Nelson Rijwielen SEIZOEN- VERKOOPSTERS Bericht van Inzet r Kinder - Confectie Kleine Heerenhuisjes CAFE EIGENZORG - STATIONSWEG 29 BERICHT VAN INZET UIT DE OMSTREKEN. herenhuis met tuin NV 8ouw Maatschappij AOA III Gevraagd Geheel nieuw voor Leiden AALSMEER. - De bloemeuüuiuieiaar K. te Oosteinde bleef met zijn hand vastzitten, doordat hij met een ring aan zijn vinger, achter een voorwerp bleef haken, toen hij uit zijn auto wilde springen Op zoo ernstige wijze werd de hand verwond, dat op dokters advies de man onmiddellijk naar het Acad Zie kenhuis te Leiden moest vervoord worden. Voor de groote Aalsmeersche Bloemen Tentoonstelling is door H M de Koningin beschikbaar gesteld een groote zilveren medaille, door H. M. de Koningin-Moeder 'n zilveren medaille en door Z. K. H. den Prins der Nederlanden een groote zilveren medaille. Het alhier aan den Uiterweg geves tigde Ondersteuningsfonds, ten doel heb bende weduwen, die in behoeftige omstan digheden verkeeren, te steunen, heeft over 1927 uitgekeerd f. 1020.72. De ontvangsten waren f. 10.4067, zoodat er 'n batig saldo is van f. 19.92. Men beschikt thans nog over een totale reservekas van f. 1001.89. Aan 6 weduwen werd regelmatig steun ver leend. De vereen, telt 319 leden en 49 donateurs. HAARLEMMERMEER. Dz. Heijeleest Vrijdag had voor de leerlingen van de Openbare lagere school no. 6 te Abbenes het jaarlijksch Heijefeest plaats. Nadat een bezoek was gebracht aan het graf van wijlen den bekenden dichter en kindervriend Dr. J. P. Heije en een paar Heijeliedjes waren gezongen, werden de kinderen bij terugkeer in de school op ver snaperingen getrakteerd, terwijl zij 's mid dags aangenaam werden bezig gehouden piet spelletjes enz. Landbouwwin ter school. Vrijdag werd onder belangstelling van velen liet overgangsexamen en de openbare les gehouden van de leerlingen der christe lijke landbouwwinterschool te Hoofddorp. Van de eerste naar de tweede klasse kon den overgaan 14 leerlingfen. Het einddiplo na werd uitgereikt aan de navolgende leerlin gen: P. J. van Andel. te Houlrakuolder. A. Biesheuvel Am*, te Houtrakpolder. H. de Ruiter, te Haarlemmermeer; E. Klein, te Amsterdam, C. J. van der Bijl. te Zonne1- maire. A. L. Breure, te Haarlemmermeer; H. W. Mostert te Bussum, A G. van Strien te St. Philipsland (Anna-Jacobapolder); F. R. Zuidveld te Loppersum; Jac. Tenzen. te Haarlemmermeer. W J. de Wilde, te Alk maar; Jac. W. Bakker, te Oldehove en L. W. .Waltman, te Aalsmeer. HILLEGOW. Burgerlijke Stand. Bevallen: H. M. BerkKuipers, Z. H. HollemanJonkers, D. G. BaklerBout, Z. M. A. TurkenburgKroon v. Diest. Z. G. W. WitternanMeskers, Z. G. W. Borgersv. d. Staay, Z. J. E. Veelen- turfSeysener, Z. Overleden: A. Heemskerk 64 j. C. de Haan m. 80 j. De „Stem de9 Volks" zal Maandag avond a.s. een uilvoering geven onder lei ding van haar directeur, den heer J. Post Behalve door de heeren Stoffer (viool) en P. Post (piano) zal er ook medewerking ver leend worden door een tooneelclub. Er is dus voor afwisseling gezorgd. KATWIJK. "ergerlijke Stand. Geboren: Lijsia Cornelis. Z. van P. de Vries en A, van Vliet Gijsbert, Z. van Kr Haasnoot en L. van dden Oever Mar- jola Geertruida Sara, D. van J. M. de Vries en L. Hamburger Jacobus, Z. van J. Kor- pelshoek en L. A. Minnee Geertje, D. van J. van den Berg