GEMENGD NIEUWS. INGEZONDEN. RECHTZAKEN. DE FONDSENMARKT. OVERZICHT KAASMARKTEN. nader te worden aangetoond. Als gevolg van het afbreken der handelsbetrekkingen met (ingeland is de regeering van Stalin bovendien buiten slaat de voorziening van de Russische land- en industrie-arbeiders met de voor hun levensonderhoud noodzakelijke artikelen te verzekeren. Het is wel vooruit te zien, dat Stalin zal komen te staan voor een vervaarlijke oppositie. Indien het aan deze oppositie zou gelukken, de tegenwoordige regeering ten val te brengen, dan zou stellig „Na- poleon-Deterding" zich over zjjn triomf mo gen verheugen wegens zijn „Austerlitz". Rusland is evenmei een sphinx en niemand kan vooruit zeggen, hoe het op deze laatste uitdaging zou antwoorden. En het heeft geantwoord. RECLAME. ONREGELMATIGHEDEN TE DEN HAAG. Bij de Bank van Leening. Naar het „Vad." meldt ia de beheerder van het bijkantoor Jan van Goyeuetiaat van de Bank van Leening, te Den Haag, de heer V., in zijn betrekking geschorst wegens gepleegde onregelmatigheden. DE INBRAAK IN DEN JUWELIERS WINKEL TE ROTTERDAM. Heelt de politie een dei medeplichtigen gearresteerd. In verband met de Zondagmiddag 22 Januari jl gepleegde inbraak in den juwe- lierswinkel van de firma Siebel aan den Binnenweg te Hotlerdam, waarbij voor ruim f 8U.UUU aan gouden en zilveren voorwer pen gestolen werd, is een 36-jarige bakkers knecht gearresteerd. Men zal zich herinneren, dat de daders, van een naast den juwelierswinkel gelegen bakkerij uit, door een gat, dat zij in een driesteensmuur hebben gemaakt, in den be- wusten winkel gekomen zijn. Aanvanke lijk werd aan insluiting gedacht, maar een onderzoek wees meer en meer uit, dat dit onmogelijk geacht moest worden. Toen nu de knecht van de bewuste bakkerij on middellijk na de inbraak veel geld bleek uit te geven, terwijl hij over de herkomst van dit geld geen voldoende inlichtingen kon verstrekken, heett de politie hem op vermoeden van medeplichtigheid aan de in braak gearresteerd. De man was de eenige in de bakkerij, die in het bezit was van de Lips-sleutel, welke op de achterdeur, waardoor de daders naar alle waarschijn lijkheid in het huis zijn gekomen, paste. Hij ontkent met de inbraak iets uitstaande te hebben.. Inmiddels is hij naar het Huis van Bewa ring overgebracht, MEISJE AANGEREDEN. Met doodelijk gevolg. Gisteravond te ongeveer zeven uur is de 8-jarige J. Schoo, gewoond bobbende in de Zoomstraat op den Bergweg te Rot terdam door een auto aangereden. Het meisje werd opgenomen met een hersen schudding en een hoofdwonde en naar het ziekenhuis aan den Bergweg overgebracht waar zij te halftien is overleden. Voor zoover kon worden uitgemaakt trot den chauffeur geen schuld. SLEEPSCHIP GEZONK '.N. Gistermiddag is heit sleepschip „Trio 1" van de „Sloep- en Ballast-Maatschappij' van Var, Haatten, uit Den Haag, te Rotterdam in den Schiemond gezonken. Het schip, dat fcsieept werd door de sleepboot „Giessen- am" van dezelfde maatschappij, kwam den Schiemond binnenvaren, toen de sleeptros brak. Het schip kwam daardoor in botsing met een ducdalf en kreeg midscheeps een groot gat onder de waterlijn. Het zonk vrijwel direct, hoewel de schipper en zijn beide zoons nog getracht hebben het door pompen boven water te houden. Zij zelf wisten gich bijtijds te redden. DIEFSTAL. Te Zaandam is ten nadeele van den caféhouder De Groot aan het Rustenburg