Pompadour Satinet Schorten B. DE KONING De Grijze Dame 9,1# Jear@at*g LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 13 Maart 1928 Derde Blad No. 20859 GEMENGD NIEUWS. GEËTALEERD: De nieuwste voor Dames en Kinderen Haarlemmerstraat hoek Do kerst 2 4 6 FEUILLETON. RECHTZAKEN. SCHEEPSTIJDINGEN. DE VERVALSCHTE CREDIETBRIEF. De dader zon naai Dnitsch- land zijn uitgeweken Hoe de oplichting ontdekt werd. Wij hebben gisteren gemeld, dat een sluw oplichter er in geslaagd is door middel van e?n vervalschten credielbriel drie banken op Ie lichten tot een gezamenlijk bedrag ran ruim 73.000 gulden. Zoo liep te Den Baag de Rotterdamsche Banivereeniging erin voor 30.000 gulden, de Nationale Banivereeniging te Utrecht voor 25.000 gulden en ten 8lotte eveneens bij de Rot terdamsche Bankvereeniging te Amsterdam voor 20.000 gulden. Nader kan worden gemeld, dat het be drog ontdekt is door een employé van de Nationale Bankvereeniging te Utrecht. Deze tmployé, die het bedrag van 25.000 gulden (eigenlijk 24.740 gulden) had uitbetaald, bemerkte hij den man 1000 gulden te weinig [tgeven had. Hoewel hij de loul direct wil de herstellen, was de man al verdwenen. Zijn adres wist men niet, noch zijn naam. Be bank, welke den credietbriel had af- (egeven, heeft êen filiaal in Genua. Dit rad dadelijk opgebeld door de Nationale Bankvereeniging. Men wilde informeeren naar naam en reisroute van dengeen, aan wien de cre- dietbrief van 50.000 dollar toebehoorde. Dit gebeurde den achtsten Maart Twee da- gen later kwam het antwoord uit Genua, heruit bleek dat de brief een werkelijke raarde had van 3000 dollar. Hij moest lus vervalscht zijn. Men slelde nu dade- ïjk de politie met het gebeurde in kennis Bet signalement van den man kon worden opgegeven. Echler is het de politie nog niet Bogen gelukken den dader aan te houden Het zal wel moeilijk zijn den man aan Ie houden. Sinds het gebeurde in Utrecht rijn meer dan 5 dagen verloopen. Daarbij eeet men dat de dader zich in Utrecht Duilsch geld heeft aangeschaft Vermoed wordt, dat hij naar Duitschland is uitge weken. Vast is komen te staan, dat hij rok zijn slag al geslagen heeft in het buitenland. De man moet den credietbrief op geniale wijze vervalscht hebben, zoo zelfs, dat het mei het bloole oog niet zichtbaar is. AI- Ikns dit is de meening der beambten, die erin gevlogen zijn. Een herhaling van het gebeurde al probeert hij een volgend maal zijn geluk misschien in hel buitenland is niet uit floten. Hel signalement van den op lichter wordt daarom zooveel mogelijk ver- rpreid, door middel van pers en radio. Daar de man ongeveer 75.000 gulden leeft weten los te krijgen, dan hij op de- ellde wijze als hem dal in Den Haag, Am- lerdam en Utrecht gelukt is, nog voor 0.000 gulden diverse bankinstellingen op- Sehten. Men zij dus gewaarschuwd. Het U. D. weet over den dader nog te tertellen, dat hij bij het aanbieden van >ra brief in Utrecht geen spoor van agitatie il opwinding vertoonde. Hij maakte zelfs bij de Nationale Bankvereeniging enkele unmerkingen over het feit, dat men hem tiet onmiddeliijk aan de gevraagde munt specie kon helpen, terwijl hij per telefoon ii banken liet waarschuwen, dat ze te hrgen hadden baar geld gereed ie heb- RECLAME. 