fORHAHSü? NEDRA 68sle Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 18 Januari 1928 Tweede Blad No. 20812 BINNENLAND. Ge^.in FEUILLETON. de begrooting van het WEGENFONDS 1928. Een wetsontwerp bij de Tweede Kamer ingediend De voor naamste verbeteringen voor Z aid-Holland. In"ediend is een wetsontwerp lot vast stelling van de begrooting van het Wegen fonds voor 1928. Hoewel de minister niet van metning is, dat op het stuk van wegenverbetering niet snel genoeg door hem en door den Rijks waterstaat wordt gehandeld, heeft hij noch- thans aanleiding gevonden om ernslig te overwegen of de uitvoering van de verbete1- rin" der wegen nog kan worden bespoe digd, zonder dat hierdoor de regelmatige voortgang der werkzaamheden in gevaar zou worden gebracht en zonder .te behoeven te vreezen, dat met overhaasting zou worden gewerkt Die overweging heeft hem er toe geleid, om aan de betrokken diensten van den Rijkswaterstaat te kennen te geven, dat het zijn bedoeling was dat naast de uilvoe ring van het vorengenoemde vijf-jarig werk plan betrekkelijk de verbetering van de Rijkswegen verdere verbetering en aanleg van de Rijkswegen, voorkomende op het Rijkswegenplan, met spoed behoort te wor den ter hand genomen en voortgezet. Daarbij werd de opdracht verstrekt om na te gaan. voor welke Rijkswegen de volgens het vijf jarig werkplan uit te voeren verbetering door een ruimer opgezette verbetering zal moeten worden gevolgd, en voor welke Rijkswegen, die thans voldeden aan de in het vijf-jarig plan gestelde eischen en die derhalve niet in dat plan waren begrepen, een dergelijke ruime verbetering evenzeer moet worden noodig geacht. Mede tengevolge van dit alles ondervond de bewerking der ondenverpelijke begroo ting vertraging; intusschen is door deze ver traging bereikt, dat, naar de minister ver trouwt, aan veler verlangen, wat betreft dei bespoediging van de uitvoering der verbe- teringswerken, binnen redelijke grenzen is tegemoet gekomen. De minister moet hierbij nadrukkelijk verklaren, dal hij het niet nut tig oordeelt, om het werk zoodanig uit te breiden, dat te groote afwijkingen van het vijf-jarig plan daarvan het gevolg zouden zijn. Uit de zeer belangrijke stijging van den post onderhoud, verbetering en aanleg van wegen (bijna 21.4 millioen tegen ongeveer 11.2 millioen in 1927) mag worden afgeleid, dat de verbetering van onze rijkswegen door de regeering krachtig wordt bevorderd. Ook zijn de besprekingen met de provinciën om te komen tot spoedige vaststelling van de provinciale wcgenplannen tot een einde gebracht. Op enkele uitzonderingen na zijn die plannen van de provinciale besturen ontvangen, zoodat verwacht wordt, dat de Koninklijke goedkeuring binnenkort kan vol gen. Met betrekking tot de in rijkswegen ge legen veren, schipbruggen en kanaalbruggen en tot de kanaalwegen wordt medegedeeld, dat uilgaven voor de rijkswegen, voorzoover daarop veergelden worden geheven en de uit dis heffing voortvloeiende inkomsten, niet kunnen worden gemist, niet op de be grooting van het wegenfonds kunnen wor den gebracht terwijl uitgaven voor schip bruggen als die te Hedel en Vreeswijk en meerendeels die voor kanaalbruggen in deze' begrooting zijn opgenomen en voorts ook daarin voorkomen uitgaven voor kanaal- RECLAME. H;JJ ink's Advocaat ONVERBETERLIJK! f 1.85 per flesck LEIDEN Suriootweg 3 TeL 929 ié" 1003 wegen, zooals voor den weg langs het kanaal van Terneuzen naar de Belgische gren9. Ook zijn de kosten voor bediening van bruggen