69"° JAARGANG DONDERDAG 1 MAART 1928 No. 20849 OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD D*^LAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: SO Cts per regel voor advertenticn uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertentiën 35 Cts per regel Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdag? en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30 Incasso volgens postrecht Vonr eventueele opzending van brieven 10 Cts pnrto te betalen Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden ner 3 maanden 2.35 per weekƒ018 Buiten Leiden waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f 2.35 portokosten. nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. VERGADERING van den GEMEENTERAAD VAN LEIDEN op MAANDAG 5 MAART 1928, des namiddag te twee uur. I De vergadering zal. zoo noodig. des avonds worden voortgezet. Te behandelen onderwerpen: I lo. Benoeming van een Adjunct-Directeur der Gemeentewerken. (40) 2o. Benoeming van een leeraar in aard- I riikskunde en geschiedenis aan de Kweek- 1 school voor Onderwijzers en Onderwijze- res9en. (41) 3o. Voorstel om goed te keuren dat voor I de versterking van het kabelnet in het I Zuid-Oostelijk gedeelte der gemeente door I de Electriciteitsfabriek een bedrag van 1 16500.wordt besteed. (45) 4o. Voorstel tot vaststelling van het voor- I schot op de vergoeding, bedoeld in art. 101 I der Lager Onderwijswet 1920, over het jaar 1 1928, uit te keeren aan de besturen der J bijzondere scholen. (49) 5o Preadvies op het verzoek van de Ver inniging voor Christelijk Onderwijs, om me- |óewerking te verleenen voor de aanschaf- van school meubelen, ten behoeve van bare scholen aan de Oosterstraat en het llantsoen. (50) 6o. Preadvies op het verzoek van de Ver- eeniging voor Christelijk Onderwijs, in zake Ibet bouwen en inrichten van een gymna- Istieklokaal bij hare scholen voor gewoon Ilager onderwijs aan de Pasteurstraat. (55) 7o. Voorstel in zake de overdracht in ■eigendom van een perceel grond aan de Ja- lYastraat hoek Driftstraat, aan de Vereeni- Ifing tot oprichting en instandhouding van 1 scholen voor lager- en meer uitgebreid on- I derwijs op Gereformeerden grondslag te I Leiden, in verband met den bouw van een I school voor gewoon lager ^onderwijs. (51) Preadvies op het verzoek van de afd. I Leiden van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers, in zake de toekenning van I eene belooning aan de Onderwijzers, op Igrond van hunne aanwijzing tot plaats- ven'anger van het hoofd der school. (52) 9o. Preadvies op het verzoek van de Leidsche Duinwater-Maatschappij om goed- I keuring van een gewijzigd ontwerp tot uit- Ibreiding van haren watervang onder de ge beenten Katwijk en Wassenaar. (46) lOo. Voorstel: a. tot kostelooze overneming in eigendom Jen onderhoud bij de gemeente van de per- Iceelen aan de Os- en Paardenlaan, Sectie IK Nis 1895, 2955, 3784 en 3786; J b. tot kostelooze overneming in eigendom |en onderhoud bij de gemeente van een ge- Ideelte van de perceelen aan de Os- en Paar- 1 denlaan, Sectie K Nis 2157, 2662, 457, ■3430 en 3614; I c. tot beschikbaarstelling van gelden ten I behoeve van de verbetering van het Noor- I(lelijk gedeelte van de Os- en Paardenlaan. (47) llo. Voorstel: a. tot verkoop van een perceel grond aan ïp Oltmansstraat en de Potgieterlaan. Sec- I tie 0 No. 1213 ged. aan de R.K. Par. Jon gensscholen onder R.K. Par. Kerkbestuur. b. tot ingebruikgeving aan genoemd Kerk Ibestuur van een gedeelte van het onver- Ikocht, voor straat bestemde gedeelte van |het sub a. genoemd perceel; c. tot beschikbaarstelling van gelden Ibenoodigd voor de kosten van doortrekking |van de Potgieterlaan. 