UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. SPORT. KUNST EN LETTEREN. BOSKOOP. Op de jaarvergadering van de Chr.- Hist. Kiesvereeniging ig tot bestuurslid ge kozen de heer W. Kranenburg. Op de jaarvergadering van de Ned.- Herv. Schoolvereenigmg, zijn tot bestuurs leden gekozen de heeren W. G. de Jonge, A. A. Nij veld en C. Spijker. Op de a.s. Gentsche Floraliën zullen door verschillende kweekers te dezer plaatse belangrijke inzendingen gedaan worden. HAZERSWOUDE. De heer Jac. van Veen, kommies der Dir. Belastingen alhier, is op zijn verzoek met ingang van 1 April a s. overgeplaatst paar Amersfoort. De vereeniging voor Gereformeerd Schoolonderwijs op het Dorp, had wederom haar jaarlijkschen ouderavond georgani seerd, waarbij vele belangstellenden tegen woordig waren. Eerst werd van de gelegenheid gebruik gemaakt om het schriftelijk werk van de leerlingen te bezichtigen, waarbij het on derwijzend personeel de gewenschte in lichtingen verstrekte. Door de goede zongen van het bestuur werd daarna de gelegenheid geboden prof. Waterink per radio te beluisteren, waarin deze een paedagogisch onderwerp behandelde, wat zeer op prijs werd gesteld. Daarna behandelde juffr. Derksen, on derwijzeres der school Gehoorzaamheid'', waarna juff. Verheul, eveneens •onderwij zeres een vertelling deed, alsof zij voot de klas stond, waardoor een blik verkregen Werd op dit onderwijs aan de kinderen. Vervolgens behandelde de heer W. Sloot weg „Een van deze kleinen" en gaf de onderwijzer, den heer Drexhage een over- E.rhfc van het teekenen. Een en ander gaf een aangename afwisseling in het pro gramma. Aan het einde sprak de heer Of- fringa, hoofd der school een slotwoord en sloot de goed geslaagde ouderavond met dankgebed. Nachtelijke rumoeren zijn op ons I>oip geheel vreemd. Vandaar dat de heer iVan H. in zijn zoete rust werd gestoord, torn hij naar buiten gaande, bemerkte, dat enkele personen een onrustige koe van don veehouder H. in het Westeinde die wild was, wilden vangen. Men durfde het daer niet te naderen, totdat men op het idee kwam een andere koe er bij te halen, waardoor het naar eeü naburige stal werd gelokt, alwaar het beest veilig kon wor den gestald. I LEIMUIDEN. Tot diaken voor de Ned.-Herv. K°rk hs door de stemgerechtigde lidmaten geko- ben de heer P. de Rijk alhier* WOUBRUGGE Wonbrugge uit 1885. (Vervolg). Van onze historische jaagschuit, van vader Windhorst, waarvan een miniatuur thans nog prijkt in onze raadzaal, gaan wij tot onze nachtwacht over. 't Is nog of wij onzen trouwen nachtwaker Jan Terhorst, hooren roepen ..tien heit de klok, de klok heit tien", terwijl zijn klap, die ook bewaard bleek, de onharmonische slagen daarbij gaf; (in 1888 bleef dat roepen achterwege), en wie ziet hem niet met zijn handig leertje op den rug onze woning passeeren, om ons dorp van licht te voorzien. En nu.onze brugwachters hebben die functie overge nomen; zij stappen even naar het „onder- station" of de ijzeren peperbus aan de brug, tik, tik en ons dorp straalt in een zee van licht. Onze oudjes kunnen hun looplan- taarntje, waarmede zij des avonds op visite gingen, nu wel bewaren voor een tweede tentoonstelling van oudheden in ons dorp Uit vorige eeuwen was ook hier in zwang gebleven de afkondiging nk het kleppen der klok. Op verscheidene Zondagen zag men, des middags te twaalf uur den veldwachter met een rol papier verschijnen. Deze nam plaats voor de deur van het rechthuis, later voor 't raadhuis en nadat de nachtwacht- klokluider de traditioneele driemaal 30 sla gen op de torenbei had gegeven, deed hij (de veldwachter), den volke kond, wie der