in rijkswegen, voorkomende op het rijks wegenplan, opgenomen. Voorzoovèel kosten, aan een en ander verbonden, tot nu toe ten laste van het IXe hoofdstuk der Staatsbe groting kwamen, is in de bijdrage van dit hoofdstuk aan het wegenfonds gelijk bedrag opgenomen. Voorts is in die bijdrage bere kend gelijk bedrag als reeds bij de begrooting voor 1927 ten bate van het wegenfonds is gebracht voor druk- en bindwerk enz. en een bedrag voor het gewone onderhoud van de rijkswegen van f2.301.000, alsmede een be drag van f 2.000.000 voor verbetering van die wegen. Overwogen worde om voor de op bet rijks wegenplan voorkomende wegen een andere dan de thans aangenomen en tot nu toe ge bruikelijke wegindeeling te volgen, waarbij meer het doorgaand wegbelang en minder dan thans het geval is, de provinciale indee ling op den voorgrond treedt, doch hiertoe kan niet worden overgegaan zoolang de ge volgen eener gewijzigde indeeling op kilo- meterindeeling en nog eenige andere detail- punlen niet nauwkeurig zijn onderzocht. Bij de artikelen wordt medegedeeld, dat, vergeleken bij de begrooting voor 1927, het op deze begrooting uitgetrokken vaste per soneel uitbreiding heeft ondergaan. Het to tale aantal rijkswaterstaatsambtenaren en beambten in vasten dienst zal echter, be halve het laboratorium-personeel en het personeel voor bruggenbouw, in beginsel geen verandering ondergaan, maar wel zal in 1928 een grooter deel van dit personeel bij de wegenverbetering te werk worden ge steld en ten laste komen van de begrooting van het wegenfonds. In mogelijk daardoor voor den rijkswaterstaatsdienst ontstaand tekort aan personeel, zal door in dienst stellen van tijdelijk personeel voorzien. Voor den aankoop van het gebouw Mau- ritskade 47, 's-Gravenhage, hetwelk thans ten behoeve van de vestiging van het bu reel van den hoofdingenieur in het district wegentechniek is gehuurd, is f 28.000 uit getrokken. In 1927 werd resp. voor verbetering en aanleg van wegen f2.390.000 en f8.815.000 aangevraagd, voor 1928 f 2.301.000 en f 19.098.100. Hiearuit vol^i, dat de totale kosten voor het ouderhoud neiging toonen om terug te loopen, hoewel een provincie- gewijze vergelijking aangeeft, dat voor het onderhoud in enkele provincies voor 1928 meer moest worden uitgetrokken dan voor 1927 is berekend, ten einde nog bestaande achterstand in te halen. In een enkele pro vincie, waar in 1928 minder voor onder houd ncodig wordt geacht, is dit een ge volg van de uitbreiding van verharding met gesloten wegdek. Voor verbetering en aanleg is het be drag, dat men in 1928 hoopt te kunnen verwerken, meer dan tweemaal zoo hoog als in 1927. Wanneer men in aanmerking neemt, dat in de jaren, onmiddellijk voor afgaande aan de instelling van het wegen fonds, per jaar ongeveer een bedrag van 4 lot 5 millioen werd besteed, dan bestaat er, naar de minister meent, alle reden om van voortvarende voorbereiding te spreken, nu die uitgaven in 1927 op ruim 11 mil lioen en in 1928 tot ruim 21 millioen kon den worden gebracht, zonder dat stoornis in den regelmatigen gang van zaken be hoeft te worden gevreesd. Omtrent de voornaamste verbeteringen voor Zuid-Holland wordt aan de memorie ontleend: Voor de voortzetting der verbetering van den weg Haagsche SchouwLeidenBode gravenHarmeien wordt f 150.000 uitge trokken, voor verbetering van het rijwiel pad f 70 000, voor verbetering van het tracé en versterking van bruggen resp. f 28 000 en f73.000; voor verbetering van den weg VianenGorinchem