Fa. DE WILDE OPRUIMING VAN RESTANTEN NOG EENIGE RESTANTEN AGENDA. Lingeries, Trico'ajes, ConpoiiS, Jumpers, Truien. Breesiraat 93 BUITENLAND. UIT DE OMSTREKEN. Woensdag. Stadsevangelisatie (Morschweg 59)Radio dienst. 8 u. nain. Stadszaal (groote zaal): Vierde Volks- bijeenkoinst 8 uur nam. Volkshuis: Feestavond Jong. Geh. Onlh. Bond 8 uur. Donderdag. Graanbeurs. Kinderoperette, Zangschool v. d. Mij. tot Nut van 't Algemeen. 8 uur. Nulszaal: Ned. Ghr. Vrouwenbond. Lezing met lichtbeelden van dr. van Es over „Het land der middernachtzon". 8 uur. Stadszaal (groote zaal): Leidsche Kunst kring voor Allen Hollandsch Vocaalkwar tet. Kwart over acht nam. Katwijk aan Zee (GemeenlezaaD: Spr. d9. Lekkerkerker van Delft, halfacht nam. Geb. Prediker: Nat. Chr. Geheel-Onthou- ders-Vcr. Openbare vergadering. 8 uur. Zaterdag. Stadszaal, Bal Masqué Jacob Cats—S. P. \Vielinga. Zondag. Stadszaal (groote zaal): „Nut en Ver maak. Kunstavond Jan van Riemsdijk. 8 uur. Dagelijks. „Casino-bioscoop", Hoogewocrd: Voor stellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie matinée. „City theater" Haarlemmerstr.: Bioscoop voorstellingen te 8 uur 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 5 uur. „Luxor-theater". Stationsweg: Bioscoop- en Variété voorstellingen Dagelijks te 8 uur 's Woensdags en 's Zaterdags malinée te 2 uur „Trianon-Theater", Breeslraat: Bioscoop- en Variété voorstellingen Dagelijks te 8 uur. Lakenhal: Tentoonstelling „Oud-Leiden". Volkshuis: Tentoonstelling handwerk technieken en weefwerk. '6 Avonds van halfacht tot halftien. Scala (Den Haag): Groot variétéprogram ma. 8 uur nam Den Haa" prianon-theater): Opvoering van „De 1". Kwart over acht nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 9 Jan. tot en met Zondag 15 Jan. waargenomen door de apothee* van den heer M. Boekwijt, Visch- markt 8. telefoon 552. gen afkomstig, gered heeft uit den vijver in den Weslbroekpolder, waarin het kind was geraakt. De minister van Buitenlandsche Zaken, jhr. mr. Beelaerts van Blokland, heeft gis termiddag ten Departemente van Buiten landsche Zaken den heer Duffek den eere penning en het diploma uitgereikt. DU. A. VAN DORSEN, t In het Roode Kruis Ziekenhuis te Den Haag io gisterochtend overleden dr. A. van Dorsten, oud-officier van gezondheid van het Indische leger on oud-inspecteur van den Burgerlijken Geneeskundigen Dienst in Oost-Java te Soerabaja. Hij was sinds het vorige jaar hier te lande. n.l. te Rijswijk, gevestigd en leefde daar geheel teruggetrokken. Te Soerabaja was hij een zeer bekend en geliefd man. Bij zijn vertrek in Juli 1926 hebben zijn vrien den hem een grootsche huldiging bereid, waarhij gebleken is hoe populair hij was. Dr. Van Dorsten was ridder van de Oranje-Nassau-orde. Hij is onverwacht bezweken aan buik- vliesontsleking. HET FAILLISSEMENT DER VEENDAMMER HYPOTHEEEF A NK. Naar wij vernemen zal de heer P. F. Ko- kosky, te Amsterdam optreden als verdedi ger in de zaak tpgen den president-com missaris van de failliet verklaarde Veen- dammer Hypotheekbank, A. C. Möhring, terwijl mr. Th Muller Massis, te Amster dam, de beide oud directeuren der bank J. J. W en J. P. Wollman al* raadsman zal bijstaan. Verder vernemen wij dat de justitie gis teren een bezoek heeft gebracht aan de kantoren van de Centrale Bank te Hilver sum. waarvan de heeren Woltman thans