SPLINTER UITVERKOOP 68s,e Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 17 Januari 1928 Derde Blad No. 20811 h UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. VISSCHERIJ-BEBICHTEN. KUNST EN LETTEREN. LAND- EN TUINBOUW. SPREEKCEL. „CHIQUINA"!... Influenza-Griep ABDIJSIROOP ii Raadsagenda. De e.v. vergadering van den raad deze: emeente zal plaats vinden op Donderdag 9 Januari a.s.( des nam. 2 uur. Onderwerpen ter behandeling: lo. Benoeming van twee leden van de Lmniissie tot wering van schoolverzuim tc"enr het niet aannemen der benoeming [oor de heeren ds. A. E. van Sasiêa en ran der Geest. Voorstel v3n B. en W.: vacature ds. A. c. van Baaien: lo. D. Klees; 2o. C. van Unt, vacature J. van der Geest: lo. J. P. pijee, 2o. J. van der Holst. 2o. Vaststelling van een raadsbesluit tot rerlenging van den ontrnimingstermijn van )e woning D 164. 3o. Wijziging begrooting, dienstjaar 1927. 4o. Ingekomen stukken en mededeelingen. —Uit het verslag van den Keuringsdienst n Waren over het tijdvak 1 Januari Dec. 1927 blijkt, dat in deze gemeente [Öü6 keuringen zijn verricht, waarvan 308 het laboratorium en 4698 ter plaatse, (gekeurd zijn 31 monsters. Het aantal ^inspecteerde winkels bedraagt 103. bodegraven. Ljjst van onbestelbare brieven en Briefkaarten, van welke de afzenders on- fcekend zijn. Terugontvangen in de 1ste lèlft van Januari. Brieven Binnenland: Dir. v. d. Centr. kond 'oor Ongevallen-Verz. in het Land- ui Tuinbouwbedrijf in Nederland „Het Plat- leiand", Gonda. De Jongh en Verginst, liolenbrug, Bodegraven. Mevr. C. Ver- fcnstr, geb. De Bruin, Scheveningsche weg pib, Rotterdam. Briefkaarten Binnenland: Mevr. De Jong, ■chereningen. Een briefkaart zonder adres. leiderdorp. In de gisteravond gehouden samen komst van manslidmaten van de GereL Kerk is aan den kerkeraad machtiging ver leend om in de vacature ds. Woudstra te ftroepen ds. Wieminga, GereL predikaat i Chsrlois. Door de rijksbelastingambtenaren is Isteren alhier een zestal rijwielen in beslag mumen, welke nog niet V3n een belasting aatje W3ren voorzien. Men zij dus ge- cniscliuwd. roelofarendsveen. Baldadigheid. Gedurende de laatste weken zijn hier kor verschillende baldadigheden gepleegd, lo den nacht van Zondag op Maandag j.L is er weer iets gebeurd, dat eeu droevig du werpt op de mentaliteit van een ge- telte van de tegenwoordige jeugd. Men eft n.L aan een in aanbouw zijnd waren- hits van den heer J. J. C., aan den Langen- alhier, een achttal asbestplaten op- itteljjk stuk geslagen en vernield. Wan eer men nn bedenkt, dat tengevolge van h slechte uitkomsten in de tuinderij op Je» kouden grond vele tuinders als het er» noodgedwongen er toe moeten over- eau om hun bedrijf naar de eischen des Ids in te richten, o.m. door het bouwen J M warenhuizen en trekkassen, en dien- igevolge, de een in mindere, de andere meerdere mate. met financieele moeilijk den te kampen hebben, dan doet het toch treurig aan, dat desondanks de jeugd „behagen" in kan scheppen om zoo op en in aanbouw zijnd warenhuis zijn ver- primchi bot te vieren. De politie stelt en ernstig onderzoek in en het is te enscben, dat de daders hun gerechte ■af niet mogen ontloopen. waddinxveen. Naar wij vernemen zijn in het afge- fcpen jaar niet