A UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. bij W. L. SLA&lü U WEL! LAND- EN TUINBOUW. VISSCHERIJ-BERICHTEN. werking bereikte, waardoor de tot dusver gevolgde beschildering van de houteneden achterwege kon blijven, begon hij met gra- veeren in koper, een techniek die zich bij het goudsmidsvak als vanzelf aansloot. De kopergravures voerde hij zelf uit. De Ma donna met de meerkat, deze stemmings volle compositie is een van zijn eerste gra^- vures. Hij houdt zioh bezig met technische problemen en verkrijgt al spoedig de fijn ste nuanceeringem Men zie het door ons nog niet genoemde blazoen van den Dood uit 1503, dat ook door de heraldische vormgeving zoo merkwaardig is. Enkele bladen, naar gravures van den grooten Italiaanschen schilder en graveur Mantyu», die hij aandachtig bestudeerde zijn hier aanwezig. Bacchanaal met Silenus en Tri tonergevecht. Hoog vereerde hij den Itar Haanschen meester. Toen hij in 1505 ten tweede male in Italië verbleef voor het uit voeren van een altaarschilderij, vatte hij het plan op Mantyna in Mantua te bezoe ken, maar deze was inmiddels reeds ge storven. Hoeveel Dürer ook leerde in Italië zijn eigenheid behield hij ongerept. Zijn roem nam steeds toe. Zijn reis door de Ne derlanden in 1520 was haast een zegetocht. Elk bracht hem hulde, zoo ook Lucas van Leyden, die als kopergraveur met hem kon wedijveren en van wien Dürer in ruil voor een aantal prenten van hem zelf diens gan- sche kopergravurencolleotie verwierf. Tij dens een uitstapje naar Zeeland werd Dürer voor het eerst van zijn leven ernstig onge steld. Nadat hij in 1524 een uitgave voor bereid voor zijn leer over maat en verhou ding van het menschelijk lichaam, ontstaan hog slechts enkele groote werken. 6 April 1528 is hij rustig en kalm tc Neurenberg Ontslapen. HAARLEMSCHE ORKESTVEREENIGING. Laatste concert in dit seizoen. Dinsdag 17 April a.s. geeft de H. 0. V. haar laatste concert in dit seizoen. Soliste zal zijn onze stadgenoote mejuffrouw Roosje Driessen, pianiste, die ten gehoore zal bren gen de Variations symphoniques van Cesar Franck, voor piano met orkest. Door het orkest zullen uitgevoerd worden: Le Car naval Romain van Berlioz en tot slot op veelvuldig verzoek: Symphonie no. 5 van Tchaikowsky. Wij twijfelen niet of er zal voor dezen laatsten avond veel belangstel ling zijn. LEIMUIDEN. Jaarvergadering Eier- en Pluim veeveiling. Dinsdagavond hield de ederen- en pluim veeveiling Leimuiden e. O., haar jaarver gadering in het café van den heer J. de Ke ijzer. Te ongeveer halfacht opent de wnd. voor zitter de heer J. Keijzer de vergadering en roept den aanwezigen een hartelijk wel kom toe. Daarna geeft hij het woord aan den h*er J. Heenk voor het uitbrengen van rijn jaarverslag. Hieruit blijkt dat in liet vereenigingsjaar 1 April 19271 April 1928 in totaal 179.144 eieren geveild wer den, dit is 86.756 stuks meer dan in het vorig jaar. üet grootste aantal, zijnde 7382 stuks, werd aangevoerd op 27 Maart 1923, het kleinste aantal, 371 stuks op 15 December 1927. Voorts werden diverse soorten fruit, groenten en bloemen geveild. De ontvangsten beliepen f. 11.470.22, ter wijl de uitgaven f. 11.465.33 bedroegen, zoo idat een batig slot aanwezig was van L 4.89. De gemiddelde eierenprija bedroeg per stuk 6 7/8 cent, tegen 6 3/4 cent in het vorig jaar. In het afgeloopen jaar is alles vlot ver- loopen, de betalingen verliepen gunstig, terwijl er steeds voldoende koopers waren. Op voorstel van den heer J. van Egmond Wordt de contributie van f. 1 op f. 0.50 ge bracht. De secretaris deelt medo, dat het aantal leden momenteel 66 bedraagt. In den vervolge zullen nietrleden geen eieren meer mogen veilen. Na eenigo discussie