een geldkistje inhoudende f 300 gestolen. VLIEGTUIG OVER DEN KOP GESLAGEN. De vlieger bleef ongedeerd. Gistermorgen moest de leerlingvlieger- korporaal van de mariniers Artz voor het behalen van het marine vliegbrevet op het vliegveld de Kooy o.a. een z.g. pistonlan ding uitvoeren De F V raakte met een vleugel den grond 'en capoteerde. Het vliegtuig werd beschadigd. De vlie ger bleef ongedeerd. AUTOBUS VAN DEN DIJK GESTORT. Drie personen zijn ernstig gewond. Een autobns van de onderneming Gorin- chem—Tiel is gisterochtend te Dalem van den zeer boogen Waaldijk gestort. Van de i twaall inzittenden werden de heer U. v. j d. Vliet, uit Vuren, zijn zuster en een jongen uit Heilouw zeer ernstig gewond, terwij. de overige passagiers min of meer j ernstige snjjwonden opliepen. De bus werd geheel in elkaar gedrukt, aldus de „TeL" Het ongeval wordt toegeschreven aan de j vele regens, waardoor de kant van den dijk zacht was, de bus wegzakte en over den kop van den dijk s'oeg. VOOR f 18.000 CAPSULES VERMIST. Aan de N V. Amsterdamsche Capsule- fabriek aan den Noordweg te Hilversum worden ongeveer 12.500 K.G capsules vermist De politie tast in het duister of hier sprake is van diefstal of verkeerde administratie De vennootschap heeft f 1000 aan den commissaris van politie ter hand gesteld voor dengenen, die licht in deze duistere zaak kan brengen. De waarde is ongeveer 17 A 18.000 gulden. BRANDEN. Te Assendelft is door onbekende oorzaak brand uilgebroken in het uit twee wonin gen beslaande buis. bewoond door de ge zinnen P. Heijmering en A. Nijman. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de heer Heijmering en zijn beide kinde ren. die zich allen reeds ter ruste hadden begeven, zich niet dan met groote moeite konden redden. Het huis en inboedel gingen geheel verloren. De schade wordt door ver zekering gedekt Te Beek bij Didam is door onbekende oor zaak totaal afgebrand de woning van H. Verhey. Alleen het vee kon gered worden. Verzekering dekt de schade. In de fabriek voor machinale houtbe werking van deD heer A. Hoogenbirk aan de Perelkamplaan 10 te Hilversum is gister avond brand uitgebroken op de eerste ver dieping. De brandweer heeft den brand met twee stralen kunnen blusschen. Er is veel gereedschap verbrand en een aan tal machines is vernield. De schade is belangrijk en ook de waterschade is zeer groot. Verzekering dekt de schade. De oor zaak is onbekend. VERDRONKEN. Te Almelo is de 66-jarige landbouwer Es- huis in de Loolee gevallen en verdronken. DE VROUW DIE HAAR GEBIT NIET BETAALDE. 't Kan soma raar gaan in de wereld. Er zijn vele vreemde menschen die vreemde dingen doen; iu 't ééne opzicht zeer snug ger zijn en in het andere zich laten over troeven door iemand die even uitgeslapen is als zij. Als voorbeeld 't volgende leuke, diat his torisch ie. Er was een vrouw, die er een liefhebberij in had overal inkoopen te doen zonder con tant te betalen en daarna de verkoopere naar hun centen te Laten fluiten. Dit komt echter dagelijks voor. Maar wat niet altijd voorkomt is dit: Diezelfde vrouw had slechte tanden eo liet zich eoD gebit maken De tandarts stuurde de rekening, doch van betalen kwam nieta, de patiënte ver gat 't eenvoudig. Totdat op 'n goeien dag het mensch lest van d'r gebit kreeg en dies o sancta sim- plicitusl naar denzelfden tandarts ging; die haar „behandeld" had. Deze ontving de zich blijkbaar van