SPLINTER Linoleum Krommenie De Concurrent. Haari s'r 62, b d Vrouwsns'eeg UIT DE OMSTREKEN. LAND- EN TUINBOUW. LICHTE BAAI TABAK RADIO-PROGRAMMA FAILLISSEMENTEN^. niet te zeggen? Spr. vraagt alleen toepassing van de weL Voorts wijst spr. op de mogelijkheid van wijziging der R. D. V.'s binnen den vijf jarigen tPrmijn in ovprleg met de directies. Heeft de Minister daartoe pogingen gedaan? Bovendien heeft deze een krachtig wapen in de ieder jaar terugkeerende brandstoffen-sub sidie Spr. herhaalt, dat de wet een pensioen regeling eischt. en daaraan moet worden voldaan. Zijn de tramdirecties financieel te zwak dan vrage de Minister de noodige middelen aan de Kamer. De heer KNOTTENBELT (V.B.) wijst et op. (Jat de interpellant. toegevende, dat vele tramondernemingen financieel zwak zijn, niettemin hoogere loonen en een pensioen regeling eischt. De Minister zou dan maar de middelen daarvoor moeten verschaffen. Ver schillende trambedrijven kunnen niet wor den gemist en trekken door verschillende omstandigheden minder vervoer, zoodat de inkomsten dalen. Spr. wijst in dit verband op het melk vervoer. Ten aanzien van de vrijheid der directies, om leden van het personeel te ontslaan op grond van hun politieke overtuiging, meent spr., dat deze directies vrij moeten zijn in de selectie van haar personeel in verband met de eischen van het bedrijf. Spreker herinnert aan de oorzaken van het conflict tusschen -de Ned Ver. van Sp. en Tr. personeel en de werkgeversorgani saties, dat tot afbreking van het contract leidden. Wat thans in hel orgaan dezer vakvereeniging wordt geschreven is voor de hervatting van dat contract niet erg be moedigend. De heer BAKKER (C.H.) gaat de geschie denis na van de totstandkoming van de wet betreffende de regeling van de positie der tramwegondernemingen. De heer van Braambeek heeft te weinig aandacht ge schonken aan de financieele positie van tal van tramwegmaatschappijen. Het hod den schijn alsof hij dat met opzet deed, hoewel spr. dat niet wil aannemen. Waar niets is, verliest zelfs de Keizer zijn recht, ïntusschen keurde ook spr. het af. dat een maatschappij die 9 pCt. dividend uitkeerde, tot loonsverlaging overging. Bij de bepaling van het loon moet echter niet al te angst vallig naar de plaatselijke loonregeling worden gekeken. Het belangrijkste is voor spr. de regeling van de rechtspositie van het personeel en daaraan ontbreekt bij vele ondernemingen heel veel, en daarom is zeer noodig de erkenning van de vak organisaties. Voor de vrije selectie die de heer Knottenbelt bepleitte, voelt spr. niet veel. Spr. hoopt dat de minister krachtige pogingen zal doen om de R-D.V. zoo gun stig mogelijk te doen toepassen. De heer SMEENK (A R.) is eveneens van meening. dat men zich bij de vaststel ling der loonen niet al te veel moet laten leiden door de plaatselijke loonregelingen. De positie van vele tramwegen is moeilijk en deze wordt in den laalsten tijd nog moeilijker gemaakt door het verleenen van conscssie9 van autobus-ondernemingen. Spr. dringt aan op een spoedige totstand koming van de pensioenregeling, waarvoor Staalssleun noodig zal zijn. Voorts wijst spr. speciaal op de onge- wenschte toestanden bij de Rolterdamsche Tramwegmaatschappij ten aanzien van de vakorganisatie. In dit opzicht moet het personeel vrijheid worden gelaten. De heer KUIPER (R.K.) toegevende, dat vele tramwegbedrijven niet floreeren. meent toch dat dit niet rechtvaardigt, dat daarbij zulke slechte loonen worden betaald. Spr. vestigt verder 's minister aandacht op de veel te lange werktijden bij sommige tram bedrijven. welke zeer