wordt de za-alhuur gebracht op f. 75 per jaar, terwijl de salaris, sen van den secretaris-boekhouder en van den penningmeester respectievelijk weder op f. en f. 40 uitgetrokken worden. Aan den ophaler-afslager zal hetzelfde toon worden uitbetaald. Nadat de heer Brus heeft aangetoond, dat ook aan de bestuursleden een kleine vergoeding toekomt, sluit de voorzitter de vergadering, nadat hij den heer J. van Eg- mond, die vertrekken gaat, dank gezegd heeft voor het vele door hem in het belang 'der vereeniging verricht. Noode ziet de vereeniging een zoo wak ker bestuurslid naar elders vertrekken. WOUBRUGGE. De „Stecrt." No. 70 bevat de statuten betreffende de Damesvereeniging „Dorcas" lalhier. f„ AALSMEER. Heden. Donderdag is het 25 jaar ge leden, dat de heer Beumer, alhier, bij de Ned. Spoorwegen in dienst trad. Gedurende bijna 16 jaren vervult hij reeds de functie van conducteur op de treinen der Haarlem- xnermeerlijnen. Beumer is bij ieder een zeer geziene persoonlijkheid en steeds be reid ieder behulpzaam te zijn. Dat het hem en de zijnen op dezen dag niet aan belang stelling zal ontbreken, is bekend en onge twijfeld zal deze mijlpaal in zijn leven een punt zijn. waarop hij later met voldoening zal terugzien. Een monteur van de heeren Maarse cn Kroon, de heer K. had het ongeluk, toen hij een motor in de garage wilde aanzetten, het handle met zulk een kra -bt tegen een zijner polsen le krijgen, dat dit lichaamsdeel ontwricht werd. Geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. HAARLEMMERMEER. Naar wij vernemen, is de 20-jarige ongehuwde schipper Cornelis Kreeft, wo nende aan den Nieuwendijk te Rijk in Haarlemmermeer, die bij het verrichten van werkzaamheden op een schip te Was senaar door den plotseling neervallenden mast werd getroffen, in het ziekenhuis te Leiden aan de gevolgen overleden. Het 4-jarig dochtertje van den heer M. K. aan den Bennebroekerweg in Haar lemmermeer was hare uit school komende broertjes een eindje tegemoet geloopen. Nabij den Bennebroekerdijk wilde het kind den weg oversteken, terwijl er op hetzelfde oogenblik een motorrijwiel naderde. De bestuurder trachtte nog te zwenken, doch kon een aanrijding niet meer voorkomen, zoodat de kleine er onder geraakte. Met een gebroken been en aan het hoofd verwond werd het meisje opgenomen en naar de ouderlijke woning gebracht. De ontboden geneesheer, die hersen schudding constateerde, achtte overbren ging naar een ziekenhuis in Haarlem nood zakelijk, HILLEGOM. Ce Hyacinthen bloeien. Thans staan de hyacinthen in vollen bloei. Wat op de Paaschdagen nog in knop stond en slechts een flets kleurtje liet zien, is gedurende de laatste mooie lentedagen ontloken en verspreidt alom zijn zachte geuren. Ilillegom is het land van de hyacinthen, hier worden de beste soorten en de beste kwaliteiten geteeld, hier krijgt men ze dus het mooiste te zien. De narcissen staan ook nog in vollen bloei en waar de eerste tulpen beginnen uit te komen, is er in deze dagen een over vloed van bloemen te zien. Wie daarvan genieten wil, verzuime de gelegenheid niet. Eiken dag komen er meer bloemen bij, er verdwijnen er wel door afsnijden waar mee spoedig begonnen wordt, maar op het oogenblik valt dat niet eens op. De groote massa zal gedurende verscheidene dagen in een groote verscheidenheid van kleur schitteren. Straks komen bovendien de tulpen in bloei en zoo staat er een lange reeks van bloemendagen te wachten. De aanstaande Zondag zal bij gunstig weer ongetwijfeld de groote bloemenzondag zijn. R.