4822 Uit hel Engelsch ran HENRY SETON MERRIMAN. Hij was van T Indische leger. Hij had de aan gevuerd lol overwinning, eD tot den «od, en hij kende de gevoelige Azialisch» '[tamsalie door en duor. Hij zag, dal het W wasi en niet vuor de eersle maal vie! «m op de schaapachlige afhankelijkheid, 'Urmee de zwarte mannen zich scharen hun blanken aanvoerder, en waarmee h) zijn gelaat gadeslaan, om daarnaar te ™hlen hun eigen uitdrukking, houding. e"s hun gevoelens. "Hen uilslekend man," mompelde de ge- ,f'«l in zichzelf. Bij stond daar. onversaagd, alleen, ter- hel schip werd beroofd van ieder zei! ®»ij! de dekken werden vrijgemaakt van lkluisters die de passagiers eigenlijk «en last maken op zee. Er was geen ge- geen verwarring, geen leeken van Kj onSfeloo(elijk korten lijd lagen de £we dekken naakl en kaal. waren alle Hingen weggeborgen of vastgesjord en ..Croonah" tot haar groolen strijd l,[Va' ^'en lijd groeide aan de horizon »n-e'b°og van zwarte wolten Volko tt windsti„e: zonderling duidelijk l snel kloppend, van uil de marhine- hel bonsen en pompen van de zui- ben. De man sprak vlot Fransch, Duitsch eD Italiaansch. Ten slotte meldt V. D. nog dat de man zich ook vervoegd heeft bij de Incasso- Bank te Amsterdam, waar men niet be reid was de gevraagde achtduizend dollar te geven, aangezien de op den wissel ge plaatste handteekening bij de ambtenaren eenig wantrouwen wekte. Vermoedelijk lo geerde de vreemdeling in het Victoria Holel te Amsterdam Vandaar is hij evenwel vertrokken zonder adres achter te laten Een andere bron echter meldt daaren tegen, dat de dader het Victoria Hotel gisteren ve-lalen heeft met de mededeeling, dat hij per 9.s. Zeelandia, van den Kon. Holl. Lloyd naar Zuid-Amerika dacht te gaan. De vreemdeling is vermoedelijk een Ita liaan en een internationale oplichter. AANKLACHT TEGEN EEN KOORDIRIGENT Hoe een aantal mnsici werd opgelicht. Naar de „Tel." verneemt zal het bestuur van het Rotlerdamsch Philharmonisch Ge nootschap een aanklacht in België indie nen legen den koorrepelitor der Vlaamsche Opera, K. De heer K. had met bedoeld ge nootschap een overeenkomsl gesloten, waarbij hij als dirigent het Philharmonisch Orkest engageerde voor drie concerten tegen een gage van I. 1000 per concert, met inbe grip van de repetities, in overleg met het Muziekbureau Lichlenauer te Rotterdam werd de Doelezaal gehuurd voor drie mid dagen. De bedoeling was naasl klassieke werken ook composities van Belgische kun stenaars ten gehoore te brengen. De heer K. beloofde aanvankelijk f. 1000 cautie op een bank te storten. Daar dit voor hem als Belg echter wat kostbaar was. ge zien het renteverlies, kwam men overeen, dat hij telkens op de generale repetitie de f. 1000 zou afdragen. Op Zaterdag 3 Maart had des morgens de eerste generale repe- lilie plaats. Echter de heer K. had het geld niet bij zich. Hij deelde mede, dat zijn zuster te Parijs een ongeluk was overkomen en dal hij daarom geen gelegenheid had gehad de f. 1000 te Antwerpen van zijn bank ie halen. De musici besloten des mid dags toch te werken. Het concert had Za terdagmiddag 3 Maart plaats, doch er volgde geen betaling. Ook de zaalhuur werd niet voldaan. De heer K. beloofde het geld op de volgende generale repetitie mede te brengen. Echler lot dusver heeft men van den heer K. niets meer vernomen. Hij zou Dinsdag j.l. komen repeteeren, doch hij kon niet. want, zoo seinde hij, zijn zuster was inmiddels overleden. Echter is bij onderzoek gebleken, dat de heer K. geen zuster heeft, zoodat het Philharmonisch Orkest, de Doeie-zaalhouder en het bureau Lichtenauer vergeefs op hun geld zullen moeten wachten. Het bestuur