TWEEDE KAMER. Rheumafiek, Jicht, J SpirCsai-c SCHEEPSTIJDINGEN. (Zitting van gisteren). De begzootingen voor Sari" name en Cnraeao. Het verzoek van den heer Van Braambeek om verlol tot het richten van vragen aan d6n Minister van Waterstaat over de om standigheden, waaronder het personeel der intercommunale tramwegen zijn arbeid ver richt, wordt toegestaan. De interpellatie wordt gehouden op een nader te bepalen dag. ft Voortgezet wordt de behandeling van de begrooting van Suriname voor 192& De MINISTER VAN KOLONIËN, dr. KO NINGSBERGER, zijn rede vervolgend, zegt, dat het bestuur getracht heeft een débouehé te vinden voor het surplus van Surinarae's rijst op Trinidad. De vooruitzichten dezer pogingen mogen zeer gunstig worden ge noemd. In den toevoer van immigranten is een lichte stijging merkbaar. Met het oog op het beschikbare kapitaal is geen groote toe vloed gewenscht. De uitzending der verleden jaar benoemde commissie voor de economische belangen is op verzoek van den gouverneur nog wat uitgesteld, met uitzondering voor wat be- treit den vertegenwoordiger der irrigatie' belangen. Inzake den ontslagen predikant Onnekens zegt spr., dat blijkens ingesteld onderzoek dit ontslag terecht is gegeven. Inmiddels heeft ds. 0. een beroep ontvangen in de provincie Groningen, waarover nader zal worden beslist door het provinciaal kerk bestuur, dat thans deze zaak in handen heeft. Zoolang de economische toestand aldus is, moet ten aanzien van de handelspolitiek groote voorzichtigheid worden betracht. In- tusschen is een ontwerp-ordonnantie tot ver laging der invoerrechten van Suriname thans zeilende. Met de belangen van het bijzonder onder was wordt zooveel mogelijk rekening ge houden. De voorsprong, dien het openbaar onderwjjs in Suriname heeft, kan echter eerst geleidelijk door het bijzonder onderwijs wor den ingehaald. In zooverre i3 financieele gelijkstelling nog niet in absoluten zin mogelijk. Men zou goed doen een voorbeeld te nemen aan het volksonderwijs in O.-Indië, dat vooral gericht is op de practische be hoeften der bevolking. In dit opzicht ook ziet spr. met vertrouwen den nieuwen Gou verneur naar Suriname gaan. Spr. onderschrijft de hulde, gebracht aan deD afgetreden Gouverneur, baron Van Heemstra, die met onbluschbare energie en succes heeft gewerkt. De nieuwe Gouverneur kan gerust op de door zijn voorganger ge- legde grondslagen voortbouwen. De heer OUD (V.-D.) repliceert. Hij is niet bevredigd door het antwoord inzake het ontslag-Onnekens. Hier is in een geheime resolutie onrecht gepleegd; het ontslag be rust op onvoldoende gronden. Spr. meent, dat deze minister de kracht mist om in dezen een zelfstandig besluit te nemen, dat tegen de beslissing van den Gouverneur van Su riname ingaat. Hij neemt het den minister intusschen niet kwalijk, dat deze het bewind over „Koloniën" heeft genomen, omdat de heer Koningsberger de functie zelf niet heeft begeerd, doch er als 't ware toe wera aangewezen. De heer IJZERMAN (S.-D.) repliceert. Dr. J. Th. DE VISSER (C.-.H.) is van oordeel, dat het ontslag van ds. O. niet is gerechtvaardigd. Dat ds. O. uit Suriname is verwijderd, kan spr. begrijpen; daartoe had de Gouverneur formeel het recht, maar dat d- resolutie dezen predikant ook verder hei bestaan onmogelijk wil maken, gaat spr. te ver. In dit opzicht hoopt spr., dat de minister alsnog een herziening der reso lutie zal bewerkstelligen. De heer VAN VUUREN (R.-K.) repliceert. De heer BIJLEVELD (A.