en P. Kraijenoord Wil lem, Z. van W. Ros en G. van Dijk Cor nelia Sofia, D. van H. A Aanhannen en A. M van Ass Jacoba, D. van W. v. Dijk en G Dulfer Jacobus, Z. van B. van Rijn en M. van Duijvenvoorde Cornell's, Z van D. van Duijvenbode en J C v d. Oever Arie. Z. van D. van Duijvenbode en J. C. van den Oever. Overleden Dirk van Duijn 1 j., Z. van A van Duijn en A van Duijvenbode Errnpje van der Luijt 58 j.. echtgonoote van P van Duijvenvoorde Jacob Wassenaar 45 j., echtgenoot van J Verbeek Antje van der Boon 83 j., weduwe van P. van der Meij. Ondertrouwd Jacob Zwaan en Adriana Johanna van Tilburg Leendert Zwanen burg -en Maartje Barnhoorn. Huwelijken: Geene. In het gemeenleraadsverslag lezen we dat adressen zijn ingekomen van de R K. Hanze, aid. Katwgk a. d. Rgn, en van de Christ Middensiandsvereeniging, betref fende het heffen van leges aan venters. Het adres was alleen van de Christ. Mid denstandsver. KATWIJK - AAN-ZEE. In „Casa Cara" vergaderde Vrijdag avond de vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer. De voorzitter, de heer J. van Hettinga Tromp opende de vergadering met een kort welkomstwoord. De notulen jaarverslagen van secretaris en penningmeester gingen zonder discussie onder den hamer door. De rekening van dezen laatste sloot met een klein batig saldo. Bij de verkiezing van twee bestuursleden werden de aftredenden herkozen. Mededeeling werd gedaan dat de ver eeniging dit jaar 30 jaar bestaat en dat de statuten weer Koninklijk goedgekeurd waren. Na eenige besprekingen besloot men wederom in den zomer een strandfeest te houden. Bg de rondvraag werd nogal gesproken over het voorstel bij den gemeenteraad,, omtrent het vóór 9 uur 's morgens „vrij" baden in zee zonder badkoets. Overigens leverde de rondvraag niets der vermelding waard op, waarna de voor zitter te kwart over tienen de vergadering op de gebruikelijke wijze sloot. Men zal begrepen hebben, dat ons opschrift boven het artikeltje over ds. Pras foutief was. ds. Pras is immers niet Geref., doch Ned. Herv. predikant. KATWIJK AAN DEN RUN. Tuinbonwcnrsüs. Vrijdagavond werd de laatste les van den Tuinbouwcursus gehouden. Met de leeraren, de heeren C. A. Allers, W. Hartman en A. de Vos, benevens een 25-tal leerlingen was aanwezig de Commissie van Toezicht, de heeren Nic. Bos en J. v. d. Perk en het hoofd der R.-K. school, waarin de cursu^ gegeven was, de heer Castenmiller. De heer Allers sprak een woord van welkom tot de aanwezigen en sprak er zijn blijdschap over uit, dat ook aanwezig was de heer Castenmiller, omdat hem hierdoor zoo'n goede gelegenheid gegeven was zgn dank te betuigen voor het gebruik van zoo'n mooi gebouw, hetgeen er ongetwijfeld toe had meegewerkt om dezen cursus zoo goed te doen slagen. De heer Allers gaf dan een algemeene les in scheikunde, de heer De Vos in plant kunde, tenvgl de heer Hartman de leerlingen bezighield met bollen- en groententeeit, waar bij de leerlingen gelegenheid hadden te toonen wat hun in dezen cursus reeds was bijge bracht aan nuttige kennis. Dan nam de heer Allers weer het %woord om zgn voldoening uit te spreken voor den aangenamen werkkring, dien de leeraren hadden gehad in de eerste helft van dezen cursus, die den volgenden winter zal worden voortgezet. Wel zgn er in den loop van den cursus enkelen