SPLINTERl Karpetten-Weet UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Vraagt h&t Uw tandarts! LAND- EN TUINBOUW. BODEGRAVEN. Openbare vergadering der S. D. A. P. Critiek op het gemeentebestuur. Maandagavond was door de aid. S. D. A. P. een openbare vergadering belegd in het Zuid-Hollandsobe Koffiehuis Voornamelijk was de vergadering bestemd voor een rede van hel Kamerlid van Zadelhof! overvOnt- wapening" Veel meer belangslelling wa9 er echter voor hel tweede deel der verga dering, waar de heer Oldemans zou spre ken en 9cherpe critiek beloofde uit te bren gen op hel gemeentebestuur Dit laalsfe punt der agenda was waarschijnlijk oorzaak dat de zaal van hoek tot hoek gevuld was. De heer van Zadelhof hield een uitvoe rige rede over „de S. D. A. P en de strijd voor ontwapening", waarin hij den strijd der Kamerfractie van zijn partij uiteenzette. Hij vertelde o.a. dat ons leger absoluut on-1 geschikt is en onvoldoende toegerust. Zelfs in de jaren van den grooten oorlog was het niet bruikbaar Toch kost het heel veel geld. Hij verwachtte in de toekomst nog groote oorlogen Toch wekte hij orp om deze wijze van oorlogvoeren met alle wijzen tegen te gaan Nederland kan gerust zijn millioenen besparen, het kan zich toch niet verdedi gen. Wie het daarmee eens was moest zich maar aansluiten bij de S D. A. P. De jonge zangvereen. „De stem des volks" zong nu enkele liederen, waarna de iheer Oldemans het woord kreeg. We zeg gen niet teveel als we constateeren dat het meerendeel der aanwezigen door diens rede teleurgesteld is. De heer Oldemans vertelde alle dingen, die een meelevend gemeente- lid, die de raadsverslagen volgt, al wist Nieuwe critiek wist hij niet te brengen, zoo dat hij volstond met de opsomming van alle voorstellen die door hem waren ingediend en verworpen en de bekende grieven tegen rioleering. tegen de houding van B. en W. betreffende comm. van Publieke Werken, de perskwestie enz. Ook de voorzitter van den raad werd scherp becritiseerd. Als deze op dezelfde hinderlijke wijze voortging met spr tegen te werken, zou hij wel weten hoe hij moest handelen. Natuurlijk besprak spr. ook de andere politieke partijen, die de ar beiders uit den raad hebben geweerd en de houding der diverse fracties. Geen der aanwezigen maakte van de ge legenheid tot debat gebruik. De vergadering ging rustig uiteen. Een van onze mooiste wandelwegen, de Zuidzijde, wordt voor een deel van zijn hoornen beroofd. De hooge boomen die het begin van den weg versieren zijn geveld, zoodat alleen een kale dijk overblijft Ook op den Goudschen weg is men ijverig bezig om hel boomgewas te dunnen Het wordt er op die manier weer niet beter op met onze, toch al zoo schaarsche, mooie wegen. Zaterdag as. zal de aanbesteding plaatsvinden van h^t leggen van 325 M. diep riool op paalfundeering door de spoor- slooten en de te dempen spoorputten. De perskwestie is in zooverre opge lost, dat j.l Zaterdag hel plaatselijk blad weer verscheen met de officieele gemeente- berichten. Burgerlijke Stand enz. Officieus had men van de zijde van het gemeentebestuur te kennen gegeven, dat deze weer zouden worden verstrekt. Blijk baar begint men wat bij Is draaien De officieele publicatie, waar het geding eigen lijk ,om ging. werden echter nog niet gege ven Het contract daartoe is en blijft blijk baar opgezegd Deze publicaties worden nu op het aanplakbord bij Hotel van Rossum en niet meer op het officieele bord in een steeg bij het raadfiuis, aangeplakt. