UIT DE OMSTREKEN. LAND- EN TUINBOUW. Spaart Uw tanden! AALSMEER. De dames G. Bloemink en A. Eve- Jeens alhier slaagden voor het te Alkmaar gehouden examen voor kraamverpleegster. De prijzen der snijbloemen, voor zoo ver het de plaatselijke producten betreft, blijven zich nog steeds op hoog niveau bewegen. Deze week is zelfs, vergeleken bi] de vorige nog een hoogere koers voor verschillende snijproducten te constateeren geweest. Zon-looze dagen en koel weer, factoren, weke den prijs gunstig beïn vloeden. Seringen werden tot 50, rozen 60, sneeuwballen 30. prunus 26 ct. per st. betaald. Onze bloemisten gaat het momen teel zeer naar den vleeze. Vorig jaar om dezen tijd waren over het algemeen de bloemen reeds lager in prijs. Tot directrice van „Rustoord" werd benoemd raej. A. van Kooten te Apeldoorn en tot verpleegster raej. Altelaar te Amster dam. Beiden zullen op 1 Mei a.s. in functie treden. Door de vrij onverwacht ingetreden vorst schade heeft toegebracht aan op het den. Bij meerdere bloemisten bevroren pot- bloemen in de bakken, terwijl ook snijbloe men. vooral lathyrus, welke thans begint te bloeien geleden heeft. In hoeverre de voret schad heeft toegebracht aan op het land staand artikelen, kan nog niet met zekerheid worden gezegd. HAARLEMMERMEER. Gemeenteraad Burgemeester Slob weer terug in den raad Be noemingen en ontslag De opcenten op de perso* neele belasting. Voorzitter de burgemeester Mr. A. Slob. Afwezig de heer Buurman. De voorzitter sprak zijn dankbaarheid uit jegens God voor de wonderlijke wijze waarop hij werd bewaard en richtte ver der een bijzonder woord van dank tot de wethouders en bovenal den heer Knaap die zoovele weken achtereen als waarne mend burgemeester is opgetreden voor de bewezen diensten. De heer Knaap riep den burgemeester een hartelijk welkom toe en sprak den wensch uit dat hij van verdere ongeluk ken gespaard moge blijven en nog vele jaren in staat zal zijn werkzaamheden in bet belang van deze gemeente te verrichten. Aan den heer G. Beetsma werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend als hoofd van de openbare lagere school no. 10 aan den Meidoornweg te Rijk in deze ge meente met ingang van 1 Augustus a.s. De heer P. Bier verkreeg wegens ver huizing eervol onllag als lid van het bur gerlijk armbestuur voor wijk V in deze ge meente. Aan mej. N. Minderhout werd eervol ontslag verleend wegens haar voorge nomen huwelijk als gemeente-verloskun dige ter standplaats Hoofddorp met ingang van 1 April a.s. Tot lid van het burgerlijk armbestuur in de vacatureBier werd benoemd de heer Joh. Baars, landbouwer te Rijk. Tot onderwijzeres aan de openbare la gere school no. 7 aan den Bennebroeker- weg vacature-mej. A. Buisma werd benoemd Mej. F. C. J. M. R. v. d. Eeden, than als tijdelijk onderwijzeres aan ge noemde school werkzaam. Op daartoe gedaan verzoek werd aan den heer D. Koningen eervol ontslag verleend als lid van de plaatselijke commissie van toezicht op het lager onderwijs. De voor ziening in deze vacature werd aangehou den. Tot leden-werkgevers in de commissie van advies voor werkloosheidsverzekering, arbeidsbemiddeling en ter bestrijding van de werkloosheid werden herbenoemd de heeren P. Bakker, P. W. Blom en S. van Wijk en tot leden-werknemers de heeren K. W. Lamboo en N. van der Tol, terwijl de voorziening in de vacature-L. van Gulik als lid-werknemer wordt aangehouden. Verder werd gelezen een schrijven van Mr. P Tideman uit Haarlem, houdende ver zoek om de benoeming van een gemeente- verloskundige voor Nieuw-Vennep aan te houden tot de beslissing van