f 160.000; voor de uit voering der werken ten behoeve van den aanleg van den weg Rijswijk naar Rotter dam met zijtak naar Delft f 2.000.000, ter wijl ook voor onmiddellijke voorzieningen van den weg DelftOverschie de noodige sommen zijn uitgetrokken; voor grondaan koop voor den weg RotterdamBodegraven Harmeien f275.000; voor verbetering van het wegvak RotterdamNieuwerkerk, dat deel zal uitmaken van evengenoemden weg f 225-000. De verbreeding van. gepaard gaan de met het aanbrengen van een bitumineus wegdek voor het gedeelte weg tusschen Den HaagHaagsche Schouw zal met het voor 1928 beschikbaar te stellen bedragen van f 350.000 worden voltooid. Voor verbetering in het tracé Haagsche SchouwNoord- Hollandsche grens is f 100.000 aangevraagd en voor verdere verbreeding van dit gedeel te f 110.000. De kosten van onderhoud, verbetering en aanleg zijn voor de provincies in totaal als volgt geraamd: Groningen f562.500, Friesland f648 000, Drenthe f 185.000. Overijsel f 2661.800, Gel derland f3.304.000. Utrecht f 1 903.000, Noord-Holland f 4.500.000, Zuid-Holland f4.634.000. Zeeland f833.000, Noord-Bra bant f 1.533.800, Limburg f631.000. De bergooting sluit tot een bedrag van f 26.600.000. Onder de inkomsten wordt geraamd uit het IXe hoofdstuk krachtens art. 31 Wegen- belastingwet f5.273.686.50: opbrengst we genbelasting f7.000.000; 90 pCt. van de opbrengst der rijwielbelasting f 4.680.000; voorschotten door het Rijk aan het wegen fonds f 9.640.313.50. HET ZUIDERZEEFONDS VOOR 1928. De uit te voeren werken. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend tot vaststelling van de begrooting van het Zuiderzeefonds voor 1928, waarvan het eindcijfer f 19.913.000 bedraagl. Met het oog op den omvang van de onder nomen en nog ter hand te nemen werken is gerekend op uitbreiding van het vaste personeel met drie ingenieurs, drie opzich ters le en zes opzichters 2e klasse, waarte genover o.a. eenige vermindering van tech nisch personeel staat. Er is op gerekend, dat in 1928 zal wor den voortgegaan met den bouw van de uit wateringssluizen, de schutsluis en de brug gen beoosten Wieringen, zoomede met den aanleg van den omringdijk van den sluis- put op het Kornweiderzand voor de beoos ten de Middelgronden te bouwen sluizen, met welke werken in 1927 is begonnen. Zoodra overeenstemming zal zijn verkre gen met het provinciaal bestuur van Fries land en met de overige betrokken besturen omtrent de aansluiting van den afsluit dijk aan de Friesche kust en de? verhoo ging der Friesche zeedijken benoorden het punt van aansluiting, zal voorts met deze werken, waarvoor reeds op de begrooting van 1927 gelden werden uitgetrokken, moe ten worden begonnen. Gehoopt wordt, dat dit nog in den loop van dit jaar het geval zal kunnen zijn; in ieder geval is er op ge rekend, dat deze werken in 1928 zullen worden begonnen of voortgezet. Ook zal in dit jaar een begin worden gemaakt met den aanleg van een eiland of dijkvak op het Breezand. Voorts is er op gerekend, dat in 1928 voortgegaan zal worden met den aanleg van den dijk van Wieringen naar Medem blik en van de aansluilingswerken van dien dijk bij Den Oever, alsmede met den bouw van het gemaal bij Medemblik en den aan leg van een kanaal met schutsluizen ter verbinding van den droog to maken polder met de haven van Medemblik. Tevens zal in dit jaar moeten wordeu voortgegaan met den aanleg van het ach ter den afsluitdijk van het Amsteldiep le vormen boezemmeer en van het afwate- rings- en scheepvaartkanaal