minder dan 61799 schepen iarvoor de brug geopend moest worden) Hooge brug over de Gouwe alhier ge beerd. dat is dus bijna 200 maal per (de Zondagen niet meegerekend;. De bevolking dezer gemeente bestand 1 Januari j.L uit 6828 personen, tegen 'bh op 1 Januari 1927. Een mooie voor dgang! Geboren in 1927 154, gestorven K0en levenloos aangegeven 3. Ingekomen: V' en vertrokken 405 personen. T~ De heer A. Vis Azn., scheepsbonw- pidige alhier, is benoemd tot tijdelijk "slructeur-teekenaar bij de afd. Scheeps- jjw van het departement van Marine te Graven hage. WODBRüGGE. Naar wjj vernemen, raT de Rijks- welconsulent te Gouda, alhier, op 1 br a.s. voor de leden der afdeeling een onstratie houden van de nieuwe berei- gswijae van kaas. Door het bestuur van de afdeeling et Groene Kruis" alhier, is de tijding ■Rangen, dat de moedercursus niet in HJbruari, doch in het laatst van April zal ■'den gehouden. katwijk aan zee. D—,,^'steren was een moeder, mej. M. v. bia Geweldig uit haar humeur, doordat der i ï0?nt)e bij de gebruikelijke verhooging ■iel 'neen van de 2de openbare school lrr 1 •nhoogd was. Dit kon haar moeder- cperw'6' v"rtropPen- waarom ze naar de hield C72eres einG en er deze over onde rsim v» e ,Wond 7'ch demate op. dat ze ma n eniteoaste vuistrecht gebruik ri' tr,ediendee on(*erwiizere9 een (linken eteM. *'e 's me' bet geval in kennis ge- NOORDWUK. Ingekomen personen: K. H. Gaudlitz, stoffeerder, van Den Haag, v. Limburgsli- rumstraat 13 J. F. Lambert en lam., goud- en zilversmid, van Hilversum, Egb. d- Grootslr. 7 I Th Opdam, dienstbode, van Bloemendaal, Voorstraat 48 T. Wester hout. van Amsterdam Otfemweg 53 J. Montanus (geh met J. Marijt). van Leiden, Zandvoorlschesir. 34 M Bonfrer, huis houdster, van Haarlem, v. Limburgstirum- slraat 24 C. M. J. Martron. idem. van Bloemendaal. Zuid Boulevard 10 Wed. D. M F Weddepohl en (am. van Amster dam. Duinweg 45 G. C. de Grauw van Leiden. Julianaweg 8 Ch. J de Winter, agent van politic, van Warmond, Keiling- sleeg 1 J van He urnen, dienslbode. van Leiden, Bronckhorststraat 16 R Rijers en fam., van Veip. Oranjeweg 2 Villa „Nijenstede" 0 de Graaf onderwijzeres, van Viaardingen. Hoofdstraat 3 D Roit- sma.. broodbakkersbed., van Monsler. Wii- heiminasir. 11 A. J. M Schippers, dienst bode. van Arnhem, Zd. Boulevard 22 J. H. Elman. monteur, van Rotterdam. Lijn- baanweg 21. Vertrokken personen: J. Geervliet en fam., kantoorbediende, naar Rijnsburg, Noordwijkerweg L. W. van Zoest, naar Zaandam. Eschdoorniaan 48 A. N. M. Alleman, naar Zenderen (Borne), Gymna sium H. Alberli P. Romeijn en. fam,, tech- niker, naar Sarang, Ned. Oost-Indiê A. M. A. de Groot, naar 's Bosch, Mariënburg SI. Janssingel W. M. van Bohemen (geh. mei Th. H. Duivenvoorden), naar Noordvvij- kerhoul, Gooweg C. Kruilhof, naaister, naar Leiden. Haarlemmerstraat 156 G. R. P. A. van der Wiel, naar Soest, Duin- WARMOND. De heer Bergman jubileert. De herdenking van het feit, dat de heer Bergman voor 25 jaar in dienst trad van den post- en telegraafdienst alhier, is voor den jubilaris, zijn gezin en talrijke aanwe zige familieleden een onvergetelijke dag geworden. De Heer J. Bergman. Reeds in den vroegen morgen werd van uit het postkantoor de vlag uitgestoken, welk voorbeeld