OFFICIEELE OPENING VAN HET KRELAGE-HUIS. EEN VEELBEWOGEN NACHT, 69ata Jaargang LEIOSCH DAGBLAD, Zaterdag 31 Maart 1928 Derde Blad No. 20875 De Minister van Landbouw Mr. J. B. KAN, opent den vasten zetel in het eigen huis der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur te Haarlem. COLBERTCDSTUMES FEUILLETON. Daartoe nitgenoodigd door het bestaar der Algemeene Vereeniging voor Bloembol lencultuur hebben wij gistermiddag een beioen gebracht aan den zetel dezer Ver eeniging, die vanaf heden gevestigd is in het nieuwe gebouw aan de Leidsche Vaart te Haarlem, in het Kielage-hnis, dat is ontstaan na verbouwing van een aantal perceelen, vroeger in gebruik bij de firma Figee, te Haarlem, door den archtitect den heer A, T. Kraan, te Oegstgeest, ie opdracht tot de uitwerking van zijn planhen kreeg, toen men tot de uitwerking van zjjn ontwerpen, ingezonden voor de prijsvraag, waaraan nog verschillende andere architecten daartoe uitgeuoodigd hebben deel genomen, had besloten. Het bezoek had plaats onder leiding van de heeren Ernst H. Krelage en Voors, resp. voorzitter en secretaris van het Hoofdbestuur der Vereeniging, en van den architeot, den heer A. T. Kraan. Men kent de geschiedenis van de totstand koming van dit gebouw, den zetel dezer voor de Bloembollenstreek, waarin ook Lei den zich verheugt te liggen, en weet, dat eerst na tallooze vergaderingen en nadat verschillende plannen king en breed waren overwogen en na vergelijkende beoordeelinfc- van de concurreerende aanbiedingen, die ook 'de gemeenten Hillegom en Heemstede in den loop der jaren sinds 1922 vooral deden, op de 155ste Algemeene Vergadering, die op Maandag 7 Februari 1927 werd gehouden en die voor de vereeniging een historische vergadering mag besten, met 137 tegen 57 stemmen werd besloten tot den aankoop van de terreinen en gebouwen van Figee, voor een bedrag van f. 180.000. Na die gedenkwaardige vergadering is men met kracht aan den arbeid getogen en zoo mag getuigd worden, dat de opening heden van den vasten zetel der vereeniging, nauwelijks veertien maanden nadat het be sluit tot de vestiging was gevallen, bereikt is in een zeer korten tijd, waarin met Amerikaansche snelheid en voortvarendheid gehandeld, gezwoegd is. Het Krelagehuis is, naar men weet, gelegen aan de Leidsche vaart, juist tegenover de H.B.S. aan ae Kinderhuisvest, en dus slechts op zeer kcrten afstand ""an bet centrum der stad Haarlem, nauwelijks vijf minuten gaans van de Groote Markt. Het gebouw, dat ontstaan is nit de ge. deellelijke verbouwing van bestaande per ceelen en dat gedeeltelijk ook geheel nieuw is opgetrokken, beslaat met de uaasl ge legen garage en den eveneena aangrenzenclen proeftuin een oppervlakte van niet minder dan 1 H.A. Het front wordt gevormd door een gevel- partt, beslaande uit twee symetrische vleu gels en een middenstuk, een monumentalen ingang. De gevel is, evenals de maren ian het gebouwencomplex, hoofdzakelijk uit baksteen opgetrokken. Men betreedt het gebouw door den hoofd ingang en bevindt zich in een ruime hall, RECLAME. [PA ■NIÉUWE RWN 60 BLAUW DIAGONAAL' EN VISCHGRAAT ▼an f. 15.75 tot f. 75.—. FANTASIE-OOST. IN MODERNE DESSINS ▼an f. 12.50 tot f. 70— 5932 waarin link3 een vestiaire voor de beurs bezoekers is ingericht en waarin ook een portiersloge en een klein kantoortje uit- i komen. Rechts van de hall ligt een aantal kantoren, waarop wtj straks nader terug komen, en links van de hall vindt men de enorme garage. Wie de hall doorloopt en de groote glazen deuren achter zich laat, komt in het groote beurslokaal, dat niet slechts de meeste ruimte van alle lokaliteiten in beslag neemt, doch waarin ook straks, als het Krelage huis aan zijn bestemming is overgegeven, het voornaamste bedrijf zal worden gevoerd. Het BeurslokaaL waarin in de toekomst de Maandagsche bollenbeurzen zullen worden gehouden, waarin dus de eigenaardige, zeer belang rijke exporthandel in bollen zal plaats hebben, is 72 meier lang en heeft een breedte van niet minder dan 26 meterl Deze enorme zaal is bedekt met