PUROL UIT DE OMSTREKEN. Enwe en Schrale Huid 30 ct. FORMAN UIT DE RIJNSTREEK. SCHEEPSTIJDINGEN. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana, d. van A. Wijnhout en A. Schaap. Wilhelmus Cornelia, z. van S. fi. Lemmers en E. van Beek. Overleden: Johannes Langeveld 11 mnd. Maarten Kaak, echtgen. van I. J. Kleiweg 80 jaar. Gehuwd: J. J. van Slijn en C. Nieuwen- hoven, Winkelbeurs. Vrijdagavond hield het comité Winielbeura „Lisse Vooruit" nogmaals een vergadering met de standhouders. Als gewoonlijk was de leiding in goede handen bij den voorzitter, den heer v. d. Eerden. Uit de telling bleek, dat er 48 standhouders zijn. Voor de in- deeling der gebouwen was een situatie- teekening aanwezig, waarop duidelijk zicht baar werd aangeduid hoe de verschillende stands worden geplaatst. De tentoonstelling zal geopend worden officieel op den 7den Febr. des namiddags om 4 uur en om een nor later voor het publiek. De toegangsprijs werd bepaald op een kwartje. Een tweetal strijkjes zal een en ander opluisteren. Door de firma Keg zal een gratis theeschenken) worden ingericht. De notulen werden onveranderd vastge steld. Van gemeentewege werd mededeeling gedaan, dat de Grachtweg door de gemeente eatra zal worden verlicht en dat gedurende de winkelbeurs ontheffing zal worden ver leend ten opzichte van de verordening op de winkelsluiting. Door alle standhouders werd genoegen genomen met de aangewezen plaatsen. De verzekering tegen brandschade werd opgedragen aan de Nieuwe Eerste Nederlandsche te 's-Gravenhage, Deze winkelbeurs zal de voorgaande be langrijk overtreffen, daar er veel meer ruimte disponibel is. Vooral de wandelpaden zullen veel breeder worden gehouden. Nadat nog verschillende zaken werden besproken van internen aard, sloot de voor zitter deze bijeenkomst met de zinspreuk „Lisse Vooruit". Loop der bevolking over 1927. Bevolking op 31 December 1926: m. vr. tot. 3689 3795 748-1 Gevestigd 294 267 561 Geboren 104 120 224 Totaal 4087 4182 8269 Vertrokken 230 196 426 Overleden 42 38 80 Op 31 Dec. 1927 3815 3948 776-3 Gesloten huwelijken 56. Echtscheidingen 1. De bouw van 19 arbeiderswoningen voor de woningbouwvereeniging „Volksbe lang" is opgedragen aan den heer Jac. Schuit te Egmond a. d. Hoét voor f 47.000. De laagste inschrijver was de heer Th. Salman voor de som van f 46.500, aan wie bet werk evenwel is gegund. NOORDW1JK. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Alida Johanna, d. van C. 1'. F. Zonneveld en J. van den Burg Petrus Albertus. z. van A. A van Schie en C v. d. Zwet Alida Johanna, d. van D. W. Hart man en J. E. W Zwennes Ondertrouwd: Leeiidert Plug, 26 jaar en Alida Vink, 26 jaar Klaas Passchier, 24 Par en Klaartje Korbee 27 jaar Johannes l'isschier, 24 jaar en Klaartje Korbee. 27 jaar Johannes Wilhelmus van der Zalm, -f jaar, te Noordwijk en Magdalena Her- tnina Johanna Maat. 19 jaar, te Noord- vijkerhout. Getrouwd: M. Brederode, 21 jaar en E. Vink, 20 jaar. Overleden: Elisabeth Koot, 7G jaar. wed. J v. Paridon. Ned. RK. Volksbond. De aid Noordwijk van den R.K. Volks bond hield in het Juvenaatsgebouw een ontwikkelingsavond, waarvoor flinke be- Innsslelling was. De Voorzitter de heer A. Meijer opende met gebed en een woord van volkom in het bijzonder aan den spreker •jen heer Berends uit Amsterdam, wien hij direct hierop het woord verleende. Deze beer onderhoudende! spreker, lid van het Gilde „De klare waarheid", zette in een duidelijke taal, verrijkt met lichtbeelden "iteen, den_ door hem. en een vriend vcr- frhte pelgrimstocht te voet van Amsterdam 11 ar Rome, zonder middelen van bestaan dj zich mede te nemen. In een korte be spreking zette spreket uiteen de aanleiding son dezen pelgrimstocht door hen gehou- d-'it in 1925, het Jubeljaar der Pausen om 'on de roepstem van den H. Vader gehoor e zeven. In een aandachtig gehoorde rede oiude spr. allen door Duitschland. Zwit- 'erland en Italië tot aan Assisië, de stad "n den grooten heiligen Franciscus ^ei7°'sens kwam de begrooting voor vj- 'n ..^handeling, welke na eenige einp wijzigingen werd aangenomen, met Jj a inkomsten van f 1519.40 en een ver- r Ai. sa'^° van 17.40. In het tweede eelte der lezing bracht spr. ons in een u-uetzamen tocht van Assisië over de ,t'n™ naar Rome, waar de pelgrims In h11 n ^aft Da 'lun vertrek arriveerden, hr„a besprak spr. de 3 weken opont- orer i? ^e Eeuwige Stad en voerde ons B„ "»ain. den ElzasLuxemburg en In k eer naar Holland terug, den ,^anbwoord aan den Voorzitter tot der .er was lie verklaring dat dit een rpnJ?°lsle en leerzaamste avonden was Wet2Ct"°phaar plaats- eep- j3 vergevorderd uur werden nog vol h ^handelen agenda-punten tot de toishmtf y.?,rcaderin^ uitgesteld Na eenige vrfrd lljke besprekingen in de rondvraag voor caVE e?n aan*al beschikbare bons onder d t waarna de Voorzitter Piiiê ï00r °P^omst op de gebruikelijke «e leerzame bijeenkomst sloot OEGSTGEEST. Bloembollencultuur. Vergadering van de afcteeling Oegstgeest en Omstreken van de Algemeene Vereeni- ging voor Bloembollencultuur, gehouden op Vrijdagavond in café de Harmonie to Leiden. De voorzitter, de heer G. F. Hemerik opende de vergadering met een welkom tot de leden Spr. hoopt naar aanleiding van deze eerste vergadering in 1928, dat het een voorspoedig jaar moge zijn zoowel in zaken-, zoowel in het gezinsleven. In 't belang van de vereeniging hoopt spr. op een aangename en nuttige samen werking. Wij hebben thans een jaar achter ons, dat zeker voor de leden een succesvol jaar is geweest. De heer A. van Varik wenscht den voor zitter namens de leden van harte geluk in zijn gezin, zoowel als in het bedrijf en hoopt dat God hem nog lang moge zege nen, tot heil van deze vereeniging. Door den secretaris, den heer T. F. Vlie land worden de notulen voorgelezen van de vorige vergadering, die onveranderd worden goedgekeurd. De voorzitter dankt de heeren G. Lubbe Thzm. en T. van Egmond als afgetreden bestuursleden voor hetgeen zij hebben ge daan in 't belang van de afdeeling, en roept de nieuwe bestuursleden welkom toe. Mededeeling wordt gedaan van de ge houden bestuursverkiezing waarvan wij m ons blad reeds melding maakten. Vervolgens deelt de secretaris mede dat reeds verschillende medailles voor de a.s. te houden tentoonstelling zijn beschikbaar gesteld, w.o bronzen medaille van het ,,Leidsch Dagblad., zilveren medaille vau de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, zil veren medaille van de Mij. van Tuinbouw- en Plantenkunde, kleine gouden medaille van den heer dr. K Simon Thomas en een bedrag ter beschikking van de commissie voor aanschaffing medailles. De heer W. v. Egmond deelt mede, dat voor de tentoonstelling reeds een groot aantal inschrijvingen is binnengekomen. Er is echter nog een betrekkelijk klein zaal- gedeelte beschikbaar. De commissie acht het zeer wenschelijk dat dit gedeelte in gebruik zoude genomon worden voor meerdere belangrijke nieuwig heden, waardoor de belangen der