dorpsgenooten plan hadden het huwelijks bootje in te stappen. En wie onzer zou bij het Raadhuis den ouden Dirk van der Laan vergeten, die een kwart eeuw ontelbare malen uit het raad huis, tevens bruggehuis, naar de brug drib belde met zijn schommelenden gang om beide klappen op te zetten, zoo dikwijls het „bruu hoo!!!" in zijn ooren klonk. En wie hoort thans nog die keelklanken van een schipper? De hoorn doet nu al het werk, behalve des nachts; wie dan nog wil varen, moet behoorlijk de brugwachters (thans zijn er twee) aan hun woning wek ken, opdat de burgerij niet in haar nacht rust worde gestoord. Bij alles wat verdwijnt, de historische schouw van B. en W. en vooral die van de polderbesturen, met de maaltijden van de laatste, niet. Toch is ook daar verandering: werd oudtijds nauwlettend toegezien of de leuningen der talrijke schilderachtige brug getjes in de voetpaden wit waren geschil derd, thans vindt men er niet een meer langs onze woudwatering; de laatste ver dween in 1904. Ook denkt men er niet meer aan om de keerplank voor de Kade bij de hand te hou den. als de nachtwacht des nachts waar schuwde, dat het water uit het meer kwam opzetten. Vóór 1852 geschiedde dit bijna bij eiken noordwester storm. Met het verdwijnen van die bruggetjes schijnt er geen behoefte meer aan onze veerschuit, om zooals oudtijds de overlede nen en de familieleden zeer plechtig van het sterfhuis te vervoeren naar het hof der kerk. De veerschuit die dan een bijzondere beurt gehad had prijkte aan den mast met een langen rouwwimpel en achfer aan het roer een rouwvla*: schipper Windhorst rif In 't zwart met hoogen hoed aan 't roer, terwijl Jan van der Nagel, eveneens in 't zwart, gewapend met boom, de schuit bijna geruischloos voortbewoog. Onze oudjes praten nog dikwerf over de overzetschouw en het oude veerhuis met Louw Reijneveld, den schouwman, staande op de plaats waar in 1882 de veranda van hotel Guldemond verrees. Niemand verlangt die schouw terug en ieder hier is blijde, dat in 69 de brug kwam. Het in 1882 nieuw gebouwde bruggehuis met fraaie koepelkamer, had geen lang leven: in 1887 moest het plaats maken voor het raadhuis, omdat volgens het oor deel van den architect Goldberg ,,'t huijs Ter Aar" voor raadhuis en veldwachters- woning niet groot genoeg was. HTLLEGOM. De verlichting van de wijzerplaten van den Geref. Kerk-toren is enkele avon den gestoord geweest. Gisteravond echter functioneerde zij weer. Een wijzerplaat heeft een donker middenstuk, waardoor de wijzers niet te zien zijn. Het bouwterrein „Bakkum", gelegen tusschen de villa Remina en de K.-K. Kerk, zal, naar wij vernemen, voor een deel be bouwd worden met middenstandswoningen. Dit terrein ligt geheel in de kom van de gemeente, aan de Hoofdstraat, zoodat het eigenlijk verwonderlijk is, dat hier tot heden niet is gebouwd, terwij op groote afstan den van ons dorp wel vele nieuwe huizen verrezen. LISSE. Gisteren had alhier de jaarvergadering der Woningbouwvereeniging „Volksbelang" plaats. De voorzitter riep allen een wel komstwoord toe, waarna door den secretaris den heer J. Kuipers, de notulen werden gelezen. Aanwezig waren 122 lede®. Nu volgde het jaarverslag van den pen ningmeester, waarna de kascoraniUsie mede deelde alle bescheiden in orde bevonden te hebben. Daarna bracht de secretaris zjjn jaarverslag uit, waarna bij mededeelde door drukke werkzaamheden als secretaris te moeten bedanken. Hierop kwam de bestuurs verkiezing aan de orde. Herkozen werd de beer Joh. Ransdorp en gekozen de heer C. Horsman, terwijl de twee toegevoegde bestuursleden, de hee ren mr. J. P. Segers en mr. J. C. de