CORRESPONDENTIE. Zooals je ziet, komt er toch nog eene kin dercourant vó6r Pascben, dat valt jullie zeker erg mee. Maar zie je. dat wist ik de vorige week niet Nu kan echter het pakket pas Dinsdags aan mij verstuurd in plaats van Maandags, ik krijg het dus veel later. iDoet mij nu allen het ple'zier en schrijft er geen te lange brieven bij want ik kan er dan natuurlijk ook niet lang op antwoorden. Ik heb jullie verleden week al vroolijke Paaschdagen gewenscht en nu doe' ik het nog eens. Hè. als het die dagen nu eens mooi zonnig weer mocht zijn. dan kunnen velen genieten van wandelen, fietsen, rijden, sport en nog heel veel meer. En er zijn misschien ook velen, die uit logeeren gaan in de Paaschvacantie, ik wensch allen vee! plezier! Nettie en Mientje van Riessen dat was wel vtThaal deed Lena in haar brief over het stoeien zoodat ze mot haar vriendinnetje uit bed rolde. Je had je best erg pijn kunnen doen met dat tegen elkaar opbolsen en ik vrees dat het dan niet zóó vroolijk zou zijn geëindigd. Gaan jullie nog uit in de Paasch vacantie? Timmie Overdijk zal je in het vervolg ook e'en adres op je couvert zetten, anders weten ze aan het bureau Leidsch Dagblad niet voor wie je brief is. Mijn naam vindt je onder de correspondentie. Nelie en Marietje de Best ik hoop later van jullie te hooren dat je pretig veel hebt kunnen fietsen in de vacantie met Mientje en Nettie. Als het nu maar mooi zonnig weer mag zijn. Netie en Mientje van Riessen dat was wel heerlijk met de auto naar den Haag, en hebben jullie toen nog in het Haagse he bosch gewandeld? het werd er zeker al erg inooi. alles begon zeker al uit te loopen, hier ziet alles al zoo groen in den tuin. Teunis van den Akker ik vind aardig dat je mij zoo uitvoerig schreef, nu weet ik dat je met veel plezieT voortaan je vader gaat helpen en voor je vader is het ook heel pre'tig om een zoon als hulp te krijgen. Alberdina en Abram van den Akker niets erg hoor dat jullie de vorige week eens hebt overgeslagen toen je naar een verjaars- par'iitje bent geweest. Celia en Nicolaas Kret gelukkig dat jullie weer beter bent. nu kunnen jullie',hoop ik, goed genieten van de vacantie. Geertruida Kerkvliet ik wen9ch je ve'el plezier in den Haag en Scheveningen en vooral mooi weer want anders zal je het wel frisch vinden op de pier, daar hoort mooi weer bij. Mies en Rika Verbiest ik kreeg nu 2 brie ven. Is Rika weer beter? mag ze weer uit gaan? Jan Evers ik wensch jou ook vroolijke Paaschdagen. Willy de Neijs was je in Breda en in Rijs wijk te logeeren gevraagd, maar wil je liever thuis blijven? Dan denk jij zeker Oost West. thuis best. Nieuke Lolkes de Beer dat zijn heel mooie bloempjes die je hebt gezaaid, maar dat duurt nog een heel poosje eer die bloeien. Dat is 9oms zóó verschillend, de eene week vinden de kinderen de raadsels heel gemak kelijk en dan weer eens heel moeilijk. Dirk Dirkse, ga dan maar trouw mee doen als er zooveel plezier in hebt. Corrie en Jan Rodenburg je behoeft al leen maar het antwoord van de raadsels op te schrijven, niet ook het heele raad sel er bij, dat is onnoodig veel werk. En als je eens een keer overslaat, dan ben ik er volstrekt niet boos om. Drie zusjes van Woudenberg dus alle drie tevreden, Anna met een diploma de school verlaten, en de 2 anderen verhoogd, prettig voor alle drie. Janny v. d. Kamp ja er had verborgen plaatsnamen boven moeten staan. Je had toch al genoeg goede oplossingen. Louis van Wingen insgelijks hoor, vier een prettige Paschen. Bep Planjer ik ken den naam van Neeltje Jasperse nog goed, maar ik kreeg nog geen brief van haar. Toosje Taverne was je verleden week te laat, dat was jammer, nu was je mooi op tijd hoor. Sary Boom men hoort het heele land door van griep en vele zieken. Voor jou hoop ik dat je moeder geheel beter zal zijn zoodat je wensch vervuld kan