directeuren zijn Verschillende stukken zijn daar in beslag genomen. NEDERLAND5CHE TENTOONSTELLING TE BRUSSEL. Heijman, de Belgische minister voor In dustrie en Arbeid, bezocht Dinsdag de per manente tentoonstelling van Nederlandsche en Nederlandsch-Indische voortbrengselen in het Holland-Huis te Brussel. De minister werd ontvangen door Ridder Huissen van Kattendijke. den tijdelijken Nederlandschen zaakgelastigde, en de hee ren Veldhui? en Wolter. voorzitter en se cretaris van hef bestuur der tentoonstelling. Minister Heijman complimenteerde de inrichter? van deze groote economische in stelling. die veel hijdrnngt tot de economi sche samenwerking tusschen Belgiö en Nederland. DE CORRTTPTIE IN DE GASINDU3TRIE. De gemeenteraad van Winschoten besloot gisteravond, met veertien stemmen tegen één, de stemming over liet voorstel-Van der Werff tot ontslag van den gasdirecteur aan te houden tot een vo'gende vergadering. Ver wacht wordt, dat de directeur in dien tus- schentjjd ontslag zal vragen. JURGENS' MARGARINEFABRIEKEN NAAR ROTTERDAM? Het „Hsgz." verneemt, dat de kantoren der N. V. Jurgens' Margarinefabr:eken te Oss voor 't grootste deel verplaatst worden naar Rotterdam. Eenige employé's hebben reeds aanzegging gekregen van de directie, dal zij 15 Februari in functie moeteü treden te Rotterdam. 't Ligt in de bedoeling successievelijk het heele bedrijf over te plaatsen naar Rot terdam. Gisteravond is kapitein H. G. Smoo- lenaars, te Rotterdam, officieel gehuldigd docr de Vereeniging voor Zeevaart, een huldiging, die hartelijk en buitengewoon geslaagd is. RECLAME. van Servetgoed, Handdoeken en Theedoeken. DE ALGEMEENE TOESTAND. Veiligheid en arbitrage. Zweden en Noorwegen hebben veilig heids- en arbitrageroorstelleo ingediend bij den Volkenbond. Zij zijn bestemd, om tot grondslag voor de besprekingen in de arbitrage- en veiligheiclscommissie te die nen. In de eerste plaats zullen de ontwerpen den 23sten Januari te Praag op de bijeen komst van Benesj en de drie rapporteurs van de arbitrage en veiligneidscommissie Rutgers, Politis en flolsei, in studie geno men worden. Het Zweedsch voorstel luidt ongeveer als volgt: Een algemeen internationale verplichting wordt opeelegd, om alle rechtsgeschillen aan een internationaal gerechtshof, of een ander buitengewoon hof te onderwerpen, terwijl voorts de andere conflicten aan een verzoeningscommissie onderworpen moeten worden alvorens ze voor den Volkenbonds. raad mogen worden gebracht. Het Noorsche voorste] gaat iets verder op het gebied der verplichte arbitrage dan het Zwced6che en schijnt vrijwel overeen te komen met het voorstel, dat Nansen op de laatste Volkenbondsvergadering in diende. Ingevolge den wensch van den Tsjeeho- Slowaakschen minister Benesj, als voorzit ter der veiligheidscommissie, heeft de Kn- gelsche regeering in een memorandum haar inzichten en opvattingen over het veilig heidsvraagstuk neergelegd Eerst wordt het vraagstuk van den algemeenen kant, daarna van den specifiek Engelschen kant bekeken. Naar verluidt, bevat het memorandum geen volledig schema van maatregelen, die voor de absolute veiligheid onontbeerlijk geacht worden, en evenmin concrete voor stellen tot ontwapening op cenig militair terrein, maar bestaat de inhoud voorna melijk uit wenken en aanduidingen, die Be nesj met andere voorstellen van andere staten