OPLOSSINGEN. GOEDE OPLOSSINGEN. RAADSELS. n. ANEKDOTES. Johan Leder ik heb nog zoo n massa raadsels enz. liggen, stuur er mij maar niet iedere week een, want ik zou onmo gelijk elke week iet« van je kunnen plaat sen, er zijn zooveel kindoren die graag wat inzenden. Henk Doll nu bij al die raadsels die je mij deze keer stuurde, zullen stellig wel oenige zijn, die ik voor en na eens kan ge bruiken, maar geduld, want ik heb nog grooten voorraad liegen Riekie Minnema verlang je altijd zoo naar den Zondag ^mdat je dan heerlijk vrij bont. Dat is te begrijpen, dat doen niet alleen kinderen maar vele groote men- fichen ook. Christina Döll ik krijg de brieven Dins dags, ik schrijf dan Dinsdags en Woens dags en dat lezen ju'lie dan Vrijdags in dto Kindercourant. Stientje Herreur noem mij maar Tante, je mag met de grooteren meedoen. Hendrientje Schrender dat is goed hoor, als je zin hebt om wat te schrijven bij de raadsels, dan vertel je mij maar wat over je familie en thuis. Toosje Taverne berg de Kinderkrant dan maar dadelijk goed op, zoodra die komt, dan kaD die niet wetrraken. Catharina van Egmond ik zal je raad sels bij mijn voorraad leggen en er voor en na wat vnn plaatsen. Dat begrijp ik zoo'n eenigst broertje dat de zusjes daar dol op zijn er hem wel eens verwenmen Jaantje Bet ram heerlijk hè een horloge- armband De armen en beenen van die pop die nu al 90 jaar is, konden niet breken, die waren van een fijn zacht soort leder, zulke leuke fijne handjes en vingertjes. En de kop was ook niet van porcelein. Dat eeue wat je schreef, vind ik heusch niet kinderachtig. Kees Boer dat is gelukkig, dat jullie nu alleen nog maar 'p nachts je bed noo- dig hebt, dat is een teeken, dat je heele- niaal beter beijt. Die strop heb je dus niet, je zult dus de gymnastiekuitwiering kun nen bijwonen. Coba eü Maartje Haasnoot neen ik heb nooit orgelles gehad. Toen ik een kind was. be6toDdeD er wel kindercouranten, maar nog niet van 't ,,Leidsch Dagblad". Ik ben ook blij dat het 's middags al zoo veel langer licht blijft., en wie weet wat voor mooie dagen of Februari ons zal geven. Dat kleine zusje van jullie vindt zeker leuk om te snuffelen en te zoeken in die zakjes. Nelly van der Voet, h*t verheugt mij ook van ganscher harte, dat je zoo goed vooruit gaat en bij goed weer dagelijks een eindje mag wandelen. Dat treft dan goed dat jullie buiten wonen en Diet in de stad of in eeD dorpstraat Je gaat nu ook den beteTen tiid tegemoet, de dagen lengen en de zon krijgt meer kracht Wat zal dat eeD drukke vTooliike dae zijn geweest thuis mpt zooveel familie over. Guus Glasbergen, ja hooi ie brief kwam nog mooi op tijd. hij kwam Woensdagmor gen en ik schriif Woensdags ook altüd nog heel veel uurtjes voor mijn raadseljeugd. Ik ben blii dat Jannie en jij vooruitgaan. Allen barteliik gegroet door Mej. A KOOPMANS v BOEKEREN. Ik heb nog even de namen geteld der vorige week (niet van deze week) en de gene die zei 157 was er heel wat dichter bij daD die van 114, er waren er veel meer dan 114. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Dat met 3 letters. 2. Pauw nauw. 3. Velp. vel. p. 4. Ze kunnen geen van beiden in een boom klimmen. 5. Koffer. Kaffer 6. Duin kerken: Duinkerken. 7. Nora, Pa. Ma. Panorama. 8. Plank, klank, slank. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Wiesje Vis, HeLltje Vis, KaUilin Komlos, Neelie de Beet, Marietje de Best, Ernmy Christiaanse, Maria Cath. van Rheenoa, Hugo van Kheenen, Ail-je van Rueenen, Lirrk van der lang, Mientje van Riessen, Nettie van Riessen, Jan Wassenaar, Eempien Was senaar, Tennis van den Akker, AJberdina van den Akker, Abraham van den Akker, Alie van Tol, Sophietje Bink, Marie Arbouw, Abram Arbouw, Annie Arbouw, Jan Krom hout, Stientje Herreur, Francienlje Nieuwen- huizen, Frans Schimmel, Martha Schimmel, Cisca van Dam, Willy van Woudenberg, Jo Minnema, Riekie Minnema. Henk Döll, Christina Döll, Jan van Bendegom, Enny Arnola, H. J. Key (voornaam voluit schrij ven), Willy te Neys, Gerard de la Rie, Jacobus Brouwer, Frans Simons, Johanna de Wit, Kees de Wit, Adriaan de Wit, Annie Duffels, Marie Duffels, Koos Ruyg- rok, Anoie Linschooten, Nel Huys, Mien Huys, Cor Huys, Cobus Fiippo, Cootje Pol dervaart, Lies Hagoort, Nel Hagoort, Jopie van der Bel, Louis van Wingen, Greta do Vries, Koos Hofstra, Hannie Mieloo, Piet Niebt>6r, Aart van de Nadort, Hendrientje Scbreuder, Celia