CORRESPONDENTIE. LEGI IE. Flink pakket brieven weer, en telkens reer nieuwelingen er bij. Nu in den winter s er ook altijd de meeste liefhebberij als de jeugd nog niet veel buiten kan spelen eu zeker 's avonds nog Diet, dan is bin- jen blijven nog de boodschap. Alie van Tol als je den brief toch over de post moet sturen, doe het dan naar Den Haag, Frederik Hendriklaan 157 en zorg dat ik hem Dinsdags heb. Neelfcje heb ik goed geraden ben je Keeltje Jasperse je vertelt dat je moe- ier zdek is geweest en dat je moeder en :us Marie in Februari jarig zijn. Mina Nieuwenhuis had je het te druk 1 lóóveel visite neen dan kan je je gedach ten niet bij raadsels en briei schrijven hou. den. Prettig feest gevierd Daan Baars heb je een aardig dagje gc- jad in Haarlem bij je broer ben je alleen gegaan of ging er dog iemand mee Herman Zaalberg nu dat is niet erg ©f lij zich vergist-e, of hij nu Woensdag of Vrijdag ging, ik kon hem toch hetzelfde ringen, vindt je ook niet Hanna v. Willsum je moet den brief be zorgen aan btet bureau op deD Witte-Singcl. Jo Nagtegaal en Agatiha Braat best te begrijpen dat jullie eens meer lust had in ten wandeling dan in brieven schrijven. Elsa Been vindt je h-et zoo prettig om thuis to mogen komen om je moeder met Blies te helpen en op klein broertje te pas zen. Is dat zoo'n lief kereltje Henny H. H. veTveleD behoef je je nooit, groot gelijk, je kan je in huis ook wel ver- nnken. Letty Schade was die brief van joumi enk er dan voortaan maar goed aan. om f. onderteekenen. Wiesje en Heiltje Vis ja nu waren je op- ossingen er al heel vroeg, ik kreeg de brief, mart al Zaterdagavond. Heel naar voot jo grootmoeder dat zij zooveel pijn moet lij- ien. Zeg aan kleine Mies dat ik haar heel map vind, om mij ook te schrijven. Ka tal in Romlos, zoo ligt Piet net boven Deen dan kunnen jullie elkaar niet rien, maar dan brengt mej. d. J. zeker jul lie boodschappen over. Zoo is L V. weer thuis, aardig dat ze je nog eens schreef. De laatste dagen is het een scherpe koude sind, niets lekker zal het nu buiten zijn, maar wie weet hoeveel zoDnige mooie dagen Februari zal brengen, dat hoop ik voor Iedereen en zeker voor jullie die buiten 1 moeten liggen. Ik denk dat je nu roet dien °a' konden wind je muts niet af mag zetten, is het wel Neelie en Marietjc de Best dat was aar dig dat jullie samen naar Leiden bent ge gaan, om den prijs te halen. Ja het zijn keel mooie boeken, vindt ie ndet Alberdina van den Akker dat raadsel over die kinderen en het doopen heeft er Ml eens ingestaan, dus dat kan ik niet weer gebruiken. Emmy Christöaanse neen voor prijsraad- Is kan ik nooit raadsels gebruiken, die de jeugd mij zendt, want dan zouden r,r kinderen bij zijn die het antwoord al we ten. Je toekent heel grappig die poppetjes boven je brief, doe je het naar een voor beeld. Mi entje cn Nettie van Riessen zit de )e«. 's morgens voor jullie slaapkamerdeur te miauwen Nu dat was bij mij vroeger thuis ook altijd zoo. Jan en Eempien Wassenaar, wat heeft Jopie veel gekregen, nu kan ze goed met de poppen spelen en theevisite geven. Dat is jammer dat jullie nu geen poesje meer hebt, ik hoop, dat er gauw weer een nieuw po vooi jullie komt. Simon WiJlems dan kan je al dadelijk beter opschieten als je de noten al goed kent, studeer maar plezierig. Drie zusjes van Woudenberg, ik heb nog veel raadsels, dus al stuur je nieuwe, dan kan ik ze nog niet dadelijk plaats-en. Louis van Wing en je behoeft ze immers tiet allemaal op te lossen, 3 of 4 goede op lossingen is al voldoende Annie Linschooten misschien is er wel jj; eens iemand thuis die je wat op weg kan ielpen. Jan van Beudegom ik heet geen Tante Dize, dacht je dat 1 Dit aardige plaatje kun je maken van leg- houtjes en knoopen van verschillende grootte. In plaats van leghoutjes, kun je ook lucifers nemen, waarvan de koppen ver wijderd zijn. Voor de kleinere streepjes gebruik je dan stukjes van lucifers. Frans Simons zet mijn naam maar, die je onder de correspondentie vindt, op het adres, en bezorg den brief dan aan het bureau „Leidsch Dagblad", Noordeinds- plein, zorg dat die er Maandagsmorgens is. Cobus Flippo dat ecne versje over het vlas heeft er al ingestaan. Gootje Poldervaart waren het verleden week 114 namen, nu denk eens aan wat een massa brieven eer ik die allemaal heb na gekeken en beantwoord. Het zullen er van daag ook stellig wel over de honderd zijn. Greta de Vries nu erge keelontsteking is hoogst onaangenaam. Had je niet vecj nieuws, dat kan jij niet helpen, maar dan kan ik ook niet veel antwoorden. Gretha Tegelaar misschien is er wel eens iemand die je wat op weg kan helpen, nu je zoo pas begint mee te doen. Frans en Martha Schimmel ja niet waar, er doen een massa kinderen mee. Louise en Beppie Plan je ik zal het