afdeeling zeker nog meer gebaat zullen zijn. De commissie, die met spoed aan het werk is getogen, zet dit met vollen ijver voort, en verwacht, gezien de thans reeds toegezegde medewerking, evenals bij de vorige tentoonstelling, zeker succes. De heer Lubbe deelt mede, dat de afd. Sassenheim den tijd harer tentoonstelling een week heeft uitgesteld, om voor beide succes te verzekeren. Naar aanleiding van punt 5 der agenda: VooTstel tot vorming van een waarborg fonds voor de tentoonstelling, geeft de voorzitter nadere .toelichting. Spr. acht het zeer gewenscht, om af te wijken van de Steeds gevolgde wijze inzake de financiën, en de gelden van de kas der afdeeling niet beschikbaar te stellen voor een mogelijk tekort. De heer W. v. Egmond zegt dat al dien tijd dat hij penningmeester der afdee ling was, de kas steeds ter beschikking stond als er een te kort was en vraagt: zal de kas in 't geheel geen borg zijn voor een mogelijk tekort 1 De heer T. v. Egmond stelt voor om de kas der afdeeling geheei buiten aanspraak te houden en thans over te gaan tob vorming van een reserve, en deze in 't vervolg ter beschikking te hou den ten dienste voor het houden van ten toonstellingen. De voorzitter zegt, dat sedert de verga dering besloot tot het ontwerpen van plan nen voor het houden eener tentoonstelling in Den Haag, in samenwerking met Flora" te Rijnsburg, er tevens besloten werd tot instelling van een waarborgfonds er echter een verandering is gekomen, waardoor dit laatste besluit in betrekke- lijken zin is komen te vervallen. Het nut werd, blijkene de ter teekening gelegde lijst voor dit fonds, goed onder de oogen ge zien, waarom spr ook thans acht, dat het niet wenschelijk is de kas ter beschikking te stellen, zoo er mogelijk een tekort ont staat. De heer Den Older Sr. bepleit het voor stel T. van Egmond en wilde hieraan toe voegen dat besloten werd. de kas een aan deel te doen nemen in het reservefonds. Ook de heer Jac. Uittenbogaard ging daar mee accoord. De heer T. van Egmond bepleit nogmaals hot reservefonds, dat voor volgende jaren een goede basis vormt. Wordt de zaak goed aangepakt dan zal er zeker geen na- declig saldo zijn, en gezien reeds de voor bereidingen een succes te verwachten zijn. Besloten wordt dan met 28 tegen 10 stem men, om de kas aansprakelijkte stellen bij een mogelijk tekort. Hierna wordt een lijst aangeboden voor toezegging waarborgfonds, op welke lijst voor een flink bedrag get-eekend wordt. Vervolgens wordt door den heer W. van Egmond verslag uitgebracht over 1927 over de financiën der afdeeling, waaruit het volgende bleek. Inkomsten f410.70; uitgaven f 201.69; saldo f 209.01. Tot kascommissieleden worden aangewe zen de heeren- A. Colijn, L. N. den Older Sr .en Z. Heykoop. Na afloop van cüt onderzoek deelde de heer Colijn namens de commissie mede, dat de bescheiden in volkomen orde zijn be vonden. De voorzitter dankt de kascommis- sie voor het nazien, en den heer Van Eg mond voor het accuraat beheer. Punt 7. Voorstel van den heer W. van Egmond tot het samenstellen van een com. missie, ten einde opheffing van de N.Z.H. stoom tram te verkrijgen. De heer Van Egmond lichtte dit voorstel nader toe, en zegt o.m.reeds langen tijd te hebben verwacht dat de inwoners van de gemeenten Oegstgeest, Sassenheim, Lisse en Hillegom in dezen geest stappen had den gedaan, althans hiertoe pogingen had den aangewend. Tot heden is hiervan he laas niets gebleken Wel zijn er zeer veel woorden