geen kwaad bewust zijnde vrouw met de beken de voorkomendheid. Hij liet baar plaats nemen op dein „ope- ratiestoel", dacht aan het geld, dat hij nog moest hebben en niet kreeg, nam zon der een woord te zeggen het onbetaalde gebit uit den mond der „schuldenaarsteT" en bergde het op in zijn kast. Tableau 1 De vtouw ging heen zonder tandem. Zij eet nu slechts brood, dat gesopt ia in melk. <„D. v. N. B.") DOODELIJK ONGELUK. Gistermiddag omstreeks vier uur werd de 72-jarige vee-expediteur A Israël te Groningen aangereden door een vracht auto van de N V. v. d. Bergh'p Fabrieken aldaar I. bekwam daarbij een gebroken halswervel en een schedelbreuk, zoodat een juist passeerend geneesheer slechts dsn dood kon contateeren. „Ik geloof dat er visite is beneden". „Hoe weet je dat?" „Ik heb Mama daarnet om een grap van Papa hooren lachen." (Builen verantwoordelijkheid der Redactie) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. PROTEST TEGEN DR. GEELKERKEN. Geachte Redactie. Beleefd verzoek ik U, terwille van de vele lezers van Uw blad, die de redevoe ringen van de H. H. v. d. Brink en Geel kerken deze week hebben aangehoord, en die geen lezers zijn van de kerkelijk-gere- formeerde pers, een kort woord te mogen schrijven in Uw blad. In bedoelde vergadering is nog al ophef gemaakt van de omstandigheid, dat aan predikanten uit je omgeving een uilnoodi- ging zou toegezonden zijn, om de samen komst, die deze heeren beliefden uit te schrijven, bij te wonen. Van hun niet-konien is ook melding gemaakt, en de een vraagt zich af: waarom niet? en de ander denkt: ze durven zeker niet. Nu weet ik van mijn collega en hun in vitatie niets af. Slechts wil ik, voor wat mijzelf betreft, dit verklaren: Een ernstige poging, om die predikanten ter vergadering te zien, is het niet geweest. De uitnoodiging kwam tot mij eerst zeet kort vóór de meeting, en als men menschen, die ook wei wat te doen hebben, zien wil, is het raadzaam ze eerder te vragen. Dat men zóó laat kwam. geeft wat te denken. Bovendien was de invitatie niets anders dan een gedrukt papiertje, in enveloppe. Comité: onbekend. Afzender: onbekend. Poststempel' van een treinstation, dus: een verberging. Namen van onderfeekennars: afwezig. Even anonym als het heirleger anonymi, dat in de pers van dr. Geelkerken kolommen krijgen kan. Wie zich respec teert, gaat op zulke duistere briefpspierfje-s zijn agendum niet wijzigen, tenzij de nood dringt Maar de nood dringt heelemaa! niet. Het zelfde verschijnsel is al meer vertoond: men stuurt een dominee een invitatie om maar eens te verschijnen voor de vergade ring, die dr. Geelkerken belieft in te laten (zonder eenige controle) en als iemand er stichtelijk voor bedankt om een parade paard te worden tot meerdere glorie van den heer Geelkerken en tol meerdere ont plooiing van hartstochten van door hem saamgegaarde menschen, dan heet het uit dr. Geelkerken's vriendelijken mond: ais die dominee een herder was, dan zou hij vanavond hier zijn. Och ja, dr. Geelkerken heeft het zelf gezegd. Maar ik wil hier graag verklaren: a. dat op alle», wat de heeren deze week beweerd hebben, in de geref. pers al ette lijke malen breed is geantwoord; b. dat ik persoonlijk in drie bladen en door verscheiden spreekbeurten, daar ook aan meegedaan heb; c. dat dr. Geelkerken de behandeling van de kwesties van den laatsten tijd in de pera maar aan anderen overlaat en