CORRESPnwnFNTIE. Ditzelfde domme meisje werd eens op de Zondagsschool door de juffrouw ge vraagd: „Vertel jij me eens, Marie, wie was de vader van Noach's zonen, Seiu, Cham en Japhet?" Marietje zweeg begon te huilen, omdat ze het niet wist en dus geen antwoord kon geven, en vooral omdat de andere kinde ren om haar domheid lachten. Huilende kwam ze thuis en begon tot haar moeder: „Verbeeld u eens wat een moeilijke vraag de juffrouw vandaag deedl Ze vroeg me: „Wie was de vader van Noach's zonen, Sem, Cham en Japhet?" En toen ik dit natuurlijk niet wist, zei ze, dat ik nog dom mer was dan dom..." „Wel, Marietje, dan ben je ook", zei de moeder. „En als je goed had geluisterd en nagedacht, hadt jij best die gemakkelijke vraag kunnen beantwoorden, kind Lui ster nu eens goed: Onze bakker Vlasvink heeft drie zonen-, de ééne heet Jaap, de tweede Kees en de derde Willem. Wie is nu de vader van de zonen van bakker Vlas vink; dus van Jaap, Kees en Wim?" Nog harder begon toen Marietje te huilen en ze vroeg snikkende: „Hoe kan ik dat nu toch weten, moeder?" „Jou domme meidl" riep lachende de moeder „De vader van Jaap Kees en Wim is toch immers bakker Vlasvink!" -.0, nu begrijp ik het pas," zei Marietje. „Dat zal ik nu toch eens goed onthouden!" Weer was het Zondag en weer was Ma rietje op Zondagsschool. En nauwelijk zag ze de juffrouw of ze riep opgetogen: ,,0 juffrouw, nu weet ik best wie de vader was van Noach's zonen, Sem, Cham en Japhetl" „Zoo, Marietje, en wie was dan wel de vader van Noach's zonen. Sem, Cham en Japhet?" vroeg de Juffrouw. „De vader van Noach's zonen, Sem, Cham en Japhet is bakker Vlasvink, juffrouw!" was het antwoord. „.Marietje, als er prijzen voor domheid worden gegeven, krijg jij beslist den eersten, prijs, hoor!" zij de juffrouw lachend. O, heerlijk I" riep Marietje. TANTE JOH. Hebben jullie het gelezen onder de raadsels, dat ik de volgende week nog in Kloosterzande (Zeeland) ben. Met Paschen is er natuurlijk eene kleine verandering waar er op Goeden Vrijdag geen courant verschijnt, ik meld het jullie de volgende week wel, hoe het dan moet gaan. Maar in ieder geval zal dit wel de laatste kinder krant vóór de Paaschvaeanlie zijn, dus ik ■wensch hierbij iedereen prettige vacantie, en vroolijke Paaschdagen! Lucas de Romijn ja ik tref het tot nu toe heel mooi met het weer, altijd zonneschijn, Zaterdag toen ik reisde ook en dat wa9 prettig met de bootreis ook, want ik moet de Schelde over naar hier. Francien en Frans Hemerik hebben jullie gezien dat ik nu ook de brieven der vorige week ontving. Het pakket moet Maandags al aan mij verzonden, dus jo moet die niet pas Dinsdags bezorgen. Dirk van der Tang (Voorhout) een brief uit Voorhout zonder naam die is zeker van jou? jij bent de eenige uil Voorhout die mee doet. Cato Wouterlood je brief kwam verleden week veel te laat over de post, daarom kon ik die nu pas vermelden, maar nu deze keer had je beter opgepast hoor. Mooi weer hè de laatste dagen, ik begrijp dat je van wandelen geniet. Neelie en Marietje de Best hè ja dat is gezellig zoo met je vieren op de fiets naar de school dat zal 's zomers heerlijk zijn. Maar als het heel slecht weer is, da#gaan jullie zeker met de tram? Jani Rooda o, gelukkig, dat je moeder 200 mooi vooruit gaat en al weer op mag zitten. Als je nu den volgenden Zaterdag bij haar komt. dan zal je haar zeker al weer een boel beter vinden. Vindt je prettig om van school af Ie gaan. Guus Glasbergen dat is prettig dat jij al weer een eindje mag wandelen zoodat je zelf je brief weg mag brengen naar de post. Dit zonnige weer is lekker voor jou en Janni als jullie in je tentjes daar buiten ligt. Ja zeker ik logeer hier voor