.BdBaordenhuió UIT DE RIJNSTREEK. vanaf f 3.25 A.KLAAÖÖZIS'S Vischmarkt 7 L&!Q£ rpgff -Istntécn. UIT DE QMSTftci ALPHEN. Gemeenteraad. De gemeente In 1927 Benoeming van een directeur dei water- en lichtbedri]ren Grondverkoop. Voorzitter burgemeester dr. H J. Lovink. Aanwezig alle leden. De voorziler opent de vergadering met lezing van het ambtsgebed. De notulen van de vorige vergadering vond bij de heeren Herngreen en van Dijk bestrijding waarop de vaststelling nog werd aangehouden. Bij deze eerste vergadering in het nieuwe jaar richt de voorzitter zich tot de raads leden o.m als volgt: Het is de gewoonte, dat de burgemeeser in de torste vergadering van den raad in het nieuwe jaar aan de hand van enkele cijfers eenige beschouwingen geeft over den toe stand der gemeente in de afgeloopen periode. Op enkele punten de aandacht vestigend deed spr mededeeling dat het inwoners aantal in 1927 steeg rnet 229 zielen en be droeg op 1 Jan j.l. 16.702. Aan werkloozen werd een bedrag van f8281 35. terwij) een bedrag van f2500 be steed werd voor werkverschaffing In het bouwbedrijf was regelmatig werk; 166 bouw vergunningen werden door B en W. waar van voor nieuwbouw uitgereikt 75. In het afgeloopen jaar werden 17 hinder wetvergunningen afgegeven, hoofdz ten be hoeve van de uitbreiding van beslaande fa brieken. Door het grondbedrijf werden 8056 M2. bouwgrond verkocht met een opbrengst van 140.652 tegen in 1926 f 19.044 Een hoofdkabel vocfr electricitelt werd ge legd in den Gnephoek tol aan het einde der gemeente, terwijl plannen in voorbereiding zijn tol doortrekking van de hoofdkabels naar de Lindenhovenslr. nabij Zwammerdam, en naar Aarlanderveen De rekening over 1927 zal dank zij de be trachte zuinigheid, weer met een batig saldo sluiten, ongeveer gelijk aan dat van het vorig jaar Nu het 1 Jan. 10 jaren geleden was dat de gem Alphen a d. Rijn werd gesticht, acht spr het niet ondienstig enkele cijfers te noe men waaruit de toenemende bloei dezer ge meente blijkt. Bij de opheffing der oude ge meenten bedroeg het aantal inwoners 14.974, thans 16.702, het gasverbruik was in 1927 ruim 1.000.000 M3. meer dan in 1917, het aantal K.W U. steeg met dezelfde cijfers, terwijl ook het waterverbruik verdubbelde. Sedert de oprichting werd in totaal voor den bouw van 770 nieuwe woningen vergun ning verleend terwijl aan straataanleg nuer dan een half mlllioen werd besteed Het grondbezit der gemeente steeg van 24 H.A. tot 60 H.A. In onze. zich geleidelijk uitbreidende ge meente zullen nog tal van maatregelen moe ten worden genomen, die ook financieel® offers zullen eischen. met name ten aanzien van het verkeer, het onderwijs en ook om trent den bouw van een slachthuis Wij zul len. aldus spr., hij een doelmatige en voor zichtige financieele politiek in staat zijn aan die eischen het hoofd te bieden, maar dan behoort ook het Rijk ertoe mede te werken dat aan de kleinere gemeenten niet door een soort afschuivingsstelsel, allerlei lasten op gelegd worden die hel volvoeren der eigen lijke. autonome taak der gemeenten onmo gelijk maakt. In deze verwachting hopen B. en W. ook dit jaar weder op uwe krachtige medewerking te1 mogen rekenen en wanneer leder onzer, zij het dan ook dat meenings- verschillen aan den dag zullen treden, naar zijn krachten aan den bloei onzer gemeente medewerkt, dan twijfelt spr er niet aan of ook 1928 zal onder Gods onmisbaren zegen weder mogen wijzen op gestadigen bloei onzer gemeente. Nogmaals dankend voor de persoonlijke