raad. ecl bewaren, ik heb er nog veel. Schooltje spelen, och daar houdt bijna ieder kind van, ik deed het ook dikwijls. Jan Kromhout ga je gang hoor, het is alles goed wat je mij vraagt. Jacobus Brouwer ja allemaal bekende namen, velen er van zijn trouw net zooals jij al jaren lang, ik ken jou al zoo lang. Willy de Neys mooi hè die paarse tulpen, die zie ik ook zoo graag. Enny Arnold je raadsels gaan bij mijn voorraad. die ik voor en na eens zal plaatsen. Gustaaf Adolf Meyers je moet het mij maar schrijven als je some een prijsje wint van dat raadsel dat je hebt ingezonden. Michela en Lena de Vleeshouwer, ik vond het vele dagen nog een scherpe koude wind, de sneeuwklokjes zullen toen geen zin gehad bobben om open te gaan. Nellie en Rika Owel zoo is er bij jullie in Februari verhooging? ik hoop dat je benden zult overgaan. Drietal Ar bouw dat raadsel van lampet kan heeft er al eens ingestaan, dus dat kan ik niet weer plaatsen. Marie en Annie Duffels van de koffie molen stond er al eens- in, maar het andere zal ik bewaien. Willy vüd Woudenberg, heb jij verleden weck 157 namen geteld, nu dat is veel meer dan een die mij schrijft 114 namen. Ik heb zc heusch zelf nog niet geteld, ik weet alleen dat er massa's brieven zijn den laatsten tijd. Noem mij ook maar Tante. Gerard de la R e je hoeft ze beusch Diet allemaal op te lossen je had er nu best genoeg. Annie en Pietje JoDgeleen wel wel, heb ben jullie mij gevraagd of ik een kiek wou hebben en heb ik daar niet op geant woord Als je eens zag die massa's brieven, dan zou je niet boos of verwonderd zijn als ik bij ongeluk eens een vraag niet vind. Natuurlijk graag hoor eü dan gaat de kiek ook in mijn album, met de poes er bij. Bertha Mulder, kom je met Maart thuis, 't huishouden leeren en 's middags naar naailes? Van wie zijn al die konijntjes 1 wie zorgt er voor Lucas de Bruijn wat is dat voor een mo len T waar is die van gemaakt Marie Lepelaar veel plezier gehad op het verjaarspartijtje van je vneDdin Jo Vens woont al je familie in Zaan dam heb je daar zelf ook gewoond Heeft je zusje het prettig gehad Woensdag 1 Cclia Muyzert nog wel gefeliciteerd met je verjaardag. Was je blij met de verras sing van Cornelis en heb je veel plezier gehad met alle vriendinnen Wilhelmina Hol o, ja ik heb ook wel handwerken die heel veel jaren geleden zijn gemaakt, er bestaan soorten die o zoo lang gebruikt kunnen worden. Henk Boom, gelukkig voor je dat je al tijd zóóveel hebt te doen dat de tijd om vliegt, dan weet je natuurlijk ook niet, wat het is: je vervelen. Gonnie Rauman best hoor, ga je gang. Het raadsel van kanteel heeft er al inge staan. Ja altijd de antwoorden er meteen bijzetten. Willy Horst ik heb altijd schik in die plaatjes op je postpapier, het zijn heel© voorstellingen. Ik knip ze er altijd af en weet je wie die krijgt? een dochtertje van dien vriend van je vader uit zijn school jaren, grappig niet waar? Anneke en Ineke Verhaar, boe lang of ik al Raadseltante ben. sinds December 1920, dus al een heele tijd Verbaast het je zóó dat ik al die massa's brieven zoo gauw kan lezen en beantwoorden. Ja maar dan ben ik ook druk bezig en er daarom ook erg op gesteld dat ik het pakket bij tijds krijg. Dat raadsel van die m heeft er al ingestaan. Letta de Nooy je anecdote zal ik later eens plaatsen, maar die raadsels heb ik allemaal al eens gehad Bertus en Jopie Oostergo of ik ook zoo veel van vogels houd. Ja zeker. Verbazend aardig bedacht van je kleine broertje of de vogeltjes binnen mogen komen, als het erg regent. Rijg maar eens olienootjes aan een draad, je zal eens zien hoe vel en daarvan komen smullen. Nelie en Lena Oostveen vindt je het jammer N. dat je een schoolvriendin moet missiën. Waren ze allemaal gaan wandelen «n jij alleen thuis gebleven. Bob Sloos je raadsel z*j ik bewaren maar ik heb er nog veel, dus heb maar geduld. Mien Huys wel gefeliciteerd. Gezellig, dat je verjaardag dit jaar op Zondag valt. Houdt Cor zooveel van voetballen of kijk je er alleeD maar naar. Annie tie Blanken prettig om mot je grootvader samen den prijs te gaan halen- Neen ik ken dat boek niet. Stientje en Johan Harland doeu jullie do brieven samen in een couvert dat is veel gemakkelijker Wat hebben jullie veel die ren, 2 honden en 4 poesen en zijn bet uilen goede kameraden onder elkaar Anje de Gelder je hebt mij deze keer een heel LaDgen bnef geschreven, hoor. Niesje en jij hebt allebei gelijk. Mijn por tret heeft eens in de courant gestaan toen ik 5 jaar raadseltante was en eens bij mijn verjaardag. Och ja er zijn wel kinderen die na een tijd den moed verliezen als ze geen prijs krijgen, het spijt mij dan, maar ik kan er niets aan doen. Jij bent al jaren lang een trouw nichtje.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 19