LEIDSCIIE VOETBALBOND. Isle klasse: U.V.S. IIQuick B. II 12. 2e klasse: Lugdunum IVD.V.S. II 40; L.F.C. IVQuick Boys 111 21. Van Overal. Na de overwinning op Velocitas heelt Noad in de hoofdstad teleurgesteld. Zij upeelae tegen Ajax vrijwel geen oogenb:ik haar gewone apel en had tegen het technisch veel betere spel der Ajaxieden niet zoo hjpi veel in te brengen. Speciaal de Zuide lijke voorhoede, die wonderlijk genoeg dit maal aan short-passing vasthield, faalde en was voor doel ongevaarlijk. Daarentegen was de Amsterdamsche midvoor Van der Meer uiterst productief. Hij was het dan ook, die voor rust den stand op 2O bracht Daarna pakte Noad beter aan, maar lot doelpunten kwam het tegen de hechte Am sterdamsche defensie niet. Jurriaans ver hoogde de score tot 30, terwijl Van der Meer er tenslotte 40 van maakte. In Groningen weerde Velocitas zich vrij goe- tegen Feijenoord, dat echter over een betere voorhoede bleek te beschikken. Dank zij eer. schot van Pjjl werd met 01 ge draaid Feijenoord kreeg toen een belangrijk overwicht en voerde door Barendrecht den stand tot 03 op. iïoosenboom scoorde hier na tegen, welk doelpunt direct gevolgd werd door een treffen van Barendregt. Uit een penalty werd het 24, waarna Pijl nog eenmaal een kans benutte, zoodat de Rot terdammers met 6—2 zegevierden. De stand is nu: gesp. gew. gel. verl. v.-t. pnt. Ajax 1 l 4-0 2 Feyenoord 1 1 6-2 2 Noad 2 1—14-52 Velocitas 2 2 3-9 De Westelijke eerste klasse competitie kan onbesproken blijven. Belangrijker was do beslissingsinatch voor de 2de klasse A van afdeeling I tusschen D.E.C. en V.S.V. Deze wedstrijd op zichzelf had een normaal ver loop en V.S.V. won verdiend met 10. Doch direct na den afloop protesteerde D.E.G tegen het niet toekennen van een strafschop wegens hands, welk geval zich m de laatste minuten van den kamp had afgespeeld. De ploegen kwamen weer in het veld en de penalty werd door den Amsterdamschen aan voerder benut. Doch nu kwam de moeilijk heid Immers de mogelijkheid bestond, dat D.E.C. het protest zou winnen, maar de uitslag zou dan een gelijk spel zijn, in welk gevaj do wedstrijd verlengd had moeten worden. Om op alles voorbereid te zijn, liet de heer Israels daarom de ploegen maar beginnen. De eerste twee maal 7Ve min. verlenging verliepen zonder dat er meer werd gescoord. Doch in de derde 7Vu min. verlenging wist Jutten van D.E.C. met een hard schot te passeert-n en daarmede, indien zijn veree- 31 igóng het protest zou winnen, het kam pioenschap te geven, Voorloopig is de kamp dus onbeslist. De protestcommissie kan er haar hart aan op halen! In de 2e klasse A van afdeeling II speelde H.D.V.S. gelijk tegen Steeds Hooger en won daardoor het kampioenschap. Voorwaarts werd definitief nummer laatst door oen )iederlaag tegen B.M.T. De stand luidt ge6p. gew. gel. verl. v.-t. pnt H.D.V.S. 18 15 2 1 69-20 32 D.H.C. 17 14 1 2 79-25 29 Quick 17 12 1 4 42-31 25 St Hooger 16 8 3 5 39-35 19 Hercules 16 7 1 8 60-46 15 A.S.C. 15 5 4 6 32-49 14 Vios 17 4 4 9 26-49 12 Fortuna 17 6 11 58-54 12 B.M.T. 16 3 1 12 25-63 7 Voorwaarts 17 1 16 18-74 1 Voor de 3de klasse A ging de wedstrijd LugdunumO.N.A. niet door. De reden en tie gevolgen er van worden elders in dit Blad besproken. U.V.S. verspeelde vrijwel baar kans door een 81-nederlaag tegen L.F.C. Hoe Scheveningen tegen Hillinen heeft ge speeld is ons onbekend, maar vast staat, dat zij, ook indien zij gewonnen heeft van de club uit Hillegom, degradatie-wedstrijden moet spelen, aangezien R.V.C. met 74 over Alphen triomfeerde en daardoor voor Sche veningen met meer te bereiken is. gesp. gew. gel. verl. v.