SPLINTER NEDRA UITVERKOOP 68"° Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 9 Januari 1928 Derde Blad No. 20804 UIT DE RIJNSTREEK. FEUILLETON. UIT DE OMSTREKEN. ALPHEN. Gevonden voorwerpen: Vulpenhouder, hruine portemonnaie met inhoud, zak schaapwol, zijden rose sjaal, gouden da meshorloge met zwart koord, zwarte acte- tasch, Sigarettenpijpje (barnsteen), pakje met een handdoek. Inlichtingen aan het politiebureau. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. GeborenJohannes Gijsbertus Z. v. C. J. van der Geest en M. J. C. Waasdorp. Cornelia, Theresia, D. v. J. A. van Velzen en A. Koot. Ondertrouwd: Johannes Huibertus Vink jm. 30 j. en Cornelia Theodora Roos jd. 24 j, Albertus Theodorus Overes jm. 29 j. en Maria Cornelia van der Geest jd. 26 j. Johannes Petrus Zandvliet jm. 30 j. es Johana Cornelia van Leeuwen 22 j. De aangifte voor den dienstplicht voor de lichting 1929 welke in de maand Januari moet plaats hebben is voor deze gemeente bepaald op Maandag 9 Januari a.s. Het zielenaantal van deze gem. be droeg op 1 Januari 1927 5888. Gedurende het jaar werden in deze gemeente geboren 169 en elders 11 in totaal dus 180. Het aantal overledenen bedroeg 75. In deze ge meente kwamen zich vestigen 211 en uit de gemeente vertrokken er 296, zoodat de totale toename op 31 December 1927 be droeg 20. Op 1 Januari 1928 *telde de ge meente 5908 zielen. Bij de arbeidsbeurs alhier staan inge schreven 54 werkzoekenden. Gedurende het jaar werden alhier ingeschreven 122 per sonen. Hiervan konden tengevolge van de slechte weersgesteldheid slechts weinig te werk worden gesteld. BODEGRAVEN. Een ongezonde toestand. Burgemeester en oppeibTandmeester telefonisch niet te bereiken. Donderdagavond ongeveer 7 uur ontving de Opperbrandmeester de heer de Vet, be richt dat een brand was uilgebroken te Nieuwerbrug. in de buurt „Korte Waarder" gemeente Waarder, waarbij de hulp van de Bodegravensch Brandweer werd gevraagd. Onmiddellijk werden de beide chauffeurs van de Autospuit gewaarschuwd, de in de nabijheid wonende brandwacht schoot toe en in allerijl, binnen luttele minuten was de autospuit onderweg. De brand bleek te woeden in een hooiberg, grenzende aan de boerderij Toen den brandmeester bleek dat de brand onder de gemeente Waarder was moest hij den Nieuwerbrugsche brandweer lieden er op wijzen, dat deze gemeente geen contract met Bodegraven bezat, zooals b.v. Langeruigeweide, voor het gebruik van den spuit. Echter moest, nu de reis toch was ge maakt, ook geholpen worden Twee uur lang werd water gegeven, en toen was het gevaar geweken en konden de plaatselijke handspuiten het verdere werk wel af. Dei autospuit, die in jaren geen dienst heeft ge daan, bleek weer vruchtbaar werk te kunnen doen. Ze bleek bijzonder goed in orde te1 ziin. Echter kwam een ander gebrek in het licht. De brandmeesters der Nieuwerbrugsche brandschouwerij belden het gemeentehuis op. Dit was efchter gesloten en noch de burgemeester, noch de opperbrandmeester zijn aangesloten. Dank zij de activiteit van het telefoonpersoneel kon toen een buurman van den brandmeester worden opgebeld, doch daarmee ging veel tijd verloren en de meest juiste weg is het toch niet. Dat de opperbrandmeester telefonisch aan gesloten is, mag toch wel noodzakelijk heeten Voor de Chr. Oranjevereeniging en de plaatselijke afdeeling van den Nederland- schen Militairen Bond, spraken in de Ned.