door vele buren werd ge volgd. Circa half elf werd de heer Bergman en zijn gezin ten kantore genoodigd, waar het geheele personeel aanwezig was en de jubi laris door den directeur, den heer Duval, werd toegesproken. Deze pree*- bem als een ijverig en nauwgezet ambtenaar, die de achting zijner superieuren ten volle ver dient. Spreker wees op de financieel slech te jaren, die de heer Bergman m het begin van zijn loopbaan heeft medegemaakt, niet tegenstaande deze heeft bij zijn zoon een goede opvoeding weten te geven en smaakt hij nu de voldoening dat deze een eervolle positie in de maatschapnij bekleedt. Te vens wees hij hem op zijn trouwe plichts betrachting, waarbij spreker dacht aan de moeilijke omstandigheden, gedurende de wintermaanden, waarin bij storm of ijs gang, de post in bet Lageland besteld moest worden. Een gTOot voorrecht was het hem den jubilaris met zijn echtge- noote cn zoon geluk te mogen wenscben en spr. bood hem, mede namens het perso neel een barometer aan, terwijl hij den wensch uitsprak dat de heer Bergman zijn verderen diensttijd met evenveel ijver en in het genot van een goede gezondheid mocht volbrengen. De heer Bergman dankte allen voor de gelukwenscheD en het cadeau en wees in het bijzonder op de goede verstandhou ding welke tusschen den directeur en per soneel heerseht. Een deputatie van den Bond van Post-, Telegraaf en Telefoonpersoneel, bood daar na zijn ijverigen secretaris als blijk van waardeering een bureaustoel en divankleed aan. Namens het gemeentebestuur werd door B. e® W. een bloemstuk overhandigd. Notaris Romeijn en dr. Walenkamp com plimenteerden den jubilaris namens de Woningbouwvereniging Warmunda". Daarna sprak de heer Langelaar, die na mens het Protest-ansch Fonds voor Zieken- huisverpleging, Warmond's Leesgezelschap en de Vereeniging Gemeentebelang den jubilaris geluk wenschte en van deze gele genheid tevens gebruik maakte hem te hul digen voor het vele, wat hij voor deze ver- eenigingen deed. Wij hopen, aldus spr. dat u als klein be wijs van waardeering onze bloemenhulde zult willen aanvaarden, welke u namens deze vereenrigingen gezonden werd. Gaarne 'voeg ik Hieraan den wensch toe dat U nog laren lang moge gaspaard blijven voor uw huisgezin, uw werkkring en uwe vereemgmgen, waarvoor u zoo met hart en ziel ijvert Namens de bewoners van het Lageland bood de heer VaD Gelder zijn gelukwen schen aan, terwijl van biina alle ingezete nen persoonlijke of schriftelijke felicitaties binnen kwamen, waarbij vele cadeaus. Het leeuwenaandeel in de feestvreugde had voorzeker het Warmond's Fanfare, dat onder leiding van haar directeur, den heer Bolderdijk haar voorzitter te circa haifne- gen een serenade bracht. Na eenige nummers gespeeld te hebben trad de heer Bolderdijk naar voren en complimenteerde den jubilans met harte lijke woorden: waarna deze dank bracht aan het corps voor de verrassing hem be reid, terwijl hij hem verzocht te zijnen huize een glas wijn te ledigen. Tijdens dit samenzijn nam de heer Bolderdijk weder het woord en wees op de spontane wijze, waarop het voorstel was aangenomen om den heer Bergman een serenade te bren gen, wat volgens spreker wel een bewijs is dat de jubilaris als voorzitter der mu ziek vereeniging