BEEKMAN 69"* Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 5 April 1928 Vierde Blad No. 20879 UIT DE OMSTREKEN. DAMES-KLEEDING Japonnen en Mantels WIET DUUR! KOREVAARSTR. UIT DE RIJNSTREEK. RADIO-PROGRAMMA IN EGYPTE RECHTZAKEN. AALSMEER. Op de kweekerij van den heer Aldt. E. aan den Uiterweg ontstond brand in een ketelhuis. Met vereende krachten slaagde men e>r in het vuur meester te worden. Het ketelhuis brandde uit, terwijl tevens een gedeelte van een aangrenzende bloemenkas geleden heeft. Bij de gehouden verkiezing voor een notabel in de Ned.-Herv. Kerk alhier werd gekozen de heer J. Kastelein. Tot koster der Geref. Kerk alhier werd benoemd de heer K. Terlouw. HAARLEMMERMEER. De heer L. Thuis, directeur van het Fanfarekorps ,,Ona genoegen" te Hoofd dorp, heeft gemeend als zoodanig te moeten bedanken. Dit besluit hebben velen met leedwezen vernomen, want aan zijn emi nente leiding is het te danken, dat deze vereeniging in zoo betrekkelijk korten tijd zich zoo heeft opgewerkt en in de le afdee- ling werd geplaatst., KATWIJK AAN DEN RIJN. De radioplaag, waarvan we kortelings geleden melding maakten en die veroor zaakt werd door een seinlicht der electri- eche tram, zal gaan verdwijnen. De direc tie der N.Z.H.T. heeft aan een desbetref fend verzoek van de radio-ontvangtoestel- lenbezittere, om dien hinder te willen weg nemen, gehoor gegeven en bericht dat na de Paaschdagen aan dit verzoek zal wor den voldaan. Dat alle omwonenden van de v. Egmond straat de directie hiervoor bui tengewoon dankbaar zijn, is begrijpelijk. SASSENHEIM. Gemeenteraad. Instelling eener schoon heidscommissie Tram oi anto- bus? Verhuur speelterrein Sport park en da Kooi Rondvraag. Tegenwoordig alle leden. •De notulen der vorige vergadering wer den aangehouden. 1. Ingekomen atufcken en mededeellngen. Verschillende raadsbesluiten waren door Ged. Staten goedgekeurd. Medegedeeld werd dat bij de kasopneming van den gemeente-ontvanger alles in orde was bevonden. Door B. en W. ie een schoonheidscom missie ingesteld. Tot leden zijn benoemd de heeren Bisschops, Verhoog en Mudde (oud architect). De heer van Breder hoopt dat door het instellen van deze commissie de behande ling van bouwplannen geen stagnatie zal ondervinden. Gebr. Esseveld willen den benoodigden grond voor de verbreeding van den Menne- weg gTatis afstaan, mits de gemeente zorgt voor een afscheiding en de sloot ook aan de andere zijde van het terrein gedempt wordt. B. en W. hebben in deze nog geen be sluit genomen, daar de werkzaamheden blijven rusten tot het najaar, maar voelen niet veel voor inwilliging, te meer daar het niet zeker is, dat er grond noodig zal zijn. Besloten wordt dat B. en W. deze zaak met Esseveld zullen bespreken. Inzake het adres van de Brockwaytm»- maatschappij achten B. en W. geen termen aanwezig zich hierin te mengen. De heer van Zonneveld vindt het jammer dat B. en W. dit standpunt hebben ingeno men. Het is een schandaal dat zoo'n tram nog rijden mag. De heer Speelman wijst er op, dat door de electrificaiie van de lijn Haarlem-IJmui- den twee busmaatschappijen verdwenen ztjn. En als de tram het vervoer wil behou den, moet ze electrificeeren. De heer van Zonneveld wil adresseeren aan de tram-directie om verbetering. De voorzitter deelt mede dat de huurwo ning van der Geest met Mei afloopt. Hij heeft geen ander huis kunnen krijgen, daarom stellen B. en W. voor de woning te verhuren, zoolang het nog noodig is voor f. 5 per week. Besloten wordt het huls te verhuren voor hoogstens een half jaar, zonder eenige risico voor den verhuurder. 