-Hervormde Kerk de heeren P. van Rees, burgemeester van Papendrecht en ds. H. Jansen, legerpredikant in Alge- in eenen Dienst. Het Kerkgebouw was geheel gevuld, toen door ds. G A. Pott, Ned.-Herv. predikant te dezer plaatse de samenkomst werd geopend. Deze drukte er zijn blijdschap over uit dat zoovelen waren opgekomen en Uit het Engelsch van GEORGE BARR McCUTCHEON, (Nadruk verboden).) 40) Ik zie niet in waarom twee raenschen, die echt van elkaar houden niet gelukkig konden zijn, als ze alleen op de wereld wa ren. Ik heb het hier op dit verlaten eiland heeleraaal niet ondragelijk gevonden. Ik hen niet verliefd, maar ik ben hier toch tevreden met jou. Zou jij hier ook tevreden zijn met een anderen man als gezelschap, vroeg hij, haar onderzoekend aankijkend. O, nee, riep zij beslist uit. Nee, kijk du niet zoo. Ik ben niet zoo dwaas, als je wel denkt Maar heusch, ik geloof niet dat ik het met een anderen man hier zoo goed zou kunnen vinden. Hij keek haar strak aan voor hij antwoord gaf. Bij het licht van de toortsen zag hij een kinderlijke oprechtheid in haar blik. En het werd hem duidelijk, dat zij er niet aan ge dacht had wat hij uit haar woorden zou kunnen concludeeren. Een gevoel van mede lijden en teederheid kwam in hem op en hij worstelde met een verlangen haar in zijn armen te drukken en te kussen, haar over het zachte haar te strijken, kortom, iets te doen om aan zijn gevoel uiting te geven. Ben je daar wel zeker van? vroeg hij zacht Zij keek hem open en eerlijk aan: .Waarom niet? Wie zou dapperder kun- leidde de beide sprekers in. Hierna voerde voor de Oranjever. de heer van Rees het woord. Deze hield een keurig gestyleerde enthousiaste rede, waarin hij vooral op inte ressante wijze verschillende dingen van het Oranjehuis vertelde. De werkelijk belang rijke inhoud, zoowel als de keurige vertel- gave boeiden de hoorders op ongemeend wijze Vervolgens sprak ds. Jansen Deze is in Bodegraven welbekend. Tallooze malen trad hij reeds, vooral voor de Oranjever eeniging. in vergaderingen op. Ook ditmaal wist hij de belangstelling te boeien toen hij sprak over de belangen van den Ned. Mili tairen Bond. Z. Eerw., die al geruimen tijd deze belangen dient, vertelde o a. van de be handeling die een militair ondervond van dd burgers in de dagen dat spr zelf in dienst was. Dat die verhoudingen beter geworden zijn. is voor een groot deel het werk van den Bond, die met haar militaire tehuizen veel gedaan heeft voor de beteTe verzorging van den militair buiten de diensturen. Tot steun aan deze veroen. werd in de eerste plaats opgewekt, maar ook gewezen op de nood zakelijkheid dat de oudere aan den vader van het tehuis in de garnizoensplaats van hun zoon. zijn adres opgeven. Ze kunnen dan hun kind heel wat veiliger laten gaan. Ook deze s?de vond groote belangstelling. De gemeentewerken voor 1928 zijn gegund aan de volgende personen: timmer werk A. Galis, Metselwerken: P. van Kat wijk; schilderwerk D. Scheer; stukadoors werk N. Hoogendoorn; smidswerk W. Bos. BOSKOOP. Gevonden voorwerpen: 1 heerenhoed, twee huissleutels, 1 jongensbril, 1 kinder- pantoffeltje, 