heengegaan, doch het aantal, dat den geheelen cursus heeft gevolgd, stemt tot tevredenheid. Er is thans door den zuren appel heengebeten; langzamerhand is men wel tot de overtuiging gekomen, dat een dergelijke cursus onontbeerlijk is voor iemand, die iets verder wil komen. Aan den cursus is ook verbonden een excursie. Besloten wordt in den loop der maand Mei eens een kijkje te gaan nemen in het West- land. De heer J. Heemskerk Az. sprak namens d? leerlingen een woord van dank en bood den heer De Vos namens do leerlingen een boekwerk aan, waarvoor de heer De Vos woorden van hartelgken dank uitsprak. De heer Nic. Bos dankte namens de oommissie van toezicht de leeraren voor hun toewijding bg hun taak Als de leer- lmgen het hun geleerde inprenten, zgn ze on getwijfeld ver voor bij anderen. Spr. zegde ook nog woorden van dank aan het R.-K. schoolbestuur en sprak de hoop uit, dat ook een volgende maal op dezelfde medewer king gerekend mag worden. Me* Gods besten zegen toe te wenscben, een woord van dank en een „tot weerziens" verklaarde de heer Bos den cursus officieel gesloten. NOORDWIJK. Bloembollencultuur. Alhier vergaderde de afd. Noordwijk van Bloembollencultuur In hotel Royal Bij ont stentenis van den voorzitter werd de verga dering gepresideerd door den heer C Ver- weij Na een kort welkomstwoord werden de notulen voorgelezen en ongewijzigd vast gesteld. Zeer gunstige mededeel in gen werden ge daan over de werkzaamheden der commis sie voor vaartverbetering Een ingekomen schrijven van Coöpex over het vervoer van bloembollen in den drukken tijd werd voor kennisgeving aangenomen, daar belanghebbenden zelf de noodige in lichtingen wel aan Coöpex zullen hebben verstrekt of zeker zullen verstrekken Thans was aan de orde de verkiezing van een bestuurslid, daar een vacature was ont staan door de benoeming van den heer J C. v d Meer tot voorzitter Gekozen wordt de heer Joh van Konijnenburg Alsnu kwam in behandeling de beschrij vingsbrief der 159e algemeene vergadering. Bij de bespreking over het houden van een 2en beursdag te Haarlem achtte de heer J. Braun het niet in het algemeen belang een beurs twee dagen open te stellen, waardoor volgens spreker andere beurzen worden ge dupeerd Na bespreking wees de stemming uit dat op één na allen tegen het houden van een 2en beursdag zijn Besloten werd aldus dat de afgevaardig den „tegen" het houden van een 2en beurs dag te Haarlem zullen stemmen. Tot afgevaardigden werden benoemd de heeren J. Braun en J. de GrootMulder en tot plaatsverv. de heeren Joh. van Konij nenburg en J Lindhout. Na de gebruikelijke rondvraag sloot de voorzitter deze zeer geanimeerde vergade ring en werden de beschikbaar gestelde bloe men en planten onder de aanwezige leden verloot ten bate dét afdeelingskas. Met ingang van 1 Juni 1928 is tot con cierge van het R K Juvenaatsgebouw alhier benoemd de heer W. van Graas, alhier. Bij het alhier gevestigde correspondent schap voor arbeidsbemiddeling zijn deze week als werkzoekenden ingeschreven 54 personen, n I 26 visschers. 