2. Verslag Woningwet en gemeente over 1927. Goedgekeurd. 3. Comptabilileit 1927. Goedgekeurd. 4. Onderhandsche aanbesteding hekwerk park Rusthoff, zijde Menneweg. Dit is gegund aan de firma Bakker. 5. Bepaling huunrergoeding voor speel terrein Sportpark en de Kooi. B. en W. stellen voor voor Sporthoff f. 450 en voor de Kooi f. 250. Alle onderhoud is voor rekening van de vereenigingen. De RECLAME. Onze smaakvolle collectie dwingt ieder bewonderiDg af KOMT U OOK EENS KIJKEN EN 6641 gemeente behoudt het recht gebruik te ma ken van het terrein, wanneer dit noodig zou blijken. De heer v. d. Geest acht het onderhoud der gebouwen beter voor eigen rekening. Als het terrein ongeschikt wordt, vervalt dan de huur? De voorz. zegt dat dit wel in orde zal komen. De Kooi moet nog eens gerold worden, met Mei is het bespeelbaar. De heer Schrama acht de rente te hoog. De voorzitter merkt op dat het is rente en afschrijving. De heer Schrama wil doen vastleggen, dat op het Sportpark geen Oranjefeest meer gehouden mag worden. De heer Bisschops verklaart dat als het terrein nog eens in zoo'n toestand zou ko men te verkeeren, de Oranjevereeniging geen gebruik meer zou maken van Sport hoff. 6. Verpachting grasgewas speelterrein Sporthoff. Over dit punt is zeer langdurig gespro ken. Men had het over maaien en rollen, lang en kort maaien, met de hand en de machine maaien. Ten slotte wordt besloten dat de heer van der Geest deze zaak zal regelen. 7. Verkoop grond naast speelterrein de Kooi. Aan J. G. J. van der Plas te Noordwijk wordt een terrein verkocht groot 17 k 1800 Meter voor f.1 per Meter. Rondvraag. De heer Speelman vraagt of het systeem van boomensnoeien, dat toegepast wordt, wel goed is. De voorz. antwoordt: het systeem w goed, over een jaar is alles weer in orde. De heer van der Voet vindt iiet ook jam mer dat er zoo gesnoeid is. De heer Verkleij: waarom geen advies gevraagd aan de Heide-maatschappij. De voorzitter stelt voor het snoeien in het vervolg door de Heidemaatschappij te laten doen. Hiertoe wordt besloten. De heer van Breda vraagt of het wel noodig was, dat voor het rioleeren voor Ter Leede ook menschen buiten de gemeente inschreven. Verder klaagt hij er over, dat aan de vuilnisbelt niet alle vuil gebracht kan worden. Wel als er voor betaald wordt. De voorzitter zegt dat er zooveel vuil kwam, dat het niet verwerkt kon worden, zoodat er een andere regeling moest komen. De heer v. d. Geest wil de vuilnisbelt uitsluitend gebruiken voor het huisvuil, dat de vuilniswagen ophaalt. De heer v. Zonneveld geeft als oplossing het vuil te storten op een eilandje van den heer Francken, in het Kagermeer. Besloten wordt zich hierover nwt den heer Francken te verstaan. De heer Verkleij vraagt of B. en W. aan drang kunnen uitoefenen dat het Rijk be taalt voor den afgestanen grond. Het Rijk gaat zijn gang maar en over betaling wordt niet gesproken. De voorzitter: dit is een advocatenzaak. De heer Verkleij: zoo is dit een advoca tenzaak. De burgemeester is gekomen om te laten teekenen en als het nu zoo gaat zou men in het vervolg voorzichtig moeten