attentie bij de jaarwisseling van de leden onlvangen hoopt spr. dat het den raadsleden en hun huisgezinnen wel moge gaan in het nieuwe ja^r. De heer Ruting, als oudste raadslid, wenscht wederkeerig, namens den raad. den voorzitter, den zegen des Allerhoogsten toe, hieraan toevoegend dat hij hoopt dat 1928 onder de uitnemende leiding van den voor zitter in medewerking van den raad een jaar van grooten groei onzeT gemeente mag zijn Van Ged Staten zijn verschillende goed gekeurde raadsbesluiten terugontvangen. Het drinkwateronderzoek heeft hel resul taat gehad dat de scheikundige' zoowel als de bacteriologische samenstelling uitstekend waren. Proces-verbaal van kasopname bij den ge meente-ontvanger ligt ter visie. RECLAME. 1662 De Toorzitter doet vervolgen» mededeeling dat aan de A V V ..Alphen en de voetbal- veïeen .Alphia" vergunning is verleend om in 1928 25 voetbalwedstrijden te houden op Zon- en feestdagen In een vtu g;e vergadering heeft de heer Ten Cate Brouwer de wenscheljjkheid uit gesproken het zwembad gedurende het seizoeD ook Zondagsmorgens geopend te hou den. Hierop is thans hel antwoord ingekomen van het bestuur van het Afphensch Zwembad, dat het zoowel uit principieel als financieel oogpunt hiertegen bezwaar heeft. De heer Ten Cate Brouwer zal er bij de volgende begrooting op terugkomen en een principieel voorstel indienen. Omtrent een vraag van den heer De Wolf tot aanstelling van schoolartsen, is door B. en W. bij de plaatselijke geneesheeren geïnformeerd of deze het al of niet wen- schelp achtten. Deze heeren vonden geen aanleiding tot aanstelling daarvan over te gaan Het antwoord komt den heer De Wolf wel wat onverwacht, doch spr. zal hierop nader terugkomen en een voorste! indienen. Het voorkomen van storingen in de leve ring van electrischen stroom of deze zooveel mogelijk door overschakeling te ondervan gen was een vraag van den heer Ten Cate Brouwer. Hel antwoord van de deskundigen is hier omtrent, dat de storingen van korten duur niet ondervangen kunnen worden, aangezien de overschakoling toch altijd eenigen tijd vordert. Onder de ingekomen stukken was een verzoek van den heer Ten Cate Brouwer aan B. en W. om in openbare vergadering de vragen door hem ter schrift gesteld te beantwoorden. Deze betroffen den levering3- prijs van parelcokes, die in deze gemeente f 1.10 per H.L. kost, terwijl Bodegraven en Boskoop deze voor f0.70 per H.L. ofïreeren. Het antwoord op deze vragen luidde, dat de cokesprijzen absoluut niet abnormaal hoog waren, zooals de heer Ten Cate Brouwer zulks deed voorkomen, doch dat het aan merkelijke prijsverschil lag in het verschil van kwaliteit. Twee monsters van deze brandstof waren aanwezig en de voorzitter schorste een oogenbl'.k de vergadering om den leden de gelegenheid te geven het verschil te kunnen constateeren. De heer Ten Cate Brouwer blijft er toch bij, dat de cokes aan den duren kant is. Den leveranciers biedt de gemeente deze cokes aan voor 80 ets., en daar het hoofd zakelijk zijn de kleine luiden, die de cokes van de gasfabriek betrekken, vindt spr. de winstmarge van 30 eta. per H.L. toch te hoog. De heer Herngreen zegt hierop, dat 80 ot. de laagste prijs is, dien de leveranciers hebben betaald; het ligt trouwens voor het grootste gedeelte aan de kwantnms, die zij afnamen. Er zjjn ook wel handelaren, die 95 ets. per H.L betalen. Verder is een adres van J. A Tolk e.a. als vertegenwoordigers van plaatselijke ver- eenigingen, waarin zij verzoeken zang- en muziekuitvoeringen van de vemake j}.,hcids- belasting vrij te stellen. Dit adres zal bij het betreffende punt van de agenda worden behandeld. Aan de orde komt de behandeling der agenda. 