een hou ten gëoliede vloer vervaardigd van West- Indisch Sali; de randen zijn van Yarrah, een andere West-Indische houtsoort. Ook het enorme dak. een schuine kap, die voor zien is van tien groote glaslantaarns met dubbel glas is van hout. Hiervoor heeft de bouwmeester evenwei gewoon vurenhout meenen te kunnen gebruiken. De beur9zaal voor den bloembollenhan- del vertoont alle eigenschappen van een ge wone beurszaal, zooals men die ziet in de groote koopsteden als Amsterdam en Rot terdam en in het buitenland. Langs do wanden zijn 39 ruime, goed afgeschoten nissen gebouwd, die aan vaste bezoekers verhuurd zijn en verder zijn in het midden van de zaal op zeven plaatsen ook nog podiums gebouwd die ieder eveneens vier nissen bevatten. In totaal zijn er dus 67 open nissen. Tenslotte vindt men aan het eind van de groote zaal, juist tegenover den ingang, nog dertien gesloten beursnissen, kleine kamertjes voor de beursleden die hun zaken wenschen te doen zonder voort durend te worden gestoord door de aflei dende drukte die er al naar mate de zaken goed gaan onder beurstijd straks zal heerschen op de beurs. Binnenkomende in de beurszaal vindt men er een aantal telefooncellen met auto matische toestellen, voor locaal en inter- locaal verkeer en bij den ingang zijn ook de stands voor beursleden die andere arti kelen dan bollen, zooals b.v. kunstmest stoffen, landbouwgereedschappen, enz. ver handelen. Rechts in de beurszaal zijn ook derge lijke stands en ook daar zijn een paar groote deuren die aan de eene zijde toe gang tot de beurs geven, terwijl men aan gene zijde den weg naar den proef tuin, naar de toiletten en naar het Restaurant vindt. Ook het restaurant is van ruime af meting en van degelijk en fraai meubilair voorzien. Hier zullen de beursbezoekers het noenmaal kunnen gebruiken of ver- verschingen kunnen genieten. Wie in het restaurant vertoeft, behoeft nimmer vrees te hebben dat men hem vergeefs op de beurs zal zoeken of dat men als er voor hem getelefoneerd wordt zal antwoorden dat hij afwezig is. Want evenals in de beurszaal zelve, in het keuringslokaal en op eenige andere plaatsen, is hier een groote luidspreker aangebracht, waai van de telefoniste gebruik maakt om de heeren te roepen als er naar hun gevraagd wordt. Aangrenzend aan het restaurant dat voor de zomermaanden ook een terras heeft vindt men de keuringszaal voor de bloemen. Deze zaal bevindt zich nog in denzelfden staat waarin men hem gevon den heeft toen de firma Figee het gebouw verliet. Het is de voormalige, uil twee dee- len bestaande teekenzaal waarin men juist schitterende daglicht heeft, dat men voor dit doel behoeft. De keuringszaal zal in de toekomst ook des winters nauwelijks ver- i warmd worden, opdat de bloemen er in de gewenschte temperatuur zullen staan, 's Avonds wordt deze zaal met electrische daglichtlampen verlicht. Een flink lokaal waar honderden bloemvazen staan en waar waterleiding is, ligt afgeschoten in het keuringslokaal en daar kunnen de belang hebbenden dus hun collecties opschikken. Wij verplaatsen ons in gedachten thans nog even terug in de hall en gaan than9 door de deur die onmiddellijk rechts van den hoofdingang ligt. *Die deur geeft toe gang tot de kantoren van het personeel der vereeniging, en tot de kantoren van den administrateur van het 2 cent per Roe fonds, van den secretaris en van den voor zitter, die in waardige vertrekken in het Krelagehuis zijn gehuisvest. Achter deze bureaux ligt een gang en op dien gang komt uit de toegang tot de prachtige vierkante zaal, waarin het Scheidsgerecht zijn wekelijksche zittingen zal houden. Aan de inrichting van deze zaal is veel zorg en veel geld besteed. Zij is voorzien van een fraaien parket vloer en van een passende wandbetimme- ring, van vier eenvoudige maar stijlvolle bronzen lichtkronen en van een statig ameublement, dat een van de vele geschen ken is, welke de vereeniging ter gelegen heid van de in-gebruik-neming van 't eigen huis zijn vereerd. In deze zaal zal het scheidsgerecht ge vestigd zijn in een