SPLINTER Linoleum Krommenie Kofiers en ïasscta r KERK- EN SCHOOLNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. RADIO-PROGRAMMA SPORT. S. G.J. DE GROOT KUNST EN LETTEREN. FAILLISSEMENTEN. ned. herv. kerk. Beroepen; Te Katwijk a. Zee. P. Bras te Klundert Te Dinteloord en Prinseland, j. Th. Rappard, te Barn cv e ld. Aangenomen: Naar Purmerend, G. Seven- ster. te Hoorn op Terschelling: Naar Schie dam ds. K. de Bel te Steenwijk. gerep. kerken. Tweetal: Tc Kralingen (Rotterdam) (vac. J. L. van der Wolf): H. A. Munnik te Zwolle en Y. van der Zee te Amsterdam-West (Sloterdijk). evang. luth. kerk. Drietal: Te Amsterdam (vac.-P. Groote), O. D. Bleeker te Edam; J. P. van Heest, te Deventer en H. Snijder, tc Arnhem. Bedankt: Voor Bergen op Zoom-Zierikzee, D. G. Hoevers, cand. te 's-Gravenhage. prop. dr. h. snellen. Gistermiddag heeft prof. dr. H. Snellen, hoogleeraar in de oogheelkunde aan de universiteit te Utrecht, zijn afscheidscol lege gegeven. het jubileum van den heer l. j. van wijk. Gisteren is de heer L. J. van Wgk, te Amsterdam, ter gelegenheid van het feit, da/t hij veertig jaar secretaris is geweest van het Ned. Bijbelgenootschap, gehuldigd. In het Bijbelhuis aan de Heerengracht te Amsterdam was van drie tot vjjf uur de receptie. De eerste, die er het woord tot den heer Van Djjk richtte, was de heer jhr. H, L. Quarles van Ufford, voorzitter van het Genootschap. Deze stelde in he\ licht, hoe in vroegere jaren, toen de heer Van Wgk zijn ambt aanvaardde, het werk van het Bijbel genootschap dat toen ge vestigd was in de Warmoesstraat was ingezonken en niet meer op bevredigende wfts werd verricht Voorgesteld werd toen iemand aan te stéllen, die vooral door zijn persoonlijkheid het werk weer zou doen opleven. Hot Genootschap verhuisde toen naar het Bijbelhuis aan de Heerengracht en het voorstel van den heer Van Wjjk werd met groote meerderheid aangenomen De benoeming was dus een belangrijke mijb paal in de geschiedenis van het Genootschap: niet maar het voorzien in een vacature. Het doel is volkomen bereikt Onmiddellijk na de komst van den heer Van Wjjk werden er 10.000 babels por jaar verspreid; thans is het aantal leden en contribuanten het viervoud van dat van 1888. Weldra kon het Britsch en Buitenil. Bijbelgenootschap zijn arbeidsveld hier te lande prijsgeven. Spr. herinnerde voorts o.m. aan het ter hand nemen van de uitgaven in braille schrift, aan de uitbreiding van het werk in Ned.-Indië enz. De heer Van Wijk is inderdaad, zoo vervolgde de heer Quarles vaaa Ufford, de ziel geworden van het Bijbel genootschap, en dat bij zijn vele andere functies, vooral in de zending; van harte wenschte spr. den jubilaris toe, dat hjj nog een reeks van jaren zijn gezegend werk zou mogen voort zetten. De heer A. J. da Costa sprak vervolgens namens den Centr. Bond voor Inwendige Zending en Chr. Philantr. Inrichtingen; dr. J. A. Beyerman namens de Amsterdarasche af deeling van het Ned. Bijbelgenootschap. Beiden wenschten den heer Van Wijk nog vele voorspoedige jaren in de functie, die hij zoo uitstekend vervult. Tal van afgevaardigden van provinciale en plaatselijke af deelingen kwamen verder den jubilaris gelukwenschenook allerlei