ransits COLPORTEUR Bakkersknecht Vrij Kath. Kerk W. v. d WIJNGAARD ZONEN NAASTER „Mercurius" Loopknecht KERK- EN SCHOOLNIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. RECHTZAKEN. KUNST EN LETTEREN. Winkeljuffrouwen Ëiiiiii«iii!iwniiiiDiflnniiiiiniiniii!ninii«ini!»ii! KLEERMAKERIJ H. C, SORMANIE 1 Colbert Costuums naar maat 75 gu'öen Van EnoeFs Wijnen Doezasiiaat 11 - Lage Rijndijk 27 - Oianjeyiachl 71 DOET ÜWV00R0EEL lappen vaiat 60 ct. p p Onderbreking NED. HERV. KERK. Beroepen le Metslawier c.a.: M. Rosber gen, te Uitgeest. Aangenomen naar Spannum c.a.: E. A. Lazonder, le Warns; naar Rotterdam (Char- lois): ds. J. C. H Romijn, te Workum. Bedankt voor Akkrum: H. Hupkes Sr., te Zwaagwesteinde. QEREF. EERKEN. Beroepen le Deventer: B. W. Seinen, te Opperdoes. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Nieuw-Beierland: A. v. Dijke, te Kalamazoo (V.-S.). Bedankt voor Aagtekerke: M. Holman, te Krabbendijke. PROF. KORTE WEG 80 JAAR. Een overricht zijner verdiensten. Prot. Dr. Hendrik de Vries te Amsterdam schrijft ons: Op morgen 31 dezer bereikt prof. dr. Diederik Johannes Korteweg, oud-hoog leeraar in de Wiskunde en de Theoretische Mechanica aan de Universiteit van Amster dam. den 80-jarigen leeftijd, en hoewel hij een afkeer heeft van alle huldebetoon, en volgens zijn eigen woorden „slechts in de schaduw kan gedijen", mogen op dezen dag enkele sobere opmerkingen over zijn persoon en zijn werk niet ontbreken. Hij werd ge boren te 's-Hertogenbosch op 31 Maart 1848, studeerde te Delft en te Amsterdam, en was de1 eerste die na de omzetting van het aloude Athenaeum lllustre in 'n Univ. aan deze laatste promov. lot doctor in de Wis- en Natuurkunde (op 12 Juli 1878), op een proefschrift, getiteld: „Over voorlplantmgs- snelheid van golven in elastische buizen". Zijn promotor was de physicus. Van der Waals, terwijl de andere faculteitsleden ■waren Matlhes, Berlin, Gunning, van Pesch, Hugo de Vries en Stoeder; de chemicus van 't Hoff was lector. Hij verwierf den doctors titel cum laude, en na enkele weinige jaren werkzaam te zijn geweest bij het M.O. als leeraar aan de R. H B. S. le Tilburg en de gemeentelijke II. B. S. te Breda, werd hij reeds op 25 Juli 1881 benoemd tot hoog leeraar aan dezelfde Universiteit waar hij nog zoo kort geleden gepromoveerd was, en die hij trouw gebleven is tot op het oogem- blik dat de wet hem dwong heen te gaan. Intusschen werd door zijn aftreden als hoogleeraar de band met zijne aima mater allerminst verbroken, zoomin als de band losser werd die hem bindt aan de Konink lijke Akademie van Wetenschappen op het Trippenhuis, alwaar hij door het bereiken van den 70-jarigeta leeftijd overging tot de „rustende leden". Nadat de jonge hoogleeraar op den lOen October 1881 zijn intrede gedaan had in de Faculteit door het uitspreken zijner inau- gureele rede „De Wiskunde als hulpweten schap", werd hij al spoedig de stille, maar gewaardeerde medewerker en wiskundige raadsman van de groote Nederlandsche physici, inzonderheid van zijn promotor Van der Waals, en het belangrijkste wat hij op zuiver wiskundig terrein gedaan heeft, n.l. het opstellen van de theorie der plooi- punlen van gebogen oppervlakken, Is geïn spireerd door de eigenschappen van het zoo genaamde „psi-oppervlak" van V. d. Waals, met behulp waarvan derce langs thermody- namischen weg wist door te dringen in de verschijnselen die zich voordoen bij meng sels van twee stoffen. Maar het eigenlijke levenswerk van Korteweg is te zoeken in de uitgave der werken van Christiaan