AGENDA. BUITENLAND. Waarom smakeloos eten? Doe er wat in TELEGRAMMEN. Zaterdag. Jeruël: Bidstond te 8 uur. Stadszaal, Bal Masqué Jacob CatsS. P. Wielioga. Vrije Evang. Gem. Bidstond te 9 uur. Zondag. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm. en half zeven nam. Leidsche Schouwburg: Vroolijk Kunst- Gezelschap Pisuisse. 8 uur. Ned Leger des ELeils (Beestenmarkt 34): Samenkomsten te 10 uur voorm. en half- vier en 8 uur nam. Stads-evangelisatie (Morschweg 59): Ra- diensten te 5 uur nam. Sfadszaal (groote zaal): „Nut en Ver maak Kunstavond Jan van Riemsdijk. 8 uur. Vrije Evang. Gem. Samenkomsten te 10 uur voorm en 7 uur nam. Volksgebouw Heerengracht: Inst voor Arbeidersontwikkeling. Mr. D. A. van Eek over „Socialisme en levenshouding". 10 uur v.m. Maandag. Leidsche Volkshuis: Voordracht met mu zikale toelichting door Mevr. W. v. Lidt de Jeude. Kwart over acht. Nutszaal: Ned. Ver. v. Huisvrouwen afd. Leiden. Lezing van mej. van IJsseïsteijn over ..Vrouwenleven in Italië". 8 uur. Prediker: Openb verg. Confessioneele Ver. afd Leiden, 8 uur nam. Stadszaal: R.K Oratoriumvereen. „Die Schöpfung", kwart over acht nam. Volksgebouw Heerengracht. Instituut v. Arbeidersontwikkeling. Lezing over Max Havelaar. 8 uur. Dinsdag. Jeruël: Bijbellezing 8 uur nam. Nutszaal Spr. de heer H. van Walreo over Sovjet-Rusland. 8 uur nam. Nulszaal: Alliance fran^aise: Soirée de chansons franchises. 8 uur. Stadsevangelisatie (Morschweg 09): Bij bellezing te 8 uur nam. Stadazaal (kleine zaal): Ned. Reisver. afd. Leiden. Filmavond over Zwoden. 8.16 uur nam. Dagelijks. „Casino bioscoop", Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie malinêe. „City theater" Haarlemmerstr.: Bioscoop- voorstel li neen te 8 uur '9 Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. ..Luxor-theater". Stationsweg- Bioscoop- en Variété voorstellingen Dagelijks te 8 uur 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur 1 „Trianon Theater". Breestraat: Bioscoop- en Variété voorstellingen Dagelijks Ie 8 uur Lakenhal- Tentoonstelling „Oud Leiden" VolkBhuis: Tentoonstelling handwerk technieken en weefwerk, 's Avonds van halfacbt tot halftien. Den Haag (Trianon-theater)Opvoering van „De Jantjes F'. Kwart over acht nam. Geslaagd is voor hef examen voor coupeuse leidster A van de Eersle Ned. R K. Vereeniging van Miidevakscholen, mej. M. A. G. v. d. Lubbe, alhier. Maandag a.s. 16 dezer herdenkt mej. A. N Ingeneeger den dag waarop zij voor 25 jaar de betrekking van hoofd der open bare bewaarschool aan de Groenesteeg aanvaardde, welke betrekking zij oog steeds met ijver en opgewektheid vervult. Zij is een verdienstelijk onderwijzeres en in deze volkswijk een populaire persoon lijkheid; de moeders die dagelijks de klein, tjes naar school brengen en terughalen, weten bij ervaring, welk een zorg deze „hoofdjuffrouw" voor de aan haar en haar medehelpsters toevertrouwde kleintjes koes tert. Hoewel mej. I. geen feestelijkheden op dezen dag begeert, zal het jubileum toch niet geheel onopgemerkt voorbijgaan. Wij vernemen althans dat de commissie voor de Openbare Bewaarscholen haar dien dag in het schoolgebouw een bezoek zal bren gen en bij monde van haar voorzitter, den heer J. A. van Hamel de gelukwenschen van de gemeente zal overbrengen. Indachtig aan hel gezegde, dat aan zien doel verknopen heefl de Leidsche ver- tenwoordiger der Naamlooze Electrolux zijn verkoopkantoor hier Ier stede verplaalsl van Hoogewoerd 111 naar Hoogewoerd 85 en aan dit pand tevens een keurig inge richte show-room verbonden, waarin de door deze firma in den handel gebrachte toestellen op smaakvolle wijzen zijn ten toongesteld In hel bijzonder wordt naast de diverse modellen stofzuigers, waaraan wederom