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Antje, d. van .Tb. Rietkerk en F Veenstra. Theodoras Jacobus, z. van W. A. Colijn en A. M. v. Amsterdam. Getrouwd- J. J. van der Heijden en A. van der Voort. NIEUWE-WETERING. Ziekenhuisfonds. Dinsdagavond hield de Ziekeuhuisverple. gingsvereemging „Onderling Belang" haar jaarvergadering in het Café van de wed. J. J. de Wit De opkomst der leden was be vredigend. Door den voorzitter den heer Van den Berg, werd de vergadering ge opend en een hartelijk woord van welkom tot de leden gesproken. Hij deelde mede dat de vereeniging in het. afgeloopen jaar acht leden voor haar rekening in het zie kenhuis heeft toegelaten. Het totaal aan tal verpleegdagen bedroeg 90. Twee leden zijn in het ziekenhuis overleden. Hierna las de waarnemend secretaris de notulen, welke worden goedgekeurd. De penning meester bracht verslag uit over den finan- cieelen toestand, waaruit bleek, dat de in komsten met het saldo van 1926 op 31 De cember j.l. bedroegen f 854.78V6de uitga ven bedroegen f 232.10, zoodat het batig saldo op 31 December 1927 f 622.68>/h be droeg. De boeken waren door de controle commissie nagezien en in orde bevonden. De aftredende bestuursleden G. Raap horst, N. Klomp en A. Kalker werden met meerderheid van steromen herkozen en in de plaats van den heer Jac. van der Meer, die wegens vertrek als lid bedankt heeft, werd gekozen de heer A. Klomp. Tot lid van de controle-commissie werd benoemd de heer P. Vis en tot bode werd aange steld de heer M H. Spring in 't Veld. Op voorstel van den heer J. Struive werd met algemeene stemmen aangenomen om wan neer het noodzakelijk is de zieken per auto naar het ziekenhuis te doen vervoeren op kosten van de vereeniging. Hierna sloot de voorzitter de vergadering met een woord van dank voor de goede opkomst. TER-AAR. De op a s. Donderdag 16 Febr. aange kondigde raadsvergadering is verdaagd en zal waarschijnlijk binnen de eerstvolgende li dagen gehouden worden. HILLEGOM. Een uitvoering en een huldiging. De Hillegomsche Harmonie Kapel heeft een uitvoering gegeven in de groote zaal van „Flora", welke stampvol was. De voor zitter sprak bij den aanvang een kort woord, waarna onder leiding van den heer J. D. Schouten, van Haarlem, een mooi pro gramma ten beste werd gegeven. Na het laatste nummer dat gedirigeerd werd door den heer W. N. van der Werff, nam deze als voorzitter der vereeniging het woord om mee te deelen, dat de heer Schouten 60 jaar musicus is, waarvan 33 jaar directeur der Harmonie. Onder het uit spreken van de beste wenschen voor den 74-jarigen directeur bood hij hem een en veloppe met inhoud aan, een geschenk van de vereeniging en hare vrienden. De tal rijke aanwezigen toonden hun instemming met deze huldiging door warm applaus en een „Lang zal hij leven"! De heer Schouten, die diep getroffen was, bedankte hartelijk voor deze blijken van liefde. Bloemen werden aan zijn dochter aangeboden. Na de pauze trad het Haarlemsche klein Cabaret op, met goeden en beschaafden zang en humoristische voordrachten. De huldigingsavond van de Harmonie is een succes geworden. Ilier volgen nog eenige bijzonderheden uit het leven van den 74-jarigen directeur. De heer Schouten werd 1 October 1853 te Amsterdam geboren. Op 14-jarigen leef tijd kwam hij reeds bij de muziek te Kam pen waar hij 5 jaar aan verbonden bleef. Daarna is hij 5 jaar bij het Stafmuziek corps van de Marine te Den Helder ge weest en 15 jaar bij Prot te Amsterdam. Toen is hij 27 jaflr geweest bij Kriens en de H.O.V. te Haarlem. Van de oprichting der Hillegomsche Har monie Kapel af, is hij directeur van dit corps geweest. Hij heeft meegewerkt aan wedstrijden, waardoor vele medailles zijn gewonnen en de Harmonie in' de eere-af- deeling is geplaatst In 1918 werd zijn 50- jarig jubileum door de Harmonie gevierd, in 1924 vierde het corps met hem als di recteur natuurlijk, het 30-jarig bestaan en nu is dan het 60-jarig herdacht te midden van en door het corps, dat hij 33 jaar ge dirigeerd heeft. De heer W. N. van der Werff, voorzitter van de Hillegomsche Harmoniekapel, is met den directeur den heer J. D. Schouten, de eenige van de oprichters, die nog aan het corps verbonden is. KATWIJK AAN ZEE. Toen gisteren een bruiloftsstoet zich onderweg naar Katwijk a. d. Rijn bevond, ging een der portieren van een rijtuig plot seling open met het gevolg dat een circa 11-jarig dochtertje van de wed. v. Beelen uit de Ten Brittenstraat uit het rijtuig viel en een been brak. Per ziekenauto werd ze naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd, om aldaar te worden behandeld. Van de 67 honden die hier ter keu ring werden aanbevolen ingevolge de nieuwe bepalingen der trekhondenwet, werden er 40 goed- en 27 afgekeurd. KATWIJK AAN DEN RIJN. R.