CORRESPONDENTIE. Loet keek om zich heen. ,,'t Water uil de K>t? Maar is dat niet vies? Er zit zooveel in dat groene goed in." „Eendenkroos. Neen, dat water drinken niet. We krijgen een lekker glaasje 'Ik, pas maar eens op „Van die koeien?" vroeg Loet, terwijl ze ar de mooie zwartbonte beesten wees, die de verte hadden loopen grazen en nu lezaam dichterbij kwamen. „Juist Vrouw Bol heeft ze vanochtend oog gemolken en nu heb ik haar laten pgen, of ze ons om twaalf uur wat van lekkere melk op de wei wil brengen." „Leuk." juichte Loetje, „melk van de wei honing van de wei hebben we ook al. u die van deze bijen zijn, moeder?" ,Dat kan best. want ik heb ze onlangs n vrouw Bol gekocht." Nauwelijks had moeder dit gezegd, of ar was de boerin al met een emmertje L|huimende melk. Ze bracht ook een torn tje mee om de melk in de kroezen te hoppen. Loet probeerde dadelijk of zij dat we) tjefnder morsen kon doen en vrouw Bol had schik in, dat Loetje 't zoo grappig vond •lk uit een emmer te krijgen, in plaats van cm kan. „We brengen 't emmertje straks le^g zei moeder, toen de boerin weg- ><V ru Daar moest Loet om lachen. Dien heelen mier leeg drinken? Maar vrouw Bol ikte moeder toe: zij wist 't wel, dat bui- alles veel lekkerder smaakt dan thuis dat je er veel meer trek hebt en toen ctje eens begonnen was, bemerkte ze bet II ook. t Was dan toch wel zoo'n heerlijk ik 'Halfuurtje met moeder op 't meizoentjes- 'U velt je onder de linde, waar bijen °n wnmels om je heen gonsden en meeproef- m n van de zoetigheid, de vogels de kruiin- 's oppikten en een nieuwsgierig kalf ram aanwandelen om te zien wie daar ch zoo vroolijk tusschen de bloemen in l gras zaten. „Hó, 'k wou dat u iederen dag een par- itje gaf," zei Loetje, „maar dan moesten w 'en en Paula er ook bij zijn! lk denk, dat orf dan nóg meer plezier zouden hebben dan i bij Clara. „Wie weet," antwoordde moeder, terwijl Loet lachend toeknikte en 't makke 'Ifje aaide, blij dat haar partij dus goed lukt was en de gasten voldaan waren. Alsjeblieft voorloopig geen nieuwe raadsels sturen, laat ik eerst eens opge bruiken wat ik heb liggen, mijn voorraad wordt te groot. Is het dus goed begrepen eenige weken wachten alvorens mij nieuwe raadsels te sit-uren. Drietal van Rheenen, berg de Kinder krant dan dadelijk op, dan kan die niet zoek raken Ik vind dat Ansje al flink schrijft, als ze pas 2 weken met inkt mag schrijven. Over elft en elf heeft er al inge staan. Wilh. Pieternella Hol, ik zal je raadsel bewaren en later eens plaatsen. Abraham van Wijk je had je naam al leen op het couvert gezet, schrijft dien toch ook onder je brief. Geone en Gre Hoogendoorn noem mij maar Tante Je hoeft niet de heele raad sels op te schrijven, alleen maar de ant woorden. Dat eene raadsel heeft er al in gestaan. C&to Wouterlood ze<ker hoor ik vind het allemaal goed wat je mij vraagt. Neelie en Marietje de Best-, zijn jullie alleen maar gaan kijken, hebben jullie niet meegedaan aan de uitvoering 1 Of bchoo- ren jullie er niet bij 1 Jan en Eempien Wassenaar wat vreese- lijk veel groeten waren in den brief. Waren al die familieleden bij jullie, toen je den brief aan het schrijven was. Teunis van den Akker je hebt goed ge raden, lec9 maar wat ik in het begin der correspondentie heb geschreven. Ali van Tol zijn jullie met 9 kinderen thuis, dat is een groote familie hoor. Wij waren thuis ook met 9 kinderen, ik was de jongste. Vandaag 2 brieven van je. Wiesje en Heiltje Vis zoo wordt de kleine Wiesje de volgende week 2 jaar, en denkt ze dat de groote Wies dan ook jarig is dien dag. Ans en Didi Kouw dat begrijp ik best hoor, dat jullie op Papa's verjaardag, toen er familie over was, niet hebt gedacht aan raadsels en brief schrijven, je mag dan best eens overslaan. Maartje en Coba Haasnoot, ik antwoord toch maar aan je beiden aJ had Coba het deze keer te druk met haar opstel om zelf te schrijven. Wat was het onderwerp deze keer voor de dieren bescherming. Hoe lief dat jullie kleine hondje al zoo blij is als hij jullie in de verte ziet aankomen. Emmy Christiaanse, natuurlijk mag je den brief naai het bureau ,,L. D." sturen, als je maar zorgt dat die er Maandagsmor gens is. Waar precies woon je 1 Louis van Wingon je zigzagraadsel zal ?k bij gelegenheid eens plaatsen, maar nu voorloopig geen raadsels meer zenden, zie begin correspondentie. Nico en Ce-ha Kret mogen beiden mee doen en mij Tante noemen. Louise en Beppie Planje, ik ben heel blij als de zon schijnt en het 's middags langer licht blijft, maar aan den zomer, die in aan tocht is, doet het mij nog volstrekt niet denken. Annie en Pietje Jonpelcen, heel aardige en goed