„DE STAD PARIJS voor goed gesloten Balans-Opruiming. MORGEN, ZATERDAG GAHEN's MAGAZIJN AGENDA. MORGEN LAATSTE DAG Restanten voor halve prijzen B. DE KONING KERK- EN SCH00LNIEUWS. BUITENLAND. zoo vroeg mogelijk! Vrtidag. Stadhuis: Jaarvergadering Centraio Onder raad. 8 uur nam. Stadszaal: Pluimveetentoonstelling: 10-6 en 710 uur. K a t w ij k-a a n-Z e e (Gemeentezaal): Ds. Zandt, van Delft. Halfacht nam. Zaterdao. Stadszaal Pluimveetentoonstelling: 10-5 en 711 uur. K a 1 w ij k-a a n-Z e e, Gemeentezaal: Uitvoering Noordw Tooneelver. Het Tooneel la ons streven. 7'/> uur. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Haandag '23 Jan. tot en met Zondag 29 Jan waargenomen door de apolheek van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12. Telefoon 694 RECLAME. Haarl.str. hoek Donkerst. 2-4-0 OpgencWT 1875. 1663 Neen, duizendmaal neen. En gij zoudl dan niel gevoelen voor uw volksgenooten, mannen en vrouwen, arbeiders, dokiers, winkeliers, ingenieurs, boeren, handelaars, kunstenaars, zooals gij, die hunkeren naar een eigen onafhankelijk bestaan, en be dreigd worden om onder den voet gelreden te worden door vreemden. Wij weten te wel. dat uw hart en hoofd spreken zullen en gij U een deel zult gaau voelen van dat eensgezinde Nederlandsche Volk van bijna. 12 Milhoen zielen, onder wie arbeid, nijverheid, wetenschap en kunst Woeien door aller wil voor allen, en ook. dat gij U geheel en al afzijdig zuil houden van de feestelijkheden die in 1930 in Belgiö zullen worden gehouden ter viering van hel feit der verscheuring van de Vereenigde Nederlanden en der honderdjarige onder drukking van Uw Vlaam9che stambroeders. De Nederlander die deze feesten zal mee vieren. pleegt verraad aan zijn eigen Volk en Stam. Zou dit soms oen rancune-maatregel zijn legen de indertijd in Limburg door de Eel- gen verspreide proclamaties? Hoe het ook zij. dergelijk gestook dient in leder geval Ie worden veroordeeld, daar het allerminst bevorderlijk is voor een goede verstandhouding lusschen beide naties. EEN PROTEST TEGEN B. EN W. Naar ons gemeld wordt, mogen de auto bussen (2 ondernemingen, tezamen 4 x per uur passeerend) thans niet meer sloppen op het slatiunsplein. maar moeten zij sinds 1 Jan. j.l. hunne reizigers ontvangen en af laden op vaste stopplaatsen, welke eenige honderden Meters van het daarvoor gun stigste punt afliggen (n.l.): Ingang Nieuwe Ziekenhuis of Oegslgeesterlaan. Vooral voor wachtenden is zulks onge rief, omdat nabij de nieuwe stopplaatsen bovendien onvoldoende wachtgelegenheid is, omdat men uit de trein komend, liefst nabij het station in de bus slapt, terwijl vreemden de bus in bet geheel zells niel meer bemerken. Daarom is volgend protesl tot B. en W, gericht: Ondcrgeteekende, Martin C. van der Wal, directeur der N.V Nederlandsche Brock- way Bus Mij te Amsterdam, welke op haar beurt de directie voert over de N V Haar- lemsche Brockway Bus Maatschappij ge vestigd te Heemstede, heeft de eer U te berichten, dal tij conform de door U per 1 Jan. 1.1. ingestelde politieverordening, hare auto bussen niet meer doel stoppen voor het in- en uitstappen van passagiers aan het sta tionsplein in Uwe. gemeente; dal zij meende, alvorens te prolesteeren tqgen dit groole ongerief voor hel reizend publiek en het voor haar daaruit onver mijdelijk volgend een financieele nadeel, eerst af te moeten wachten, hoe in de prac- lijk de gevolgen dier verordening zouden zijn: dat zij thans na een halve maand over voldoende gegevens beschikt om te kun nen bowijzen, dal niettegenstaande dient te worden aangenomen, dat nu de gere gelde klanten aan deze maatregel gewend zijn Toch blijkt dat het veroorzaakte on gerief vooral in de richting Haarlem ern- slig is en grool; dat zoolang iedereen met allerlei meg stojrpen en slationneeren