12o. Voorstel: a. tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de kosten van verbouwing |*an de bovenverdieping van het perceel I Nieuwe Mare No. 15; b. tot verhuring van sub. a bedoelde bo- l^nverdieping aan den Armenraad. (44) 13o. Voorstel tot beschikbaarstelling van lelden ten behoeve van de kosten van ver- I r'aatsing van het standbeeld van Hermanu3 |®oerhaave. 14o. Voorstel tot beschikbaarstelling van 11?Men ten behoeve van de kosten van ver- I touwing van het Raadhuis en het perceel Iv -chmarkt No. 11 en het aanbrengen van pntrale verwarming in hel Raadhuis. (53) J löo Verordening, houdende wijziging van Verordening van 9 Augustus 1921 (Ge- ICl^nteblad No 14), regelende de heffing 1^0 eene plaatselijke belasting voor het ge- I J"ai» van openbare gemeentewerken en |*t*2ittingen te Leiden en voor diensten I 3r de gemeente bewezen. (54) - Verordening, regelende uen rechts- Ij^tand van de verplegers in dienst van |t, ..stichten „Endegeest, Voorgeest en ■%>ee*sr. - (£2) BELANGRIJKE AANWINSTEN VOOR DE LAKENHAL. Als bewijs van waardeering voor zijn ge boortestad heeft dr. J. Esser, geboren al hier, vroeger medicus te Amsterdam en thans woonachtig in Frankrijk, waar hij. vooral tijdens den oorlog naam gemaakt heeft in de plastische geneeskunde, aan het Museum de Lakenhal alhier uit zijn collectie een aantal schilderijen, teekenin- gen en aquarellen van de moderne Am- stcrdamsche school, aangeboden, deels in eigendom, deels in langdurig bruikleen. Hieronder bevinden zich o. m.: twee schilderijen, een pastel en twee zwartkrijt- teekeningen van Isaac Israels, drie schil derstukken van Jan Sluyters, twee schilde rijen en aquarellen van Wegewijs, één teekening en twee schilderijen van Piet van der Hem en verder schilderijen, teeke- ningen en aquarellen van Matthieu Wieg man, Piet Wiegman, Leo Gestel, I. Maris, Filarski, D. Wiggers, Simon Maris, Swarts, T. v. Wijngaerdt, H. P. de Grijs, Bobeldijk, II. van Santen, Jurres, B. J. Blommers. A. Mauve, een klein schilderijtje van Jong kind en van A. Monlicelli. Verder is voor den tijd van twee jaar in bruikleen afgestaan het groot schilderij van C. H Breitner (hét gezicht op den Dam bij avond), bekend uit de Breitner- collectie van het stedelijk museum te Am sterdam. De stukken zijn reeds in Leiden aange komen, doch in verband met de aan de plaatsing noodig geworden werkzaam heden, kunnen de nieuwe aanwinsten nog niet voor het publiek worden opengesteld DüRER-HERDENKING. Ter gelegeheid van de Durer-herdenking organiseert dr. J. J. de Gelder in het stede lijk museum de Lakenhal alhier in April a.s. een tentoonstelling van grafisch werk van Albrecht Durer (geb 31 Mei 1471 te Nürnberg en aldaar overleden den 6den April 1528). De ten toon te stellen werken zijn in hoofdzaak afkomstig uit 's Rijks Prenten kabinet alhier. BEROEP AANGENOMEN. Ds. D. Kuilman, Ned. Herv. Pred. te Borne heeft het op hem door de Ned. Herv. Gemeente alhier uitgebrachte beroep aan genomen. Gelijk bekend, is ds. Kuilman de opvolger van ds. Goedhart. INSTITUUT KERN. In de tweede vanwege het Instituut Kern te Leiden gehouden bijeenkomst, heeft mr. J G. Huyser uit Rotterdam, vanmiddag ge sproken over: Indonesische maansikkel- vormige halssieraden. Na er op gewezen te hebben dat Indi sche preciosa te krijgen zijn bij Boeatan in Den Haag. waar men al jarenlang bezig is belangstelling op te wekken bij het Neder landsche publiek voor de producten der Indonesische kunstnijverheid en dus ook voor de goud- en zilversmidskunst, zette spr. uiteen, dat de literatuur over dit on derwerp tot voor korten tijd in een chaoti- schen toestand bevond. Door de verschij ning van het standaardwerk van Jasper en Mas Pimgadie „De goud- en zilversmeed kunst" in 1927, is daarin