wordt gerespecteerd Hij heeft bovendien de overtuiging gekregen dat Bergman in Warmond een populair man is, daar iedereen deze gelegenheid heeft aangegrepen om den jubilaris blijken van waardeering te geven. Ook daarom wil Warraoüd's Fanfare het niet alleen bij deze serenade laten en spr. bood haar voorzitter een prachtige divan aan, waar op deze na een vermoeienden tocht naar het Lageland gerust een uurtje mocht gaan liggen. Als blijk van persoonlijke waardee ring bood de heer Bolderdijk, mede namens zijn vrouw een mooie schemerlamp aan. De heer Bergman dankte voor de prach tige cad'eaux en de hulde hem gebracht, waarna het muziekcorps nog een rondgang door het dorp maakte. VOORSCHOTEN. Gisteravond is in ,,de Groote Vink" alhier opgericht de IJsclub „De Rijn" met aanvankelijk 14 leden Het Bestuur wordt gevormd door de, heeren Niese Derogée en Haaksma. De contributie werd bepaald op f 1.— RECLAME. 2146 PREDIKBEURTEN. voor woensdag 18 januari. katwuk-aan-zee. Oude Kerk: Nam. 7 uur, ds. R. P. A. Rut gers. leiderdorp. Ned. Herv. Kerk: Nam, 7 uur, bijbelle zing, ds. H. Mondt- IJ MUIDEN, 17 Jan. v1schprijzbn. 41 Tarbot p. K G. (2 30—f 1.80; 16 Griet p kist van 50 K.G. 173—f34-, 65-40 Tongen p. K.G. 41.50—f 1.30; 30 Groote Schol f36 —f32, 34 Middelschol (38—4 34, 57 Zet- schol f-4-1—(37. 72 Kleine Schol f40—(26, •40 Schar f26f 14, alles p. kist v. 50 K.G. 61 Roggen p. 20 stuks (37f 15; 156 Viee- ten p. stuk f 31.20; 59 Groote Schelvisch f86—(26, 103 Middel Schelv. f35—(21. 248 Kleinmiddel Schelv. f.30—f21, 2-47 Kleine Schelv. f30f 15.50, alles p. kist v. 50 K.G 80 Kabeljauw p. kist van 125 K G. 161f37; 740 Gullen p. kist van 50 K G. f 18—f9.50; 87 Lengen p. sluk f3.60—f0 92 2 Heilbot p. K.G. f2; 149 Wijting p. kist v. 50 K G. f 15f 10; 37 Koolvisch p. stuk f2.10—f 1.10. Aangekomen 17 stoomtrawlers en van de treilvisscherij de loggers KW. 18 met f 913 en KW. 19 met f 704 besomming. kunstavond corrt de wekker. Haar gewoonte getrouw zal. naar wij ver nemen, Corry de Wekker met haar piano- en dansleerlingen op 1 Maart a e wederom in den Leidschen Schouwburg haar kunst avond houden. Het programma zal bijna uilsluitend nieuwe werken bevallen, o.a van Debussy, Ravel. Sainl-Saëns. Scharwenka enz. Als bijzondere attractie kunnen wij mel den, dal zij ondermeer, met haar dans ensemble het geheele ballet uit Faust zal opvoeren. nieuwe uitgaven. De firma Jb Bussink (abrikante der echte Deventer Koek zond om een exemplaar van nieuw album Mijn Land. deel I: Overijsel. Het is een zeer fraai album met een een voudig smakelijk omslag in kleuren gedrukt. De honderd gekleurde plakplaatjes door den kunstenaar J. Godefroy geteekend zijn zeer fijn en geven mooie kijkjes in de provincie Overijsel waarover de heer G. J Niiland het een en ander vertelt. Hel door de Drukkerij Mortelmans typografisch uitstekend ver zorgde album mag in ieder opzicht een ge slaagde uitgave heeten Met veel belang stelling zien wij de volgende albums die in de reek9 zullen verschijnen tegemoet Het ...Nieuws uit het Veiiigheidsmuseum" is in een nieuw kleed en onder den gewij- zigden naam- De Veiligheid" verschenen Hel eerste nummer van dit bii AE E Kluwer te Deventer verschenen officieel orgaan van Het Vpiiieheidsmuseum