itiiad S. G. J. DE GROOT Peau de Suede PEPERMUNT I ^Tïeletnan&Dros 69s,e Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 30 Maart 1928 Vierde Blad No. 20874 E UIT DE OMSTREKEN. SPORT. Het Molen-album Molen album RADIO-PROGRAMMA AALSMEER. Jaarvergadering „Eigen HnlpH. Het ziekenfonds „Eigen Hulp" hield zijn Jaarvergadering in hotel „De III Kolom men". Ruim 100 leden waren tegenwoor dig. Tot bestuursleden werden herkozen de [heeren P. Vreeken en Johs. Jansen en ge kozen in de vacature C. J. Spaargaren de heer P .Groeneveld. Dr. Bon werd als lid der Comm. van Toezicht herbenoemd. Het reglement van het Ziekenfonds werd goedgekeurd Er zijn reeds 1600 leden. De uitkeering werd op f. 3 per dag en per lid bepaald; de contributie op 5 ct. per lid en per week. Kinderen beneden 14 jaar ho ftalen geen contributie. Gedurende 30 da gen kan men trekken, terwijl de uitkeering nè, 3 maanden contribueeren ingaat „Eigen Hulp" telt thans 1009 leden. Aan wijkverpleging werd over 1928 f. 200 subsidie verleend. Een opzichter van het electrisch be drijf was bezig met het herstellen van zekeringen in het transformatie-gebouw al hier, toen hem plotseling de vlammen in bet gezicht sloegen. Hij verbrandde zich zoo erg, dat hij zich direct onder genees- ikundige behandeling stellen moest. Ook aan een zijner handen had hij brandwonden opgeloopen. Bij beschikking van den minister van financiën is aan deze gemeente ingevoige de Land arbeid ersw et een voorschot uit ?b rijks kas tot een maximum van f. 3600 Verleend, HAARLEMMERMEER. Gemeenteraad Het verzoek van de K. L. M. inzake het verlof voor de cantine op het vliegveld Schiphol toege staan Vastgesteld is een nienwe legesverordening en een verordening op het hef fen van marktgelden. Voorzitter burgemeester mr. A. Slob. Af wezig de heeren A- Buurman en S. v. Wijk. Benoemd werd tot gemeente-verloskun- idige ter standplaats Nieuw-Venep mej. H. C.NebbelingSmits, te 's-Gravendeel. Goedgekeurd werd een voorstel van B. (en W. om aan besturen van bijzondere scho len in deze gemeente krachtens artikel 101 •der lager onderwijswet 1920 voor het dienst jaar 1928 een voorschot te verleenen op de jaarlijksche vergoeding tot een gezamen lijk bedrag van f. 4861.83. Hierna kwam in behandeling het verzoek van de directie der K. L. M. om ontheffing van voor verlofslokaliteiten gestelde hoo- gere eischen ten behoeve van een cantine op het vliegveld Schiphol. Na eenige discussie werd daartoe be sloten met 13 tegen 4 stemmen. Met algemeene stemmen werd vastge steld een nieuwe verordening op het hef fen van leges ter secretarie, op het bureau van bouw- en woningtoezicht en op het po^ litiebureau. Eveneens werd na korte discussie aange nomen een verordening op het heffen van marktgeld, waardoor het mogelijk wordt ge maakt dat in het vervolg automobielen op het marktplein standplaats kunnen innemen tegen betaling van f. 0.25. Bij de gebruikelijke rondvraag informeer de de heer Gerritse waarom de burgemees ter bezwaar had gemaakt tegen de ver tooning van de film: „Oorlog aan den Oor log"; de heer Arendonk vroeg welke be stemming aan de oude onderwijzerswoning te Hoofddorp zou worden gegeven; de heer Griekspoor verzocht enkele inlichtin gen omtrent de toepassing van de bepalin gen der landarbeiderswet, terwijl wethou der Knaap in den breede betoogde dat