1 handbeschermer van een rijwiel, 1 fietslantaarn, 1 duimstok. Inlichtingen bij de politie. HAZERSWOUDE. De Jongeraeisjesvereeniging „Febe", heeft in het afgeloopen jaar 99 stuks goede ren vervaardigd, welke over 11 gezinnen zijn verdeeld. KOUDEKERK. Loop der bevolking. Vertrokken: 7S.m., 85 vr.f totaal 163. Ingekomen: 56 m., 62 vt., totaal 118. Meer vertrokken dan ingekomen: 45. Geboorten: 49. Overlijden: 22. Vermeerdering: 27. Vermindering: 45 27 28. Bevolking was: 1785. Thans op 1 Jan.: 1785 28 1757. LEIDERDORP. Loop der bevolking in 1927. Werkelijke bevolking op 31 December 1927, 1126 m., 1157 vr.f totaal 2283. Ver meerdering door geboorte 27 m. en 22 vr., totaal 49. Door vestiging 96 m. en 109 vr., totaal 205. Geheele vermeerdering 123 m. en 131 vt., totaal 254. Vermindering door sterfte 7 m. en 8 vt., totaal 15. Door ver trek 111 m. en 112 vt., totaal 223. Geheele vermindering 118 m. en 120 vr..totaal 238. Verschil tusschen de geheele vermeerde ring en vermindering 5 m. en 11 vr., totaal 18. Bevolking op 31 December 1927, 1131 m. en 1168 vr., totaal 2299. Door de politie zijn in het afgeloopen jaar 136 processen verbaal opgemaakt en behandeld. LEIMUIDEN. AUTOBUSDIENST. De autobusonderneming Maarsse en Kroon heeft bij K. B. van 2S December concessie verkregen tot het onderhouden van een autobusdienst van Rijnzaterwoude via Leimui den naar Leiden, zonder verzwa rende voorwaarden. Loop der bevolking. Gevestigd van uit Uithoorn Jansje Poel- tuin. Van uit Alkemade Nicolaas Ilaze- broek. Van uit Noordwijk C. A. M. Snee- boer. Van uit Ter Aar Wilha. van Zijl. Vertrokken naar Haarlem Laurens Klein. naar Waarder Aagje de Vos. Loop der bevolking over het jaar 1927. Gevestigd 66 mannen en 55 vrouwen, to taal 121. Vertrokken 94 m en 75 vr., totaal 179. Geboren 29 m. en 23 vt., totaal 62. nen zijn en meer aan een vrouw, die hij het leven gered heeft kunnen denken dan jij? Waarom zou ik na alles, wat jij voor me gedaan hebt, niet zeggen dat jij de man bent, dien ik het liefste zie? Het is mis schien naar dat ik dat zoo openhartig zeg, hè? Heb je nooit iemand ontmoet, met wien je hier ook gelukkig, ik bedoel tevre den zou geweest zijn? hield hij aan. O. ik weet niet hoe andere mannen, zich in zulke omstandigheden zouden ge dragen, maar ik ben er zeker van dat geen ander zich zoo zou gedragen als jij. Niemand, waarvan je werkelijk zou kunnen houden? Ik heb nog nooit van iemand gehouden. Weet jij niet wat liefde is? Ik heb er niet het flauwste idee van, zei ze spottend. En als ik hier mijn leven moet doorbrengen, zal er wel geen kans op zijn, dat ik er achter kom. De nacht begreep zijn glimlach maar al te goed. HOOFDSTUK XXV. De komst van den vijand. Toen Hugh dien nacht in slaap trachtte te komen, werd hij door allerlei gedachten gekweld. Toen hij eindelijk insliep droomde hij van een zachte hand, die over zijn voor hoofd streek en een paar liefhebbende oogen, die naar hem keken. Het eene oogen- blik was het de hand en de oogen van Grace en zoo om en om. Den volgenden morgen aan het ontbijt was hij opzettelijk zwijgzaam, terwijl zij druk zat te praten.