1. Voorstel van B. en W. tot ontbinding van het huurcontract met N. J. Bunnik, waarbij door hem aan de gemeente is ver huurd de vergaderzaal, staande naast het café „Het oude Regthuis" te A'veen en tot hét aangaan van een nieuw contract ter zake met N. Delfos, wordt l. h. st. aangenomen. Voor den aanleg van een gedeelte straat aan de Noordzijde van het ontworpen plein in „Hazeveld" wordt het benoudigae credist van f65U0 zonder hoofdelijke stemming be schikbaar gesteld. Eveneens wordt z. h. St. besloten tot ver koop van een perceel bouwgrond van 200 M 2„ gelegen aan „Hazeveld", aan R. van Abshoven, alhier, voor den prijs van f8 per M2. Het voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen aan „Hazeveld", aan H. Oudenes, alhier, wordt h. st. aangenomen. Ook een grondverkoop aan de Hortensia- straal aan J. Vonk, en idem ann IV. van Beijeren, eveneens aan de Hortensiastraat gelegen, gaan onder den hamer door zonder een punt van bespreking te vormen. Voorstel van B. en VV. tot het beschik baarstellen van een crediet voor hel maken van eeD paardenstal op het woonwagentor- rein. De kosten daarvan zouden bedragen f 1500, waarvan de Bond van Dierenbe scherming een subsidie van f 200 zou beta.en. Het voorstel van B. en W. wordt z. h. st. aangenomen. Het schoonmaken van de openbare scholen in deze gemeente wordt onderhands voor het jaar 1928 aan de verschillende werk vrouwen gegund op de bestaande voorwaar den. Het voorstel om aan de Dordrechtsche Basaitmaatschappij onderhands op te dra gen het aanbrengen van teerslak-macadam- verbetering op gedeelten van den Lage Rijndijk wordt z. h. st aangenomen. Hier mede i» een bedrag van 13400 gemoeid, werk zal in April 1928 uitgevoerd worden. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de brandweer-verordening. Deze wijziging omvat de ophelfing van de handbrandspuit in de Vinkebuurt. Met 10 tegen 7 stemmen wordt het voor stel van B. en W. verworpen. Behandeld wordt het voorstel van B. en W. om zich te verzetten tegen de missive van Ged. Staten, waarbij rij bezwaar maken tegen de ter goedkeuring ingezonden pen sioen-verordening. Na eenige discussie wordt dit z. h. st. aangenomen. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening, bedoeld bij art. 6 2e al en b(j art 35 2e al. der Drankwet voor deze gemeente. De heer Herngreen adviseert het colleg; van B. en W. een voorstel in te trekken en later met een voorstel te komen tot wijziging dezer verordening. Spr. is tegen disptiisatie-verleening. Weth. Van Leeuwen zegt, dat de ver ordening voor nieuwe gebouwen gehandhaaft dient te worden; voor bestaande gebouwen zou er dan dispensatie kunnen verleend worden. Besloten wordt dit pont nader te over wegen. Voorstel van de Commissie voor het ont werpen van strafverordeningen tot wijziging en aanvulling van de Algemeeoe Politie verordening tot vaststelling van een bijzon dere verordening op de maximum-snelheid van motorrijtuigen en van een besluit tot sluiting van de v. Mandersloostraal. De heer Koren zag gaarne, dat de waar schuwingsborden aan den rechterkant van den weg worden geplaatst; er zijn er enkele, die links van den weg staan. Een lange discussie ontstaat over de vaststelling van de maximum-snelheden over de verschillende trajecten. Verschillende sprekers zijn van meening, dat de onder