prachtige, waardige zaal waarin door de rustige voornaamheid van haar aankleeding, de ernstige sfeer zal han gen, die wij ook in onze overheidsrechtzalen gewend zijn te vinden. Wij verlaten deze zaal weer en wande len door de gang weer naar de hall, om thans door het trappenhuis de eerste ver dieping van het middengebouw te bereiken. Óp het breede balcon, dat recht tegenover den ingang van de hall ligt, blijven wij' even staan om eerbiedig te beschouwen de buste van den man, wiens naam dit huis draagt, van J. H. Krelage, diie boven den ingang in de hall tegenover het balcon en tegenover den daaronder gelegen ingang van het beurslokaal is geplaatst Deze beeltenis van hem aan wiens groote gaven en onvergelijkelijke stuwkracht de bloembollencultuur zoo onschatbaar veel dankt het geschenk van de leden der vereeniging bij het eeuwfeest der ver eeniging is wel op een goede plaats ge zet. Zij is zoo geplaatst dat niet alleen iedere beursbezoeker haar steeds zal zien wan neer hij in de hall vertoeft of het beursge bouw verlaat, maar ook zóó, dat de mannen die zich tot taak hebben gesteld de vereeni ging, die hij stichtte te besturen, steeds al vorens zij de aan het balcon gelegen ver gaderzaal betreden, zijn bezielende blikken zullen zien. Mogen zij steeds in hun overwegingen en in hun besluiten zich laten leiden door de vraag of wat men doen en laten zal, wel in den geest van den grooten J, H. Krelage, den pionier voor bloembollencultuur, zou zijnl De Vergaderzalen, twee ruime vertrekken en suite gelegen, zoodat ze naar verkiezing een geheel dan wel twee afzonderlijke zalen kunnen vor men, zijn statig en fraai ingericht. Vanuit deze zalen krijgt men door een viertal met glas in lood bezette vensters een prachtig overzicht over de groote beurszaal. boven den ingang waarvan zij gelegen zijn. Ten slotte nog enkele regels over de ga rage, waarin voortaan de vele auto's van de beursbezoekers, die vroeger in de oogen van menige Haarlemmer de plaag van den Maandag waren, als ze gegroepeerd om Lourens Janszoon Costers' standbeeld de geheele Groote Markt en de omgeving daar van vrijwel totaal versperden, zullen wor den geborgen- De garage, die den rechtervleugel van het nieuwe ge bouw vormt, heeft de respectabele afmeting van 85 bij 20 meter. Zij is geheel betegeld en brandvrij en zal voldoende plaats bie den aan niet minder dan 105 automobielen, die er in drie rijen zoo zullen worden ge- gareerd, dat iedere aulo er op elk gcwenscht oogenblik uit kan rijden als de eigenaar zulks verkiest Komen er meer dan 105 auto's, dan is er naast de garage nog ruimte voor zeker ten minste 75 wagens, zoodat men niet behoeft te vreezen, dat Haarlem's straten binnen afzienbaren tijd toch weer als tijdelijke ga rage zullen worden gebruikt als er beurs is in het Krelagehuis. De auto's, die de garage door de groote voordeuren aan de zijde van de Leidschevaart verlaten, komen via etn rechts van de garage gelegen hek en oprij laan langs de achterzijde de garage binnen, en strikt zal hier natuurlijk de hand wor den gehouden aan het z.g. éénrichtingsver keer, dat vereischt is voor een vlotten gang van zaken. Het behoeft nauwelijks betoog, dat de leden der vereeniging in de garage tevens een benzine-pompinstallalie en een moderne reparatie-inrichting zullen vinden, zoodat zij eventueele spoedherslellingen aan hun auto's kunnen laten uitvoeren, terwijl de wagen onder beurstijd buiten dienst staat De inwijding en officieele opening* Reeds lang voor twee uur het uur der opening en inwijding van het Krelage huis was het een drukte van belang in en om het nieuwe gebouwencomplex aan de Leidschevaart. Auto's reden aan en af en brachten ge- noodigden, autoriteiten en leden naar het nieuwe gebouw, den trotschen zetel der Alg. Ver. v. Bloembollencultuur.. Toen om ruim twee uur de Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap" het Wilhelmus door de groote beurszaal, die met eenige duizenden bezoekers dicht bezet was, deed weerklinken, merkten wij onder de aanwezigen op, Z. E. den minister van