on juist was geweest, de mededeeling van de raadsleden Roodenburg en Buurman in een vroegere vergadering, als zouden slechts 3 ft 4 leerlingen van de christelijke landbouw- winterschool uit de Haarlemmermeer af komstig zijn en zulks op gTond van gege vens hem over de jaren 1921 tot 1928 door den directeur verstrekt. De heer Roodenburg erkende dat hij zich daaromtrent een vorig maal had vergist en een cijfer had genoemd dat later is ge bleken niet volkomen juist te zijn. Nadat de voorzitter de verschillende spre kers had beantwoord, werd de vergadering gesloten. HAARLEMMERMEER. De 38-jarige gehuwde arbeider bij de Ned. Spoorwegen, L. de B., wonende tc Hoofddorp, had aldaar bij het rangeeren van wagens het ongeluk met zijn hoofd in aanraking te komen met een ijzeren stang, waardoor hij zoodanig werd gewond dat geneeskundige hulp moest worden ingeroe pen. Zijn toestand was Donderdag zoo ver ergerd. dat de dokter overbrenging naar een ziekenhuis in Haarlem noodzakelijk achtte. Naar wij vernemen zal ook vanwege de federatie van Middenstandsvereenigin- gen in Haarlemmermeer een tentoonstelling worden gehouden van door de leerlingen aan de te Hoofddorp en Nieuw-Vennep ge houden cursussen vervaardigde teekenin- gen en wel in hotel „De Landbouw" te Hoofddorp op Woensdagavond 4 April a.s. RECLAME. Noordeinde II - Leiden - Telef. 706 Heden ontvangen alle kleuren Geschikt voor alle DAMESHANDWERKEN. Ziet de Etalage, 5876 HILLEGOM. Door een werkman is in de Vossevaart een geldkistje gevonden, hetwelk openge broken was. Dit kistje is afkomstig van het kantoor van de firma P. G. en Zn. Een klein bedrag aan geld wordt vermist. De politie heeft de zaak in onderzoek. KATWIJK AAN DEN RIJN. Naar we vernemen overweegt het ge meentebestuur om het pand, vroeger van wijlen G. v. d. D. doch voor de nieuwe brug aangekocht door de gemeente, te bestem men voor bewaarschool. NOORDWUK. Gevonden voorwerpen1 horloge, 1 pantoffel, 1 rozenkrans in étui, 1 notitie boekje, 1 onderdeel van een autolamp, 1 herdershond, 2 sleutels, 1 hakriem van een schaats, 1 ketting met hanger en 1 porte- monnaie met inhoud. Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen worden verstrekt aan het politiebureau te Noordwijk-Binnen, uitsluitend iederen Zaterdag van 121 uur. Aan den heer Chr. Deurman, stoker aan de gasfabriek alhier is door B. en W. met ingang'van 29 April, op diens ver zoek eervol ontslag verleend, wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd. VALKENBURG. Oud-Valkenburg. Woensdagavond hield mevr. Eerdbeek- Claassen van Katwijk een lezing in de zaal van den heer Kneijber over oud- Valkenburg. Jammer dat de zaal slechts matig bezet was; de thuisblijvers hebben veel gemist. Op boeiende wijze heeft de spreekster ons twee uur laten genieten door woord en beeld, want telkens werd de voordracht verduidelijkt door lichtbeelden. Zij heeft ons Valkenburg laten zien, van den Romeinschen tijd tot heden toe. Vooral over de kerk werd ons veel medegedeeld. Deze is al van zeer ouden datum, want in het jaar 800 werd ze al genoemd. InT de middeleeuwen moet het zelfs een flinke kruiskerk zijn geweest. Ook over het Com mandeurshuis, behoorende bij de kerk, kon zij ons nog iels laten zien, want daar zijn nog sporen van over. De beroemde, aloude paardenmarkt, de trots van de gemeente, werd ook