De bemanning der „Alhena" npnieuw gehuldigd NEDRA 68*,e Jaargang LEIOSCH DAGBLAD, Dinsdag 10 Januari 1928 Tweede Blad No. 20805 Ook de Prins spreekt hen toe. FEUILLETON. BINNENLAND. Burgerlijke Stand v. Lelden. RECHTZAKEN. Gistermiddag is de bemanning van het stoomschip „Alhena" le Rotterdam gehut- died ten kantore van de reederij Van Nie- velt Goudriaan en ten stadhuize. Allereerst in het kantoor der reederij I Daar waren tegen halfdrie behalve de wak kere zeelui o. m. aanwezig Z. K. H. Prins Hendrik, de adjudant van den Prins, ltn. ter zee le klas Termijtelen; namens den mi nister a. i. de kapitein Ltn. ter zee A. Vos Jr., souschef van de marinestaf, voorls: Burgemeester mr. dr. J. Wytema. namens de Mij. tot Redding van drenkelingen, de heeren Beels, van Beervoorden tot 01de- meule en dr. van Eeden, resp. voorzitter, penningmeester en secretaris dezer maat schappij de directie van Nievelt Goudriaan en eenige leden van den Raad van Beheer en andere belangstellenden. De kapitein van de Alhena. mevr. Smoo- lenaars en de eerste stuurman werden aan den Prins voorgesteld. De heer Chr. Beels, voorzitter van de Mij. tot Redding van Drenkelingen, heeft daarop kapitein en bemanning toegesproken namens en in opdracht van Z. K. H., die beschermheer der maatschappij is. Hij wenschle allen geluk, en dankte hen voor het grootsche werk der redding van 25 October 1927. Door het doortastend optre den van den kapitein en het kranig gedrag van officieren, was de Alhena in slaat hulp t« verleenen, daarbij geholpen door de Hol- landsche matrozen, die den roem dezer oude kaste hebben hooggehouden. Bij de berich ten over de ramp van de Principessa Ma- falda was onze aandacht gevestigd op de Alhena, die weinig sprak, maar veel deed Spr. noemde het geen wonder, dat de stuurlieden aan den wal trotsch waren op de Hollandsche zeelieden. De Maatschappij tot Redding van Drenkelingen gevoelde be hoefte om eens ah te wijken van haar sta tuten en aan de wakkere bemanning een souvenir aan te bieden, waardoor de datum van 25 October 1927 met gouden, zilveren en bronzen letters in de annalen der Mij. wordt vermeld, en in het hart van iederen Nederlander wordt gegrift. Moge uw daad, aldus eindigde spreker, een voorbeeld zijn, van wat een kleine bemanning, geleid door moed, beleid en menschenliefde.presteeren kan. Z. K. H. Prins Hendrik", daarna hel woord nemend, zeide het een buitengewoon voorrecht te achten bij dit plechtige oogen- blik aanwezig te zijn. De moedige daad van kloeke, stoere mannen heeft een nieu we schoone bladzijde toegevoegd aan de geschiedenis van het Nederlandsche zeewe zen. Z. K. H. wees er op, dat heel de bui tenwereld steeds met belangstelling volgt wat de Hollanders op zeevaartgebied doen. De bemanning van de Alhena heeft dien naam hoog gehouden en daarvoor dankt Z. K. H.. ook namens de Koningin en na mens heel de natie. Vervolgens reikte de Prins aan ieder de hem toegekende onderscheiding uit. Kapitein Smoolenaars heeft daarna mede namens de medeleden van de bemanning, den Prins bedankt voor de onderscheidin gen. Hij zeide, naar hij hoopte, den naam van Nederland hoog gehouden te hebben. Het speet hem. dat hij nog niet meer men- schenlevens heeft kunnen redden, maar spr. en elk lid zijner bemanning heeft naar beste weten zijn plicht gedaan. Zij waren zeer onder den indruk van het verlies van zoo veel menschenlevens. Prins Hendrik heeft daarna kapitein Smoo lenaars nog gevraagd naar bijzonderheden betreffende de ramp van de Principessa Mafalda en de redding der schipbreukelin gen. waarop kapitein Smoolenaars een uit voerig relaas van het gebeurde heeft gege ven. Het meeste hiervan Is reeds uit vroegere berichten bekend. Vermelding verdient ech ter nog, dat, nadat om kwart over 8 de booten van de Alhena terug geroepen wa ren, de Alhena tot op 15 Meter afstand de Principessa Mafalda naderde om den nog Uit het Engelsch van GEORGE BARR McCUTCHEON, (Nadruk verboden).) 