verschillende verbeteringen zijn aange bracht, de aandachl getrokken door de Electrolux huishoudkoelkast, waterfillers en vlnerwnjvers. De gezellig ingerichte kanloorruimte ach ter de showroom leent zich bij uitstek tot rustig zaken doen. Wij vragen de aandacht voor de ad vertentie betreffende toelating en inschrij ving van kinderen voor hel onderwijs der Vereen, voor Chr. Onderwijs, hier ter slede. Hedenmorgen 9 uur wilde men in de Schelpkalkfabriek ..Trio" aan den Zoeter- wotid8chenweg met behulp van een stuk ijzer een drijfriem op een raengmolcn leg gen Het stuk ijzer werd met kracht weg geslingerd en kwam terecht op het gplnnt van den arbeider W. B, de hevig Kle dende wonden opliep De man is naar het St. Ehsabeth-gesticht overgebracht. Proces-verbaal is opgemaakt tegen den treinbestuurder A B uit Den Haag, wien9 trein eenige weken geleden aan den overweg aan het station bij het stoppen i® doorgegleden. De bestuutders moeten na gaan, voor het vertrek var den trein, of de remmen in orde zijn, wat blijkbaar niet het geval was. Op uitnoodiging van de Indonesische studieclub zal a.s. Woensdagavond prof. G. Gonggrijp in huize „Feenstra" een voor dracht houden over het Volkscredietwezen in Ned.-Indië. de Fransche en Amerikaansche regeering plaat® gevonden briefwisseling. Het spreekt vanzelf, dat de voorloopige onderhandelingen de betrokken groote mo gendheden, die daar aan deelnemen, niet mogen binden. Hoe Frankrijk hierop zal reageeren 1 Het wordt langzamerhand gerrest tot toege ven. Een toegeven, waarvan de Fransche pers reeds zegt. dat dan weer een formule zal worden getpekend die slechts theoreti sche waarde heeft ii De Gezanfcenraad heeft de aandacht van den Volkenbond gevestigd or de conclusies van een rapport over Bulgarije, waarin herhaalde schendingen geconstateerd wor den van de nieuwe militaire wetten, voor namelijk van de wet betreffende de recru- teering en de organisatie van het leger Het schijnt verder, dat een herziening van het artikel der Bulgaarsche constitu tie betreffende den verplichten wapen- dienst nog niet heeft plaats gehad. DUITSCHLAND. Gessler's heengaan Program der Dnitsch-na«ionalen Be zuiniging in Beieren. Het ontslag van dr. Gesslof als rijksweer- minisler, reeds vaak aangekondigd, is nog vrij onverwachl gekomen Dr. Gessier. die kort na elkaar zijn beide zoons èn eenigen lijd geleden zijn moeder heeft verloren, is zoo sterk gedeprimeerd, dat hij zich niet langer in staat acht zijn departement fe leiden De campagne, die door de pers der linkerzijde tegen hem werd gevoerd en die sinds eenigen tijd weer krachtig is toege nomen, schijnt veel te hebben hi^edragen tot het besluit van den minister om zich uit het politieke leven terug Ie frezen. Er zouden van verschillende zijden pogingen ziin ondernomen om dr. Gessler te bewegen op zijn besluit terug te komen, maar d«ze pogingen hieven zonder succes. Dr Gessler zou zoowel lichamelijk als psychisch totaal uitgeput zijn. Scala (Den Haag): Het Vroolijk Tooneel: „Hoeral Eon jongen". 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken word! van Maandag 9 Jan. tot eri mei Zondag 15 Jan. waargenomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Visch- markl 8. telefoon 552. De geneeskundige Zondagsdiens t,e L c i- d e n wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Bruining, Nieraer, Schrcuder en Starck. Te Üegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Varekamp tel. 1916. HANDTASTELIJKHEDEN BIJ EEN GERECHTELIJKEN VERKOOP. Zekere B., lid der Ned. Ieraëlietische gemeente alhier, die geweigerd had de aan dit Kerkgenootschap verschuldigde belas ting te betalen, was daartoe in rechten aangesproken en ten slotte in laatste in stantie tot betalen