mijn ple zier op een groot buiten en ik tref het heerlijk dat het nu zulk vroolijk zonnig weer is en alles wordt hier al aardig groen. Ans en Didi Kouw ik vind dat jullie alle bei een aardige teekening voor mij onder aan je brief had gezet. Wat Didi mij schreef in haar brief vind ik heel treurig. Jan en Eempien Wassenaar dat begrijp ik best hoor dat er Zondag met dat mooie lenteweer daar buiten bij jullie veel men- schen op den weg waren. Hier in den tuin staan ook al allerlei bloemen, ook veel narcissen net zooals bij jullie. Teunis van den Akker nog wel gefelici teerd met je verjaardag; en ga je nu van school af? wat ga nu voortaan doen, ver tel mij dat eens. ga je nog verder leeren? of je vader helpen? Tilly de Groot vindt je het zoo leuk om een woordje van mij te krijgen in de cor respondentie, nu dan is deze week ook weer aan je wensch voldaan. Ik logeer hier al tijd een paar maal per jaar in Zeeland. Dat hoop ik voor je, dat je naar de 5e klasse zult gaan. Nienke Lolkes de Beer als Cobie later groot genoeg is, laat ze dan ook maar gaan meedoen, dan ziet ze haar naam geregeld in de kinderkrant Cor Lefeber ik vroeg al telkens om mij voorloopig nog geen nieuwe raadsels te stu ren, ik heb er nog genoeg. Louis van Wingen wil jij ook eens lezen wat ik net hiervoor heb geantwoord over nieuwe raadsels sturen. Nico Abraham van Wijk, heb je een pret- tigen verjaardag gehad en smaakte je trac tate lekker? Heb je veel moois gekregen.? Ja het is altijd een heele reis met den trein tot Vlake, met de tram tot Hansweert, met de boot naar Walsoorden, met een auto naar Kloosterzande Nelly en Rika Owel ja, ik heb zoo'n groote boot wel eens gezien, maar er niet mee gevaren op zee. Is dat Nelly die halve dagen thuis blijft om in het huishouden te helpen. Bertha, Lucas en Coba Mulder was je va der niet blij met wat jullie hem hebt gege ven. Was iedereen toen weer beter thuis? Letty Schade bij jullie thuis allemaal ziek verleden week? Griep? Lag jij ook ziek in bed? Herman Winterkamp het wa9 goed dat er een Zondag volgde op die uitvoering toen je pas om 2 uur naar bed ging, dan kon je uitslapen, anders zou je op school in slaap zijn gevallen. Jan Evers, alleraardigst is dat altijd het kinderuurtje op de radio, daar heb ik al heel dikwijls over gehoord. Och, zat dat jongetje bij jou in de klas, het is wel heel treurig. Wim Oppelaar, wat scheelde er aan? Ook griep gehad? Margaretha en Cor Sierag, 2 brieven van jullie ontvangen. Zoo, zoo, zijn Cor en Bram lampevriendjes, dat vind ik heel aardige naam. Yrecselijk aardig die eerste prijs van de huisvlijttentoonslelling, ik ben er blij om voor jullie. Nico van Wijk Azn. hier buiten waar ik logeer is het heusch ook al lente, en aan de kastanjeboómen zitten al dikke knoppen en ook al veel blaadjes. Ik ben in het voorjaar graag buiten om al dat jonge groen te zien. Gerrit Prevo moest je zoo gehaast schrij ven? deed je het dan Maandagsmorgens vóór schooltijd, had je er Zondag geen tijd voor gehad? Elsa Been hè wat saai voor je dat je op je verjaardag ziek in je bed lag, toen was het dus zeker geen erg vroolijke feestdag voor je. Cisca van Dam veel plezier in Amster dam in de Paaschvaeanlie. Blijf je er lang? Johan Leder je mag gerust probeeren alle raadsels op te lossen, daar heb ik natuurlijk geen bezwaar tegen. Kees en Celia Muyzert als je dit leest, is het gauw t April en dus al spoedig de verjaardag van Kees, dus dan behoeft Kees niet lang meer geduld te hebben. Schrijf mij maar eens wat je hebt gekregen. Heel aardig versje dat Celia voor mij had over geschreven. Tineke en Alida van Staveren, ieder die het ,,Leidscb Dagblad" leest, mag mee doen, dus je neefje Dik