41)" Lieve tijd, ik zou het niet graag mis sen. En ik geloof ook niet dat het zonder mij goed zou gaan en hij keek haar ver baasd aan. Maar Hughhet is toch niet voor je zelf dat je vecht; waarom waag je zoo veel? Als jij mocht vallenwat moet er dan van mij worden? Ln een oogwenk was zijn drukke vroolijk- heid van een oogenblik tevoren verdwe nen en zijn hart kromp ineen bij haar droe- vigen toon en haar bezorgd uiterlijk. Het duizelde in zijn hoofd en als een bliksem straal schoot opnieuw de gedachte door zijn hoofd, dat zij anders tegenover hem stond dan toen zij schipbreuk leden. Er is absoluut geen gevaar. Voor er iets van vechten komt, hebben wij den vijand al verslagen. Hij greep haar handen en keek in de vochtige, blauwe oogen. Hugh, het is zoo verschrikkelijk. Ik heb eerder niet geweten hoe verschrikkelijk het was. Als je gaal. houd ik het niet uitt Maar ik moet gaan. Tennys. zei hij heslist Ik zou liever sterven dan een lafaard zijn. Hij liep langzaam naar de deur, niet goed wetend wat hij zeggen moest voor hij weg- «inf. aan boord zijnden menschen gelegenheid te geven over boord te springen Lijnen en zwemvesten waren toen aan boord van de Alhena klaargelegd Toen de laatste passa- giere van de Mafalda, een zieke dame. van boord was gegaan, begaven de kapitein en de eerste officier zich terug naar de brug van de Mafalda. De kapitein stak een siga ret aan liet vier malen de stoomfluit gillen, als om afscheid te nemen en verdween daarna met zijn schip in de diepte. Vanuit Rio de Janeiro hebben kapitein en officieren van de Alhena aan de familie van den Italiaan9chen kapitein, eersten offi cier en marconist een schrijven van deel neming gezonden. Ook voor de verzorging aan boord van de 531 geredde passagiers, vertelde kapitein Smoolenaars aan den Prins. Hij had een lijst laten maken met de namen van alle geredden, doch deze lijst was bij aankomst in de Braziliaansche haven door den politie- prefect in beslag genomen, onder voorgeven, dat ze niet in orde zou zijn. Kapitein Smoo lenaars had zich daarover verbitterd ge voeld, evenals over het feit, dat men hem uit de haven van Rio heeft laten vertrekken, zonder een woord van dank te spreken voor de volbrachte redding. Op het Stadhuis Na hel soSer relaas van den kapitein vertrok men per auto naar het stadhuis waarvoor zich een dichte menigte had sa mengepakt, die de bemanning der .„Alhena" warm toejuichte. In de groote burgerzaal wachtte een tal rijk gezelschap de redders op. Bloemstuk ken waren daar van de Kweekschool voor de Zeevaart le Amsterdam en van de Ver- eeniging Rotterdamsche Padvinders. Op de trappen hadden leerlingen van de Zeevaart school ter begroeting plaats genomen. De burgemeester, mr. dr. J. Wytema, hield een toespraak, waarbij hij de ontroe ring schetste die de hartverscheurende too- neelen bij de ramp, de daden van moed en zelfopoffering hadden gewekt. Het was den burgervader een voorrecht de tolk te mo gen zijn van de gevoelens, welke in de Rot terdamsche burgerij leven, en nooit nog heeft hij zich zoo gedragen