Binnenl. Zaken en Landbouw mr. J. B. Kan; jhr. mr. dr. A. Roëll commissaris der Koningin in Noord-Holland; de burge meester van Haarlem de heer C. Maar schalk; dr. A. Swaving oud-directeur-gene raal van den Landbouw; Raadadviseur dr. K. H. M. van der Zande, Inspecteur van het Landbouwonderwijs; ir. G. J. Kake- beeke, Inspecteur van den Landbouw; ir. Th. J. Mansholt, Insp. v. d. Landbouw, Hoofd van den buitenlandschen Landbouw- voorlichting9dienst; ir. N. van Poeteren, Insp., Hoofd van den Plantenziektenkun- digen Dienst te Wageningen; de leden der Tweede Kamer; G. Bulten, Ch. L. van de Bilt en G. H, Kampschoër; mr. M. Slingen- berg, mr. A. Bruch en M. A. Reinalda, wethouders en mr.' Th. A. Wesstra, secre taris der gemeente Haarlem en vele leden van den Gemeenteraad; mr. S. H. Vening Meinesz, Griffier der Staten van N.-H.; ir. R. P. Bonthuis en ir. K. Volkersz, Rijks- tuinbouwconsulenten; prof. dr. E. van Slog- teren, directeur van het Laboratorium voor Bloembollenonderzoek te Lisse; J. H. Went- holt, voorzitter van-de Commissie voor het Krelagefonds; mr. A. H. J. Merens, voor zitter, mr. J. Deenik en mr. dr. W. P. Vis, plaatsvervangende voorzitters, mr. R. C. Bakhuizen van den Brink, secretaris van het Scheidsgerecht voor den Bloembollen- handel. en vele leden van dat instituut De leden van de Commissie voor de Nomen clatuur en de bloemenkeuringen. De leden van het Hoofdbestuur en de voor zitters en secretarissen der afdeelingen van de Algemeene Vereeniging voor Bloembol lencultuur, de voorzitters der vereenigingen de Hyacinth, de Narcis, de Voorzitters en Secretaris van de Commissie van Toezicht op de snijbloemencontracten. De heeren H. T. 's Jacob, ondervoorzitter en^J. C. M. Mensing, algemeen Secretaris-penning meester van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw- en Plantkunde en vert. van de afd. Haarlem en Omstr. van die Mij.; verschillende bestuursleden van den Ned. Tuinbouwraad A. H. Baron van Har- denbroek van Ammerstol en B. W. van Liemt, ondervoorzitters en Jhr. J. C Mol- lerus, secretaris van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Haarlem en Om streken en vertegenwoordigers van andere kamers van Koophandel, waaronder het bloembollenbedrijf ressorteert, en verder vertegenwoordigers der Belastingen, P. T. T., Gemeentelijike Diensten van Haarlem, van den Haarlemschen Middenstand, van den Bond van Bloembollenhandelaren, Het Hollandsch Bloembol len-k weekersgenoot schap en de overige in het Centraal Bloem bollen Comité vertegenwoordigde vereeni gingen uit Leiden merkten wij o.a. op den Hortulanus den heer E. Th. Witte. Staande op het podium aan het eind van de Beurszaal, trad nadat het Wilhelmus was gezongen de heer Ernst H. Krelage, voorzitter der A. V. v. B. naar voren tot het uitspreken van een rede waaraan wij het volgende onlleenen. Rede Krelage. Dames en Heeren. Namens de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur neet ik u allen hartelijk welkom, in 't bijzonder de Rijks-, Gewestelijke en Gemeentelijke Overheidsvertegenwoordigers en ambtenaren die haar de eer bewijzen van hun aan wezigheid op dezen voor de vereeniging zoa heugelijken en gedenkwaardigen dag. Het ia reeds meer dan 25 jaar geleden, dat de eerste denkbeelden werden geuit over do stichting van het gebouw, dat heden wordt ingewijd. Na het overlijden van den oprichter en eersten voorzitter der Algem. Vereeniging voor Bloembollencultuur, vormde zich op aanstichting van de Hoofdbesturen dier ver eeniging en der Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde een Commissie vuor het bijeenbrengen van een bedrag, om daar mede zoo mogeljjk een gebouw te kuanen stichten ten behoeve van den Nederlandse tien Tuinbouw, als een waardige hulde aan de nagedachtenis van J. H. Krelage. De Commissie beoogde, blijkens de door haar verspreide circulaire, „de stichting van een gebouw, dat uit den aard te Haarlem zou moeten worden opgericht en dat ten gebruike zou kunnen worden afgestaan, zoo wel aan de genoemde Maatschappij en haar te Haarlem