Haan, wederom door den raad der gemeente* be noemd moeten worden. De beide gekozen heeren nemen hun benoeming aan. De voorzitter brengt een woord van dank aar. den vertrekkenden secretaris voor zijn ijver, die hij gedurende zijn secretarisschap bad betoond en tevens hoopte hij, dat het hem wel moge gaan op zijn verderen levens loop. Bi; de uitloting werden 3 stuks uitgeloot en wel: 1 van 18 woningen, M. de Vries; 1 van 34 woningen, G. B. v. Meygaarden; 1 van 25 woningen, J. de Jen. Voor de rondvraag gaven zich 6 personen op, welke allen naar ieders tevredenheid werden beantwoord door den voorzitter. Deze bracht nog een woord van dank aan de heer J. P. Seger, J. C. de Haan, de toegevoegde bestuursleden, welke niet aan wezig waren, waarna de vergadering wsrd NOORDWIJK AAN ZEE. De vermiste 2ö kippen van de bewo ners der Egbert de Grootstraat alhier, zijn meest dood, in de duroen teruggevonden. Bij de n-asporiDgen der politie is thans gebleken dat zekere W., een bekend stroo- per alhier, zijn hond dien morgen ver in de duinen had doodgeschoten. Na een scherp verhoor wees hij de politie de plaats aan, waar bp het dier in de duineD had begraven De hond werd in beslag ge- nomen en na een operatief onderzoek is het de politie gebleken dat het dier de dader is geweest. De politie zet echter het onderzoek voort. OEGSTGEEST. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodora Christina, D. v. H. J. G. Blom en J. M. J. van den Bregt. Johanna Cornelia, D. v. J. J. Lubbe en J. A. van Rijn. Adrianus Gerardus, Z. v. A. C. Bleijswijk en W M. Smeelen. OverledenM. M. EradeB 74 j. Jonk heer H. Laman Trip 87 j., echtg. A. M. J. Vaillant, Zwemvereeniging „Poelmeer". In de feestelijk mei prachtige bloeiende tulpen versierde zalen van ..Het Witte Huis" is gisteravond de algemeene jaarver gadering gehouden van de Zwemvereeni ging „Poelmeer". De' bloemen waren Ier beschikking ge steld door den heer Jac. Uiltenbogaard. Na een woord van welkom tol de opge komen leden opende de Voorz.. de heer dr. H W. Borgerhoff Mulder de vergadering met een korte inleiding, waarin spr uiting gaf van de teleurstelling in het afgeloopen hadseizoen waarin plannen waren bereid tot uitvoering eener festiviteit. Het slechte weer heeft helaas deze plannen vernietigd. Niettegenstaande het slechte weer is de financieele positie der vereeniging over het afgeloopen jaar gunstig gebleven. De secretaris de heer A van Ingen Sche- nau las de notulen van de vorige verga dering die onveranderd werden goedge keurd. Het jaarverslag 1927 gaf reden tot tevredenheid. Het ledental is in hel afgeloopen jaar ge stegen tot 39 f en hel aantal donateurs A Met dankbaarheid werd melding ge maakt van de door den Gemeenteraad ver leende subsidie. Hel aantal genomen baden is aanmerke- lijk gestegen. Van de gelegenheid tot ge bruikmaking van volksbaden voor meisjes en dat voor jongens werd een verbazend groot gebruik gemaakt. Soms was de toeloop zoo groot, dat enkelen .moesten worden algewezen. Het financieel verslag sloot in Ontvang sten en Uilgaven met een bedrag van f 1473.33. De begrooting dor exploitatie 1928 sloot, met een bedrag van ontvangsten en uit gaven van f 1382. Deze beide financieele verslagen worden zonder aanmerking goedgekeurd. De voorzilter bracht hartelijk dank voor de keurig uitgebrachte verslagen. Door dr. D. J. Blok werd prae-advies uitgebracht namens de Kascommissie, vermeldende dat de bescheiden in vol maakte orde zijn bevonden. Vastgesteld werd om dit jaar 3 obliga ties a f 25 v. d. Obligatieleening uit te loten. Gelijkertijd werd het bestuursvoorstel om 4 Obligaties, in het