- Niels in haar houding wees er op. dat zij ^r nog aan dacht, waar zij het gisteren over gehad hadden. Overleden 19 ra. en 10 vr. Per 1 JaDuari 1927 bedroeg het aantal inwoners 980 m. en 9S4 vr., totaal 1964. Per 1 Januari 1928 be draagt het aantal inwoners 969 m. en 977 vr., totaal 1946. In totaal werden 11 huwelijken voltrok ken. Huwelijksontbindingen en echtschei dingen hadden niet plaats. Kindserkenningen één. In 1927 kwamen 2 gevallen van besmet telijke ziekten voor die een goedaardig ka rakter hadden. Werkloosheid kwam zoo goed als met voor, alleen gedurende de laatste vorst periode, kwam eenige werkeloosheid voor. Vooral onder de alhier gevestigde bouw vakarbeiders. Voor het Comité van Winterlezingen zal op Donderdag 19 Januari a.s. des n.m. te 7T£ uur in de Ned. Herv. Kerk alhier optreden ds. F. C. Meijster, Ger. predi kant te Rotterdam, met als onderwerp: „De moderne mensch." Voor de inschrijving van den dienst plicht lichting 1929, zal gelegenheid worden gegeven op 16 en 17 Januari a.s. van des v.m. 9 lot des n.m. 1 uur. Ingevolge de vleeschkeuringswet wer den gedurende de maand December 1927 ter secretarie dezer gemeente aangegeven: Als huisslachting 16 varkens waaronder 2 t/m 50 K.G. Voor bedrijfsslachting 1 varken en 2 koeien. Als noodslachting 8 schapen, 1 varken. 2 biggen en 1 kalf. Afgekeurd werden hiervan 6 schapen en 2 biggen. Van buiten den keuringskring werd 618 K.G. vleesch ingevoerd. In totaal werd aan keurloon ontvangen f83.50. Donderdagmiddag werd door een twee tal rijksambtenaren bij de tol alhier con trole gehouden ingevolge de wegenbelasting wet. Naar wij vernemen werd slechts een bestuurder aangehouden die niet in het be zit van het vereischle biljet was. OUDE-WETERING. Door den hevigen storm werd Vrij dagavond een motorboot van den beer G. de Vries uit Alphen aan den Rijn bij de seinpaal aan de kade langs het Braasse- mermeer uit den koers geslagen. De schip per wierp daarop twee ankers uit. Door den hevigen ijsgang werden de staaldraden evenwel als touwtjes afgesneden, terwijl in den romp groote deuken kwamen. De schip per én zijn knecht hielden zich gereed van het schip af te springen, toen zij gelukkig door het motorsch p „De Rijnstroom" kou den Worden gered. RIJNZATERWOUDE. Nutslezing. Donderdagavond trad voor het Departe ment Rgqzaterwoudgvan de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen op de bjj vele radioluisteraars welbekende Willem vt d. Capellen, uit Den Haag. Btj de opening werd door den voorzitter, den heer C. P, v. d. Broek, de door den dood ontvallen adjunot-boekhouder, de heer C. v. Heinin gen, herdacht, waarna hjj het woord gaf aan den welbekenden declamator. Op de hem eigen meesterlijke wijze werden achter een volgens door hem voorgedragen „Abas- veris" van Heyermans, de welbekende samenspraak tusschen de gebroeders Pancras en Hein Duif, uit „Schakels" van denzelfden auteur. Na de pauze werden nog voorge dragen: „De Rattenvanger van Hameln", „Bdtavorus Droogstoppel", van Multatuli en „Een Droom" van Heyermans. Vooral dit laatste had veel succes. Voor de inschrijving van den dienst plicht lichting 1929 zal gelegenheid gege ven worden op 16 en 17 Januari a.s. des n.m. van twee tot vier uur. Tijdens den Zuid-West-eratorm van Vrijdag begon het ija op het Braaasemer- meer onder Rijnzaterwoude los te komen. De kade van een buitendijksch poldertje had veel te