ver- eenigingen en stichtingen waren vertegen woordigd, zoo bijv. de Fundatie-Sandheuvel* Sobbe, waarvan de heer Van Wijk voorzitter is, door zjjn medebestuurder den heer mr. C. P. van Eeghen, Voorts waren er zeer vele particulieren, die van hun belangstelling voor don sympathieken jubilaris deden blijken. Dt. l. vuijck. Gisteren herdacht dr. L. Vuyok, te De venter, zijn zilveren jubileum in dienst van het middelbaar landbouwonderwijs. Dr. Vuyck die te Leiden in plant- en dierkunde zijn doctoraal haalde, was eerst assistent van prof. Suringar, later beheerde hij het Bo tanisch Laboratorium. Daarna kwam dr. Vuyck bij het onderwijs, werd successievelijk leeraar aan de H.B.S. en het gymnasium te Leiden, aan de Landbouwwinterscnool te Boskoop en aan de inrichting-Noorthey. Van 1903 af, was dr. Vuyck leeraar aan de llykslandbouwschool te Wageningen en ver der, bij de stichting van de Midd. Kolon- Landbouwschool te Deventer, aan die in richting. Van 1 Jan. 1927 af is dr. Vuyok directeur der Midd. Kol. Landbouwschool. Morgen wordt de jubilaris te Deventer gehuldigd. de kosten der nieuwe leerlingenschaal. Voor 1928 een uitgaaf van f4.830.000. Op de vragen van den heer Albarda in verband met de medegedeelde globale be cijfering in de Memorie van Antwoord nopens het wetsvoorstel van den heer Zijl stra in zake wijziging van de leerlingen- schaal heeft minister Waszink geantwoord, dat de door den heer Zijlstra gegeven cijfers aangaande het vermoedelijk bedrag der financieele gevolgen van zijn voorstel het resultaat zijn van een schatting van de kosten, welke uit dat voorstel zouden voort vloeien. Bij die schatting werd geen rekening ge houden met de wederinvoering van den zevenjarigen leerplicht. Aan het departement werd bereids een becijfering gemaakt van de vermoedelijke stijging der uitgaven voor het Rijk, indien de leerlingenschaa! van 1923 in het jaar 1928 zou worden hersteld. Bij die becijfering is uitgegaan van den toestand, wat de verschillende scholen be treft. op 1 Januari 1928 en is rekening ge houden met het gemiddeld aantal leer lingen over 1927 aan elke van die scholen. De stijging der schoolbevolking tengevolge der vervroegde wederinvoering van de 7-jarige leerverplichting is hierbij dus bui ten beschouwing gelaten. Bij deze becijfe ring is gebleken, dat het weder invoeren van die leerlingenschaal voor 's Rijks kas een uitgaaf zou vorderen van pl.fn. f4 830 000. DS „SCHUTTEVAER" TE LONDEN. Zeeziekte en oververmoeid heid. Het radiotoestel onvoldoende. Gisteren is de reddingboot Schuttevaer te Londen aangekomen. Het zeilvaartuigje ligt gemeerd nabij het parlementsgebouw. Omtrent het verloop van de reis van Hoek van Holland vernemen wij zoo meldt ons het persbureau Vaz Dias dat het weer steeds gunstig was. Desniettegen staande hadden de leden der bemanning last van zeeziekte en gedurende de geheele reis is er zoo goed als niets aan boord ge geten. Door deze zeeziekte en door het be trekkelijk weinig comfort aan boord van de Schuttevaer geraakten de leden der beman ning oververmoeid. Doordat de heer Schuttevaer op het radio toestel was gevallen, was dit onklaar ge raakt. De marconist kon het evenwel her stellen, zoodat