van het Philharmonisch Ge nootschap za! nu, zooals gezegd, een aan klacht indienen. TRAGISCH CEVAL VAN GASVERSTIKKING. Bejaard echtjaar om het leven gekomen. Buren hadden gemerkt, dat het echtpaar Voogd, wonende Tarweslraat te Rotterdam, aldus meldl de „Tel" sinds Zaterdag niet meer was gezien. Een 9childer heeft daar op een ruil aan de achterzijde van het huis uitgesneden en zich zoo toegang tot de woning verschaft. Men vond op de bo venverdieping in een kamertje man en vrouw dood op bed liggen. Zij hadden zelf een gasleiding aangelegd en daartoe ver schillende stukken slang gehniikt Nu ver moedt men dal Zaterdagavond bij het naar bed gaan een van hen tegen de gasleiding is geloopen. waardoor deze losgeraakt moet zijn. Een dokier kon slechts den dood rnn- stateeren. De man was 72, de vrouw 70 j. ERNSTIGE VAL. Gistermorgen i9 de loodgieter B. H., wo nende De Constant Rebecqueplein te Den Haag bij het verrichten van werkzaam heden aan hel perceel Benoordenhoutsche- weg hoek Neuhuyskade gevallen van 7 me ter hoogte. Met ernstige inwendige kneu zingen is hij naar het ziekenhuis gebracht. gerslangen. Halfweg de meridiaan stond de wolkenboog. Er waren strepen in stre pen van geel op zwart. Heel in de verte, Noordwaarts op hel punt van contact met den horizon, sleeg een enkele walerhoos, als een zwarie pilaar op van zee tol lucht. Bewoners van koude en gematigde lucht streken zouden gedacht hebben, dat hel emde der wereld nabij was. Mannen, die doodstil slonden voelden de zweetdroppels van het vcorhoofd loopen. De.luchf, die in de longen kwam, scheen de kraohl niel t9 hebben ze uit ie zeiten. Aanhoudend en drukkend was hel verlangen naar dieper ademhalen. Een kwartiermeester bracht den generaal een boodschap, dat hij naar beneden gaan of anders op de lagere brug komen moest Hij kon niet blijven staan, waar hij was. De kapitein zeide dat de cycloon ieder oogen blik kon losbarslen. De oude soldaat knikte en begal zich naar de lager gelegen brug Hij was daar nog niel lang. toen Carr zich bij hem voegde, een mackintosh over zijn arm. De beide mannen knikten. De gene raal hield wel van Carr. Hij was een Harro- viaan, evenals Carr, en de zoon van den generaal was te Harrow. „Blijft ge op dek?" vroeg hij. „Dal zou ik denken! ik laat mij niet als een ral in een val verdrinken!" antwoordde Carr. nog joviaal en dapper. Luke kwam op de brug en nam zijn piaals in aan de zijde van den kapitein Niemand sprak. Van den verwijderden horizon van het Noorden, waar de walerhoos nog was kwam een langgerekt gekreuD indrij ven over hel water. Een groene slreep was er op de zwarte oppervlakte van den Oceaan, donkergroen, met witte vlekken: DIT EEN RAAM GEVALLEN. Naar het Binnengasthuis te Amsterdam is vervoerd een 7-jarige jongen, die uit het dakraam van een perceel aan de Haarlem mer Houttuinen op straat was gevallen en met een been- en een schedelfractuur was opgenomen. GEVOLGEN VAN DEN SNEEUWVAL. Naar het Binnengasthuis te Amsterdam zijn vervoerd een 14-jarig meisje en een 28-jarige vrouw die resp. op het Leidsche- plein en in de Utrechtschestraat door de gladheid waren gevallen en een been had den gebroken. Naar hetzelfde gasthuis is vervoerd een 52-jarige man. die als deel- nertjpr aan den Stillen Omgang op den N.Z. Voorburgwal en over pijn in lies en hoofd klaagde en voorts een 38-jarige man, die bij een va! op den Buiksloterdijk zijn rechterbeen had gebroken, POGING TOT