H. M de Koningin, bij wie mej. Kroes tegen het besluit van Ged. Staten in hooger beroep is gegaan, bekend zal zijn. Na eenige discussies werd tot benoeming van 'n gemeen te-verloskundige voor Nieuw- Vennep overgegaan, waarvan de uitslag tvas dat benoemd werd no. 1 van de voor- diacht mej. II. Mintjes, verloskundige te Harlingen. Gelezen werd een schrijven van gedepu- here staten waarbij enkele wijzigingen werden voorgesteld in de begrooting voor 19*28 In verband hiermede stelden B. en W. voor: le Over te gaan tot wijziging van de verordening op de heffing en invordering van opcenten op de hoofdsom der peroneele belasting; 2e vast te stellen een verordening op de heffing en invordering van opcenten °P de hoofdsom van de rijksinkomsten belasting. Ten aanzien van de personeele belasting werden de opcenten bepaald van 50 lot 125 terwijl ten aanzien van de rijks inkomstenbelasting de beslissing werd ingehouden. Door de hitte van een kachelpijp, ont stond Vrijdagmiddag brand op den zolder v«*n het huis, staande in Haarlemmermeer in den Sloterweg bij Nieuwvennep en bewoond door den arbeider P. H. De brand spuit behoefde echter niet in werking te "orden gesteld, omdat men er reeds m geslaagd was het vuur te blusschen en den brand tot den zolder en het dak te beper ken. H1LLECOM. Weer een Beurs-kwestie. Men schrift ons uit Hillegom*. hei hoofdbestuur van Bloembollencultuur" ^'euscht de algemeene vergadering in de gelegenheid te stellen zich uit te spreken over de wenschelftkheid van het honden van een tweeden beursdag in de week ge durende den drukken handelstijd. Volgens de toelichting wordt er gedacht aan een tweeden beursdag te Haarlem op Donderdag. Voor Haarlem is de Donderdae rant den bes taanden Maandag als tweede Deursdag wei te verklaren, maar moet Haarlem na beginnen met Hillegom concurrence aan te doen? Men weet in Haarlem toch wel, dat hier te Hillegom sind3 jaren een Donder dag - sche beurs wordt gehouden in „Flora die goea bezocht wordt en die do Hillegommera en de kweekere uit den omtrek niet willen missen. De eerste exporteur, die er ons zijn moening over zei, betoogde, dat uö Donderdags wel hier verkoos te beurzen, echter niet te Haarlem, hetgeen hem te veel tijd zou kosten. Hillegom wil trachten te vergeten, dat hem het Eigen Gebouw en de beurs niet werd gegund, maar wan- ne>er er nu over gedacht wordt om de Eillegomsche beurs op Donderdag ook nog te ontfutselen, doet dat pijnlijk aan. Hillegom is zeer gevoe.ig voor a.les wat vat het hoofdbestuur uit Haarlem komt De wond, die ontstaan is door den strijd om de be^rs te Haarlem of Hillegom, is nog niet geheel genezen; het besluit der afdeeling om aan het Eigen Gebouw geen geschenk aan te bieden, is wellicht geen verstandig besluit, maar het wijst op de stemming, die onder de bloemisten en uwee- kers te Hillegom heerscht. Hei is aannemelijk, dat er tn de gedachte „m een bsurs op Donderdag te Haarlem, geen sprankje van opzet tem nadeele van Kille-gom schuilt en het is een mooi stand punt om den Hillegommers voor te preeken, dat wij vergeven en vergeten moeten; wij geven het echter te doen om zich groot te houden en de pijn van een wonde te negeeren, als er in de toekomst een nieuwe slag dreigt. De Hillegomsche beurs dateert van jnren temg; eerst stond zij onder controle van ;het H.G.B., daaruit is zij geheel yrg ge worden (zonder beurs-entrée) en zg heelt, ordanks de vele veilingen, ook op Donder dag steeds het hoofd boven water weten behouden. De Hillegomsche beurs heeft een taai leven, is soepel en meegaande wat v enschen der bezoekers