niet ver geten. Vele wetenswaardigheden zijn ons verteld en de harten klopten sneller, toen de glorie van die oude instelling werd mee gedeeld. Hoorden wij getallen van boven de 3000 paarden en vergelijken we dan deze met den huidigen toestand, zoo onge veer 300, dan is weer het :„Sic transit gloria mundi" van toepassing. Nadat nog eenige bijzonderheden over het slot „Torenvliet" en de heerlijkheid „Zon neveld" waren meegedeeld,, eindigde de spreekster haar boeiende en leerzame voor dracht. Een warm applaus beloonde mevr. Eerdbeek voor den genolvollen avond ons gegeven. Een welverdiende hulde. „Avond" door den heer Leo Mens opge dragen aan „De Lofstem". Tusschen de zangnummers kregen de zeer talrijke aanwezigen enkele muziek nummers te hooren van leden van het or kest „Meijerbeer" uit den Haag. Uitgevoerd werden: „Impromptu" (piano) Schubert. „Wie schön" (clarinet-kwarteD; „Abend- chor" (clarinet-kwartet); „Konzert I" (tenorhoorn) Alschousky; „Murillo" (fluit); Terschak; „Schafers Sonntagslied" (trombo- nekwartet) en „Das Kirchlein" (trombone- kwartet) Aan den vleugel was mej Grë van Hemert. pianiste van „De Lofstem". Na afloop van de uitvoering sprak Dr. D. K. Wielenga een woord van dank tot allen die hadden meegewerkt aan dezen in zoo menig opzicht, schoonen avond en eindigde met dankgebed. RECLAME. Reeds velen, die in de meening verkeerden, dat ze niet van peper munt hielden, zijn later echte liefhebbers ge worden door den bij zonderen smaak van 6113 VOETBAL. BELGIË—NEDERLAND. Hd bericht dat Lavigne wegens ongesteld heid door dr. Swartenbroeks zou worden vervangen in de Belgische ploeg wordt tegengesproken. Hoogstwaarschijnlijk speelt Lavigne wel en zoo niet dan wordt hij vol gens de „Tel." vervangen door Van Ruysse- velt. V. S. V. KAMPIOEN. Het protest van D. E. C. afgewezen. Zoo men zich herinnert, had de wedstrijd om het kampioenschap der tweede klasse A van af deeling I tusschen V.S.V. en D.E. C. een eigenaardig verloop. V.S.V. won met 10. Na afloop protesteerde D.E.C. wegens het niet toekennen van een strafschop en het werd toen 21 voor de Amsterdammers na verlenging. De protestcommissie die gisteravond te Haarlem vergaderde, heeft het protest van D.E.C. afgewezen, zoodat V.S.V. kampioen is en met V.O.C. en Velox om één plaats in de eerste klasse ?al moeten strijden. Bij de rondvraag bracht de heer Punt de wenschelijkheid der inter-districts-wed- sfcrijden ter sprake. Al eenige jaren staan deze op het programma, doch nimmer is er iets van gekomen. Gebrek aan geschikte data bleek de voornaamste oorzaak van dit niet-doorgaan. Besloten werd deze aan. gelegenheid te endosseeren aan de Centrale Propagandacommissie. HOCKEY. NUMEEGSCHE SAMOVAR. Zondag a.s. zullen in het Sportpark te Nijmegen, op de terreinen van de Nijmeeg- sche Hockeyclub, de jaarlijksche seriewed- 9trijden woiden gehouden om den Nijmeeg- schen Samovar. Ditmaal hebben voor het tournooi elf clubs ingeschreven. De uitslag van de loting is, dat in de eerste ronde Utrecht moet spelen tegen Nijmegen I. Upward 1 tegen Nijmegen II en H. D. M. 1 tegen Leiden I. De winnaar UtrechtNijmegen I komt in de tweede ronde tegen De Musschen. de winnaar Up wardNijmegen II tegen Arnhem I de win naar II. D. M.Leiden tegen Arnhem II en tenslotte spelen Hilversum I en Amsterdam II, die beide voor de eerste