- terug waar de beweeglijke Massy voor de verdere expeditie zorg draagt. Onze aanval, len blijven talrijker dan die der Belgen en ihet is vooral Weber, die herhaaldelijk goet opbrengt en voorzet. Als Caudron te ver me den bal loopt krijgt Holland een vrije schop waaruit Van Heel fraai inschiet. De Belgi sche keeper, die- uitstekend op dreef is. wee echter ziin plaat9 en stompt het leer terug Dan een corner. Elfring zet voor - Ruisch kopt rakelings over de lat terwijl een moment later een 9chuiveT van Tap op goede' wijze door Caudron onschadelijk wordt gemaakt. De Belgische aanvallen zijn nu te tellen. Gewoonlijk stranden^zij reed* op onze middenlinie en welbeschouwd is hel alleen Diddens. die af en toe tot in onze ver dediging weet door te' dringen zonder daai cr-hter den noodieen steun te krijgen om aan gijn attaques kracht bg te zetten. 22 minuten na den aanvang krijgt een schitte rende kans als hij onze baf .'.s is gepasser- en ongehinderd op den keCper afstorm!. De kans van den dagl Maar als de Belg even talmt snelt Van der Meulen uit zijn doel en trappend weet hij zoo Devos het leer te ont futselen Dan is Holland weer sterker, en zelfs Massy neemt het vijandelijk doel met eei kopbal onder vuur. Doch hoe de onzen ooi zwoegen: wij missen de oude vinnigheid en dat befaamde doorzetten hetwelk de krach! is van ons spel. Vooral Elfring speelt onzui ver dezen middag en tweemaal achtereen brengt hij staande alleen voor den keeper een prachtkans om hals. Langzaam maar zeker verstrijkt zoo de tijd en het duurt tot vier minuten vóór de rust voordat Tap uil een scrimmage het leer van zeer dichtbij in de Belgische touwen weet te jagen. 10. Holland leidt, en voor de rust komt in dezen stand geen verandering meer. >n De toss met den scheidsrechter. rug had. verreweg het meest in den aanval geweest en de 10 voorsprong, welke zij zich in die periode wi9t te verwerven gaf toen slechts een bescheiden beeld van hel overwicht onzer landgenooten. Eventjes ging de strijd in den aanvang gelijk op. waaibij de snelle Diddens zich de meerdere van Denis toonde, maar de Belgische voorhoede had overigens tegen onze goede defensie niet al te veel in te brengen en al heel spoedig .werd onze aanvalslinie druk aan het werk gezet. Uit een voorzet van den naar links geloopen Tap schiet Ruisch keihard in. maar het is de resoluut ingrijpende Hooydonx. die redding brengt. Als de onzen het Belgische doel belagen is het weer Diddens. die op luchting brengt. Met den bal aan den voet stormt hij langs de lijn.... corner. Fraai plaats hij hieruit het leer voor de Holland- sche veste, Dc-vo9 springt toe. een hoofdbe wegingen tegen den paal stuit liet leer buiten bereik van onzen doelman in het veld In de tweede helft is de strijd meer ver deeld geweest, maar terwijl onze voorhoede nu steeds duidelijker haar onmacht toonde om geboden kansen te benutten steeg het tempo der Belgische ploeg en daarmede de waadde van dp attaques der Roode Duivels. Al in een der eerste minuten na de hervatting leidde een mooie combinatie tas- schen mid voor en linksbinnen der Belgen tot een schitterend boogschot van Moeschol» dat onhoudbaar scheen te zijfn. Maar thans ook HET NEDERLANDSCHE DOELPUNT.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 16