-R.) uit de hoop, dat met het oog op den zeer uiteenloopenden aard der schoolkinderen in Suriname de klassen niet te groot zullen worden gemaakt en dat niet te zeer naar Europeescb model zal worden bezuinigd op het onderwijs. Minister KONINGSBERGER verklaart zich bereid, in de zaak-Onnekens nog eens ernstig te onderzoeken of er in de resoluties punten of kwalificaties voorkomen, die niet geheel met- de waarheid overeenstemmen. Df begrooting van Suriname wordt z.h.s. goedgekeurd. Aan de orde is de begrooting van Cura cao voor 1923. De heer IJZERMAN (S.-D.) betoogt-, dat aan den dienst der politie ten onrechte een streng militair karakter is gegeven. De belofte van den minister, dat zulks niet zou geschieden zonder overleg met den Kol. Raad, is niet nageleefd. Spr. klaagt ove<r gebrek aan medewer king van de zijde van het bestuur van Cu rasao aan leidende ambtenaren, o.a. aan den heer Escher, die tot chef van den havendienst te Willemstad was benoemd, verleend. De economische toestand in de Boven- windsche eilanden, zoo betoogt spr. verder, laat nog veel te wenschen over. De heer BEUMER (A.-R.) merkt op, dat de begrooting van Curasao de goedkeuring van Ihet opperbestuur niet heeft mogen verwerven wegens de kwestie omtrent de reorganisatie van de politie. Deze organi satie had niet de instemming van den Ko lonialen Raad. Doch wat deed de Gouver neur 1 Hij zond als gemachtigde den com mandant van de troepen, en hierdoor werd de atmosfeer als met electriciteit geladen. Inderdaad is de ontlading niet uitgebleven. Militaire politie op ziohzelf wil spr. wel aanvaarden, maar niet hetgeen hier is ge beurd. Spreker merkt op, dat reorganisatie der politie niet gemakkelijk is; ook dat geeft 6pr. toe, zooals men dat trouwens ook hier te lande wel heeft ondervonden. Spr. veronderstelt, dat de Raad van State voor deze zaak advies heeft uitge bracht en dat dat advies niet gunstig voor den ontwerper van het voorstel is geweest. Voor de opvatting als zou de procureur- generaal wel het hoofd van de administra tieve politie, maar niet van de veiligheids politie zijn, is in de wet geen enkel argu ment te vinden. Onder administratieve po. litie wordt wel degelijk ook de veiligheids politie verstaan. Spr. acht het onhoudbaar, dat het Kon. besluit van 21 November 1927, dat de uit oefening van den politiedienst in Curasao aan de troepen opdraagt, wordt gehand haafd en een motie 'n dien geest zou z.i. wel effect kunnen sorteeren Ook de heer VAN VUUREN (R.-K.) is niet bevredigd over dezen gang van zaken. Men had ten deze tot een behoorlijk over leg moeten komen, waartoe de minister het initiatief had behooren te nemen. Wat het gebrek aan voortvarendheid van den gouverneur in het algemeen betreft, dit is niet goed te Draten met de mededee- ling, dat hij gebrek heeft aan voldoende personeel. Met betrekking tot het katholieke onder wijs constateert spr., dat do R.-K. missie, blijkens een hem toegezonden telegram, waarmede spr. zich destijds dadelijk tot den minister had gewend, volledige gelijk stelling van openbaar en bijzonder onder wijs verlangt. Men wil deze met alle daar aan verbonden lusten en lasten. Spr. be grijpt niet, hoe de minister in de meening kan verkeeren, dat de R.-K. missie cue het bijzonder onderwijs vrijwel in handen heeft niet geneigd zou zijn de volledige gelijkstelling te aanvaarden. Het schijnt wel alsof de gouverneur zóó van de boot in Holland aangekomen, naar den minister is gehold om hem te vertellen, dat de ge lijkstelling door de betrokkenen niet in. haar geheel werd verlangd, hetgeen do minister maar dadelijk geloofde. Spr. betoogt, dat hier gemis aan tact en beleid is getoond. Hij wil niet Langer aan het lijntje worden gehouden en vraagt den minister een pertinent antwoord op de vraag of hij tevreden is met do lauweren, die hij heeft geoogst op 22 Juni, dan wel of de minister bij de volgende begrooting eenige desiderata ten deze zal doen verwe zenlijken. De heer LINGBEEK (H.G.S.) meent, dat de baten, die aan de R.