Huygens vanwege de „Hollandsche Maatschappij van Wetenschappen te Haarlem, een onderne ming die. met de uitgave der verzamelde werken van Leonhard Euler door de „Srhweizerische Nalurforschende Gesell- schaft". eenig in haar soort is door de vol strekte volledigheid die hier wordt nage streefd en bereikt, en waarvan Korteweg tot nauwelijks een jaar geleden de ziel geweest is-, bij gelegpnheid van zijn 25-jarig profes soraat heeft de ..Hollandsche Maatschappij" hem dan ook als teeken barer dankbaarheid bij monde van haar Secretaris Bosscha de kostbare Huygensmedaille vereerd. Voorts is hij ridder in de orde van den Nederland- schen Leeuw, en drager van het Legioen van e«r. hem door de Fransche Regeering ge schonken voor de hulp die hij de uitgevers van de wtTken van Descarters verleend heeft bij het bewerken van de correspondentie tusschen Huvgens en Descartes Ook bij de meest fragmentarische kenschetsing van Korteweg zou het onvergeeflijk zijn le zwijgen over zijn verdiensten jegens het aloude Wiskundige Genootschap ..den onver moeide arbeid komt alles te boven", dat hij sedert 1865 in allerlei functies gediend heeft, waarvan hij verscheidene malen Voorzitter geweest is, en dat hij ook thans nog aan zich verplicht ais Inspecteur der voorbeeldig in gerichte boeker: en lid van de Redactie van het „Nieuw Archief voor Wiskunde" om van diensten van anderen aard. die samenhan gen met het „to be or not to be" althans met al of niet handhaving van het Genootschap op het tegenwoordig peil. nu maar te zwij gen. En tenslotte is hij jaren lang directeur geweest van het Regionaal Bureau van den Internationalen Wetenschappelijken Catalo gus. een grootsche onderneming, die dpor den oorlog uiteen is geslagen. ALPHEN. In het Nutsgebouw gaf Woensdagavond de tusschenklas van de Chr. Zangvereen. „Hosanna" haar jaarlijksche uitvoering. De leiding van deze onderafdeeling berust bij den heer J. M. Kouwenhoven te Bodegraven, die zijn jongens en meisjes zulk een oplei ding geeft, dat zij later op waardige wijze groot Hosanna's naam hoog zullen houden. De avond van gisteren wees hier voldoende op. De aanwezigen hebben werkelijk ge noten. De belangstelling was niet buiten gewoon. Onder het vee van den landbouwer v. T. alhier is mond- en klauwzeer uitge broken. BODEGRAVEN. Jaarvergadering Fokver. „De Vooruitgang". Op de gehoudeD 19e jaarvergadering van de Rijnlandsche fokvereeniging de „Vooruitgang" alhier werd door den con troleur, den heer G. v. d. Welt een verslag uitgebracht van zijn werkzaamheden. Deze gaf daarbij een typeerend staatje van de resultaten die bij voortdurende controle kunnen worden verkregen. Ais normen wer den genomen de veestapels van hen, die reeds vanaf 1900 lid der vereen, waren en van hen, die nog slechts twee jaar tot de vereen, behooren. Enkele vergelijkende cijfers laten wij hier volgen. De vaarzen van de eersten gaven in 302 dagen 3117 K.G. melk met 3.f>6 pt't. vet die van de laatsten in 291 dagen 2543 K.G. melk met 3.28 pCt. vet; een verschil alzoo van 574 K.G. Schotten van de eersten gaven in 298 da gen 3810 K.G. melk met 3.50 pCt. vet; die van de laatsten in 286 dagen 2916 K.G. melk met 3.30 pOt- vet 4-jarigen van de eersten in 305 dagen 4301 K.G. melk met 3.42 pCt. vet, van de laat sten in 293 dagen 3576 K.G melk met 3.21 pCt. vet, terwijl 725 5-jarige en ouderen van de eersten in 310 dagen 5010 K.G. melk met 3.48 pCt. vet, van de tweeden m 305 dagen 4167 K.G. melk met 3.24 pCt. vet; verschil 843 K.G. Gemiddeld van alle koeien van de eer sten in 