worden, dat je met haar naar buiten kan gaan. Nico Abraham van Wijk had je zóóveel gekregen op je verjaardag dat bet teveel wa9 om op te noemen. Ja over dat ongeluk had ik toen gelezen in de courant. Annie van Hensbergen als deze kinder courant komt, dan ben je uit logeeren, zoo als zoovel en met Paschen. Ik hoop je later kunt schrijven dat je veel plezier hebt gehad. Nico van Wijk Azn. er is hier niet veel regen geweest, maar wel een koude gure wind, zoodat het 's avonds en overdag bui ten de zon echt koud nog is. Nel, Lies en Janny Hagoort allen thuis ziek geweest van de griep? behalve je va der. bleef die er vrij van? Ik hoop dat je allen nu weer bent genezen en dus vroolijke Paaschdagen kunt hebben. Beppie Marcelis zeker mag jij een raad selnichtje van mij worden. Annie van Haarlem aan jou hetzelfde antwoord als dat wat ik net hiervoor schreef. Annie en Marietje Duffels dat denk ik ook, dat als het met de Paaschdagen mooi zonnig weer is. dat er dan vreeselijk veel menschen uit zullen gaan. wat zal het dan druk zijn op treinen, trams en op alle wegen. Cobus Flippo jij ook al ziek geweest? kon je daarom niet schrijven. Nu weer ge heel in orde, hoop ik voor je. Dirkje Hopman ik ging wat vroeger naar Zeeland, want ben dadelijk na Paschen in Den Haag omdat ik in de laatste week van April moet verhuizen. Als ik later weer eens op den Hoogen Rijndijk zal zijn, dan hoop ik je eens te zien. Ja er zijn hier eene massa kippen, eenden, ganzen, kalkoenen, enz. Hannie WiLlems ga gerust maar weer meedoen. Drietal Arbouw zijn jullie aan het ver huizen? nu dat pretje wacht mij einde April. Nelly en Rika Owel dat is goed hoor, help je moeder maar flink. Is je zusje Toni de jongste thuis? Lucas de Romijn neen hoor ik vind het geen nare sport, voor jongens vind ik het heel aardig, maar ik ben er nooit naar gaan kijken, dus ik weet er niets van. Drietal Koevoet wat hebben jullie toen gedaan met dat kuikentje? heb je het zelf gevoerd en warm gehouden? ik hoop voor jullie dat het blijft leven. Was het Zondag leelijk weer in Leiden? hier niet, hier scheen de zon. Jo Eygensteyn ga maar meedoen en noem wij Tante en vertel mij ook eens of je een jongen of een meisje bent Greta Tegelaar ja hoor je had genoeg goede oplossingen. Dirk Lancel ga jij veel eieren eten met Paschen? houdt je er veel van? Frans en Francien Hemerik, zoo, Is Beb een nichtje van jullie? Ik wensch jullie ook veei plezier met de Paaschdagen Jo en Riekie Minneraa, ja, natuurlek most het een haantje zjjn; dat was een vergissing. Jullie kregen al heel vroeg Paascheieren. Stientje en Johannes Harland, wat had Johan na weer een aardige teekening ge maakt de sleepboot, die naar Stientje ia genoemd en is dat je vader, dien je hebt geteekend op de boot? •Gerrit Prevo, het is een heel mooi buiten waar ik hier -logeer, een laan met hooge boomen, een vijver voor eenden, ganzen enz. en vreeselijk veel kippen, kalkoenen enz. en het is hieiv dicht bij de Schelde, waar veel groote booten op varen van em naar Antwerpen. Abraham Planje, kijk maar even wat ik over dat haantje heb geantwoord aan Jo en Riekie Minnema. Abram Planje, kijk maar even wat ik je brieven zetten. Als het maar zonnig weer is, vind ik, dat je nu toch ook al mr»ci kan zien, dat alles in de natuur weer herleeft- alles wordt al zoo groen. Hendrika Ouwerkerk, had je verleden weck vergeten je brief weg te brengen, dat was jammer, als je al de moeite had gedaan om te schrijven. Henny H. H., jij al weer uit en naar school en je moeder al zooveel beter, nu, dan kan je, hoop ik, ook prettige Paascb- da gen hebben. Kees Boer, prettig voor je, dat je bent verhoogd evenals je beide broertjes, dat ie altjjd weer een pak van het hart. Vind plezieriger om Paaschvacantie te hebben plaats van Pinkstervacantie? Het Inkt mij ook prettiger, want de tijd