-K. missie op Curasao toevloeien, reeds zóo ruim zijn, dat meer wordt verkregen, dan waarop rede lijk aanspraak kan worden gemaakt. De begrootingen der R.-K. missie zijn trou wens in de laatste jaren geregeld nog over schreden geworden. Aanleiding om den reeds zoo breeden vloeienden goudstroom naar het R.-K. on derwijs nog te versterken, kan z.i. niet be staan. Dit zou ook jegens de Curagaosche belastingbetalers niet verantwoord zijn. De „Amigoe di Curasao", die op gelijkstelling aandrigt-, is een blad, dat niets dan de R.-K. missie achter zich heeft, zegt spr. De economische belangen van Curasao gedoogeD geen verhooging van subsidie aan het R.-K. onderwijs. Spr. eindigt ten deze met een beroep op het rechtvaardigheids gevoel van den minister te doen. De heer VAN BOETZELAER (C.-H.) constateert, dat een verwijdering is ont staan tusschen Curasao en het moederland In elk geval moet getracht worden de klove te overbruggen. In de eerste plaats moet aan het heer- schende conflict inzake de militaire politie een einde komen. Tegen een reorganisatie heeft de Kamer zich niet verklaard, doch zij heeft ook wel gewenscht, dat deze, zoo eenigszins mogelijk, zou geschieden in over eenstemming met den Kolonialen Raad. Spr. vraagt zich af, of er ook op het de partement geen krachten aan het werk zijn, die minder gunstig gestemd zijn jegens Curasao. Hier moeten maar eens nieuwe leidende personen worden aangesteld. Mede is het vreemd, dat de diverse offi- cieele 6tukken in het Engelsoh zijn gesteld, in plaats van in liet Nederlandsch. Te 5.15 wordt de vergadering verdaagd tot hedenmiddag één uur. DE OLYMPISCHE WINTERSPELEN. HET BLIJFT DOOIEN (Van een bijzonderen medewerker). St. Moritz, 15 Febr. Het regent nog altijd en het dooitSt. Moritz is een groote modderpoel en het laat zich niet aanzien, dat er spoedig verande ring in de we'ersgesteld komt.ondanks optimistische verwachtingen van Het Inter nationaal en van het Zwitsersch Olympisch Comité. De journalisten loopen hier wat rond, be zoeken musea en andere bezienswaardig heden, welker aantal vooral onder deze weersomslandigheden niet zeer groot is. Wanneer het wintert ot in den zomer, wan neer alles in zomerkleed is gestoken, is het hier leven en levendigheid. Maar thans, in den modder. Optimistisch blijven de leiders, want heden verscheen het officieele communique, waarin wordt medegedeeld, dat de Olym pische Winterspelen voortgang zullen heb ben „indien de weersomstandigheden zulks toelaten". Maar er zijn slecht® weinigen, die nog hoop hebben dat de tiweede hellt van het programma zal kunnen worden afge werkt. Dat de deelnemers aan de Spelen evenmin hoop hebben, moge blijken uit het feit, dat de Finsche en Noorsche Schaatsen rijders heden vertrokken zijn in verband met de schaatsenwedstrijden, die Zaterdag a.s. te Oslo zullen worden gehouden. Ook de Nederlandsche rijder® Kos en Heiden zijn heden vertrokken, naar Davos en indien het morgen niet opvriest, zullen zij waarschijnlijk Vrijdag naar Nederland terugkeeren. Zoo heeft het weer -dooi en regen het geheele programma in de war gestuurd. De hockey-wedstrijden konden nog 'niet worden afgewerkt, het kunstrijden moet nog aanvangen en van het skiloopen is alleen de wedstrijd oveT 50 K.M, gehouden, wel is waar de belangrijkste doch, vooral in de