verandering ge komen. Van de verschillende Indonesische hals sieraden is de Javaansche kaloeng tangga- lan of boelannan wel het fraaist. Het be staat uit één tot vier maansikkelvormige platen, meest vervaardigd van goud. zilver, verguld zilver, soewassa. of koper, welke, wanneer het uit meer dan één plaat be staat, onderling door kleine kettinkjes aan oogjes zijn verbonden en aan een metalen kettinkje of koordje hangt. De maker van de sieraden moet niet alleen over een groote dosis geduld en vaardigheid beschikken, maar slechts zeer artistiek ontwikkelde personen zijn in staat dergelijke prachtige ornamenten te ont werpen. Spr toonde vervolgens een drievoudig sieraad, een kaloeng. behoorende tot den tooi van de Javaansche bruid: ook de brui degom tooit er zich mede. terwijl de kaloeng ook tot het hofcostuum behoort. Uitvoerig toonde spr. vervolgens aan. dat de kaloeng ook wordt gedragen door de wajang wong- en wajang topengspeler? als mede door de sérimpi's wier tooi niet veel afwijkt van die der Javaansche bruiden Het sieraad wordt niet alleen om den hals gedragen, maar ook om het middel, d w.z één maansikkel- aldus gedragen heet het sieraad Badong. eigenlijk schaam- plaatjes. zooals heel kleine meisjes die dra gen. Dergelijke zilveren soms prachtige plaatjes vindt men niet alleen in Java. maar ook op Sumatra en Celehes. De kaloeng. zooals de wajang wong- speler draagt, moet eigenlijk van goud zijn. maar vanwege den hoogen prijs wordt het sieraad meestal van leder gedragen of materiaal, waarvan de wajang poppen zijn ervaardigd. De pers, aldus spr., en in het bijzonder de geïllustreerde pers, wijdt groote aandacht aan de Javaansche kunst in het algemeen en de tooneel- en danskunst in 't bijzonder Spr. wees vervolgens op het verschil in werkwijze bij de halssieraden uit drie maansikkels bestaande en die uit twee dee- len bestaat, de kaloeng soesoen. De sikkel vormige platen van de driedeelige kaloeng, die zich o.a. in het Museum te Leiden be vindt. zijn van koper met gedreven versie ring en relief, terwijl het sieraad, bestaande uit één maansikkel afkomstig uit Djokja, ook van koper is vervaardigd. De boclan temanggal. o.a. een sieraad, die sterk aan de kaloeng soesan doet den ken. wordt gedragen door meisjes in Ben- koelen, het is een borst- tevens rugsieraad en bestaat uit een ketting met een aantal onder elkaar hangende halvemaanvormige platen. Hierna gaf spr. een beschrijving van de sari boelan. een op fluweel beves tigd. met steenen en filigraan versierd borstsieraad met vijf maansikkelvormige platen. In Pasoemah wordt ook de boelan té- manggal gedragen doch het schijnt daar een sieraad te zijn, dat op den haarwrong wordt gedragen. Vervolgens gaf spr. een beschrijving van eenige sieraden in Atjeh: de kawet badjéè, een gouden halvemaanvormig sieraad met 17 edelsteenties en de gantj&ng eveneens van goud Dit bestaat uit twee halve ma nen. in vorm overeenkomend met het vorige sieraad en aan elkaar verbonden door zil veren kettinkjes De keutap badjéè is. even als de Javaansche kaloeng tanggalan sa mengesteld uit meerdere maansikkelvor mige plalen. De Atjehsche bruid tooit er zich mede. Ten slotte besprak spr. de Atjehsche srapi boengong kalimah. ook een halve maan in den geest van de kawst badjéè In het midden van Sumatra vindt men de bintjang. een maansikkelvormig plaatje goud aan een mutsje: het behoort tot de sieraden van een Mandélingsche bruid ter wijl in Padang Lawas als borstsieraad veelal wordt gedragen een sa hari boelan, één gouden maansikkel. In Borneo vindt men de sêntaba en de santagi. die spr. uitvoerig besprak, zij be staan uit drie of vier balve maantjes en komen wat vorm betreft overeen met de Javaansche kaloeng