-K. Volksbond. Maandagavond hield de R.-K. Volksbond zijn jaarvergadering m café Teunis. De voorz. opera de de vergaderirag met gebed, waarna de 2de secr. de notulen las, welke werden goedgekeurd. Naar aanleiding van het jaarverslag van den secretaris verzocht de voorz. de volle medewerking der leden voor den Bond. De penn. brengt verslag uit: Ontvangen f 243.33, uitgegeven f 215.11, batig saldo f33.22. Tot commissieleden voor hot nazien der bescheiden van den penn werden benoemd de heeren G. v. d. Nou weiend en H. Belle ken. Volgen de verschillende verslagen van de onderafdeelingen en oommissie, o.a. Pa^ tronaatsfonds, Herwonnen Levenskracht, Verzekering Concordia, afd. Tooneel, Hulp in nood, Centr. Volksbank, Vaandeloo- mité, enz. Hierna deelt de voorz. mede dat hij de vragen van de vorige vergadering omtrent het bouwen van huizen in Katwijk £u d. Rijn zal beantwoorden. Voorz. is zelf wezen spreken met den voorzitter der Bouwcom missie, maar heeft weinig resultaat be reikt. Verder deelt hij mede dat door het bestuur tot bode is benoemd de heer A. v. Schie. Als bestuursleden werden herkozen de heeren P. Seizener, H. Bellekom, C. v. d. Berg en N. de Lange. Bij de rondvraag werden nog enkele za ken besproken, waarna de geestelijk advi seur nog eenige oogenblikken de vergade ring toesprak. Daarna dankte de voorz. alle leden en sluit de vergadering met gebed. Op den Molentuin, langs Molentuin- weg zullen weer een zestal burgerwoonhui zen worden gebouwd. Den bouw van het R.-K. Vereenigings- gobouw is opgedragen aan den laagsten in schrijver den heer J. Voordam, te Zwaai- merdam voor f 10.850. NOORDWIJK. Nog voldoende plaats voor badgasten. Naar aanleiding van een dezer dagen in de Pers voorkomend bericht waarin voor komt, dat de meeste villa, hotels en pen sions in de badplaats Noordwijk reeds ver huurd of bezet zouden zijn, deelt de Ver eeniging voor Vreemdelingenverkeer, de Vereeniging „Zeebad" en de Combinatie van Hotel eD Pensionhouders, aldaar, ons mede dat er geen sprake van is, dat alle Villa's reeds verhuurd zouden zijn en de meeste hotels en pensions bezet. Wel zijn reeds eenige villa's verhuurd maar er zijn natuurlijk nog verschillende kleine en groote villa's te huur en in alle hotels, grotoe en kleine pensions kunnen nog vele gasten een plaats vinden. Ook de m be doeld bericht genoemde prijzen van kleine villa's (f 2000 en hooger) zijn niet juist. De prijzen zijn minstens de helft lager. Het Informatie-Bureau van Vreemdelingenver- keer verstrekt gaarne in deze inlichtingen. Uitvoering Brabantia. Dat er een goede roep was uitgegaan van de Tooneelclub Brabantia", getuigde gis teravond wel de overvolle zaal in café .Flora", bij de tweede uitvoering van dit gezelschap in dit seizoen. Deze dilettanten- club, grootendeels samengesteld uit Bra banders, welke zich te Den Haag hebben gevestigd, heeft de verwachting dan ook gisteravond geenszins teleurgesteld en met hun prijzenswaardig spel zeker allen een genotvollen avond bezorgd. Allereerst werd opgevoerd de dramatische schets in één be drijf „Onze jongen", waarin vertolkt werd dat men, hoewel arm, toch innerlijk rijk kan zijn. Succesvol was het blijspel in 2 bedrijven „Je reinste parel", waariD Pareltje allen heeft doen schudden van het lachen om zijn koddige rol welke hij hierin vervulde. „De nul van lijst elf", door M. v. d. Raad was een voordracht die insloeg en met „Zeemans thuiskomst", een geestig duet, werd deze genoeglijke avond beslo ten. Zeker zal het aller wensch zijn dit gezelschap nog meerdere malen hieir te mogem ontmoeten. Na afloop begon men aan een gezellig bal, waarbij een uit-stekend strijkje goede diensten bewees. OEGSTGEEST. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk, Z. v. B. Kapteijn en W. Rodenburg. Albertus Gerardus, Z. v. W. N. Hoogenduin en M C de Wit. Overleden: J. Ramak, wede. M. Rijken 85 jaar. D. Versteeg wede. A. van Rooijen 79 j. VOORSCHOTEN, jaarvergadering L. T. B. Gisterenavond waren de leden van den L.T.B. met hunne dames alhier bijeenge komen in het R.K Verenigingsgebouw ter jaar- en f eestvergadering. De voorz., de heer J H. v. Uffelen opende deze bijeenkomst met den Chr. groet en een woord van wel kom tot de aanwezigen. De secretaris, de heer L. C. de Jong bracht het jaarverslag uit en eindigde met den wensch uit te spreken, dat alle R.K. land- en tuinbouwers zich zullen organiseeren in den L.T-B. Daar na werd het financieel verslag uitgebracht; het batig saldo bedraagt f 13.80. Bij accla matie worden de aftredende bestuursleden L. C. de Jong en W. G. Duynisveld her kozen. Hiermede was de jaarvergadering afge loopen en werd de feestvergadering geopend met een kort woord van den ZeerEerw. Heer P. Meijer, pastoor en geest.-adviseur van den L.T.B. die er zijn voldoening over uit sprak, dat de heer Ganzeboom, propagan dist van den L.T.B. aanwezig was, niet als gast, maar behoorende tot den kring. Spr. sprak een woord van waardeering voor de vele werkzaamheden in het be lang der organisatie verricht door dezen ijverigen propagandist en dankte het be stuur der afd. Voorschoten voor alles wat het voor de afd. had gedaan in het afge loopen jaar. Hij wekte voorts de leden op die daarvoor in de termen vallen zich op te geven als lid van den melkveehouders- bond. Daarna zongen de aanwezigen het bondslied. De heer Ganzeboom ving vervolgens zijn. rede aan en wees de vergadering op den plicht om mede te werken als mensohen behoorende tot de maatschappij werkende voor het algemeen welzijn. In den breeden besprak de redenaar het groote nut van de katholieke organisatie zoowel voor het stoffelijke als voor het geestelijk wel zijn. Na deze rede vertoonde de heer Ganzeboom eenige mooie films, die grooten bijval oogsten, waarna ver- verschingen werden aangeboden. Na het zingen van het vaandellied sprak de Gee^t.- adviseur een welgemeend woord van dank tot den spreker van dezen avond en uitte den wensch, dat de woorden van den pro pagandist vruchten mogen dragen wat ze ker wel de grootste belooning zal zijn voor den heer Ganzeboom. Hierna werd deze feestelijke bijeenkomst gesloten. RECLAME. Deze zal U bevestigen, dat voor de verzorging van Uw tanden naast Odol slechts Odol-tandpasta in aanmerking kan komen, want Odol-tandpasta ls het resultaat van wetenschappelijke studie en van een 30jarige ondervinding. Odol-tandpasta helpt de sub- stantle van Üw tanden in stand houden, reinigt ze intensief en werkt antiseptisch. Er is geen betere tandpasta dan Odol-tandpasta. 1 tube 60 cent V» tube 35 cent 2901 RECLAME. 290! Gezonde en smakelijke voeding geeft levenslust. Neem eens de proef met „ROGGEBRQOD VAN TEN HOEVE" VKAAGi uWttN BAKKER DE OLYMPISCHE WINTERSPELEN. De dooi blijft nog aanbonden. Moeten de Spelen worden afgelast? Geen hardrijden over 10.000 Meter. (Van onzen bijzonderen medewerker). St. Moritz, li Februari. Het dooit nog steeds te St. Moritz, ook in de avonduren en men begint Ie vreezen voor het lot van de rest ddr Olympische Winterspelen. Lag het aanvankelijk in de bedoeling het hardrijden over 10.000 M. Vrijdag te doen plaats hebben, hedenavond werd bekend gemaakt, dat deze wedstrijd definitief is afgelast. Het Internationaal Olympisch Comité heeft Dinsdagmiddag te St. Moritz vergaderd en een der belangrijkste punten, die ter sprake kwamen, was de kwestie van de huisvesting te Amsterdam tijdens de Olym pische Spelen in den zomer. De heer A. Baron