69*te Jaargang LEIOSCH DAGBLAD, Woensdag 21 Maart 1928 Tweede Blad No. 20866 ilÉfe' BINNENLAND. WAARDOOR HIJ ZIJN BEROEMDHEID VERWIERF. - John D. Rockefeller door den eindeloozen stroom van aardolie, die, na blootstelling aan de buitenlucht in dol larbiljetten veranderde. Jbr. J. D. H. DE BEAUFORT. Ontslag genomen all secretaris van den Raad van State. Naar gemeld wordt, heeft jhr. mr. dr. J. D. H. de Beaufort, secretaris van den Raad van State, met ingang van 1 Mei a.s, eervol ontslag uit zgn betrekking aange vraagd. Jhr. de Beaufort werd to 1910 benoemd tot oommies van Staat en in 1917 tot re ferendaris, in welke beide functies hij ver honden ie geweest aan de afdeeling voor de Geschillen van Bestuur. In 1921 volgde zijn henoemtog tot se cretaris. Jhr. de Beaufort Is kamerheer i. b. d, ran H. M. de Koningin en oud-reserve rit meester der huzaren. dep. van binnenlandsche zaken. Met 1 December is bij het Departement ran Binnenlandsche Zaken en Landbouw aan Groenemeyer op verzoek eervol ontslag verleend als administrateur, onder dank zegging voor de vele diensten aan den Lande bewezen, en benoemd tot administrateur mr. dr. R J. Frederiks, referendaris met den per- 'eneelen rang van administrateur bij de Directie van den Landbouw, VOORZIENINGEN TEGEN BESMETTELIJKE ZIEKTE. De Minister van Arbeid, Handel en Nij verheid heeft bij de Tweede Kamer inge laden een missive, waarin hij zegt het op Hijs te znllen stellen als de beraadslagingen vexden hervat over het wetsontwerp, hou dende voorzieningen tegen besmettelijke ziekten. De minister verklaart tevens, dat art. 86 van bet ontwerp alsnog eenige wijziging zaï moeten ondergaan tengevolge van de wet tot opschorting van den zgdelingschen vaccinatiedwang. Een nota van wijziging is daartoe ingediend. SALARIS COMMIEZEN p. t.- t. Inzake het medetellen van in vorige rangen doorgebrachte dienstjaren bij de vaststelling van het salaris als commies/hoofdcommies, deelt de directeur-generaal der P. en T. aan het bestuur der Vareeniging van hoo- gere ambtenaren bij het staatsbedrijf van P. T. en T. mede, dat deze aangelegenheid ampel is overwogen. Hij brengt in herin nering, dat in 1919 uitdrukkelijk is vast gelegd, dat de regeling betreffende het medetellen van t/4 van den diensttijd in lageren rang, uitsluitend zou gelden root de vaststelling van de jaarwedde als commies en niet van invloed zou zijn op latere be vordering tot hoofdoommies en op de aan spraken op directies. De ia 1925 ingevoerde doorloopende schaal met de noot: „De laatste 5 periodieke verhoogingen worden niet toe- gekend aan commiezen, die de geschiktheid missen voor hoofdcommies", bedoelde niet anders te zijn dan een oompensatie ia de tragif promotie tot hoofdcommies. Waar voor commiezen-oud-adsp. commies de dienst tijd, in lageren rang doorgebracht, geen invloed mag hebben bij de bevordering tot tot hoofdcommies, kan ook van compensatie geen sprake zjjn. In wezen is met de invoering van de doorloopende schaal in 1925 in de oud klerken-kwestie niets veranderd. De boven aangehaalde noot stelt dat buiten twijfel. De door het bestuur voornoemd voorge stelde regeling om den diensttijd in lageren rang gedeeltelijk ook vaa iavioed Ca does zijn voor het volgen van de verlengde schaal zou de beslissing van 1919 ongetwijfeld uitbreiden. Ook bij nadere overweging be staat voor een dergelijke uitbreiding geea grond. Wel heeft de direotenr-generaal aanlei ding gevonden om na te gaan of er oom- miezen waren met 1.4000 tractement, die wegens te geringe anciënniteit als oommies nog niet aan het verder volgen van de doorloopende schaal toe waren, doch op grond van hun bijzondere geschiktheid en van de door hen bekleede functie, eerder dan normaal met een salaris boven t. 4000 verdienden te worden bezoldigd. Dit was met een aantal het geval, aan wie toen op grond van art 15 van bet Bezoldigingsbesluit een extra periodieke ver hooging is toegekend. Op dien weg zal, zou mogelijk, worden voortgegaan. de kepi afgeschaft. „Ons Leger" deelt mede, dat het hoofd deksel van des soldaat (in dienst de stalen helm), buiten dienst de veldmuts wordt en de kepi binnenkort wordt afgeschaft ned. geneeskundige tereeniging toor de lichamelijke opvoeding. Dezer d3gen heeft te Amsterdam de jaar- lijkjche algemeene vergadering van boven genoemde