aan het trottoir der café's etc. aldaar, er geen reden is om bezwaren Ie hebben, dal tweemaal per uur een publiek vervoermiddel aldaar slopt* helwelk toch in de eerste plaats in aanmerking" komt om zoolang mogelijk te worden ontzien; dat dan ook deze maatregel hoogstens als oorzaak kon hebben dal derden misbruik maakten van den toestand dooi met een autobus soms 610 minuten bijna mid den op den weg aldaar te blijven slaan dat zij van mcening is dat dergelijke gevallen ook op andere wijze waren te voorzien, zonder dat zij daardoor wordt getroffen; reden, waarom zij zich thans tol Uw geaehl College wendt mei het verzoek ten spoedigste wederom in de gelegenheid te worden gesteld aan hel Stationsplein zei ve te sloppen voor het opnemen en uit laten van passagiers. WETENSCHAPPELIJKE VOORDRACHTEN OVER HET KATHOLICISME. Gisteravond heeft prof. Verhaar (War mond) zijn onderbroken academie-voor drachten voortgezet in het Klein Audito rium (Rapenburg). Deze serie handelt over enkele Levenspraktijken. Dezen avond werd gesproken over de katholieke leer en praktijk der Goede Werken Na een korte inleiding liet spr. in een eerste deel zien. wal in deze voordracht bedoeld wordt met goede werken Boven dien werd de objectieve en subjectieve norm aangegeven, waardoor wij kunnen bepalen of een handeling goed genoemd kan worden fn een tweede deel werd de algemeene ethische waarde zoowel van de natuurlijke als van de supernatueele goede werken nader omschreven. Het derde deel behandelde de noodza- kelijkheid en de meritorische waarde der supernatureele goede werken. Die noodza kelijkheid werd aangetoond èn uit <l» Schrift èn uit de rede. Dat onze goede werken ook meritorische waarde hebben voor het bereiken van ons einddoel (>le eeuwige zaligheid) werd zeer uitvoerig aangetoond door een reeks Schriftuurt >k sten (vooral uit den Jacobusbrief) en door de universeele opvattint, der oud-chrijte- lijke Kerk. Tevens werden de objecties weersproken, als zou deze leer lekor( (toen aan de verdiensten van Christus en ais zou deze leer tol egoïsme voeren. In het vierde deel werden enkele korte beschouwingen gegeven over de psychische, cultureele en sociale waarde der goede werken, waardoor nog duidelijker deze ka tholieke leer en praktijk gerechtvaardigd wordt. De volgende voordracht over „Het Vas ten" wordt gehouden op Donderdag 8 Febr. eveneens in het Kl.=Auditorium der Uni versiteit WELDADIGHEIDSVOORSTELLINO VOOR DE LEIDSCHE BUITENSCHOOL. Gisteravond heeft in den Schouwburg weer een liefdadigheidsvoorstelling plaats gehad, evenals vorig jaar, ten bate van hel Herstellingsoord De Leidsrhe Buitenschool En evenals vorig jaar trad ook nu op de Schiedamsche tooneelvereeniging Utile Dulei". Gekozen voor dezon avond was het welbekende en ook reeds hier door dilettan ten opgevoerde tooneelspel van J. v. Riems dijk „Zijn revanche", een stuk. waarmee het dileltantentooneel reeds heel wat lau weren heeft geplukt. Het heeft een zacht voorlkabbelenden inhoud, die het aardig doet. Over 't geheel heeft de Schiedamsche vcreeniging. dit tooneelwerk met entrain en gaaf over 't voeilichl gebracht. Vooral de blinde van Es. zijn dochter de jonge Room, van Willigen en Paters verdienen lof voor hun prestaties. In de pauze hebben een aantal lieftallige jonge dames „snoep" verkocht en niemand is aan haar „jacht" ontkomen. Jammer voor het goede doel. dat de schouwburg maar vrij goed bezet was. Zoo wel doel als opvoering hadden heter ver diend Het applaus was warm en toen dr. Horst de vrouwelijke executanten, ook die van het Utile Dulci-striikje. dat eveneens lof verdient, met bloemen huldigde, werd dit alleszins door handgeklap onderstreept. DE POSTTARIEVEN. In aansluiting aan het reeds daarover vermelde, nog het volgende: Met ingang van 1 Februari worden