17 landarbeiders 9 losse arbeiders, 1 opperman en 1 kantoor bediende. OEGSTGEEST. Chr. Nat Werkmansbond. De aldeeliiig üegstgeesl van den Chr. Nat. Werkmansbond hield in de groute zaal van „Irene voor leden en genouüigden een pro- paganda-avund. De voorzitter, de heer A. de Leen verzocht bij den aanvang den talrijken aanwezigen te zingen Fsalm 89 1 en 7 en ging daarna voor in gebed In zijn openingsrede sprak de voorz zijn dankbaarheid uit dat tot dezen avond wa9 besloten. Het is niet de bedoeling oin een kunst avond te geven voor een algemeen publiek, doch te trachten op bescheiden wijze eenige bekendheid te geven aan het innerlijke werk van den bond. Dank bracht spr. aan den eere-voorzitter ds. T. J. Jansen Schoonhoven voor zijne ge geven adviezen Het is niet gemakkelijk een zinnebeeldige voorstelling van den bond te geven. Spr. hoopte dat deze avond moge mede werken tot verhooging van het peil <Jer vereeniging. Na het zingen van „het Bondslied" sprak ds. Jansen Schoonhoven een propaganda- woord Het eigenlijke doel van dezen avond zeide spr. is: het naar builen brengen, het geen in den bond zit, waartoe spr. aanving met het geven van een kort overzicht van den bond. Het doel is het aankweeken van liefde voor de Ned. Herv. Kerk en het Vaderland, en het behartigen van de stoffelijke belan gen der leden Nadat spr. een uiteenzetting had gegeven van het doel, de werkwijze en den grond slag van den bond, gal spr een korte ver klaring van de tableaux welke werden voor gesteld. Deze tableaux, voorstellende: „Draagt elkanders lasten", het Ziekenverbond en het weduwen- en weezenfonds U. B. O. waren met groote zorg samengesteld. Den heer M. Kort komt hiervoor een woord van lof toe. Tusschen de tableaux werden wij vergast op eenige voordrachten en kleine looneel- stukjes. die zeer in den smaak vielea Eca schitterend slot werd bereikt met het laatste tableau waarmede de geestelijke ge dachte van den Werkmansbond werd voor gesteld. Daarbij werd, door een koortje van leden, begeleid op het orgel door den heer J Los, gezongen no. 213 uit den Liederenbundel van Joh de Heer n.l. „Scheepke onder Je zus hoede" Aan het einde van den avond bracht ds. Jansen Schoonhoven hartelijk dank aan allen die moeiten en zorgen hebben besteed tot het welslagen van dezen avond. De schoone gedachte die in den Chr Nat. W -Bond ligt, is dezen avond wel tot uiting gekomen Deze bond. zeide spr. is mede een van de middelen die God schenkt aan de vermoeiden door arbeid. Met de kruisvlag in top is het dan ook veilig varen onder Jezus hoede Dat God den bond moge zegenen en allen tot de kruisvlag doen onzien zoo eindigde spr. De avond werd hierna gesloten met dank gebed. Mevrouw P. alh'er verloor haar gou den armband, terwijl de zendeling-kweeke- Üng van de Zendingsschool, de heer G van O. zijn por'pmonnaie verloor mei een in houd van plm. f. 14 Van beide gevallen werd aangifte gedaan bij de politie Naar wij vernemen zal zuster ViSlor, wijkzuster van de Ver. Ziekenverpleging voor alle gezindten, Maandag van haar zie kenverlof terugkceren en haar arbeid wederom aanvaarden. Hiermede is dan do taak van haar plaats vervangster. zusier Ebeling Koning weer afgeloopen. Wij brengen zusier E K hier harlelijk dank voor haar werkelijk liefde werk. verrichl aan de leden van deze Ver eeniging; een taak die zij met nauwgezet heid heeft vervuld. RIJNSBURG. Bloembollencultuur. Bij den heer H. Coster alhier vergaderde Vrijdagavond de afdeeling Rijnsburg van de algemeene vereeniging voor Bloembol lencultuur. De voorzitter, de heer S. Schoneveld