geweten door de onverdeelde instemming van de burgerij in al haar lagen, als op dit oogenblik Ge voelens van dank en trots leven in de Rot terdamsche burgerij; van dank voor de da den van moed en zelfopoffering; van trofs, dal het een Rotterdamsch schip is geweest, dat den naam van den Nederlandschen zee man in zoo hooge eere heeft weten te hou den. Als blijk van waardeering bood spr. namens het gemeentebestuur aan een wand bord, dat hel voor deze gelegenheid heeft laten bakken bij de bekende fabriek De Porceleine Fles in Delft. De Italiaansche gezant graaf F. Barbara, heeft vervolgens nog woorden van dank en waardeering gesproken en medegedeeld, dat de eerste minister van Italië hem heeft ge telegrafeerd. dat kapitein Smoolenaars voor een onderscheiding zal worden voorgedra gen. Baron Sweeris de Landas Wyborgh sprak namens de Z.-H. Mij. tot Redding van Schipbreukelingen, en deelde mede, dat deze maatschappij f 2590 heeft beschikbaar gesleld ter verdeeling onder de bemanning. Namens de Vereeniging van het Eeretee- ken voor Menschlievend Hulpbetoon heeft jhr. M. H. van Rensselaer Bowier het woord gevoerd; namens de onderscheidene zeelie den-organisaties, mr. Seret, voorzitter van de Ned. Vereeniging van Gpzagvoeders en Stuurlieden ter Koopvaardij, die mededeel de, dat hel algemeen bestuur besloten heeft aan die leden van de bemanning der Al hena, die lid zijner organisatie zijn, de gou den gedachtenispenning zal worden uitge reikt. Tevens zal een dergelijke medaille ge schonken worden aan de reederij de firma Van Nievelt Goudriaan en Co. Kapitein Smoolenaars heeff daarna ln eenvoudige woorden bedankt, allereerst het Be kom gezond en wel weerom, Ten nys, zei hij eindelijk. Zou je het je erg aantrekkenals ik niet lerugkwam? O, Hugh, riep zij. Hoe kan je dat vragen? Wat zou er van me worden als ik hier alleen bleef? Als je wilt dat ik flink blijf, zeg dan niet zulke dingen. Ga nu, Hugh. En het beste. Hij greep haar hand, drukte die onnoodig hard en keek haar recht in de oogen. Het volgend oogenblik stond hij aan het hoofd van zijn strijdmacht. Lady Tennys moesl zich aan de deurpost vasthouden om niet te vallen, toen ze naar de voorbereidingen voor het vertrek keek, HOOFDSTUK XXVI. De avond van den strijd. Ridgeway keek op zijn horloge toen hij naar de toortsdragers toeging. Het was vijf minuten over tienen. Waarschijnlijk was het heele vijandelijke leger al geland en op weg naar het dorp. Hij bedacht zich dat deze wilden noch degenen, die hij onder zich had. noch de tegenparlij. eenig begrip hadden van hoogere strategie. Ze vochten woest en wreed, zonder eenig overleg en hun eenig krijgskundig beginsel was „geen genade". Een nieuwe bevelhebber had de methode van oorlogvoeren geheel gewijzigd Nu zou hij de deugdelijkheid van zijn stelsel moe ten bewijzen. Een troep van honderd van de sterkste mannen zou in het dorp achterblijven om dit beschermen als de vijand onverhoopt toch door de pas zou weten heen te trekken. Lady Tennys moest een lijfwacht hebben, al werd daardoor hef aantal strijdbare mannen aan het front ook verminderd I college van B. en W. van Rotterdam en voorts alle corporaties, die aan de huldiging hebben deelgenomen Wij waren, aldus do kapitein, diep getroffen door de ontvangst in Argentinië, maar de ontvangst in Rotter dam heeft alles overtroffen. Builen het stadhuis hadden velen gewacht op het einde der huldiging, en toen de be manning het gebouw verliet, werd wederom luide gejuicht. De burgemeester van Rotterdam