sterk afwijken van de wettelijke 48-urige arbeidsweek. De veiligheid van het verkeer loopt gevaar bij werkweken van 69 uur voor machinisten. Spr. dringt bij den minister aan op krachtig ingrijpen, opdat de .tramdirecties althans beantwoorden aan haar minimum-verplich tingen tegenover het personeel. Ook de pensioenregeling behoort nu eindelijk eena tot stand te komen en het overleg tusschen directies en vakorganisaties dient krachtig te worden bevorderd. De heer ALBARDA (S.D.A.P.) acht het begrijpelijk, dat de minister ten aanzien van verschillende vragen van den heer van Braambeek een beroep moet doen op den ongelukkigen toestand van vele tram bedrijven ïntusschen waren er onder de de onderwerpen door den heer van Braam beek genoemd, ook rechtsvragen, ten aan zien van vrijheid van organisatie e.d. Hier toonde de minister te veel zachtheid te genover de tirannie der directies. Hiei worden rechten van de Nederlandsche staatsburgers met voeten ge'reden De di rectie der R.T.M. verbiedt het personeel in contact te komen met de voormannen van de Ned. Ver. van Sp. en Tr. perso neel. En dit werd verdedigd door een li beraal, den heer Knottenbelt! Deze ver langde vrijheid van selectie, verbod van toetreding tot een vakvereeniging. De heer KNOTTENBELD (V.B.): Als de vakvereeniging ingaat tegen de directie en het bedrijfl De heer ALBARDA (S.D.A.P.) Een vak vereeniging heeft steeds ten doel de be langen van het personeel te verdedigen tegen de directie. Spr. herinnert aan het geen de heer van Gijn op 16 Nov. 1927 heeft gezegd nl. dat geen enkel liberaal de vakvereenigingen zou willen bestrijden of willen missen. Dat was iets anders dan de liberaal Knottenbelt thans verkondigde. Dat was de meest hatelijke wijze van klassen strijd voeren. De Regeering behoort op te komen voor het personeel der tramwegen en dal te doen met vaste hand en zij make geen gebruik van haar macht om een einde te maken aan de onbehoorlijke wijze waarop de tram- directies haar arbeiders behandelen. De heer VAN GIJN (V.B.) antwoordt den heer Albarda dat hij ten volle handhaaft, hetgeen hij in November 1927 zeide De vak vereen igingpn echter bezigen maar al te dikwijls? groote woorden Wantrouwen, scheldwoorden zijn bliikhaar geoorloofd aan de zijde der vakvereenigingen maar niet bij de overzijde. En in dat opzicht zijn er grenzen. De heer VAN RAPPARD (V.B deelt een gevat mede dal bij een trambedrijf de Geldersche Tramwegmaalschappij een niet-democratische arbeider zich herhaal delijk bij spr. had beklaagd dat hij zoo achteruit gesteld werd' door den socïaal- democratischen chef. De heer SNOECK HENKEMANS (CM.) acht het noodzakelijk, dat ongeacht de fi nancieele positie der trambedrijven, tot stand behoort te komen voor de arbeids voorwaarden wat mogelijk i9. Speciaal de rechtspositie behoort goed te worden ge regeld. De MINISTER VAN WATERSTAAT, de heer Van der Vegte. beantwoordt de. nader gemaakte opmerkingen. Hij wenscht niets liever dan het herstel van het overleg en hij wil dat met moederlijke zachtheid be reiken En met groote bedoelingen van beide kanten zal er in de toekomst een toestand bij de R.T.M. gesschapen worden die even goed is als bij andere ondernemingen. Het verwijl van zachtheid zal hij met zacht heid dragen. Spr. erkent dal de totstand koming eener pensioenregeling buitenge woon moeilijk is en zonder Rijkssteun waarschijnlijk onmogelijk. Spr. houdt vol, dat de positie van het personeel door de R.D.V.'s is verbeterd. De heer VAN BRAAMBEEK CS.D A P.) triplipeert en beslrijdt nader de heei-en Knottenbelt, van Gijn en Rappard. Wat deze laatste