69s'8 JAARGANG DINSDAG 6 MAART 1928 No. 20853 STADSNIEUWS. LEIDSCHE SCHOUWBURG. RADIO-PROGRAMMA UIT DE OMSTREKEN. Het voornaamste nieuws van heden. WETENSCHAPPEN. VISSCKERIJ-BEFIPHTEN. LEIDSCH DAGBLAD D^^HD VOOR LEIOEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN SO Cts per regel voor advertentien uit Leiden en plaatsen waar «gentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertenlifn 35 Cla per regel Kleine Advertentien uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts pnrto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2 35. per week 70 IS Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.1S Franco per post 2.35 portokosten. lit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. de nieuwbenoemde adjunct-directeur van gemeentewerken. De in de vergadering van den Gemeente led van gisteren tot adjunct-directeur van emeentewerken benoemde ingenieur bij [en zelfden dienst in Utrecht, de heer ir. hr. Bronkhorst. werd in 1895 te Gorinchem iboren. Hij bezocht daar de Il.B.S. en be- >n in 1913 zijn studiën aan de Technische oogeschool te Delft. Reeds in 1914 zag de heer Bronkhorst ch genoodzaakt zijn Studies te onderbre in, teneinde gevolg te geven aan zijn mili- iren dienstplicht. In 1917 kwam hij weer Delft 4erug en voltooide daar zijn studies 1921, toen hij het diploma voor civiel- igenieur behaalde. Nog in ditzelfde jaar erd ir. Bronkhorst benoemd tot ingenieur j den dienst van Weg en Werken der Ned. poorwegen. Einde 1922 trad de heer Bronk- orst in tijdelijken dienst bij de N.Z.H T.M., aar hij medewerkte aan den aanleg van Ba tramspoorweg dezer maatschappij Lei- >n-Voorschoten-Yoorburg-Scheveningen. Tot einde 1924 duurde deze werkzaamheid in dien tijd woonde de thans alhier be>- Demde ingenieur o.a. te Zoeterwoude. Eind 1924 trad de heer Bronkhorst in ienst der Gemeentewerken te Utrecht, waar ij hoofd was van de afd. Waterbouwkunde. De datum, waarop de ir. Chr. Bronkhorst 9 adj.-directeur van Gemeentewerken al- ier m dienst zal treden is nog niet vast- Bsteld. arbeidersreisvereeniging „de natuurvrienden". Gisteravond hield de heer H. Th. v. d. arre, uit Leiden, voor de afdeeling Leiden in bovengenoemde vereeniging in het olkigebouw aan de Heerengracht een lezing et lichtbeelden, met als onderwerp„Noor den, 't land van de Middernacht zon''. Öm circa halfnegen opende de voorzitter heer H. v. Woudenberg, de bijeenkomst et de mededeeling, dat deze lezing ver- md houdt met een plan der vereenig'ng a dit jaar een reis naar Noorwegen te gaaiseeren. Spr. vestigt, in verband hiei» ede de aandacht op het Spaarfonds (tor tteeniging, zoodat op gemakkelijke wijze reispenningen bijeen te brengen zijn. Na den heer v. d. Starre met een kort oora ingeleid te hebben, ving deze zijn lUserie aan met op te merken, dat do is naar Noorwegen gemaakt zal worden nuit Hamburg met een der groote bootea a de HamburgZuid-Amerika Lijn, de lonte Sarmiënto". Deze reisgelegenheid is *1 goedkooper dan bqv. die met een boot n den Kon, Holl. Llovd. Nadat eerst nog Hamburg bezichtigd was, l spr. zien het inschepen van ae toeristen het groote zeekasteel de, „Monte Sar- ënto", waarmede de reis aanving, met als el het bezichtigen van de talrijke fjorden, het bestijgen van de Noordkaap. Aan Noordelijkste punt der aarde, waar do tachtig etmalen aan den hemel staat en rst in Augustus nog maar gedeeltelijk ter ome üijgt, liet spr. aan de hanci van achtig