-K. Bloemist Werklieden Vereeniging „Eensgezindheid". Naar men ons mededeelt zal de eerste tentoonstelling van afgesneden bloemen gehouden worden op Zaterdag 14 April in het R. K. Bondsgebouw aan de Hoofdstraat al hi ei*. De opening zal plaats hebben des na middags te 3 uur. Hierbij zijn uitgenoodigd het gemeentebestuur en de besturen van verschillende corporaties. De commissie met de uitvoering belast ondervindt van de heeren bloemisten de grootst mogelijke medewerking. Uit alles blijkt, dat het streven om door middel van dergelijke tentoonstellingen, de liefde en vakkennis bij de arbeiders aan te kwee ken, de volle belangstelling en waardeering van de werkgevers heeft. De commissie welke uit vakmenschen beslaat. zaJ niets onbeproefd laten om deze tentoonstelling zoo goed mogelijk te doen slagen. De Hillegomsche Besluurdersbond zal een bazar houden in zijn gebouw aan de Haven. De baten zijn bestemd voor de ver bouwing en de vergrooting van het verga derlokaal. Bezoekers van de bloemenvelden zullen daar ook bloemen kunnen koopen. Do opening is vastgesteld oip Zaterdag avond a.s. De tooneelclub „Hito" zal nog een uitvoering geven. Op 18 April zal „De Kwade Huishoudster" opgevoerd worden van Joh. W Broedelet, een stuk dat zeker succes zal hebben. KATWIJK AAN ZEE. De heer W. Schoo overleden. Mefc diepe ontroering namen we heden morgen kennis van het overlijden van den heer Schoo, in leven directeur van het Post- en Telegraafkantoor alhier. Sedert eenige weken was hij te Leiden in een inrichting alwaar hij een operatie -we gens een maagongesteldheid onderging. Was er eerst hoop op herstel, maar al te spoedig ke-erde de kans met het zeer treurig einde. Bij menschenheugenis hadden we nooit zulk een directeur van zoo nederigen geest. Altijd en voor ieder was hij de verpersoon lijkte hulpvaardigheid en vriendelijkheid. Was hij dus bij het publiek in hooge mate geacht, bij zijn personeel was hij dit niet minder, want dat verliest in hem een hoogst human en chef die immer voor hun belangen op de bres stond. Op a.s. Dinsdag zal er een zendings film vertoond worden in de zaal voor Prot.. Belangen. Daar deze film, overal waar zij vertoond werd, eivolle zalen had, behoeven wij daarvoor, geen aanbeveling te geven. Men leze de annonce in dit blad, waarin men de nadere gegevens vindt. In de zaal voor Prot. Belangen gaf de Chr. muziekvereeniging „Uitspanning Da Inspanning" een uitvoering met medewer king van den heer J. L. Foijten, declama tor van Utrecht. De heer Sideriua, die in plaat® van ds. Kalkman, die nog niet geheel hersteld is, de leiding had, opende het samenzijn met te laten zingen Ps. 68 10, ging voor in gebed en stprak een woord va-n welkom tot alle aanwezigen. De uitvoering, die onder de eminente leiding van den directeur van U.N.I., den heer P. C. Langmuur plaats had, oogstte een zeer dankbaar applaus. Ook de heer Feijten, die de volle aan dacht had bij zijn ernstige voordrachten en de heldere lach deed opklinken bij het ko mische, had een dankbaar publiek. Ten slotte dankte de heer Siderius mu zikanten en declamator voor het schoone door hen ten gehoore gebracht, waarna gemeenschappelijk met den avondzang en dankgebed geëindigd werd. NOORDWUK. Wederom zijn door de politie alhier 4 rijwielen in beslag genomen, die niet van het vereischte belastingmerk waren voor zien. Door een caféhouder alhier werd de hulp van de politie ingeroepen, omdat in zijn inrichting een beschonken persoon ver toefde, die aldaar een ruit had vernield en het cafe niet wilde verlaten. Tegen den wederspannige is proces-ver baal wegens vernieling, opgemaakt. OEGSTGEEST. In „Irene" vergaderde de Chr.