mededeelde moet op fantas:e berusten, want de Ned. Ver. heeft bij de Geldersche tram geen enkel lid, dat met eenig gezag is bekleed. Spr. hoopt dat de minister bii zijn po gingen om het contract tusschen de direclie van de R.T.M en het personeel te herstel len geen voorwaarden zal stellen. MINISTER VAN DER VEGTE zegt nog. dat hij Hoopt, dat de voorwaarden van de oplossing van het conflict bij de R T M. zoodanig zullen zijn. dat er voor geen van beide partijen aanleiding zal zijn daarop niet in te gaan. De interpellatie wordt gesloten en de ver gadering wordt te 5 uur verdaagd tot he denmiddag. RECLAME. BELANGRIJKE UITVERKOOP van Spiegels. Schilderstukken - Ook voor het omlijsten van plaatwerk. Foto's enz Van ouds bek- ndé adreB 3154a WASSENAAR. Gemeenteraad. De heer Mansvelt raads- lid-èf. Vergoedingen aan schoolbesturen. Een tweede auto-vuilniswagen zal worden aangekocht. De legesvcror- dening gewijzigd.,Verlich ting van den Rijksstraatweg. Afwezig de hêeren Mansvelt, Prins ^n Vogels; de laatste met kennisgeving. Medegedeeld wordt, dal.de drie benoemde schoolartsen bericht van aanneming hun ner benoeming hebben ingezonden. Aan den heer van Dijk, die binnenkort de ge meente gaat verlaten, wordt toegestaan de functie van schoolarts voor de Kath. scholen te blijven waarnemen. Van den heer J. Mansvelt i9 een brief ingekomen, waarin hij te kennen geeft om gezondheidsredenen als raadslid ontslag te nemen. De voorzitter deelt mede. dat de heer C. van Tol inmiddels als raadslid is benoemd en de benoeming onder inzending van de geloofsbrieven heeft aangenomen. Hij stelt derhalve voor deze brieven tijdens de vergadering te onderzoeken opdat de heer Tol in een volgende vergadering kan zitting nemen en in de wethouders-vacature kan worden voorzien Aldus wordt besloten. De voorzitter zegt daarop, dat met den heer Mansvelt een eerlijk man heengaat, die steeds een vaste richting uitging, maar waarvan vooral B. en W immer veel vrien delijkheid en hartelijkheid hebben onder vonden Hij hoopt met diens opvolger, wie het ook zal worden, even hartelijk samen te werken. De heer Rooyakkers, weihouder, en Wou ters. oüdste raadslid, .sluiten zich bij die woorden aan. de beste wenschen voor het herstel van den heer Mansvelt uitend. Thans komt ter tafel een adres van de Oudercommissie voor de openb. school voor U. L. Owaarin wordt gevraagd spoedig over te gaan tot aanstelling van een derde leerkracht aan die schoot. De voorzitter zegt dat het advies van de Schooloommis- s;e nog niet ia ingekomen, zoodat het ge- wenscht is thans geen besluit te nemen. De voorz'tter zou daarom willen voor stellen. als het adv;es der Commissie ge lijkluidend i9, vooralsnog een kweckeling te benoemen. De heer van leeuwen, sprekend namens de R-Fnth. raadsfractie, vindt het heter een volledigen leerkracht met prrfctische ervaring aan te stellen De voorzitter zegt, dat ook hij hij hevoegden advies heeft inge wonnen. Deze vinden hét beier thans geen dcfinitieven leerkracht te nemen, omdat men daarvan later misschien spijt zou heb- •bcn. Hij verwacht binnen niet te langen tijd verandering ten opzichte van de be noeming van wachtgelders. De heer Roender gaat voor een groot deel accoord met hetgeen de heer van T eeuwen heeft gezegd Hij zou eerst eens willen on derzoeken of er onder de wach^elders ring goede kraeten zijn. De heer Drop vraagt, of het advies van hét hoofd der school is ingewonnen. De voorzitter zegt dat het gébruik is de Schoolcommissie te hooren. De heen Dróp wil dan eerst de meening hooren van hél hoofd en steil voor de be slissing een maand uit te