opgenomen foto's de onbeschrijfiijk- mooie en indrukwekkende natuurtaferee- zien. Ook de verschillende landingsplaat- i met de van daaruit de ondernemen ndelingen waren zeer interessant. Spr., die deze reis reeds eerder mee- kte, liet nog tal van foto's zien van leefwijze der bevolking met hun typische ionale kleederdracht. Ook het passeeren de poolcirkel is op deze reis een aan- ■name afwisseling en gewaarwording. Na~ bezichtigen van tal van watervallen en rder op de reis naar het noordelijkst ge- ■lte de machtig mooie indrukwekkende tschers, werd de terugreis aanvaard, erweg nog vele mooie plekjes en bij der beden het oog biedende, ïindelrjk stoomden wij de Elbe weder en behoorde deze interessante reis weer het verleden. Een hartelijk applaus 'de. Ie voorzitter bracht een bijzonder woord dank aan den heer v. d. Starre voor duidelijke causerie en hoopte in de ajni3t nogmaals een beroep op hem te »en doen. 13 de aanwezigen opgewekt te hebben insluiting bij de Reisvereeniging, waar dige aanwezigen gebruik maakten, hjj deze interessante en leerzame serie. Doopsgezinde gemeente-avond. Doopsgezinde gemeente-avond zal dit- a' Plaats hebben op Woensdag 14 Maart m het Kerkgebouw. Uit het programma dat zang muziek en het gesproken elkander zullen afwisselen. Ds. Bonga ^1 een lezing over: Het Offer; mevrouw LeeuwenDe Paauw zingt een so- ^-solo en tezamen met den heer H. J. Barentsen (bariton) een duet, terwijl er nog zal worden gezongen door een vrouwen koor. een gemengd koor en door de ge meente. Voorts hebben mej. Toos Gleuns (piano) en de heer K. van den Berg (orgel) mede werking toegezegd. Het belooft inderdaad een goede avond te zullen worden. Bij besluit van Ged. Staten van Zuid- Hollano van gisteren is de heer A. J. P. Spiesz, inspecteur der Gemeente-belastingen alhier, benoemd tot hoofd-commies ter Provinciale Griffie van Zuid-Holland. Gisteravond hield de afd. Leiden der Vereeniging voor Facultatieve Lijkverbran ding haar algemccne vergadering in „In den Vergulden Turk", onder voorzitterschap van den heer J. Rentmeester. De vergade ring was beter bezocht dan meestal het geval is. Uit het jaarverslag bleek, dat het aantal leden toeneemt, terwijl voor het eerst na jaren de kas weder een voordeelig saldo aanwijst. Nadat rekening en verantwoording waren goedgekeurd en de penningmeester was gedéchargeerd, werd tot verkiezing van een bestuurslid overgegaan. Met algemeene stemmen werd de heer J. W. Blauw gekozen. Nadat de penningmeester er nog op had aangedrongen dat de leden hun contributie per giro zouden voldoen, werd de vergade ring gesloten. Naar wij vernemen zullen met ingang van de zomerdienstregeling de stoomtrei nen uit het Zuiden (Maastricht, Eindhoven, enz.), die thans slechts tot Rotterdam gaan, tengevolge van het drukke overladen aan de stations aldaar weder tot Leiden door- loopen. Maandag a.s. zal het vijf jaar geleden zijn dat alhier werd opgericht de Markt- en Koopliedenvereeniging „Leiden's Belang". Men hoopt dit lustrum te vieren op Maan dagavond met een groot feest in „l'Union" en een receptie op Zondagmiddag van 24 uur, eveneens in „l'Union", Steenstraat. Door den Kerkeraad der Geref. Gem. alhier is Ier voorziening in de vacature het volgende tweetal opgemaakt: ds. J. Over- duin, te Werkendam, en ds. J. Vreugdenhil, te Bruinisse'. De vergadering uitgeschreven door liet Comité tot waarschuwing tegen een zijdige onlwapening, die morgenavond