nu heel ge makkelijk met groot gebaar beweren kan: één van mijn anonymi heeft ze geïnviteerd, maar ze komen toch maar niet; doch dat een nuchter mensch vraagt: begin maar eens in de pers, beste man, dat is een klein tikje moeilijker; enhet debat heeft na Assen een nieuwe wending genomen, veelszins-, d. dat het spreken op zulk een vergade ring (waar ieder komen kan) toch niets geeft, als niet rustig de dieper liggende (ten deele wetenschappelijke) kwesties (die in deze redevoeringen geheel weggedoezeld zijn) in de pers besproken worden. Men wijle dus de afwezigheid van de „uitgenoodigden" niet aan vrees of machte loosheid, maar onder meer aan het besef, dat er in het inviteeren goede manieren zijn moeten; dat „reformatoren" geen helden zijn in het donker, en dat dr. Geelkerken en ook ds. v. d. Brink, eerst maar eens antwoorden moeten op wat door velen, ook door mij, is ingebracht. Lezers der geref. pers weten, dat laatstgenoemde ook telkens midden in een debat de zaak laat liggen. Zij weten ook, wat door mij is geantwoord op de bewering van die beide redenaars, dat door mij on waarheid zou geschreven zijn. Het was nog al vrijmoedig, vooral als men bedenkt, dat de eerste redenaar door mij publiek is aan geklaagd, onder overlegging van bewijs stukken, dat hij meer dan eenmaal onwaar heden liet staan, die hij geschreven had met betrekking tot mij, zelfs nadat ik hem in particulier schrijven had aangetoond, dat daar en daar het bewijs was te vinden van de onjuistheid van zijn beweringen. Natuurlijk bedoel ik niet een debat te openen hier, maar iets te zeggen voor wie ik anders niet kon bereiken. Voor de plaatsing mijn betuiging van er kentelijkheid. Hoogachtend, Uw dw. K. SCHILDER, Geref. pred. RECLAME. 2261 OPZETCONTRACTEN BIJ AANNEMERS VAN GRONDWERKEN. Voorwaardelijke veroordeeling en een vrijspraak. De rechtbank te Rotterdam heeft uit spraak gedaan in de bekende zaak van de opzelcontracten bij de aannemers van grondwerken bij de gemeente. De 43-jarige M. v. N., die een ambtenaar van het Stals- timmerhuis heeft omgekocht uitnoodigingen en bestekken van aanbestedingen te zenden, werd veroordeeld tot een maand gevangenis straf voorwaardelijk met een jaar proeftijd; de 42-jarige aannemer C. v. d. Z., die zon der daartoe gerechtigd te zijn, deelgenomen had aan de opzelcontracten, werd vrijge sproken van de hem ten laste gelegde op lichting. Tenslotte werd de 25-jarige klerk W R., die de bestekken gestolen had, ver oordeeld tot twee maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. Sedert den aanvang van liet jaar is er een algemeene tendenz bemerkbaar geweest tot verbetering in den economischen toe stand in de Vereenigde Staten. Afgezien van andere economische facto- ten is van het grootste belang op hel oogen- blik de discontoverhooging van de Reserve Banks van Chicago en Richmond, welke volgens de meening van vooraanstaande financiers gevolg is van gebeurtenissen, die de strekking hadden den interest te ver- hoogen. Er is niets in de door de Reserve Banks gevolgde politiek, dat zou kunnen worden opgevat als een reden, dat men niet al te veel moet vertrouwen op den toestand in hel economisch leven. Er is geen kwes tie van eenige ïchaarschte aan crediet in de Vereenigde Staten en de verandering De aanvoeren en hoogste noteeringen waren; Wagens Goudsche Leidsche gestempelde ligte ligte zware (1) (2) (1) (2) (1) (2) (1) (2) (1) (2j 