stellen. Dit voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen - Besloten wordt óeri strook grónd. flfeVesen aan de Kerfc'hónann gratis als tuin af-te stam ann den h'eer H Brouwer Hierna wow,f de Commissie- belast met hel onderzoek der geloofsbrieven, in de ge legenheid gesteld deze te onderzoeken. De heer Drop rapporteert, dat de stukken in orde zijn bevonden, waarna tot toelating van den heer C. van Tol als raadslid wordt besloten. Gunstig wordt beschikt op een viertal verzoekschriften om ontheffing van voor schriften der bouwverordening. Op verzoeken van schoolbesturen om voor schot op de vergoeding bedoeld in art. 101 der L. O.-Wet over 1928. wordt gunstig be schikt Deze bedragen voor de Lagere R.-K. Meisjesschool f3547 90. de lagere R.-K. Jon gensschool f. 3414.60; de school aan den Oud Wassenaarsche weg f, 1222 75 de Chr. School. Zijde wég f. 1482.91, die aan den Heerenweg f. 3004 85 de R.-K. Uloschool voor jongens f. 723.28, die voor Meisjes f. 354.24 en de Chr. Uloschool f. 600. Wordt besloten aan de zijstraat van den Meiendelschen weg. dén naam te geven van Doornweg aan een straat uitkomende op de van Zuylen van Nyeveltstraat: Havenstraat en aan een straat, uitkomende op de van Heeckerenstraal Póortlaan. Vervolgens koml ter tafel een adres van diverse vereen igingen. om meer afwisseling te brengen in het beplanten van wegen. B. en W. staan op het standpunt, dal het beste i9 dat een deskundige in de toekomst van advies dient. Na eenige discussie1 wordt conform be slóten. Vervolgens is aan de orde een voorstel van B. en W. tot aankoop van een tweeden auto- vuilniswagen. De-Voorz. zegt dal het de bedoeling is. een tweeden wagen aan te schaffen en vragen derhalve een crediet van f4000. Na eenige discussie wordt het'gevraagde crediet toegestaan. Alleen de heer Boender stemde tegen. Hierna komt ter tafel een voorstel van B en W. om het kantonniersstelsel in te voeren. Hel ligt in de bedoeling om daar voor 5 werkkrachten aan te wijzen, welke het salaris van een werkman zullen ge nieten. De Voorzitter zégt, dat hel de bedoeling is een keuzp te doen in overleg met de Com missie voor Openbare Werken. Hierna wordt het voorstel goedgekeurd. Goedgevonden wordt een gedeelte van het Raadhuis thans als woning iji gebruik van een agent van politie, voor den openbaren dienst te bestemmen. Daarna koml een voorstel ter tafel, om aan de R.-K. Sporlvereeniging ..Blauw zwart" een gedeelte van hel weiland aan den Katwijksche weg gratis in gebruik af te staan als voetbal terrein. Dit voorstel wordt aangenomen. In de verordening op de heffing van léges worden eenige wijzigingen aangebracht, o.a. zal in het vervolg verschuldigd zijn voor een jachtakte f2, voor een vergunning of verlof ingevolge dé Drankwet f 5 voor een vergunning om een kampeertent op het strand te plaatsen f 3, voor een vergunning om een consumptieterit op het strand te plaatsen f -10. Besloten wordt tot wijziging der begroo ting voor 1927 én 1928. Hierna deelt de voorzitter mede, dat de heer Ruys de gemeente ten geschenke heeft aangeboden een gipsafdeelisel van het beeld voorstellende JuMitia op de graftombe van Willem den Zwijger. De voorzitter brengt den heer Ruys dank voor dit blijk van burgerzin. Besloten wordt van den heer S. van den Bergh in eigendom over te nemen een ge deelte van den Goor Haesebroekscheweg en do Kongnenlaan, ter gezamenlijke grootte van 1 H.A. 10 A. en 81 c.A, Eer verzoek van de Leidsche Duinwater Maatschappij om een kanaal te graven in de duinen achter Rijksdorp ten behoeve van den watorvang, wordt op voorstel van B. en