Muyzert, Kees Muyzert, Louise Planje, Beppie Planje, Bertus van Ammers, Koos Fakkel, Nellie Owel, Rika Owel, Anje de Gelder, Lucas de Romjjn, Gtrharda Eggink, Christiaan Eggink, Nico van Wjjk Azn., Letty Schade, Jo Vens, Il6nk Franke, Marie Lepelaar, Bertha Mul der, Lukas Mulder, Jacoba Mulder, Aunie Jongeleen, Pietje Jongeleen, Gustaaf Adolf Meyers, Gretha Tegelaar, Willem Overduyn, Jan Overduyn, Michela de Vleeshouwer. Lena da Vleeschouwer, Anna van Woudenberg, Jantje van Woudenberg, Gerarda van Wou denberg, Simon Willem3, Annigje Sjoek, Ali den Hertog, Reinier den Hertog, Henny Hulsbergen Henning, Jannie Schenkeveld, Leen Schenkeveld, Agatha Braat, Jo Nag- tegaal, Jan Been, Elsa Been, Hans Stiasnv, Jaantje Betram, Otto Crabbendam, Hanna van Wilsum, Herman Zaalberg, Daan Baars, Mina Nieuwenhnis, Nelly van der Voet, Nelie Oostveen, Lena Oostveen, Bob Sloos, Jo hannes Harland, Stientje Harland, Frederik Mulder, Johan Mulder, Hendrik Mulder, Marietje Rijnsburger, Annie Bonte, Geer- truida Kerkvliet, Joihan Leder, Cathanas van Egmond, Jacobus Favier, Toosje Ta verne, Gerard Kuiper, Letta de Noov, Willy Horst, Bep Planjer, Anneke Verhaar, In6ke Verhaar, Margaretha Sïerag. Cor Sierag, Gonnie Rauman. Tineke van Staveren. Alida van Staveren, Henk Boom, Hendrik de Nie, Marianne de Nie, Jan Bonsel, Annie de Blan ken, Jan de Blanken, Cobn Haasnoot, Maartje Haasnoot, Kees Boer, Wilhelmina Hol. Tonie Oostergo, Bertus Oostergo. Neel'je (ronder achternaam; is het soms Neeltje Taeperse? die was er de vorige week bij), Aagje van den Ham, Gans Glasbergen. VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN. DE GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. L Ingezonden door N. N. Met b ben ik kwaad, met d een berg plaats, met r een bloem, met k een jongens naam en met h een hevige wind. Ingezonden door Aagje van den Ham. In welke kranten staat geen nieuws? ra. Ingezonden door Agatha Braat Verborgen plaatsnamen. Moe, mag ik een snee koek? Loop eens gauw naar den bakker. Henk je moet gauw 5 pond appels gaan halen. Eiken dag loopen de venters met negotie langs d» buizen (3). IV. Ingezonden door Herman Zaalberg. Wat gaat bij Anna voor, wat bij Len» altijd achter gaat? V. Ingezonden door Johan Leder. Mijn geheel van 14 letters is een straat in Leiden. 1. 2. 3 is een jongensnaam. 4. 5. 6, 7. 8. 9 zijn slimme dieren. 10, 11. 12. 13, 14 is geen breede straat VI. Ingezonden door drietal van Woudenberg. Waar af gaat, dat wordt kleiner. Dat is bij mij niet maar. ik wordt dan juist veel grooter. Wat ben ik? VII. Ingezonden door Ploni v. d. Meer. Een eiland in het noorden van ons land van 15 letters. 14. 13, 15 een lichaamsdeel. 7. 8. 10. 9. 11,12 een mannelijk geestelijke 12. 5 6, 1 een roode ronde vrucht Als men de 3. 4. 12 heeft, is niet zoo prettig Opgesloten in een 3, 13, 12 zou ik niet graag zitten. VIII. Ingezonden door Beppie Bots. Met welke gom kan je niet plakken? Ingezonden door Joke de Tombe. „Ga gauw naar boven Marietje en wasch je flink. Grootmoeder die komt en die neemt je misschien wel mee uit rijden." „Kunnen we niet beter eerst eens af wachten, Moeder. Ik vind het zoo jammer om mij voor niemendal te wasschen." Ingezonden door Mini Metselaar. Leeraar (die een dictée geeft): „En zoo trokken de Germanen met al hun bezit tingen, met hun vee, met hun vrouw en kinderen Willem heb jij „kinderen?" Willem: „Nee, nee, ik nog niet mijnheer* Ingezonden door Willy de Neijs. Baker: „Nu Jopie, wil je graag het kleine broertje eens zien dat de ooievaar van nacht heeft gebracht? Jopie: „Neen. ik wil veel liever de ooie vaar eens zien." Ingezonden door Gerharda en Christiaan Eggink. „Kan ik den minister van waterstaat spreken?" „Onmogelijk juffrouw, de minister heeft het buitengewoon druk en bovendien moet ik eerst audiëntie aanvragen. Is het een dringende aangelegenheid?" „Ja zeker, de kraan op de badkamer lekt zoo de vloer staat vol water en nu had ik wel graag, dat hij er zoo spoedig mogelijk eens naar liet kijken." Ingezonden door Coba en Maartje Haasnoot. Moeder- „Piet. wat is er met den kerst' koek gebeurd, die ik gebakken had?" Piet: „Net toen u de voordeur uit was, zag ik een man het tuintje inkomen. die precies op een inbreker geleek en toen had ik getukkig de tegenwoordigheid van geesl om den koek op te eten, vóór dat die werd gestolen I"

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 20