-Hist. Kiesvereeniging, onder voorzitterschap van den heer B. J. v. d. Meene. De leden toonden voor deze vergadering flink belang stelling. Op de gebruikelijke wijze werd de vergadering geopend door den voorzitter. Eenige huishoudelijke zaken, w.o. de toestand van de kas, werden achtereenvolgens afge handeld. Als afgevaardigden naar de a.s. algemeene vergadering te Amsterdam wer den gekozen de heeren Kiehl en M. C. v. d. Burg. Na behandeling en bespreking van de agenda der algem. vergadering, werd den heer Waale de gelegenheid gegeven tot het houden van een rede overDen tegenwoordigen poiitieken toestahd". RIJNSBURG. De Bloemenveiling. Do bloemenveiling in het gebouw Flora te Rijnsburg is wereldbekend. Over het ver vroegen van tulpen en de verzending der bloemen naar de verschillende wereldstreken, wordt vooral in de laatste dagen, onder de beoefenaren van het bloembollenvak, veel gesproken. De gereede aanleiding daartoe is de thuiskomst der bloembollenreizigera uit het buitenland, die, de een wat meer, de ander wat minder, allerlei soort van klaagliederen zingen. Zouden wij alles moeten gelooven, dan zou ons te wachten staan, dat de uitvoer van bloembollen naar het buitenland zx>o goed als geheel zal ophouden, omdat de bloemisten daar de concurrentie met Holland niet kunnen volhouden. Wij voor ons zullen ons onthouden daar een oordeel over uit te spreken, het zou alleen maar kolommen druks kosten, en wij zouden er toch waarlijk geen van die klagers mede kunnen bekeeren. Dit alleen willen wij er van zeggen: een jarenlange ervaring heeft ons geleerd, dat ook op dit gebied vrees een zeer slechte raadgeefster is. Er gaat geen jaar voorbij of men hoort of leest, dat nu eens hier, dan weder eens daar in de wereld, begonnen is met bloembollen cultuur, en deze nieuwe ondernemingen de doodsteek zullen worden onzer Ho.'landsche cultures. En trots die telkenjare terug komende klachten, breidt onze cultuur zich van jaar tot jaar uit. En wanneer men de bloembollenstreek eens doorgaat, al mag men dan niet van weelde spreken, van welvaart getuigt zeker alles wel. Zoo gaat het ook iiu weder: wie Rijns burg bezoekt, staat ver baasd van den vooruitgang dier plaats. Het eene gebouw al betor en practischer in gericht dan het andere, wordt gebouwd; tassen verrijzen al3 paddestoelen uit den grona; Ijet veilinggebouw Flora is kolossaal vergroot, dat duizenden guldens gekost heeft, en dat alles omdat het zoo slecht gaat. Men kan gelukkig den buitenstaanders wel wat, maar toch niet alles wjjs maken. Wat de veiling Flora te Rijnsburg beteekent, moge uit het onderstaande bijken. Deze officieele cijfers werden ons door een vrien- denhan verstrekt en daaruit blijkt, dat van 1 Januari tot en met 31 Maart in Flora zijn geveild; 3.700.900 Darwin William Copland; 2.220.000 Evt. La Reine; 1.100.000 Darwin Bartigon; 1.100.500 Evt. Cramoisie brillant, 1.000.000 Evt. Prins v. Oostenrijk, en 900.500 Evt. Fred. Moore. De overige soorten, welke verkocht zjjn, zullen ook wel ettelijke millioenen zijn. Commentaar is overbodig. SASSEN HEIM. Nu alle bloemen bloeien heeft het tentoonstellingsgebouw „Bloemlust" haar deuren weer geopend. Een prachtige col lectie Narcissen, meest nieuwe soorten, is geëxposeerd en trekt zeer de aandacht van vakmenschen. Binnenkort wordt een vier- daagsche tentoonstelling gehouden. Woensdagmiddag werd een demonstra tie gehouden met de „Lens" Brandblosch- apparaten op een terrein aohter het Park. Een zeil, gedrenkt met teer, petroleum en beirine werd in brand gestoken en in enkele seconden gebluscht. Evenzoo een stapel kis ten met houtwol enz. Er was zoo goed als geen belangstelling. De Chr. Gymnastiekvereen „D.O.S." gaf in het hotel „Het Bruine Paard" een uitvoering. Het programma, dat vlug werd afgewerkt, bevatte 14 nummers. Onder lei ding van den heer Zilverentant werden de verschillende oefeningen correct uitgevoerd en