-t. pnt O.N.A 11 8 2 1 34-14 18 U.V.S 11 7 1 3 34-27 15 Lugdunum 10 6 1 3 24-20 13 Alphen 13 5 2 6 24-30 12 L.F.C. 12 6 1 6 31-36 11 HilUnen 11 3 4 4 23-23 10 R.V.C. 13 4 1 8 32-41 9 Scheveningen 13 2 2 9 20-32 6 In de -le klasse werd Alphia kampioen doordat haar concurrente Ooievaars, dat nog juist met haar gelijk kon komen, in haar laatsten wedstrijd tegen Vogel met 21 wera geslagen. Aan de Oranjemannen nit Alphen onze gelukwenschenMogen zjj dit maal meer succes hebben dan een jaar ge- Jecen. Zij krijgen nu Scheveningen te be strijden. Norvicus verloor met 42 van Celeritas. gesp. gew. gel. verl. v.-t. pnt. Alphia 14 12 1 1 62-19 25 Ooievaars 14 11 1 2 58-26 23 V.D.S. 14 6 4 4 49-26 16 Celeritas 14 6 4 4 39-32 16 Vogel 11 3 2 6 25-40 8 Quick Boys 13 4 9 23^15 Norv.cus 13 10 21-56 6 D.V.S. 13 1 2 10 21-56 4 Voor de res. 2de klassft A werd do wedstrijd A.S.C. USteeds Hooger II ge- etanks A.D.O. II won met 43 van Quick II en handhaafde dus haar kampioenskans. De res. 3de klasse A bracht een 40 nederlaag van L.F.C. II tegen de kampioenen. De positie onzer stadgenooten is vrijwel hopeloos. In het Oosten bleven Z.A.C. en Enschedé op he' winnende pad voortgaan, respectieve lijk tegen Heracles en Robur. Beide ploegen hebben nu evenveel punten den A.G.O.V.V, namelijk 23, maar moeten ook beide nog één wedstrijd spelen, zoodat A.G.O.V.V. vrij- W0i kansloos is. Het Zuiden bracht een 41 nederlaag van Roermond tegen Philips, met het gevolg, dat Roermond en B.V.V. nu een beslissings wedstrijd moeten spelen voor de bezetting dei laatste plaats. Ook in het Noorden blijft do spanning bestaan. G.V.A.V. won van Achilles, Frisia Alcides, Leeuwarden van Veendam, waardoor Veendam, Frisia, Achilles, G.V.V. en G.V. A.V in gevaar verkeeren. De strijd zal hier voorloopig nog niet worden beslist. U. V. S. I—L. F. C. I 1—8. Het is wel typisch dat U.V.S. met de zelfde cijfers klop kreeg als waarmede op het L.F.C.-terrein werd gewonnen. De cij fers waren ook evenals toen zeer geflat teerd, maar een plaatselijke ontmoeting le vert meestal verrassingen op. L.F.C. 6peelde beter dan U.V.S. maar 8—1, dat was te veel. Deeds dadelijk na het begin was L.F.C. in do meerderheid mede door het feit dat de U.V.S.-backs er volkomen uit waren. Het duurde niet lang of de withemden hadden «ucces. U.V.S. deed enkele goede aanvallen, doch do L. F.C.-achterhoede bleek in goede conditie. Een vrije trap op het blauw-wittc doel leverde een doelpunt op, daar de U.V.S.- achterhocde zich geheel verkeerd had opge steld. U.V.S. spande zich bijzonder in, en een maal ontsnapt het L-F.C.-doel op wonder lijke wijze aan een doorboring als Peter keihard inschiet. De bal gaat echter via keeper en lat over. Als de rechtsbuiten van L.F.C. op het doel schiet laat Kromp den bal door zijn handen in het doel glippen. Even hierna kondigd de scheidsrechter rust aan. Na de rust wegen beide partijen goed tegen elkaar op, maar L F.C. is door baar open spel veel gevaarlijker. Toen de U.V. S.-backs weer verkeerd stonden opgesteld, profiteerde v. Leeuwen hiervan en schoot fceung in O4. Vóór dit doelpunt kreeg U.V.S. wegens bands nog een penalty te nemen, doch v. Deursen schoot naast. De L.F.C.