ronde vrijlootten, in de tweede ronde tegen elkaar. Houder van den Samovar is Hilversum I. KORFBAL. BESLUITEN VAN HET BONDSBESTUUR. Uit het verslag van de bestuursvergade ring van den N.K.B. putten we de volgen de bijzonderheden Een verzoek van Vitesse (L.), om alsnog den NoordZuid-wedstrijd vast te stellen, wordt afgewezen. Mochten echter op 20 Mei a.s. de twaalftallen van Noord- en Zuid- Holland bij de districtswedstrijden, in de beslissing komen, dan zal de Holland-beker den inzet van deze ontmoeting zijn. De voorbereiding der districtswedstrijden wordt opgedragen aan do heeren J. van AL phen, J. Saarborg en J. J. van der Vrande, terwijl de bondsgedelegeerde de heer N. Broekhuysen wordt aangewezen. De wedstrijden zullen worden gespeeld op het Parkschouwburgterrein te Amster dam. Het Noord-Hollandsch twaalftal speelt in de rood-zwarte kleuren, het Zuid-Hol- landsche rood wit, het Noordelijk twaalftal blauw en het Oostelijke zwart ROEIEN. DE LAGA-PLOEGEN. De voorloopige samenstelling van de jonge ploegen waarmede de De'lflsche stu denten Roeivereeniging Laga in het a.s. roeiseizoen zal uitkomen is als volgt: over- naadsche vier: M. Springer (boeg), P. de Kok, F. L. Postel. W. James Jr. (slag). N. N., stuurman. Jonge Vier: I: P. M. Schoorel (boeg) D. Fermans. G. L. D. van Ditzhuizen, P. Staring (slag). N. N. (stuurman). Jonge Vier II: H. van Doorninck (boeg),P. N. Hoorweg, C. van Ecs, N. N (slag), N. N. (stuurman). Beide ploegen zullen te zamen de Jonge Acht vormen. De Oude Vier wordt na de Paaschvacantie samengesteld. BOKSEN. TUNNEY KRIJGT EEN WEEK UITSTEL. Nu Tunney niet binnen den door de New- Yorksche Bokscommissie vastgestelden ter mijn één der vier tot hem gerichte uitda gingen heeft geaccepteerd, hebben de Du kes hem nog een weck uitstel gegeven. Kiest hij zich in dien tijd geen tegenstan der uit, dan wordt hij geschorst, zegt de „Tel." Een gevecht met Dempsey acht de Boks commissie niet gewenscht in verband met de al te groote materieele belangen, welke aan een dergelijken strijd verbonden zijn. Intusschen wordt gemeld, dat, indien de Dukes dit laatste standpunt blijven hand haven, de Tunney-Dempsey ontmoeting te New-Yersey zal plaats vinden. AUTOMOBILISME. SNELHEIDSWAANZIN. Holland blijft er voor gespaard. Zooals onlangs door ons is gemeld, dacht de bekende Engelsche coureur Campbell er over in ons land een parcours te zoeken voor een nieuwe poging tot verbetering van het wereld-snelheidsrecord. „Auto-leven" verneemt nu, dat Campbell het oog had ge vestigd op een stuk strand ergens in Noord- Holland. Maar aangezien liet slechts zeven mijl lang en niet over de geheele lengte voldoende hard is heeft hij het denkbeeld om het daar te beproeven voorloopig moe ten opgeven. Hoewel hij nog geen bepaalde beslissing heeft genomen acht hij het 't waarschijn lijkst dat een strand in het noorden van Yorkshire (Engeland) zal worden uitgeko zen. Campbell heeft verklaard, dat hij zijn „Bluebird" tot aanzienlijk grooter snelheid in. slaat achtte dan zij in Amerika op Dav- tona Beach bereikt heeft. Het was trouwens ook de moeite niet: 328 kilometer per uur! Verschillende zijner concurrenten blijken het hierin met ons eens te zijn. In Amerika zijn op het oogen- blik èn Duesenberg èn Stutz bezig om wa gens te bouwen, welke in September ge reed zouden moeten zijn en een snelheid zouden bezitten van ongcY. 