GRATIS L GESCHENKEN! L O ADAMAS JU Buitenl. Weekoverzicht. Na ontvangst van den door U ingevulden bon, welke hieronder is afgedrukt, zal ik U mijn geïilustreerden gratis catalogus van ge schenken en tevens vijf vrije Coupons doen toekomen, db»»h—r - - 10 stuks 15 cents met één heele coupon 20 30 twee coupons BON (fe posteo in open enveloppe, porto 1 cent) Uw Haar BERLIJNSCHE BRIEVEN. LAND- EN TUINBOUW. der zaken in bet oof houden, op den grond slag van de strengste wederkeerigheid op gebouwd; een algemeene overeenkomst, dte slechts gelijke rechten en gelijke plichten toebedeelt. Noch in het Oosten, noch in het Wes ten kan dientengevolge de veiligheid afhan gen van de militaire bezetting van het Rijn land. Werkelijke veiligheid wortelt louter en alleen in den algenieenen vredeswil waaraan deze bezetting een hinderpaal in den weg legl in de kracht van interna tionale organisatie en controle, tot welker bevesliging de ontruiming zal kunnen bij dragen. Op een plaats in zijn eerste rede voering verklaarde Slresemann: „Wij wij zen eene beslissing over de vraag van een bewaking der grensgebieden tot aan het tijdstip der beëindiging van de bezetting niet af." Briand weel, beter dan wie ook, dat de militaire bezetling van het Rijnland In geen geval eene feitelijke bevrediging van Frankrijk» verlangen naar veiligheid beteekenen kan, anders had hij in Thoiry niet gesproken over vroegere ontruiming op grond van het Dawesplan. Want ingeval de Rijn voor ons het schild der veiligheid beteekenl, zouden wij hel zeker niet voor twee of drie milliarden goudmark uil onze handen laten glijden. Anderzijds weet Briand, dat de ontruiming beduidt het na tuurlijke resultaat, het doel van de politiek, door hem en Herriol sedert vier jaren ge volgd. Op dezen grond 9loot Briand zich in zijn redevoering bij dezelfde meening aan: „Ik geloof" zoo sprak hij „dal op dit punt een resultaat Ie bereiken is. Wij moe ten het zoeken in het raam van den Vol kenbond. Waarom zou Slresemann weige ren, in gemeenschappelijk pogen met ons vereenigd, het mechanisme Ie ontdekken, helwelk de nakoming van het garantie stelsel zonder wrijving waarborgt? Waar om zou het ons niet gelukken, dat te ont dekken, indien wij hel wederzijds met goe den wil zoeken? Dat is ten minste mijn streven." Een uitnemend strevenl Moge dus Slresemann en Briand probee- ren met vasten wil het gezochte Ie vinden. Mogen zij hel evenwel zoo spoedig moge lijk zoeken en trachien het te vinden. Wantrouwen en conflicten aan alle zijden. Het einde der tweede bijeenkomst der voorbereidende ontwapeningsconferentie beeft nog tot heel wat verwikkelingen aan leiding gegeven, waarvan men, d.w.z. velen der gedelegeerden, de schuld wil geven aan den voorzitter, onzen landgenoot jhr. Lou don, die te weinig „leiding" zou hebben ontwikkeld. Och arme, alsof in dat college van achterdocht, argwaan, wantrouwen en politieke winst-zoekerij eenige leiding mo gelijk ware geweest Het Russische voorstel om binnen vier jaren tot algeheele ontwapening te geraken vond de eervolle begrafenis, die het van het begin af aan was toegedacht. Het was natuurlijk het ideaal, maar de wereld is er nog niet rijp voor, zoo heette het. Afge daan was het radicale voorstel der bolsje wisten. Die echter eenvoudig eventjes in den zak tastten en een nieuw voorstel ter tafel deponeerden, nu van minder ver gaande strekking en een gedeeltelijke, al hoewel nog belangrijke, vermindering der bewapening beoogende. Dit tweede voorstel is gereserveerd voor de volgende zitting, die de voorzitter zal bijeenroepen, als hij den tijd daarvoor gekomen acht. Al te (spoedig zal dit wel niet zijn, gelet op het totaal negatieve resultaat der jongste zitting. Op zich zelf behoeft het daarom niet te verbazen, dat de Duitsche gedelegeerde