oogstten veel bijval. „D.O.S." mag met voldoening op dezen avond terugzien. VOORHOUT. Een zolderschuit van de firma de Groot te Noordwijk is nabij de Nagelbrug alhier omgekanteld. De lading, bestaande uit 10 ton grit, in zakken verpakt, is in de diepte verdwenen. Met het opvisschen daarvan is een aan vang gemaakt Bij den correspondent der arbeidsbe middeling alhier, werden afgeloopen week ingeschreven 6 werkzoekenden. Van de vo rige week waren overgebleven 20 werkloo- zen, hiervan werden geplaatst in eigen dienst 9, zoodat het aantal werkloozen op heden 17 bedraagt Gevonden voorwerpen: een gouden ring. Inlichtingen zijn te bekomen bij den gemeente-veldwachter alhier. Ook hier ter' plaatse heeft zich een damescomité gevormd, bestaande uit de da mes mevr. G. M. Bultenv. Noort, presi dente; mevr. M J. H. Botsv. Schaik, se cretaresse; mevr. J. v. d. BergheVerbeek, penningmeesteresse; mevr. M. M. v. d. Laande Bruijn; mevr. E. A. van Reisen— Culenaire; mevr. M. J. J. van Stekelenburg- Verhoeff en mej. J. M. van IJperen, om gel den in te zamelen voor een aan te bieden huldeblijk aan H. M. de Koningin-Moeder In de eerste helft der volgende maand zullen door eenige jonge dames de inteeken- lijsten worden aangeboden. WASSENAAR. Door het college van B. en W. is tot waarnemend burgemeester aangewezen de wethouder de heer Joh. M. Drop. De in den afgeloopen winter gehouden teekencursus, uitgaande van de Patronaats- teekenschool, is beëindigd met een tentoon stelling van de werkstukken der leerlingen in een der zalen van het patronaatsgebouw in de Kerkstraat. Uit het tentoongestelde bleek afdoende, in welk een groote behoefte deze school voorziet en hoeveel kennis de jongelui, die een vak leeren of willen gaan leeren op dezen cursus wordt bijgebracht. Het mag verder voor de leermeesters een voldoening zijn, dat zij zooveel met hun leerlingen hebben kunnen bereiken. Wij wenschen bestuur en leeraren veel succes met de bereikte resultaten. RECLAME. HAARLEMMERSTRAAT 110-123 7148 GROEP VEILINGSVEREENIGINGEN UIT DEN NED. TUINEOüWRAAD. De jaarvergadering te Utrecht. Gisteren hield deze vereeniging haar jaar vergadering in een der zalen van het Jaar beurs-restaurant te Utrecht. De voorzitter, de heer F. V. Valstar, opende de vergadering, heette allen welkom doch in 't bijzonder den heer ir. Th. Mans- holt, Inspecteur van den Landbouw, hoofd van den Buitenl. Voorlichtingsdienst, en den heer Bolthuis, ambtenaar aan het Dep. van Landbouw. In zjjn openingsrede wjjst de voorzitter op den groei van den tuinbouw en vooral op de uitbreiding der intensieve glascultuur. Overal verrijzen kassen, doch die uitbreiding is vooral enorm in de oudere glascentra. De intensieve cultuur geeft volop werk. Vooral ook in het transportbedrijf geelt het veel vertier. De gunstige geografische ligging van ons land, tusschen de industrie centra hebben ons land gemaakt tot een tuinbouwland van uitnemendheid, tot den „tuin van Europa". Verreweg het grootste gedeelte is bestemd voor export, zelfs voor Amerika. Sind3 1912 is de giascultuur met 427 pet. uitgebreid. In 192ü-,2G-'27 werden resp. uitgevoerd 32 millioen, 33 millioen, 52 millioen tomaten en 3, 31/», 4 millioen druiven. Er wordt dikwyb gevraagd of zulks kan blijven doorgaan op die wijze. Of er geen overproductie zal komen? 