zou worden gehouden, is uitgesteld door ziekte van den spreker. Het voorjaar nadert. Nog weinige dagen scheiden ons van het begin van de lente. Het wordt nu weer de tijd waarin men naai zijn rijwiel grijpt om er op uit te trekken naar de omgeving en te genieten van de vrjjo natuur. Dit is een goede tyd om een nieuwe rijwielzaak te openen en de heer H. Byl, die dezer dagen aan de Pelikaan straat 25 een nieuwe zaak begon, sckjjnt dit te hebben begrepen. Zijn zaak ziet er keurig uit en de collectie C.M.L.-rijwielen, die wij bij hem zagen, is prachtig. Men vindt verder bjj den heer Bijl alle onderdeelen enz. Een fraaie zaak op een goeden stand. In de Van der Werffstraat is gisteren K. door zekeren D. F. dusdanig gestompt dat zijn arm vrij ernstig werd gewond In aansluiting aan ons verslag over de uitvoering der Arbeidersmuziekvereeni- ging „Nieuw Leven" van Zaterdag j.l. zij nog medegedeeld dat: door de Voetbajver- eeniging „L. F. C." een bloemenmand werd aangeboden, dat. door den voorzitter der Ruldigingscomniissie bij de aangebo den nieuwe muziekinstrumenten nog een flinke som geld werd gevoegd, dat de direc teur der Vereeniging, de heer Verdoorn, nevens het reeds gemelde, nog een prach tige lauwerkrans in ontvangst had te ne men en dat 65 personen op de avond als donateur toetraden. De muziekvereeniging „Nieuw Leven" heeft tevens het voornemen a.s. Zaterdag middag een muzikale wandeliDg door de 6tad te maken, terwijl de feesten worden besloten met een gezelligen avond op a.s. Zaterdagavond in het Volksgebouw voor de werkende leden. ver. rotterd.—hofstad-tooneel. Heer van Goeden Huize, vroolijk spel in 8 tafereelen door Walter Hasenclever. Vroolijk spel dat is deze persiflage vol cynisme. Men moet er geen oogenblik iets ernstigs in zoeken, want dan is „Heer van Goeden Huize" niet te genieten. Beschouwt men het daarentegen zuiver als amuse- mentskost, zonder meer, dan is er. mede door eenige aardige zetten, nog wel wat aardigs aan. al geeft het allerminst reden tot uitbundigheid. De persiflage geldt het huidige zaken leven en de huidige verhoudingen bij de jeugd. Vol cynische op- en aanmerkingen, die een enkel maal b.v. de zoon tegen over de moeder wat al te grof zijn. al worden ze ook nog zoo licht geaccentueerd. Een echte groote-zaken-man Compasz, die nergens anders oog voor heeft dan voor zaken en tijd wordt zelfs niet met zijn maitresse alles „op lijd" geregeld? wil zijn dochter Lia doen huwen. Om te beslis sen krijgt zij een kwartier tijd. Zij beslist: 't zal gebeuren. En zij plaatst een adver tentie: Gevraagd Heer van Goeden Huize, etc. Daarop af komt een even groot zaken man als Compasz is, zij het op heel ander gebied, een gebied, dat wij niet schromen den naam van oplichting te geven. Deze heer, Möbius geheeten, maakt er n.l. werk van om alle vrouwen, die naar een beetje liefde hunkeren, dat te verschaffen. Hij krijgt natuurlijk belooning; „vrijwillig ge geven". Welk een groot-bedrijf. Maar de ontmoeting met Lia wordt hem noodlottig. Hij raakt voor het eerst werkelijk verliefd en zal zijn zaak daarom liquideeren. Die past niet bij liefde.. Op zijn eigen kantoor ontdekt Lia, wat Möbius is. maar zij laten elkaar niet los. De ouderwetsche moeder, die een detective in den arm genomen had, kan de dochter niet terughouden en Com pasz zelf vindt in Möbius voor 't eerst in zijn leven zijn meerdere. (Die ontmoeting tusschen beiden was 't