lijden Op enkele plaatsen wer den reeds gaten in de glooiiDg geslagen. Was het geheele meer losgekomen, dan zou de kade, die het nu toch al zwaar te ver antwoorden had, gewoon weggeschoven zijn. Weet je wel, dat we afgesproken had den om vandaag de vlag'te hijschen, zei hij opeens. - Denk je dal hij stevig genoeg is om de wind boven op de berg te verdra gen? Hugh stapte naar een hoek van het ver trek, waar een groote Amerikaansche vlag lag. Dagen was er aan dit wonder gewerkt. De roode strepen had hij gemaakt met een sap van bessen, dal door proeven, die hij er mee genomen had, onuitwischbaar was ge bleken. Een blauwe achtergrond voor de sterren was verkregen door galen in de vlag te maken, waar de blauwe lucht door heen kon schijnen! Een groote paal lag op den grond en alles was in gereedheid ge bracht om de Amerikaansche vlag op Nedra te hijschen. Hun hoop was dat een schip, dat misschien als door een wonder eens in deze wateren zou komen, de vlag zou op merken. Een paar uur later woei de Amerikaan sche vlag boven het verlaten eiland, ver van het land dat hij vertegenwoordigde. Wat is het een prettig en indrukwek kend gezicht, riep zij vol vuur, toen de vlag in den wind wapperde. Het is de vlag, die ik liefheb, riep Hugh enthousiast uit. O, als ik het nog eens mag beleven om het land terug te zien, waarvan dat de vlag is; mijn geliefd Ame rika! Hij kon voortaan niet naar de wappe rende en dansende sterren en strepen kij ken, zonder dat zijn hart vlugger ging klop pen. Bij elke uithaal scheen de vlag dappere zonen naar het verlaten eiland en de on bekende zee te roepen. Een week Tater berichtte een bewoner van Nedra, êu> uit gevangenschap op Oeioez gevlucht was, dat de vijand zich gereed ROELOFARENDSVEEN. Ten gevolge van den hevigen storm van Vrijdagmiddag is een brik van den heer Q. P. alhier opgenomen en over den ge- heelen weg heen op het ijs geworpen. De brik zakte door het ijs heen en schoof er verder gedeeltelijk onder. Met veel moeite slaagde men er ten slotte in het voertuig weer op het droge te brengen. RIJPWETERING. Alhier werd in de eerste week van het nieuwe jaar de vervolg-vergadering ge houden door de afdeelingen Roelofarends- veen van den Ned. R.-K. Landarbeidersbond en den Ned. R.-K. Bouwvakarbeidersbond met het doel om te komen tot definitieve oprichting van een afdeeling van den R.-K. Landarbeidersbond, hetgeen gelukt is. Alvorens deze bijeenkomst te openen wensen t de waarnemend voorzitter, de heer Gortzak, aan de heeren Gommers, van den Bouwvakarbeidersbond, en Salman, van den Landarbeidersbond, zjjn mede-bestuurs leden en allen aanwezigen een gelukkig Nieuwjaar toe. Na een gloedvolle en opwekkende rede van de beide hoofdbestuurders, waarin voor al werd gewaarschuwd tegen de mogelijke gedachte, dat alles nu zoo maar in eens koek en ei zou zijn, want de R.