duidelijke kiek. Is dat Annie, die de poes zoo in haar armen houdt; wou ze weg- loopen, moest je haar stevig vasthouden? Jullie krijgen ook een plaatsje in mijn al bum. Annie Duffels, als je dit leest is je ver jaardag al weer voorbij. Hebben jullie al prettig en veel met het winkeltje gespeeld, al veel gewogen? Annie van Oort, ik wist niet. dat je ziek was. Ik dacht verleden weck wel, waarom of je mij niet schreef, nadat je het boek was gaan halen. Neen. ik ken het niet. Annie Linsohoten, je raadsel zal later een beurt krijgen. Jan Evers, zeker mag je eens overslaan eri vooral als je uit de stad bent. Gretha Tegelaar, over dat liooi heeft er al ingestaan. Lucas de Romijn, dat is best boor. Als ik dan later dat kiekje zie, dan weet ik hoe of je molen is. Ennv Arnold, ik heb nog zooveel ver schillende raadsels liggen; ik weet nog niet wanneer ik die van jou zal tegenkomen. Henk Döll, hel was hier Zondag in Den Haag net zoo goed afschuwelijk regenweer. Je raadsel zal later geplaatst worden Geertruida Kerkvliet, aardige anecdotes, ik zal ze eens plaatsen. Rika en Nellie Owel. het raadsel gaat bij mijn voorraad raadsels, die liggen te wach ten op een beurt. Willy van Woudenberg, wat had je die teckening leuk nagemaakt, houdt je veel van teekenen? Nico van Wijk, dat vind ik ook net zooals jij, een prettige gedachte dat we naar het licht en de lente toegaan, al zijn we er nog lang niet. Cobus Flippo, je hebt ruim genoeg goede oplossingen. Ja hoor als jij mij eens zag, met al die massa'9 brieven, dan heb ik zóó veel na te kijken en te lezen, maar ik vind prettig als de jeugd er zooveel liefhebberij voor heeft. Henny H. II., wou je liever zomer hebben dan dit weer; je moet dan toch nog vele maanden geduld hebben. Annigje Spek, de raadsels, die er nog niet hebben ingestaan, zal ik later eens ge bruiken. Annie de l'Ecluse. je noemde daar heel wat verjaardagen in Maart op. Jij zult wel meer naar je eigen verjaardag verlangen dan ik, dal hoort meer bij de ieugd; vroeger verlangde ik er ook wel naar. Gustaaf Adolf Meyers, wel ja wat zou je er aan hebben om dadelijk den moed te verliezen, je hebt groot gelijk. Gonnie Raumann. ben je nu tevreden, slaan er nu 2 n's. Je raadsels zal ik bewaren Moppie van Valderen. ga je met Gonnie op school; dat kan ik zien jullie schrijven precies hetzelfde. Over die rozen heeft er al eens ingeslaan. Jan en Elsa Been, ik heb heusch nog zoo veel raadsels, ik kan ze niet allemaal tege lijk een beurt geven. Als je wilt mag je je eigen raadsels ook wel oplossen. Dirkje Hopman natuurlijk mag je met huiselijke feestdagen en als er dan logees zijn, eens overslaan, dat spreekt vanzelf, dat reken ik heelcmaal niet als ontrouw. Drie zusjes van Woudenberg, goed gera den, lees maar het begin der correspondentie Otto Crabbendam, haal je dikwijls een nieuw boek uit die bibliotheek? Je raadsels zijn goed en krijgen later eene beurt. Mina Nieuwenhuis als je met zooveel broers en zusters bent, dan zijn er natuur lijk ook veel verjaardagen thuis, dat vindt je zeker wel vroolijk al die feestdagen. Kees en Adriaan de Wit, sommige dingen kan ik gebruiken, maar niet alles, want die eene anecdote had ik al. Johanna de Wit ben jij een zusje van Kees en Adriaan? Bertus Boom wat jammer dat je net op je verjaardag ziek was, dat trof al heel slecht, lag je in je bed? Henk Boom dan zal jij voorlaan altijd wel heel goed weten welke dag en datum of het is, en slaat er ook nog wat bij? Gerard den Haan, je raadsel krijgt later eene beurt. Johan Harland je teekent netjes, doe je dat liever dan brieven schrijven, ga dan gerust je gang. Stienlje houd jij zooveel van al je dieren? Janna v. d. Meer, ja hoor, nu 2 brieven van je gekregen. Je anecdotes kan ik best gebruiken, maar ik heb er nog veel liggen. Daan Baars o, dat was gezellig zoo sa men met je moeder een dagje naar Haar lem. Heb je daar ook nog gewandeld? Gretha Swaan je naam was mij niet on bekend, deed er toen niet ook een broer van je mee? Ilenk Franke dat raadsel heeft er al eens ingestaan. Rie Bakhuijzen ja wordt maar een nichtje van mij, jc behoort tot de grooteren. Bcp Planjer, zoo is Koos een neefje van je, spreek je hem wel eens? Johan Leder voorloopig wil ik liever van niemand nieuwe raadsels hebben, ik moet eerst een opruimen, dat is beter en dan la ter zal ik er wel om vragen. Henk Trap ga maar meedoen en noem mij Tante. Tineke en Alida van Staveren wie van beiden schreef het briefje? Wie is er jarig geweest? dat kon ik heusch niet zien. Corry v. Stralen ja ik las het wel in de courant, en had toen kort geleden ook door

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 19