DOODSLAG. Zaterdagmorgen is te Drijber in de ge meente Beilen doro twee zonen van den huurboer A. aldaar een aanslag gepleegd tegen het leven van den huisbaas den heer Visscher te Dockum, die te Drijber een [link complex heideveld laat ontginnen. Wij vernemen hieromtrent, dat de verhou ding tusschen den heer V. en zijn huur der reed9 eenige weken gespannen moet zijn geweest en door een kleine geldkwes tie de laatste dagen onhoudbaar was ge worden. Zaterdagmorgen nu was de heer V. in het voorhuis van een in aanbouw zijnde boerderij, toen plotseling de beide zonen van A. de woning binnendrongen, de eene voorin, de andere door de schuur. De eerste trof deneer V. en mishandelde hem ernstig, terwij! de andere gewapend met een bijl zijn broeder wilde bijstaan. Hun bedreigingen om V. te zullen dooden konden niet worden uitgevoerd, doordal 4 aanwezige timmerlieden ijlings te hulp schoten. Twee van hen wisten den aan valler met de bijl in bedwang te houden, terwijl de andere twee den heer Visscher ontzetten, die hierdoor kans kreeg te ont vluchten en in zijn auto naar Beiien te rijden. Geheel opgewonden, zonder schoe nen aan zijn voeten en deerlijk gehavend kwam hij ten gemeentehuize aan om van het gebeurde aangifte bij de politie te doen. Op last van den burgemeester dezer ge meente vertrok dadelijk de gemeente-veld wachter Oosting naar Drijber om met den Opperwachtmeester der Koninklijke Mare chaussee te Dwingeloo ter plaatse een on derzoek in te stellen, alwaar ook de Mare chaussee uit Hoogeveen arriveerde Nadat door hen verschillende personen war-n verhoord zijn de gebroeders A gevankelijk naar Hoogeveen overgebracht en in ot Marechaussee-kazerne aldaar voorloopig in arrest gesteld Inmiddels was ook reeds de Officier van Justitie te Assen gewaarschuwd op wien last zij. naar wij vernemen, naar Assen worden overgebracht om in het Huis van Bewaring aldaar te worden ingesloten (Asser Crt) Emiellje had in zijn opstel geschreven- „De klok sloeg vijf minuien over twaalf." „Maar jongen," zei de onderwijzer, „dat kan toch niel!" „Jawel, meester," verzekerde Emiellje, „de klok was vijf minuien achleri" KANTONGERECHT TE ALPHEN. Als eerste zaak werd behandeld een ver baal tegen L. H. alhier terzake dat hij ge- vischt had in water waaxvan hij geen schriftelijke vergunning had. Het verweer van bekl was. dat het waier, openbaar waler was. terwijl hij voor de slooten, die daarop loozen, vergunning had. Ter zitting bleek de vergunning ^iet ge- dagteekend te zijn. zoodat deze niet van kracht was De kantonrechter veroordeelde bekl. tot een geldbnele van f. 1 subs. 1 dag. In overtreding der arbeidswet stond te- hij verspreidde zich over de zee, kwam naar hen toe. Luke keerde zich om en zeide een enkel woord tegen den kwartier meester De man ging naar het sluurhuisje, haalde er drie lange zwarte oliejassen twee voor den kapitein en Luke, de andere voor hemzelf. Het gekreun als van een gepijnigd dier, werd herhaald. Het scheen verder af Toen blijkbaar uit de lucht een geluid als het ontsnappen van stoom uit een loco motief Luke zeide iets tot den kapitein, en wees met zijn rechterhand Fluisterend beraad slaagden zij te zamen en de kapitein gaf een leeken aan de twee stuurlui, beweging loos in het stuurhuis. Zachi liepen de goed gesmeerde kettin gen. en langzaam kroop de groolp zwarte voorsteven van de ..Croonah" rond den ho rizon, wijzend naar zee. weg van het land. Ceylon lag achter hen in de