langs de Noordhollandsche kust. VERZOENINGSVERDRAG MET DUITSCHLAND. Naar gemeld wordt, is de Permanente Verzoeningscommissie, bedoeld in het Ne- derlandsch-Duitsch Arbitrage- en Verzoe ningsverdrag van 20 Mei 1926 (Stbl. 279 van 1927) thans samengesteld. Deze com missie bestaat uit vijf leden, waarvan elk der beide Staten één lid naar vrije keuze heeft aangewezen, terwijl de drie overige leden en daaronder de voorzitter in gemeen overleg gekozen zijn uit onderdanen van andere Stalen. In gemeen overleg zijn benoemd dr. Ernst Trygger, lid van het Rijksgerecht en oud-mini9ter van Justitie van Zweden, dr. Arnold Raestadt, oud-minister van Buiten- landsche Zaken van Noorwegen, en de heer A. Soldati, lid van het Zwitsersche Bonds- Hooggerechtshof. De Nederlandsche Regeering heeft als lid aangewezen jhr. mr. H. A. van Karnebeek, Minister van Staat, oud-minister van Bui- tenlandsche Zaken en de Duitsche regee ring den „Geheimen Justizrat dr. Ileinnch Triepel, hoogleeraar in het Staatsrecht aan de universiteit te Berlijn. Het voorzitterschap is opgedragen aan dr. E. Trygger. PRINS HENDRIK NAAR ST. MORITZ. Naar het Geneefsche blad la Suisse ver meldt, zal Prins Hendrik de Olympische winterspelen te St. Morilz bijwonen Hij wordt 9 Februari, dus voor de officieeie opening, te St. Moritz verwacht. VLIEGTOCHTEN VAN DEN HEER VAN LEAR BLACK. Zaterdag naai ons land. Toen de heer Van Lear Black Vrijdag jl. te Londen terugkeerde na een verblijf van omstreeks 4 maanden in de Vereenigie Stalen, stond hel vliegtuig van de K. L. AI. de H NADP, met de bestuurders Geysen- dorffer en Scholte en den werktuigkundige Weber, weer te Croydon te zijner beschik king. Was oorspronkelijk het plan van den herr Van Lear Black om terstond den volgen den dag naar Nederland te vliegen, ten einde met de directie der K.L.M. zijn plan nen voor dit jaar te bespreken, deze reis moest uitgesteld worden, doch Zaterdag a s. hoopt de heer Van Lear Black met een gezelschap van 18 personen naar Neder land te vliegen. Behalve de H NADP heeft hij daarvoor nog twee andere vliegtuigen van de K.L.M. gehuurd, zoodat het gezel schap Zaterdag met 3 vliegtuigen od Schip hol zal neerstrijken. Intusschen heeft de heer Van Lear Black op Maandag 16 Jan. jl. per vliegtuig eenige vrienden te Liverpool van de boot afgehaald en is hij Dinsdag 17 Januari naar Parijs gevlogen. DE NIJVERHEEDSRAAD. Onderzoek naai dnmpingsverschijnselen. H«51 Tweede Kamerlid de heer Kortenhorst heeft den Minister van Arbeid, H. en N. de volgende vragen gesteld: Heeft de Minister kennis genoemen van het besluit van den Nrjverheidsraad ora terug te komen op zijn voornemen om een onderzoek in te stellen naar dumping-ver schijnselen hier te lande? Is de Minister onder deze omstandigheden bereid, zelfstandig een onderzoek, als boven bedoeld, in te stellen of te doen instellen? HET WIT-GELE KRUIS. De vergadering te Den Haag. De Diocesane Federatie „Het Wit-Gele Kruis" hield gisteren een vergadering in een der zalen van hoteJ „Terminus" in Den Haag. Aanwezig waren de afgevaar digden der afdeelingen: Lcidschendam, Noordwijk, Poeldijk, Katwijk, Stompwijk, Naaldwijk, Castricum, Bovencarspel, Blok ker, Pijnacker, Loosduinen. De voorzitter, dr. Gribling te Delft opende de vergadering met gebed, en hield een korte rede. De afdeelingen Kwudendamme, Uitgeest, Rijswijk, zijn tot de Federatie toegetreden. De afdeelingen Zaodvoort, Velsen, Bode graven. Alkmaar en Wassenaar zijn onlangs opgericht zoodat toetreding