W. ingewilligd. Tegen inwil.iging van een verzoek van den heer J. Prins tot het afgraven van duinen aan den Meijendelschen weg zgn bezwaren ingebracht door de Alg. Vereen, vooi Natuurbescherming en de Vereeniging van in- en omwonenden der Wassenaarsciio Parken alhier, op grond van schending van het natuurschoon. Na eenige discussie wordt met algemeene stemmen het afwijzend praeadvies van B. en \V. aangenomen. Thans komt weder ter tafel een adres van bewoners van den Rijksstraatweg ius- scheu de Van Uudermeuleniaan en hel viaduct waarin wordt verzocht dit gedeelte van den weg electrisch te doenverlichten. De voorzitter zegt, dat dè eigenaren niet tot medewerking kunnen worden verpiicht en dat evenmin van het Rgk iets is te ver wachten. B. en VV. achten evenwel het tijd stip. om tot verlichting van dien weg over té gaan, wél gekomen. Met een verlichting, zooals op andere wegen is aangebracht, kan echter met het oog op de groote breedte van den weg mei worden vo.staan. Er zullen dus hoogere booglampen moeten komen en lampen van grootere sterkte. De aanlegkosten werden begroot op L 7200 en de kosten van jaarlijksch onder houd op f. 100J. Geplaatst zuLen dan wor den 29 lantaarns. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten. Van de rondvraag maakt de heer van Leeuwen gebruik om er op te wijzen, dat bil in de vorige vergadering heeft aange drongen op een conferentie van B. en W. n et den Directeur van Upenb. Werken en den Commandant der Brandweer ieD aan- z en van het maken van brandputten, tlij acht hel tijd, dat aan de onzekerheid een einde komt en geeft in overweging, om trent de oplossing van het vraagstuk advies in ie winnen bg de commandanten der brand weer van Den Haag en Delft. Hij doet dit v orstel mede namens de tieeren Boender en Provo Kluit. De heer Drop. acht het noodig, dat in deze gemeente gymnastiek-onderwga wordt ingevoerd. Hij is van oordeel, dat dit ook heel goed moge!ijk is door op een centraal punt een lokaal te bouwen, dit te-voorzien Tan de noodzakelijke schoolbehoeften en dan een bevoegd leeraar aan te stellen Alle 9cholen zouden van deze inrichting gebruik kunnen maken. De heer Boender vraagt maatregelen te gen" het rijden met rijwielen op trottoirs en plaatsen van straatnaambordjes op de we- gen in de omtrek van het Schulpplein. Ook geeft hij in overweging te trachten voor de raadsleden vrij vervoer op de tram te bekomen. De heer Versteeg wijst op den treurigen toestand van het slag, geschapen door het afgraven van de duinen. Het eene monu ment na hel andere verdwijnt en spreker vóórziet groot nadeel voor het park Rijks- dorp. Verder uit spreker klachten over het zandvervoer, dat met een twintigtal aulo's geschiedt en veel hinder veroorzaakt De Voorzitter antwoordt den heer Van Leeu wen dat hij zal trachten zoo spoedig mo- geijk de brandweerkwestie te regelen. Den heer Drop antwoordt hij. dat B. en W. van oordeel zijn, dat de tijd van invoe ring van het gymnastiekonderwijs is geko men en dat spoedig voorstellen kunnen worden verwacht Op de opmerking van den heer Boender antwoordt de Voorzitter, dat zal worden nagegaan of maatregelen tegen het berij den van trottoirs moeten worden genomen. Het onderwerp wordt reeds geregeld door de Motor- en Rijwielwet. Hij zegt verder toe dat maatregelen zullen worden genomen, opdat straatnaamborden zullen worden ge plaatst én zal den wensch voor vrij reizen per tram voor de raadsleden aan de Directie der H.T.M. overbrengen Naar aanleiding van de opmerking van den heer Versteeg omtrent het afgraven van duinen, zegt de voorzitter, dat er nimmer aan gedacht