Bernstorff de idee opperde, om met die voorbereiding nu maar op te hoüden en den Volkenbond te verzoeken, direct de eigenlijke ontwapeningsconferentië bijeen te roepen. Tegelijk stak hij zijn wrevel over den gang van zaken veel woorden en totaal geen effect niet onder stoelen of banken. Doch natuurlijk wilde men daarvan hiet hooren. Ging dus, als geschilderd, de 2e zitting fels een nachtkaars uit, feitelijk is er buiten He zitting om toch nog iets gebeurd. Boos moge de Italiaansche gedelegeerde dan ver klaard hebben, er niets van te weten, de Fransche en Engelsche gedelegeerden spra ken over vorderingen, gemaakt bij bespre kingen tusschen militaire experts blijk baar in een onderonsje en tevens deed de Engelsche gedelegeerde, lord Cushendon een paar oud-nieuwe voorstellen aan de reemogendheden om de maritieme uitgaven te besnoeien. New-York en Tokio toonden zich reeds weinig toeschietelijk, van oor deel, dat die Engelsche voorstellen wel zoudon helpen besnoeien op de uitgaven, doch tevens den voorsteller in een gunsti ger positie zonden brengen. Ze betroffen D.l. het kleiner maken van nieuwe gror»*; schepen en langer in dienst houden. Enge land heeft zich juist geheel modern uitge rust, zeggen Amerika en Japan... Die geest is het, die het pansche entwa- peninpsvraagstuk omzweeft. Tot schade der menschheid. En reeds, voor de besprekingen nog be gonnen zijn, ruikt men dienzelfden geest te Koningsbergen, waar Polen en Lithaucn directe onderhandelingen zullen voeren. Maar wie durft op maar eenig succes Kopen Wilna staat als niet te overbruggen kloof tusschen beide landen in. Om dat ge schilpunt op te lossen, daarvoor is een tweede Salomo van noode. Naast de bestaande geschillen deed de afgeloopen week nog een nieuw plotseling ïcherp naar voren komen. De verhoudingen tusschen het Vaticaan en het Quirinaal leken heel wat verbeterd, al was men dan ook niet er in geslaagd om het eens te worden. Een allocutie van den Paus heeft echter opeens scherper dan ooit de tegen stelling naar voren doen komen eD Musso lini heeft in een antwoord, zijdelings gege- RECLAME. 6722 K35S PDAT mijn geachte begunstigers de groote waarde zullen waardeeren van de gratis geschenken, die ik geef voor de bij mijn ADAM AS Sigaretten verpakte coupons, doe ik de volgende belangrijke aanbieding; 'egenwoordig de fijnste en mildste Egyptische sigaret Aan de FIRMA ALEX. S. MAVRIDES, Postbua 716. AMSTERDAM 4 Noam Adres r Stad: Gelieve mij gratis en franco toe te zenden Uw catalogus van geschenken met VIJF VRIJE COUPONS. M Van éénzelfde adrea zal alechta één van deze bona geaccepteerd worden. ven, den strijd aanvaard. Mussolini wil n.l. de jeugdopvoeding geheel brengen aan den staat, los van de kerk, zoowel lichamelijk als geestelijk, en daartegen beeft de Paus stelling genomen. Een oud gezegde luidt qui mange du Pape, en meurt. In ieder geval heeft el duce zich op zeer gevaarlijk terrein begeven. Het enthousiasme, dat hij echter den fascisten weet bi] te brengen, is daartegenover groot. Groot genoeg, wan neer de strijd zich toespitst... Wel toevallig is het, dat Mussolini's com- pagnon in Spanje, de dictator Primo de Rivera, eveneens een aanslag heeft ge pleegd op het kerkelijk gezag van Rome, door in Catalonië het gebruik der Cata- lonische taal te verbieden, ook bij kerke lijke aangelegenheden, waartegen de R. K. geestelijkheid zich verzet. De Spaansche dictator heeft zich daarmee in een wespennest gewaagd, waaraan bo vendien scherpe politieke kanten zijn, gelet op het streven van Catalonië naar zelfstan digheid, in of buiten het Spaansche koniDk. rijk De Paus staat achter de geestelijkheid van Catalonië, evenals hij ook staat achter de verdrukte Duitschers van Zuid-Tirol, zoo- als hij na lange aarzeling heeft uitgespro ken, al voegde hij ten aanzieD van Tirol er bij, dat hij niete kon doen, daar dit voor betrokkenen den toestand eerder slechter dan beter zou maken. Daarentegen heeft de R.