30 Jan. Oudewater 22 9 18 f— f f f 58 f55 f 49 f— f f— f— f_ f_ 31 Jan. Bodegraven 143 116 121 f53 f53 f49 f58 f58 f54 f— f— f— f— f_ f. 1 Febr. Woerden 65 66 65 f 53 f 53 f 50 f 58 f 57 f 54 f f f f f j. 2 Febr. Gouda 90 102 97 f52 f 54 f 48 f 57 f 58 f 52® f f f f ff_ 2 Febr. Alph. a.d. R. 10 12 10 f f f 50 f 66 f 55 f 51 I f f 51 f f 3 Febr. Leiden 61 46 54 f 56 f 57 f 53 f f f f f 1— f 61 f52 (1) Zijn de opgaven van de vorige week. (2) Zijn de opgaven van 31 Jan4 Febr. 1927. spruit slechts voort uit het beter doen aan passen van het aanbod van geld bij de vraag, dan in het verleden het geval was. Inmiddels heeft op Donderdag jl. ook de Federal Reserve Bank te New-York haar disconto van 3'/» tot 4 pet. verhoogd, een gebeurtenis, die overigens reeds in finan cieels kringen verwacht werd. De verhoo ging wordt voor een deel toegeschreven aan het feil, dat de jongste maatregelen der Fe deral Reserve Banks om de credieten voor speculatiedoeleinden te beperken, niet het gewenschte gevolg hebben gehad. Gedeel telijk zoekt men hierin echter politieke mo tieven, daar men critiek wil voorkomen, dat het grootste gedeelte van de aanwezige credieten gebruikt wordt voor speculatie op de effectenmarkt, terwijl men bovendien meent, dat de Federal Reservebank er op voorbedacht is geweest om speculatie te voorkomen, welke een inzinking op de effectenmarkt voor de verkiezingen in No vember a.s. te weeg zou kunnen brengen. Het wordt eohter ook mogelijk geacht, dat de Reservebank van meening is, dat de hoe veelheid credieten, welke nu wordt aange wend op de effectenmarkt zoo groot is, dat als er een scherp herstel in de indu9lrie plaats mocht hebben er een crediet- schaarschte ontslaan zal. Welke stappen verder zullen worden ge daan, zal in groote mate afhangen van de resultaten, die met de reeds inmiddels ge troffen maalregelen ten aanzien van de goudbeweging zullen worden bereikt Wat de Amerikaansche handelspositie in- tusschen betreft, de waarde van den Ame- rikaansch'en .import en die van den export in de maand Januari naderen elkander dichter dan in eenige andere maand sinds October 1927. De uitvoer bedroeg in Januari iels minder dan 51 millioen dollar, terwijl de import iets meer dan 38 millioen dollar beliep, zoodal de uitvoer den invoer slechts met 12.5 millioen dollar overtroffen heeft, terwijl in December een gunstig saldo van 67 millioen dollar en in November van 53 millioen dollar kon worden behaald. 27 Jan. 3 Febr. Londen12.08 12.08'/» Berlijn 59.09 59.17'/» Parijs 9.74'/» 9.741/» Brussel (Belga's) 34.53 34.54'/» New-York 2.47'/» 2.48'/» Na de vermindering der bedrijvigheid op emissiegebied in de taat9te maanden van het vorige jaar heeft de afgeloopen maand weder een aanmerkelijke opleving te zien gegeven. Deze is een gevolg van de verrui ming, welke sinds de jaarwisseling op onze geld- en kapitaalmarkt is ingetreden. Groote bedragen, die uit couponbetalingen, lossing van hypotheken enz. beschikbaar zijn gekomen, zoeken en vinden nieuwe be legging. Daarbij komt, dat de in de jongste dagen plaats gevonden aflossing der 6 pOt. Staatsleening 1923 A haar invloed doet gel den, doordien de beleggers reeds bij voor baat hun bezit aan deze fondsen in andere beleggingswaarden hebben omgezet. De eerste maand van het nieuwe jaar Is begonnen met een in totaal uitgegeven be drag van f56.8 millioen, tegen f 18 millioen