duisternis, die bijna was als de nacht. Ver boven het dek. op de kleine brug, stonden de kapitein en Luke, zij aan zij Hun met goud omboorde pelten hadden zij tegen Zuidwesters verwisseld De omtrek van hun zwarte gedaanten was nog juist to onderscheiden tegen de lucht. Recht voor zich in d<» gele strepen, keken zij uit over de gevlekt zee En geen zuchtje bewoog ds atmosfeer van lood Naar ben^pn kijkend, over de breede dekken zou men op het perste gezicht den ken. dat zij verlaten waren maar als het oog aan de duisternis was gewend, ontdekte men hier en daar mannen, staande ais schaduwen op hun post wachtend Alle vallichten waren van duhbele teer kleeden voorzien Sommigen nog versterkt door latten kruiselings over hel grove lin- recht J. T J. alhier, terzake dat door een knecht, buiten de op de arbeidslijst ver melde uren in zijn bakkerij was gewerkt. Ter zitting bleek dat bekl. nogal aardig van leer had getrokken tegen den verbali sant. Hij had hem zelfs gedreigd met een mes. Bekl. zeide dat dit was omdat de agent 's avonds in het donker telkens ach- ler het huis sloop om te zien of er niet overgewerkt werd. De kinderen durfden niet meer alleen naar bed. Dat was volgens den kantonrechter nog geen aanleiding om den agent met een mes te lijf te gaan Verdachte werd veroordeeld tot f. 10 subs. 5 dg. hechtenis. J. 311. Ie llazerswoude. stond terecht dat hij deelen van een geslacht rund had afge leverd aan A. de J. te Ter Aar. welke niet waren voorzien van keurin^smerken. Get. VI. zeide dat op enkele stukken maar (er waren er totaal 80) een paar blauwe vlekken te zien waren en op slechts 1 stuk een half stempel. De keurmeester van Nieuwreen, die het vleesc-h heeft her keurd, had het voorwaardelijk goedgekeurd. Geluige k décharge A. G. V., veldwach ter te Hazerswoude, verklaarde dat bij J. M. een dag voor den bewuslen datum een geslachte koe hing en dat de keurmeester bezig was het dier te stempelen. De stem pels waren erg flauw, want de keurmeester had niet voldoende inkt. De keurmeester G. .H. te Leiden zeide Zaterdags het dier levend gekeurd te heb ben. Dinsdag daarop heft hij het geslachte rund gewaarmerkt. Doordat het dier echter al koud was ging dit niel zoo gemakkelijk. Verschillende getuigen werden nog ge hoord. doch een nadere oplossing kwam niet in deze zaak. De ambtenaar van hel O. M. achtte het zeer wel mogelijk dat hel rund in kwestie gestempeld was, doch het is niet komen vast te staan dat de in be slaggenomen stukken van die koe afkom stig waren. De genomen proeven hebben bewezen, dal de stempels in zulk een be trekkelijk korten tijd door den pekel wor den opgelost. Het kwam spr. voor dat het vleesch vra« van een ongekeurde koe en verzoch t een geldboete van f. 25 subs. 10 dagen hechtenis. De kantonrechter achtte de zaak nog niel in voldoende daglicht gesteld en hield dc zaak aan tot een volgende zitting. J. C. v. d H. te Hazerswoude was blijven wonen in een door B. en W dier gemeente onbewoonbaar verklaarde woning ondanks dat hem hierover was bericht dat hij die woning moest ontruimen. Get. A. L. zeide. dat voor bekl. geen buis leeg was. wel waren er huizen leeg. doch die waren te duur voor bekl Bij verder ge tuigenverhoor bleek dit inderdaad waar te zijn en werd bekl vrijgesproken J. B. te Leiden stond terecht dat hij als b^s'uurder van een auto in de Hooft9traat alhier een handwagen achterop was voor bij gereden, waartoe op dat moment geen voldoende