scheidene trajecten te lang zija. Met de gedane opmerkingen rekening houdend en aldus gewijzigd wordt de ver ordening aangenomen en besloten tot be schikbaarstelling vaD een crediet van 1300 voor het plaatsen van waarschuwingsborden. Voorstel tot aanvulling van art. 9 der Alg. Politie-verordening met betrekking tot het toestaan van vergunningen voor het dansen. Na inwilliging van een verzoek van den he,er Ten Cate Brouwer tot schrapping van ap alinea „of na voorafgaande overeenkomst" wordt deze wijziging aangekomen. By het voorstel van B. en W. tot wijziging van de instructie van den directeur der water- en lichtbedrijv.n, zegt de heer De Wolff, dat na het over.ijden van den direc teur geen der leden van de commissie van bijstand de fabriek hebben bezocht. Hierop antwoordt de heer Herngreen, dat zulks geheel overbodig is, aangezien deze leden niet ter zake deskundig zijn. De nieuwe instructie wordt z. h. st aangenomen. Het voorstel van B. en W. tot het ver leer,en van een bijdrage aan de Vereen, tot stichting en instandhouding eener H.B.S. te Woerden, over 1926, wordt a. h. st aangenomen, evenals een voorstel van B. eD W. om afwijzend te beschikken op het verzoek van de Kon. Ned. Politiehonden- vereeniging, om toetreding als lid dier vereeniging. Nader voorstel van B. en W. Inzake het verzoek van het bestuur van den Zuid- en Noordeiüderpolder om een subsidie in de kosten van herstel van de sluis hij het stoomgemaal „Neptunee". Deze subsidie be draagt f 1500. De heer Herngreen geelt toe, dat de raad in principe wel besloten is tot sub- aidieoring, doch niet hoeveel. Spr. wilde dit bedrag stellen op f 500. De heer Ten Cate Brouwer wenscht» dit eveneens. Na eenige discussie wordt het voorstel van B. en W., zooals het oorspronkelijk was, met 143 stemmen aangenomen. Tot leden van de Commissie van toezicht op het correspondentschap der arbeidsbe middeling worden benoemd de heeren Joh. v. Leeuwen, voorzitter, P. Duinker Jr., P. v. Dijk, J. M. v. d. Valk en J. v. Wijn gaarden. Tot gemeentewerkman in vaste betrekking word! benoemd met ingang van 1 Febr. a.s. H. J. Bunt. Vervolgens worden de 3 commissies tot wenng van schoolverzuim samengesteld. Aan de orde komt het voorstel van B. en W. tot benoeming van een directeur der water- en llchtbedrijven. Hierover gaat de raad, alvorens tot stem ming over te gaan, in geheime zitting. Na heropening wordt na een tweede vrije stemming met 9 stemmen benoemd de beer M. v. Huiswinkel, directeur der gemeente bedrijven te Oudewater; op ir. B. C. Roeters van Lennep, ingenieur bij de gemeente bedrijven te Delft, varen 8 stemmen uit gebracht. De beide volgende punten worden ter- wille van den tijd aangehouden tot een volgende vergadering. Bij do rondvraag vraagt de heer De Woll inlichtingen over de vertooning der Polemkin-film voor de afd. Alpben van de S.D.A.P., waartegen de burgemeester be zwaren had geopperd. De voorzitter antwoordt hiorop, dat de hotelhouder, waar de film zal vertoond wor den, zich tot het hoofd der politie heeft te wenden. Een definitief antwoord zal nader worden gegeven. Hierna sluiting der vergadering. BODEGRAVEN. De bazar van „Hercules". Donderdagmiddag werd in tegenwoordig heid van een groot deel der leden sn enkele genoodigden de bazar van de gyronaaliek- vereeniging „Hercules" geopend. De groole zaal van Hotel van Haaflen zag er gezellig uit. Een paar aardige teekeningen, door leden der vereeniging vervaardigd, trokken de aandacht. Voorts was er natuurlijk een pot