de navolgende wijzigingen in de porttarieven aangebracht: Hel tarief der hrieven van een gewicht van' meer dan 2(1 gram is gewijzigd en be draagt voor eiken brief: boven 99 gram tot en met 260 gram 15 ct. 250 500 20 500 750 25 750 1000 30 1000 1500 35 1500 2000 40 Ingevoerd is een tweeledig tarief voor ge drukte stukken, n.l.: a. een port voor drukwerken, waarvan spoedhehandeling wordt verzocht, door mid del van een in het oog loopende. hoven het adres getelde aanwijzing „Spoed" of een soorfgelijke tezelfder plaalse aangehrachle aanduiding: dil port is gelijk aan hel be staande drukwerkport; b. een port voor de overige gedrukte stuk ken, hetwelk bedraagt: voor een gewicht tot en met 500 gram 1V> cent per 50 gram of restend gedeelte van 50 gram; boven 500 gram tol en met 750 gram 17' ct. 760 1000 20 1000 1500 25 1600 2000 30 In verband hiermede kan de behande ling van drukwerken, welke niet zijn voor zien van de vorengenoemde aanwijzing „Spoed' of een daarmede overeenkomende aanduiding, tot een gunstiger gedeelte van den dag of uiterlijk tot den volgenden mor- gon worden verschoven, indien daartoe met hut oog op hoeveelheid te verwerken cor respondentie' aanleiding bestaat. Évenwei zal zulks, als algemeene regel althans voorloopig alleen gelden voor de z.g. massa-reclamedrukwerken. Het port der nieuwsbladen en bijvoegsels, waarvan de frankeering geschiedt bij abon nement, is verlaagd en vastgesteld op: voor een nieuwsblad van een gewicht van niet meer dan 65 gram 3/4 cent; boven 55 gram l/m. 150 gram Vit cent; voor elke 60 gram of gedeelte van 50 gram boven 150 gram 3/4 cent. Het port der monsters is nader vastgesteld op 2 cent per 60 gram, met behoud van hel thans geldende minimum van 6 cent per zending. Het recht wegens expresse-bestelling in hel binnenlandsch verkeer van briefpost- zondigen is verlangd tol 10 cent. dal wegens expresse bestelling van postpakketten in het binnenlandsch verkeer lol t5 cent. Hel port der akten en gedrukte stukken in het verkeer mei Suriname en Curacao, per zeepost is verlangd lol 17» cent per 50 grom of gedeelft van 50 gram met een mi nimum van Vit cenl voor aklen Hel porl der monsters is verlaagd lot 2 cent per 50 gram of gedeelte van 60 gram, met een mi nimum van 5 cenl per zending Hel porl der hij abonnement gefrankeerde nieuwsbladen, welke per zeepost naar Suriname en Cu racao worden verzondgn is verlaagd en ge lijk aan het tarief, geldende voor hij abon nement gefrankeerde nieuwsbladen in het binnenlandsch verkeer fn het verkeer met Ned Indiè. per zeepost, is het tarief der akten gedrukte stukken en monsters van 16 Februari a s. af. gelijk aan dat. geldende in hel zeeposlverkeer met Suriname en Curacao. Hel port voor nieuwsbladen en tijdschrif ten, ingenaaid of ingebonden hoeken en letterkundige en wefenschappelijke uitga ven. voor sommige landen, is verlaagd tol Vit cent per 50 gram of gedeelte van 50 gram. AANGEHOUDEN, Door de Politie zijn aangehouden P. M. chauffeur, en de gebrs A. en G. v. d. H. resp 9chipper en los werkman en allen wonende alhier, verdacht van diefslal van kaas en rundvet van de Haven Naar men zich zal herinneren werden de gesloten goederen If Oegstgeesl teruggevonden. De gebrs v. d. H. zijn recidivisten. Dinsdag 31 Januari hoopt onze oud- stadgenoot de heer I. J. Couvée den dag te herdenken waarop hij voor 40 jaar als kantoorbediende (thans magazijochef) in dienst (rad hij de firma Hoogenstraatcn, conservenfabriek te Alkmaar, vroeger te Leiden. Het 2e concert van Sempre Crescendo is bepaald op 6 Maart a.s. Op de laatst gehouden bestuursverga dering van het kinderkoor „De Kleine Stem" werd het dagelijksch bestuur als volgt samengesteld: W Menger, 1ste voor zitter, mevr. Webbers, le penningmeesteres en P C de Haas. le secretaris. De adressen