deelnemende landen, was ook voor de nog plaats te hebben wedstrijden wel belang stelling. Dd militaire ski-loopers hehben nog de besle weersomstandigheden getroffen. De bobsleigh-wedstrijden zullen zoo moge lijk nog plaats hebben, maar 't is als de rest het wachten is op het weer De Internationale Sportartsen Vereeniging zal op 2, 3 en 4 Augustus a.s. onder voor zitterschap van Prof. Butendijk uit Gronin gen te Amsterdam vergaderen. Het initiatief voor de oprichting van deze internationale organisatie is uitgegaan van den Zwitser- schen staatsarls Dr. Knoll. In het bestuur hebben verder nog zitting de heeren dr. von Mailwitz (DuitschJandl, dr. Hill (Londen) en dr. Latarjet (Frankrijk). Het financieren van het congres te Amsterdam geschiedt van particuliere zijde; het verluidt, dat de Hygiënische Commissiel van den Volkenbond zich voor deze zaak interesseert Verwacht wordt, dat ongeveer tweehonderd artsen aan het congres te Amsterdam zullen deelnemen. Er zullen tWE'e medische onderwerpen en een paeda- gogisch onderwerp behandeld worden. Woensdag heeft ook het tweede congres plaats gevonden van de Federation Inter nationale de Ski et Toboganning onder voor zitterschap van dr. Dannegger. Besloten werd tot toelating van de Spaansche, Oosten- rijksche en Engelandsohe bonden. In 1929 zullen de internationale ski-wedstrijden in Polen gehouden worden in verband met het tienjarig bestaan van den Poolschen bond in dat jaar. In 1930 zuilen de wedstrijden te Oslo plaats heibben. Het is Woensdagavond en het blijft dooien.... Zullen de Olympische Winter spelen Zondag eindigen, afgewerkt of niet, of zal het Internationaal Olympisch Comité, wanneer het we'er tegen het einde der week beter wordt, tot verlenging besluiten? VOETBAL. GOSLINGS, DE CORINTHIAN. Onbehoorlijke uitlatingen van Delftsche zijde naar aanleiding van den wedstrijd tusschen D. H- C. en A. S. C. Yan den wedstrijd te Delft tusschen D. H. C. en A. S. G heeft de „Delftsehe Cou rant" een vrij uitvoerig verslag gegeven, €"n spel en spelers aan critiek onderworpen. Nu. is er een goede journalistieke gewoonte, die criliefe op critiek niet toelaat en wij zouden deze kwestie dan ook onbesproken laten, zelfs ai proeft men uit heel het verslag de bittere teleurstelling van den D. H. C.- enthou9ia9t, die zidh misschien door zijn chauvinisme wat te ver laat gaan, ware het niet dat e'en bepaalde passage zeer in het bijzonder onze aandacht heeft getrokken; een passage, die niet alleen in genoemd blad werd opgenomen maar eenige dagen later ook voorkwam in het verslag in „Dei Sport". Zij luidt als volgt: In de 2e helft had A. S. C. den wind in den rug en ging gevaarlijk aanvallen. Toch hernam D. H. C. weer het initiatief. Toeli gebeurde er iets ongelooflijks. Boot greep een schot van rechts mis doch Dorjee door Goslings belaagd zou nog wegwerken; zee'r duidelijk bewerkte de Leidenaar toen de bal met de hand, hetgeen ook onmiddellijk een fluitsignaal van scheidsrechter Boas tengei- volge had. Doch wat gebeurde.... A. S. G. kreeg een strafschop toegewezen, omdat Dorjee moest hebben hands gemaakt. D.H.C. mocht protestveren, heftig protesteeren zelfs, de man, die wist dat Dorjee geen hand9 had gemaakt, die den scheidsrechter van zijn onbegrijpelijke dwaling kon overtuigen, Gos lings, de Corinthian hield zijn mond, ont kende zelfs na afloop dat hij het was ge weest, die den bal met de hand speelde; haalde Josson van achteren en gebood hem den strafschop te nemen (23). Leve de Corinthians-idee". Hiertegen nu past een woord van protest, omdat de man, die dit verslag schreef öf zich niet behoorlijk van de feiten op de hoogte heeft gesteld öf bewust onwaarheid schrijft. Want het is niet waar dat Go9ling3 ontkend heeft hands te hebben gemaakt. Integendeel is door hem, direct na afloop, op informaties van D. H. C.