tanggalan Tot de Soemba'sche horstsieraden behoort de z.g.n tabels. een platte mnanrikVelvor- mige plaat met graveer- en drijfwerk. Dat de kaloeng soesoen op Java, niet een sieraad is voor iedereen, aldus ver volgde spr., volgt o.m. uit het feit, dat be paald aangewezen goden, halfgoden en hel den ermee versierd zijn. Ook verschillende figuren uit de wajang poerwa, de lederen poppen, zijn er mede getooid alsmede de wajang kêlitik of kêrutjil-figuren: platte, houten poppen met beweegbare lederen armen. De keloeng soesoen is een sieraad, dat reeds eeuwen oud is; het zou spr. niet ver wonderen, of men zou het prototype reeds kunnen terugvinden bij beelden uit den Hindoe-Javaanschen tijd. Wat is de oorsprong van deze maansik kelvormige sieraden? aldus spr. Het is een fetisch een amulet, in den vorm van een halve maan, als beschermmiddel tegen den invloed van booze geesten De oorspronke lijke beteekenis moet volgens spr. verloren zijn geraakt en uit het amulet is een sie raad gegroeid. Kunnen niet andere invloeden een rol spelen?. Kan bijv. de vorm van den hals zelf niet een heel natuurlijke oorzaak zijn van den halve-cirkelvorm der sieraden? Waarom altijd een maansikkel en niet een volle maan? Spr. vestigde nog de aandacht op den maansikkel welke dikwijls voorkomt in het hoofdtooisel van Ciwa, de derde per soon van de Hindoe-drieëenheid. De beant woording dezer vragen, aldus spr.. welke alleszins belangstelling verdienen, laat spr. gaarne aan meer bevoegden dan hij over. Hierna vertoonde spr. een aantal licht beelden. deels speciaal voor deze lezing vervaardigd, deels afgestaan door het Kolo niaal Instituut te Amsterdam. Hij wees daarbij op de verschillende door hem besproken sieraden, en vertoonde voorte zeer fraaie lichtbeelden van Javaan sche tooneelspelers, zooals Goesti Pangeran Ario Adikoesomo en Goesti Pangeran Soerjo Widjojo, broeders van den Sultan van Djogja. resp als Ardjoeno, de populaire held uit de Javaansche legenden en als Brahma, de eerste god der Hindoesche Drieëenheid, schepper der wereld. Vervolgens vertoonde spr. eenige wajang wong-spelers. prinsessen, sérimpi's en brui degoms in huwelijkstenue Hij wees daarbij op de sieraden, zoomede op den eigenaar- digen hoofdtooi en de bijzondere kleeding. Zoo vestigde bij de aandacht op de soepit oerang (kreeftenschaarhaardracht): de ko ninklijke patronen van hun gebatikte klee ding kampoeh der mannen en njamping der vrouwen; de trilhloemen in het kapsel, mêntoel; de bladvormige oorrieraden. soemDing ron: de over de borst gekruiste veelkleurige doek. kaweng, van kostbare Achter Indische zijde, tjinde sekar, bil de mannen en de tot op de voeten in slippen afhangende sampoer van dezelfde stof bij de vrouwen; de merkwaardige slangvor mige bovenarmbanden, kelat baoe en an dere details van het dans- of hofkostuum der midden-Javaansehe aristocratie. Ten slotte vertoonde spr. een Atjehsche bruid in bruidstooi met een prachtige gou den keutab badjee op de borst. CENTRAAL STUDENTENHUIS. Onderstaande circulaire is verzonden: Ondergtteekenden hebben op grond van voorloopige besprekingen den indruk gekre gen dat te Leiden, vooral met het oog op de talrijk builensteeds wonende studenten, de inrichting van een gebouw voor mannelijke studenten wenschelijk ware met a. gelegen heid om op eenvoudige wijze koffie te drin ken; b. leeszaal voorzien van tijdschriften en couranten; c. vergaderzalen; d. zoo mogelijk gelegenheid tot overnachten. Totgang tot zulk een gebouw zou verkre gen kunnen worden door lidmaatschap. De prijs van het lidmaatschap zou laag ge steld dienen te worden, b.v op f 7.50 per jaar. Het geldt hier naar de meening van onder- geteekenden een algemeen Leidsch universi tair