opende de vergadering met een woord van welkom aan de opgekomen leden. Bij ontstentenis van een secretaris kon den geen notulen voorgelezen en geen jaar verslag uitgebracht worden. Ten einde in de vacature te voorzien, werd hierna overgegaan tot verkiezing van een bestuurslid. Met bijna algemeene stem men werd gekozen de heer J. II den Haai., die zich bereid verklaarde de functie te aanvaarden. Daarna bracht de penningmeester, de heer D. van Egmond Dzn. verslag uit van den finantieelen toestand der vereeniging. Hieruit bleek, dat het batig saldo was toe genomen met f. 8.91. Rekening en verantwoording werden ge verifieerd door de heeren W. van Egmond Adzn. en Nic v. d. Eijkel, namens welke eerstgenoemde verklaarde alles in volko men orde te hebben bevonden. Onder dankzegging voor zijn accuraat fi- nantieel beheer werd hierop den penning meester algeheele -decharge verleend. Dg beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering, die hierop in behandeling kwam, lokte weinig bespreking uit. Na inleiding door den voorzitter werd besloten het voorstel van de afdeeling Hil- legom. betreffende nieuwe behandeling van besluiten waarin binnen vijf jaar geen uit voering is gegeven, zooals dit voorstel door het hoofdbestuur is gewijzigd, te steunen. De vergadering sprak zich voorts uit, te- (jen het houden van een tweeden Beursdag te Haarlem, omdat de wenschelijkhcid daar van of de behoefte daaraan, niet is ge bleken. Voor afgevaardigde naar de algemeene vergadering was door het bestuur opge maakt het volgende tweetal: H. v. d. Pol en W. in 't Veld, waarvan eerstgenoemde werd gekozen. De heer Adr. Heemskerk weea er op, dat het volgende jaar de verhuring van land van Rijnland, van groot plaatselijk bclaDg, zal worden gehouden. Voor hen die b.v. kassen op dit land had den staan, is het van groot belang tijdig te weten, aan wien het land wordt ver huurd, en ware het wenschelijk, de verhu ring te doen plaats vinden 'een jaar voor dat de huur eindigt. Spr. verzocht het be stuur te trachten, die gedaaD te krijgen. De vergadering betoonde hiermede zijn in stemming, waarop de voorzitter namens het bestuur mededeelde dat stappen zullen worden gedaan in de gewenschte richting. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter de vergadering met dank aan do leden voor de opkomst, en werd overga- gaan tot verloting van een groot aantal fraaie prijzen. SASSENHEIM. ^Bloembollencultuur. Vrijdagavond1' vergaderde de afd Sassen-i heim van de Alg. Ver. voor Bloembollencul tuur, in de koffiekamer van Het Bruine Paard. Er was zeer weinig belangstelling, waarom zeker alles behalve op tijd wtTd begonnen. Tot afgevaardigden naar de Algemeene Vergadering te Haarlem werden gekozen de heeren J M. Berg en Jo9. van Gin hoven, tot platasvervanger werden aangewezen de heeren G. Demmink en H. N. M Roozen. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de ka9 een voordeelig saldo toonde van f. 244 42. Hierna was aan de orde de behandeling van den Beschrijvingsbrief. De eerste 7 punten gingen zonder discus sie onder den hamer door. Punt 8. betreffeade het houden van een tweeden beursdag. werd amper besproken. De aanwezigen verklaarden zich tegen dien tweeden beursdag. Hiermede was d Beschrijvingsbrief afge handeld. Ingekomen was een schrijven van <3q Coöp. ver. Copex. betreffende het goederen vervoer in de bloembollenstreek. „Copex" meent dat. nu de tram het geod eren vervoer niet meer verzorgt, er wel behoefte is aan zoo'n instelling De meening van de vergade ring was. dat het evrvoer maar aan particu lieren moet worden overgelaten. Aan de orde was hierna het ingekomen, schrijven van het Hoofdbestuur, om iets bij te dragen tot de verfraaiing van het nieuwe Beursgebouw De- heer A Frijlink stelde voor een schilderij te laten maken, voorstellende een product van Sassenheim, b.v. narcissen. Hiertoe werd besloten. Hierna werd de vergadering gesloten. De heer D. Fortuin is benoemd als onderwijzer te Amsterdam, aan de Scbel- lingwoudschool school. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. OndertrouwdA. H. Huijskamp en Th, Stel. A. Bergman en Tj. Dekker. - H. Terschegget en M. Th. Sigl. Geboren: Cornelia Wilhelmus, z. v. M. C. N. Brederode en E. de Groot. Adrianua Gerardns Albertus, z. v. L. G. Vogels en A. J. Begerabergen. Henriëtte, d. v. W. J. de Langen en C. v. d. Sande. Overleden: Hendrika Weasel, vr. v. J. Reinders, 68 j. Johanues Borsboom, wedr. v. H. v. Adricbem, 78 j, Onder het vee van den landbouwer v. A. is mond- en klauwzeer geconstateerd, Eg de arbeidsbemiddeling staan in geschreven: 5 grondwerkers, 1 timmerman, 1 chauffeur, 1 tuinman, 1 winkelbediend?, 1 boekhouder. f 516 TE HUUR GEVRAAGD: bevattende minstens 12 ka mers, badkamer en kuuken. Te aanvaarden uiterlijk 1 Aug. Brieven onder No. 6749 Bur. Tan dit Blad Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst is bet faillissement der te Leiden, geëindigd. 6756 De Curator Mr H W J A AVEKBECK. Leiden. 29 Maart 1928. Het is het merk van vertrouwen Hier kunt U beslist op aan. Op een Nelson kunt U Louwen Al zoudt U rond de wereld gaan Vraagt prijscourant bij onze agenten: voor Leiden, H. Ladan, Lage Kijndijk 34; A. Klinkenberg, Morsqhvvegj W. Jon ejan, i ammermarktA. Francken, Hazerswoude A. Vlasveld, octervvoudc-W ipooit; H. Oudshoorn, as^enneim; Mart Zandbergen, Noord- wijkeihout; J. R v. Üuyn, Katwijk aan Zee; Joh. de Koker, LisseW. Üctirijvei s, Warmond Hoo?achte- d, A. ALT VOOR Schriftelijke aanbiedirfen No. 5772 bur. v. d. blad TE KOOP OF TE Ul'UK (e VOORSCHOTEN. Koopsom I. 4800.Te bevr. Vaikenboschkade 207, Den Haas; 5761 Vanaf heden iets nieuws te hooren, op het «jebieri van .Muziek. 5734 GEEN VEKIi 'OUIAio. VAN CONSUMPTIE PRIJZEN Woensdag 28 Maart a.i. des voormiddag te ell oren, in het holel „Hol van Holland" te Noordwijk-Binnen, ten over staan van Notaris A J. C. VAN DEB HEYUEN. te Leiden, .afslae van de volgende percee- Icn Weiland zeer nescbikl voor bloembollenland nnder Noord- wijkerhoul in bod gebracht als No 1 f 3800 -, No. 2 f. 7400.-, No. 3 8500 -. No 4 I 5000.-, No. 5 f 3600 -. No 6 f 4500.-, No. 7 f 4100 -, No. 8 f. 3400.-, No. 0 f 3200.-. Verhoogingen als gebruikelijk. Inlichtingen geeft genoemde Notaris A. J C v d HEYDEN te Leiden, Apothekersdijk 34. 5714 Notaris H EERDBEEK. te Katwijk, bericht, dat op de veiling van Donderdag 22 Maart 1928 Ie Katwijk aan Zee in hei vehouw ..Ca-a Cara" is ingezet het perceel Dninhof 2 op f. 1800.— De afslag blijft bepaald op Hond-Ma" 79 Maart 1928 des avnnds 8 nar, in genoemd gebouw. 5744 8—2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7