240 mijl (onge veer 385 K.M.) per uur. En ook in Engeland wordt hard gewerkt om Campbell's record te breken. Majoor Segrave vertelde, dat hij dit jaar de 400 K.M. per uur wil bereiken. Ik heb van een mijner commissarissen Segrave is-directeur van een groote gewa pend beton firma een aanbod van 20.000 pond sterling gekregen voor de vervaardi ging van een renmonster, waarmede ik 400 K.M. per uur zal kunnen bereiken, zoo ver telde hij dezer dagen. Mijn motor is al ont worpen en bestudeerd, en men is thans aan de vervaardiging er van bezig. Veel ideeën zijn van mijzelf afkomstig en het resultaat van mijn ondervindingen met de „Mystery", RECLAME. In Tieleman Dros' Molenalbum vindt ge een bijzonder interessan te beschrijving der verschillende Molentypes. Het is geïllustreerd met 50 in aquareldruk uitgevoerde af- beddingen der mooiste Hollandsche Molens. De albums zijn verkrijgbaar voor 75 ets. bij de winkeliers die onze artikelen verkoopen of tegen Inzen ding van het bedrag aan postzegels bij onze Afdeeling Reclame. De plaatjes ontvangt U door het In zenden van bons. zooals deze voor komen op de verpakkingen dei»: Blikgroentcn, Vieeachconserven, Plats du Jour, Soepen, Pickle*, Jams, Limonades, etc. 6155 VOOR ZATERDAG 31 MAART. Hilversum, 1060 M. 12.00: Politieber, 12.302.00: Lunchmuziek door het Trio Groeneveld 3.50: Italiaansche les •1.305.15: Fransche les 5.156.00: Duitsche les 6.00: Uurslag 6.007.15 Concert door het Omroep-orkest 7.15—* 7.45: Tuinbouwhalfuurtje door dr. J. D. Ruys: Gebruik en onderhoud van vaste planten 7.45: Politieber. 8.10: lsle Zwolsche VARA-avond. Gem. Zangver. „De Stem de9 Volks", Arb. Mandolineclub „Tot steun in den Strijd". Strijkkwartet „Swol" (le viool, 2e viool, altviool en cello). W, Velema, bariton, la. Morgenrood, O. de Nobel; b. Esto memor elegie, Maciocchi (mandoline); 2a. Poëzie, Isr. J. Olman; b. Ecce quomodo moritur, Handel (koor), 3. Strijkkwartet in F. gr. t., Beethoven. 4a. Op het kerkhof, Spoel; b. Van een smeder. Zagwyn (bariton). 5. Rede door den heer H. J. v. d. Vegt: De oprichting der S. D. A. P. in Nederland. 6 Kom uit de dorpen.O. de Nobel (koor). 7. Molenaars dochterken, Andriesse (bariton). 8a. Dorpsfeest en b. Meifantasie, Joh. B. Kok (mandoline) 10.3011.45: VARA-uitzending. Aanslui ting v. d. Cinema Royal te Amsterdam. Or kest o. 1. v. Hugo de Groot. Huizen, 340.9 (na 6 uur 1950 M.) K.R.O. 12 30: Tijdsopgave 12.301.30: Lunch concert door het Trio van Rest. Winkels le Amsterdam 3.4: Kinderuurtje door de dames Ria Mulder en Janny Leeflang en den heer Jac. Suerink 56: Dinermu- ziek 6.6 30: Literair halfuurtje door Willem Nieuwenhuis, Boekbespreking.. Ver volg Dinermuziek 7.7.30: Cursus Hol- landsch door den heer D. G. G. van Ringe- lestein 7.308.00: Spreker: mr. F. Vorstman, uit Haarlem. Onderwerp: De Rijksfinanciën (1ste gedeelte) 8.00 Con cert-avond met medewerking van Wester's Harm.korps. dir. P. J. Kiveron; R.-K. Mandolineclub „Santa Lucia", dir. A. J. P. Hakkenberg van Gaasbeek en mevr. J. F. Else Thole. Spreker: De Eerw. Pater W. Duynstee uit Zenderen. Onderwerp: Het Sexueele vraagstuk. •Daventry, 1600 M. 9.5510.30: De Inter-varsity roeiwedstrijden 10.35: Kerkdienst 1.202.20: Orkestconcert 4.00: Engeland tegen Schotland. Voetbal wedstrijd in Wembley 5.05: Balladen- concert. D. Hart, bariton; H. Arnold, cello 5.35: Kinderuurtje 6.20: Balladen- concert Het „Welsh Miners"-kwartet en H. Arnold, cello 6.50: Nieuwsber. 