69st* Jaargang LEIOSCH DAGBLAD, Vrijdag 23 Maart 1928 Tweede Blad No. 20868 UIT DE RIJNSTREEK. Voordeelige aanbieding Blikgroenten „HERO" W. ROODENBURG WAARAAN HIJ ZIJNE BEROEMDHEID TE DANKEN HEEFT. Douglas Fairbanks hij heeft zich als leidend ililmacteur weten te handhaven, ook nadat Mary met de lange gouden krullen, zijn vrouw, niet meer speelde, en niet van haar roem bleek athankelijk te zijn. GISTEREN werd op het Vliegveld Schiphol de pers in de gelegenheid gesteld de nieuwe Junckers vliegmachines te bezichtigen. Deze machine is geheel uil metaal geconstnieerd bij de Junckers Flugzeugwerke in Duitschland. De vliegmachine heeft drie Bristol-Jupiter-motoren A 450 PK. en kan 19 personen vervoeren. De machine ie in dienst van de Luft-Hansa en bestemd voor het verkeer Berlijn-Amsterdam-Londen, GISTEREN bezocht Z. Exc. Minister Kan de Paasch veeten toon stelling te Eist bij Arnhem. Minister Kan kijkt vol belangstelling naar de ingezonden varkens, recht» yan hem mi. A. G. A. Ridder Rappard, lid der 2e Kamer. BERGLANDSCBLAP BIJ BAD WIESSEE, UIT DE SCHAAKWERELD. Wij geven een foto van den bekenden Russischen schaakmeester Bogoljoebow, die bin nenkort in den strijd te Amsterdam tegen Dr. M. Euwe (inzet) uit zal komen. ALKEMADE. Gemeenteraad. Overdracht ven den weg LeidenNieuwe Wetering aan ■I» provincie De veror- denina op het verkeer gewijzigd Bet personeel der O. L. School te Nieuwe-Wetering eervol ontslagen. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heer P. C. C. van Doorén. Na opening der vergadering met het gebruikelijke gebed worden de notulen van de vorige vergadering gelezen en onver anderd goedgekeurd. Aan de orde de agenda: lo. Vaststelling van een raadsbesluit tot verkoop van een woonhuis met tuinland te Nieuwe-Wetering aan het R.K. Kerkbestuur Van Roelolarendsveen. Door den Voorzitter wordt voorlezing ge daan van het door B. en W. uitgebracht prae-adviee. waarbij zij mededeelen dat het woonhuis met tuinland door twee deskun digen is geschat voor f. 5250 B. en W. stel len den raad voor tot den verkoop te be- aluiten. De heer de Vette zegt vernomen le heb ben dat iemand voor den grond I. 1200 wou leven, terwijl de schatting f 1000 bedraagt. pe Voora antwoordt dat dil hem ook bekend is. doch of dit een serieus bod is is hem niet hekend .Bovendien hebben B en W. zich bindend verklaard om met de schatting ge- boegen te nemen. Hierna wordt z. h. st. tot den verkoop be- aloten. 2o Voorstel van B en W tot overdracht van den weg LeidenNipuwe- Wetering voor Mavat eigendom van deze gemeente, aan de provincie Zuid-Holland, De Voorzitter deelt mede, dat, nu bij provinciaal blad 28 van 1928 ter kennis is gebracht dat het pro vinciaal wegenplan bij Koninklijk besluit van 27 Dec. 1927 is goedgekeurd, B. en W. den tijd gekomen achten den weg Leiden Nieuwe-Wetering aan de provincie in be heer en onderhoud over te dragen, mits deze gemeente op billijke wijze vergoed krijgt het gemis van den tol aan het zijlhek te Leiden boven een bedrag ad f 700, ingevolge besluit van den Gemeenteraad d.d. 19 Mei 1868, vervolgens een vergoeding voor de op de bermen van den weg staande zware iepen- boomen en door de provincie tegen vergoe ding wordt overgenomen de brug over de riijgvaart te Nieuwe-Wetering. Bij overname van den weg is deze gemeente verplicht f. 600 per jaar per K M. over te dragen weg aan de provincie te betalen Verder stellen B. en W. den Raad voor aan Ged Stalen te berichten dat ter bespoediging van de over name en reconstructie van den weg. onder goedkeuring ra machtiging van de provincie, met belanghebbenden zal worden onder handeld over den aankoop van de voor de wegverbreeding benoodigde gronden, terwijl tevens zal worden gevraagd met het oog op de werkverschaffing in deze gemeente of het mogelijk zal zijn tot het nemeirin eigen beheer van het grondwerk voor gereed making van het tracé van den weg. De beer Los vraagt of bij overname van den weg de gemeente nog tot eenig onder zoek verplicht is bijv. van de bruggen De Voorzitter antwoordt dat de kunstwerken bij de overname zijn begrepen. Alleen de brug over de ringvaar! ligt niet in het wegge deelte doch aan het einde en daarom is deze brug afzonderlijk onder de voorwaarden ge noemd De heer de Jong deel! nog mede dal B en W. hebben getracht da weg Amsterdam Sloten via Sassenheim te doen omleggen en deze te maken rijksweg aan te aluiten aan den weg Nieuwe-WeteringLeiden. Hierna wordt z. h. gt. besloten den -weg LiedenNieuwe-Wetering aan de provincie Zuid-Holland over te dragen. 