394 dagen 4259 K.G melk met 3.48 pCt. vet en van de laatsten in 294 dagen 3300 K.G. melk met 3.32 pCt. vet. Verscnii alzoo in totaal 959 K.G melk. Deze cijfers bewijzen wel heel sterk de noodzakelijkheid van voortdurende controle op de veefokkerij. Burgerlijke Stand. Overleden: Hendrik Snijders, 74 jaar, gehuwd met M. Beekenkamp. Cornelia Buitelaar 26 j. Ondertrouwd: F. J. G. Carsjens, 27 j. en J. J. Beyen 24 j. H. C. de Bruin 27 j. en A. van Holst 28 j Gevestigd- G. Oostveen, dienstbode, van Barwoudswaarder. T Ververs en gezin, winkelbediende, van Oegstgeest. M. C. Hoek, dienstbode, van Leiden. B. van den Heuvel, zonder beroep, van Gouda. K. Haveman eD gezin, arbeider van Smil- de. S. van Asselt, slagersknecht, var Alphen a. d Rijn. W. G. Groenen, dienstbode van Gouda. Vertrokken: M. F. D. Verboom, boeren knecht, naar Nieuwkoop. S. W Schou ten, kinderjuffrouw, naar Hillegom. ,J. Otten, los werkman, naar Barneveld. B. van der Poorte. dienstbode, naar Oost- voorne. L Schouten en gezin, arbeider, naar Alphen a. d. Rijn. E. C. Spruyi, zonder beroep, naar Laag Nieuwkoc|>. Aan de Waag van den heer D. Coupe rus werden deze week 7 geweldige varkeus gewogen. Verschillende slagers, de aanwe zig waren, verklaarden nog nooit derge lijke dieren gezien te hebben, terwijl de waagmeester en een oude bediende, die al tientallen jaren de wichten aanteekenen, een gewicht als dit nooit vaststelden. De dieren wogen gezamenlijk 5476 pond, dus bijna 800 pond pei stuk. Zelfs woog een acr dieren niet minder dan 840 pond. Mesters waren de heeren Gebr. van Leeuwen, var kenshandelaren te Nieuwerbrug (gem. Bo degraven). De heer Jac. Veerman alhier slaagde aan de Handelshoog©school te Rotterdam voor het doctoraal examen Handelsweten schappen. Mej. J. Burggraaf, onderwijzeres aan de Verhoeff-Rollmansohool werd in gelijke betrekking benoemd aan een Chr. school te De Bildt en heeft deze benoeming aange nomen. Plotseling is overleden'mevr. wed. J Th. van Ghesel Grothe, de eigenares van het bekende buiten „Klein Rhodus" aan de Noordzijde. De jaarvergadering der Chr. Scholen benoemde n de plaats van de aftredende heeren N Hoogendoorn en J. van Dam, de heeren Jac. de Bruin en J. M. Pfauth. Donderdagmorgen vond de teraarde bestelling plaats van het stoffelijk over schot van mej. Buitelaar, alhier, een der meest verdienstelijke leden van de Chr. Zangvereen. „Hosanna" te Alphen a. d. Rijn. Het grootste deel der leden dezer vereen was daarbij aanwezig, terwijl de mannelijke leden als dragers fungeerden. Verschillende kransen dekten de baar. HAZEP.SWOUDE. Uit goed ebron vernemen wij dat er aan den Rijndijk ernstige pogingen worden aangewend door de leden van de Ned. Herv. gemeente, om zich van de Hazerswoudsche Hervormde gemeente af te scheiden en zich te voegen bij de Herv. eemeente van Koude kerk. De groote afstand, die afgelegd moet worden om op het Dorp de kerk te bezoeken, moet daarvan de oorzaak zijn. Op een lijst die voor dit doel aan den Rijn dijk bij de leden der kerk circuleert, is flink geteekend. De verkoop van 62 schapen, welke ten voordeele der R.K kerk op het Dorp zijn ge weid, heeft opgebracht de som van f. 271.0. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrika Johanna, D. v. R Uithol en T. Ravensbergen. Hendrik Adriaan, Z. v. A. van Tilburg en B. Bau- man. Dirkje, D. v. F Leks en S, van Klaveren. Elisabeth M&ria, D. v. H. v. Leeuwen en J. de Vos. Veertig vette varkens van den melk boer v. d. S. welke door het mond- en klauwzeer aangetast waren, werden op het gemeentelijk abattoir alhier afgemaakt. Een niet geringe schadepost. LEIDERDORP. Gemeenteraad. De installatie van den bnrnemeester benaald De Middenstraat herdoopt Be- lasHnnsaken. Voorzitter: Wethouder G. A. de Bruijne. Alle leden aanwezig. De voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen der vorige ver gadering worden gelezen en goedgekeurd. Wordt ter tafel gebracht en gelezen: Een afschrift van het K. B., houdende benoeming van den heer K. Brug, tot bur gemeester dezer gemeente. In verband daarmede, deelt de voorzitter mede, dat de installatie vermoedelijk Dins dagmiddag a.s. zal plaats hebben. Eeu verzoek van de Middenstraatbewoners om die straat den naam Dokter van Rhjjn- straat te geven. Aangezien niemand tegen deze verandering bezwaar heeft, zullen B. en W. te zijner tijd den naam veranderen. Een schrijven van den Nederl. Aannemers- bono, inzake afschaffing der borgstelling b£ aanbestedingen, arbitrage in alle geschil len, verlenging van den opleveringstijd in- gevai van werkstaking of uitsluiting. B. en W. adviseeren bij het opmaken van bestekken dienovereenkomstig te handelen. Na eenige bespreking wordt hiertoe met algemeene stemmen besloten. Een schrijven van de Stedelijke Fabrieken van Gas en Elektriciteit te Leiden, waaruit blijkt, dat men bereid is de elektriciteitskabel in Achthoven met 311 M. te verlengen, tegOn een vergoeding van f.684 in eens en een jaarlijksch gegarandeerd stroomverbruik V3n 1000 K.W.U. B. en W. stellen voor hier niet op in te gaan, daarbij het eens ingenomen standpunt handhavende om geen gelden voor aanleg van electriciteit be schikbaar te stellen, daar waar reeds gas aanwezig is. Na breedvoerige bespreking wordt beslo ten te probeeren aannemelijker voorwaar den te verkrijgen. Een schrijven van het Algemeen Arm bestuur te Alphen a. d. Rtfn, houdende voorstel tot gezamenlijk dragen van aan een persoon te geven onderstand. Na breedvoe rige besprekingen stellen B. en W. voor te besluiten om aan de voorgestelde regeling medewerking te verleenen, wanneer dit uit een in te stellen onderzoek blijkt noodzake lijk te zijn, en hoogstens voor één jaar. Conform het voorstel besloten. Daarna is aan de orde de wijziging van de verordening op de plaatselijke inkomsten belasting. In afwijking van het voorstel KlaverVervark, stellen B. en W. voor den aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud voor hoofden van gezinnen te bepalen op f. 700 en voor ongehuwden op f. 600, ter wijl de kinderaftrek wordt bepaald op f.75 voor elk kind beneden 16 jaar. Hoewel de heer Klaver gaarne een hoo- geren aftrek zou willen, kan hij zich met het voorstel van B. en W. vereenigen, dat met algemeene stemmen wordt aangenomen. Vervolgens wordt op voorstel van B. en W. besloten, in verband met de verlaging welke de rijksinkomstenbelasting zal onder gaan, het aantal opcenten op de hoofdsom dier belasting te verhoogen tot 125, hetgeen geen verhooging van belasting beteekent. BÜ punt 4 der agenda stellen B. en W. voor het percentage der plaatselijke inkom stenbelasting, evenals vorig jaar, te bepalen op 2, waartoe wordt besloten. Daarna stellen B. en W. voor van enkele peiceelen aan den Zijldijk de huurgasleiding van Leiden over te nemen, waardoor de mogelijkheid geopend wordt, dat in de be trokken perceelen electriciteit kan worden aangebracht. Met algemeene stemmen wordt hiertoe be sloten. Vervolgens heeft vaststelling plaats van eenige pensioensgrondslagen. Op voordracht van B. en W. wordt daarna voor de Ambtenaren van den Burgerlijken Stand een