zal kunnen vergelijken om later tot positieve ontwapeningsvoorstellen te komen FRANKRIJK. Kamer en Senaat bijeen. De Kamer en de Senaat zïjn bijeengekomen voor de laatste zitting vóór do verkiezingen Fernand Bouisson is herkozen al? voor zitter der Kamer met 340 der 409 uit gebrachte steramen. ENGELAND. Labour wint een zetel. De uilslag van de lusschentijdsche Par lementsverkiezing in Northampton is dat de arbeiderscandidaat Malone met 15.156 stem men gekozen is. De conservatief Morgan kreeg 1 f.554 stemmen, de onafhankelijke conservatief Hailwood 1090 stemmen, de liberaal 9575 stemmen. De arbeiderspartij wint dus één zetel. Hail wood verklaarde, dat hij zijn doel had bereikt door den regeeringscandidaut te doen vallen en dat dit den conservatieven Lagerhuisleden een les moest zijn, dat de Engelsche industrie de regeering niet zal steunen, zoolang de laatste haar heloften nopens steun aan de industrie niet nakomt. Vóór de verkiezing te Northampton was hij als onafh. conservatief voor Southend in het veld en thans is hij bereid als vierde candidaat hetzelfde werk te doen in de ver kiezingen te Saversham, Weslbristol en Lancashire. Van de 35 tusschentijdsche verkiezingen hebben de conservatieven er 19. de arbei derspartij 12 en de liberalen er 4 gewonnen. De arbeiderspartij wnn er 6 van de ronser- vatieven en 1 van de liberalen, de liberalen wonnen er 1 van de arbeiderspartij en 1 van de conservatieven. BULGARIJE. a Een verdrag met Roemenië. Volgens Zuid-Slavische bladen hebben Roemenië en Bulgarije onverwachts beslo ten een verdrag van vriendschap, te slui ten, waarvan het ontwerp reeds sinds 3 jaar gereed ligt. Roemenië zou voorts heb ben toegestaan dat Bulgarije slechts het eerste deel van zijn herstel schulden, n.l. 2Va millioen goudfrancs betalen zou. de andere schulden zouden worden kwijtge scholden In Bulgaarsche politieke kringen zou men deze overeenkomst beschouwen als het uitgangspunt tot nieuwe betrekkingen met Roemenië, betrekkingen, die de rege ling der kwestie betreffende de national** minderheden ten goede zullen komen. Het verdrag van vriendschap zou weldra te Boekarest worden onderleekend. Bevestiging lijkt ons echter wel gewenscht voor en aleer te veel waarde hier aan mag worden toegekend. VEREENIGDE STATEN. Cooüdge tegen een staatsvloot. Betreffende het wetsvoorstel Jones over een staats-handelsvloot verklaard Cooüdge, dat, volgens zjjn meening, de regeering der Ver. Staten geen handelsschepen meer bouwen moet. Hij meent, dat een regee- ringsdienst als de shipping board alt^j'l groote moeilijkheden zal ondervinden en groote ver liezen zal lgden door te trachten handels- i schepen in de vaart te brengen. Coolidge gelooft, dat de ervaring bewijst, dat de handelsscheepvaart aan de particuliere on dernemingen overgelaten moet worden. NICARAGUA. Scmotillo door de Amerikanen bezet. Amerikaansche mariniers zijn nu ook gezonden naar Somotillio bij de grens van Honduras, waar een officier en tien leden der nationale garde naar de troepen van den opstand onder generaal Sandias waren overgeloopen. CHINA. Tsjang-kai-sjek tegen de Noordelijken. Tsjang-kai-sjek heeft een manifest gericht tot de Nationalisten van Nanking om aan te kondigen, dat hij zijn post van opper bevelhebber van het nationalistische leger weder zal innemen. Hij belooft dat hij zelf de expeditie