-K. Kerk de actie tegen de Action fran^aise-beweging in Frankrijk nog verscherpt. Aan onderwer ping denken de leiders echter nog niet. Dat zou Wirth ten opzichte van het Duitsche Centrum wel gedaan hebben, verluidt, nadat' hem was toegezegd, dat hem een plaats op de Riikslijet van het Centrum zou worden gegeven, die zijn tcruurkeer in den Rijksdag verzekerde. Dat dient echter nog bevestigd te worden. Het Duitsche Centrum, dat zich eerst blameer de door Wirth uit te schakelen, doet dit nu, en nog erger bijkans, teD tweeden male door hem weer aan te nemen, omdat anders politiek verlies dreigde. Hadden de demo craten Wirth geen plaats op hun lijst aan geboden, vrij-blijvend nog wel Duizenden stemmen dreigden teloor te gaan dan maar zwenken. Dat is politiek... RECLAME. wordt gezond en sterk het krijgt mooier glans het wordt vrij van roos hel blijlt beter sitten het valt niet meer nil indien gij des morgens een weinig PUROL iusschen do handen wrijft en dit door de haren uitstrijkt, 't Voldoet iedereen 6288 Berlijn, 25 Maart. (Van omen Correspondent). Lente in Berlijn Hartstocht voor de rolprent Fritz Lang en zijn echtgenoote. Mijn kennissen in Nederland vragen zoo vaak of het nu heuech wel de moeite waard is, naar Berlijn te komen. En dan zit ik wel eens met het antwoord verlegen! Nederlanders, die er van houden, groote buitenlandsche steden te bezoeken, dweepen over het algemeen met Brussel, maar voor al met Panje. Het is zoo langzamerhand een axioma geworden, met een geleerd gezicht te betoogen, dat Berlijn bijvoorbeeld met deze beide andere centra, althans wat ste delijke schoonheid betreft, niet concurree- ren kan. Ja, men gaat nog verder en be weert, dat Berlijn architectonisch beslist leelijk, smakeloos, protsig, onelegant is. Ik gevoel mezelf niet geheel zonder schuld. Ook ik heb aan dat afgeven op Ber- lijn wel eens meegedaan. Maar ik voel me toch nooit geheel zeker in dit opzicht. In I deze heerlijke lentedagen en ze zijn voor Berlijn nog niet eens de ware, omdat het jonge groen, dank zij de groote droogte, nog niet te voorschijn wil komen ben ik eens aan het wandelen gegaan door die stadswijken, die men gewoonlijk den toerist pleegt voor te zetten. Om weer eens de ver rassende ontdekking te doen, dal de hoofd stad van het Duitsche Rijk volstrekt niet leelijk en smakeloos gebouwd is. Integen deel heel wat architectonische schoonheid en vooral veel massaal sladsmooi en een verfrisschende ruimte naar alle windstreken heelt aan te bieden, die bijv. in Parijs eigenlijk alleen (maar dan stellig veel in drukwekkender) tusschen Place de la Con corde en Eiffeltoreneentrum te vinden is. Wat Berlijn te bieden heelt en ik her haal: vooral in de lentedagen, die nu ko men is heusch wel de betrekkelijke verre reis waard. In April geven schouwburgen en concertzalen nog van het allerbeste, dat men heusch vooral op theatergebied tn het eigen land niet in zoo groote keuze zal aan- Irefien. De omgeving, die van een zeldzame schoonheid is, begint zich al op het bezoek van Berlijner en vreemdeling voor te be reiden. En de Noordduitscher is wel geen Beer oi Riinlander. maar hij meent het met don buitenlandscben bezoeker stellig veel beter dan de Parijzenaar. van wier nu eenmaal bekend genoeg is, dat hij eiken vreemdeling voor „halfvol" aanzietl Komt dus gerust naar Berlijn en maakt kennis met een der vier grootste steden ter wereld die, wal het oppervlak betreit, sinde •snlge jaren stellig de allergrootste is Ge zult dan ook opmerken, dat deze ge- weldige stad een weelde van parken, plant soenen, beplante pleinen en met zware boomen bezette