hij op de Theems Scheve- ningen-Haven kon hooren. Verder heeft hij seinen gewisseld met de Noord-Hinder. Door zijn oververmoeidheid was hij even wel niet in staat de draadlooze installatie te bedienen, zooals anders mogelijk zou zijn geweest. De Schuttevaer is opgevaren r.aar Londen zonder eerst in Gravesend de douane te hebben aangedaan. Te Londen waren de douanebeambten aan boord gekomen, doch deze waren zeer welwillend, zoodat zich geen moeilijkheden voordeden. Voorloopig blijft de Schuttevaer eenige dagen te Londen liggen. Verder vernemen wij, dat de Nederland- sche Telegraafmaatschappij Radio-Holland een ambtenaar naar Londen heelt gezonden om den toestand van de radio-installatie te onderzoeken. EEN DANKBARE PASSAGIER. Een erfenis van een ton. 't Klinkt als een sprookje, maar 't moet volkomen waar zjjnvriendelijke be jegening werd dezer dagen beloond met een legaat van circa f 100.000. Begin dezer week werd het testament openhaar gemaakt van een heer, die geregeld van de Delftsche Ijjn der H.T.M. gebruik maakte. Het bleek toen, dat hjj zjjn heele ver mogen gelegateerd had aan den trambeambte D„ met wien de overledene geregeld de rit meemaakte. De erfenis, welke als in een oud onge loofwaardig sprookje voor den beleefden beambte ais 't ware uit de lucht komt vallen, moet bestaan uit f45.000 bankdeposito, be nevens huis en erf ter waarde van zeker f 50.000. De familie van den overledene schjjnt de rechtsgeldigheid van het testament te willen betwisten. 't Is dan ook een tegenvaller.... voor hen. (Rotterd.) GEWETENSWROEGING. Een eigenaardig geval van gewetenswroe ging heeft zich dezer dagen voorgedaan. Van een onbekende uit Amerika ontving het Dordtsche gemeentebestuur een schrijven met een financieelen inhoud van f 50, met verzoek dit bedrag te willen uitkeeren aan de firma firma v. d. Kloot, Voorstraat, of zoo deze firma niet meer mocht bestaan, het voor een liefdadig doel te bestemmen. Want ds afzender van dit geld h3d 45 jaar geleden bjj de firma v. f Kloet een costuum ge kocht en was zonder dit ooit betaald te hebben, naar Amerika vertrokken. M3ar deze oude schuld was hem toch altjjd zwaar bljjven liggen en op deze wijze wilde hij den last van zijn hart afwentelen. Maar het eigenaardige deed zich voor, dat de firma v. d. Kloet nog wel bestaat, maar dat zfj toch geen vrijheid heeft genomen dit geld te accepteeren. Vermoedelijk is er een ver gissing in het spel bij den afzender. Want de genoemde firma, wier boeken terug gaan tot het jaar 1854, heeft geem open post voor dit geleverd costuum kunnen ontdek ken. Het geld is daarom aan de armen geschonken, zegt de „Msb.". EEN REIZIGER UIT DEN TREIN GESPRONGEN. Om een kind te redden. Nabü bet viaduct over den Verspronck- tvog te Haarlem moeten binnenkomende treinen hun vaart verminderen. Zij rijden dan betrekbolijk langzaam. Dit gebeurde ook Donderdagmiddag met een trein, die uit de richting Velson kwam. Plotseling zag men uit don trein eon reiziger springen, die zich langs de helling van den spoordijk liet glij den. Hij had van den trein uit gezien, dat een meisje in het water van de Delft lag. Eén handje stak nog boven water uit. Zelf kon hij echter de drenkelinge