01 die tallooze warenhuizen geen donkere schaduw op de toekomst worpen? Naar veler meening baart de toekomst zorg. Zelfs wordt er in tuin- bouwkringen voor gewaarschuwd. Spr. zegt, niet zoo pessimistisch in deze te zijn. In 1880 werd hier al voor gewaarschuwd, toen de export naar Engeland grooter ging wor den. Deze is nu verduizendvoudigd. In 1927 gebruikte Engeland van Holland 117 mil lioen K.G. tomaten, niettegenstaande men zich aan den raad van 18S0 niet had ge stoord. We moeten de concurrenten trach ten te verdringen op de wereldmarkt. Van zyn geheelen invoer nam Duitszh- land 22 pet. der tomaten uit Holland, ter wijl van den geheelen tomateninveer in Engeland er 20 pet. uit Holland kw3m. Engeland importeerde in 1927 422 millioen K.G. appelen, waarvan 1 millioen K.G. uit Nederland. We hebben dus nog lang geen overheer- schende plaats ingenomen. Het gevaar van overproductie staat, volgens spr., dan ook niet dadelijk voor de deur. In andere landen is het idem of nog erger dan in Engeiand of Duitschland. Men moet zich echter weten aan te passen aan den tjjd, vooral wat kwaliteit betreft. Hoe staat het met de kwaliteit op heden? Er is verbetering waar te nemen voor wat de groenten betreft, doch dit geldt niet voor het harde fruit. Hiermede heeft men zich niet aangepast aan de vraag van de markt. Laten we de ge maakte fouten willen zien en ze durven te bestrijden. Met de kwaliteit Btaat of valt de tuinbouw. Als de veilingen haar laak niet verstaan, zal straks blijken, dat zulks niet ongestraft kan blijven. Op de wereld markt wordt met allerlei wapenen gestreden. Spr. wijst nog op den steun, dien de Duit- sche en ^Dgelsche tuinbouw van hun re geeringen ondervinden. Het eerste en voor naamste gebod in den tuinbsuw blijft echter de onaantastbare kwaliteit. Wanneer hier voor gezorgd wordt, behoeft men geen vrees te koesteren, zoo eindigde spreker. De notulen, nagezien doir de afd. Delft, Poeldijk en Wageningen, worden goedge keurd. Uit het jaarverslag blijkt, dat in 1927 de totale omzet der aangesloten veiling-s- vereenigingen 1.81 millioen bedroeg, in 1926 was die omzet f.71 millioen. Toch is het jaar 1927 niet bijzonder gunstig geweest: het was een jaar van tegenstellingen. De prijzen der producten waren hoog en de kwaliteit vaak zwak. Do totale waarde van den export bedroeg f. 77.237,000 tegenover f. 64.703.000 in 1926. Aan versche vrucht werd uitgevoerd f. 10.331,000 (1926 f. 5 600,000). Het totale gewicht van alle iu 1927 uitgevoerde groenten en vruchten bedroeg 648.338.000 K.G. (1926 592.025.000 K.G.), Gedurende het jaar 1927 sloten zich zes veilingsvereenigingen aan, zoodat tk: in totaa 134 vereenigingert zijn aangesloia Het jaarverslag werd goedgekeurd. Tot voorzitter werd met 209 van de 21 stemmen gekozen de heer F. V. Valst» aftr., die dankt voor het in hem gestelj vertrouwen en de benoeming (voor 3 ja» weer aanneemt. De rekening en verantwoording over 192 In inkomsten en uitgaven aangeve; f. 40.145,54, wordt voorgelezen en goedp keurd. De begrooting in inkomsten en \f gaven tot f. 40.500 wordt na enkele opme kingen z. h. st. goedgekeurd. De financieele commissie voor 1928 i bestaan uit de veilingen Broek op Lange djjk, Leeuwarden en Barendrecht. Volgen de verschillende voorstellen. Hel bestuursvoorstel om over 192S 1/5 pet. van den omzet te heffen voor de i 1928 te voeren reclame, wordt aangenon» Evenzoo om het batig saldo van 1927, f. 3ëi en het saldo der reserve-rekening, Ï.85Q in het reclamefonds te storten, waard» voor de reclame f. 28.300 beschikbaar t komen. Het voorstel van Vinkeveen om i trachten ook den handel een gedeelte di reclame-kosten te laten betalen, waartegi zich het bestuur verklaard had, kon in de vergadering geen genade vinden. Vint veen trok zrjn voorstel in. Het bestuun vccrstel om te trachten gedaan te krrjge dat voor de verzending van groenten e fruit koelruimte beschikbaar komt zoor te land als ter zee, werd aangenome; Deventer had een voorstel ingediend o: het Centraal bestuur op te dragen er b de regeering op aan te dringen een wett lijke regeling