tegen het Noorden zal aan voeren, dat hij de centrale overheid zal steunen en allen communistischen betoo gingen den kop zal indrukken. Hii geeft de hoop te kennen, dat alle Chineezen hem zullen steunen. BUITENLANDSCH GEMENGD. AUTOBUS IN HET WATER GEREDEN. Te Villa Magretais, in Italië, is een auto bus over den kop geslagen en in het kanaal terechtgekomen. Zes personen kwamen om het leven en drie werden ernstig gewond. ROOFOVERVAL. De echtgenoote van regeeringsraad B(> dicker, uit Berlijn, is te Keulen, waar zjj bij kennissen te logeeren was, in haar kamers door drie mannen overvallen en bewusteloos neergeslagen. De mannen stalen al haar juweelen ter waarde van ongeveer 30.000 Mark. LAWINE. In de Abruzzen zijn verscheidene berg beklimmers door lawinen overvallen. Twee studenten en een ander toerist zjjn dien tengevolge om het leven gekomen. In ver schillende andere gevallen konden de onder do sneeuw bedolvenen worden gered. EEN VERONGELUKT VLIEGTUIG. In een veld bjj Canagohary, in den staat New-York, heeft men een wrak gevonden van een vliegtuig, dat sinds Zondag ver mist werd. In den wrakhoop lagen de lijken van de drie inzittenden. Het toestel schjjnt in den mist verongelukt te zjjn. HET MUNONGEVAL IN AMERIKA. Bij het mijnongeval te West-Frankfort (Ollinois) blijken in totaal 23 personen te zijn omgekomen. DE ONTPLOFFING TE BERLIJN. Naar de „VotBische Zeitung" verneemt, volgt de politie, bij haar onderzoek Daar de ramp van Dahlem eon nieuw spoor. Men heeft vastgesteld, dat het huwelijksleven van Stammer en zijn vrouw zeer ongeluk kig is geweest en dat Stammer herhaalde lijk over zelfmoord gesproken heeft Het is dus mogelijk, dat Stammer zich in de lucht wilde laten vliegen en niet nagedacht, heeft over de gevolgen van zijn plan. Volgens het ,,Berl Tagebl zal het bij de vervolging van Weingartner niet blijven. Er zijn nog andere deelgenooten in de firma Weingartner, die eveneens zullen worden vervolgd, omdat zij wisten hoeveel ontplofbare stoffen in de villa waren opge. slagen en welke proeven er werden geno men. EEN NIEUW ENGELSCH TORPEDEER. VLIEGTUIG. De Engelsche luchtmacht heeft een nieuw fcorpedeervliegtuig, dat als land- en als watervliegtuig gebez'gd kan worden. Het is een tweepersoons-toestel eD ook nog uitgerust met een machinegeweer, dat door den tweeden man bediend kan worden en in hoofdzaak dienen moet om aanvallen van andere vliegtuigen af te slaan Voorts kriigt het gegroefde anti-af gl ij vleugels vol gens het nieuwe veilicheidsstelsel van Handley Rage. Het wordt uitgerust met een motor Napier Lyon van 450 H P. en zal zich geruimen tijd langs het zee opper vlak met een snelheid van ongeveer K.M per minuut kunnen voortbewegen. Het toestel kan betrekkelijk snel van land in watervliegtuig worden veranderd en omgekeerd. FRAUDULEUS BANKROET. Het parket te Antwerpen heeft den dia mantkoopman Van Alster gearresteerd, die beschuldigd wordt van bedriegelijke bank breuk. Het tekort bedraagt 650.000 gulden. ROOFMOORD. Een vleeschhouwersbaas uit Przegendza bij Rybnik in Opper Silezië. die ongeveer 6000 zloty bij zich droeg voor het inkoopen van vleesch, werd op een stille plek in een bosch door drie bewapende bandieten over vallen, doodgeslagen en beroofd. PAUSELIJKE ENCYCLIEK OVER DE GODSDIENSTIGE EENHEID. De ware religieuse eenheid. Z. H. de Paus heeft een Ency