heeft van de Internationale Associatie van Koop- vaardijofficieren te Antwerpen het volgende telegram ontvangen: „Verzoeke beleefd officieren en beman ning Alhena hartelijke gelukwenschen over te brengen voor schitterende prestatie bij redding Mafalda." VERKEERSINSPECTCE PER AUTO. Een plan van den A.N.W.B. en een ciicnlaire daaromtrent van den minister aan de Commissarissen der Koningin. De minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft aan de commissarissen der Koningin een schrijven doen toekomen, betreffende verkeersinspectie per auto door particulieren met beambten der gemeente politie. In dat schrijven zegt de minister o.m., dat zijn ambtgenoot van Justitie zijn aan dacht heeft gevestigd op een adres van den A.N.W.B. waarin wordt betoogd, dat de beambten der gemeentepolitie, inzonder heid die ten plattelande, niet altijd vol doende inzicht zouden hebben in de wijze waarop het verkeer op de wegen in goede banen geleid kan worden: dat die beamb ten niet steeds weten^ welke moeilijkheden zich voor den bestuurder van snelbewegen de vervoermiddelen op den weg voordoen en daardoor meermalen een verkeerden in druk krijgen van een voorkomende aanrij ding of botsing, tengevolge van het niet juist opvolgen van de regels van den weg, waarvan zij dan meestal niet geneigd zouden zijn de schuld te zoeken bij den bestuurder van het voertuig, dat zich het snelst beweegt. Volgens het oordeel van den A.N.W.B. is de oorzaak van een en ander gelegen in de omstandigheden, dat de politiebe ambte het verkeer in den regel van den berm af van den weg beschouwt en niet van uit een vervoermiddel, dat zich op den weg beweegt, terwijl de politiebeambte te voet ook dikwijls niet beseft welke moei lijkheden er bestaan voor den motor- en autobestuurder, n.l. moeilijkheden welke verband houden met den toestand van het wegdek, bijv. slipkans tengevolge van het zich op den weg bevinden van tramrails, gevaar voor sterk remmen bij vochtige of beslijkte bestrating en dergelijke. Teneinde hierin verbetering te brengen verzocht de A.N.W.B. de burgemeesters uit te noodigen, stappen te doen, opdat een of meer automobilisten in hun gemeente be reid worden gevonden met beambten der gemeentepolitie, z.g. verkeersinpectiën per auto te houden, zulks in den geest van de inspectiën per auto door particulieren met beambten der rijkspolitie, welke reeds in meerdere provinciën plaats vinden. In verband hiermede noodigt de minister de commissarissen der Koningin uit, dit denkbeeld bekend te maken aan de burge meesters in hun gewest, waarbij tot uit drukking zal zijn te brengen, dat geheel aan de prudentie van de burgemeesters wordt overgelaten of, en zoo ja, op welke wijze laatstgenoemden iets ter zake willen verrichten. DE HERZIENING VAN HET STRAFSTELSEL. Eet rapnort van het Centraal College voor de reel as see ring. Thans is verschenen het verslag van het Centraal College voor de Reclasseering be treffende de herziening van hel strafstelsel. Alleen door de grondslagen van het gel dende strafwetboek niet aan te tasten, meende het college het algemeen gewensch- De mannen, die hiervoor aangewezen waren, waren niet zeer ingenomen met deze voorloopige op-non-activiteitstelling, maar zij gehoorzaamden de bevelen van hun Koning en van den blanken Izor. Met som bere gezichten zetten zij zich voor den tem pel, die zij met hun leven moesten verde digen Toen zijn leger in marschformatie was opgesteld, ging Hugh nog even naar den tempel om afscheid van zijn