te Amsterdam is zeer lezenswaardig. hs- dubbele krielen. pluimvee. Van alle planten- en dierensoorten. die ook in dwergvorm gehouden worden, ver langt men in de allereerste plaats, dat ze' klein zijn. liefst zoo klein mogelijk Zoo heeft men dwergeiken en dwergasters dwerg- paardjes en dwcTghondjes. dwergmuizen en dwergkoeien en waar wij het meeste belang in stellen, ook dwerghoenders, meer bekend onder den alledaagschen naam van Kriel kipjes. Juist in de kleinheid van die allen schuilt voor het mcerendeel hun aantrekkelijkheid, speciaal in de oogen van vrouwen en kinde ren in het algemeen en van de sportras- fokkers in het bijzonder. Zoodra onze krielen maar een beetje te kloek zijn maar even de door den standaard bepaalde grens in omvang overschrijden, dan hoorc-n we uit den critischen mond van de kenners en keurmeesters het afbrekende, soms wel minachtende woord: lt' groot, wel aardig van model maar te zwaar, wel juist van kleur maar wat plomp enz enz Wij menschen zijn toch zonderlinge wezens. De zwaargebouwde Brahma's, Cochins en Langshans toch bewonderen we met ontzag om hun kolossalen omvang, hun reuzen taille en ziet. we gaan ze dan weer kweeken in miniatuur, zoo klein mogelijk! En als we Krielen hebben heel klein en nietig, dan willen wij ze weer gaan uitzetten tot dubbele krielen! 't Is toch nooit goed. En toch juist zulke te groote, zulkte te zware zou ik aanraden aan die sladsliefheb- bers, welke moeten woekeren met hun zeer kleine ruimte en die beslist geen groote ras sen kunnen houden, maar die toch graag een eigen eitje op tafel hebben, dat niet al te peuterig klein is, zoodal het hard gekookt en behoorlijk gepeld gemakkelijk weggebor gen kan worden in de een of andere holle kies. die nog niet onderhanden i9 genomen van onzen braven vriend, den dentist! Dus precies zooals sommigen met bijzon dere voorliefde aan een dubbele hit (een vier- beenige wordt hier bedoeld) de voorkeur geven, omdat een gewoon paard hun te groot en een hond weer te klein is. zoo vragen enkelen ook een kippetje, zoo tusschen mal en dwaas in. dat goed legt en tevens wat zwaarder eitjes zoo om en bij de 45 gram. Dit doel kan bereikt worden en zelfs niet bezwaarlijk We herinneren ons dat wij jaren geleden onwillekeurig zooiets hebben verkregen. Wij fokten toen Wille Rozekam- mige Bantams (tegenwoordig Javakrielen genoemd) en gebruikten wel een vijf of zes jaar geen nieuw bloed, fokten elk jaar goed wat kuikens en kozen dan hieruit telkens de sterksten. de voorgroeiers om weer een foktoom samen te 9tellen, omdat wij toen maals uitsluitend in levenskracht ons doelwit zochten. En wat gebeurde? Ten eerste zagen wij van deze zoo nauwverwante teelt geen gebreken optreden, maar kregen 9teeds zwaarder exemplaren, die flink legden en ook grooter eitjes gaven. Kenners evenwel wezen er ons voortdurend op dat het eigen lijk geen krielen meer waren en alle kans op bewaarding begonnen te verliezen Het ge volg was dat al deze' stoere krielen werden opgeruimd en plaats maakten voot veel fijnere exemplaartjes waarvan, helaas wei nig genoegen gesmaakt werd. Met deze' vergrooting willen wij echter de sporlfok voor de tentoonstelling niet te na komen, noch minder afkammen, maar deze toch 9ckeiden