-voorhoede had met de uit vorm zijnde U.V.S.-verdedi ging weinig moeite en scoorde cr lustig op los. Het werd zelfs 80 voordat de rechts buiten van U.V.S. met een tam hoog de eer redde. De blauw-witten deden nog tallooz? gingen om op te halen, doch het zat mee en het einde kwam met een verd: doch zeer geflatteerde 81-overwinning de withemden. L.F.C. speelde een keurigen wed? Allen speelden goed en er waren geen blinkers. Bij dc hopeloos uit vorm zijnde b! witten waren Graafmans en den Holla goed. Scheidsrechter Krösschel leidde tot ic genoegen. U. V. S. II—QUICK BOYS II 1—2 Door de nederlaag van U.V.S. is de om het kampioenschap heviger gewo De Leidenaars hebben eerst den hi wind mee en zijn dientengevolge ia meerderheid. De Katwjjksche verdedigt; wel bijzonder v. d. Berg en Barnnoorn, in uitstekende conditie en U.V.S. Krijgi ook niet de minste kans tot doelpu Binnen een kwartier hebben Brussch Haneveld zich reeds een waarschuwin den hals gehaald, waardoor het venoot den wedstrijd zeer onplezierig is gewo Uit een der uitvallen van Q. B. weet Duyvenbode keurig te doelpunten. Rust 01. Na de pauze heeft het spel weinig to beteekenen. Herhaaldelijk moet de v. d. Pot, die rustig en zeker leidde spei door het geven van vrije trappen o breken. Ais de linksback van Q. B. maakt U.V.S. gelgk. Tien minuten voo 6inde scoort Q. B. wederom en blijft der in den aanval. Gedoelpunt wordt v niet meer en als het einde daar is, de kampioenskans van U.V.S. II een erm knauw gekregen. LUGDUNUM IV—D. V. S. Dl 4— D.V.S. wint den toss en iaat Logd tegen wind in aftrappen, wat geen be is om eenige aanvallen te ondom' Spoedig echter komt D.V.S. in de mei heid, doch de Lugdunum-achterhoede keen in goede conditie, terwijl de D voorhoede haar machteloosheid over he deraonsteeert. Na 25 mm. onderneem Luga.-rechtsbuiten een snellen ren en b dezen met een schot, dat doel t-reit. Hoe D.V.S. ook werkt, de Lugd.-achter staal pal en met denzelfden stand gedraaid. Na de hervatting neemt Lugd het spel in handen en spoedig is het D.V.S. heeft niets meer m te brengi de enthousiaste Lugdunummers brenge stand op 40. Verder wordt niet gedoelpunt, zoodat Lugdunum verdiend Scheidsrechter Boom was weer de pr leider van steeds. U.V.S. IV—L.M.C. n 7—2. LJd.C. heeft het eerst succes a U.V.S. achterhoede zoek is, doch hierop maakt de rechtsbinnen uit een trap, precies onder de lat. gelijk, nemen de Lissenaren de leiding, en maakt de U.V.S.-rechtsbinnen gelijk Even voor de rust schiet de rechtsl nummer drie in het net. Rust 32 Na de rust is U.V.S. veel sterker t gelmatig wordt de stand op 72 gel waarmede het einde komt. U.V.S. kom! deze overwinning weer een stapje tot het kampioenschap. Scheidsn Houps maakte geen slechten indruk S. L. F. (Leiden)ZILFA (Voorschot Zaterdagmiddag had te Voorschotc; ontmoeting plaats op het „Berestey rein" tusschen een elftal van de Lichtfabrieken te Leiden en een clfta de Zilverfabriek te Voorschoten, on ik ding van den heer Vrij Door den heer G. Oskam was voor wedstrijd een verguld zilveren medaili schikbaar gesteld. Na een goed gespeelden wedstrijd deze door Zilva gewonnen met 10. De heer v. Hensden reikte, na eei te doch hartelijke speech deze meda-" aan den aanvoerder van Zilfa.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 14