ruimte was, waardoor een wiel rijder, die zich daar b°vond werd aangere den. Uil het getuigenverhoor bleek dat bekl. meer de voorzichtigheid had moeten be trachten en werd hij veroordeeld tol f. 4 subs. 2 dg hechtenis. L. C. V. te Den Haag had te Hazers woude gevischt in de Oostvaart aldaar, zonder schriftelijke vergunning. Bekl. zeide dat de Ooslvaart een openbaar vaarwater was, nl. als verbindingweg tusschen het dorp Hazerswoude en den Rijn. De verbalisant ontkende dit echter; de Weslvaart is dit meer. De ambtenaar van het O. M. achtte de O.-vaart een water dat niet voor de scheepvaart openstaat. De hoofdweg is een andere, volgens den verba lisant, en dit komt ook spr. zeer aanneme lijk voor; elk water waar de boeren ge bruik van maken zou men dan wel als openbaar vaarwater kunnen betitelen. Spr. wilde daarom tegen bekl. een eisch stellen van f 0 50 subs 1 dag. De kantonrechter hield de zaak echter tot' een volgende zit ting aan. G. B. wegens overtreding der leerplicht wet f. 5 subs 2 dagen hechtenis. D. v. O. te Wassenaar had als bestuurder van een auto in strijd gehandeld met de auto- en rijw:elwcl door het passeeren van een in dezelfde richting zich voortbewegend voertuig, terwijl van de andere zijde even eens een auto kwam aanrijdpn Bekt. was niet verschenen. Uitspraak f. 50 subs. 10 dagen hechtenis. nen gebonden. Al wat door het sterfelijk brein kon worden uitgedacht, had de sterfe lijke hand verricht. De rest moest aan God overgelaten. De dekken waren in volslagen duisternis, want de vallichten waren bedekt, zelfs die van de machinekamer, en de mannen aan het werk daar beneden in de verstikkende hitte, wisten niet. wat het volgend oogen- blik zou brengen Zij hadden niets waaruit zij konden opmaken, het tijdstip, waarop de cycloon zou losbarsten over het schip Want de laatste vijf minuten hadden zij zich met beide handen vastgehouden, iedere seconde verwachtend te worden ge slingerd tusschen de machinerie Nog wa9 er geeD ademtocht wind. De duisternis was minder hevig. Achter de wolk scheen een gele gloed Toen overkwam allen een VTeemd gevoel van te worden opgetrokken, en sterke man nen snakten naar aden Hol was slechts een oogenhlik Maar het was een gewaar wording als werd de atmosfeer opgezogen door de lucht, een ledige ruimte op de op pervlakte van de wateren achterlatend. Plotseling, uitklinkend boven het gesis van den sloom, als een trompet in den nacht, de slem van den kapitein. „Houdt u gereed!" riep hij Luke keek naar beneden, naar de lager geplaatste brug. ..Houdf je aan iets vast," riep hij. en ter wijl hij sprak barstte de cycloon los op het schip Hel is slechts te verr.lijken met een heel harde slag Langzaam ->egon hel schiö te slingeren en dit scbeeu nooit meer te zullen ophouden. DE AARDENBURGSCHE VERKIEZINGS KWESTIE Zooals desttfd gemeld, sprak de rechtbank te Middelburg den gemeente-ontvanger van Aardenburg vrjj, toen deze terecht stond wegens het van onwaarde maken van stem biljetten van de verkiezing van leden van den gemeenteraad aldaar. De officier van justitie ging van het vr$- sprekend vonnis in hooger beroep. Naar de „Msb." verneemt heeft de offi cier thans dit hooger beroep ingetrokken. STOOMVAART-MIJ „NEDERLAND". MADOERA, 11 Maart van Batavia n. Arasrt, SEMBILAN. uitreis. 