veroordeeld. Gistermid dag kwam een deurwaarder, vergezeld van de noodige politiemacht om tot den ge- rechtclijken verkoop van goederen over te gaan. B. had echter geen zin om dit toe te laten. Toen werd de toegaDg tot de woniug geëischt en men kwam ten slotte in den tuin terecht, waat tot verkoop zou worden overgegaan. Een zeer onmisbaar slaapka- mcrmeubel en een k'ein beeldje door den eigenaar ze1 f weer gekocht, brachten juist de verschuldigde belasting op Nu moest het uit zijn meende B doch hij had weder buiten de wet gerekend Ook de gerech telijke kosten die meer bedroegen dan de belastiug zelve moester oog uitkomen en toen v in den tuin geen goederen meer ten verkoop aanwezig waren, wilde de deurwaarder met zijn personeel weder de woning betreden Dit werd den heer B te machtig. Hij ging den man der wet te lijf en er ontstond tusschen deze twee een worsteling. De waai nemende commissaris en een in specteur der recherche d'e mede aanwezig waren, poogden de twistenden te scheiden. Bij gebrek aan boopers slaagde men er niet in het noodige bedrag te verkrijgen en na nog eenige struhhelingen, verlieten po litie en deurwaarder mitsgaders diens per soneel tot op zekere hoogte onverrichter zake B.'s woning. Bestemd is vooi uilzending naar Ned Indië mej. A. E. Revers, leerares M. O. alhier. DE ALGEMEENE TOESTAND. Kellogg's antwoord aan Briand Een klacht ovei Bulgarije. Gepubliceerd is thans Kellogg's antwoord aan Briand. De nota is drie folio's schrijfmachine- schrift lang er ts 'n zeer tegemoet komen den toon gesteld. Maar Kellog houdt trots dien, voet bu stuk I In de inleiding onderstreept de Ameri kaansche regeering de opvatting van Frank rijk en Amerika, dat het verdrag door allo groote mogendheden moet kunnen worden geteekend. Er bestaat toch geen twijfel over, dat een dergelijk verdrag veol meer beteekenis j heeft, dan een enkel verdrag tusschen Frankrijk en de Vereenigde Staten. Toch bestaat er nog verschil van roee- ning, dat moet worden opgelost. Frankrijk heeft ten eersie het standpunt ingenomen, dat het verdrag eerst door de Vereenigde StateD en Frankiijk moet worden getee kend en dnn aan de andere groote mo gendheden moet worden voorgelegd Deze weg lijkt den Vereenigden Staten niet ge schikt. daar een verdrag, dat voor Frank rijk en de Vereenigde Staten aannemelijk is, dit niet noodzakelijkerwijze ook voor de andere groote mogendheden behoeft te zijn. Kellogg stelt daarom nogmaals voor, fre voren overeenstemming ti'sschen de groo te mogendheden tot stand te brengen, welke voorkiopige overeenkomst de basis zal zijn voor een „veelzndig verdrug Als t-ass voor de preliminaire besprekin gen kaD het voorstel van Briand van Juni 1927 d'enen. Daarnaast bestaat verschil van meening over de soort van oorlog, waarop het ver bod betrekkmg zal hebben In het eerste Fransche voorste' was geen beperking tot „aanvalsoorlog" opgenomen Eerst in het antwoord van Briand van 6 Januari is deze beperkende bepaling opgenomen. Kellogg merkt dan verder 0p, dat hem niet bekend zon de redenen, welke de Fransche regeering aanleid ng tot verande. ring van haar eigen voorstel'en hebben ge- geven. Hij hoopt echter dat deze redenen niet van beslissende beteekems zijn en dat alle soorten van oorlogen zonder eenig voorbehoud onderwerp van de overeen- komst zullen zijn, waarover gezamenlijk met de andere groote mogendheden moet worden beslist. Indien de Fransche regeering dezelfde meening is toegedaan, dan stelt de regee ring der Vereenigde Staten voor. tot de regeenngen van Duits- hland Engeland, Italië -?n Japan e°n ge/amenliike mededee. ling te riehten onder biivopgtnu van het voorstel van Briand en van de tusschen Dr. GESSLER. Over den opvolger wordt