niet bereiken door de sterke afscheiding daar ter plaatse van de spoorbaan, maar ae ongewone han delwijze had de aandacht getrokken van menschen, die in de nabijheid waren. Hij vertelde hun wat er aan de hand was en met vereende krachten slaagde men er in het reeds bewustelooze kind. dat 5 jaar is, uit het water te halen en van een wissen dood te redden. Vol lof werd gesproken over het kordate optreden van den reiziger. DOOR EEN PAARD DOODGETRAPT. Dinsdagmiddag werden op den Groes- beekschenweg onder Groesbeek twee kar ren, bevracht met denneboomen, door twee militairen te paard achterop gereden. De voerman Vermcgcn uit Ooy (gemeente Ub- bergen). die niet spoedig genoeg uitweek, viel en werd getrapt door een der voorbij snellende paarden. Hij werd bloedend en bewusteloos een nabije woning binnenge dragen en is gisteren overleden-, 7 jeugdige kinderen laat hij achter. ECHTELIJK DRAMA TE HAARLEM. Vronw en twee kinderen gewond. Eergisteravond beeft E. v. i)., te Haar lem, toen hij op bezoek was bij zijn vroe gere 40-jarige echtgenoote, waarvan hij ge scheiden ie, met deze hoogtoopende ruzie gekregen, zoodanig, dat hij de vrouw en baar twee kinderen, een meisje van 10 en een zoon van 17 jaar, met een knipmes ernstige verwondingen heeft toegebracht. Vooral de vrouw kreeg diepe wonden, o.m. aan den bats en aan de armen. Hevig bloe dend is zij de straat op geloopen. Door voorbijgangers werd zij naar den politie post aan de Generaal Cronjéséraafc ge bracht. Op aanwijzing var eenige burgers is de man iater gearresteerd. „SHANKARA" MISHANDELD. De „bekende" telepathenbestrijder Shan- kara, die onlangs hier ter stede niet is komen opdagen, is gisteren te Haarlem op een bijeenkomst gemolesteerd. Men heeft zijn eene oog dichtgeslagen. BRAND. Gistermorgen ontstond, waarschijnlijk door een defect in den schoorsteen, brand in de groote boerderij van de wed. A. Middag te Harculo bij Zwolle. Drie jonge koeien, zes kalveren, zes varkens en een stier kwamen in de vlammen om. Be halve het overige vee werd niets gered. Ook twee hooibergen met honderdduizend pond hooi verbrandden. Verzekering dekt de schade. Gistermorgen is het woonhuis van den kleinlandbouwer W. J. Franken, te Zwarle- broek, gemeente Barneveld, totaal afge brand. Het verbrande was laag verzekerd. Te Wagenberg is de boerenwoning met schuur van A. F groolendeels afgebrand. Het vee werd gered. HET ONGELUK TE HORN. De dader aangebonden. Donderdagmiddag is het den marechaus sees uit Roermond gelukt, Peetere uit Neder- weert aan te houden, daar vermoed wordt dat hem het ongeluk op den weg te Horn is te wijten. Zooals men weet is Zondagavond in genoemde gemeente een 18-jarige jongen door een auto aangereden en aan de gevol gen overleden, zonder dat er eenige1 aan duiding was over de juisle toedracht van het gebeurde. INBREKERSWERKTUIGEN. Bij het graafwerk aan de Oude Haven te Tiel, werd een compleet stel inbrekerswerk. tuigen, als vijlen, ioopers, een bos sleu tels, een portefeuille en een pistool gevon den. Uit bet onderzoek der politie is geble ken, dat deze geheele uitrusting heeft toe behoord aan de bende jeugdige dieven, die het vorige jaar de stad onveilig maakten. GESMOKKELDE