allee'en en stralen haar eigendom mag noemen Berlijn is een van de werkelijk groene steden op aarde. Maar het ziet er helaa9 naar uit dat deze weelde die toch een zoo belangrijke factor voor de volksgezondheid is, niet meer van langen duur zal zijn. Het almachtige verkeer vraagt zijn offers. De boomen en vooral de zoo gezellige uit de vorige eeuw dateerende „voortuintjes", schijnen er aan te moeien gelooven. Over een jaar of twintig zullen de voornaamste Berlijnsche verbindingsstraten nuchtere, booinlooze verkeerstunnels zijn, en uw Ber lijnsche briefschrijver zal, mocht hij dan nng in deze groote gemeente zijn Tweede vaderland zoeken, waarschijnlijk niet meer tot een bezoek aan Metropolis opwekken. Reeds thans is het in de City en in de nieuwe modewijken in het Westen geen prettig wonen meer. Berlijn heeft haast zooveel verkeer als Londen en do Parijsche groote Boulevards, en wie het ongeluk heeft in deze mccsl-bezochte buurten te wonen, kent geen nachtrust en geen gezonde lucht meer. Maar ook geen persoonlijke veilig heid. De auto's razen door Berlijn met een zoo onverantwoordelijke snelheid, dat ongeluk ken met doodelijken afloop een d-igelijksohe rubriek onder „Stadsnieuws" vormen. Die snelheid maakt natuurlijk een vervaarlijk, waarschuwgetoeler noodzakelijk, en men tracht elkander met claxons en sirone's to overweldigen. Alles ten koste van den armen inwoner, die thu1», vooral in den zomer bij open vensters, geen rust meer vindt, en die op straat zelfs op de trottoirs, dis elk oogenblik door razende auto-be stuurders bedreigd worden, zijn leven niet moer zeker is. Tempo! Dat is tegenwoordig het wachtwoord in do wereldsteden. Verkeersspeoialislen uit Berljfn, Parijs, Londen, New-York en tal van kleiner wooncentra bezoeken elkanders arbeidsveld en denken zich de geleerde hoof den stuk, hoe ze het toekomstverkeer meester zullen worden. In Berlijn meent mem met alle tradities te moeten breken. Men wil hot ondergrond- sohe treinverkeer nog zooveel mogelijk uit breiden, en wie nu naar hier ko.-nt, zal ook verstomd staan over liet aantal opge broken straten, waaronder tienduizenden werklieden bezig zjjn met den aanleg van nieuwe „tube's", gelijk ze in Londen nog altijd geDoemd worden. Maar zelfs het dubbele aantal ondergrond- sche spoorlijnen zou nog onvoldoende zijn om dagelijks een miliioen en meer menschen raar het werk te brengen. Ik las dezer dagen, dat een film van het moderne Berlijn juist thans in Nederlandsche bioscopen ver toond wordt, en kan slechts de hoop uit spreken, dat mjjn lezers deze zeer goede rolprent zullen gaan zien, omdat het mij dan in mijn Berlijnsche brieven zooveel ge- 1 makkelijker zal vallen, u op de hoogte te houden. Dat is werkelijk modern-Beriijn, stad van rusteloozen arbeid vooral, dat u daar getoond wordt! En nu ik het toch over de filmwereld heb: we worden hier overstroomd met nieuwe rolprenten en de Berlijner i3 nu eenmaal verzot op deze soort afleiding. Het aantal bioscopen in de stad is overweldigend. Al behooren de fraaiste, als „Gloria-Fa.ast" en eenige andere ook aan het oppermachtige MEfa"-oonoern, dat ook in Nederland vol doende vertegenwoordigd is, ook andere machtige ondernemingen hebben de laatste jaren filmpaleizen neergezet, die een bezoek werkelijk alleen al om die prachtige en meer dan weelderige inriohting overwaard zijn. Helaas is, wat er vertooad wordt, in den laatsten tgd niet meer zoo prima! De beste Duitsche regisseurs en filmartisten zijn sinds de inflatie en ook daarna naar Holly wood verhuisd, aangelokt door da salarissen, die men hier nu eenmaal niet betalea kan. Zelfs de allergrootste regisseur op tooneel- gebied, Max Reinhardt, heeft de laatste ja ren bijna even lang in Noord-Amenka al3 in Europa gewerkt en verlaat om? nu binnen kort