natuurlijk reeds druk gesproken. Van bevoegde zijde werd de „N. R. Ct." verzekerd, dat een der andere ministers uit het tegenwuordige kabinet zal worden uit- genoodigd tot aan de verkiezingen de porte feuille van verdediging te beheeren. Daar er wellicht bezwaren zullen worden geop perd. dat aan het hoofd van een zoo belang rijk departement slechts een waarnemend minister zou komen, zal worden getracht dr. Gessler te bewegen met verlof te gaan-, hij is dan niet demissionair en niemand kan er dan bezwaar tegen hebben, dat iemand anders de belangen van de rij'.cs- weerhaarheid behartigt. Indien men mocht besluiten een nieuwen minister van verde diging te benoemen, zal het niet gemakke lijk zijn den juisten man te vinden. Er wor den verschillende namen genoemd van menschen, die eventueel als opvolger in aanmerking zouden komen. Scholz, von Kardoff en de gewezen admiraal Bröning- haus, die reeds vaker hij een crisis voor de portefeuille van verdediging is genoemd. De eerste heeft echler reeds bedankt. Gessler is de rijksminister met het hoog ste aantal dienstjaren. Toen hij van Nuern berg. waar hij burgemeester was, naar Ber lijn verhuisde. 9tond hij hekend als over tuigd democraat en repuhlikein. Geleidelijk heeft men echler bij de partijen van links bewezen, dat men weinig vertrouwen in de democratisch-repuhlikeinsche overtuiging van den minister slelde Het kan infusschen ook door de tegenstanders niet worden ont kend, dat hij veel verdienstelijken arbeid heeft geleverd. Gessler heeft ongelooflijke moeilijkheden moeten overwinnen, voor hij er in slaagde de orde en de eveneens zeer verzwakte discipline bij de rijksweerbaar heid te herstellen. Graaf Werlarp heeft te Kassei het poli tiek standpunt der Duitsch-nationalen uit eengezet. fen aanzien van het bezette gebied luidt dit: onvoorwaardelijke, afgeheele ontrui ming. zonder eenige conjpensatie. Spr. verklaarde zich voorts met nadruk tegen een Oost Locarno en beweerde dat Polen streeft naar vermeestering van Dan zig en Oost Pruisen. Wij moeten vervolgde graaf Westarp dezen zomer een regeering hebben die in staat is onderhandelingen te voeren pn dat zou niet mogelijk zijn als de verkie zingen voordien werden gehouden De par tijen der huidige coalitie hebben zich op elkaar ingesteld en zullen dal blijven doen De Duitsrh nafionalpn zijn bereid het christelijk karakter van de simultaanschooi zooveel mogpliik tp beschprmen Zij zijn verder geneigd, mpt den dezer dagen gestichten hond lot vernieuwing de° rijks samen te werken, maar zij wijzen de gedachte van den unifarischen staat met nadruk van de hand. evenals de vtrande ring wan Pruispn in een rijksland Daarin tf gen zijn zii voorstanders eenpr verster king van hpl gezag van den rnkenrpsidord die levens Pruisisch staatsminister moet zijn, en zij willen het thans bestaande dua lisme tusschen het rijk en Pruisen uit den weg ruimen door een personeele unie van de ambten van rijkskanselier en Prui sisch eerste minister. De Duitsch nationalen, zeide graaf Westarp lenslotle. moeeten zich ten dop] blijven stellen, zoowel in het rijk, al9 in Pruisen deel uit te maken van de regee ring. Het wetsontwerp over de „staalsvereen- voudiging" in Beiuren is bij den Landdag ingediend. Bij vele ministeries moet voor 1 April 1933 het aantal loontrekkenden met minstens 10 pCt. tegenover 1926 verminderd worden. In totaal valt in de eerstkomende 6 jaren op de opheffing van 2500 3000 bezoldigde posten te rekenen, wat per jaar een bespa ring van ongeveer 17 millioen rijksmark uit maakt. FRANKRIJK. Petroleumconcessie. Briand heeft in de petroleunicomuussie de Fransche petroleumpolitiek -uiteengezet. Hij wees op de pogingen van Frankrijk om de controle te verwerven