bezit van de ver eeniging. van de Obligatieleening af te schrijven, bij acclamatie aangenomen. Hierna volgde de bestuursverkiezing, waarbij dit jaar aftredend waren: dr. H. W. Borgerhoff Mulder, en mej. G. D. M. de Vries, die herkiesbaar waren, en her kozen werden. Verkiezing Kascommissie. Candidaat ge steld door het bestuur waren de heeren: dr. D. J. Blok en H. W. A. van Riessen. Beide heeren werden bij acclamatie be noemd en namen hunne benoeming aan. De Voorzitter deelde vervolgens mede, dat vóór den aanvang van het badseizoen het bassin zal worden uitgediept doch op andere wijze als het vorig jaar. Een korten tijd is er een z.g. Springplank aangebracht, doch bij gebruik bleek de diepte niet vol doende. waarom deze plank weer is ver wijderd om ongevallen te voorkomen. Het is nu de bedoeling dezen plank aan te brengen naast de spnngtoren en dal ge deelte van het bassin op eene daartoe ver- eischte diepte te brengen. Deze aanmerkelijke verbetering werd mei applaus begroet. Rondvraag. De heer A. Koelman bracht ter sprake het geven van reddingsdemonstra ties. De heer Donk vroeg verlaging van het tanef voor volksbaden. Het daartoe vast gestelde bedrag van 3 cent per gelegenheid achtte spr. voor arbeidersgezinnen met meer dan 4 kinderen te hoog. De heer De Bruyn zeiden dat dit bedrag reeds zoo laag mogelijk is gesteld en achtte een verlaging ongegrond. De voorzitter antwoordde, dat het bestuur niet onsympathiek staat tegenover reductie voor groote gezinnen, doch bij invoering groote moeilijkheden voorziet, mede door onbekendheid met alle gezinnen. Het bestuur zegde nog overweging toe. Inzake reddingsdemonstratiee zegt d9 voorzitter, dat dit punt reeds was vastge steld bij het georganiseerde zwemfeest, Spr. denkt nog verder in dezen te gaan door zoo mogelijk te komen tot oprichting van onder af deelingen als: reddingsbrigade, polo e. a. Hiermede was het officieele gedeelte af- geüandeld en sloot de voorzitter dit gedeelte der vergadering en wenschte den leden ver der een genoeglijken avond. Deze wensch is wel verwezenlijkt. Het „Groene Zoodje" uit Leiden bracht er spoe dig een aangename stemming in. Het bestuur had gezorgd voor verscha lende verrassingen als: potspel op het biljart voor heeren, om 10 fraaie prijzen; Prijs- dansen voor paren en tombola voor dames. Protest antsche Jengdvereenigingen. De groote zaai van „Irene" was gister avond geheel gevuld met belangstellenden voor het bijwonen van een propaganda- avono door de samenwerking van de pro- teslantsche Jeugdvereenigingen: de Christ. Meisjesvereen. „Martha en Maria", de Chr. Jongelingavereen. „Paulus" en de Oegstgees- ter Jongensclub „Samuel". Wederom, zoo als het vorig jaar, bleek de zaal te klein en moesten velen zich met een staanpiaat3;e vergenoegen. Bij den aanvang verzocht ds. T J. Jansen Schoonhoven de aanwezig sn te zingen: Gezang 22 vs. 1. In zijn inleiding sprak deze zijn dankbaarheid uit over de zoo verbazend groote opkomst, riep allen een hartelijk welkom toe en ging hierna voor in gebed. Vervolgens kregen de ver- ecnigingen gelegenheid tot afwerking vaa het programma. Uit dit programma bleek reeu direct, dat het gebodene sedert het vorig jaar weer van aanmerkelijk beter gehalte was. Samenspraken en tableaux wis selden elkander af. De rollen zaten er goed in. Na de pauze verkreeg ds. Jansen Schoon hoven het woord. Namens de drie samen werkende vereenigingen bracht spr. hartelijk dank voor de groote opkomst. Spr. bracht dank aan enkelen van de velen, die zoo krachtdadig hebben medegewerkt aan hel slagen van den avond, en noemt daartoe in 't bijzonder de heeren Woestenburg, De