-zijde verklaard dat hij inderdaad den bal met de hand had gei- speeld, doch dat zulks was geschied nadat de Delftsehe back Dorjee bij het gevecht om het leer, den bal voor de borst had opge vangen en met de hand had meegenomen. Als reactie daarop beging ook Goslings een overtreding, wat hij volkomen toeigaf, maar deze heeft op het verloop geen invloed gelhad omdat de arbiter, de heer Boas, de handel wijze van den Delftenaar had opgemerkt en daarvoor reeds floot op het moment van Gosling's overtreding. Deze lezing, die wij niet zelf hebben geconstateerd omdat wij den wedstrijd niet bijwoonden, maar die1 wij ontvingen van volkomen betrouwbare en bevoegde zijnde, wijkt wel heel sterk af van de Delftsehe, die dep schijn van clubchau- vinisme in zich draagt, gezien ook den toon, waarin overigens het verslag is gesteld En zij bewijst daarnevens de ongepastheid van dei aanhaling der Corinthian-idee. waarmede hier, kort gezegd, de draak wordt gestoken. Wij, voor ons, zijn nooit enthousiast ge weest over de actie der Nederlandsche Corin thians, die aanvankelijk zelfs tot afscheiding dreigde tei leiden, overtuigd als wij waren dat naleving der, op zich zelf, mooie ideeën in de practijk moeilijkheden van veler lei aard met zich mee zou brengen. En wij hebben ons te meer nog eens opnieuw in die overtuiging gesterkt gevoeld door de gebeur tenissen in den wedstrijd tusschen H. F. C. eu H. V. V. toen zelfs de aanvoerder der .Groote Haag9che" in het vuur van den spannende® en enerveerenden kamp zijn idealen vergat en zich op onbehoorlijke wijze te buiten ging. Maar wij zullen, anderzijds, ook aan den kant der CorinühiaDs staan waar het geldt een onrechtvaardige en onfatsoenlijke wijze van bestrijden den kop in te1 drukken. En wanneer men dan verder gaat door persoonlijk te worden door „Gos lings, den Corinthian" zonder behoorlijke en afdoende argumentatie (want zij werd niet door voldoende informatie gesteund) aan I den schandpaall te nagelen, dan past daar tegen een fel protest. Goslings de' Leidsche captain, is Corinthian, inderdaad, maar wij, die) hom nu al zooveel jaren in de voetbal beweging hebben gadegeslagen, weten dat hij dat niet alleen is in naam maar ook in werkelijkheid, dat hij is een faire, sportieve speler, die trouw is aan zijn club welke hij niet verlaat in moeilijke jaren, iemand die liever eerlijk zal verliezen dan een onrecht matige overwinning te behalen. Daaróm dienen de Delftsehe uitlatingen, die niets anders dan een insinuatie omvatten, aan de openbaarheid te worden prijs gegeven eb wenschen wij zij als minderwaardig te sig- naleeren. Zij strekken den verslaggever- el übehauvinist niet tot eer! WATERPOLO. WINTERCOMPETITIE. Gisteravond werd gespeeld H.Z. en P.C. I L.Z.C. Imefc als uitslag 33. De stand met rust was 20 voor de Haagsche, daarna 30, waarna L.Z.C. in korten tijd gelijk maakte. H.Z. P. C. was volledig; L.Z.C. had drie invallers. BELGIËNEDERLAND. De tot dusver jaarlijks gehouden inter land wedstrijd tusschen Nederland en Be'lgië en welke dit jaar in België zou wor den gespeeld, gaat niet door. Wij vernemen aldus de N. R. Crt. dat de Belgische en Nederlandsche Zwembond het omtrent den datum niet eens geworden zÜn ZWEMMEN. NATIONALE RECORDS. De Nederlandsche Zwembond heeft alle in 1927 gemaakte records gehomologeerd, waardoor het lijstje er op 1 Januari 1928 als volgt uitziet. 