KOITIE. In de reparatiekist van een antobns. Naar de „Gronauer Nachrichten'' mede deelt zijn via Glanerbrug aanzienlijke hoe veelheden koffie Duitschland binnengesmok keld. De smokkelaar, woonachtig te Losser, had daarom eon aardige truc bedacht. In Enschedé stopte hij iederen keer 60 pond, verpakt in twee zakjes, in de reparatiekist van de autobus deT lijn EnschedéGronau Epe, tijdens afwezigheid van den chauf feur. Tot Glanerbrug reed hij zelf mee, doeh de grens passeerde hij met z'n rijwiel om vervolgens in Gronau als de chauffeur weer even afwezig was z'n koffie uit de kist te halen om deze in Duitschland te verkoo- pen. Dezer dagen is de truc door de douane ontdekt. AMELAND NOG STEEDS GEÏSOLEERD. Gisteren zijn post van drie dagen en zes mannelijke passagiers per open roeiboot uit Holwerd Ie Nes(Amcland) aangekomen. De vrouwelijke passagiers zijn te Holwerd ge bleven. De postboot, die Maandagavond te Holwerd vastliep, ligt nog steeds op dezelfde plek ten oosten van den steiger. Van het eiland is het van Maandag af nog niet mogelijk geweest post te verzenden via Nes-Holwerd. Ook passagiers kunnen Ameland niet verlaten. De beurtschepen zijn gisternacht op de reede van Hollum vlot gekomen en naar Harlingen vertrokken. Moeder: Ja, Fiere jongen; je vader en ik ontmoetten elkander voor 't eerst op een bal Zoon: O, vandaar, dat o mij geen dansen wilt laten leereni VOOR ZATERDAG 3 MAART. Hilversum, 1060 M. 12.00: Politieber. 12.302.00: Lunchmuziek door het Radiotrio 8.008.46: Handelsweten- schappelijke lezingen. Spr. I. Roet Jzn., ac countant te Amsterdam: Economiseert uw administratie 4.00: Italiaansche les 4.805.16: Fransche les 5.156.00: Duit- sche les 6.007.16: Concert door het Omroep-orkest 7.157.45: Tuinbouw- balfuurtje door mr. L. Niemflller: De econo mische beteekenis van den tuinbouw 7.45: Politieber. 8.00: VARA-avond. Oude Fransche drink- en minneliederen door Anne Schlüterv. d. Brugge, alt; Coen Krie9, begel. en pianosoli. a. Le Concou (De Koekoek), Daquin, b. Gavotte, comp. onbe kend (piano); c. Chanson A boire du Médecin malgrê lui, Charpentier (1672); d. Entendez vous le Carillon du verre. Drinklied; e. L'Ensensible, menuet (1785); f. Le beau Sêjour, Tambourin in rondovorm (zang) 8.30: Lezing door den heer dr. L. Heyer- mans, Dir. v. d. Gem. Geneesk. Dienst te Amsterdam: De kwakzalverij, haar oorza ken en gevolgen 9.15: a. Gigue, Bach; b. Inventio, Bach (piano); c. Quelle douce ar- reur, Rondo; d. Musette; e. Petite abeille menagère. Chanson bocaglre; f. Fuis séduc- le.ur, de Couperin 10.00: Optreden van de heeren H. Langerak en A. Rijnders, accor deon-virtuozen 10.30- Aansluiting v. d. Cinema Royal te Amsterdam. Orkest o. 1. v. Hugo de Groot 11.30: Sluiting VARA- avond. Huizen, 1950 M. Voor 6 uur 340,9 M. 12 30: Tijdsein 12.301.30: Lunchmu ziek door het Trio „Winkels" 3.004.00: KRO. Kinderuurlje door de dames Ria Mul der en Janny Leeflang en den heer Jac. Suerink 5.006.00: KRO Dinermuziek 6.006.30: Literair halfuurtje door Her man de Man uit Vianen, Secret, v. d. Lit commissie v. d. KRO. 6.307.00: KRO. Dinermuziek (vervolg) 7.007.30: KRO. Cursus Ilollandsch door D. G. G. v. Ringe- leslein. 