gewisseld vóór de laatste conces- sieverleening voor autobussen, doch het re sultaat is dat de stoomtram nog eenige jaren zal blijken een hinderlijk voorwerp te zijn. Spr. herinnert aan de veelvuldig voorko. mende ongevallen, veroorzaakt door het uitlaten van rook en stoom van de machi nes, waarvoor het uitzicht voor gebruikers van den weg ernstige belemmerd wordt. Op deze wijze blijkt ook het vervoer be langrijk te verminderen hetgeen niet an ders als ten nadeel© der maatschappij is. De discussies worden geopend, waaraan wij het volgende ontleenen De heer v. Varik stelt zich voor dat na opheffing van de stoomtram de tarieven der autobussen aanmerkelijk zullen ver hoogd worden. De heer T. v. Egmond geeft eenige toelichting inzake de verleende con cessie voor de N.Z.H.T., en zegt: Wat kan gedaan worden om het ernstig gevaar te voorkomen, of althans afdoende wijziging te verkrijgen 7 Het is niet de bedoeling om de tram weg te krijgen, doch het komt spr. gewenschter voor dat afdoende maatregelen genomen worden b.v. door electrificatie of het aan brengen van motorische kracht .andere dan stoom). De heer Colijn ziet in de veiligheidswet een helpende hand. Het uitlaten van rook en stoom acht spr. het ernstig in gevaar brengen van het verkeer. De heer A. Hendnksen citeert vervolgens een toepasselijk gedichtje van Clinge Doo- renbos. Vervolgens brengt spr. onder de aandacht dat bij een mogelijke wijziging ook het goederenvervoer weer terug to krijgen is. Thans wordt ook hiervan niets dan nadeel ondervonden. Verschillende heeren voeren nog het woord, waarna op voorstel van den heer T. v. Egmond, zich bereid verklaren zitting te nemen in een commissie, de heeren W. van Egmond, A. Colijn en A. Hendriksen. "Punt 8. Belangen der afdeeling. De heer v. Varik wekt het bestuur op tot het or- ganiseeren van lezingen in 't belang van de leden. De heer T. v. Egmond deelt naar aanleiding hiervan mede dat reeds een le zing is vastgesteld door de Maatech. van Tuinbouw en Plantkunde over „Snijbloe mencultuur". De leden dezer afdeeling zul len hiertoe ook worden uitgenoodigd. Te vens zegt spr. dat in voorbereiding is: het houden van een lezing met filmvoorstelling over .Bestrijding van plantenziekten" door den heer A. Schouten. De heer G. Lubbe vraagt, naar aanlei ding van het verslag van Wetenschappe lijk onderzoek en onpers. reclame", een andere weg te zoeken; b.v. toekenning van een premie voor het uitvinden van een afdoende bestrijdingsmiddel tegen ziekten bij bollen en planten. Over dit punt worden eenige besprekin gen gehouden en het zal, zoo mogelijk op een volgende vergadering aan de orde ge steld worden. Do voorzitter bracht den heer L. N. den Older hartelijk dank voor een ingezonden collectie Narcissenbloemen Princes Wil son". Na een gehouden verloting van een aan tal bloeiende planten en bollen, sloot de voorzitter deze zeer geanimeerde vergade ring onder dank voor de opkomst. RIJNSBURG. Gemeenteraad Nieuwjaarswensch van den voorzitter De geld- leeningen door Ged. Staten goedgekeurd. Voorzitter: burgemeester J< L. Bos- schieter. Aanwezig: alle leden. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De voorzitter wenscht den leden op deze eerste vergadering in het nieuwe jaar, dat 1928 voor de leden en de hunnen een geze gend jaar moge zijn, en dat zij met ver trouwen in elkaar het werk in het nieuwe jaar met lust en kracht hervatten, om de be langen van Rijnsburg te behartigen. Hierna leest de voorzitter de notulen van de twee voorgaande vergaderingen, welke, nadat daarin op verzoek van dr. Jonker eenige wijziging is aangebracht, worden goedgekeurd. 