volgen zal, al dus spreker. In bespreking komt vervolgens het rap port inzake Ziekenhuisverzekering, waar over in de vorige vergadering is gesproken en dat toen in handen eener commissie is gegeven. Deze had nu een reglement sa mengesteld voor onderlinge verzekering tegen de kosten voor ziekenhuisverpiegmg en operatie. Besloten werd een vcreeniging daartoe in het leven te roepen. Het voorloopig re glement werd goedgekeurd. De reeds be staande commissie zal deze aangelegenheid verder uitwerken waarna in een in April te houden vergadering dit punt weer aan de orde komt. De voorzitter deelde dan mede dat ingevolge een vroeger genomen besluit, de verschillende standsorganisaties waren verzocht in het bestuur der Federa tie een lid hunner vereeniging zitting te RECLAME. Je keelonUmetlendo lableits» Voorkomt GRIEP en oncUrd besmettelijke ziekten» In alle Apoth.enDrogA/l.- p. fleicK. 997 doen nemen. Van de middenstandsorgani satie was geen antwoord ingekomen De Vrouwenbond had bericht van .verhindering gestuurd. Het bestuur stelde voor een be stuurslid van den R.-K. Vrouwenbond, den R.-K. Volksbond en den L.T B. in het be stuur als toegevoegd lid zitting te doen nemen. Aldus besloten. Wegens bedanken van dr. F. J. do Visser te Noordwijk, was een vacature in het bestuur ontstaan Bij eerste stemming was met meerderheid van stemmen in diens plaats gekozen do heer W. de Ruyter te Noordwijk wien bericht van zijn benoeming zal worden gezonden. Dan volgde de mededeebng dat de netto opbrengst der gehouden Bloempjesdag ten bate der Federatie f 2534 was. Na rondvraag werd de vergadering ge sloten. CHRISTELIJKE ZEELIEDENBOND. Gisteren is te Scheveningen voortgezet de algem^ene vergadering van den Chr. ZeeliedenboncL De heer B v. Duin, in het bestuur herkozen, had bedankt. In zijn plaats werd gekozen de heer P. den Heyer, te Scheveningen. Aan de orde kwam een voorstel van de afd. Katwijk om zich uit te spreken over het standpunt ten opzichte van het op Zon dag uitvaren uit buitenlandsche havens. In de toelichting wordt o.m. gezegd: Als men 's Zaterdagsmorgens vroeg bin nen komt en er is wat gevangen, is meri tot den avond bezig om de vangst te ver werken. Den volgenden ochtend, Zondag ochtend dus, moet men reeds om 5 uur uit het dok. Wat komt er op deze wijze van Zondagrust, laat staan van Zondagsheili ging 1 De afd. Katwijk achtte het te liggen, op den weg der organisat e, zich uit te spreken over deze organisatie. Het hoofdbestuur stemde volkomen in met het voorstel-Katwijk. Verschillende sprekers voerden hierover het woord. Tenslotte werd besloten, dat het hoofd bestuur in deze zaak zal handelen, zooal6 het wenschelijk zal achteu. Na- de pauze kwam aan de ordemededce- lingen inzake onderhandelingen met den Ned. Bond van Chr Fabrieks- en Trans portarbeiders over nadere samensmelting. Van de eene zijde werd een fusie geheel verworpen op grond van de vrees, dat do zeelieden in een hoek geduwd zullen wor den, van andere zijde achtte men fusie ge- wenscht, maar dan op reëelen grondslag, met een eigen vakbestuur voor de vis- scbers. Het hoofdbestuur wenschte even eens fusie, maar zocht alleen naar den reëelen grondslag, om toestanden te voor komen, die zich bij een vroegere fusie voordeden. De voorstellen van den N. B.C. FT. wer den met algemeenc stemmen onaannemelijk verklaard. De afd. Scheveningen onthield zich van stemming. Het H. B. kreeg echter machti ging de fusie aan te gaan op voorwaarden, Uit het Engelsch van GEORGE BARR McCUTCHEON. (Nadruk verboden).) 