van de hiervóór bedoelde meer oeconomische fok van wat wij zouden willen noemen dubbele krielen In Duitsehland weTkt men tegenwoordig vc-el in die richting. Ook lazen we elders van dergelijke pogingen, maar dan door bet v ur men van een gehepl nieuw ras uil kruisin gen verkregen. Wij wenscben de TTrhebers er het beste succes mee maar wij vonden dat vormen van een nieuw ras niet bepaald noodig en zouden dan liever trachten door in de bestaande rassen maar steeds te sel^c- tderen op ferme constitutie en kloek-m bouw. vorm en kleur te behouden en zoodoende ons doel te bereiken Onze bedoeling blijft het grooter ei en de wat zwaarder bout Alles binnen de perken der stadsliefhebberij. de garenmarkt. Een abonné merkt naar aanleiding van het rooien van een boom aan de Garenmarkt op, of het niet wenschelijk is alle hoornen te rooien, opdat de bewoners licht en zon kun nen erlangen Een kloin plantsoentje zou wellicht kunnen worden aangelegd, zooals in vele buurten in de: Haag. Naar het Fransch van FRANCIS GAUDARD, door M. de R. Ieder van one heelt zijn stokpaardje Het zijne was, om alles, wat bij bezat of wat hem na aan 't hart lag menschen dieren, en dingen den een ol andereD zonder lingen naam te geven (waar hij dien van daan haalde wisl niemand), die, uitge sproken door zijn tandenloozen mond met de neergetrokken mondhoeken een eigen- aardigen. kinderlijken, nalven klank kreeg. Allerlei vreemde woorden, toevallig op straat opgepikt, deden dienst om iets of iemand mee te doopen Hij scheen er een apart genot in te vinden, ze uit te spreken, een genot, dat hem de oogen. met de roode, wat ontstoken oogleden hall deed sluiten. En terwijl hij ze zacht voor zich heen prevelde, zondpr hun eigenlijke beteekenis te kennen, plooiden zijn lippen zi-h met de (eedere welving waarmee heel jonge moe dertjes hun klein kindje toesprexen, of waarmee de menschen elkaar in vertrou welijke uren hun liefste herinneringen ver tellen Hij hield er een gansche verzameling van die namen op na: Spaanschc woorden, RECLAME. Maar weinig ziekten der adem halingsorganen grijpen het alge meen gestel zoo aan als de griep. Behalve een bacferivn-doodendc heeft de griep-paüeni daarom een algemeen versterkende medicijn noodig. Akker's Abdijsiroop is beide in één verccnjgd. Bij het eerste kenteeken ingenomen, voor komt zij liet doorzetten der ziekte, terwijl de geneeskrachtige sappen der versche planten, welke de Abdijsiroop bevat, het organisme versterken, wanneer men. na het herstel, nog eenigen tijd voort gaat met dagelijks innemen van AKKF.R's Voor de Borst 939 klankvol en als verzadigd van zon; soepele Italiaansche woorden, van verre gekomen, die hij meestal radbraakte, maar die juist om hun exotisch karakter hem dierbaar waren en waarmee hij nu eens zijn pijp, dan zijn hoed betitelde, tot zelfs de oe.de concierge van het vuile, rommelige huis, dat hij bewoonde. De oude man, die volgens het zeggen van de buren niet goed in het hoofd was en dien de straatjongens meesmuilend najouw den, woonde met een huisgenoot Eens op een dag had hij een mager, uitgehongerd, armzalig katje, dat in zijn groezelig pelsje de weeë lucht der goten meedroeg, opge nomen Voor dat nieuwe makkertje had bij onmiddellijk een naam