJK VERHAAL. Engelsche bladen hebben een gruwelijk verhaal van een voorval, dat zich aan boord van het Japansche vrachtschip „Jahiko Maroe" heeft afgespeeld. Aan boord van het schip bevonden zich zes menschen, die te Seattle in de Ver. Staten zouden wordeD binnengesmokkeld. Alleen de hulpkok aan boord wist er van en deze zou voor alles zorgen. Toen net schip, komende uit Japan, Seattle naderde, sloot de hulpkok de zes mannen op in een der onderste ruimen; hij zou ben op het geschikte oogenblik waar schuwen. Maar dat oogenblik kwam niet; de hulpkok wilde of kon zijn belofte niet gestand doen. De „Jahiko Maroe" aan vaardde de terugreis naar Jokohama, de zes would-be immigranten nog opgesloten in het benedenruim. De kok was echt-er door het gebeurde zoo bang en zenuwachtig geworden, dat hij zich niet meer in de buurt van het bewuste ruim durfde begeven. De ongelukkige zes menschen zijn daar van honger en dorst omgekomen. Zij hadden in hun gevangenis niet genoeg leven kunnen maken om door de schepelingen van de „Jahiko Maroe" te worden gehoord. De Japansche acheepvaartinspecteur te Joko hama vond de lijken. Die waren in een zoo vreeselijken toestand, dat de nationaliteit der dooden niet meer kon worden vastge steld. Bij het onderzoek werd de hulpkok tot spreken gebracht; hij bekende de toe dracht der zaak. VADER-MOORDENAARS. Te Necker6poel in België heeft zich Zon dag een gruwelijk drama afgespeeld, dat eerst Dinsdag geheel werd opgehelderd. Aanvankelijk werd bekend dat zekere Moris aldaar zich door verhanging van het leven had beroofd. EeD nader onderzoek der justitie wees evenwel anders uit en 21

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 2