over ravitail- leering8bronnen in Roemenië, Polen en Albanië en kondigde de aanstaande onder- teekening aan van een definitieve over eenkomst met Amerika en Engeland, waar door Frankrijk in staat zal zijn om de pe troleum zelf te exploiteeren op een voet van gelijkheid met de Angel-Saksische maatschappijen Volgens een nader bericht betreft het accoord het petroleumgebied van Mossoel. ENGELAND. Reqeeringswijzigingen Het Prayer-book. Er zijn eenige wijzigingen van onderge schikt belang in het ministerie aangekon digd, waarvan de belangrijkste zijnde be noeming van Williams tot parlementair secretaris van de Board of Trade, in de plaats van Chadwick, die zijn ontslag in diende; van King tot parlementair secre taris voor mijnwezen in de plaats van Lane Fox, die eveneens aftreedt en van Duff Cooper tot financieel secretaris van het departement van oorlog in de plaats van Commodore King. De bisschoppen der Anglicaansche Kers hebben een ander ontwerp aangenomen voor een nieuw Prayer Book. Zooais men weet, is het eerste ontwerp indertijd door het Lagerhuis verworpen, Het nieuwe ontwerp zal zoo spoedig mo gelijk aan de Anglicaansche assemblee en het parlement ter goedkeuring worden voorgelegd. RUSLAND. Gebrek aan voedsel. Het botert ndet met de graanlevering door de boereD en dientengevolge doet zich voe len een gebrek aan voedsel, dat zich ook uitbreidt tot andere waren als vooral boter eieren, kaaa, aardappelen en grienten. Te Moskou moeten reeds eenige winkels ge plunderd zijn door het volk. Scherp blijft de regeering optreden tegen z.g. hamsteraars, maar zij kan ze toch niet baas worden. De laatste drie dagen zijn ruim 100 kooplieden door de Gepeoe gear resteerd. VEREENIGDE STATEN. Coolidge naar Havanna Eet vlootprogram. Coolidge is naar Havanna vertrokken om het Pan-Amerikaansche congres te openen. De onderstaatsecretaris van marine deelde mee, dat nog dit jaar een supple mentair crediet van het Congres gevraagd zal worden om een begin te maken met de uitvoering van het vlootprogram van 725 millioen dollar. Er is dus wel haast bij! BUITENLANDSCH GEMENGD. EAZERNEBRAND. In de artilleriekazerne te Ostrow-Lom- zynski in Polen, heeft een hevige brand ge. woed. Meer dan 100 paarden kwamen in de vlammen om. MIJN-ONGELUK. In de Hedwig-mijn bij Hindenburg wer den drie jeugdige arbeiders door vallend gesteente getroffen. Ze werden zwaar ge wond Eén hunner kreeg een bekkenbreuk en inwendige kwetsuren, waaraan hij na zijn opname in het ziekenhuis stierf. Beide anderen verkeeren in levensgevaar. STELLING INGESTORT. Bij de Rheinische Linoleumfabriek te Bedburg, is een stelling ingestort van 15 M. hoogte, verscheidene daarop arbeidende werklieden meesleurend. Een hunner stierf onmiddellijk, een ander verkeert in levensgevaar. DE „GORILLA-MAN" GEHANGEN. Earle Nelson, genaamd de gorilla-man, veroordeeld wegens 24 moorden in de Ver eenigde Staten en Canada, is gisteren opge hangen. DE MIJNRAMP IN COLUMBIA. Alle mijnwerkers, die Dinsdag in de mijn bij Cali in Columbia bedolven waren, zijn gered. REVOLVERAANSLAG. Te Uskub heeft een jonge vrouw van vlakbij meerdere revolverschoten gelost op ri gerechlerlijk beambte bij de prefectuur, die zwaar gewond werd. De onmiddellijk door de politie gear resteerde vrouw verklaarde, dal zij Mara Bu lief f heet en uit Tetowo (Zuid-Serviê) afkomstig was. RECLAME. B'J het eerste braden of kokc-n paat de geur van gehakt of go- etoofd vleesch verloron. Uoe er een weinU7 liovril by. Bovril Is 't Smakelijk®!» ▼oeJsel ter we re! d.riiti heerlijke gear is voor ei ken lekkerbek een bekoring. Eet beter en s ma kel ijker, 't ie met Bovril zoo gemakkelijk. sterk geconcentreerd» vleescbvoedlag n, N.V. E. OstermMi k Co't Eenig Importeur: nande) ^y., Amsterdam 734 De „Pravda" gelooft, dat de aanslag het werk is van een pro-Macedunisch revolu- tionnair comité, wijl Mara Bulieff mei een Bulgaarsche handwerker gehuwd is, sinds meerdere jaren in Bulgarije leefde en kor ten tijd vóór het plegen van den aanslag naar Uskub is gekomen. FRANKRIJK EN AMERIKA. NEW-YORK, 14 Jan. (Reuter) Bij het diner, aan den Amerikaar.schen gezant Herrick aangeboden, alvorens hij weer naar zijn posl te Parijs verlrekl, heeft Claudel, de Fransche gezanl te Washington, een toe spraak gehouden, waarbij hij 0. a. zeide, dat Frankrijk de wereld in het nieuwe thans aangebroken vredestijdperk moet leiden. Geen enkel land, zeide hij veder, kan oor log voeren indien de Vereen. Stalen dit af keuren. DE TER-DOOD-VEROORDEELINQ VAN DEN PAUS. KEULEN, 14 Jan. (Wolff). VoLgens inlich tingen van den Romeihschen correspondent van de Kölnische Zeitung berust het bericht van gislereD uit de .Jmparo" over de toe zending van de ter dood veroordeeling van den paus door de Bolsjewisten, op een pas sage in een rede te Venetië vnn kardinaal La Fontaine, waarop de vertegenwoordiger van een Fransch agentschap het bericht op nam voor, de Fransche bladen, en hieruit werd het weer door de .Jmpero" overgeno men. Eigenlijk i9 de ter dood veroordeelinj waarop kardinaal La Fontaine zinspeelde, van ouden datum, maar het is het Vaticaan nooit medegedeeld. CONVENTIE GETEEKEND. REV AL, 14 Jan- (Belg. Tel Ag). De regee ring heeft besloten de internationale con ventie tol afschaffing der verbodsbepalingen en restricties in den internationalen handel, te teekenen. NAGY UIT DE PARTIJ. BOEDAPEST, 13 Jan. (Wolff). Ds. Erail Nagy deelde heden mede, dat hij uit de regeeringspartij treedt. De reden tot de-zen stap is te zoeken in de heftige aanvallen welke de minister-president graaf Bethlen. in de gisteren gehouden conferentie der regeeringspartijen tegen Nagy richtte, we gens een artikel waarin deze de houding van de regeeringsvertegenwoordigers in het Zevenburgsche opt an ten-proces en de daaraan vooraf gegane actie critiseerd^ DE RUSSISCHE PROPAGANDA. LONDEN, 14 Jan. (V. D.) - Sir Perciva! Phillips meldt uit Kaïro aan de „Daily Mail", dat thans Palestina het hoofdkwartier is van een nieuwe Russische communistische organisatie in het Naburige Oosten. De bolsjewisten beoogen een JoodscÜ- Arabische Federatie tot* stand te brengen, wel". moet dienen voor de roode propaganda van de Middeliandsche Zee tot de Perzische Goli. Op deze wjjze hopen zij zich meester te maken van een groot deel van den Islam. Aan den anderen kant richt het Russische propaganda-olfensief zich van Tashkent en Afganistan naar Baluchistan. De geheele leiding van beide acties berust bjj de Derde Internationale te Moskou. DE VICE-KONING VAN INDIË. LONDEN, 14 Jan. (V. D.). Naar verluidt, zou reeds het besluit genomen zijn Sir John Simon tot vice-koning en vouverneur-gene- raal van Indië te benoemen, wanneer de huidige regeering na het beëindigen der werkzaamheden van de grondwetscommis sie nog aan hel bewind is. Het ambf van den te°"enwoordieen vire-kon;ng Lord Trwin bezel hij weliswaar tot 1931 doch gemeld wordt, dat Lord Irwin zoo snel mogelijk van zijn post wil worden ontheven. VOOR PENSIOENEN. WASHINGTON, 14 Jan. (Reuter}. Het Huis der Vertegenwoordigers heeft de loe- eigenincswet van het departemenl van bin- nenlandsche zaken ten bedrage van 272.430.000 dollars aangenomen, bevatfend een bedrag van 210 millioen dollars voor pensioenen aan leger en vloot. OM TE TROUWEN NAAR AMERIKA. NIZZA, 14 Jas. (Belg. Tel. Ag). De vorst van Monac ois ui: Monle Carlo naar de Ver. Staten vertrokken in gezelschap van zijit 2-1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 2