mede-god te nemen Zij stond nog steeds tegen de deur post geleund en bewoog zich niet toen hij dichterbij kwam. We gaan weg. zei hij Wees maar niet bang, we komen als over winnaars terug. Zie je die mannen, die hier zitten? Dat is jouw lijfwacht. Ik heb ze be volen jou met hun leven te beschermen, verder kun je ze commandeeren. Ik?. vroeg ze langzaam, alsof ze niet begrepen had. wat hij tegen haar zei. Ja, dat is jouw regiment, zei hij glim lachend. Er kwam een blijde trek op haar gezicht en haar houding veranderde heele- maal; het was alsof zij haar gevoel van be klemming had afgeschud. Dank je Hugh Als het noodig mocht zijn, zal ik bewijzen dat een Engel9che vrouw op haar tijd even goed kan vechten als haar broeders! Ik wou dat ik jou in den strijd naast me kon hebben 1 Adieu. Tennys, morgen tegen een uur of twaalf ben ik weer terug. Hij kon niet langer in die vochtige oogen kijken want dal zou hem lot ongewenschte gevoelsuitingen hebben gebracht! Dag Hugh Wees niet roekeloos. Wat heb ik aan een regiment, als jij omkomt? Vaarwel, riep hij nog eens; toen hij met zijn mannen door de Fluweel-vallei trok, was zijn hoofd vol verwarde plannen en ideeën, maar hij was bovenal vervuld te practische resultaat van zijn arbeid te kunnen bereiken. De beginselen waarop de hoofdzakelijke wijzigingen in de voorstellen van het col lege berusten, zijn in het kort de volgende: lo. De korte vrijheidstraffen dienen in af zondering te worden ondergaan, dus ook de hechtenis; 2o. de lange straffen dienen in (beperkte) gemeenschap voltrokken te worden. 3o. Ingevoerd dient te worden een bij zondere wijze van uitvoering der gevan genisstraf, overwegend gericht op verbete ring. te vergelijken met de strafvoltrekking in de Engelsche Borstel-Inslitutions, en de Amerikaansche Reformatories. •fo. Tevens dient te worden ingevoerd de bijkomende straf van bewaring, voor ver harde, gevaarlijke recidivisten. Zooals men weet, heeft de Minister van Justitie dezer dagen reeds drie wetsontwer pen belreffende wijziging van onze straf wetgeving bij de Staten-Generaal ingediend, in welke ontwerpen verschillende den door hel College gedane voorstellen zijn be lichaamd. AFGIFTE OP VERLENGING VAN PASPOORTEN. De minister vraagt verlaging der leges. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft een circulaire aan Ged. Staten der onderscheidene provinciën gezonden, waarin op de wenscheljjkheid wordt gewezen, dat, in het belang ran vergemakkelijking van het internationaal verkeer, de onderschei denlijk door provincie en gemeentebesturen geheven leges wegens afgifte of verlenging van een buitenlandsch paspoort, zooveel mo gelijk worden verlaagd, althans, waar die. leges het bedrag van fl te boven gaan, deze tot fl worden teruggebracht SAMENWERKING TUSSCHEN WERKGEVERS EN WERKNEMERS. Naar de Volkskrant verneemt, heeft het Verbond van Ned. Werkgevers zich gericht tot het R.K.W.V., het N.V.V., het C.N.V. en het A.N.V., met verzoek deel te willen nemen aan de bespreking over de vraag: over een sam. iwerking tusschen werkgevers en werknemers. Het Verbond van Ned. Werkgevers acht het betreurenswaardig, dat tusschen orga nisaties van werkgevers en werknemers zoo weinig overleg en samenwerking bestaat ook op gebieden, waar beider belangen, van breed standpunt bezien, toch eigenlijk geheel parallel loopen. Voorgesteld wordt de besprekingen to Den Haag te doen plaats vinden op 23, 24 en 25 Januari e.k. NEDERLAND EN DE VOLKENBOND. Uit Genève wordt geseind dat de Neder landsche