cliek ,,Mortalium animoa" uitgevaardigd over de ware godsdienstige eenheid. De Paus constateert daarin, dat er een algemeen streven in onzen tijd bestaat, om de internationale eenheid der volken grooter te maken. Hij betreurt het echter, dat eenigen een eenheid van politieke orde naar de gods dienstige orde vaD zaken willen overbren gen, door den waren godsdienst te Vereeiu- gen met valsche godsdiensten en door zich wij6 te maken, dat alle godsdiensten goed en prijzenswaardig zijn Talrijke personen begunstigen onder den schijn, dat zij hoogere goederen zoeken, een bedriegelijke godsdiensteenheid onder de Christenen, vooral diegenen, die zich pan Christenen noemen, aldus er naar strevende, den grondslag van den Katho lieken godsdienst aan het wankelen te brengen. Tegen deze zoo verderfelijke misleiding roept de Paus de waakzaamheid der bis schoppen in en verklaart de grondbeginse len der ware nastrevenswaardige religieuze eenheid. De Paus legt er voorts nadruk op, dat een Christelijke gemeenschap onder geloo- vigen ondenkbaar is, wanneer een ieder vrij is, op zijn wijze over het gelnofsobject zelf te denken. De Encycliek illustreert dit met verschillende voorbeelden. Uit zulk een tegenstrijdigheid van mee ningen ontstaat onverschilligheid, gebrek kige zorg voor den godsdienst en tenslotte het modernisme, dat de dogmatische waar- heid niet als absoluut maar als relatief en derhalve veranderlijk naar de verschillen de omstandigheden der tijden en veelvul dige disposities der menschen beschouwt. Daartegenover legt de Paus nadruk op de eenheid van het Katholiek leerstelsel. Ten slotte richt hij een dringende oproep aan alle in het geloof gescheiden zonen, opdat zij naar het vaderhuis van den opvolger van Petrus terugkeeren. KATWIJK AAN ZEE. De opening van de Prinses Juliana- Bewaarschool. De nieuwe Prinses Juliana Bewaarschool die verrezen is nabij de Jan Tooropstraat, is hedenmorgen officieel geopend. Precies to 10 uur waren alle genoodigden in een der lokalen aanwezig, alwaar *e door den voorzitter van bet schoolbestuur dr. Rutgers, allervriendelijkst werden ont vangen. Onder de aanwezigen merkten we op burgemeester Schokking, wethouder Kruyt met hun dames en den heer BoeK- hoven w.n. secretaris; mevr. Meerburg Helders, mevr. EerdbeekClaassen, da- Kalkman en echtgenoote, mr. J. C. Baron Baud, vertegenwoordiger van H. K. H. Prinses Juliana, ds. Ingwcrsen, vele raads. leden, waarvan enkele met hun dames, de heeren W. Verloop en G. de Best, mej. Poot, hoofdonderwijzeres en haar perso neel, eenige kerkeraadsleden, het school bestuur met eenige dames een paar pleeg zusters, den heer A. Parlevliet aannemer en de onderaannemers Bloot, Kuijt enz. Ds. Rutgers opende het samenzijn met gebed, waarna hij allen een hartelijk wel kom op deze plaats toeriep Spr. verheug de zich er ten zeerste over dat H. K. H. zich door mr. J. C. Baron Baud liet ver tegenwoordigen, dat burgemeester en wet houders (de heer R Ouwehand was door ambtsbezigheden verhinderd), blijk gaven van hun instemming met dit sehoone doel alwaar de kinderen straks geleerd zal wor. den het oog naar Boven te richten naar den Grooten Kindervriend en aan het per. 6oneel den eisch gesteld wordt: Leert den jongeren de eerste beginselen naar den eisch Zijns wegs. Verder geeft spr. een historisch over zicht van af het ontstaan