7.30—8.00: Lezing door Heer F. Vorstman; De inrichting van onzen Staat, De Koning cn zijn bevoegdheden (vervolg) 8.00: KRO. Concert door het KRO-Trio. Mej. M. Heymans, sopraan. Spr.: de heer P. J. S. Serrarens, secr. v. h. int. Chr Vak verbond: De Internationale Christelijke vak beweging. Davenlry, ICOO M. 10.35: Kerkdienst. 1.202.20: Orkestconcert 3.50: Dans muziek 405: 6de ronde om de F. A. Cup. Voetbalwedstrijd 5.05: Dansmuziek 5 35: Kinderuurtje 6.20: Balladenconcert B. de la Porie, alt; M. Brown, tenor 6.50: Nieuwsber. 7.10: Venmig Balladencon cert 7.20: Muziekbespreking 7.35: Schumann's liederen voor sopraan 7.45: Rugby-voethalwodstrijd Royal Navy en Army nigby 8.05: C. Liddington, confe rencier 8.20: De Leicester brass band. W. Groocock. nvgel 9.20: Nieuwsber. 9.35: Mr. James Stephens leest uit eigen werken 9.50: Nieuwsber. 9.55: „Peaches", een revue van L. du Garde Peach. Koor en or kest 10.5012.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10.50 11.00: Concert 3.504.50: De Homo- nyme jazz. Dansmuziek 8.5011.20- Ga- laconcert Orkest, jazzband en Parijzer so listen. Langenberg, 469 M. 12251.50: Or kestconcert 3.205.50: 8ste Symphonie van Guslav Mamier, voor 2 gem. koren, knapenkoor, soli en groot orkest (130 mu sici). 1000 medewerkenden 7.35: Vroo- lijke avond, van den Rijn. de wijn en de mnngdelein. Daarna tot 1220 Dansmuziek. Königswusterhausen, 1250 M (Zeesen) 11.107.05: Lezingen en lessen 7.30: „Die Naehlwandlerin", opera in 4 acten 9.0011.60: Dansles van Waller Carlos. Daarna dansmuziek tot 12.00. Hamburg, 395 M. 320: 8ste Sympho nie, Mahler (1000 medewerkenden) 6 20: Vronlijk concert 7.20- „Die Frau im Her- mclin", operette in 3 acten, Gilbert 10.40 11.50: Dansmuziek. Norag-jazz-orkest Brussel, 609 M 5.20—6.20- Dansmu ziek 8.3510.35: Orkestconcert 10.35 11.20: Dansmuziek. RECLAME. HEDEN GEETALEERD: 2 Meter breed f 2.60 2614 VOETBAL. HET BELGISCHE ELFTAL TEGEN NEDERLAND. De vijftigste wedstrijd van di. Swartenbroeckx. J$s i-:Y- -ï - - A sw: ft b, y - M Af» y,*:. r-yfy - r. SWARTENBROECKX. Gisteravond beeft de Belgische Elftal commissie het Belgische team, dat op 11 Maart te Amsterdam tegen Nederland zal spelen, als volgt samengesteld: Doel: Caudron, (C. S. Anderlecht); achter: Swartenbroecks, (Daring C. B.) en Hooy- donckx, (Berchem Sport); midden: Pierre Braine, (Beerechot A. C.), Van Halme, (C. S. Brugge) en Boesman, (A, A. Gentoise); voor: Eist (Beerschot A. C.). De Vos, (C. S. Brogge), Raimond Braine, (Beerschot A. C.), Moeechalck, (R. C. Brussel) en Diddens, (R. C. Mechelen). Invallers: De Bie (R. C. Brnssel), Lavigne (R. C. Brussel), Van Averbeke, (Beerschot A. C.), Despae (A. A. Gentoise) en Heyse, (A. A. Gentoise). Negen van de elf Roode Duivels, die klop kregen van de Zwaluwen, zijn dus ge- RECLAME. N00RDEINDE II - TELEF. 706 REPARATIE-INRICHTING handhaafd. Wij herinneren er verder dat de aanvoerder, dr. Swartenbro«b voor de vijftigste maal deel uitmaakt de Belgische internationale ploeg. Hjj ter gelegenheid daarvan door de Bel; worden gehuldigd. WATERPOLO. DE OLYMPISCHE ZEVENTALLEN. Het dictalorium van den N. Z. B ht- voor de internationale waterpolowedstrijt in Maart de navolgende zeventallen gesteld 7 Maart Olympiech ZeventalWasa leunde in de Regentes te 's-Gravenhage C. H. Mousset; F. Kuyper, A. H. v. Sei en K. Köhler, dr. P. v. Senus, j. v. hout en j. Köhler. Reserves: Leenheer en H. Minnes. 