regeering op het secretariaat van den Volkenbond de oorkonde der ratificatie van de overeenkomst inzake de afschaffing van de slavernij heeft ingediend. MINISTER WASZINK. Uit Maastricht wordt aan de Voorwaarts gemeld, dat de gezondheidstoestand van den heer Waszink, minister van Onderwijs enz., goed vooruitgaande is, zoodat hij op 10 Februari zijn taak weer zal opvatten. VERGADERING BESPREKING ZIEKTEWET Op 26 Januari wordt in de groote aula van het Koloniaal Instituut te Amsterdam een vergadering gehouden van de bestu ren der Risico-vereenigingen, aangesloten bg de Centrale Werkgevers Risico-Bank, en van de besturen der Risico-vereenigingen, aangesloten bij de vereeniging Ziekte-Risico, benevens van de bij de Centrale Werkgevers Risico-Bank direct aangesloten onderne mingen. De vergadering zal worden geleid door den heer ir. J. A. Kalff, president van den raad van toezicht van Centraal Beheer te Amsterdam. De aanhangige voorstellen tot wijziging van de Ziektewet zullen in deze vergadering worden ingeleid door dr. F. E. Posthuma, president-directeur van Centraal Beheer. van haar, voor wie hij tot krijgsoverste van deze wilden geworden was. En hij vroeg zich af, waarom hij haar geen af scheidskus gegeven had; een vraag, die hij trachtte te beantwoorden met de overwe ening zou zijn geweest! Even later zond hij zijn kostbaarste be zit naar den tempel terug. Als hij de blik gezien had, waarmee zij dit blauwe jasje bekeken had en hoe zij er daarna haar lippen op gedrukt had, hij zou tot in het diepst van zijn ziel bewogen zijn geweest Met luid kloppend hart en gespannen ze nuwen voerde Hugh zijn leger naar de rivier. Hij was zoo zeker van zijn over winning, alsof hij reeds als overwinnaar van het slagveld terugkeerde. Bij de rivier, wachtten zijn mannen niet op de kano's, maar slorlten zich in de rivier, die zij overzwommen. Alleen Hugh en de Koning werden in een boot overgezet en aan de overzijde werd de marsch voortgezet met druipende krijgers. Een kwartier later was het heir aan den voet van de heuvels. Hier liet Hugh halt houden. Met Poeloe en een twaalftal mannen ging hij op verkenning uit. De toortsen waren gedoofd en uitdruk kelijk was den mannen bevolen niet het ge ringste geluid te maken. De verkenners hoorden niets anders dan het geroep van een paar nachtvogels en huD eigen zware ademhaling Zes van de vlugsten werden nog een eind vooruit ge stuurd met de opdracht aan den anderen kant van de pas de komst van den vijand af le wachten en dan zoo stil en zoo snel mogelijk terug te komen. Hugh en de Koning gingen weer naar het leger terug en wezen de mannen hun plaat sen aan. Twee honderd mannen werden in RECLAME. O, dié HOEST-buien! Grijp in Uw vertwij feling niet naar een van die „kalmceren- de" middelen, die in werkelijkheid Uw longen verlammen. Toch behoc* ven Uw hoestbuien U niet uit den ilaap te houden. Neem slechts de geheel onschndclijke. maar snel verzachtende en shjmoelossende AKKER'S ABDUSIROOP Voord» Borst 515 HET CADEAUSTELSEL EN ZIJN BESTRIJDING. Het bestuur der Nationale vakgroep van handelsreizigers en -agenten in de Ned. ver eeniging van christelijke kantoor- en han delsbedienden heeft zich naar aanleiding van het antwoord van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid op de vraag van den heer Van Wijnbergen, terzake de instelling eener commissie, aan welke ware op te dragen het cadeaustelsel en de daar uit voortvloeiende nadeelen aan een nader onderzoek te onderwerpen en na te gaan, welke