Groot, Plaizier, De Ruyter, C. Bakker en B. J. v. d. Meene. Door het toonen van het begin van medewerking van uit de gemeente is reeds een groote stap gedaan, waarom spr. opwekte tot aller medewerking. Na afwerking van het programma sloot ds. Jansen Schoonhoven dezen welgeslaag den avond met gebed. De R.K. Tooneel-Vereeniging „St. Lu- cas"gaf gisteravond in de Inrichting „Ende geest" een uitvoering voor patiënten en verplegend personeel. De Voorzitter van het Centraal Stem bureau heeft de benoemd verklaard tot lid van den gemeenteraad in de vacature, ont slaan door het overlijden van den heer A. van der Hulst, den heer C. P. J. Paarde- kooper. RUNSBURG. Gemeenteraad. De raad dezer gemeente vergadert heden avond om halfacht. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Besluit heffing 50 opcenten op de hoofdsom der Rgksinkomstenbelasiing. 3. Vaststelling verordening op het aan leggen, hebben en onderhouden van kabels of geleidingen voor gas, electriciteit, enz. 4. Benoeming hulp-gasfitter. 5. Benoeming gemeente-werkman R Filius. 6. Voorstel B. en W. bestrating Kerk straat en Langevaart. 7. Voorstel B. en W. rooien boomen Kerk stra;,; en Sand liaan. Het harmonie-gezelschap „Wilhelmina" alhier, gaf onder leiding van den directeur, den heer W. J. Smolders, van Leiden, in de zaai van den heer J. J. Verbree een muziek uitVoering. Aan deze uitvoering verleenden welwillende medewerking de Reciteerciub „Onderiing Genoegen" te 's-Gravenhage, mej. Grol (piano), van Oegstgeest, en do heer Verwer (viool), van Leiden. De voorzitter van „Wilhelmina" keettè allen, in het bijzonder hen, die dien avond hun medewerking hadden toegezegd, har telijk welkom. Voor een geheel uitverkochte zaal ving hierop de uitvoering aan. In het geheel werden zeven werken uitgevoerd, die met groote aandacht werden aangehoord en blijkbaar zeer werden gewaardeerd. Ook thans bleek weder, dat het „Wilhel mina", onder de voortreffelijke leiding van den bekwamen directeur, mogelijk is met een mtmuDtend applaus voor den dag to komen. Het hartelijk applaus na afloop van ieder nummer was welverdiend. Een Fantasie van „La Traviata" van G. Verdi, voor piano en viool, gegeven door mej. Grol en den heer Verwer werd fraai gespeeld. Vooral het spel van den heer Verwer dwong groote bewondering af. Aan mej. Grol werden namens de muziekvereen. door jongejuffr. Rie van Delft bloemen overhandigd. Na de pauze gaf „Ons Genoegen" een blij spel in één bedrijf, getiteld: „De Gruwel daden van Fiebelman", regie van den heer v. d. Bos. Veel en hartelijk is er om dit blijspel gelachen. Het werd vlot gespeeld, de rolverdeeling was uitstekend, zoodat „Ons Genoegen" met deze eerste uitvoering hier veel succes oog3tte. De heer P. v. Delft dankte na afloop de medewerkenden voor wat door hen was ver richt. Aan de reciteerciub werd door hem, namens „Wilhelmina" een zilveren medaille uitgereikt, de spelers werden geluk ge- wenscht met hun suoces en hun werd een tot spoedig weerziens toegewenscht. VOORSCHOTEN. Ook de N.V. Ziilverfabriek „Voorecho- ten" alhier behoort tot de deelnemers aan de Jaarbeurs te Utrecht. In hotel Deurloo vergaderde gisier- avond de Voorschotensche Pluimveever- eeniging, onder leiding van den heer W. T. Lekkerkerker. Nadat deze de aanwezigen welkom had geheelen herdacht hij wijlen den heer J. Vink, in leven bestuurslid der vereeniging, die in 1927 is overleden Spr. noemde hem een stille, maar teven9 een groote kracht voor de vereeniging. Deze woorden werden door de aanwezigen staande aangehoord. Eveneens herinnerde hij aan de afwezig heid van een bestuurslid de beer