3o. Wijziging van de verordening rege lende het verkeer op de wegen in de ge meente Alkemade. B. en W stellen den raad toot aan de door Ged. Staten gemaakte opmerkingen tegemoet te komen. De heer Rietbroek vraagt of bij hel plaatsen van de borden rekening wordt gehouden met de veiligheid van het verkeer, door deze borden zoo dicht mogelijk aan den kant te zetten. De voorzitter ant woordt hiermede rekening te zullen houden. Hierna wordt de verordening z. h. st vast gesteld 4o. Reclames schoolgeld. Deze worden afgehandeld overeenkomstig voorstel van B. en W 6o. Vervolgens worden behandeld een drietal reclames Hondenbelasting. Tot de ingekomen stukken behoorden o.a. een schrijven van de beeren N l'Ami en G. van der Meer houdende mededeeling dat zij den grond achter hek en schutting van de wed Hoogenboom hebben geschat op f. 60 per Rijnlandsche Roe. Hiermede is deze kwestie dus opgelost Verder wordt nog be sloten aan het onderwijzend personeel Ter bonden aan de O. L. school te Nieuwe- Wetering wegens opheffing van deze school eervol ontslag te verleenen met ingang van een nader door B. en W te bepalen datum Rondvraag De heer Los vraagt wie hel hek voor het perceel van de wed Hoogenboom verplaatst De Voorzitter antwoordt de ge meente. De heer Horsman deelt mede. dat de afdeeling Patri uium te Oude-Weterinz RECLAME. pep Literblik SPINAZIEi. 0.40 SPERCIEBOONEN f. 0.55 SNIJBOONEN 1,0.62'/» DOPERWTEN 1.0.50 DOPERWTEN fijn f.0.80 DOPERWTEN sear fijnf. 0.95 „HERO" HUISHOUDJAM p. flacon f. 0.50 Delicttessenhanlel. Tel. 1888 Nlenwsteeg 27 6600 voornemens is een aantal woningen te bou wen en vraagt of deze afdeeling op steun van de gemeente kan rekenen. De Voor zitter zegt niet bevoegd te zijn hierover «enige toezegging te doen. Het Rijk verleent slechts voorschotten bij woningbouw wanneer de bouwsom buiten den grond niet meer kost dan f 2400. tenzij kan worden aangetoond dat voor dit bedrag niet te bouwen is. Bovendien moet vastslaan dat er gebrek aan woningen la, terwijl de plaats waar de woningen komen te staan lang niet onverschillig is. De afdeeling kan echter gerust met haar voorbereidende werk zaamheden beginnen door rechtspersoonlijk heid aan te vragen. De heer Rotteveel bespreekt de vele gaten in het voetpad aan de Nieuwe-Wetering. Spr. schrijft dil hieraan toe dat in de Wete ring gestoomd wordt. De voorzitter zegt dat de gemeente hiertegen niets kan doen, hel water is van den polder De galen zullen binnenkort hersteld worden. Da boer Los naait of dit jaar niet ver lengd moet worden het contracj met dd gemeente Leiden inzake de uitvoering van de Vleeschkeuringswet. De voorzitter ant woordt dat hierover niet gesproken hoeft te worden omdat de gemeente Leiden is inge deeld bij Kon. Besluit Hierna gaat de raad in geheime zitting. BODEGRAVEN. Bnrgetlljka Stand. Geboren: Maartje, d. v. M. v. Vliet eg M. Leget. Petrus Joannes Theresia, d. v. J. J. Vlaanderen en M. WoUwjjk. Arie ,z. v. H. Koster en J. Hooftman. Maarten, t. v. J. C. Roor en N. da P.ool Wouterina Regina, d. r. T, Zaal en G. t. Raajj. Overleden: Hendrikua Groenen, 68 Jr„ geh. met J. Verlaan. P. van Es, 60 jt. Ondertrouwd: M. y. Briemen an P. Zek- veld. Gevestigd: K. Griffioen, verpleegster, van Woerden. C. J. Veerman, zonder beroep^ van 's-Gravenhage. S. r. d. Valk, dienst bode, van Bussum. C. den Hollanden dienstbode, van Barwoudswaarder. Jan Verlaat, bakker, van Wassenaar. J. Ver hagen en gezin, arbeider, van Zevenhuizen. M. Anaszus, zonder beroep, van Cox- haven (Duitschl.). W. Lammere, dienst bode, ran Couda. J. den Hertog eg gezin, melkslijter, van Krommenie. Vertrokken: W. Griffioen, schilder, naai Woerden. P. Verlaan, bierbottelaar, naar Rotterdam. T. Oosterom, dienstbode, naar Rotterdam. A. Venema en gezin, land arbeider, naar Alphen a. d. Rjjn. C. v. d. Kunt, scheikundige, naar Rotterdam. Dt, Verboom en gezin, arbeider naar Lange- ruigeweide, ^^4

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 5