verdeeling van werkzaamheden vastgesteld. Alsnu is aan de orde de benoeming van een eerste-ambtenaar van den Burgerlijken stano en bevelen B. en W. als zoodanig daar voor aan de heeren K. Brug en C. de Graaf. De heer K. Brug wordt met algemeene stemmen gekozen. Vervolgens wordt-, in verband met het ontslag van de schoonhoudster van het Raadhuis, wegens huwelijk, voor het schoon houden van het raadhuis een bedrag van L2Ch' vastgesteld en als kosten voor huia- hrudelijk bestuur L100 per jaar. De rondvraag, niet opleverende, sluit de voorzitter de vergadering. In de gehouden vergadering van inge landen van den Stadspolder, is in de plaats van wijlen den heer G. v. d. Valk Bouman tot voorzitter gekozen de heer Tj. Kuipers en tot secretaris de heer B. G. Corts. WADDINXVEEN. Als tijdelijk onderwijzer aan dc Chr. school (Kleikade) alhier, is benoemd de heer W. J. Rutgers, te Varsseveld. Ds. H. A. de Geus hoopt Zondag 99 April a.s., des avonds te zes uur, van de Ned.-Herv. Gemeente alhier, afscheid te nemen. De intrede te Huizen (N. H.) volgt dan D. V. Zondagmiddag 6 Mei d.a.v., na des morgens bevestigd te zijn door den plaatselijken predikant ds. L. B. Holland. DOODSLAG. Op 18 Jan. j.l. speelde zich in het woon wagenkamp te Breda een drama af. Een 24- jarige koopman leefde al reeds eenigen tijd samen met een vrouw in een woonwagen te Geertruidenberg. Den laatsten tijd kreeg de man echter sterke vermoedens, dat zijn buurman, eveneens een woonwagenbewoner, zijn vrouw het hof maakte.en toen de vrouw op dien Januari-dag met haar twee kinderen naar Breda ging om haar zieke moeder te bezoeken in het woonwagenkamp, ver trouwde de man de zaak niet en trok hij haar achterna. Des avonds aangekomen in den woonwagen der moeder, trof hij de vrouw aan in gezelschap van den buurman. Na eenige woorden trok de jaloersche man een mes en bracht den buurman drie 9leken too. De getroffene was onmiddellijk dood. Het laatste bedrijf van dit drama is heden voor de arrondissementsrechtbank te Breda behandeld, waar de woonwagenbewoner terecht stond, beschuldigd van doodslag. De verdachte beweerde, dat de verslagend hem met een me9 in de hand gestoken had. Dat hij zich aan zijn eigen mes zou hebben verwond, kan verdachte zich niet herinneren De hoofdinspecteur van politie te Breda trof den verdachte aan op het politiebureau, waar deze hem een bloedig mes overhan digde. Hem heeft verdachte medegedeeld, dat de wond aan de rechterhand ontstaan was door hel mes van den ander. Verdachte hield ook nu vol, dat de ander eerst had ge stoken. De officier van justitie achtte den ten laste gelegde doodslag bewegen en eischte een gevangenisstraf van zes jaar. Uitspraak 12 April. BELASTING-ONTDUIKING. Het O. M. bij de rechtbank te Leeuwarden eischte tegen een 30-jarigen veehouder uit Oosterwierum die ongeveer f. 2500 te weinig als inkomen had opgegeven, f. 1000 boete en tegen een 48-jarigen veehouder te Jor^ werd, die f. 8000 te weinig als inkomen op gaf en ontkende, een maand gevangenis^ straf. „Astra". Het April-nummer van Astra" brengt van A. Defresne een transformatie-schets „De Hemel op Aarde", geïllustreerd met verscheidene foto's van onze actrice Char lotte Kohier, die hierin heeft „gejongejand". Dr. Adolf Friedemann vertelt over „Het Heilige Paaschvuur" bij mooie foto's van Jerusalem. In de „Herinneringen" van Max Blokzijl lezen wij ditmaal hoe hij bij het uitbreken van den oorlog afscheid nam van zijn trouwen makker Pisuisse. Een „hondsch verhaal" is de schets „Onder Honden" van Nono, die