zijn als de burgemeester bij je komt. (gelach). De burgemeester zal over deze zaak cor- respondeeren. Verder vraagt de heer Verkleij of er al overleg gepleegd is over de waterleiding naar Klinkenberg. De voorz. antwoordt dat het wachten is tot de heeren Verklij c.s. toestemming ver- leenen tot verbreeding van den weg; anders moeten we later weer opbreken. De heer Verkleij: op onze medewerking kunt u rekenen. Hierna ging men over in geheime zitting ter behandeling van punt 8: Plannen ge meentehuis. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. GeborenCatharina Wilhelmina Jacoba, D. v. M. v. Dam en A. M. van Steijn. Ondertrouwd: P. J. van Kruijseen 24 j. on M. M Vlasveld 22 j. Getrouwd: A. G. Hoek 22 j. en A. A'. Ouwehand 24 j. In de gehouden verMdering van melk- slijters is besloten, den iwijs van de zoete melk te handhaven op 14 cent de Liter. WARMOND. Aan het postkantoor Warmond werd gedurende de maand Maart ingelegd f. 1692.99 en terugbetaald f. 1910.47. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3523. ALPHEN. Opening van een school met den Bijhel. voor buitengewoon onderwijs. In de z.g. opperzaal van de Martha- Stichting waren een kleine honderdtal ge- noodigden bijeen om tegenwoordig te zijn bij de opening dezer nieuwe school De voorzitter van het bestuur, de heer J. P. Leene, opende deze bijeenkomst met bet laten zingen van Ps. 68 vs. 10, lezing van Ps. 145 en gebed, waarna hjj een woord van welkom richtte tot den burgemees ter, den heer A. J. Schreuder, uit Ooster beek. raadsleden en andere aanwezigen. Na een inleidend woord werd het woord gegeven aan den heer H. J. Lemkes, die de openingsrede uitsprak en het benoemde waarnemend hoofd, de heer C. de Vries en mej. J. Tninman, installeerde. Deze rede getuigde van groote dankbaar- heio aan God, die het bestuur der nieuwe school zoodanigen voorspoed geschonken had in haar voorbereidende werkzaamheden, dat na enkele maanden de school op be scheiden wijze kon worden geopend. Spr. herinnerde aan den tijd toen, 76 jaren ge leden, de eerste school met den Bijbel to Aiphen werd begonnen door wijlen zjjn vader, wat het begin is geweest van een opleving, tengevolge waarvan in tal van Chr. scholen ongeveer 1500 kinderen Christelijk onder was ontvangen, volgen. Hierna voerde het woord de burgemeester, dr. H. J. Lovink, die zijn sympathie uitsprak voor de nieuwe school en die mede namens het gemeentebestuur gelukwenschte met de opening daarvan, terwjjl hij, overtuigd zjjnde van het groote belang van deze zaak, zjjn steun toezegde waar dit mogeljjk zou zjjn De heer A. J. Schreuder, die het bestuur met zijn waardevolle adviezen diende, ves tigde de aandacht op het feit, dat dit de eerste school iu Nederland is, welke door eendrachtige samenwerking van de onder scheidene christelijke schoolbesturen ter plaatse tot stand kwam. Spr. noemde dit een dag van beteekeni3 voor het Christelijk buitengewoon onderwijs, welke als voorbeeld navolging verdient en, naar hij hoopte, na volging hebben zal. Hij sprak er zijn blijd schap over uit, dat ook hier nu een hulp- school geopend wordt, waarin het minder- begaafde land de volle 100 procent zal kunnen krijgen, die het behoeft Met een kernachtig en boeiend woord verbond zich de heer C. de Vries aan de school in het bewustzijn van het moeilijke van zjjn taak. Dr. Van