der eerste ge dachte aan een Chr. Bewaarschool tot haar voltooiing. Hij bracht daarbij een bijzonder woord van lof aan den secretaris-penningmeester van het schoolbestuur, den heer Van Dalen en roemde die als een man met een zeer groot organisatorisch talent en ook oud- ourgemeester de Waal Malefijt werd in dezen nog loffelijk herdacht. Een blijde mare ging door Katwijk toen bekend gemaakt werd, dat II. K. II. Prin ses Juliana te Katwijk kwam resideeren en toen de school zou verrijzen in de onmid dellijke nabijheid van haar woning, .vas direct het plan gerijpt om de 6chool naar haar te mogen noemen. Zonder eenig voor behoud werd dit toegestaan en nu de school klaar is. hopen wij 3an ook van harte, dat H. K. H. als ze straks weer in Katwijk terugkomt, onze school met haar heznek zal willen vereeren. Verder bracht spr harte lijk dank aan de dames mevr. Schokking Metelerkamp. mevr. MeerHir"— Helders, mevr. Kruijt-Haasnoot, mevr v. Dalen en mevr. Kalkman, voor de vele zorgen al? dagelijksch besluur. ten opzichte van de inrichting en het kiezen van leerkrachten en leermiddelen bewezen. Den dames mej. Poot (directrice), met de andere dames, v. d. Linden, Otto, Den Duik en Van der Wiel als helpsters, wenschte spr. Gods rijken zegen op hun arbeid. Hiermede verklaarde spreker de „Prinses Juliana"-bewaarschool geopend. Burgemeester Schokking het woord ver krijgend, deelde mede, dat het hem eD het dagelijksch bestuur en een groot deel der raadsleden een groote eer was, aan de uit- noodiging van het Schoolbestuur gevolg te hebben kunnen geven. Hij wenschte dit college hartelijk geluk met deze school. In de ontwikkeling van ons leven is het ook de bewaarschool, die een grooten invloed daarop uitoefent. De Christelijke gedachte heeft daarin een groot aandeel en het is voor de ouders der kin deren een geruststelling te weten, dat ze hun kinderen naar een plaats kunnen zenden, waar ze veilig en naar Chr. beginselen kun nen onderwezen worden. Vervolgens wenschte spr. het leerend en bedienend personeel geluk met zijn taak en de gemeente in haar geheel, met da vestiging van deze „Prinses Julianaschool" in dit dorpsdeel. Worde zij door meerdere gevolgd. Baron Baud sprak daarna namens H.K.H. Prinses Juliana een woord van hulde voor den bouw van deze school en noemde dit nu geen bloot formaliteit, daar H.K.H. met groot genoegen van den bouw kennis nara en er haar naam aan wilde geven. Met een hartelijken gelukwensch, ook namens H.K.H. besloot spreker. Hierna wenschte ook ds. tngwersen het schoolbestuur van harte geluk met de tot standkoming dezer eerste Chr. bewaar* school die ook van Gereformeerde zijde met blijdschap begroet werd. Daarna refereerde spr. eenige voorvallen uit zijn eigen leven toen hij in Amsterdam op de bewaarschool ging om te eindigen met den zegen des Heeren toe te bidden aan schoolbestuur, onderwijzers en helpsters en aan de ouder9 met hun kinderen die van deze mooie inrichting gebruik zouden ma ken. Verder richtte het hoofd der 9chool, mej< Poot een woord van erkentelijkheid lot het schoolbesfuur voor het vertrouwen in haar gesteldom die aan haar zorgen toe (e vertrouwen. Zij hoopte met haar personeel dat vertrouwen niet te beschamen. Zij wenichte de nieuwste leermethode toe passen bij haar onderwijs n.l. half classi caal en half vrij. Verder bracht spreekster hartelijk