maatregelen daartegen eventueel zou den zjjn te nemen tot genoemden Mi nister gewend om er op te wjjzen, dat verschillende handelsreizigers en -agenten als deskundigen over de nadeelen van dit stelsel kunnen oordeelen, terwijl zij aan gezien zjj in het bijzonder bekend zijn met de mentaliteit van de afnemers van arti kelen met cadeaux evenzeer competent mogen worden geacht, om mede de maat. regelen aan te geven, welke eventueel ter bestrijding van dit stelsel kunnen dienen. Op grond hiervan en met het oog op het feit, dat een groot aantal vakgenooten als direct-belanghebbenden mogen worden beschouwd, verzoekt genoemd bestuur den minister bij de samenstelling dezer com missie het handelsreizigers-element er in op to nemen en de Nationale vakgroep in de gelegenheid te stellen, voor de benoeming van een lid dezer commissie, één of meer terzake-kundige leden voor te dragen. Op 67-jarigen leeftijd is te Den Haag overleden den heer G. P. Rouffaer, oud secretaris van het Kon. Ned. Aardrijks kundig Genootschap, oud-adjunct-secretaris van het Kon. Instituut voor de Taal-, Land en Volkenkunde van Ned.-Indië. ONDERTROUWD. H. J. Dreef, 24 j. jm. en A. Beij, 23 J. jd II. Kalkhoven, 26 p. jm. en H. van Dalen, 25 j jd. C. van Tol, gesch. en D van Rijn, jd. D. Holswilder, 26 j. jm. en S. van Es, 23 j. jd H Nijsen 25 j. jm. en Th. M. Lagerberg. 20 j. jd. A. Owel, 29 j. jm. en G. Nauta, 20 j. jd. KANTONGERECHT TE LEIDEN. De Kantonrechter-plaatsvervanger mr. P. E. Briët, veroordeelde hedenmorgen ter openbare strafzitting, in de meeste geval len bij verstek, de volgende personen. F. <L E., openbare dronkenschap f 3 of 3 d. A. F., met een rijwiel door verb, steeg rijden f 1 of 1 <L J. A., te Wassenaar, id. J. C. v. d. H., te Voorschoten, id. W. F. F. S., id. f 0.50 of 1 dag. G. G. v. B., Voorschoten, id, met auto f 2 of 2 d. N. J. v. R., Hazerswoude, overtr. politieverord. f 0.50 of 1 d. C. v. B., Katwijk, id. J. d. V., zich van een hond bedienen zonder muilkorf f 2 of 2 d. L. F. v. cL H., Voor de loopgraven aan het eind van de pas gele gerd om de vijanden, die ontsnapten aan de keien, die van de heuvels op hen neerge gooid zouden worden, tegen te houden. Deze mannen staken hun speren achter zich in den grond en op bevel van Koning Poetoe, dien weer zijn bevelen van Izor gekregen had, legden zij zich te slapen. Toen werden de heuvels met mannen be zet, die opdracht kregen op een afgesproken teeken de steenen, die in groote stapels op de bergen langs de pas gereed lagen, neer te gooien. Het was middernacht voor het leger ge reed was voor de verdediging. Hugh ver baasde zich er maar over dat zijn mannen zoo kalm en bedaard waren en al zijn be velen opvolgden. Nu alles klaar was, was het wachten slechts op de crisis en daar hij wel gewaarschuwd zou worden als het zoo ver was, legde hij zich in het gras neer en probeerde le slapen. Terwijl hij daar lag en dacht aan eene, die hij een regiment had achtergelalen ter bescherming, kwamen ruim achltienhonderd krijgers van den zeekant nader, maar zes posten waakten. HOOFDSTUK XXVII. Het regiment van Lady Tennys. De nacht verstreek. Het werd twee, het werd drie uur en over enkele uren zou de zou weer verschijnen. Ondanks zijn opwin ding lukte het Hugh toch zoo nu en dan even le slapen Toen hij eindelijk opstond zag hij aan de hemel een lichte slreep en hij wist dat hel fatale oogenblik niet lang meer op zich zou laten wachten. (Wordt vervolgd),

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 5