betreft, reglemen teert niemand en zal zich vermoedelok niet gauw gewonnen geven, als Haarlem ook op Dorderdag gaat beurzen. Toch zal het H'"?" gom verre van aangenaam zijn voorde tweede maal in de beurs-kwestie betrokken te worden, en men vraagt zich af: kan Haarlem niet op een anderen dag dan Donderdag beurzen t Burgerlijke Stand, Bevallen: J. M. van Lierop-van der Putten z. G. GrolleBuenk d. L- J* ZoetVieveen z. G. van Tilborg Tui- ninga z. J. Walraven—de Jong d. Overleden: A. Dam 79 jaren m. A. M. van Lierop 2 dagen m. M. van der Linden—de Groot 57 jaren A. de Waal— Rietmeyer 70 jaren. Het woon- en koffiehuis „Sporllust aan den Stationsweg No. 142, groot 8 aren en 16 centiaren, is ten overstaan van No taris D. Boddeüs ingezet op f.6500 door den heer C. J- Bakker. jlej. C. RaamsveldSelhorst leerlinge der R.K. Mode-academie te Haarlem is ge slaagd voor het examen coupeuse-costu- mière. De aanbesteding van verbouw der Julianaschool onder architect K. Kijne Wzh had tot uitsag: de Vnes Couzijn «7880- E. Schuyt f.8800; Nijman—Rus man f.8865; Joh. Seysener f. 9275: Splin ter Leiden f.9645; Greefer f.11875; van Es f. 12331, volgens het bestek zal de gun ning in 14 dagen volgen. Voor het luiden der klokken van de St Jozephkerk is een automatische instal latie aangebracht. Het de klokken der St. Josephkerk bedraagl.380 Watt en kost ongeveer 1 ct. per klok en nor kwartier. Mede is aangebracht de aulo- ïnatische bediening van het Ange du*!*» Zonder eenig toezicht kondigt het 3"™' daags de blijde Boodschap aan en de kos ten daan-oor bedragen nog geen 10 cent per week. De uitvindster, de firma J- A Elderhorst Zn te Zoeterwoude heeft meer en meer succes met haar werk. In de Gerei Kerk zal voor dooveo een telefoon aangelegd worden, tegen ver goeding van den kas tanden piTJJ, voor min vermogenden zoo noodig gratis. D» aanleg kan eerst aangebracht worden als de vaste plaatsen ro het nieuwe kerk gebouw aangewezen zijn. katwijk. Bnrgerlijke Stand. Geboren; Gerrit, zoon van C. Schaap en J_ de Vreugd WUhelmina dochter van H. de Jonv en J van der Meij. - Elisabeth, doch ter van W. Boesaard en D. Klatten. - Anea Elisabeth, dochter van A. van Beelen en L van Rijn. Cornelia, dochter van W. de long en A. Kuijt. - Arie, zoon van J. van der Plas en L. .Jen HoUander Cornelis, zoon van A van Duijvenvoorde en T. Vne land. - Picter. zoon van J. van den Oever on I. van der Niet Jan, zoon van S. Duin dam en A. Krijgsman. Trijntje dochter van J van Beelen en S. van Duijvenbode. 'overleden: Johanna Cathanna Weemnk, echtg. van J. W. van Wijk, oudI 85 jaren. Ant'e Imthorn, wed. van N. Haasnoot. Cornelia Souverein, echtg. van M. Remmel- zwaal. Huwelijks-aangiften: Geene. Huwelijken: J. van Klaveren en M Meij- vogel. K. H. van Beelen en G. M. Kuijt. katwijk aan den rijn. Dat zelfs het geluk van vele men- schen Willen bevorderen bij de wet verbo- den kan zijn ondervond de heer Jac S. u. alhier G treedt op als vertegenwoordiger eener loterij en ziet natuurlijk niets liever dan dal zijn cliënten, die bij hem een kansje wagen, lot de gelukkige stervelingen zullen behooren. Zaterdagavond werd hi] in het politie bureau aan een lang verhoor onderworpen Alle bescheiden, de loterij hetreflende, wer- den bovendien in beslag genomen. LISSE. Uitvoering „Looit den Heer". De Chr. zangvereeniging „Looft den Heer" gaf een jubileumuitvoering in het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente. Zooals bekend zal de vereeniging op 25 Maart a.s. haar 25-jarig jubileum vieren. Medewerking verleenden mevr. C. Veur- manNienhuis, sopraan: mej. C. Teensma, mezzo-sopraan; mej. D. Blooker, alt, en de heer C. de Kemp. bas. Ds. L. J. v. Leeuwen, van Haarlem, ver zocht de talrijke bezoekers te zingen Ps. 98 vers 3, waarna hij voorging in gebed. Met groot genoegen had spr. de uitnoodiging aanvaard om de jubileurnuitvocring te openen. Had de heer A. Tibboel wegens drukke werkzaamheden er al eens over ge dacht den voorzittershamer neer te leggen, gelukkig heeft dat niet plaats gehad. Hierna ving het koor (ruim 70 leden) jan met het .lied der Geuzen" van A. C. Hazenbosch en liet onmiddellijk daarop hooren ..Meiregen", het verplichte nummer, waarmede een eerste prijs (met loD is be haald in de 1ste afdeeling op het j.l. gehou den concours te Hilversum. Na de pauze werd „De Opstanding" gezongen. Zingen is leven, zoo ving ds. G. van Dijk zijn slotwoord aan. De boozen hebben geen liederen, de Christenen hebben hun eigen liederen, die spreken tot de harten, zooals ook „Looft den Heer" tot ons heeft gesproken. Aan alle medewerkenden bracht spr. daarvoor hartelijk dank. A!s slotzang werd door de aanwezigen Psalm 72 11 gezongen waarna ds. v. Dijk met dankzegging sloot. Burgerlijke Stand. Geboren- Cornefc Hendricus Jozef. Z. v. J Floris en P. M. van Leeuwen. Wilhel mus Johannes. Z. v. R. v. d. Lans en P. Brouwer. Emerentia Margaretha, D. v. M. Kortekaas en A. M. van Duin. Maria Ida, D. v. P. C. Duineveld er. I. M. Be- melman. Overleden: Willem Krösschell. echtgenoot van S. Voorst, 67 j. Op Dinsdag 13 Maart zal er kosteloos gelegenheid zijn bij de plaatselijke genees- heeren op de gewone spreekuren tot inen ting en herinenting. NOORDWIJKERHOUT. Voor het examen Machineschrijven van de Ver. v. Dir. v. Pont-ocholen slaag de de heer J. Zonderwija alhier. In de Vrijdagavond gehouden vergade ring van het Ge-nootschap „Stille Omgang" werd besloten de jaarlijksche bedevaart te doen houden in den nacht van 17 op 18 Maart. De kas toonde een batig saldo van f. 103.56Vb- Het periodiek aftredend be stuurslid, de hee. N. Steenvoorden, werd met algemeene stemmen herkozen. OEGSTGEEST. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik Jan, Z. van D. N. den Haan en M. J. v. d. Meij. Ondertrouwd: F. de Vries en A. L. van Egmond, beiden le Oegstgeest. Overleden: A. Wolf 28 j. P. Laman 34 j. M. H. Driessen 63 j. Voor het examen Machineschrijven van de Ver. v. Dir. v. Pont-Scholen slaag den: mej. J. W. M. Peltzer en de heer N. v. d. Meene, allen alhier. Bij het vee van den landbouwer B. in den Broekpolder, is een geval van mond- en klauwzeer voorgekomen. Gevonden voorwerpen: een huissleu tel; een ring met sleutels. Inlichtingen te bekomen bij de politie. Donderdagavond werd in Den Haag een gesloten auto gestolen, merk „Essex", G.30218 van welk geval onmiddellijk mededeeling werd gedaan aan politie-auto- riteilen in de omgeving. De politie alhier hield in verhand met dit feit een wakend oog in hel zeil. doch eenig resultaat werd niet bereikt, totdal omslreeks halftwaalf een onbeheerd staande auto werd aange troffen op den betonweg nabij „de Slaag". Uit een ingesteld onderzoek bleek dit de vermiste wagen te zijn. In de auto werd een opengebroken koffer gevonden, waaruit eenige voorwerpen van waarde zijn ont vreemd. De auto werd in beslag genomen en on dergebracht in de garage van de firma v. d. Ameele. Na de Haagsche politie met deze vondst in kennis gesteld te hebben, is door diens bemiddeling de auto weer in het bezit van den eigenaar gekomen. Zondagmorgen omstreeks 7 uur reden drie verpleegsters uit Rhijngeest op den Rhijngeesterslraatweg, toen één hunner, zuster J. kwafo te