belang Zij hebben derhalve de eer U uit te noodigen door inzending van de ingesloten briefkaart wel te willen kenbaar maken of gij zonder u te verbinden in beginsel bereid zoudt zijn hetzij lid hetzij donateur van het studentenhuis te worden (bijv. f2.50 per jaar). A. J. Wensinck, reetor-magnificus, W. J. M. van Eysinga, secretaris van den senaat, mej. A. Bosman, praeses der V V. S. L., C. J. A de Ranitz, praeses eollegii, A. M. v Oijen, praeses der R.K studentenvereen. „Sanctus Auguslinus", H. Schokking. praeses der N C. S. V., P. Jasperse, praeses der S. S. R., F R. J. Verhoeven, praeses der Indologenvereeni- ging, H. Faber, praeses der V C. S B J W. F. Warners, praeses der theol. fac. der Leid sche studenten, G. II G. Bodenhausen, prae ses der jur. fac der Leidsche studenten, P. Wildervank de Blecourt, praeses der med. fac. der Leidsche studenten, A de Sitter, praeses der phil. fac der Leidsche studenten, C. J P. Kars, praeses der litt. fac. der Leid sche studenten. VEREENIGING SCHOOLKINDERVOEDING EN SCEOOLKINDERKLEEDING. Gisteravond te halinegen hield boven- bovengenoemde vereemgiag haar algemeena ledenveigauenug in üeu geoouw neieiokerK- gracüt li. He voorzitter, de heer F. Schilthuyzen, heette de aanwezigen in zqn openingswoord harieiyü. weikom, waarna de secieuiresse, mej. ivL M. wond, de notulen der vorige vergadering voonas, weuce onveranderd werden vastgesteld. lirgbkomen was een schreven van het bfesiunroda, den heer B. de Hoer Azn., waar in deze mededeelt wegens het kommen dei jaren met voor een neroenoenung als zoo danig in aanmerking te willen komen. He heer He Boer dankc in zyn senryven voor dt steeds ondervonden prettige samenwer king en hij uit de beste wenschen voor de verc-eniging, tot heil van het arme school kind. He voorzitter zegt naar aanleiding hier van, dat dit hesiuit een zware slag is voor (It vereeniging en den heer He Hoer. Spr. roemt de wyze, waarop de heer He Boer steeds de beiangen der vereeniging heelt benartigd, hoe ny steeds middelen wist te vinden om de woiken, die de vereeniging bedreigden, te verdrijven. Spr. wyst er op, dat de heer He Boer steeds met ae meeste nauwgezetueid de financieeie aangeiegen- den van de vereeniging heelt behauigu en do voorzitter geiooide, dat de vergadering het bestuursbesluit om den heer He Boet tot lid van verdienste der vereeniging te benoemen, zoif goedkeuren. Haai was natuurtyk memand, die hier omtrent een andere meening had, weshalve bet besluit dij acclamatie werd bekracougd. De voorzitter deelde voorts mede, ciat deze onderscheiding de eerste is, die aan iemano wordt veneend en mogen er meerdero komen, dan zal deze aan den heer De Boor zeker met de minste zijn. Ter herinnering aan deze Denoeming was op verzoek van het bestuur door den heer Rüner, hoofd der school Schuttersveld, een fraaie gecalhgrafeerd dipioma vervaardigd, dat den heer De Boer zal worden aange boden. Den heer Hiiner werd bait^lijk dank gebracht voor zjjn welwillendheid. Door de secretaresse, mej. M. M, Woud, wero hierna wederom een keurig, over zichtelijk verslag uitgebracht over de werk zaamheden van het afgeloopen jaar Hieraan ontleenen we het volgende: In den aanvang van dit jaar en gedurende de volgende wintermaanden deed de groote werkloosheid in de verschillende vakken en bouwbedrijven zich ook voor onze Vereeni ging duchtig gevoelen. Was hel aantal deel nemende leerlingen den 23-sten December 1926 ge-naderd tot 310 in den loop der vol gende maanden steeg dat gedurig zoodat de Vereeniging op 1 Februari reeds aan 420 en bij het eindigen van het winterseizoen aan 444 kinderen voeding vers'r°kfp terwijl 195 gezinnen zich voor hunne kinderen aan meldden waarvan er 153 werden toegelaten