7.10 Het Welsh Miners' kwartet 7.20: Om- roepcauserie 7.35: Bach's sonates voor viola da Gamba en cembalo 7.45: Boks- causerie 8.05: Operaprogramma. Koor en orkest. M. Bennett, sopraan. H. Sim- monds, bariton 9.20: Nieuwsber. 9.35 Lezing: Road manners 9.50: Nieuwsber. 9.55: „A piccadilly Dally", revue van G. Mc Connel. Koor, orkest en solisten 10.5012.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris". 1750 M. 10.50 11.00* Concert 12.502.10: Klassieke kwartetten 4.055.05: Dansmuziek 8.5011.20: De revue „MaGalène. Ma Bien Aimee", orkest, koor en solisten. Langenberg, 469 M. 12.251.50: Or- kestconcert 5.206.20: Orkestconcert 7.20: „Slimmen der Zeit", „Die Neuc Frau". samenspraak. 8.20: Vroolijke avond. Daarna tot 12.20 Dansmuziek (tus schen 11.20 en 11.50 wielerwedstrijden Dortmund). Königswusterhausen, 1250 M. (Zeesen). I.507.05: Lezingen en lessen 7.30: „Tragaldabas", opera van Eugen d'Albert in 4 acten 9.50: Dansles. Daarna tot 11.50: Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 8.35: Noorsche volksliederen 4.20: Kinder-orkesfconcert 5 20: Vroolijk concert 7.20 „Das ver- wunschene Schloss", operette van K. Millöcker. 10.5011.50: Dansmuziek. Brussel. 509 M. 5.20620: Dansmu ziek 8.20: „Die Walkure", le en 3e acte van de opera van Rich. Wagner. Opgevoerd in het Conservatorium le Luik. -« Jaarvergadering Coöp. Boerenleenbank. Dinsdag j.l. hield de Coöp. Boerenleenbank haar jaarvergadering in de zaal van den heer Kneijber. Voorzitter is de heer G. Zand bergen Wz. Hij heet de leden hartelijk wel kom en opent de vergadering. Nadat de notulen gelezen en onveranderd zijn vast gesteld. komt de hoofdschotel van den avond, het verslag van den kassier over 1927, waaruit we het volgende aanstippen. Het aantal leden was met 3 vermeerderd en was einde 1927 tot 93 geklommen. Het aan tal spaarders bedroeg 241. Bij het begin van het jaar was op de spaarbank ingelegd f. 89.118.83, terwijl in den loop van het jaar ingelegd werd f. 45.042.31, maar terugbe taald f. 49.280.10. Aan het einde van het jaar was de bank dus aan de spaarders f. 84.881.04 verschuldigd. Aan 30 voorschotnemers was in totaal een bedrag van f. 30.155 verstrekt, en 41 reke- ningcouranthouders waren aan de bank ver schuldigd f. 62.614.31. terwijl ze e'en vor dering op de bank hadden f. 6140.57. De commissie tot'nazien der rekening en balans adviseert bij monde van den heer L. Verhaar tot onveranderde vaststelling van rekening en balans, waartoe de vergadering onder applaus besluit. Eveneens wordt be sloten de gemaakte winst, groot f. 691.41. bij het reservefonds te voegen, waardoor dit stijgt tot f. 3864.05. Bij de nu volgende bestuursverkiezing komt geen verandering in het bestuur, want het aftredend bestuurslid G. Zandbergen Wz.. het lid van den R. v. Toezicht W. J. v. Steijn en de plaatsvervangende bestuurs leden IJ. Meurs en G. v. Leeuwen, worden alle met groote meerderheid herkozen. Niets meer aan de orde zijnde, wekt de voorzitter in zijn slotwoord alle leden krachtig op. toch vooral saam te weTken tot bloei van de Bank en onder dank voor de op komst sluit hij de vergadering. VOORSCHOTEN. „De Lofstem". Woensdagavond gaf het