48) We hebben alleen maar wilden gezien, voegde Lady Tennys er bij en de tranen van vreugde stroomden haar langs de wan gen, wat haar naar de meening van den zee-officier nog mooier maakte. Hebt u schipbreuk geleden? infor-. meerde hij. Het was een niet zeer samenhangend ver haal dat de twee hem deden, maar na kor ten lijd was de luitenant toch op de hoogte. U waa op de „Tempest Queen? zei hij verbaasd. Is er verder niemand gered? vroegen de twee schipbreukelingen in spanning. Vijf of zes passagiers en de kapitein, geloof ik. Ze zijn bijna dood van honger €n dorst door een mailboot opgepikt. De anderen kwamen allemaal om. Wie waren de geredde passagiers? vroeg Hugh, van verlangen bevend. Ik herinner me de namen niet. Was er een Miss Ridge bij? Was Lord Huntingford bij de gered den? Van die dame weet ik het niet, maar h-°rd Huntingford is omgekomen. De bla- ?en schreven uitvoerig over hem en zijn I°nge vrouw. Zijn lijk is opgepikt, zij is nooit Sevonden. --Zij is zoo juist gevonden, zei Hugh. Dit is Lady Huntingford. De Winnelka maakte een reis naar ver schillende landen en zou drie jaar uitblij ven. Tijdens een storm eenige dagen gele den was er en defect aan de stuurinrichting gekomen en daardoor was de kruiser uit zijn koers geraakt. Het oorlogsschip was nu op weg naar Manilla! De matrozen werden met een boodschap voor den kapitein naar het schip teruggestuurd en Luitenant Car- ruthers ging met het verheugde paar naar het dorp. De wilden hadden het 9chip en de blanken gezien en de opwinding was on beschrijfelijk. Toen het bekend werd dat de Izors, die zooveel voor hen gedaan hadden op hat groote, vreemde schip, dat uil de diepten der zee was gekomen, het eiland weer zouden verlaten, maakte zich een groote verslagen heid van het dorp meester. Luid pralend brachten al de inwoners van Nedra de be zittingen van de Izors naar het 9trand, maar het was geen vroolijk gebabbel dat uit den optocht opsteeg! Lady Tennys en Hugh gin gen tusschen de rijen van hun wilde vrien den door, belovend nog eens terug te ko men een belofte, die zij van plan waren te houden. Koning Poetoe het toonbeeld van wan hoop stond tot zijn knieën in het water. Toen de sloep van wal stak, zwaaide hij zijn armen in de hoogte en weeklaagde luid; een voorbeeld dat zijn volk grif volgde, waarop de heele menigte plat op den grond viel. Twee figuren in het wil maakten zich uit de menigte los en door het water wadend klemden zij zich ofschoon de matrozen hen met de roeispanen trachtten weg te du wen aan de kanten van de boot vast. Ze keken met smeekende blikken naar hun meesteres, die daar wegvoer. Neem ze als je blieft mee, vroeg deze en op een bevel van den officier tilden sterke armen de beide meisjes in de boot. Het waren Alzam en Nattoo, de beide be dienden, die het sterkst aan hun Izor, die zij van af het begin gediend hadden, gehecht waren. Langzaam voer het schip van Nedra, een jaar nadat de eerste blanken, die daar ooit gezien waren, er voet aan wal hadden ge zet. Hoog op den berg wapperde een aan flarden gescheurde Amerikaansche vlag. De kapitein wees er naar en het volgend oogenblik stonden de officieren en de man schappen in de houding langs bakboord ge schaard; ze salueerden de Amerikaansche vlag, die (wee blanken uit de wildernis verlost had! HOOFDSTUK XXXIII. Spoken. Den eersten Juni liet de kruiser Winnetka het anker in de haven van Manilla vallen. Op het voordek stonden Hugh Ridgeway en Lady Tennys