Schimmelpenninck van der Oye, voorzitter van het Neder- landsch Olympisch Comité deed geruststel lende mededeelingen en verzekerde, dat voor een alleszins voldoende huisvesting gezorgd wordt Hij plaatste zich daarbij op het standpunt, dat het Comité niet heeft te zorgen voor de huisvesting der bezoekers, al is het natuurlijk bereid, zooals reeds getoond is, alle medewerking ook voor hen te ver- leenen. De vergadering van het I. O. C. zal Don derdag worden voortgezet. Verder kan gemeld worden, dat heden ook tot stand is gekomen de Internationale Sportartsen Vereeniging. Voor Nederland mag het een onderscheiding geacht worden, dal prof. dr. F. J. J. Buytendijk uit Gronin gen tot voorzitter werd gekozen, terwijl de heer dr. J. H. O. Reys uit 's-Gravenhage tot tweeden voorzitter en levens secretaris werd benoemd. De nieuwe vereeniging ver gadert hedenavond. De Nederlandsche gezant te Bern, de heer mr. dr. W. I. Doude van Troostwijk en zijn echlgenoole hebben hedenmiddag ra het Kulm Hotel de te St. Moritz aanwezige Nederlanders een thee aangeboden. Het was een gezellige bijeenkomst. Z. K. H. Prins Hendrik en zijn adjudant waren aanwezig en verder de leden van het Nederlandsch Olympisch Comité, de beide schaatsen rijders Kos en Heiden de heer van Laar mag over zijn keuze van deze beide rijdeTS alleszins tevreden zijn, gezien hun mooie prestaties tegenover de Scandinaviërs de leden van de bobsleighploeg en de jour nalisten, voor zoover te St. Moritz, allen met hun dames. Geruimen tijd bleven de Nederlanders als gasten van den gezant en zijn echtgenooie bijeen. In een vergadering van het Int. Olymp. Comité en van het Zwitsersch Olymp, Comité is besloten een protest van Amerika betreffende het slaken der ritten over 10.000 M. ter zijde te leggen. Vandaag geen wedstrijden. Hedenmorgen wordt ons geseind: In verband met den regen zijn voor heden 'alle wedstrijden voodoopig uitge steld. VOETBAL. DE ROODE DUIVELS. De samenstelling van het elftal der Roode Duivels, die Mardi-Gras te Brussel legen de Zwaluwen zullen spelen, is als volgt: Doel: Caudron (Anderlecht); achter: Swartenbroecks (Daring), Hooydonk (Ber- chem); midden: P. Eraine (Beerschot), Ver boren (Berchem), Boesman (Ganloise); voor: Heyse (Racing Gent), Moesschalck (Racing Brussel), B. Braine (Beerschot), Ledent (Standard), Diddens (Racing Me- chelen). Reserves: Van den Berghe (Daring), La- vinge (Racing Brussel), Van IIalme»(Ccrcle Brugge), Van Pverbeke (Beerschot) en Adams (Anderlecht). In het officieele comrmmirjuë zegt het selectie-comité een oefening aan Verboven te willen geven, vermits men over geen reserve op de spilplaats beschikt. LAWN-TENNIS. INTERNATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN VAN NEDERLAND. Van 717 Jnni in Den Haag of Noordwijk. De Inlernationale L. T. Federatie heeft aan den N. L. T. B. het houden van offi cieele internationale kampioenschappen voor 1928 toegestaan. Het „officieele" heeft deze beteekenis, dat voor deze wedstrijden door de diverse landen spelers afgevaardigd mogen worden, d.w.z. dat zij vergoeding kunnen krijgen van reis- en verblijfkosten, zooals voor Parijs en Wimbledon. Uit den aard der zaak is voor wedstrijden met offi cieele afvaardiging de deelneming der spe lers veel grooter en belangrijker dan voor andere wedstrijden. Het heeft heel wat moeilijkheden ge geven voor deze wedstrijden geschikte data te vinden in verband met de reeds vast staande data voor Davis Cup Parijs (20 Mei 3 Juni) en Wimbledon (24 Juni—5 Juli). Dank zij een conferentie van de heeren Broese van Groenou en Dulilh te Parijs zijn die data gesteld op 717 Juni, zoodat ook de Amerikaansche ploeg aan deze kam pioenschappen kan deelnemen. Over de plaats (Den Haag of NoordrriJ' wordt nader beslist. Vermoedelijk zal de deelneming zeer langrijk zijn. Er is nu reeds een toezegging die als zekerheid te beschouwen is, dat da' Fransehe L. T. B. een sterke