13 Maart te Genua. KONINGIN DER NEDERLANDEN, lhuisr„ 12 Maarl van Sabang. PRINS DER NEDERLANDEN, uitreis, 13 Maart te Sabang verwacht, HOLLAND—AMERIKA-LIJN. MAASDAM, 10 Maart van Havana naar Rotlerdam. SPAARNDAM, R'dam n. New Orleans, pass. 10 Maart de Azoren. NOORDERLAND, R'dam n. Pacific Kust, 11 Maart te Cristobal. GROOTEND1JK. New York n. R'dam, was 11 Maart 1220 mijlen van Rotterdam, HOLLAND—BRITSCH-INDIË-LIJN. TERNATE. uitreis. 10 Maart te Bombay. HOOGKERK, thuisreis. 11 Maart vao Oran, VEENDIJK, thuisreis, 11 Maarl van Algiers, RIDDERKERK, 12 Maart van Rotterdam te Hamburg. KOUDEKERK, uitreis, pass. 11 Maart Kaap Bon. BOVENKERK, 12 Maart van Hamburg te Antwerpen. JAVA—NEW-TORK-LIJN. STADSD1JK, 10 Maart van New York n, Java. STOOMVAART-MIJ. „OCEAAN". AGAPENOR, 12 Maart van Amst. n. Java, HOLLAND—OOST-AZIË-LIJN. GEMMA, 11 Maart van Hamburg te Ant werpen. ROTTERDAM—ZUID-AMEHIKA LIJN. POELDIJK, uitreis, 10 Maart van Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KEDOE, uitreis, pass. 12 Maart Perim, HOLLAND—APRIKA-LUN. HEEMSKERK, 9 Maart van Beira naar Mozambique. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. MIDAS, 8 Maarl van Cristobal n. Curacao, BR1ELLE, 9 Mrl. van Cristobal n. Europa, JAN VAN NASSAU, uitreis, 12 Maart van Curacao, (verb.). JASON. Chili n. Amst., 11 Maart te Ant werpen. DIVERSE STOOMVAARTBER1CHTEN. AUGUSTINA. 7 Mrt van Manilla n. Miri, G1DEONA. m. s. arr. 9 Mrt. te Hotenau. ESPERANCE, m. s.. arr. 9 Mrt te Hotenau. MARPESSA, Curacao n. Gibraltar v.o.. pass, 8 Mrt. St. Michaels. ROODE ZEE, sleepboot. 10 Mrt. van R'dam te Fayal. BELLATRIX. Ibicuy n. Duinkerken, pass. 11 Mrt. Kaap Frio. CALL1STO, Newcastle n. Algiers, pass. 10 Mrt. Fernando Noronha. JONGE MARIA. 10 Mrt. van Tunis n. Lipari. JONGE ANTHONY. 12 Mrt. van Genua naar Spezia. SOESTERBERG, 12 Mrt. van Savannah te Havana. EMMAPLEIN. 10 Mrl van R'dam te Oxelo- sund. HOFPLEIN, Narvik n. R'dam. pass. 11 Mrt, Kopervick. CALANDPLEIN, 9 Maart van B. Aires te Bahia Blanca. SCH1E, 10 Mrt. van Bordeaux te Bilbao. VECHT. R'dam n. Palermo, pass. 10 Mrt. Finisterre. GOUWE. Rufisque n. Duinkerken, pass. 11 Mrt. Finisterre. BARENDRFCHT. 11 Mrt. van Vlissingen n, Philadelphia. HOOFDSTUK VIII. Een hevig gevecht. Het scheen of de zee met kracht werd naar boven gestuwd, om dan in woedende razernij neer te storten op het ontredderd schip. En in iedere golf, die met luidge- kraak ineenstortte over de verschansingen was wilde hartstocht. In het geloei van den storm werd een zwak geluid van knet. terend hout vernomen. Hel dek helde dertig dertig graden De booten, die aan bakboord zij aan hun davids hingen waren onzicht baar. zij waren onder water. Richtte de „Croonah" zich plotseling op als oud mandwerk zouden zij worden uiteenge rafeld. De beide mannen op den beneden brug stonden op de railing, met den rug tegen het dek als tegen een muur Het knetterend geluid als van brekend lucifershout, scheen van boven te komen. Carr keek omhoog en zag den kapitein en Luke aan het stuurrad. Het stuurhuis was ineengestort als een kaartenhuisje, en eenvoudig weggeblazen met een van de stuurlieden De andere lag neergesmakt aan het uiteinde van de nauwe brug. Een oogenblik trok de duisternis op en zag men een noodlottig schouwspel. Een van de booten aan stuurboordzijde, nog slechts aan eene zijde aan de david beves tigd. werd door den wind als een vlag over eind gehouden boven hel dek Reeds klau terden (wee mannen naar de bovenste brug om de piaals in te nemen van de stuur lieden die dood waren. (Wordt vervolgd?.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 9