weer om in de nieuwe wereld als.._ filmregisseur te gaan optreden! Het merk waardige is eohtar, dat dergelijke groote krachten in Doilarland óf niet voldoen 6f gedwongen worden zioh aan den Amerikaan- schen smaak aan te passen. En juist de Duitsche kunstenaars, die een zeer bijzondere verdienste hebben wegen3 hun innerlijk spel en de haast onovertrefbare diepte van hun creatie's, verliezen in de „States" veel van hun bekoring en zijn dan, als hun films naar Europa komen, nauwelijks weer te herkennen. Zelfs een Emii Janningn is aan dit gevaar niet vermogen te ontsnappen. Eén enkele filmregisseur is Duitschland trouw gebleven. Na Ernst Lubilsch, van wien men den laatsten tijd merkwaardig weinig meer hoort (hij heeft zijn schaapjes waarschijnlijk reeds lang op het droge), waarschijnlijk wel de grootste op dit ge bied. Fritz Lang. Men kent in Nederland natuurlijk zijn creaties. Ik hoef hier siecht9 enkele als: „Dr. Mabuse", „De N'ibelungen" en „Metro polis" te noemen. Fritz Lang is met een adellijke Duitsche dame, Thea von Harbou, gehuwd, die er een eer in stelt fantastische romans in dienstbodenslijl te schrijven, welke dan door haar echtgenoot voor do rolprent pas klaar gemaakt worden. Zelden zal een kunstenaarsechtpaar zoo veel geld verdiend hebben in zoo korlen tijd als de heer en mevrouw Langv Har bou! Ik schat ze in elk geval op vele, vele millioenen. Misschien dal Max Pallenberg en zijn echtgenoote Fritzi Massar? een be- drag halen, dat er niet ai te ver beneden is En ook Mary Pickford en haar echtgenoot zullen wel even dik verdienen. Lang heeft ons nu zijn nieuwste familie product. de film „Spionnen" voorgezet Weer zoo'n fantastisch maaksel met hyper- j modern aangekleede, maar in den kern bijna middeleeuwsohe melodramalische er gesuikerd-romantische personages en ver wikkelingen. Niet zoo dwaas ais „Metro polis", maar toch weer tvpisch voor de romanlezers van een volksblad. En voor zulke premières komen hier nog de Rijksregeering en het hoele diplomatieke corps als eeregaslcn op bezoek! Voor dege lijke tooneelkunst zijn ze echter niet te krijgen. Een en ander is teekenend voor de over schatting van de rolprent in ons oppervlak kige moderne leven! ROLAND. PLUIMVEE. ONZE JONGE KUIKENS. Jonggeboren kuikens hebben, als allo andere dieren, niets anders noodig dan warmte. Dat weten de lezers van dezd rubriek nu al lang. Maar de moeder mag er niet bij te kort komen. Eer dal alls kuikens van het broedsel er zijn. kan het gebeuren dat de broedhtn in tweemaal vier-en-twintig uren niet van het nest kan. Daarom houden we haar. hetzij in de holle hand. hetzij bijv. in een theekopje wat eten voor. als geweekt brood, dan heeft ze eten en drinken tegelijk. We zorgen dat er niets tusschen het hooi valt, want dat zou aanleiding kunnen geven tot hel lokken der onder haar zittende kuikens en de brutaalste er van zou er mis-, schien van gaan proliteeren wat heeiemaal niet dienstig is en nat alles maar onrust in hel gezelschap zou veroorzaken. Van het warme nest zoo ineens op e'en kouden bodem kan niet aangenaam zijn voor de diertjes. Eenige voorbereiding is dus noo dig. Vooraf bepalen wij de plaats waar wij wenschen dat de kloek met de kuikens zal komen te zitten. Nu komt de metalen ten- toonstellingskooi keurig te pas. Wij hadden die aan eiken lieihobber als een onmisbaar meubel aanbevolen. We zetten dus de kooi luist op de door ons uitverkoren plek. Heb ben we nog geen exemplaar, dan kan een eigengemaakt bodemloos hokje, overal hout, alleen aan den voorkant met latjes of ijzeren tralies dienst doen. Kuikens worden nooit ergen9 anders geplaatst dan op een totaal regenvrije, good beschutte plaats op een bodem van uiterst droog zuiver zand. liefst nauwkeurig gezeefd. Daar sommige hennen wat woelig worden als