1. Ingekomen stukken. Goedkeuring van de geldleeningen a 52.000 gld. en 98.500 gld. voor electriciteit en gasnet, alsmede goedkeuring van den aankoop van gasbui zen en verdere inrichtingen van de ge meente Leiden. 2. Van de Ver. Chr. Middelbaar Onder wijs te Leiden is ingekomen een verzoek om uit billijkheidsoverwegingen voor 6 leerlingen, als in 1925 de Chr. II. B. S. te Leiden bezochten een bijdrage te verleenen van f 130.17. Op voorstel van B. cn W. wordt hiertoe z. h. s. besloten. 3. In behandeling komt een verzoek van mej. Zandbergen, schoonmaakster van het Raadhuis, om wegens vermeerderde werk zaamheden haar jaarwedde n.et f 100 te vcr- hoogen. B. en W. van oordeel dat de vermeer derde werkzaamheden van den laatsten tijd zijn, vinden het beter thans nog geen voor stel tot verhooging te doen. Het is hun voor nemen in het najaar een voorstel te doen tot het verleenen van den gratificatie over 1928. Aldus besloten. 4. Van den heer A. A. ITogewoning te Noordwijk is ingekomen een verzoek om doortrekking van gasbuis en electrischen kabel aan de Sandtlaan, teneinde een wo ning, die hij voornemens is daar te bouwen, te kunnen aansluiten. Het voorstel van de meerderheid van B. en W. is, het verzoek in te willigen, mits gestort wordt een bedrag ineens a f 800. Het voorstel, na uitvoerige discussie in stemming gebracht, wordt aangenomen met 7 tegen 4 stemmen. Tegen: de heeren J. v. Klaveren, D. Knijff, C. D. v. d. Vijver, en K. v. Delft. 5; De voorzitter doet mededeeling van de ingekomen beschrijvingen voor de inning van het havengeld in 1928. RECLAME. 1357 Gebruik bij springende lippen en het allerbeste middel, en dat is Doos Z. h. s. wordt besloten deze aan den hoogsten inschrijver te gunnen, n.l. N. v. Egmond Nzn., alhier, voor f250. 6. Op voorstel van B. en W. wordt z. h. a. besloten met de Leidsche Duinwater Mg. weder te contracteeron voor een minimum- afname van 10.000 M3. water over 1928. 7. Aan de orde is thans benoeming ge meentewerkman R. Filius. Op voorstel van den voorzitter gaat de raad ter bespreking van dit punt, in ge heime zitting. Na heropening van de openbare ver gadering wordt besloten deze benoeming tot een volgende vergadering uit te stellen. Rondvraag. De heer W. L. v. d. Gugten verzoekt B. en W. groote aandacht te schenken aan de mogelijkheid om grond to koopen, straten te maken of uit te zetten ter bevordering van het bouwen en om te voorzien in den bestaanden woningnood, waardoor jonggehuwden verplicht rijn een deel van een woning te betrekken of naar elders te verhuizen. Dit is thans het geval maar ook met beter gesitueerden. Verder zegt spr., dat om den Wilhel- mina-boom vroeger een hek stond, wat thans weg is. Spr. zou het botreuren, indien dit weg bleet, want thans loopt de boom ge vaar door aanrijding of anderszins bescha digd te worden en herstelling zou moeilijk vallen. Ten slotte wijst spr. op de waarschuwings borden bjj de Langevaart, die z. i. te laag geplaatst zijn en kans loopen er af gereden te worden. Op deze vragen antwoordt de voorzitter, dat het uitbreidingsplan niet het voorstel tot bouwverbod ter goedkeuring zijn op gezonden en daarop gewacht moot worden met nadere voorstellen. Het veiligheidshek om den Wilhelmtnv boom is verwijderd omdat dit slecht begon te worden en geen ander is geplaatst omdat