bedacht, een Kef- koozenden, zonnigen naam. Hij had liet Chiquina gedoopt. „Tchiquina", zooals hij zeide, zijn best doende het zuiver uit te spreken, den nadruk leggend op de we ke lettergrepen en met iets in zijn stem. a'-of deze naam, dien hij niet eens thuis kon brengen, een reeks herinnneringen bij h m wakker riep. Al zijn opgekropte teederhoid bracht hij over op het redelooze dier. dat lustig spinnend met de behendigheid van haar soort zich in zijn kamer bewoog Ken onuitgesproken wederzijdsche genegenheid had zich ontsponnen tusschen den man en en het katje, en wanneer hij des avonds de op zijn knieën ineengerolde Chiquina zacht over haar grijze vacht 9treek en probeerde het geheim der topaaskleurige oogen te ontcijferen, doorstroomde hem soms plotse ling een weldoende warmte, die hem deed prevelen, vlak bij het oor van het poesje: „Wat hebben wij het toch goed met ons beidjes, hè?" Eens op een dag was Chiquina verdwe nen. Zij ging wel meer de donkere trap af naar beneden in de Cour, maar kwam dan altijd heel spoedig weer boven Op dien dag kwam zij niet terug. De oude man werd ongerust en ging haar overal zoeken M n zag zijn zielige gedaante met het zorgvolle gezicht. langzaam dwalen tot in de nabu rige straten, en men hoorde zijn klagelijk, kinderlijk roepen: „Tchiquina! Tchiquina!" Pas laat kwam hij op zijn kamer terug, met starende oogen; hij had niets gevou- den. Tegen den ochtend hoorde hij een flauw krabbelen op den drempel. Haastig deed hij de deur open. en daar. in de nog duistere gang lag Chiquina uitgestrekt en wachtte. Chiquina onherkenbaar veran derd. haar pelsje vol modder, met gebroken rugeegraat en uitgedoofde oogen. Een droge snik welde op in de keel van den ouden man. 'Voorzichtig nam hij tus schen zijn halfgeopende handen het kleine hoopje bont, dat voortdurend door heftige schokken bewogen werd. en terwijl hij de deur met den voet dichtsloeg, droeg hij het katje naar zijn bed. Hij wendde de goud kleurige oogen naar hem toe, waaruit nu alle geheim geweken was. en die bijna menschelijk waren geworden door smart Toen kwam het ruige tongetje te voorschijn en begon het diertje de vingers van den man te likken, met korte langzame likjes, als zoovele zwakke ontroerende lielkoo- zingen. Een uur lang streed Chiquina, verwron gen en verstijfd, haar doodstrijd Haar ge vlekt buikje ging steeds onregelmatig en sneller op en neer Ten slotte vlood haar kotte-zieltje arm katje, dit het slachtoffer werd van het ruw vermaak der menschen. Beneden op straal ging de eersle tram voorbij. De lamp aan de zondering slingerde even heen en weer. De man voelde iets warm9 op zijn hand dat hij werktuigelijk aan zijn broekspijp afveegde En toen pas bemerkte hij, dat hij schreidde. LICHTINGEN BRIEVENBUS. Perron H. S. M. Op werkdagen: Richting: Amsterdam. Rotterdam. Utrecht?. *3 15 "3 10 5.15 7 20 7.— 13 25 30 30 10.40 15 65 13.35 13 10 20.10 15 15 13 26 15.55 14.35 16.30 36 20 37.50 36 50 22.30 19.20 23 05 Des Maandags en daags na een feest dag niet Op Zon- en feestdagen: 3.15 3.10 11.48 (postkantoor). 23.30 22 Station Heerensingel. Bus aan den trein, niet op perron. Vertrek der posttremeü op werkdagen te 12.28 16.24 18.46

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 9