ze opeens op een geheel ander iels komen dan Y nest waarop ze zoo lang zaten, is 't goed eenige sprietjes hooi uit te spreiden, wat geleidelijker over gang geeft Wij nemen nu het gesloten broedhokje op, plaatsen het vlak naast de kooi en zetten do lien bwiaard over. terwijl we onmiddellijk een oi twee warme eieren onder haar stoja- pen. Zoodra ze zich nu daarop neer gaat zetten, brengen wij een kuiken onder haar en laten we de anderen volgen. Rustig en zoo kalm als maar mogelijk is moet dat alles in zijn werk gaan. Hel kan bij vollen dag, maar misschien beter nog in de sche mering geheugen. Alles hangt hier af van het karakter der hen en van de handigheid onzerzijds. Zelfs nu nog komen we niet met voer, alleen zetten we onder bereik der kloek het drinken in een der vele praktische in den handel zijnde bakjes. Een nurlje later begonnen we met een weinig te voeren. Welk voer? Dat wordt ons beet wat gemakkelijker gemaakt dan in vroegeT jaren, toen men uitsluitend was aangewezen op het zelf bereiden van eivoer. bestaande uit zeer hardgekookt ei, nauwkeurig vermengd met beschuit of broodkruim. Tegenwoordig leggen vele fabri kanten zich loc op het maken van weten schappelijk samengesteld opfokvoer, in over eenstemming met den leeftijd van de kuikens Wij hebben de keu9 uit vele merken. Maar wat we! eens over het hoofd wordt gezien is. dat men het opiokvoer goed moet bewa ren vóór het gebruik, want al vaak is het gebeurd, dat een voeder werd afgekeurd dat heel goed van kwaliteit was afgeleverd, maar dat door te lang. te vochtig en ver keerd bewaren, schadelijk werkte op de nog zoo teere organen der jonge dieren. Dat was dus een onbillijk vonnis. Als dan bovendien niet nauwkeurig volgens gebruiksaanwijzing het bedoelde voer aangemaakt wordt, loopt alles mi9. Nog gemakkelijker wordt h.et den liefhebber gemaakl met de droogvoeder- methode, die bij velen veld wint maar ook weer bij anderen niet getapt ia In ieder ge val weinig vochtl Alles moet een korrelige, los uiteenvallende massa blijven. Even vochlig. bleef ons op den duur het best be vallen. Ook fijne boekweitgrutjes bij te voe ren als inleiding voor het kuikenzaad en voor de latere graanvoedering behoort tot do oude. beproeide manieren. Maar met dat alles zijn we nog niet klaar, want hoe rijker en afwisselender men het menu der kuikens maakt, hoe meer versnaperingen er aan toe gevoegd worden dee te steviger zullen de kuikens worden, des te voorspoediger hun groei. Er komt bij den opfok van pluimvee heel wat kijken. Veel hangt ook at van ons eind doel. veel van het ra9. Het zal natuurlijk een groot verschil maken of het te doen is om goede legstcrs dan wel om zware bout te verkrijgen. Ook is de voederwijze van krie len anders dan die van zware rassen, bij welke laalste een zwaar beendergestel ver- eischt wordt, iets wat juist bij de krielen wordt vermeden omdat de diertjes te groot en te zwaar zouden worden, zoodat ze geen aanspraak meer kunnen maken op den naam van dwergras. In hoofdzaak moet daarom het voeder van kuikens van zware rassen meer kalkhoudend zijn. Een zeer voornaam aandeel tn de ont wikkeling lot krachtige en vooral fokwaar- dige dieren komt toe aan het groenvoer Een ander belangrijk runt is de plaatsruimte die men hun geeft. Een kuiken groeit niet alleen van het voer. maar van de zuivere lucht bij veel lichaamsbeweging liefsi in directe zon. In April en Mej werkt de naluur zoo heer lijk mee. omdat dan zooveel iong groen aanwezig ia Een kraehlvoer bii uitnem-nd- heid is zuiver zeei fWn nekntnt gras Brand netels. klaver paardebloem alles even best, maar ranonkels of boterbloemen deugen niet. Als die lusschen hel gras groejen haalt m?n blad en bloemen er «ven tusschen uit. 3-3

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 11