sterkste van het heele stuk!). Möbius laat zich niet afkoo- pen en tenslotte krijgen beiden de zegen, nadat Möbius het nimmer gehoord stuk klaar heeft gespeeld al zijn „schijn-liefdes" op een vergadering tevreden te stellen. Möbius wordt in de zaak opgenomen en gaat als directeur-generaal naar Zanzibar. Ziedaar in korte trekken de inhoud van dit persiflage-stuk, dat in menig opzicht natuurlijk overdrijft, echter zich hoedt voor sentimentaliteit, zoodra de „liefde" in 't spel komt, hetgeen een verdienste mag worden genoemd. Uitnemend is het Duitsche werk over het voetlicht gebracht. Louis van Gasteren was een kostelijke Compasz, Gimberg een schit terende Möbius. Deze beide figuren leefden ten voeten uit. Lia van Carla de Raet, hoe lieftallig ook, kon zich tegenover beiden niet geheel staande houden. Zij was ietwat te weinig bazig. De zoon-nielsnut werd door Bob van Ier- sel in goeden toon gespeeld Sympathiek is deze rol allerminst, 't is wat te cru. Zelfs in deze tijdsverhoudingen tusschen ouders en kinderen. Jan Grefe verdient waardeering voor de uitbeelding van factotum van den „liefde zwendelaar". 't Was een mooi volgehouden typeering. De overigen geven geen reden tot nadere beschouwingen. Zij nog vermeld, dat gespeeld werd in een genieus gevonden tooneeldecor; die verdeeling in twee helften kwam het tempo ten zeerste ten goede. Nu en dan had het nog wat sneller gekund. De schouwburg was wederom slechts matig bezet, doch heeft zich volgens het applaus te oordeele^. wel geamuseerd, ook al geeft dit vroolijk' spel geen reden tot uitbundigheid, gelijk reeds opgemerkt. VOOR WOENSDAG 7 MAART. Hilversum (1060 M.). 12 u.: Politieber. 12.302 uur: Lunchmuziek door het trio Groeneveld. 2.303 uur: Cursus leerbewerking door Mej. C. SchaakeVer kozen. 34 uur: Maak het zelf!, door Mevr. SchaakeVerkozen. 5.307.15: Concert door het Omroep-orkest. 7.15: Gezondheidshalfuurtje door P. v. d. Zande: De beteekenis van de consultatiebureaux voor de zuigelingenbescherming. 7.45: Politieber. 8059.10: Joodsch uurtje, verzorgd door de ver. „Belhsolel". Herm. Leydensdorff, viool. Ober Cantor A. Behr- rr.ann en het Joodsche kinderkoor o. I. v. Jacob Hamel. 9.10: Lezingen over Oost en West. W. R. Menkman: Het gewest Cu racao. 10 uur: Persber. 10.1011.10: Vroolijke avond, door Van Dijks Volen- dammers. Ie Volendammer accordeon kwartet. F A. Wolf, xylophon. Huizen (340.9 M (Na 6 uur 1950 M.). 12.301.45* N.C.R.V. Concert. Mej. L. Lauenroth, piano. Mej. M. Scager, viool. Mevr. J. Hehl, cello. 5.15—6.15: N C R V. Kinderuurtje o 1. v. den heer H. v. d. Berg. Mej. T R. E. Mulder, sopraan. 77.30: Stenografieles. 7.30—8 uur: N.C.R.V. Lezing door K. Lantermans: Idealen van jonge menschen. 8 uur N.C.R V. Concert vanuit de Zuiderkerk te Rotterdam Spr.: ds. J J Stam. Herv. Pred. Mevr. B. Mak v. WaayDodemans. sopraan. J. v. Duuren, bariton J G. v. Herwaarden, orgel Kerk koor der Duitsch Ev. Gemeente te R'dam. Dir. C. J. Nogarede. 1. Opening door ds. Stam. Daventry (1600 M.). 10.35: Kerkdienst 11.20' Het Gershom Partington kwintet eir solisten (sopraan, tenor, cello). 1.20 2.20: Orkestconcert. 2.50: Causerie. 3.10: Concert 3.20: Gedichtenvoor lezing. 3.50: Concert. 4.05: Lezing. 4.20: Licht klassiek concert 6.35: Kinderuurtje. 6.20: Dansmuziek. 6.40: Tuinb. causerie. 6.50: Nieuwsber. 7.05: Dansmuziek. 7.20: Lezing. 7.35* Pianoduetten van Mozart. 7.45: Lezing: Tho muscle and its energy. 