100 M. vrije slag: heieren: J. G. Korsten 1.05.2; dames: M Vierdag 1.148. 200 M. vrije slag: heeren: J. B. v. Silflhout 2.31.2; dames: M. Braun 2.53.2. 300 M. vrije slag: heeren: J. KöMer 425.3 dames: H. G. Klapwijk 453. •400 M. vrije slag: heeren: J. B v. Sïlf- hout 545.8; dames: M. Braun 6.11.8. 500 M. vrije slag: heeren: Th. J. de Man 7.37.8; dames: M Braun 8.18. 1000 M. vrije slag: heeren: Th. J. de Man 15.31.8; dames: M. Braun 17.144 1500 M. vrije slag: heeren: Th. J. de Man 23.248; dames: M. Braun 25.53. 100 M. rugslag: he'eren: H. v. Essen 1.20; dames: \V. den Turk 1.22. 200 M. rugslag: heeren: J. H. de Haas 3.06.6; dames: W. den Turk 3.10.6. 400 M. vrije slag: heeren: P. F. v. Senus 6.31.6; dames: W. den Turk 6.55.4 100 M schoolslag: heeren: L. Korpershoek 1.21.6; dames: M. Baron 1.31. 200 M. schoolslag: heeren: L. Korpershoek 2.59; dames: M. Baron 3.18.4 400 M. schoolslag: heeren: L. Korpers hoek 6.26; dames: M. Baron 6.54.8. 5x50 M. estafette: IJ 2.26.6; O.D.Z. 3.01.4 4x 100 M. estafette: IJ 445; O.D.Z. 5.29.1 4x200 M. e'stafette: IJ 10.55.2. 4x50 M. estafette, wisselslag: IJ 2.18.8; O.D.Z 2.38.4 Behalve de nieuw gevestigde records zijn alle records met uitzondering van 100 M. vrije slag heeren, 300 M. vrije slag dames en heeren, 400 M. rugslag heeren, 200 M. schoolslag voor dames en de estafette voor heeren 4x200 M. en 5x50 M. alle ver beterd. GYMNASTIEK. ALGEMEENE LEDENVERGADERING DER D.G. EN A.V. „NIEUW BRUNHILDE". Gisteravond had de jaarvergadering van „Nieuw-Brunhilde" plaats. De presidente opende met een kort woord de vergadering en heette allen welkom. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd. Hierna brachten de secretaresse en pen- ningmeesteresse de jaarverslagen uit welke beide onder dankzegging werden goedge keurd. Van de kascommissie was bericht gekomen dat de boeken der penningmeeste- resse in orde waren bevonden en werd deze dank gebracht voor haar accuraat be. heer. Het voordeelig saldo bedroeg ruim 60 gulden. Ingekomen was een verzoek van de gym nastiekvereniging ,,Hygiëa" te Alphen, om op de a.s. uitvoering van deze vereeniging eenige nummers te willen geven en ook een schrijven van de Commissie voor de Volks bijeenkomsten om op 7 Maart een avond te willen geven in de Stadszaak Beide ver zoeken werden ingewilligd. Bij de verkiezing van bestuursleden moest de presidente tot haar spijt mededeelen dat de dames A. v. d. Weel en N. Otto wegens drukke werkzaamheden niet langer haar functie konden waarnemen. Beide dames werden hartelijk bedankt voor alles wat zij in het belang der vereeniging gedaan hadden en in haar plaats zijn gekozen mej. L. Tuk en mej. B. Waringa. De leider der vereeniging de heer 8. J. Koopmans, nam weer voor een jaar de be noeming aan, ook de banierdraagster en de penningmeeateresse van de reiskas wer den weer voor een jaar benoemd. Hierna werden de verdere belangen der vereeniging besproken en sloot de presi dente met een woord van dank aan allen voor do medewerking, dit jaa-r ondervon den, dez© geanimeerde vergadering. BILTARTEN. BEKERWEDSTRIJD TE LISSE. De uitslag van den laatst en bekerwed strijd te Lisse luidt als volgt: pnt. brt. h.s. gem. C. Duivenvoorden (Lisse) 88 20 20 4.40 J. O. v. d. Berg (D.O.S.) 200 20 61 10.