Voorthuysen, de inspecteur van het buitengewoon onderwijs, die ook het bestunr op zoo aangename wijze met raad en daad bijstond, was tot zijn spijt ver hinderd de opening bij te wonen. Voorlezing geschiedde van zijn schriftelijke gelukwen- sclien. Hij hoopt, dat de school een zegen zal worden voor Alphen en als het kan ook voor de omliggende gemeenten. Bi; al dien zegen wordt nu een school geopend voor die kinderen, weike op de lagere school het onderwijs niet kunnen De heer A. Maaskant, hoofd der M.U.L.O.- school, richtte een woord van welkom tot zijn nieuwen collega, dien hg reeds voor jaren ais het gewaardeerde hoofd eener Chr. Schooi te Leerdam mocht loeren kennen. De heer J. B. Samsom sprak een slot woord en wees er op, dat voor deze school offervaardigheid gewenscht is van allen, die het Christelijk onderwijs liefhebben. Nadat de heer H. J. Lemkes de vergade ring met dankzegging eindigde en de nieuwe atichting in den gebede opdroeg, werd ge legenheid gegeven de beide lokalen van het geluuw Concordia, die voor de school wer den ingericht, te bezichtigen. De arbeid in deze school werd den vol genden dag met 30 leerlingen aangevangen. HAZERSW0UDE. Tot onderwijzer aan de Chr. school te Rijndijk, hoofd de heer Berama, is be noemd de heer P- Boer van Axel (Zeeland). WADDINXVEEN. De prijs der volle zoete melk is alhier verhoogd en gebracht van 12 op 13 cent de liter. ZW AMSTERDAM. Loop der bevolking. Gevestigd; uit Zevenhoven, Mandje Im merzeel, dienstbode, A. 42 Uit VVilnis, Cornelis Broere, bakkersknecht, A. 34 Uit Vlissingen, Geertruida Wiering, rell- gieuse, C. 49 Uit WanneEickel, Duitschland, Emma Lohaus, dienstbode, C. 49 Uit Wanne-Eickel, Duitschland, Fran- ziska Wiechonski, dienstbode, C. 49 Uit Beerta, Rens Slik en gezin, stationschef, A. 152 Uit Nieuwkoop, Aaltje Wijntje Vroege, dienstbode, B. 48 Uit Zandvoort, Anna Maria Mommartz, hoofdonderwijzeres, C. 49 Uit Haastrecht, Elisabeth Antje Boekhout, dienstbode, B. 33a. Vertrokken: naar Budapest, Rosa Va- jéria, dienstbode, C. 49 Naar Zegveld, Tonia Hendrika Braam, zonder beroep, B. 92Naar Reeuwijk, No. 143, Jan van der I.aan, zonder beroep, D. 53 Naar Veghel, Heselaar 371, Arie Jongeneel en ge zin fabrieksarbeider, A. 88 Naar Zeist, Kappeldijk 20, Elisabeth Heil, dienstbode, B. 7R Naar Woerden, Boerendijk, Wij- nanda van Dam, dienstbode, C. 121 Naar Maarssen, „Jagtlust", Mietje Jansen, dienst bode B. 51 Naar Fulda, Duitschland, Martha Margareta Sophia Friedrich, dienst bode. C. 49 Naar Uden, St. Janstraat 174, Johanna Maria van den Broek, dienstbode, C. 49 Naar Uden, Veld 77, A*nna Maria an VenTOOij, dienstbode. C. 4-9 Naar Aals meer. Maria Joanna Geertruida Brink, zon- der beroep, C. 49 Naar Oss. Gertruda Cornelia Ruijs. zonder beroep, C. 49 Naar Alphen aan den Rijn, Hortensiastraat, Aagje Zwanereld, zonder beroep, A. 126 Naar Frankfurt a. d. Main. Maria Catharina Mat- zaik, keukenmeisje, C. 49 -Naar Alphen aan den Rijn, Steekterweg, Arie Koster, boerenknecht, A. 118. RECLAME. 