thans meer ruimte voor het verkeer, wat dringend noodig is, ter beschikking is ge komen. De borden aan de Langevaart zijn, naar spr.'s meening goed geplaatst, omdat zij anders te hoog zouden komen en niet de aandacht trekken. Wethouder S. Schoneveld merkt op, dat hetgeen de heer v. d. Gugten vroeg omtrent woningbouw onuitvoerbaar is. De gemeente zou daartoe aan grondpoütiek moeten gaan doen, en deze zal zich wel 1000 maal bedenken eer deze richting uit te gaan. Er moet ook wat aan het particulier initiatief worden overgelaten. Indien echter de heer v. d. Gugten een bepaald gunstig geval op het oog heeft, houden B. en IV. zich voor aanwijzingen aanbevolen. De heer v. d. Gugten zal B. en W. nader Inlichten. De heer v. d. Vijver verzoekt antwoord op een adres betreffende een gas-contract. De voorzitter zegt hem dit toe. De heer v. d. Vijver deelt mede, dat in de N. R. Crt.een bericht heeft gestaan van een verzoek der A.-R. raadsfractie, om den burgemeester als zoodanig niet te herbenoemen, welk bericht niet overeen komstig de waarheid zou zijn. Spr. acht bet wenschelijk daarop op deze plaats te wijzen. Dr. H. G. Jonker verzoekt eveneens de horden aan de Langevaart hooger te plaatsen daar deze anders door hooi- of stroowagens er af gereden zullen worden. Tevens verzoekt spr. B. en W. in een volgende vergadering mede te deelen, hoe te handelen indien de gemeente straten van particulieren opbreekt, om daarin een kabel te leggen, en uit te maken of de bedoeling is de straat weer in ouden toestand af te leveren, of wel ook latere eventueels her- bestrating voor rekening van de gemeente te doen geschieden. Op verzoek van den heer v. d. Gugten ging de raad hierna in geheime zitting, nadat de voorzitter de openbare vergadering had gesloten. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. M. Strüben en A. M. Stokhuijzen. Geboren: Jacobus, z. van C. P. van Beek qn Ch. H. A. van der Hoeven. Cornelia Maria, d. van J. de Booij en C. M. Blom. Overleden: Martha Pedersen, ongehuwd, 27 jaar. Marinus Schrama, ongeh., 59 j. Bij de arbeidsbemiddeling staan inge schreven 5 grondwerkers, 4 tuinlieden, 3 opperlieden, 3 bloemi9tknechls. 3 los werk lieden, 2 timmerlieden, 2 schilders, 1 boe renarbeider, 1 chauffeur, 1 boekhouder, 1 winkelbediende. RECLAME. TEGEN VERKOUDHEID UITWERKING FRAPPANT y -/ 1386 DE WERKZAAMHEDEN, AAN DE SPOORLIJN GOUDA—BOSKOOP—ALPHEN HERVAT. Naar de parlementaire redacteur van de „Tel." verneemt, heeft de regeering thans beslist, dat de werkzaamheden voor den verderen aanleg van den spoorweg Gouda Boskoop—Alphen zullen worden hervat. Deze spoorweg zal derhalve worden vol tooid. Naar aanleiding van dit heuglijk feit,, schrijft de burgemeester van Boskoop, de heer P. A. Oolijn in dit Blad: Zoo is dan, na maanden van hardnek la gen kamp eenerzijds en na even lang be raad anderzijds de beslissing gevallen I Een beslissiing waarover wij ons, naar zich ver staan laat, ten zeerste verheugen, welke* naar wij vertrouwen, steeds meer zal blij ken de juist-o te zijn geweest. Hoewel wij een en andermaal als onze meening hebben uitgesproken, dat voor de vTees, als zou de exploitatie van de lijn Gouda-Boskoop- Alphen een belangrijk tekort opleveren, geen genoegzame grond bestond cell meening, die wij, met nog nimmer aange vochten cijfers hebben gestaafd was ons oordeel tevens, dat het al of niet sluitend zijn der exploitatierekening toch niet den doorslag mocht geven. Wij hebben dan ook steeds