van de twee laatslen zijn respectievelijk: Formosaolraat 22a en Driflstraal 22. Men verzocht ons te willen melden, dat de bazar ten bate van de Chr. Fröbel school niel op 31 Januari en 1 en 2 Februari doch van 20 tot en met 22 Februari a.s. zal worden gehouden. Men verzoekt ons mede te deelen dat iedere 250sle bezookeKster) der pluimveeten toonstelling in de Stadszaal een Indische loopeend ten geschenke zal ontvangen. Het 4de Regiment Infanterie heeft gis teren een tegenbezoek gebracht aan de Ja gers In Den Haag. Daar zijn de onderoffi cieren. korporaals en manschappen 's avonds onthaald op muziek van de oude Jagershand en eenige cabaretnummers. Het was een zeer geslaagde avond. Ten nadeele van roe). K is van haar rijwiel dat in de Boerhavestraat stond een belaslingplaatje ontvreemd. De heer K. K. eigenaar van een motor boot kreeg gisteren bezoek van een 9chipper die zijn boot wilde buren Hij zou den zoon van den eigenaar in dienst nemen als knecht tegen een flink salaris De overeenkomst werd gemaakt en zou zwarl op wit worden gesleld Dit zou de schipper laten doen en voor de kosien verbonden aan verschillende registraties kreeg hij van den eigenaar f 25 ter leen Men heeft den schipper die waar schijnlijk een bij de politie bekend oplichter is, niet meer terug gezien Het aantal werkzoekenden, Ingeschre ven bij de Arbeidsbeurs op 25 Jan. j.l be droeg in totaal 1029, tegen 1163 op 27 Ja nuari 1927. NED. HERT. KERK. Beroepen: Te Heer Hugowaard: O. J, Rcmfja te Heenvliet; Te Gouderak: C. J. Leenmans, emeritus-predikant te Zeist; Te Opperdoes: P. Warners, te Nederhorst den Berg; Te Beasd: K. de Bel, te Steeowjjk. GEREF KERKEN. Tweetal: Te DelfshavenJ. H. Kuiper, te Drachten en C. J, Sikkei, te Oosthem (Fr.) Beroepen: Te Dalfsen: J. W. van Tol, te Scharendgke; Te Apeldoorn (2e beroep): G, J. Goede, te Voorthuizen, Aangenomen: Naar Velsen-Noord: D. J. van Katwg'k, te Oegstgeost CHR. GEREF. KERK. Bedankt: Voor 's-Gravendeel: K. G. van Smeden, te Kampen. VRIJE EVANO. GEMEENTE. Bedankt: Voor Northon-Mission in Bel gië: C. J. Hoekendijk. DUITSCHLAND. Hel debat Ln den Rijkedag De nood in den landbonw De twist ln het Centrum Het Kntiskerprocet. Bij de voortzetting van het Uijksdagdebat over de begrooting van justitie betreurde dr. Bell (centrum) de toenemende vervreemding tusschen volk en justilie. Dr. Kahl (Duitsche Volkspartij) gaf een overzicht van het met succes bekroonde streven om te komen tot een unificatie van het strafrecht tusschen Duitschland en Oostenrijk. De communisten hebben een motie van wantrouwen tegen den minister van justitie ingediend. De landelijke beloogingen van landhonden i over den nood in den landbouw duren voort. Te Breslau werd guPischt. »n een motie stop zetting van den uitvoer van builenlondsehe landbouwproducten, geen handelsverdrag met Polen ten koste van het landbouwbedrijf of zonder regeling van het nederzettings- recht. Te Oldenburg is een memorie aangenomen die een aantal eischen aan de regeering be vat ten aanzien van verbetering van den toestand voor de bevolking in den land bouw, o.a. sluiting der grenzen tegen invoer uil het buitenland en het beschikbaar stel len van credicl op langen termijn, De centrale Rijksdagcommissie heeft reeds een reeks voorstellen der regeeringspartijen aangenomen, waardoor de rijksregeering o.a. wordt uitgenoodigd door tussehenkomst van de banken een crediet van 100 millioen mark te verleenen aan den landbouw en verder te trachten, dat de rijksbank en an dere instituten bepaalde faciliteiten verlee nen voor het terugbetalen van reeds vroe ger verleende credieten. Stegerwald heeft in een interview met de „Wurtt. Ztg." o.m. verklaard: „De persoonlijke geschillen in het cen trum zijn, althans wat mijn persoon betreft, door de verklaringen der laatste