6649 VOOR VRIJDAG 6 APRIL. Hilversum, 1060 M. 12.301.30: Or gelconcert door Ferd. Kloek. Fr. Hendriks, sopraan 5.307.15: Gewijd programnTa door het Omroep-orkest. Annie Liemann, sopraan. Egb. Veen a. d. vleugel. R Brinkman, cello 7.157.45: Lezing door G. van Gelder: Verleden, Heden en Toekomst der Walvischvaart 8.05: Jo hannes Passie, van Joh. Seb. Bach. Uitvoe ring door de Haagsche Onderwijzers-Zang- vereeniging (H. O. Z.), in het Gebouw van Kunsten en Wetenschappen, Den Haag. Jo v. IJzerVincent, sopraan. A. Woud, alt F. Poesie, tenor. W. Ravelli, bas. H. Koning, bas. F. Haring, orgel. R. Boer, cembalo. J. J. Poolman, fluit. J. Slotyn, hobo en Eng. Hoorn. L. E. v. Rooy, hobo. J. Devert en H. Stevens, viola d'amore. Ch. v. Isterdael, viola da Gamba. Het Residentie-orkest o. 1. v. Louis Boer. Huizen, 340,9 M. Na 6 uur 1950 M. 12.30X1.30 KRO. Lunchmuziek door het Trio „Winkels" 3.004.00: KROè Vrou wenuurtje door Mej. Do Twaalfhoven 4.005.00: NCRV. Orgelconcert door M. A Smit 5 006.00: NCRV. Wijdingsdienst in de Studio o.l.v. Ds. L J. van Leeuwen. Het Chr Radiokoor o.l.v. J. H. SmitDuy- zentkunst 7.007.30- KRO. Cursus Gre- goriaansch door J. C. W. v. d. Wiel, leeraai aan het Seminarie Hageveld te Heemstede. 7.40: VPRO-uitzending uit het Geb. r. kendo men reeds vanaf de oudste tijden de gunsti ge werking van de pepermuntoiie op de spijsvertering, zoodat men de pepermuntplanten als een kuStuur- gewas verbouwde. Daar de KING-PEPERMUNT be reid is uit dezelfde origineele pepermuntolie, mist ze den scherpen smaak van de later ontdekte kunst middelen en heeft ze eveneens een gunstige werking op de spijsvertering. De smaak en geur van King-pepermunt zijn niet te evenaren. Vraagt Uw winkelier eens een ons van deze peper munt en U zult het ook erkennen. d. N. P. B. te Hilversum. Spr.: Ds. G. van Duyl. Daventry, 1600 M. 3.50: Het Casino- Octet. E. Bennie, sopraan. II. Macklin, tenor 5.356.05: Kindcruurtje 6.20: „Good Friday", zangspel van J. Maseficld en G O'Connor Mason 7.208 05: De Passie Speciale dienst in de St. Ann's kerk 8.2C National Symphonie-concert. Muziek var Parsifal, Wagner. M. Brunskill, alt. II Heyner, bariton. N. Bason, orgel. Orkest o, I. v. Sir H. Wood 9.20: Nieuwsber. 9.3510.35: (Venrolg) National Concert. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10.50 II.00: Gramofoonmuziek 12.502,10: Orkestconcert en zang 4.055.05: Liter, en muziek, matinee 8.5011.20: „Marie- Magdeleine", Massenet. Langenberg, 469 M. 8.209.20: Evang. Morgenwijding. Koorzang 10.50 11.50: Albrecht Dürer-herdenking. Westf. Madrigalkoor 12.001.00: Orgelconcert 3.501.50: Koorconcert met orgelbeg. 6.00: Koor- en orkestconcert 6.50: „Ju das Mak.kabS.us", oratorium voor soli, koor, orkest en orgel van Handel. Tot 9.50 Köningswustcrhausen, 1250 M. (Zeesen) 8.20: Morgenwijding 4.205.20: Ka mermuziek. Prof. Graudan-cello. H. Freud- berg, piano 6.50: „Requiem", van Verdi 1500 medewerkenden. Bruno Kittel-koor. Oratoriumver. Erksche zangver. Gem. Koor. Meisjeskoor. Omroep-koor, versterkt orkest. M. Olczewska, mezzo-sopraan. Jacques Ur- lus, tenor. C. Bronsgeest, bas. Hamburg, 395 M. 8.35: Morgenwij ding 11.20: Haydn-solistenconcert 5.20: Het Tsehaikowsky Trio (piano, viool, cello) 7.20: „Was verdankt die Musik dem Karfreilag", causerie met medew. van zangers en zangeressen 10.20: Sluiten Brussel, 509 M. 5.20—6.20: Orkest- concert 8.35—10.85: Gala-orkest-concert (in de pauze om 10.20 een Vlaamsche too- neelcauserie). VOOR ZATERDAG 7 APRIL. Hilversum, 1060 M. 12 u.Politieber. 12.30—2 u.Lunchmuziek door net Tria. non-Trio. 3.50: Italiaansche les. 4.30— 5.15: Fransche les. 5.15—6 u.DuitRche les. 6-uur-sIag. - 6-7.15: Concert door het Omroep-orkest. 