is, dat de heer Kesslcr tot afgraven van het Slag zou overgaan. De vergunning werd gevraagd voor terreinen bij de Hertenkamp. Op het oogenblik weet hij geen maatregelen, om de afgraving te beletten. Hij stelt voor daaromtrent rechts kundig advies ia te winnen. Hiertoe wordt besloten. Hierna sluiting. RECLAME. HEDEN GEETALEERD: 2 Meter breed f 2.60 2611 CENTRAAL BUREAU VOOR DE SCHAPENFOKKERIJ IN NEDERLAND. Onder leiding van prof. dr. D. L. Bakker, hoogleeraar te Wageningen heeft hel Cen traal bureau voor de Schapenfokkerij in Nederland te Utrecht een vergadering gehou den waarin alle provinciale organisaties ver tegenwoordigd waren, met uitzondering van Zeeland en Friesland. Vastgelegd werd het vraagprogramma voor de afd. schapen der nationale tentoon stelling 1928 te 's-Gravenhage. Gevraagd worden inzendingen van de drie door het Centraal bureau voor de schapenfokkerij erkende rassen; het Texelsche het Lincoln- en het Friesche melkschaap. Collecties van de goedgekeurde rassen Calswold, Wensleydale en Zeeuwsche en Vlaamsche kuddeschapen kunnen alleen ter opluistering worden ingezonden. Voorts worden alleen gevraagd dieTen, welke in Nederland geboren zijn. De rubrieken voor hel Texelsche schaap zullen worden inge deeld in inzendingen van den zwaren en van den lichten grond. De provinciale col lecties dienen te bestaan uit twee rammen en acht ooien, waarvan één ram en vier- ooien in 1927 geboren moeten zijn. de andere in 1926 of vroeger. Als prijzen worden alleen medailles of diploma's uitgeloofd. Inleggeld is niet verschuldigd. Tot plaatsvervangend lid van hel hoofd comité voor deze tentoonstelling werd be noemd de heer J. Sijp Jr. te Alkmaar. Voorts zijn de minimum-eischen vastge steld. waaraan de stamboekhouding der bi] het Centraal bureau aangesloten organisa ties moeten voldoen. Een dezer eischen 13 dat na 1 Januari 1929 rammen van onbe kende afstamming niet meer mogen worden ingeschreven, met uitzondering van dieren geboren en gehouden op het eiland Texel. Verworpen werd een voorstel van Noord- Holland om event, onderlinge geschillen aan verplichte arbitrage te onderwerpen. Prof. Bakker werd als voorzitter en ir. W. de Jong. njksvéeteeltconsulent te Arnhem, als directeur herbenoemd. ALG. NED. ZUIVELBOND. In de jongste bestuursvergadering van den Algem NederI Zuivelbond (F N. Z.) is. blij kens het officieel orgaan besloten een zui vel film te laten vervaardigen Nagegaan zal worden, of hiertoe een regeling kan worden getroffen met de N. V. NederI Filmproductie te Amsterdam, dan wel dat getracht zal worden gebruik te maken van reeds be staande films op veehouderij- en zuivelge bied. Het standpunt van het dagelijksch be stuur om inzake de bijdrage door de regeé- ring in de kosten der tuberculose-bestrijding onder het rundvee geen stappen te doen werd goedgekeurd. Besloten werd de begrooting voor 1928 van hét Technisch Bureau met een verlaag den post voor salarissen opnieuw bij de algemeene vergadering in te dienen. Ten slotte werd bpsloten op 24 Mei een algemeene voorjaarsvergadering te houden en de rijkslandbouwconsulenten le Berlijn, Parijs en Londen uit te noodigen hun mee ning ujlpen tp zetten over een pventueple op heffing van het verbod van uitvoer van ongecontroleerde boter en kans. RECLAME. 44ÏH TOOR ZATERDAG 10 HAART. Hilversum, 1060 M. 12.00; Politiebei 12.352.00: Lunchmuziek door het irii Groenaveld - 3.153.45: Lezing door G de Clercq: Centrale verwarming, verschil lende systemen 4.00: Italiaansche les - 4.305.15: Fransche fes 5.156.00 Duitsche les 6.007.15: Concert doorh? Omroep-orkest 7.157.45: Tuinbouwhalf uurtje, vanwege den Ned. Tuinbouw-raad - 7.45: Politieber. 