mei boonen om Ie raden, een aardig ge- kleede pop in gymnastiekpakje, waarvan de naam moes! geraden worden, dan de tra- ditioneele sprei om te verloten en daarnaast heel modern een radiotoestel dat verloot zou worden ln een hoek der zaal stond de gewone sjoekbak opgesteld, terwijl daarnaast een electromotor hel water van een bad kuip met drijvende nummers onder stroom hield Met een koperen hengel mocht men, als dal tenminste kon, een nummertje 'Vis schen. In een apart vertrek was een geestige tentoonstelling van schilderijen onderge bracht. naar hel heette in bruikleen van het Rijksmuseum Ook een schiettenl ont brak niet Precies om drie uur opende de voorzitter der vereen de heer v. d. Klein, den bazar De beschermheer burgemeester van Dob- ben de Bruvn bleek verhinderd te zijn De heer v. d Kleyn herinnerde aan de vele jaren van pretligen arbeid die op Hercule» i» verricht. De vereen, doet haar best om zoo goed mogelijk voor de lichamelijke op voeding te zorgen en volgt dan ook steeds de nieuwe methoden, die de laatste jaren worden gebracht Daarvoor is echler geld noodig en dal is er niel. Er is over gedacht, hoe aan dat geld te komen Spr. had wel enkele bezwaren legen een bazar, maar de leden der vereen, wezen er hem op dat de Bodegravensrhe ingezetenen sympathiek staan tegenover de verepn en dat meerma len hebben geloond Ook een bazar zouden zij zeker op alle wijzen steunen Aanvan kelijk is dal dan ook gebleken Alles wat hier staal, zegt de heer v d K hebben we gekregen en het gaat niet aan om allen le bedanken Na deze korte rede verklaarde spr. den bazar geopend Aanstonds heerschle er een levendige drukte, die hoop geefl op goede resultaten De „grabheldame" die rondwan delde, maakte direct goede zaken. Burgerlijke Stand. Overleden- Jacoba Domburg 87 jaar, wed. van Arie Bode. Ondertrouwd: H. G. Willemse 20 jaar en H. v d. Nagel 22 jaar. Gevesligd, D. Kilsdonk, dienstbode van Alphen a. d. Rijn. J M. Blom, pakhuis knecht van Amsterdam. C. J Scheen, zonder beroep, van Moordrecht B. Molle- man en echtg., arbeider, van Linscholen. Vertrokken: P. van Wijk, dienstbode, naar Woerden. J. Manlen en gezin, arbeider, naar Alphen a. d. Rijn. Dinsdagmiddag zal op de Nieuwe Markt door B. en W. herkeuring plaals- vinden van trekhonden met karren en tuig Woensdagavond gaf de Mandoline club „Inter-Nos" haar Iweeöe uitvoering in de zaal van Holel van Rossum. De belang stelling voor dezen avond wa3 groot, zoodat de geheele zaal bezet was. Echler bleek spoedig dal een deel der bezoekers nu juist niet voor „kunstgenot" was gekomen, en dan ook wel eens hinderlijk optrad. Het is jammer dat dergelijke elementen niet ge weerd kunnen worden. Gelukkig had deze uilwas der belangstel ling geen invloed op de spelers, mei rustige zekerheid werden de verschillende punteD van het uitvoeorige programma onder leiding van den heer Frederik van Staalduinen uit gevoerd. De club bleek in hel tweede jaar van haar beslaan aanmerkelijk in kracht toegenomen Het spel was zeker oneindig veel beier dan verleden jaar, zoodal er ge noten werd. Niet alleen dal uil het optreden van de club als geheel bleek van de studie, die in het afgeloopen jaar heeft plaalsge- vonden, maar vooral in een drietal num mers, die 'door een sexlel en een nummer „Serenade van Toselli" dal door een duet werd uitgevoerd, bleek de groote verbete ring. Verleden jaar was men nog niel slerk genoeg om dergelijke nummers goed uit te voeren, doch nu ging dat onberispelijk. Een bekend nummer „Schollentahrt van Ritter" dat al meer wa9 uitgevoerd, werd ook nu op verzoek, in hel program opgeno men en zelfs op verzoek herhaald. Een dankbaar applaus was de bolooning. De heer Wolswijk. die de vergadering opende en sloot, wekte op om toe le treden als lid of donaleur. Hij vertolkle den dank der leden aan den directeur. BOSKOOP. De Patriarch van Taman Sari 75 jaax. De Boskooper Boomkweekers zullen er zich over verheugd hebben dat Teun Otto- lander na vele tientallen van jaren zijn dorp ontrouw geweest te zijn, zijn 75en ver jaardag in hun midden is komen vieren maar Java, waar hij meer dan een menschenleeflijd heeft geleefd en gewerkt, had eigenlijk nog meer recht op hem ge had. Dat gisteren het telegraafkantoor te Boskoop een wel heel ongewoon aantal telegrammen van Java in ontvangst heeft genomen heelt bewezen dat er op Java dien dag even goed aan Teun is gedacht als te Boskoop en elders. Want wie kent in de Hollandsch-Indische sfeer den nestor der Javasche planters niet? Vraag in beel den Oosthoek van Java naar Teun Ottolander De eenvoudigste tani zal u ver tellen van Taman Sari, in het Banjoursan- gische. Ze kennen hem allen, die als een „bapa" wordt ontzien om zijn imponeerde persoonlijkheid. Teun Ottolander hield open hui9 en hof en naar de ongeschreven wet van 't Oosten was ieder „vreemdeling binnen zijn poor ten" zijn gast, wie hij ook weze. Lieden van eiken landaard en van eiken stand hebben Taman Sari bezocht en er in den landheer een bartelijken en onderhouden, de gastheer gevonden, en groot was de in vloed van Teun Ottolander bij alle rassen en klassen, op Java en daarbuiten. Jarenlang is Ottolander de energieke voorzitter ge\vee9t van het Ned.-Indisch Lanbouw-Syndicaat, waarin de voornaam ste cultures van Java, buiten de suiker, die haar afzonderlijke organisatie heeft, waren vereenigd en zóó ging hij met zijn tijd mede, dat de jongeren de gedachten- vlucht van den ouden voorganger lang niet altijd konden volgen, ze vonden hem vaak vee) te democratisch en verbaasden zich over zijn radicale plannen. En waar haal de hij toch den lijd en de werkkracht van daan om al die doorwerkte nota's en adres sen op le stellen? Hij had er maar vast iet» over „opgemaakt" en dan kwam er uit een der altijd uitpuilende zijzakken van zijn jasje een document voor den dag, waarvan de inhoud op pooten stond. Teun Ottolander is ook lid van den eer sten Volksraad geweest en behoorde daarin tot de vooruitstrevende elementen, maar tevens tot de weinigen, die bij Wesl en Oosl gelijk waren gezien. Voor hel inheemschp leven ook voor al wat betrekking had op de oude inheem- sche beschaving legde hij groote be langstelling aan den dag en hij is bij het 9treven van het jonge lava en de mooi? oude kunst in eere te herstellen en de schat ten uil een eerbiedwaardig verleden op te diepen, al tijd en vooral practische raads man geweest Want hij is een geboren or ganisator en een van de soort die ook an- RECLAME. 160? deren warm weet te maken en aan he'. werk te krijgen voor de goede zaak. Bij zijn vertrek uit Indië niet lang ge leden is gebleken hoe Teun Ottolander in vele kringen wordt gewaardeerd B. en W stellen den gemeenteraei voor, het ambtenaren- en werklieden regle ment te wijzigen in dien zin, dat het den ambtenaren en werklieden der gemeente op straffe van ontslag verboden is. hun wedde te cedeeren. In gevallen van ziekte of in gevallen, waarin zij buiten lur schuld in financieele moeilijkheden ver- keeren, kunnen B. e nff. op