7.15—7.45: Tuinbouw praatje (Ned. Tuinbouwraad), door den heer W. Balk. 7.45: Politieber. r0.30: Persber. 8.10: VARA-avond. Mej. M. Polak, viool. A. Krelage Jr. piano. 1. So nate, Tartini. 2. Wals, Brahras (bew. door Hochstein). 8.30: De geschiedenis van. Saidjah en Adinda, fragment uit de Max Havelaar van Multatuli. Willem v. Capel- len, declamatie. 9.45: Vioolconcert in E.kl. t., Mendelssohn. 10.15: Toespraak door G. J. Zwartbroek (secr.-penningm. VARA Wat de VARA wil en niet wil. 10.30: Aansluiting van de Cinema Roy&l te Amsterdam. Orkest o.l.v. Hugo de Groot. 1.451: VARA-sluiting. Huizen, 340.9 M. Na 6 uur 1950 M. 12,301.30: KDO. Lunchmuziek door het Trio Winkels". 34 u.Kinderuurtje KRO. De dames Ria Mulder en Janny Leeflang en de heer Jac. Suerink. 56 u.KRO. Dinermuziek. 66.30: KRO. Literair halfuurtje. Spr Herman de Man: Stijn Streuvels „Werkroenschen" en „De drie Koningen aan de Kust". 6.307 u. KRO. Dinermuziek. 77.30: KRO. Cur sus Hollandsch door D. G. G. v. Ringele- stein. 7.308 u.KRO. Spr. mr. F. Vorstman uit Haarlem: Do inrichting van onzen Staat. De Rijksfinanciën (2e deel) en „Rechtspraak" (le deel) 8 u.Opera en concertavond. KRO. Het Trio del Fino en het K.R.O.-orkest o.l.v. M. v. d. Ede. Spr.dr. J. Teulings uit Haaren. „De list van Pierrot", opera-comique in 1 bedrijf door het Trio del Fino en het K.R.O.-or- kest o.l.v. M. v. d. Eode 10.30: Persber. Daventry, 1600 M. 10.35: Kerkdienst. 1.20—2.20: Het Carlton-Octet. 3.50: Convert door de militaire kapel, en solisten (sopraan, bariton). 5.35: Kinderuurtje. 6.20: Het Gcrshom Parkington Kwintet. 6.50: Nieuwsber. 7.10: (Vervolg). Kwintet. 7.20: Mnziekpraatje. 7.35: Moderne Fransche pianomuziek. 7.45: Causerie. 8.05: George Robey en „Bits and Pieces". 8.20: Èngelsche opera-co mique. O. Groves, sopraan. G. Stroud, ba riton. Koor en orkest. 9.20: Nieuwsber. 9.35: Paaschgebruiken, causerie. 9.50: Nieuwsber. 9.55: Vaudeville. De dana- band en solisten. 10.50—12.20: Dansmu ziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10.50 11 u.(poneert. 12.502.10: Klassieke trio's en vocale kwartetten. 4.055.05: De Homonyme Jazz. 8.5011.20: Gala- coDcert. Orkest, jazzband, vocale en instru mentale solisten, u. d. Parijzer theaters. Langenberg 469 M 12.251.50: Or kestconcert. 5.055 50: Concert door R. Grünwals, cither virtuoos. 6.ÖO6.20: Klokkengelui (Dom in Keulen). 7.20 8.20: „Stemmen der tijd" (4). „Sport", H. KüppeT, voordracht. F. Ettel on H. Probst, declamatie. 8.20: Concert. Wittener k ca- pella-koor. A. Kosmarm, viool. G. Bunk, orgel. Königswusterhausen, 1250 M. (Zeesen). 11.404.20: Lezingen. 4.205.20: Orkest- concert. 5.20—7.05: Lezingen. 7.251 Her-uitzending vau Münohen. „Ostern", Strindborg. 8.5511.20: Symphoniecon- cert uit München. Hamburg, 395 M. 4.90: Bach-eoncert in de St. Georgs kerk. 5.20: Vroolijk con cert. 7.20: „Lucifer", gedicht van ÏL, Wagenfeld. 10.0511.20: Het Rathje* kwartet. Brussel, 509 M. 5.20—6.20: Dansmuziek^ 8.3510.35: Galaconcert. Orkest en so listen. •tr.