8.05: VARA-avond, Uito v. d. Ned. Ver. van Fabrieksarbeiders. Be| Sarphali, voordracht, A. Bleekrode, viool Car. Lankhout, piano, Joh. Hendriks, tenoi Nico Pielslroom, bariton. Toespraak van dei heer F. J. Jurgens, hoofdbest. v. d. Ned. Vei v. Fabrieksarb. la. Eli Zion, Zertlin-Achron b. Menuet Porpora-Kriesler (viool, piano). 2a De Vechter. Adama v. Scheltema. b. Ode aaa de jeugd, Adama v, Scheltema. Fragmea uit „Mei", Gorter, d. Der Vrouwen Moed, R» land-Holst (declamatie). 3 Aria uit „Lakmé", Delibes (bariton). 4a. Crucifix, Fauré, b Aria uit „La Bohème", Puccini (duo). 5. Po lenaise briljant, Wieniawsky (viool, piano) 6. Toespraak. 7. Sonate, C. Franck (vioc-J piano). 8. Romance de Nadir, Bizel (tenor) 9a. Charité, Faure, b. Duet uil „De Parel visschers", Bizet (duo). 10. Twee sprookje van Andersen, a. Het Spaarvarken, b. Dl varkenshoeder (declamatie) 11a Liebeslie^ b. Liebesfreud, c. Schön Rosmarin, Kreisle 10.3011.45: Aansluiting van de Cinem Royal te Amsterdam Filmmuziek door he orkest o. 1. v. Hugo de Groot 11.45: Slui ting Vara-uitzending. Huizen, 340,9 M. Na 6 uur 1950 M. - 12.30: Tijdsein 12.30—1.30: KRO. Lunc) muziekmuziek door het trio „Winkels"- 3 004.00: KRO. Kinderuurtje met me&r, van de dames Ria Mulder en Jeanny D' lang en den heer Jac. Suerink 6.006® Dinermuziek 6.006.30: Literair hali uurtje. KRO. Spr. prof. dr. L. v. Benthe: O. P. 6.307.00: Vervolg Dinermuzid 7.007.30: Cursus Hollandsch KRO, doel D. G. G. v. Ringelestein 7.308.00: KRO Spr. mr. F. Vorstman: De inrichting van de: Staat (vervolg) 8.00: Concert KRO. H- Haarlem's salon-orkest o. 1. v. Jaap Stoffel en het dubbelmannenkwartet „Voluntate" directeur A. Klijnman. Spr.: prof dr.Ti' tus Brandsma, O. Carm.: De mystiek vei Ruusbroeck. Daventry, 1600 M. 10 35: Kerkdiens 1.20—2.20: Carlton Hotel Octet 3.50 Orkeslconcert 5.35 Kinderuurtje 6.20 Balladeconcert. E. Barker, alt. J. Turn?' tenor; M. Melliar, hobo 6.50. Nieuwst 7.10: M. Melliar, hobo 7.20: Over b omroepprogramma 7.35: Pianoduetten j Schumann 7 45: Lezing: The Olymp Games 8.05: Variëte 9.35: Lezir; Breakdowns 9.50 Nieuwsber. 9$ Militair orkestconcert. E. Tierney, sopr^ 10.5012 20- Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris". 1750 M. 10.50* 11.00: Concert 12.50—2.10 Orkestcos eert 3.505.05: Concert door de Hom> nyme Jazz 8 5011 20: Kinderuurl}* Lente-causerie. Gediehtenvoorlezing, Of kest. Vanaf 9.30 Concert door orkest en Pi rijzer artisten. Langenberg, 469 M. 12 25—1.50: Or keslconcert 5.206.20: Composities G. Schumann. 7.208 20: Stemmen jj tijd (2): Die neue Frau Gedichten 8$ Vroolijke avond. Daarna tot 12.20: Dan? muziek. Königswusterhausen, 1250 M. (Zeesen)"7 11.107.05: lezingen en lessen "2Ö| „Götz van Berlirhingen", hoorspel Goethe's drama met muziek 9.50—11$ Dansles van ..alyer Carlos". Dansmuziek. Hamburg. 395 M. 4.20: Schubert-^ cert. Orkest en solisten 5.20- VroobU concert 7.20: Parodieën en Travesty Concert 10.50-^11.50: Dansmuziek. M rag-Jazzhand. Brussel 509 M 11 20 Opening van Intern Radiotent., Luik 6.20—1R-j Dansmuziek 8.20 10 35- Concert in hc conservatorium Luik Orkest en solisten. Volgens Handelsbelangen werden rende de maand Februari bij de gezand' lijke Griffies in Nederland 123 crediteo renlijsteD gedeponeerd met ecD totaal P<& sief van f. 1.688.660.33, waarvan prefer®0 f. 386.759.81. Vanaf 1 Januari 1928 werden in t° gedeponeerd 277 cred teii'ren lij sten ff>et e totaal passief van f 4.298.233.80, ff3arv preferent f. 798.857.37. 5

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10