8.05. Licht orkeslconcert. B. Hooper, tenor. 9.20: Nieuwsber. 9.35: Onderhoud met dr Esatman. hoofd der Sioux. 9.50: Nieuwsber 9.55: „Rampa", spel in 4 acten van M. Mohr. 11.2012.20: Dans muziek. Parijs, „Radio-Paris" (1750 M.). 10 50 —11 uur: Concert 12.50—2.10: Klas sieke kwartetten. 4.055.05: Orkest- concert. 8.5011.20: Concert. Orkest. Hr. Drain, declamatie. R. Fauchc's. piano. Langenberg (469 M.). 12.251.50: Orkeslconcert. 5.206 20: Harmonica- concert. 7.207.-{o: Dansles. 7.50: „Arlekin", het Russische kunstenaars- theater. Daarna lot 11.20: Dansmuziek, Königswusterhauscn (1250 M.). (Zeesen). 11.207.05: Lezingen en lessen. 8.20: Orkestconcert. Grosse Fuge, Beetho ven. Vioolconcert op. 77, Brahms. 9.35: 16e Berliner Hallensportfeest. 10.05 11.50: Dansmuziek. Hamburg (395 M.). 3.35: Aug. Hin- riclis leest uit eigen werken. 4.20: Zang met obligaat-instrum. 5.20: Orkestcon cert. 7.35: Werken van Mendelssohn door orkest. 8.35: Lezing. Daarna lot 11.50 Cabaret. Jazzband en variété-artisten. Brussel (509 M.). 5.206.20: Trio- concert. 8 3510.35: Peter Benoit-feest. „De Schelde", oratorium voor orkest, gem. koor en soli van Peter Benoit. HAARLEMMERMEER. Naar wij vernemen, hoopt <39. D. Bax, predikant bij de Ned. Hervormde Kerk te Hoofddorp, die tegen 1 Mei 1928 emeritaat heeft aangevraagd, op Zondag 29 April a.s. zijn afscheidspredikatie te houden. De heer P. Bier heeft eervol ontslag gevraagd als lid van het burgerlijk arm bestuur dezer gemeente, en mej. N. Minder- houd als gemeente-verloskundige ter stand plaats Hoofddorp. De heer D. Koningen heeft bedankt als lid van de plaatselijke commissie van toezicht op het lager onder wijs in Haarlemmermeer. De raad van deze gemeente komt in openbare vergadering bijeen op Donderdag 8 Maart a.s., des namiddags te 2 uur. De burgemeeste mr. A. Slob. die* wegens het hem overkomen ongeval gedurende eenige maanden niet in slaat geweest is de raadsvergaderingen te leiden, hoopt deze zitting weder te presideeren. In de plaats van den heer W. J. Klaver die de gemeente heeft verlaten, werd tot bestuurslid van de afdeeling Haarlem mermeer van den Nederl Protestantenbond benoemd de heer J. G. Bijl, ingenieur van den Haarlemmer-meerpolder, wonende te Hoofddorp. Het aantal in Haarlemmermeer ge- stationneerde komiezen bij de directe be lastingen is wegens belangrijke vermeerde ring van werkzaamheden met één ambte naar uitgebreid. De nieuwe functionaris, de heer C. Pannekoek uit Vlaardingen, is 1 Maart 1928 alhier in functie getreden. HILLEGOM. De prijs van de melk is Maandag van 16 op 15 cent per Liter gebracht. NOORDWIJK. Van een bouwwerk in deze gemeente werden verschillende bouwmaterialen o.a. steigerdelen, steigerpalen en korteliDgen ontvreemd. De politie stelt een onder zoek in. Op Donderdag 15 Maart a.s. des na^ middags te halfdrie zal er gelegenheid zijn voor kostelooze vaccinatie te Noordwijk- aan-Zee ten huize van dr. C. Hermanides en te halfvier in een der lokalen van het Politiebureau te Noordwijk-Binnen. NOORDWIJK-BINNEN. Met ingang "van heden is de prijs der melk met één cent per liter verlaagd, zoo dat deze thans 14 cts. per liter bedraagt. NOORDWIJK AAN ZEE. Van een inwoner dezer gemeente werd op het strand bet belastingmerk van diens rijwiel ontvreemd. De politie stelt een on derzoek in. OEGSTGEEST. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk, z. v. G. van der Laan en H. Warnaer Kees Cornelis, z. v. M. J Giesberf en J Zwaan Antje Engeltje d. v. P. Heeren en J. van Zanten Mar line Geertruida, d. v. J. den Ouden en A Dorrepaal Christina Maria, d. v J: van Kampen en N. P. L. Mokkenstorm. Gehuwd: G. C. Zeestraten en K Licht- blau beiden te Oegstgeest A. Terpstra te Oegstgeest aa G. A. Liera te Utrecht BINNENLAND. De regeling van bet acconntantswezen; een commissie van advies ingesteld (Binnen land, 3e Blad). Ministerieel bezoek aan Drente (Binnen land, 3e Blad). De heer F. M. Wibant eere-doctor in de handelswetenschappen aan de Universiteit te Amsterdam (Binnenland, 3e Blad). Officieele opening der nienwe Rijnbrug te Katwijk aan den Rijn (3e Blad). Ernstige ontploffing bij Semarang in Ned.. Oost'Indië. Vele dooden en gewonden (Laat ste Berichten, le Blad). BUITENLAND. Op en rondom de zitting van den Volken bondsraad (Buitenl. en Tel., le Bla,d). De uitslag der verkiezingen in Polen (Bui tenl. en Tel. le Blad). Koning Ilin Saoed van Hedzjas stennt de oproerige stammen in ArabiS (Buitenl., le Blad). i Overleden: W. C. Hofman 23 j. P. Scheer 45 j. R. van Til 37 j. G. Dijkema 2 j. A. Slevoor echtge. J. Lam. booy 82 jaar. VALKENBURG. Konden we een paar weken geleden melden, dat er hier op 7 en 8 Maart een bazaar gehouden zou worden, uitgaande van de dameskrans en meisjesvereeniging, de voorbereidende werkzaamheden zijn nu geëindigd en het plan staat verwezenlijkt le worden. Woensdagmiddag twee uur zal de bazaar voor genoodigden officieel ge opend worden en om drie uur voor ieder opengesteld. Naar we hoorden, belooft het iels goeds te worden en zal er voor elk wat wils zijn. VOORHOUT. Voor een beroep bedankt De predikant bij de Ned. Herv. Gemeenta alhier, ds. F. G. H. Nicolaï heeft bedankt voor het beroep naar Maassluis. Do zanguitvoering van Voorhouls Gemengd Koor. welke door ziekte van den directeur was uitgesteld, is thans defini tief bepaald op Woensdag 14 Maart des avonds 8 uur. ZOETERWOUDE. Voor deze gemeente zal de keurings- raad op Dinsdag 3 Aprii a.s. zitting houden ter keuring der dienstplichtigen, lichting 1929, te Leiden, Elisabeth Gasthuishof, Oude Vest 25. DE STERREWACHT TE JOHANNESBURG. Als opvolger van dr. R. T. A. Innes (Lei den), als hoofd van de Sterrewacht te Jo hannesburg, is benoemd de heer H. E. Wood, die ongeveer 22 jaren met dr Innes heelt samengewerkt. De nieuwbenoemde heeft zich hoofdzakelijk bezig gehouden met het fotografisch opnemen van den zuide lijken sterrenhemel. IJMUIDEN, 6 Maart. VISCHPRIJZEN. 35 Tarbot per K.G. f. 1.90—1.50. 4091 Tongen f. 1.701.35. Griet per kist van 50 K.G. f. 69—26. 35 Groote Schol f. 21.60 14. 27 Middelschol f 2519.50. 97 Zetsckol f 29. .50. 435 Kleine Schol f. 20—8.50 46 Bot f. 5—2.50. 17 Schar f. 14—7 50. 17 Rog gen per 20 stuks f. 26—23. 35 Vleeten per stuk f. 60.87. 18 Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 10. 9 Groote Schel- visch f. 57—51. 13 Middel Schelv. f. 47—37. 53 Kleinmiddel Schelv. f 3522.50. 207 KI. Schelv. f. 239.50. 61 Kabeljauw per kist van 125 K G. f. 36— 25. 137 Gullen per kist van 50 K.G f. 14.50 8.50. 281 Lengen per stuk f. 4.17-1-64. 22 Heilbot per KG f. 1.75 —1.45. 310 Wijting per kist van 50 K G. f 6 50—3.40. 868 Koolvisch per stuk f. 0.75 0.33. Binnengekomen zijn 10 stoomtrawlers, 1 IJslandsche logger en de loggers KW 48, met f 438; KW 138. met f. 1166: KW 110, met f. 968KW 178, met f. 541 besomming.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 1