dagen bij gelegd, met echter de zakejijke tegenstellin gen, die onveranderd voortbestaan. De strijd in bet centrum is verder nog pas in zijn beginstadium, bet zal een strijd om bet centrum worden. De arbeiders moeten een algelieele reor ganisatie van bet ganscbe partij-apparaat eischen. Als men in mij, die zich verplicht gevoelt de drager van dit verlangen le zijn, daarom een rustverstoorder ziet, verklaar ik open hartig, dat de partij nog heel wat moeilijk heden met mijn vrienden en mij zal hebben. Wij zullen in geen geval den strijd opgeven vooraleer de richting van het centrum in derdaad weer overeenkomt met de richting van zijn aanhangers." 't Is duidelijke taal. Evenals aan 't slot een verklaring, dat Marx feitelijk heen be hoort te gaan, daar één persoon niet met diverse meerderheden kan regeeren. Bij het tn hooger beroep behandelen der Kutisker-affaire zijn alle straffen verlaagd. Voor Iwan Kutisker is het echter te laat, hij stierf immers in gevangenschap. ENGELAND. Tusschen tijdsche verkiezing. De tusschentijdsche verkiezing te Favers- ham had tot resultaat, dat de conservatieve candidaat Maitland mot 12 937 stemmen ge kozen werd Majoor Leigh Aman, de arbei- derscandidant kreeg 11.313, Dunn, de li beraal 6813 en Hailwood. de onafhankelijke conservatief 1C90 stommen. Bij de vorige verkiesingen kregen de conservatieven 14.432, de arbeiders 9180, de liberalen 7132. NOORWEGEN. Een arbcidersregeering gevormd. De regeringscrisis is inderdaad opge lost door de vorming van een arbcidersre- geering. Buil wordt minister van buiten- iandsche zaken, en de leider der partij Madsen zal binoenlandsche taken nemen. Ook de andere portefeuilles zijn reeds ver deeld. De Noorsehe arbeiderspartij staat uiterst linkseh en heeft sterke communistische sym pathioën Zij kan echter slechts regeeren met steun van de democraten, daar zij Bleehts ruim een derde van het aantal ze tels inneemt. 't Is de eerste srbeidersregeering in Noorwegen, TSJECHO-SLOW A KI JE. Gevecht ln de Kamer- De verklaring der regeering over de Hon- gaarsche smokkelaftaire is met 16544 goedgekeurd. Bij deze gelegenheid is het lusschen com munisten en socialisten lol heftige toonee- len gekomen, evenals trouwens tusschen de regeeringspartij en de opposilie in het algemeen, leder oogenblik hadden commu- nistisch-socialistische woordenschermutse lingen plaats en weldra steeg de opwinding dermate, dal het tot handlasleiijkheden kwam, die eerst een einde namen toen neutrale afgevaardigden lusschenbeiden kwamen, Is het wonder, dat zoo de democratie steeds méér in opspraak komt? ZUID-SLA VIE. Een coalitie-regeering Macedonië. Volgens berichten in de bladen en Inlich tingen van politieke kringen wordt de vor ming van een nieuwe uitgebreide coalilie- rogeering verwacht, waaraan ook de Ra- diisj-groep zal deelnemen. De regeering zal aldus op een groote meerderheid in hel par lement kunnen rekenen. Tot gouverneur van Uskuh Is een mili tair benoemd ale een nieuwe slap om hot bestuur van Macedonië aan de poliliek le ontlrekken. Er is echler uit Macedonische kringen krachtig verzet RUSLAND. Een handelscommissie naar Japan. Te Moskou verluidt, dat binnenkort een Russische economische missie, onder lei ding van Mikojan. naar Japan zal vertrek ken Ook Loenalsjarski zal, .net een of andere regeeringsopdracht, een bezoek aan Japan brengen. Het bezoek van den Japanner Golo schijnt dus toch niel vergeefs te zijn geweest. VEREENIGDE STATEN. 