vereeniging plaats gehad. Het jaarverslag van den secretaris, dr. Van Breemen, vermeldde o.a. de oprichting der verschillende Bureaus voor Sportkeuring welke in het afgeloopen jaar op het voor beeld van de Haagsche afdeeling heeft plaats gehad, terwijl de oprichting van nog meer dere bureaus binnenkort kan worden ver wacht. Voorts werd herinnerd aan de moeilijk heden, die het bestuur ondervond bjj d« uitwerking der plannen voor een Internatio naal Congres voor Liohamelijke Opvoeding tijdens de Olympische Spelen. (Ook onze geneeskundige medewerker sohreef hierover reeds eenige malen. Red. „L. D.") Het Nederlandsoh Olympisch Comité meende niet den steun te kunnen verleenen, welke ver wacht was. Terwijl het Ministerie van Onder wijs eerst een subsidie in uitricht had gesteld, bleek de regeering tot het geven daarvan niet bereid. Intusschen zal het congres, zij het ook op bescheiden schaal, toch plaats hebben, dank zij den financieelen steun van eenige particulieren en van het Gemeente- bestuur van Amsterdam. Bedoeld oongres maakte verder een onder werp van bespreking der vergadering uit. Tot voorzitter werd aangewezen prof. Buy- tendijk en tot secretarissen dr. Van Bree men en dr. Reys. Verder werden in het bestuur gekozen: prof. Baart de la Faille, prof. Sleeswfjk en prof. Snapper, dr. Meurer, dr. Nieuwenhuis, dr. Josephus Jitta, dr. Hamelberg, dr. Siegenbeek van Heukelom, dr Van Eden, en de heer Van Schagen. Het congres zal niet in secties worden ge splitst. Het is een keuzecongres tot deel neming, waaraan een 200-tal buitenlanders en een 50-tal Nederlanders zullen worden uitgenoodigd. Het congres, dat van 2 tot 4 Augustus te Amsterdam zal plaats hebben, za, door bovengenoemde heeren, in same» werking met een comité uit de internationale Geneeskundige Vereeniging voor Lichame lijke Opvoeding en Sport worden georga niseerd. Tot het lidmaatschap van deze laatste vereeniging is de Nederlandsche vereeniging toegetreden. Voorts werd besloten, dat de vereeniging lid zal worden van het a.s. Congres voor Openluchtscholen. Als afgevaardigde werd dr Hamelberg aangewezen. Na de huishoudelijke vergadering hield dr. Burger, uil Utrecht, een voordracht om i „Stofwisseling en Sport", waaraan rioh een geanimeerde discussie aansloot. De aangekondigde voordraoht van dr. Meu rer: „Ervaringen over Roeisport", moest wegens het vergevorderde uur tot de vol gende bijeenkomst worden uitgesteld. DE MTDDACHTER ALLEE EN ELLECOMSCHE LAAN. Bestrating met keien. Door het Eerste Kamerlid, den heer Potoh waren de Tolgende schriftelijke vragen ge steld: I. Ie het bericht to „De Kampioen" vsa 9 Maart 1928, dat de Middaohter Allee et» de Ellecomache Laan met keien bestraat zullen worden, juist? U. Zoo ja, wil de Minister dan mededeelen, waarom bier een buitenlandsch produet en niet het binnenlandsche, de klinker, geko zen is? IIL Wil de Minister mededeelen, waarom, in' het algemeen gesproken, op zoo vele plaatsen bij wegenvernieuwing keien gebezigd worden, terwijl het toch wel vaststaat, dat beetrating met dit materiaal na zeer korten tjjd voor het autoverkeer de allerongunstig ste wordt? IV. Acht Zijn Excellentie het niet wen- schelijS, alsnog te besluiten genoemde we gen te voorzien van een klinkerbestrating, d(«gevorderd aan te brengen op een oude» laag? Het antwoord van den heer Van der Vegte, Minister van Waterstaat, hierop luidt als volgt: Antwoord L Deze vraag wordt bevestigend beantwoord. Antwoord II. Wegens het op dezen weg bestaande en te verwaohten verkeer was aanvankelijk gedacht een gesloten dek op den rijweg aan te (eggen. Nadere over weging met betrekking tot het bekende boo- DE EERSTE CROCUSSEN IN BLOEI. Onze fotograaf maakte de allereerste foto van de beginnende bloemenweelde op een veld onder Hillegom. DE CROSS COUNTRY VAN DE KON. MILITAIRE SPORTVEREENIGING te Den Haag werd bijgewoond door Z. K. H. Prins Hendrik Z. K H. in gesprek met den heer Hoboken, die het parcours uitlegt. OP WEG VOOR DE LANGE REIS. Welke avonturen gullen hen wachlen? Zal d« reis voorspoedig zijn?.... In ieder geval aanvaardden zij met goeden moed hun taak. Schuttevaer is overtuigd, dat zijn rank vaartuigje den groolen tocht aal vol brengen. Onder groote belangstelling werd uit Londen vertrokken.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 5