gevestigde afdeeling als aan de Algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur." Uit de nadere uitwerking van deze ge dachte in de circulaire valt al te leiden, dat de commissie zich aanvankelijk de totstand koming van haar grootsch plan eenigszins anders heeft gedacht dan het ten slotte is uitgevoerd. Zij zag daarin een gemeenschap- pelijken zetel van de beide organisaties, aan welke J. H. Krelage een zoo belangrijk deel van zijn levenstaak had gewijd, en maakte voor de bloembollenbeurs slechts als een onderdeel van haar plan gewag. Ofschoon de oproep der commissie van talrijke zijden weerklank vond en zij een niet onbelangrijk bedrag bijeenbracht, bleek dit toch verre van voldoende om aan een verwezenlijking van haar plan te kunnen denken. Herhaaldelijk hoopte men op gunstige om standigheden om het doel sneller te bena deren. De groote tentoonstelling van 1910 had een gunstig financieel verloop, maar leverde, evenmin als de nog grooter opge zette tentoonstelling van 1925, de gehoopte bate op, die de totstandkoming van het gebouw zou hebben kunnen verzekeren. Inmiddels begon bij de Algemeene Ver eeniging voor Bloembollencultuur de be- (ONE WONDERFUL NIGHT). Uit het Engelsch van LOUIS TRACY. Vertaald door J. M. i) HOOFDSTUK I. Schemering. Kijk. jongen, daar heb je het land van je droom en .Good old England!" Daar heb je de wilte rolsen en de groene velden. Hé, wal een heerlijkheid Het wa9 de jonge Howard De var, die sprak, de erfgenaam der Devar-millioenen. de zoon van „Vancouver". Devar, die zijn fortuin had verdiend door zijn medemenschen zalm in blik te laten conserveeren. Het is eigenaardig, dat ik, Amerikaan. Londen op m'n duimpje ken. terwijl jij, een Engelschman, er als vreemde komt. Zet mij geblinddoekt in een of ander gedeelte van de Strand en vijf legen een dat ik de weg naar Savoie Holel vind. Land en zee schenen hen een welkom toe te roepen en John Delancy Curtis ademde eens diep, keerde zich naar zijn vriend toe en zei: fk ben van plan mij eerst een dag of veertien in Londen onder te dompelen, voor ik naar het Noorden ga om- mijn fa milie op te zoeken. Zij wonen in Leeds ge loof i'k. Roundhay Park, Leeds, dat is het laatste adres dat ik gekregen heb. Vergeet niet om mij morgen op te bellen. Je weet mijn hotel Frazer's, in de Strand. Waarom berg je jezelf in zoo'n antiek hotel op? Savoie en Carlton zijn twee mi nuten verder en Ritz is in Piccadilly! Ik heb er nu eenmaal mijn zinnen op gezet, antwoordde Curtis, die geen zin had uit te leggen dat hij een rustig,ouderwetsch hotelletje in een zijstraat verkoos omdat hij daar geboren was. Nu, mij best; i'k hoop dat er een tele foon is. grinnikte hij en liep weg om zijn koffers te pakken. Ondertusschen was de ..Balmoral Caslle" de kade genaderd en honderden vroolijke gezichten riepen het zeekasteel het wel kom toe. Na eenig oponthoud in de douanekan toren zaten ze spoedig in een comforta belen trein, die hen drie uur later in Water loo Station bracht. Ik denk dat ik je vanavond nog kom opzoeken, zei Devar. die al afscheid van zijn vriend genomen had, maar weer terug- holde. Ik krijg: net een telegram van mijn vader, die in Parijs is. dat hij morgen komt. Je weel wel dat we de „Switzerland" met averij tegenkwamen; mijn vader moet een heer spreken, die daar aan boord is. Dus tot ziens! Curtis riep een taxi aan en wa9 niet wei nig verbaasd toen hij zag hoe veranderd Frazer's Hotel was. Het was geheel gemo derniseerd en een portier, die gekleed was als een aarisherlog vroeg; Kamer gereserveerd, meneer? Curtis kondigde aan dat hij een kamer met badkamer wilde hebben en hij moest zijn naam in het vreemdelingenboek zetten. John D. Curtis, Peking, teekende hij. Kamer No. 605 is een heel geriefelijke kamer, mr. Curtis, zei de administrateur. Is het voor een lang verblijf, als ik vragen mag? Een paar dagen, misschien langer. Ik kan het nog niet zeker zeggen. Nu, meneer, dan zal No. 605 U wel bevallen, het is een rustige kamer. Curtis werd door een jongen met de lift naar boven gebracht en kwam