tusechen Kerstmis en Pinksteren is wel heel lang. Tilly de Groot, je leest dit dan zeker wel later als je weer terug bent ait Den Haag. In va can ties mag je gerust overslaan met de raadsels, en zeker als je uit logeeren bent. Ja, ik logeer hier heel prettig buiten, ik trol nogal dikwijls zonnige voorjaarsdagen. Janna Kooda, als je dit leest, is je moe der, hoop ik, weer thuis; wat zal dat een vreugde geweest zijn. Je hebt je moeder wel erg gemist in die weken, dat merkte ik wel ait je brieven. Guus en Janni Glasbergen, neen, zoo lang ben ik nu niet in Kloosterzande, Dinsdag 10 Apr. alweer in Den Haag. Voor jullie hoop ik ook van ganscher harte, dat het de Paaschdagen mooi zacht weer zal zijn; en als dan je ouders kunnen komen theedrinken bij jullie in de tent, dan hebben jullie ook een pretje op Paschen. Ik zal stellig eens aan jullie denken, als het die dagen mooi weer is. Cared en Rienus Hansen, allen thuis de griep gehad, behalve Rienus. Ik hoop later te hooren, dat met Paschen iedereen weer geheet hersteld was en nu weer uit mocht gaan, want met zulke feestdagen gaat men toch wel graag eens wandelen. Jan en Annie de Blanken wel gefeliciteerd met het nieuwe broertje. Och. al dacht je nu dat je liever een zusje had gehad, dat kleine broertje is toch immers net even welkom en ik denk dat je er spoedig zooveel van zult houden, dat je het niet meer zou willen ruilen. Aagje v. d. Ham dat had ik in de courant gelezen wie jullie nieuwe burgemeester is. Krijg je lang vacantie? Dat is een Hon- gaar9ch meisje dat al eenige- jaren in Hol land i9 en al eenige jaren in het kinder ziekenhuis. Raadsels heb ik nog genoeg, maar eene anecdote dat mag wel. Letty Schade nu dat hoop ik ook van ganscher harte wat jij mij schreef, namelijk dat ik vrij mag blijven van griep Ben je weer heelemaal beter? mag je weer uitgaan? Margaretha en Cor Sierag dank voor alle anecdotes, ik zal ze stellig een voor een plaatsen, ze zijn heel aardig. Henk Boom. dat is zeker gemakkelijk als iemand die aan bet L. D. werkt, je brief mee wil nemen. Nu heb je er een dag langer voor want Maandags 2en Paaschdag kan er toch geen pakket aan mij worden gezonden. Cisca van Dam misschien lees je dit nog wel als je weer terug bent uit Amsterdam. Ik hoop dat je veel plezier zult hebben en mooi weer. Ga je OQk eens naar Artis? Dikkie- van Dijk je brieven zijn zeker lang genoeg, heusch maar weinig kinderen schrijven zóóveel als jij nu deed. Als je de helft schrijft van wat je nu schreef, dan ben ik al heel tevreden en natuurlijk is er niet iedere week veel nieuws. Verlangt je moeder er zoo naar dat je groot genoeg zult zijn om thuis te blijven om haar te helpen en moet dat nog 2 jaar duren? Annie de l'Ecluse wederkeerig wensch ik jou en je heele familie- een gelukkig Paasch- feest. Ik ga in de van Bleiswijk9traat wonen, dat is in dezelfde buurt van de stad. maar minuten loopen van waar ik nu woon en ik ga dan beneden wonen, dat is veel ge makkelijker dan 2 tra open hoog zooals ik nu woon. Hendrientje Schre'uder jij ook al de griep gehad? nu hoop ik weer heelemaal beter, zoodat je van de vacantie kan genieten. Willy en Aat Jakobs wou Reggie eerst niet gelooven dat ik over hem senreef. Ik wou toch weten hoe het met zijn arm was. Is Aat overgegaan Zoo, had Willy op de Atlas gezocht waar Kloosterzande ligt, en heb je het gevonden 1 Ik begrijp ook niet waarom K. K. mij niet schreef, ik zal er eens naar vragen. Daan Baars wat trof dat nu slecht dat je net ziek werd toen je met Herman naar de uitvoering zou gaan H heeft je er zeker wel alles over verteld, maar dat is toch lang niet hetzelfde als dat je er zelf bij bent. Herman Zaalberg heel aardig dat je mij eoo'n lange beschrijving gaf van het feest, wat jullie allemaal hebt gedaan. Het was

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 23