1759 vliegtnigen gevraagd. Adm. Planket) uit de Marine. I De vice-admiraal Moffette, chef van het luchtvnartbureau, deelde aan de vlootcom- missie van het Huis mee, dat er 759 vlieg tuigen noodig zijn om de 5 moederschepen en de 25 kruisers uit te rusten, welke in het nieuwe program opgenomen zón. be halve 10.000 machines voorzien in het pro gram van vijf jaar. Dus 1759 vliegtuigen I Excusez du peu RECLAME. LAATSTE DA wordt morgenavond om ELF uur Wie nog een Costuum, Regenjas, enz. voor zich of zijn jongens, nu ol straks nood'g heeft, kan daarvoor morgen nog terecht, voor prijzen 40 tot 50beneden de waarde Koopt met 't oog op de drukte, 1632 Admiraal Plunkett wees in een rede de zer dagcu op de toenemende spanning tug. 6cheD Engeland en de Vereenigde Staten, In dat verband sprak hij volgens de cou rantenverslagen ook over oorlogsgevaar. Toen hij het over de directe mogelijkheid van een oorlog kreeg, zou men hem ge ïnterrumpeerd hebben met de vraag, tegen wie de Vereenigde Stater dan zouden gaan vechten. Toen zou hij prompt geantwoord hebben: tegen Engeland Later heeft admiraal Plunkett dit ont kend en het z.g stenografisch verslag be vat de geïncrimineerde woorden dan ook n-iet. Maar desondanks nam men overal aan. dat ze gesproken waren, zoodal Pluni kett zicb een sohrobbeering van Cob lui ge op den hals haalde en scherpe critiek moest hooren van senator Rorah en Lloyd George. De ..stormvogel der marine", gelijk zijn bijnaam luidt, heeft nu tegen 15 Febr. ont slag genomen. BUITENLANDSCH GEMENGD. UIT DE VLIEGWERELD. Lindbergh is op zijD rondvlucht tbans ge arriveerd te Carthagena in Columbia. Costes en Lebrix, beide Fransche vlie- gerSj zijn te Guatemala aangekomen. Te Nangatuck (Connecticut) i* do Oceaan vlieger Acosta veroordeeld tot B dagen ge vangenisstraf, omdat hij gevaarlijk laag ge vlogen heeft. De rechter weigerde zijn ver dediging te aanvaarden, dat hij eenige kunststukjes wilde uitvoeren om zijn vrien den te bewijzen hoe blij hij was weer thuis te zijn. SPOORWEGONGELUK. In het station Dedenhausen nabij Lehrte is gistermorgen om vie» uur een goederen trein ontspoord. Hierbij sloegen de loco motief en een wagon om, waardoor het geheele verkeer op de lijn K-ulen, Hanno ver, Berlijn gedurende meerdere uren werd onderbroken. Alle uit het Wei ton komende treinen, o.a. de sneltrein Amsterdam—Ber lijn en de zoogenaamde Nord Express Pa rijsBerlijn— Warschau, kwamen met groo. te vertraging aan; van Hannover moesten ze over Brunswijk Berlijn bereiken. KETELONTPLOFFING TE ANTWERPEN. Aan boord van de sleepboot Bunkering I" te Antwerpen heeft zich een geweldige ketelontploffiug voorgedaan. De kapitein en een der stokers zijn gedood, een derde lid der bemanning is stervend De bóut kon slechts met groote moeite vlot gehouden worden. EEN TRAGISCHE HUWELIJKSDAG. Een industrieel uit Parijs, die Woensdag* morgen te Caen getrouwd was, begaf zirü dionzelfden dag met zijn jonge vrouw pc-r auto naar Lisieux. Op het moment, dat de auto een onbewaakten overweg zou pas* eeeren, naderde een goederentrein, dien de chauffeur van de auto niet gezien had De locomotief reed de auto aan. Do jonge echtgenoot en de chauffeur werden gedood, het vrouwtje werd naar een hospitaal ge bracht; haar toestand wils zeur ernstig. EIBLIOTHEEKDIEFSTAL. Te Frankfort is de 37 jarige uit Stier marken afkomstige archivaris dr. Kogief in hechtenis genomen nadat gebleken was, dat hij talrijke kostbare hem door de ge meentelijke bibliotheek toevertrouwde wer ken verkocht had. Kogler had z'ph door tusschenkomet van de bilbjiotheok 11,1 andere Duitsche boekerijen werken In ten toezenden en deze eveneens verkocht. Voor af verwijderde hij uit de werken eorbt zorg vuldig alle sporen die hun afkomst haildefl kunnen verraden. Toen hij Zaterdag j weer eenige boeken aan een antiquiteiten* handelaar te Frankfort tp koop aanbood, waarschuwde deze de politie Bij de h"1*' zoeking die daarop bij dr Kogler werd gehouden, werden talrijke kostbare wcik?n gevonden, o a. een bul van Paus GrPt;"r!u8 IX uit het jaar liJ33 met looden zegel. 2-1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 2