op 605 aan. dat op de zesde verdieping lag. Hij begon direct zijn koffer uit te pakken. De kamer was erg warm; hij zette de ramen wijd open en sloot de radiator af. Hij schreef een paar brieven, kleedde zich voor het diner, nam zijn hoed en over jas en ging naar beneden. Juist toen hij de deur dicht wilde doen kwam er een ruk wind; hij hoorde een hevigen bons. die waarschijnlijk veroorzaakt werd door het omvallen van de zak met golfstokken Met een bedacht hij dat hij de sleutel van de kamer op de toilettafel had laten liggen hij had geen zin om terug te gaan en wilde den administrateur beneden vragen verder voor de zaak te zorgen; doch deze hoog waardigheidsbekleder was nergens te vin den. Hij bonsde in de hall tegen een vreemdeling aan. een forschen man van zijn eigen leeftijd ongeveer met een donker uiterlijk. Ik liep per ongeluk tegen u aan mon sieur. zei de ander in correct Fransrh doch met een onmiskenbaar vreemd accent, waardoor CurMs de ccdarhtp kwam dat de man een Pool of een Tsjech was Qa ne fait rien. antwoordde hij beleefd en liep door naar het boekstalletje om post zegels te koopen. Het was vijf minuten voor zeven en Curtis, die half hoopte dal Devar spoedig zou komen, gaf zijn jas en hoed aan een kellner en besloot in het hotel te blijven dineeren. Een minuut of twintig voor acht stak hij na een niet uitgebreid, maar exquis diner een sigaar op, nam zijn hoed en liep met zijn jas over den arm naar het bureau om over zijn sleutel te spreken, toen zijn aan dacht werd getrokken door de eigenaardige houding van den vreemdeling, die kort ge leden legen hem aangebonsd was. Deze, man. die blijkbaar een teeken had opge vangen van een ander, die juist uit de lift was gekomen kwam haastig uit hel café en samen met den ander liep hij naar de deur. Daar stond een portier, die het opviel dat zij blijkbaar groote haast hadden en vroeg of ze een taxi wilde hebben. Maar ze schonken geen aandacht aan hem en keken de straat af abof ze iemand ver wachtten. Curtis keek de glazen tusschendeur in de hotel-hall en zag dat de administrateur met een dame aan hel praten was en wilde op hem toegaan. Juist was hij de deur uit of hij zag een auto aankomen en hij ver beeldde zich dat de chauffeur legen de man nen knikte De portier opende de deur en een jonge man in ..evening-dress" met een pverjas over de arm, staple uit. Hij scheen zeer gehaast te zijn en Curtis hoorde hem in het Fransch zeggen; Zet de motor niet stop, Anatole; Ar hen direct terug Op dat oogenblik sprongen de vreemde lingen op den man die uit de auto stapte, af De een. die den portier half omverliep, pakte hem bij den arm en probeerde hem, bijgestaan door zijn kameraad, weer in de auto te duwen. Deze poging mislukte ech ter en de ander trok een mes, dat hij den man in de borst slak. Curtis, verbluft door de snelheid waar mee dit alles zich afspeelde, aarzelde geen oogenblik. Hij wierp zijn overjas op den grond en rende op de groep toe. De vreem delingen, die hem zagen aankomen, wier pen het slachtoffer tegen hem aan en sprongen in de auto, die onmiddellijk weg reed en alles wat Curtis kon doen. was het nummer van de auto op te nemen; het was X 24305. Voordat hij weer bij den onthutsten por tier teruggekomen was had zich eep groepje menschen verzameld en Curtis vroeg den man, die hem de overjas, die op den grond lag, overhandigde, hel Channg Cross Hospitaal op te bellen om een zieken auto. Laat mij dien armen kerel eens zien, zei hij. Ik ben wel geen dokter, maar ik kan toch wel zien of hij nog leeft. Curtis zag direct dal een longtop was ge raakt en dat de stakker al stervende was. Een politie agent verscheen op het tooneel en even later kwam de ziekenauto het slachtoffer vervoeren. Als in een droom liep Curtis naar het politiebureau in Bod Sireet om te vertellen hoe de zaak zich toegedragen had Hij gaf den naam van den chauffeur en hef num mer van de aulo op Men noteerde zijn naam en adres en bedankte hem voor zijn nauwkeurige inlichtingen. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 9