in de laatste en f 40.8 millioen in de eerste maand van het vorige jaar. Ontbraken ech ter in deze laatste twee maanden de con versies geheel, in de afgeloopen maand wa ren er iwee conversieleeningen met in to taal, f 14.6 millioen aan de markt, zoodat het nieuw uitgegeven kapitaal in Januari 1928 f 42.2 millioen beliep, tegen een maan- delijkseh gemiddelde van f 41.9 millioen in 1927, Hoewel over het geheel genomen van 'e- vendige affaire op de locale fondsenmarkt nog niet'gesproken kan worden, ging er in de afgeloopen week in een aantal hoeken toch meer om dan men dit den laatsten tijd gewend was. Vooral trad de afdeeling der binnenlandsche industriefondsen door een opgewekter aanzien weer op den voorgrond, hoewel desniettemin de handel beperkt bleef Alleen op de heleggingsmarkt deed zich wal meer belangstelling gelden en viel de in vloed te bespeuren van het meerdere kapi taal, dat er in de nieuwe maand zal vrij komen. Er trad daarbij vooral vraag aan den dag voor verschillende buitenlandsche waarden en als zoodanig dienen te worden vermeld aand.* Comp. du Liège, die belangrijk ste gen. Verder waren ook Kilo Moto zeer vast en opnieuw eenige procenten hooger. Fransche banken hadden eveneens een vaste markt. Daarnaast waren echter de hoofdsoorten, als Philips- en Kunstzijde-aandeelen uiterst kalm gestemd, doch veie andere soorten genoten tijdelijk wel een groote belangstel ling. Zoo was er o.a. tamelijk flinke vraag op te merken voor aandeelen Centrale- en Westersuiker, die daardoor op een paar procenten hooger niveau kwamen. Ook Aniems waren vast wan toon, evenals ook Staalfabr. de Muinck Keizer, Batava Mar garine, Lijn- en Geiatinefabriek enz. Daarentegen hadden aand. v. Berkel's Patent eenig aanbod te verduren waardoor ze iets in reactie waren Wat de hoofdfond sen dezer afdeeling betreft, kan vermeld worden dat Philips-aandeelen eerder iets luier waren, evenals ook aandeelen Jurgens en Kunstzijde-aandeelen, hoewel beide laatstgenoemde soorten in de tweede hepft dezer berirhtsperiode weer iets aantrok ken. De flauwe stemming, die te Berlijn bestond voor kun6trilde aandeelen en die mogelijk verhand houdt met de verscherp te concurrentie in Engeland met het Euro- peesche kartel, bleef ten onzent zonder in vloed. Van de andere afdeelingen vóel er c; zeer vaste stemming voor aandeelen Ko- ninklijke Petroleum waar te nemen. Dei» stegen zelfs tot 360, vermoedelijk al» ge. volg van het bericht dat de heer Deteróg zich naar Amerika zou begeven, waaraan de mogelijkheid van vredes-onderhandelia. gen met de Standard Oil werd vastg». knoopt. De vertegenwoordiger van de Kornak- Iijke Shell te New-York spreekt inmiddeli dit bericht tegen, doch geeft toe, dat bin nenkort andere vertegenwoordigers van d» Koninklijke Shell naar Amerika zullen ko- men. In Walistreet neemt men daarentegen aan, dat de heer Detering in verband nut het te vroeg bekend worden van zijp reis plan wijziging heeft gebracht in zijn roos nemen om zich naar New-York te begeven. Men verwacht echter, dat onderhandelin gen tot oplossing van het conflict tu»- schen do Koninklijke Shell eu de Standard Oil binnenkort door vertegenwoordigers der Koninklijke te New-York zullen worden in- geleid. Wat de groote afdeelingen der beurs t». treft waren RubberaandeeJen algemeen flauw gestemd als gevolg van de zwakker» rubbermarkten te New-York en te Londen, Nadat het