ploeg aivau. digt. Al zal Lacoste daarvan waarschijn!i>'i geen deel uitmakep, omdat hij weinig sp. ten zal, Borolra, Cochet, Brugnon, Latdn en George zullen er in opgenomen worden omdat dit een goede oefening is voor da verdediging-van den Davis-beker. De Are?, rikanen hebben verleden jaar reeds toe:?, zegd (Tilden verzekerde het zelf nog, Ln Den Haag zoowel als in Wimbledon) dzt zij in Holland komen. Olympische of ander? wedstrijden. Ongetwijfeld vaardigt de Duit. sche L. T. B. een sterke ploeg af; Ulrich en Axel Petersen, de sterkste Denen, komen eveneens. ATHLETIEK. KON. NED. ATHLETIEK UNIE. In de bestuursvergadering van de K.N.A.U, is besloten de finale van de Nederlandsct? kampioenschappen vast te stellen na dt Olympische Spelen en wei op 2 September, De verschillende door de borjden te organi. seeren voorwedstrijden zullen op 19 Augus. tus plaats moeten vinden. Voor den wed. strijd om den Prins Hendrik-beker is alleen 9 of 16 September beschikbaar; het ligt ij het voornemen van het bestuur, de alge meene vergadering uitspraak te laten doen, of, in verband met het voetbalseizoen, deze wedstrijd al dan niet doorgang zal moeten vinden. De internationale ontmoetingen zullen in verband met de Spelen eenigszins wories beperkt; overwogen wordt evenwel, een uit. wedstrijd tegen West-Duitschland op !i Juni; aan dezen wedstrijd zullen dan eenige nummers voor dames worden toegevoegi, zonder dat de uitslag daarvan op de te- staande puntentelling invloed uitoefent Ten einde de dames in de gelegenheid te stellen, de voor de Olympische Spelen noodige it- fernationale routine op te doen, wordt rsa| der besloten de uitnoodiging van den gischen bond voor een dames-wedstrijd Antwerpen, te aanvaarden. Na een uitroei rige bespreking over de amateurs-bepaljef gen en de training, werd de agenda voor 4 algemeene vergadering goedgekeurd. WIELRENNEN. DE RIJSWIJKSCHE BAAN. De Rijswijksche baan is gisteren verb:'1! na verleden week te zijn ingezet op f 65.® Kooper werd de heer Henri ter Hall. "I f 75.500, die klaarblijkelijk heeft gehartij voor een consortium, dat het plan heet; U baan voor de sport te bewaren. ZEILEN. DE OLYMPISCHE WEDSTRIJDEN. De indeelirig. De algemeene reglementen voor Olympische Zeilwedstrijden, welke van t tot 9 Augustus gehouden worden voor él acht- en zes-meterklassen op de ZuidenaJ en voor de twaalfvoetsjollen op het Builfil IJ, zijn thans voor het Comité 1928 verzcij den. De tndeellng van dezs wedstrijden als volgt: a) Jachten der Int. 8 meterklasse, zeild door hoogstens zes amateurs (maa mum aantal reserves zes). b) Jachten der Int. 6-meterklasse, l] zeild door hoogstens vijf amateurs (nu» -mum aantal, reserves vijf). c) Int. 12-voetsjollen, gezeild door amateur (een reserve). (De wedstrijd in de Int. 12-voetsjollen plaats hebben met de door het organiseej rend Comité van Nederland ter bescb king gestelde booten. Deze worden docr ting aan de deelnemers toegewezen). De technische leiding van deze weJrrel den berust bij de Koninklijke Verbos Nederlandsche Watersportvereenigingen. RECLAME. a Vraag: Ik heb een Cyclamen een i in huis en nu worden er reeds meer®] bladeren geel. De plant bloeit ovenf mooi en steeds ontwikkelen ziek knoppen. Wat kan hiervan oorzaak bi1] Abonné 'e -1 Antwoord: Uit uw uitvoerige deeling blijkt dat uw plant goed behsx wordt en in een goed vertrek s'aa brandt toch geen gaslicht? De eenige zaak kan dan zijn armoede. De plu» steedt de aanwezige voedingsstoffen den bloei en heeft niet voldoende on> blad te voeden. Misschien kunt u me' dunde kippen- of koemest de plant ij"re Waarschijnlijk is dit niet De mest eenige weken eerder gegeven moeien den. U kunt -het alsnog probeeren. ook geregeld water. Zet de plant eens^l uur in een bak met water, zóó dat de kluit geheel nat wordt. y 'j Vragen op Tuinbouwgebied aan a dactie onder motto „Tuinbouw",

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10