25 Maart Olympiech ZeventalSCUFF Rotterdam: A. van Olst; K. Köhler. H. Minnes A. H. Goedings; dr. P. v. Senus, C. C. le lieer en j. B. Schoite. 26 Maart Olympisch ZeventalSCUFF Haarlem in Stoop's Bad: C. H. Mousset: Fr. Kuyper, A. H. v. nus en J. Kohier; W. Schreuder, j. v. hout en j. Buys. MOTORSFORT. NEDERLANDSCHE T.T. OP HET CU CU! VAN DRENTE. De Inlenationale Motorwedstrijden op bekende „Circuit van Drente" beloven groot sport-evenement te zullen worden. Ofschoon de reglementen en de inschhj formulieren nog niet zijn verzonden, sta reeds de deelneming van de volgende tenlandsche fabrieken zoo goed als vaal Engeland: Rudge-Whitworth, New- rard, Raleigh, B.S.A., Ariel. Duitschland: Standard, B.M.W., DXW Wanderer. BelgiS: F.N., Ready, Rush, Sarolea, Gilt Zwitserland: Motosacocho. Tsjecho-Slowakije: Orion. Amerika: Indian. SCHAKEN. Dr. EUWE CANDIDAAT VOOR HIT WERELDKAMPIOENSCHAP Wij lazen in de te Boston verschijnen Christian Science Monitor het volgende De uitslag van den wedstrijd om hel reldkampioenschap tusschen Capablanca dr. Aljechin heeft opnieuw de bijzonde aandacht gevestigd op de verrichting dr. Max Euwe, die een jaar geleden zijn match tegen dr. Aljechin een w maakte van 4 1/2 tegen 5 1/2 (2 gewonnt 3 verloren, 5 remise) waar bij nog in su merking moet worden genomen dat het sultaat andersom had kunnen zijn, als d Eeuwe zich niet tegen het einde van laatste partij had vergist. In verband met het uiterst kleine schil bi] den uitslag van deze match ent oordeel van Capabianca. die dezen jong Hollander als waarschijnlijk de meest lovende van heel het jonge geslacht ad zou het geen verwondering wekken ind dr. Euwe door de F. I D. E. (Federation I: ternationale des Echecs) werd uitgekoa al9 een van de eerste candidaten voor wereldtitel. „HEER VAN GOEDEN HUIZE" Maandag 5 Maart e.k. zal in den Lt- schen Schouwburg worden vertoond: He van goeden huize.... (Ein Besserer Hen door Walter Hasenclever, een blijd* waaraan in een groot aanlal vooral® Duitsche theaters (Staatstheater le Ber-P MOnchen, Weenen, Dresden enz.) veel val is ien deel gevallen, terwijl het :n Ilollandsche verlooning ook zeer heefl maakt. In de rolverdeling koenen voor: b5Ï van Gasteren, Wilh. SchwabWelffl" Bob van Iersel, Carla de Raet, Louis W berg. Jan Grefe .Willem Huysmans, W1 Haus, Kilty Posthumus, Pierre Ball®"111 Regie: Herman Schwab. JAN TOOROP. De toestand van Jan Toorop is zeer ergerd. STATISTIEK OVER FEBRUARI- Samengesteld door Van der Graaf 4 Co, (aid. Handelsinformaties). Uitgesproken faillissementen: Noord-S®.' land (excl. Amsterdam) 37, Amsterdam a Zuid-Holland (excl. Den Haag en Rutlerds-- 34. Den Haag 34. Rotterdam 35. Utrecht Gelderland 25, Noord-Brabant 17, Umw 17, Zeeland C, Friesland 15, Groningen Drente 5, Overijsel 16 Totaal over Februari 1928 uitgespr» 332 faillissementen. Totaal vanaf 1 Januari 606 fail|ie^<'ml.. ten. Totaal zelfde tijdvak vorig jaar faillissementen. 2-4

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10