J. J. Dijk man, die door een ernstige ongesteldheid elders vertoeft. Nadat hij hel jaar 1927 d, revue had laten passeeren. uit hij de beste wenschen voor het jaar 1928. De notulen en hel jaarverslag van den secretaris worden onveranderd vastgesteld. De rekening en verantwoording van den penningmeester worden door twee heeren nagezien en onder dankzegging goedge keurd. De ontvangsten bedroegen f 642.55'/", de uitgaven 1611.51 zoodat er een batig saldo is van f31.04'/>. Vervolgens werd een financieel overzicht gegeven van de tentoonstelling, door den voorzitter met een enkel woord toegelicht. Hierover ontspon zich een vrij uitvoerige discussie. Op aandringen van een paar le den werd beslolen een commissie te be noemen voor het nazien der bescheiden. Hierna had de verkiezing plaats van be stuursleden De heeren W. T. Lekkerkerker en P Vlag werden herbenoemd. In de vaca ture J. J. Dijkman werd benoemd de heer A. Anker en in de vac. H. J. Breukink, her kozen de heer H. J. Breukink. Alle heeren namen hun benoeming aan. Bij den rondvraag kwam het veilen van eieren op naam van een andere dan de eigenaar t<er sprake. Waar de moeilijkheid van bewijzen zeer groot is kan hieraan niele worden veranderd. Anders wordt het indien het aangevoerde niet goed is, maar dan nog is er verhaal te maken op hem wiens naam bij de eieren is geboekt. Tot slot had er een verloting plaats van 25 prijzen en sloot de voorzilter met een woord van dank voor de trouwe opkomst deze vergadering. Naar wij vernemen zal de overgang van den spoorweg nabij de Vink verbreed worden tot 15 meter en zullen er een dub bel 9tel afsluitboomen worden aangebracht Door hel aanbrengen van een afscheiding zal de overweg verdeeld worden in een twee gedeelten, dit laatste met het oog op het verkeer. Door den Rijksveldwachter Witteman is proces-verbaal opgemaakt tegen L. V. wegens het in gebruik nemen van een schuur lol woning, waarvoor door B. en W. dezer gemeente geen vergunning is ver leend. VOETBAL. EEN NIEUW MODEL DOELPALEN EN LATTEN. Het komt herhaaldelijk voor, dat er ge schillen ontstaan of een bal, die tegen de lat wordl geschoten en dan op den grond springt, al of niet de doellijn is gepasseerd. Een Schot heeft nu een nieuw model doel palen en latten gemaakt waardoor derge lijke geschillen naar zijn meening voorko men zullen worden. Hij wil n.l. paal en lat driekantig maken. De voor- en de zijkan ten van het doel blijven dan precies zooals thans, doch de naar den doelverdediger ge keerde zijde van palen en lat wordl schuin. Het gevolg is. dat de bal, die anders tegen den scherpen, naar beneden gekeerden rand van de lat komt en derhalve hel doel in gaat. Ook een bal. die anders tegen den binnenkant van den paal zou bomen en mogelijk in het veld terug springen, komt nu in het net. Het eenige bezwaar tegen deze Schotsche uitvinding ia blijkbaar de scherpe binnen kant van den paal, welke verwon! van den doelverdediger tengevolge kunnen hebben. Dat bezwaar tan echt] worden ondervangen door de palen pij rond te maken en alleen de lat driekac Voor het gebruik maken van ronde pi zou wijziging van het spelreglement nwi zijn. Het gebruik van driekantige palen latten slaat echter aan elke club vrij, Jt.| voor schijnt geen wijziging van het g>| reglement noodig te zijn. Men heel: reeds proeven mede genomen, waarhij n zeer gunstige ervaringen heeft opgedaai aldus de „N. Crt.". SCHERMEN. WEDSTRIJDEN TE AMSTERDAM. Ter gelegenheid van het tiende lnrin van de Amsterdamsche Sludenlenvete.: ging „Thor" zijn aldaar wedstrijden j houden op sabel. De deelnemende ploegen waren Ara Sludiosorum (Leiden), Olympia (Utrech Odin (Delft), T.H.O.R. (Amsterdam), mi tairen (Breda), de K. M. A. en verlofsoï eieren (Ede). De uitslag was als volgt: 1. Utr. Slodj ten Schermv. Olympia met de heeren X. wenhuizen, v. d. Plaats en Greve. mei 5 wonnen wedstrijden en 32 gewonnen r- tijen; 2. Kon. Mil. Academie (Breda) de heeren v. d. Bosch. Kauzenhrecke Van Santen, 4 gewonnen wedstrijden 32 partijen-. 