dank aan de commissie van toe zicht en vooral aan mevr. MeerburgHel ders. en verzocht spr. de hulp van allen die met do school en hel onderwijs meeleven. Zij eindigde met den hartelijken wensch' dat de Prinses Julianasehrol moge groeien en bloeien tot heil en vreugde der Katwijk- sche kleuters. Daarna deelde de voorzitter mede dat brieven van belangstelling waren ingeko* men van de heeren oud-burgemeester da Waal Malefijt. Baron van Wassenaer van Catwijck, Meerburg, Huetlng en de Ruiter Zijlker. Dr. Kalkman hield de slotrede en schetste in een humoristisch betoog hoe hij van be waarschool houden wel eenig begrip had. Verder dat hij er des te meer over ver heugd was dat deze school juist in zijn wijk was verrezen. Hij hoopte dat er nog meer dere zouden verrijzen b v om de Zuid. Hij hoopte dat zijn wijkbewoners over tuigd zullen zijn van het nuttige dezer in stelling en sprak ten slotte den wensch uit dat de liefde van Christus allen mag be zielen bij den arbeid. Spr. eindigde met dankgebed. Hierna werd koffie gepresenteerd en werden de verschillende lokaliteiten en leermiddelen bezichtigd. OEGSTGEEST. Uitvoering „Debora". Dat de jaarljjksche uitvoering van de Chr. Zangvereeniging „Debora" een genot vollen avond beteekent, niet alleen voor zeer vele inwoners onzer gemeente, maar ook voor velen uit de omgeving, bleek ons weer gisteravond. De groote zaal van „Irene" was goed bezet met een aandachtig luisterend publiek. De voorzitter, de heer B. J. v. d. Meene, riep bjj den aanvang den aanwe zigen een hartelijk welkom toe. Nadat spr. was voorgegaan in gebed, werd even de ge legenheid waargenomen het programma, dat voor dezen avond goed verzorgd was, in 't kort te bespreken, waarbij spr. de aan dacht vestigde op enkele liederen, en een verklaring gaf van een enkel Vlaamsch woord van Rol du Mont. Hierna verkreeg het koor het woord tot afwerking van het programma; onder lei ding van den heer P. de Rook werd de avond ingezet met „Motet" ven E. F. Rich ter. Het begin bracht direct een zekere rust onder de toehoorders, die den geheelen avond bleef heerschen. Met veel gloed werd dan gezongen „Nieuwjaarslied" van Berthold Tours, het „Slaap zacht" van Jac. Bonset en het krachtig opwekkende „Lentezang" van Ferd. J. Roeske. Het koor werd na deze inspanning eenige rust gegeven, die werkelijk verdiend was, en in deze pauze kregen wn het uit deze vereeniging samengestelde dubbel-mannen- kwartel „iDter Nos" te hooren. Een drietal nun.mers werd door hen uitgevoerd, waar van wg als het mooiste noemen „Nacht" van J .P. J. Wierts. Na het door het koor heel mooi gezon gen „Zondagmorgen" van Jac. Bonset, trad een korte pauze in. Ds. Jansen Schoonhoven deelde hierna mede, dat een der dames-leden door onge steldheid verhinderd was, waarom mejuffr. Schuta zich bereid verklaard had de solo partij voor haar te vervullen. Als eere-voorzitter der vereeniging bracht spr zijn gelukwensch over aan koor en directeur voor de uitgevoerde zangnummers. Door den zaug, zegt spr., heeft zicb een bann gevormd tusschen het kerkelijk leven en het vereenigingsleven in onze gemeente; spi brengt hulde aan de leden van dit koor, die hun tijd en krachten geven om het sehoone, dat God in de schepping heeft gegeven, door den zang in de gemeente te brengen. i 21 j

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 2