product aanvankelijk 1 sh. te Londen noteerde, noteerde men later 1/5 7/8, en ten slotte zelfs 1/54. Aandeelen Amsterdam verloren eenige procenten, ter. wijl ook verschillende andere soorten op een lager niveau kwamen. Intusschen bleven de transacties tot een minimum beperkt. In verband met flauwere rubber-afdeeling, waren ook Cer tificaten Oostkust enkele procenten lager ter markt, waartegenover de andere Taba» aandeelen ach evenwel tamelijk goed op de vorige prijzen konden handhaven. Ech ter ook hier had de handel zoo goed als niets te beteekenen. De scherpe daling op de rnbbermarkt wordt algemeen toegeschreven aan de zwalk» stemming op de New-Yorksche rubberbeui!, waai Woensdag enkele groote posten ver kocht zijn. Tot zes maanden geleden warea de omzetten op de New-Yorksche rubbrr- benrs zeer gering, doch in de afgeloopa maanden hebben deze zulk een omvang aar genomen, dat de rubbermarkt te Lonóa rekening moet houden met New-York al een belangrijke factor bij de vaststelling van de rnbber-noteering. De Vereenigi' Staten lijden aan een reactie in de i dustrie en dit is ook van invloed op rubbermarkt. Het verbruik in Januari wit geraamd op slechts 28.000 ton, wat ra beneden de verwachting is. Aan den andera kant toonen de officieele cijfers voor ia uitvoer uit Nederlandsch-Indië gedurende 1927 een stijging aan van 9.188 ton tó een totaal van 132.019 ton. De uitvoer van inlandsche rubber wordt geraamd 93.000 ton droog of een vermeerdering van 12.697 ton. De totale productie toont op deze wijze een uitbreiding van 10.8 pet Do opnieuw zwakkere tendenz van ie New-Yorksche suikermarkt was oorzaak,.dit ook voor Suikaraandeelen geen animo be stond. Wel was er weinig aanbod, maar toch had dit hier en daar de overhand zoodat de meeste koersen weer op ieta lager niveau kwamen. Aandeelen van Indisch» credietinstellingen eveneens lusteloos ge stemd. Voor Thee-aandeelen bleek de tendenz algemeen ieta beter, doch er ging in i aandeelen zoo goed als Diets om. Van Handelsvennootschappen waren Deb- Atjeh vast. Voorts waren enkele Indisch» Tramman vast van toon, voornamelijk B* tavia Electrische Tram en Nederl Indisch» Tram. Scheepvaartaandeelen waren deze wees zonder belangstelling. Alleen Scheepvaart Unies waren min of meer gevraagd. Amerikaansche shares in overeenstemming met flauwe stemming van Walistreet, trp algemeen iets lager. Nochtans vond er eenig» handel plaats in U. S. Leathers, bij K'<t vaste stemming. Ook Cities Service un.Citi® Service Gas Pipe line waren tjjdeli)» goed gevraagd. Geld op prol. 4 pet. Part. disc. 41/8—4.1/4. 6 pCt. Nederland 1922 D pUt Nederland 1918 4'/» pCt Nederland 1916 4'/» pCt Oost Indié 192ÖA/B Amstf-rdamsrhe Bank Kolonis!» Bank Cert Ned Handel-Mij. Holl Kunstznde Ned Kunstzijde Maekubee Jurgpns trew aand. Philips Gloeilampen Rediang [/"bong Singkep Tin Kon Petroleum Amsterdam Rubber Hessa Ruhher Holland- Amerika-Lijn V"dr>rl a-hvepvi»r\ Unie Sloomv Mij „Nederland Oulluur Mii Vorstenlanden Handelsvpr Amstprdam Arendvhurg Tabak Mij. DpIï Mii Spppnihah Tabak* Mij. Cert. Union Pacific 27 Jan. 106 102!* 100% 98% 1861s 269J» 1739* 1639é 4144 1244 278 578 148!* 438 3371* 3124 44*Vi 854 1961* 199 184* 8024 4694 5099* 3 Febr. 106 1034 1014 WXi 1864 26«4 173»* 16 i 416 1244 278 567 145 426 3484 310 438 87« 2044» 197 178»* 793 690 467 5lW 1889» 8-S

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10