betoogd, dat, bij het. nemen van eeni beslissing, van overheerschend belang zoui moeten zijn het antwoord op de vraag, of do belangen der streek de tot st-andkoming wettigen. Hierover kan natuurlijk verschil van" meening bestaan. Niet alleen Boskoop* maar ook Gouda en Alphen hebben even wel geen oogenblik geaarzeld die waag in bevestigenden zin te beantwoorden. Betee- kent de tot st-andkoming der spoorwegver binding voor de beide laatste gemeenten* dat uitzicht geopend wordt op vermeerde ring der welvaartsroogelijkheden, voor Bos koop is de aansluiting aan het spoorweg net een vitaal belang. Wij willen op dezen voor Boskoop zoo bet eekenis vollen dag het verleden laten rusten en trachten te verge ten dat een naburige gemeente langen tijd getracht heeft de tot standkoming van de zoo noodzakelijke spoorwegverbinding te verhinderen. Hoopvol richten wij den blik naar de toekomst 1 Wij zien voor Boskoop met de bevrijding uit zijn isolement een nieuwe toekomst dagen en verwachten, dat, nu door het overwegen der regeering een vol jaar tijds is teloor gegaan, het werk zóó krachtig zal worden aangevat, dat het geleden tijdver lies tot. zoo gering mogelijke afmetingen zal worden teruggebracht. Hoezeer wij ons ook zagen teleurgesteld toen de regeering eind 1926 tot de aanvankelijke stopzetting van het werk besloot om zich nader t-6 kunnen beraden, dit beraden heeft thans dit gunstig resultaat, dat van nu af aan zonder verwijl en naar wij hopen ook zon der hernieuwd overwegen aan den afbouw zal worden voort-gewerkt. De wetenschap, dat de totstandkoming nu als verzekerd mag worden beschouwd, zal ongetwijfeld voor eiken Boskooper een prikkel zijn tot verhoogde energie, wantf niet alléén de spoorweg, ook niet alléén Boskoops energie, maar die beide zijn noo dig om Boskoop zijn plaats onder de zon te doen behouden^ STOOHTAART-MLJ. „NEDERLAND' ROEPAT, 21 Jan. van AmsL naar Java. SALAWATI, thuisreis. 23 Jan. te Triêst ver. wacht. MOENA, thuisreis, 23 Jan. bij Gibraltar ver. wacht. KONINGIN DER NEDERLANDEN, uitreis, 24 Jan. te Algiers verwacht. KAMBANGAN, 21 Jan. v. Batavia n. Amst, RADJA, uilreis, 20 Jan. te Sabang. KANGEAN, uitreis, pass. 21 Jan. Gibraltar, CROTIUS, thuisreis, 25 Jan. bij Perim ver. wacht. ROTTERDAMSCHE LL0YD. INDRAPOERA, uitreis, 24 Jan. te Sabang verwacht. BUITENZORG, thuisreis, 24 Jan. te Mar seille verwacht HOLLAND—AMERIKA-LIJN. MAASDAM, R'dam n. New-Orleans, pass. 22 Jan. Vlissingen, van Antwerpen. SPAARNDAM. vertrekt 24 Jan. van New- Orleans n. R'dam. ROTTERDAM, 23 Jan. van R'dam te New- York verwacht. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. ADONIS, 21 Jan. van R'dam n. Marseille. ARES, 20 Jan. van Puerto Colombia naar Freeport. VAN RENSSELAER, 20 Jan. van Amst. te Barbados. HOLLAND—BRITSCH-INDIE LIJN. IJSELKERK, thuisreis, 21 Jan. te Antwer. pen. YEENDtJK, uitreis, 20 Jan. van Madras. HOLLAND-AFRfKA-LlJN. SUMATRA, 21 Jan. van O.-Afrika te R'dam, HOLLAND O.-AZIE LIJN. GEMMA, thuisreis, 21 Jan. van Port-Said. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. DRIEBERGEN, 20 Jan. van Galveston naar Bremen. LEKHAVEN, 19 Jan. van Savannah te Tampa. MAASHAVEN, 19 Jan. van Ravenna te Sfax VALKENBURG, 20 Jan. van Bordeaux te Sal la Cabello. VECHT, 20 Jan. van Tonnay Charente n. Cardilf. YILDUM, 20 Jan. van Rosario n. Hull. IJSELHAVEN, 20 Jan. van Savannah le Bremen. JOBSHAVEN, 19 Jan. van Charleslon naar Cardenas. 3—2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7