vallen door de gladheid van den weg. Een juist aankomende vracht auto. waarvan de bestuurder bijtijds het ge val bemerkte, stopte onmiddellijk doch een andere passeerende personenauto was zoo vriendelijk om door te rijden, waardoor het rijwiel ernstig werd vernield. De politie stelt een onderzoek in naar den dader. SASSENHEIM. Voor het examen Steno-Typen van de Ver. v. Dir. v. Pont-Scholen slaagde mej. M. E. Heijnes alhier. VOORHOUT. De melk is ook hier met l cent per L. verlaagd en op 14 "ent de L. gebracht. Bij den correspondent der arbeidsbe middeling alhier werden de vorige week inge schreven 7 werkloozen. Van de vorige week stonden nog te boek 30 werkzoekenden. In eigen dienst werden er geplaatst 12 personen, zoodat het aantal werkloozen 25 bedraagt. VOORSCHOTEN. Nuisavond. Vrijdagavond kwamen de leden van 't Nut van het Algemeen ra hotel Deurloo bijeen. Als spreker trad op de heer J N. v. d. Ende, welwillend bijgestaan door den heer P. M. van Alphen, met het onderwerp s „Vloeibaar maken vaD gassen. Demonstra ties met vloeibare lucht." Voor de pauze gaf spr. een uitgebreid overzicht van het vloeibaar maken van gassen en verklaarde hij aan de hand van een serie lichtbeelden de d'verse toestellen in gebruik in laboratoria om het vloeibaar maken van verschillende gassen en lucht tot stand te brengen. Na de pauze verrichtten de heeren ver schillende proeven die groote belangstel ling trokken. Lucht zien vloeien als uit een karaf en bijna zoo helder als water, zullen cle meeste aanwezigen wel nimmer gezien hebber. Aan het einde der lezing braoht de heer E. Vernède, namens allen, dank aan den heer v. d. Ende Jr. voor de aangename wijze waarop hij van een dergelijke weten schappelijk onderwerp, zoo'n duidelijke en populaire uiteenzetting had gegeven. Bnrgerlijke Stand. Geboren* Engelina Maria Clasina, d. van N van der Werf en J. G. van Kleef. An nie Elizabeth, d van M. van Hou-welingen en A. A. van Schajik. Emmie, d. van D. Planje en G Lit. Jacobus, z. van H. van Houten en II. Hemerik. Adriaan Pedro Eduard, z. van B. Koning en J. C. A. Tolk. Ondertrouwd: J. van Elswijk 26 j. en J. van Kuyk 20 j. L. van Leeuwen 36 j. en E Fransen 40 j. Overleden: Levenloos aangegeven kind van M. van Houwelingen en A. A. van Schajik. In de Vrijdag gehouden ledenverga dering van het ziekenfonds der N.V. Zil- verfabriek „Voorschoten" alhier, werd de heer O. Hartveldt, penningmeester ge huldigd voor zijn 12V6-jarig beheer der fi nanciën van het fonds. Namens de leden werd hij in waardeerendo woorden toege sproken door den heer J. Braggaar, dio hem twee zilveren tafelcouverts en een sauslepel aanbood. Namens het bestuur sprak de voorzitter de heer P. v. Kooy den heer Hartveldt toe, wijzende op dc hartelijke samenwer king en het accurate beheer der gelden die jaarlijks een bedrag van f. 17000 over schrijden. De heer O. Hartveldt sprak een enkel woord van tlank voor deze uitingen van sympathie. Voor het examen Steno Typen van de Ver. v. Dir. v. Pont-Scholen slaagde mej. M. Buijs. alhier. WARMOND. Aan het postkantoor Warmond werd gedurende de maand Februari ingelegd f. 3203.26 en terugbetaald f. 5343.71. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3523. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: H. Jansera en J. M. Baltns. P. K. Prosman en B. Rosmolen. B. v. d. Hoorn en N. A. Schuddebeure. Geboren: Jan Gerrit, z. v. G. Schep era D. C. Woerlee. Richard David, z. v. C. G. Hogorvorst en Th. Gardien. Johanna Christina Theresia, d. v. J. J. v. d. S3lm en G. C. v. d. Kroft. Overleden: Albertha Angeraita Steenweg, 44 j. Alida Cornelia Knjjneraburg, 21 j. Wilhelmina v. d. Pla3, vr. van W. Rem merswaal, 78 j. Bij de arbeidsbemiddeling stonden in geschreven: 7 grondwerkers, 1 metselaar, 1 tuinman, 1 bloemistknecht, 1 winkel bediende, 1 boekhouder. Voor het examen Machineschrijven van de Ver v. Dir. v. Pont-Scholen slaag de de heer J. A. Manhave alhier. ZOETERWOUDE. Voor het examen Machineschrijven van de Ver. v. Dir. v. Pont-Scholen slaag de mej. 8. M. van Groeningen alhier. Tot onderwijzer aan de Roomsch Ka tholieke school aan den Schenkelweg alhier (hoofd de heer J. Schouten) is benoemd de heer L. J. A. van der Drift, uit Beverwijk, thans als zoodanig werkzaam aan eene bij zondere school te Leiden. De inenting en herinenting tegen de pokken zal plaats hebben op Donderdag 29 Maart a.s aan den Hooge Rijndijk in het café „Ik leer nog" om 10 uur v m. en in de openbare lagere school op het dorp alhier op 31 Maart d.a.v. om 9 uur v.m. Het mond- en klauwzeer in deze ge meente breidt zich 9terk uit. Het komt thans zoo wat in alle gedeelten der ge meente voor. In totaal werd van een tiental gevallen reeds aangifte gedaan. Onder een koppel schapen van den landbouwer K. alhier is schapenschurlt ge constateerd Maatregelen tegen uitbreiding dezer ziekte zijn reeds genomen. DARWINTULP ARIADNE. Het oude en rijke geslacht onzer tuin- lulpen is ongetwijleld wel bij allen bekend In dit geslacht neemt het ras der Darwin- tulpen wei eene eerste plaats in. Dil ras is door de firma E. H. Krelage en Zoon te Haarlem ingevoerd, die de geheele verza meling van een Vlaamschen liefhebber kocht, ze voorlkweckle en in den handel bracht. De bloeitijd van deze tulpen valt in Mei, juist dus in een tijd dat er gebrek is aan snijbloemen, en deze bloeitijd duurt bijzonder lang. De firma Krelage heeft, en wij moeter daarvoor altijd dankbaar zijn, veel gedaan om dit ras meer bekend le ma ken. Onder meer zond zij op de inlernatio- nale tentoonstelling, gehouden in 1S97 ta Hamburg een verzameling dezer tulpen in van 15 000 stuks en zoodanig geplant dal het geheel een denkbeeld gal van een Hol landse!) lulpenveld Vier volle weken duur de daar die bloei en in het laatsl van Mei was de lulpenluin van Krelage. zooals zij daar genoemd werd, de roem van Ham burg Meende men voorheen dal de Dar- win-tulpen voor vervroegen ongeschikt RECLAME. Tallooze personen bederven ze langzaam maar zeker door tand pasta's, die absoluut ongeschikt zijn voor de tandverzorging. Kent U de nieuwe Odol-tand- pasla? Wie ze eenmaal heeft geprobeerd wil niets anders meer gebruiken, want Odol-tandpasta ipaart Uw tandtn, werkt anti septisch. heeft een aangenomen frisschen smaak en wordt in tuben van zuiver tin verkocht Oordeelt zelf! •371L waren, op de vijf jaarlijksche tentoonstelling van de Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur in 1900 gehouden bleek het tegendeel. Door de firma Krelage was op die len- toonsleLling eene collectie Darwinlulpen ge- exposeerd welke de aandacht trok zoowel Vvan leeken als van vaSmensrhen. Door de eersten om de ongewone kleuren, geheel verschillend van die onzer bekende vroege tulpen; van den vakman, wegens het resul taat mei het vervroegen dezer tulpen be reikt. Met rassche schreden zijn wij toen vooruit gegaan en thans kan men zeggen dat elke trekker weet hoe hij Darwinlulpen moet verzorgen. Dil blijkt wel het best wan neer men eens een bezoek brengt aan de beide bloemenvei'ingen le Rijnsburg. Bij duizenden worden deze tulpen daar aange boden en verkocht. Meerendeel9 zijn het bijna altijd dezelfde variëteiten die men daar