— B. Mastenbroek 200 32 38 6.25 A. Verstraaten 147 32 31 4.59 P. Duivenvoorden Sr. 154 43 16 3.58 Th. Roest 200 44 24 4.54 Totaal: Lisse 442 car. D.O.S. 547 car. D.O.S. heeft dus voor het le jaar den beker gewonnen door Lisse een nederlaag toe te brengen van 105 ©ar,. rffferr RECLAME. de plaaggeesten van velen - neem U Spirosol-oplos Jlng, het dltp in de huid dringende Inwrijfmlddtl U bemerkt alras, hoe de pijnen In spieren en gewrichten verathl worden. Een ©of**-product DAMMEN. BESTUURSVERGADERING NEDERLANDSCHE DAMB0ND. Het bestuur van den Nederlands Dambond vergaderde te Amsterdam, zake bevordering van het damspel d middel van den radio-omroep werd ten daaromtrent nadere onderhandelii te openen met de A.V.R.0 te Hiker: en de daarvoor in aanmerking bomt gegadigden. Een belangrijk punt van handeling was de samenstelling van agenda voor de jaarvergadering, te den op 17 Mei a.s. te Utrecht. Behalve gewone punten, zooals verkiezing besta leden, jaarverslagen en benoemingen, v op voorstel van het bestuur wijzigini het wedstrijdreglement aanbevolen, op< naar gelang de plaatselijke omstandighe< het noodig maken, in overleg met het 'stuur afwijkingen van het wedstrijèe ment kunnen worden toegestaan. Betreffende de Olympische wedstm werd (besloten groepenwedstrijden va-: spelers te organiseeren. Aan alle deel mers dier wedstrijden zal ter herinne een Olympische medaille worden uitgeic Begonnen wordt met de derde klas, dat de tweede en zoo vervolgens. De regel dier wedstrijden geschiedt onder plaat lijke wedstrijdleiders. Alle clubs ontvari] van den Dambond een circulaire betref' de de voorwaarden en wedstrijdbepaling De wedstrijden zullen zoo spoedig mogel aanvangen. De Olympisohe wedstrijd om het veri kampioenschap zal plaats hebben in Ot ber. In het maandblad ,,Het Damspel" een oproeping geplaatst worden voor Iers van Nederlandsche nationaliteit, in aanmerking wensohe® te komen deelneming aan het wereldkampioene zich schriftelijk bij het bestuur aan (O den, ten einde de noodige maatregel^ treffende de regeling en organisatie' het eigenlijke Olympische tournooi t" kunnen treffen. Persoonlijke invitaties tot deelnes worden niet gezonden. Behalve de spe!« aangewezen voor de Olympische groeps* strijden, worden verdere deelnemers t gewezen uit de daarvoor in aanmerk komende aanmeldingen. Omtrent deelneming van verdere lac worden reeds onderhandelingen gevoed De leiding der loterij ten bate van 1 Olympisch tournooi is toevertrouwd den secretaris-penningmeester der coon sie, J. W. van Dartelen, te Heemsttfh STOOMTAART-MTJ. „NEDERLAND". VONDEL, thuisr., IS Febr. te Genua r» KONINGIN DEK NEDERLANDEN, 19 v. Amst. te Batavia versv. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KOTA ÏNTEN, thuisr., 15 Febr. te Ud MEKAUKE, thuisr., IS Febr. te Suei r" HOLLAND—AMERIKA-LIJN. EEMDIJK, 14 Febr. v. Rott. te \ViHem> DINTELDIJK, Rott. n. Pacifio Kust, Febr. v. Swansea. MAASDAM, 14 Febr. v. Rott. te Vera C NOOKDERDIJK, Rott. n. Pacifio Kust, Febr. te Londen. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-UW' ALCYONE, thuisr., pass. 14 Febr. Finish JAVA—NEW-YORK-LIJN. BL0MMERSDIJK, Java n, New-York, Febr. v. Colombo. HOLLAND—AUSTRALlfi-LUN. AAGTEKERK, 14 Febr. v. Cairns te Bristi HOLLAND—BRITSCH-INDIÊ LUN ALDEKAMIN, 15 Febr. v. Calcutta n JAVA—BENGALEN-LIJN. TOBA, 14 Febr. v. Batavia n. Calcutta KON. NED. STOOMBOOT-I VENEZUELA, 15 Febr. v. W.-Indiê te te KON. HOLL. LLOYD. ZEELANDIA, thuisr., 19 Febr. te W 1 mas verwacht. DIVERSE STOOMVAARTBERICHT® OOTMARSUM, B.-Aires n. Dieppe, pa» Febr. Fernando Noronha. PARKHAVEN 14 Febr. van Tampa I nandina. IJSELHAVEN, New-Castle n. Porto F®1 pass. 15 Febr. Ouessant. ALBLASSERDAM, 14 Febr. van Riga Rotterdam. COLYTTO, La Plata n. Amst., pass. 15'" Ouessant, KRALINGEN 15 Febr. van Brest n. CV MITRA 13 Febr. van New-Orleans te ROZENBURG 14 Febr. van R'dam I' Talbot jj

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10