Dirkse ook. Sary Boom zoo, was je brief vergeten, had je de raadsels wel opgelost en een. briefje geschreven, dat was dan jammer van de moeite die je had gedaan. IJsbjand de Geus was je met je verjaar dag wee-r heelemaal beteT-1 was het dus een vroolijke feestdag 1 Mogen jullie allen weer naar school gaan. Frans Simons, dat is wel gemakkelijk voor je, dat je iemand hebt, die nu de raadsels voor je schrijft, nu je arm nog niet is genezen. Het beste ermee. Willy de Neys dat vind ik ook altijd zoo gezellig als men men zoo goed kan merken dat het veel langer licht blijft, en vooral met mooi lenteweer, dan 's avonds nog even buiten loopen is zoo prettig vindt je ook niet 1 Dirk Lancel ga je in het Noordeindc op school 1 kan je dan niet Maandagsmorgens vóór 9 uur even den brief wegbiengen, det bureau ,,L. D." is toch vlak bij het Noord einde. Jacobus Brouwer je schreef over iets heel treurigs, een ongeluk dat gebeurd wa>» op een Woensdagmiddag en daarom schreef ik je terug of je niet bedoelde Zaterdagmid dag. Dus je hebt het goed naar je zin op de ambachtsschool. Jopie v. d. Bel, doen er zóóvelen nu mee. 'die je goed kent, ook jongens van je school 1 Ik las vandaag ook weer over veel zieke kinderen in de brieven. Beb v. der Reyden zal je ook altijd je naam onder je brief schrijven, en niet al leen op het couvert, zooals nu deze keer. Een anecdote mag je wel sturen, maar nog geen nieuwe raadsels. Adriaan Bakker ik logeer altijd een paar maal per jaar in Zeeland bij een familie waar ik vroeger 12 jaar lang gouvernante ben geweest. Als je'precies wilt weten hoe ik die reis doe, lees dan maar eens wat ik hierover schreef aan Nico Abraham v. Wijk. Emmy Christiaanse ja ik logeer hier heei pTettig en ik tref het heerlijk dat het nu al dagen lang zulk mooi weer is nu ik bui ten logeer. Annie Linschooten gelukkig, dat je moe der goed vooruit gaat, help haar maar flink Martha en Frans Schimmel jullie wensch- ten mij 'mooi weer en gezellige dagen m Zeeland, nu dat is zoo, gezellig heb ik het en het weer is tot nu toe ^ok mooi. Guus Meijers waa die eene onbekende brief van jou, ik ben blij, dat ik het nu weet. Corrie Kettenis als er de vorige keer ook Corrie had gestaan, dan zou ik niet hebben hoeven te vragen of je een meisje of een jongen was. Jo Vens dus je vader is ook mooi op den weg van beterschap als hij weer den heelen dag op mag zijn. Willy v. Woudenberg je wensch, dat ik mooi weer zou hebben in Kloosterzande, is tot nu toe vervuld. Zoo, is Nienke een vriendinnetje van je. Aagje v. d. Ham, neen nog geen nieuwe raadsels insturen. Ga je 's zomers naar Zuilen logeeren. Ik ken die buurt heel goed, heb ook dikwijls langs Zuilen gereden, 'k heb een paar jaar daar in de buurt ge woond. Gerard Holtz je mag gerust meedoen en mii Tante noemen. Bernard en Christina Miché, als ik weer nieuwe raadsels noodig heb, daa zal ik het schrijven en dan mogen jullie ze aan mti sturen. Herman Zaalberg en Daan Baars, zijn jullie samen naar die uitvoering geweest? En wat gebeurde daar al zoo? Wat werd er ver toond? Trienje, Rika en Jan Panw, jullie zpu een groote familie, zie ik uit je briefje. Noemt mij maar Tante, dat doen alle kin deren. Drie zusjes van Woudenberg, neen, nog geen nieuwe raadsels sturen, die heb ik nog genoeg. Annie van Hensbergen, heb je gezien, dat ik nu 2 brieven van je heb gekregen, ook die der vorige week. Wil je voorloopig geen nieuwe raadsels sturen, ik heb er nog genoeg. Ik wensch je veel plezier in Haar lemmermeer. Als je dan weer thuis bent, dan doe je maar weer mee. Willy en Aat Jakobs, van allebei twee briefjes ontvangen. Was er toen niemand

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 23