aangeboden ziet. Toch ontsnapt aan de aandacht, zoo nu en dan we! eens. aan het scherpe oog der kweekers, van een soort die veel meer de aandacht verdient. Bij ons jongste bezoek aan Rijnsburg namen wij eens een kijkje op de bekende kweekerij van den heer C. Vianen. Wat wij daar zagen, en het beeft ons bijzonder verbaasd, was eene kas bijna geheel gevuld met Darwin Ariadne. Het is on9 hierbij gegaan als wellicht zoo veel anderen, de verscheidenheid kon den wij reeds sedert jaren, maar de kennis der hoedanigheden ontbrak ten eenenmale. Met recht kan men zeggen: deze kas tul pen is geheel af, niets kan men er op af- merken. nog op het loof nog op de bloem of hare stengel De kl^ur der bloemen is zeer mooi helder scharlaken rood en overtreft die van de algemeene bekende variëteit Barligon Zij laat zich even vroeg en even gemakkelijk forceeren als laatstgenoemd© soort. In het belang van hen. die het bedrijf van tulpen forceeren uitoefenen, meende wij goed le doen, de aandacht te vestigen op Ariadne. Dit zal ongetwijfeld hen tot voordeel kun nen strekken Wij verwachten dat het nog enkele dagen zal duren eer de bloemen ge heel geschikt zijn om ter veiling te worden gebracht. Het is dus een uitnemende gele genheid voor hen. die nader kennis willen maken met deze verdienstelijke soort. Maar niet alleen raden wij een bezoek aan den vakmannen maar ook bloemenliefhebbers sporen wij tot een bezoek aan de kweekerij van den heer C. Vianen aan. Men kan daar zien dat de Rijnsburger kweekers met hun tijd welen mede te gaan en niet hij de pak ken stil blijven zitten, maar intijds de ba kens weten te verzetten wanneer het getij verloopt. ALGEMEENE VEREENIGING VOOR BLOEMBOLLENCULTUUR. Blijkens het jaarverslag over 1927 lelde de Algem. Vereeniging voor Bloembollencul tuur op 31 December 1927 3992 leden en 102 lid-leerlingen of te zamen 4109 contri- bueerenden, tegen 3653 leden en 120 lid-< leerlingen of te zamen 3788 contribueeren- den op 31 Dec. 1926. Door overlijden ont vielen aan de vereeniging 19 leden. Het aantal afdeelingen nam met drie toe (Groo tebroek en omstreken, Wervershoof en Ob- dam) en kwam daardoor op 39. Het beurs- bezoek nam wederom toe; op de 53 beurs- dagen teekenden in totaal 30.710 personen de presentielijst, tegen 29.798 op de 52 beursdagen in 1926. d. i. gemiddeld per beursdag in 1927 579, tegen 573 in 1926. CENTRAAL BLOEMBOLLENCOMITé. In de 14de vergadering van het Centraal Bloembollencomité is, blijkens het Week- blad voor Bloembollencultuur, medegedeeld, dat spoedig de aanbesteding van den her bouw van het laboratorium vooor bloem- bollenonderzoek te Lisse te verwachten is. Hierbij zal een gewenschte uitbreiding van het vroegere gebouw tevens tot stand ko men. De installatie, die ter bediening van de cellen voor constante temperatuur in aanbouw was, zal door dezelfde firma in het herbouwde laboratorium weder worden aangebracht, zonder dat daaruit nieuwe kosten voor het vak of den staat zullen be hoeven voort te vloeien. Men hoopt eeD en ander op 1 Augustus a.s. gereed te hebben. Tot administrateur van het twee-cents per-roe-fonds werd, ter vervanging van den heer W. v. d. Laan. benoemd de heer C. J. Preijde te Heemstede. Besproken werd de toestand, door den enormen uitvoer van bolbloemen uit Neder land naar Duitschland en Engeland ge schapen. De mogelijkheid werd met inge zien, dal de kweekers der bollen en de han delaren daarin iets vermogen om de schade te voorkomen, wdke dit jaar de afnemers der bollen daarvan mochten ondervinden. 3—3

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 11