te krijgen op de controle vs den export, ais bijv. het Rykscontroleraa op boter en kaas. Na eindelooze discuss trekt Deventer het voorstel in op voo; waarde, dat het bestuur deze zaak ernst in studie zal nemen om later hierover i rapporteeren. Het voorstel-'s-Gravezande <r te komen tot een pensioenregeling voor ht personeel, verbonden aan de veilingen, vei algemeene instemming. Het praeadvie3 n het bestuur luidde gunstig, terwijl een 10-t afgevaardigden zich uitsprak voor het voo; stel. Het bestuur zal trachten een dergeljji regeling te ontwerpen, waarbij de veilings individueel vrij blijven om hieraan inee I werken. Het voorstel-Zwijndrecht om k- bestnur te verzoeken in overweging te neme en te trachten of er middelen te berami ;.rn, welke kunnen leiden tot voorstelle die een verzekering inhouden, dat de té lingsvereenigingem niet langer bloot stas aan het misbruik van fust, had de instemirn: der vergadering. Het bestuur zal haar vol aandacht aan deze zaak geven. Vervolgens hield ir. Mansholt een leri» met als onderwerp: „Bespreking van eenig factoren, die den export van groenten e fruit beïnvloeden". Na rondvraag, die onbelangrijk was, si» de voorzitter deze belangrijke vergaderinj BOLLANDSCHE MAAATSCHAPPIJ VAS LANDBOUW. In ..Krasnapolsky" le Amslerdaim hoo: de Hollandsche Maatschappij van Laad bouw haar 12ste buitengewone algemeea vergadering gehouden. De voorzitter, de heer dr. H. J. Loviaï sprak de openingsrede uit. Aan het si van zijn rede heette spr. o. m. welkom 4 heer ir. I. G. J. Kakebeeke, vertegenwoor diger van den Minister van Binnenlaodsch: Zaken en Landbouw en den oud-vooral- ter, den heer D. de Boer Dz. Bijzonder woorden van waardeering wijdde spr. sa de nagedachtenis van prof. Ritzema Bc-i die meer dan 60 jaren de belangen ra land- en tuinbouw heelt behartigd. Mededeeling werd gedaan dat ter ver;: dering 48 afdeelingen verlegenwoord® zijn, waarvan 18 uil Zuid-Holland en Wes telijk Noord-Holland. De rekening over 1927, sluitende met saldo van f. 5269.22* werd goedgekeuit evenals enkele sub-rekeningen en de li grooiing. Na de rondvraag werd gepauzeerd. Na de pauze hield de heer J. G. Masd haupt, directeur van het Rijkslandboui proefstation te Groningen le afd., voor is cultuur op klei- en zavel-gronden, et: inleiding over: „De beteekenis van hel grondonderzoek voor den land- en tuin bouw op de kleihoudende gronden", IJMUIDEN, 12 April. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.Q. f. 2—1.70. Tongen f. U 1.80. Griet per kist van 50 K.G. f. 75—3' Zetsohol f. 37—20. Kleine Schol f. 19—3* Bot f. 7.500.80. Schar f. 104. Tongschi' f. 36. Roggen per 20 6tuks f. 17. Vleeten stuk f. 1.83—1.53. Pieterman en Poontjes? kist van 50 K.G. f. 13—3.50. Groote Set'' visch f. 3224.50. Middel Schelv. f. 24—15.1' Kleinmiddel Sohelv. f. 1612.50. Klei»' Schelv. f. 114.40. Kabeljauw per kist Ta 125 K. G. f3217. Gullen per kist van 8 K.G. f. 17—6. Lengen per stuif f. 1.10—0.3' Heilbot per K.G. f. 1.70—1.20. Wijting V kist van 50 K.G. f. 43. Koolvisch per st«> f. 0.S8—0.15. Makreel per kast van 50 K-C- t 18—12. Aangekomen 20 stoomtrawler», t.w.IJ" 43, met f. 996; IJM 142, met f. 2113; HJj 325, met f. 1168; LJM 149, met f. 1486; Ujj 125, met f. 1679; IJM 44, met f. 2404; IJ" 331, met f. 1379; IJM 365, met f. 1540; IJ" 503, met f. 1456; IJM 3, met f. 4619; Ujj 41, met f. 1647; IJM 155, met f. 1272; IJ" 90, met f. 1109; IJM 71, met f. 1812; IJ" 330, met f. 1616IJM 183, met f2677IJ" 103, met f. 1551; IJM 167, met f. 1528; IJ" 35, met f.3418; VL 9, met f. 1186 beso® ming. 2 stoomlbeugers, t.w.VL 196, met f. 100»! VL 199, met f. 1961 besomming. X - 7 t-4

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10