zich ontpopt als dierpsycholoog. Verder bevat dit nummer goede novellen ■kan Jan R. Th. Campert, Ellen Forest en Marjorie Bowen. De humor is vertegen woordigd door bijdragen van W. W. Ja cobs en Booth Tarkington. Van Alexander de Haas is een vlot liedje opgenomen. De filmmedewerker causeert over allerlei nieuwtjes uit Hollywood. Bij de foto's o.a. Adriaan v. d. Horst, Enny de Leeuwe en filmsterren van velerlei nationaliteit, waaronder ook de eerste Hol landsche, Jetta Goudal. „Wil en Weg." Het Maartnummer opent met een citaat uil Ibsen anno 1874. Dan vertelt A. M. v. d. Laar Kraft van de Kaiuala, een bundel oud- Finsche liederen, in 1835 verschenen. Dr. P. Endt vervolgt de hoofdlijnen der Socio logie. Dan- een reisbrief uit Malakka. L, Simons schrijft over boek en zelfstudie. Van Strindberg: De bewuste wil in de we reldgeschiedenis. Prof. Jespersen vervolgt zijn Oorsprong en Ontwikkeling der Taal Herman Hana bespreekt de kunstbijlage (Moeder en Kind van Brekelenkam). ZONDER EENIGEN BIJSMAAK 2073 Afdeeling HEERENMODE- EN LINGERIE-AFDEELING kunnen nog eenige aan komende geplaatst worden. Zich persoonlijk aan te melden: 6185 S. H. C. SMITS ZOON PRINSESSEKADE BREESTRAAT 150 - TELEFOON 1280 Vraag de Stalencollectie van „TRAVELtAR 1 WEEDS" i-'il 6173 Credietmagazijn le Leiden vraagt een goed ingevoerden Colporteur op salaris met provisie. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 6162. Mevr. H. G. HAENTJES POORTMAN, Zijdeweg 39, Wassenaar (bij halte lijn 3 en Dierentuin-Leiden) vraagt tegen 1 Mei een NETTE DIENSTBODE kunnende zijn door hun kwaliteit steeds de Goedkoopste. 4 Proeffles- schen prima Wijnen tijdelijke reclame voor slechts I. 2.50. Haariemmerstr. 24 TELEF. 1743 LEIDEN. 5181a v. d. en n„ zelfst, koken er werken. 6154 GEVRAAGD. Langstr. 3, Wassenaar 6152 ZATERDAG 31 MAART 's avonds te 8 nm Muzikale -Wijdinqsstonde in de BONIFACIUSKAPEL, Stille Rijn la. Toegankelijk voor iedereen, 's Avonds te hali negen Lof. 6156 TEL. 214 TEL. 214 BANKETBAKKERIJ Een extra fijn koekje is ons Kuikenboutje 18 cl. per ons Het laatste nieuwtje is Vogelnestjes 18 et per ens De alom bekende taaie Bitterkoekjes 35 ct p halfpond Juliana- staafjes, Kattetongen, Kletskopjes, Kleingoed. Sprits, Sneeuw- wafeltjes 25 ct p halfpond Prima Bruidsuikers 25 en 35 ct. per halfpond Gebakjes 7 ct. p stuk Taarten vanaf f. 1 50 IN ONZE WINKELS KOOPEN BETEEKENT IETS GOEDS VOOR WEINIG GELD. 5635 6203 in de Vleeschhouwerij en Spekslagerij van H. v, d. VLIET Kraaierstraat 16 nabij de Hoogewoerd. Alles van eigen slachting. 6194a gevraagd voor één dag in de week. 5185a Rijnsburgerweg 90. Rijwielhandel Ontvangen Zër.uif.jj Simplex- en Mercuric Rijwielen Prijzen voor 1928 weer sterk verlaagd. Simplex-rijwielen vanafI. 67.<>0 Mercnrias-rijwielen vanaf- 60.00 Transport-rijwielen, compl. m Danlop- Transportbanden vanaf- 70.00 Iste klas reparatie-Inrichting voor alle fabrikaten Hoekhuis - Piete<skerkgracht 2a 6191 Op ZONDAG 1 APRIL a.». zal in de buurtschap „DE ZILK" van 3 uur voormiddag tot 3 uur namiddag, in het overige deel van NOORD- WIJKERHOUT en in VOOR HOUT, NOORDWIJK en WARMOND van 11 uur voormiddag tot 3 uur namid dag de toevoer van electri- schen stroom onderbroken zijn. 6149 DIRECTIE UCHTFABRIEKEN LEIDEN. gevraagd voor direct. Aanbie dingen a«n ons Kantoor: Si Jorbsteeg. 6168 SPx/iftTER Diverse soorten SI ij P- en Aanzet-Appaiaten voor uwe botte Gilletle-mesjcs. Grnotsla keuze bij GEBRS. SUSAN, Haarlemmerstraat 3941. 6186 3—3

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10