Gestadig geeft het Bestuur de verschillende gezinnen aan den Armenraad in onderzoek, i BINNENLAND. Voorstel van B. en W. van Leiden om het standbeeld van Boerhaave te verplaatsen naar de Oegsigeesterlaan. Voortzetting der beraadslagingen over het wetsontwerp tot net heffen van belasting op uitwonende Nederlanders. (Tweede Ka mer, 3e Blad).. Min. Koningsberger bezoekt de Heemaf- fabrieken te Hengelo. (Binnenland, 3e Blad) De reddingboot „Schnttevaer" is gister* namiddag op de Theems aangekomen. (Gemengd, 3e Blad). BUITENLAND. De Duitsche voorstellen in de veiligheids* commissie. (Buitenl., le Blad). Overeenkomst tnsschen Frankrijk en Spanje inzake Tanger. (Buitenl., le Blad). Overleden is de Italiaansche maarschalk Diaz. (BuitenL, le Blad). Een niet te accepteeren voorstel van Roemenië inzake de Hongaarsche optanten kwestie (Buitenl., le Blad). Een amnestie in Hongarije. (Tel., le BI.). In Westphalen heelt een ernstig mijn ongeval plaats gehad. 13 dooden. (Tel., le Blad). Opnieuw een treinongeval in Beieren. (Tel., le Blad). zoodat het volkomen met den wisselenden, gezinstoestand op de hoogte wordt gehouden. Dit blijft voor de Vereeniging van het hoogste belang, immers is ze er dan vol komen van overtuigd slechts daar te steunen, waar de ouders tijdelijk onmach- lig zijn zelve voor hunne kinderen te zorgen. De Armenraad verschafte de Vereeniging dan ook over het afgeloopen jaar 516 rap porten. In Maart had de uitdeeling van onder- kleeding plaats, welke voor ieder deel nemend kind bestond uil een hemd. een broek en een paar kousen Die hemden en broeken werden als altijd weer vervaar digd door de vrouwen die voor de Vereeni ging Armenzorg arbeiden, terwijl ons be stuur de benoodigde sloffen daartoe ver strekt. De kousen worden thans van de fabriek beLrokken aangezien dit voor onze Vereeniging niet alleen eene aanzienlijke prijsbesroaring gaf maar de kousen ook dege lijker ziin van qualiteit en afwerking. De maaltijden worden bij voortduring op d^ scholen zelve genuttigd: de wintervoeding eindigde op den 14den Mei. Voor de zomer- voeding gaven zich 125 gezinnen op. waar van 73 toegelaten 26 afgewezen en 26 voor- waardeh'k werden toegelaten we'lke laatste gezinnen weer in heronderzoek gaan Het bestuur was zoo gelukkig in onder handeling te treden met dat der Coöperatieve Keuken hier ter stede, welk instituut zich bereid verklaarde het eten voor onze Ver eeniging te verschaffen; hiermede werd den 30-sten Mei een aanvang gemaakt Het menu bestond uil de volgende spijzen- Twee maal soep. vermicelli-, rijst- of groentesoep, éénmaal 9tamppot en driemaal per week een der volgende spijzen, rijstepap gort met rozijnen, karnemelksche pap met stroop, griesmeel met rozijnen of vruchtengrue'l tegen den prijs van f 0.23 per Liter mei in begrip van transportkosten en het reinigen van het vaatwerk. De bereiding van dit eten valt alleszins te roemen en de qualiteit laat niets te wenschen over zoodal daardoor eene groote verbetering voor de kinderen intrad. Met de wintervoeding werd den 7-den November een aanvang gemaakl eindigde de èomervoeding met 149 gezinnen waarvan 108 werden toegelaten voor den a s winter gaven zich voor voeding en kleeding 198 ge zinnen op waarvan 73 tnpgelaten 20 afge wezen en 45 voorwaardelijk werden aange nomen. In November werden bovenkleeren uitge deeld en wel aan elk meisje een jurk schort en een **>ar kousen en a°n c'Von iongen een h'ouse een bovpnhroek °n ppn n*ar Vnncrm; om de twee maanden mag elk kind zoo noodig een paar klomnpn halen welke op bonnen vprschaft worden In 't gpheel war den over 1927 uitgpreikt* *46 hpmden 44-6 broeken 863 paar kousen. 209 jurken, 209

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 1