-w KANTONGERECHT TE LEIDEN. S. v. d. M„ te Katwijk was verbaliseer! omdat hij melk zou hebben afgeleverd uit een bus die niet het opschrift melk droeg. Na verhoor van den verbalisant J. eischta hel O.M. ondanks de ontkenning van ver dachte. veroordeeliiig tot f. 12 boete of 6 dagen hechtenis. Verd. werf onmiddellijk veroordeeld tot f. 8 boete of 4 dagen hech tenis. W. v. d. N. had per auto rijdende een militaire colonne verstoord. Teneinde zich voor een ongeluk te behoeden hadden eenige soldaten zich uit het get id moeten begeven. Gehoord werden een sergeant en twee sol daten. Overeenkomstig den eisch van het O.M. werf verd. veroordeeld tot f. 10 of dagen hechtenis. J. R., student te 's-Gravenhage had per motorrijwiel te Noordwijk aan Zee links gereden en onvoldoende signalen gegeven. Hij had daardoor een auto aangereden. Na verhoor van eenige getuigen werd hij over eenkomstig den eisch veroordeeld tot f. 10 boete of 5 dagen hechtenis. Bij verstek worden nog veroordeeld: J. B. Ezn., Noorfwijkerhout: Loopen op verboden grond. f. 2 of 1 dg.; P. R.. Slomp- wijk: Geen inlichtingen verschaffen aan den Raad v. Arbeid, f. 10 of 5 dg.; C. v. D., vr, J. H., Katwijk: Overtreding Leerplichtwet, f. 3 of 1 dg.; L. v. D., vr. P. S.. idem: idem, f. 3 of 1 dg.; J. P. wei v. d. P.. idem: idem. f. 3 of 1 dg.; A. v. V., vr. H. R., idem: idem. f.3 of 1 dg.; W. V., vr. J. d. V., idem: idem. f. 3 of 1 dg.; W. do R. Leiderdorp: Dron kenschap. f. 6 of 3 dg.; II. K., Voorschoten: Met een rijwiel rijden zonder bel. f. 3 of t dg.; J.v. R., Katwijk: Met een voertuig rijden zonder licht f.2 of 1 dg.; A. A. H., Noord wijk: Met een auto rijden zonder rood ach terlicht. f.4 of 2 dg.; Idem, idem: Met een auto rijden zonder nummer met letter ver licht le hebben, f. 4 of 2 dg.; C. M. G.: Met een rijwiel over een verboden brug rijden, f. 2 of 1 dg.; H. v. I., Valkenburg: Idem. f.2 of 1 dg.J. d. R.: Met eon rijwiel over een voetpad rijden, f. 1 of 1 dg.; J. J. II. zwervende: Politieevrtr. f. 1 of 1 dg.; J. J. H idemMuziek maken op openb. weg. f. 1 of 1 dg.; A. V. Amsterdam: Muziek maken op openb. weg f. 1 of 1 dg.; I. T.: Het bezigen van den openbaren weg als werkplaats. I. 2 of 1 dg.: F. C. P.: Overtreding der verorde ning v. Leiden op het rijden, f.2 of 1 dg. J C. B.: Met een auto rijden zonder rij- en nummerbewijs. f.1 of 1 dg.; J. C., Noorf wijkerhout: tót't een rijwiel rijden zondet rood achterlicht f. 3 of 1 dg.; C. v. d. B, Noordwijk: Met een rijwiel rijden zonder licht. f. 2 of 1 dg.; G. A. v. G.: De Groot» Havenbrug met een rijwiel berijden, f.2 of 1 dg.; P. A. V., Rijnsliurg: Overtreding der Arbeidswet, f. 4 of 2 dg. Waar niets anders vermeld staat wonen de veroordeelden ta Leiden. EEN BRANDKAST OPENGEBROKEN. De rechtbank te Arnhem heeft uitspraak gedaan in de zaak van H. v. G. en G. v. K, beiden te 's-Her!n»enbosch, thans gedeti neerd wegens inbraak te Nijmegen ia December j.l-, waarbij een brandkast werd opengebroken en een bedrag van f. 2öQ0 werd ontvreemd. Op grond van het brutale van deze inbraak en in het belang van da veiligheid der maatschappij overwoog de rechtbank, dat deze verdachten gerutmen tijd rr.oeten worden opgeborgen, en veroordeelde hen conform den eisch van het O M. tot 5 jaar gevangenisstraf met aftrek van preveix tiet .fOOFOVERVAL. We gen» den in Augustus van hel vorig jaar op den pensioenh iuder Nikolaas Wea sels uit Amsterdam gepleegden roofoverv d is de naar Oostenrijk gevluchte Weensche kellner Viktor Habermann door het Hof vtj Gezworenen le Weenen veroordeeld tot 18 maanden zware kerkerstraf.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 13