Huntingford. Ze gingen aan land met den kapitein, den officier van ad ministratie. Luitenant Carrulhers en enkele anderen Een tweede sloep bracht hun onbe schrijfelijke bagage de huwelijkscadeaux! en de beide bedienden van Lady Tennys aan land De kapitein ging direct met zijn passagiers naar het scheepvaartkantoor waar den aanwezigen ambtenaar naar de lijst van verongeluklen van de „Tempest Queen" gevraagd werd. Had u vrienden aan boord? vroeg de ambtenaar deelnemend. Ja. we hadden vrienden aan boord, be vestigde Hugh met bevende stem. Laat mij maar even de lijst van de ver misten zien, Zoowel Hugh als Tennys voelden den lust opkomen om weer naar de „Winnetka" terug te vluchten, waar zij zich zouden kunnen verbergen voor de zekerheid die zij zochten. Hugh keek met strakken blik naar de na- men% Lady Tennys stond tegen de lessenaar geleund en haar oogen volgden de regeis. Hugh ging met zijn vinger de namen van verschillende passagiers die gekend hadden, voorbij. Toen hij bij de „R" kwam, ging zijn vinger langzamer. Rades Reed Reyer Ridge I Hugh Ridge, Chicago, Illinois, U. S. A. Het duizelde hem, toen hij zijn eigen naam onder de vermisten zag. Zij werd gered, mompelde hij, want de naam „Ridge" stond maar een keer op de lijst. Kijk eens onder „Verr.on", fluisterde zij hem in. Van camp Valentine Vazotin Wilson. Vernon was er niet bij, evenmin als Veath. Staan zij niet op de lijst? vroeg de beambte. Mag ik ook nog even de lijst van de geredden zien? vroeg Hugh dapper. Twee bladzijden verder, meneer. De bladzijden werden zoo zenuwachtig haastig omgeslagen dat de ambtenaar te hulp kwam. vreezend dat zij onherstelbaar beschadigd zouden worden Hugh las hardop met een onnatuurlijke stem- Costello Hamilton Ridge Shadburn Veath. Goddank, stamelde Lady Tennys en haar oógen vulden zich met tranen Samen lazen ?n herlazen zij den naam. Henrv Veath. O. Hugh, het is een wonder, meer dan een wonder! Veath heeft haar natuurlijk gered. Ik wist wel dat hij dat doen zou als hij er ook maar even kans toe zag. Tennys, Tennys, ik kan niet gelooven dat het waar is Hij was buiten zichzelf van opwinding; kapitein Hildebrand, de bediende en de overige aan wezigen keken met een gelukkign glimlach naar de opgewonden jongeman In hun eerste, echte blijdschap vergaten Hugh en Lady Tennys, dat, sinds zij het eiland ver laten hadden, het hun voortdurend als een schrikbeeld voor oogen had gestaan, dat zij, die zich tusschen hen kon plaatsen, in leven zou zijn. We moeten Veath zien fe vinden, zei Hugh snel. Is hij in Manilla? Hij is in het gouvernementsgebouw, meneer Hugh, Lady Tennys met zich mee trekkend was al op weg naar de deur. Is menepr Veath een familielid van u? Nee, hij i9 meer dan dat, zei Hugh, die zich omgedraaid had. Hij is een vriend. We waren samen op de „Tempest Queen", toen die schipbruk leed. U was.... op de.... wat zei u. meneer? Flij weet niel wie je bent. Hugh. Dat is zoo. U kunt twee namen op de lijst van de vermisten schrappen en bij die van de geredden voegen Schijf! u maar even op. Lady Huntingford en Hugh Ridge. De oogen van den ambtenaar werden zoo groot als soepborden Al de heeren uit de groote zaal kwamen aanloopen. Ja hel is de waarheid, verzekerde de commandant van het oorlogsschip. Ik heb ze verleden week opgepikt. Waar is hier het postkantoor Ik moei een telegram naar Miss Ridge sturen Wan neer is die naar de Vereenigde Staten terug gegaan? {Wordt vervolgd

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 5