Chr. Gemengd Koor „De Lofstem" een uitvoering in de Ned. Herv. Kerk onder leiding van den directeur, den heer S. S. Leppink. Ds. H. P. Fortgens opende deze bijeen komst met een enkel woord en gebed waar na „De Lofstem" het programma opende met „De Heem'len roemen" van Beethoven. In afwijking met vorige uitvoeringen be stond het programma uit een elftal zang nummers, waarna de meeste zonder bege leiding werden gezongen. Reeds het eerste nummer drukte zijn stempel op den geheelen avond, gaf blijk van ernstige studie en bewees een merkba ren vooruitgang van het koor. Was bij een vorige uitvoering een tekort aan mannen stemmen nog wel eens te bemerken, thans klonk het geheel harmonisch en gaaf. In het bijzonder moeten vermeld wor den de nummers „In Mei" van Oilman, jJmmanuër'j bewerkt door C. de W, en OOST-NEDERLAND—WEST-DUITSCHL. De voetbalwedstrijd Oost-Nederland West-Duitschland zal 29 April of 13 Mei a.s. te Arnhem worden gehouden. LAWN-TENNIS. MEJ. WILLS NAAR ONS LAND. Met mej. Ryan als partner. In aansluiting op het onlangs verschenen Amerikaansch bericht, dat mej. Wills in Amsterdam een wedstrijd zou komen spe len, wordt gemeld, dat een telegrafisch ver zoek bij den N.L.T.B. ingekomen is om een wedstrijd voor mej. Wills en partner (waar schijnlijk mej. Ryan) te organiseeren. Tijd en plaats van dezen wedstrijd zul len uit den aard der zaak nader door den N.L.T.B. worden geregeld, evenals de keuze van de speelster, welke naast mej. Bouman ons land zal vertegenwoordigen. VERGADERING VAN HET WESTELIJK DISTRICT. Onder leiding van den heer H. M. Boot heeft het Westelijk district van den N.L. T.B. zijn jaarvergadering in Den Haag ge houden. Het aantal vereeDigingen dat ver tegenwoordigd was, was belangrijk grooter dan op vorige districtsvergaderingen. Een uitvoerige discussie, ingeleid door een voorstel van den heer Vreedenburgh om de saldi van de voor de districten uitge trokken bedragen te blijven bestemmen voor de districten, heeft tot resultaat dat voorgesteld zal worden om de bedragen voor de districten te verhoogen. Algemeen is men van oordeel dat dit tot groote werk zaamheden kan leiden. Tevens zal dan een werkplan worden opgesteld en ingediend. Een belangrijk onderdeel van dit werk plan zal ingenomen worden door jeugd wedstrijden. Er zal een schema van wedstrijden wor den opgesteld voor de verschillende dis trictskringen en dit schema zal als eind doel hebben de jeugdkampioenschappen, die even als verleden jaar weer zullen wor den gehoudf.n. Aangaande het voorstel op de bonds- agenda om een lijst samen te stellen van officials waarvan er een in elk wedstrijd comité zitting moet hebben (te kiezen door de vereeniging) was de vergadering van oordeel dat er van de bedoeling om con trole uit te oefepen en leiding te geven meer resultaat verkregen zal worden, wan neer door het districtsbestuur zulk een of ficial wordt aangewezen. Een voorstel dienaangaande zal op de vergadering worden gedaan Het districtsbestuur werd samengesteld uit de heerenH. Boot (kring Amsterdam) voorzitter; H. Schram de Jong (kring Den Haag) secretaris; Brouwer (Leiden); mr. Hoyer (Rotterdam); v. Maanen (Utrecht); mr. Jonker (Gouda); K. Broese van Groe- nou (llaarIr- -x- Van Keeken (kring Alk maar); J; V; q. xiagen (Hilversum).

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 13