3 Amst. Siud. T HOR - de heeren Scholtens, Levie en Vigec met 3 gewonnen wedstrijden en 32 pari 4. Arena (Leiden) met 2 wedstrijden eiii partijen; 5. S. K. O. B. A. (Ede) mei 1 17: 6. Odin (Delft) met 0 en 11. Persoonlijke prijzen werden gewor;- door: 1 v. d. Bosch (K. M. A.); 2. Sr' tens (T.H.O.R.). ZWEMMEN. CHARLTON NIET NAAR DE OLYMPISCHE SPELEN. Men meldt uit Sydney aan het „Hbli De bekende Australische zwemmer Cl-:: ton, Olympisch kampioen op de 1500 1 heeft meegedeeld, dat hij zijn titel op i a.s. spelen niet zal verdedigen. WIELRENNEN. DE ZESDAAGSCHE TE BRESLAD. De stand van de Zesdaagsche te Bres! was na het klassement van vijf uur volgt: 1. GirardengoRieger 597: 2, 1 KempenKnappe 595 3 SuterRich!: 4. EmirEroschel 253 punten. Vap h penKnappe hebben den achterslapd i 80 punten op twee punten na ingehaald LAWN-TENNTS. MEJ. BOUMAN AAN DE RIVIERi Gespeeld is gisteren in Beaulieu et:< mes-dubbelspel tusschen mrs. Salie waite en mej. Bouman tegen de die EUissen en De Pascy. De eersten sou: met 6—1, 60. AUTOMOBILISME. CAMPBELL'S RECORDRACE. Omtrent Malcolm Campbell's geslu recordrace op Daytona-Beacb in Ft» vernemen wij thans nader, dat de Engels man zijn Napierwagen, voorzien van 900 P.K. sterken motor ten aanzien een zeer talrijk publiek over hel sin heefl gejaagd. Langs het geheele 6'/" K.M. lange f cours stonden op eerbiedigen afstand honderden belangstellenden, wier ero onbeschrijflijk was toen de coureur, al!-' nog met het stuur in handen, staande zonder één voet op een pedaal, mei du lingwekkende snelheid voorbijjoeg. T* tallen meters ver vloog het zand aan be zijden van den wagen hoog door de Ik Reeds toen Campbell 1609 meier har reden, had hij met zijn wapen den snelheid bereikt als die welke Segravc 1 wereldrecord bezorgde. Toen reeds har Oiseau Bleu een snelheid van 328 K per uur! Maar Campbell zette door. st de snelheid van zijn wagen (en de zinl) opvoerende. Toen zijn wagen snelst reed had hij een snelheid van K.M. 326 M. per uur. Na afloop van de race verklaarde Ca bell, dat hij danig 1e kampen had t met den feilen Noord-Westen legen' Hij hoopte echter binnenkort nog zijn terugkeer naar Engeland in1 nieuwe race een gemiddelde snelheid 362 K.M. per uur te bereiken, heigeen 1 gens hem zeer wel mogelijk isl INTERNATIONAAL TOONEELFESTITAl Louis de Vries heeft een uitnoodigin: Firman Gémier, om ook dit jaar deel Ie men aan het internationaal tooneolfe' tc Parijs, aangenomen. In overwegingL: Schakels van Herman Heijermans of 1 ander Nederlandsch stuk; Hendrik R Luigi Pirandello; Simson van Henry F etein EEN RAFAËL TERUGGEVONDEN' Het „Berl. Tagebl." verneemt uil ster, dat prof. dr. Plenge een Kafaël teruggevonden. Het is een Madouns „zwevend" Kind en Johannes op den tergrond. De Madonna zit in hel Ik"' opgaande zon. waarvoor de nevels «'l op den achtergrond ziet men een landsc Dr. Plenge herkent de schels „zwevende" Kind in spiegelbeeld op kende teekening te Rijssel. waarop I het ontwerp voor de Madonna della te zien is. Rafaël beeft het thans leru?!eVC schilderij blijkbaar in 1507—'08. korjt zijn vertrek naar Rome, gemaakt heeft het vermeld als een werk. 331 nieuwen, schooneren stijl verraadde, 2S

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10