een daartoe door hen gedaan verzoek een rentelooi voorschot verlcei n. B. en W. zijn met deze voorstellen ge komen om tegen te gaan, dat belangheb- beden in handen van woekeraars vallen, waardoor zij geheel verarmen met het ge volg, dat ook hun arbeidslust en -prestatie vermindert. LF'^ERDORP. Met de werkzaamheden voor de ver breeding en vernieuwing der bestrating van de Bruggestraat, is een aanvang gemaakt In verband hiermede is de brievenbus de: posterijen, verplaatst van den hoek Brug gestraat, naar de schutting naast het kan toor van den heer Brouwer. WOUBRUGGB. „Onderlinge Hulp". Woensdagavond vergaderden de leden van het ziekenfonds „Onderlinge Hulp" en ziekenhuisverpleging, beide onder één bestuur, doch met afzonderlijke admini stratie. L>e voorzitter de heei H. van der N age! opende de vergadering heette allen wei- kom, en gaf na een ko»t openingswoord aan den waarnemend secretaris den heer W. Verkade, gelegenheid de notulen der vorige vergadering te lozen, welke t» eenige vragen en ppheidenngen werds vastgesteld. De penningmeester de heer F. Krcxi deed verslag, het comité daartoe benoemi had alles in de beste orde bevonden. Het aantal leden van „Onderlinge Hulp" bedroeg 93, aan 26 ziekeD was uitkeert: geschied. De lutgaven beliepeD f 1086rt en de inkomsten f 78b 67; een achteruit gang van f 296.59 dit jaar Het saldo vu het vorig jaar bedroeg f 1760.82, zoodit thans in kn9 aanwezig is f 1464 23. Ziekenhuisverpleging aantal leden 685, welke dat jaar door de weinige verpleging (7 personen met 104 verpleegdagen), coa^ de helft der contributie haddc- behoeve» te betalen; de uitkeering per dag was we der op f 3 gesteld en 50 vent per dag voor reiskosten der fanilieleden De ontvang sten waren f 764.37 en de uitgaven f 424-74, batig slot f 329.63 te zamen met het vorig jaar f 12S6.Ö1. De voorzitter was de tolk der vergade ring toen hij den heer Kroes dank zegde voor zijn veel omvattende belanglooze ministratie. Bij punt 5 der agenda ontspon zich ee breedvoerige bespreking omtrent art 3 v&a de statuten, n.l. om leden-werklieden welke door ouderdom of pensioneerio geen werkzaamheden meer verrichten, leden te handhaven. Het bestuur oordeel de, dat zij door jarenlange contributiebe- taling, daar recht op badden, al waren zq volgens het reglement met meer diens!* doende leden. Ook kwamen de uitkeerin* gen door den Raad van arbeid ter sprake( zoodat de betrokkene dan uit twee fond sen zou trekken. Van bevoegde zijde mededeeling gedaan dat er leden waren, die uit het fonds van den Raad van Arbeid trokken. Na langdurige gedachten wisseling werd besloten, de beslissing aan het bestuur over to laten, daar dit steeds naar recht en bil lijkheid had gehandeld. De af tred end« bestuursleden de heerea J. van den Boom en Jb Jongeneeh werdte bij acclamatie herkozen. Nadat 'de klok reeds tien uur had ge*!1* gen, sloot de voorzitter na rondvraag geanimeerde vergadering. Vrijdagavond 7 uur zal de heer J. 0- Boer alhier een Bijbellezing houden 13 „lmmanuel." HAARLEMMERMEER. Om den vischstand in de watereD v>' den Haarleuimermeerpolder te .verbeterd is in opdracht van het polderbestuur door de Nederlandsche Heidemaatschappij bier op verschillende plaatsen weer poot vu® uitgezet. De pootvisch van het soort bra sem, werd dezer dagen in flinke hoeveel" heden ingelaten. Bij de gehouden aanbesteding van b«s bouwen van een boerderij „Hoeve Alk* made" te Abbenes alhier, werd het boogd

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10