-K. orga nisatie belooft niets, maar geeft iets, wat vaak in tegenstelling is met he%een bg andere organisaties gebeurt. Hierna gaven zich wederom een drietal nieuwe leden op en werd een bestuur gekozen. Van de be stuursleden zullen er twee te Rgpwetering en een te Oud-Ade woonachtig zijn. Alzoo is de afdeeling opgericht, welke lang niet de kleinste der afdeelingen zal zijn. Na een dankwoord aan allen voor het aardachtig gehoor en medewerking sloot de voorzitter de vergadering met den Chr. groet. TER-AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit, Z. v. W. van Wouden berg en J. Kwakernaak. Gerardus Ber- nardus, Z. v. H. G. Keijzer en H. G. York. Theodorus, Z. van Th. Versluis en H. de Bruin. Overleden: Levenl. kind van M. Lek en G. A. v. d. Pijl. Gevestigd: Jac. Hoogenraad, van Den Haag. A. G. Heenk, van Alphen a. d. R. -r- P. M. van der Laan, van Aalsmeer. Vertrokken: G. Verkerk, naar Nieuw- veen. M. G. Pcrijn, naar Hazerswoude. Cl. K. Mohr, riaar Leiden. L. Eike lenboom, naar Nieuwveen. Gedurende het afgeloopen jaar wer den alhier door de Gcm.- en Rijkspolitie 93 processen-verbaal opgemaakt. WOUBRUGGE. p De eerste stoomboot is weder door onze Woutwatering gepasseerd; 't was de dienst van Haarlem op Rotterdam, welke in den nacht van 28 op 29 December j.l. het laat6t zich door het ijs wist te boren. ZWAMMERDAM. Loop der bevolking in 1627. Op 31 Dec. 1926 bestond de bevolking dezer gemeente uit 2402 personen., n.l. 1159 mannen en 1243 vrouwen. Dit aantal ver meerderde door geboorten met 57 personen, 20 mannen en 37 vt. en door vestiging met 191 personen, 71 mannen en 120 vrou wen. Totale vermeerdering 248, n.l. 91 man nen en 157 vrouwen. Door overlijden verminderde het bevol kingscijfer met 18 personen, n.l. 12 mannen en 6 vrouwen en door vertrek met 251 zie len, n.l. 95 mannen en 156 vrouwen. De totale vermindering bedroeg dus 107 man nen en 162 vrouwen, of 269 zielen. Het bevolkingscijfer bedroeg derhalve op 31 December 1927: 1143 mannen en 1238 vrouwen, totaal 2381 personen. RECLAME. 2611 maakte voor een landing, Ridgeway en zijn mannen waren gereed voor de verdediging. De inlanders hadden voor Hugh een groot zwaard gemaakt van een houtsoort, die wel iels van meiaal had. Het had twee scherpe kanten en leek wel op een antiek beuls zwaard. Daar hij lot de ontdekking kwam dat men van dit hout wij scherpe voorwerpen kon maken, liet hij er voor eigen gebruik messen en bijten van vervaardigen; zijn trouwe zakmes werd bevorderd; hij sleep het vlijmscherp en gebruikte het toen als scheermes. Tennys raadde hem aan ons als hij zich schoor, dii op een plek te doen, waar hij zeker was, dat niemand hem zag, wanl zij was bang, dat de zeden van de inlanders door zijn ijdelheid bedorven zou worden 1 Op een avond, ongeveer een maand na het hijschen van de Amerikaansche vlag, ontstond er. lerwijl ze rustig voor de deur van hun resideniie zaten, een groot lumuit in het dorp. Koning Poetoe kwam met een aantal mannen zenuwachtig naar hem toe- rennen. De vijandl Ik ben er zeker van, rtep Tennys zenuwachtig. En zij had gelijk. Even voor zonsonder gang hadden de wachters op de bergen de booten van den vijand uit het Noorden zien aankomen. Volgens den Koning, die juist het bericht gekregen had. waren er mii- lionen booten die nu naar een baai ten noorden van het dorp stevenden. Het was de plaats, die het best voor een landing ge schikt was en het dichtst bi) het dorp. Het was duidelijk dal de vijand zich verrekend had. Even voor het volslagen donker was, naderden zij het eiland al. Ala zij een hall uur later gekomen waren, zou het niet mo- NOORDWIJK. „Het Groene Krui*". Als gevolg der financieeie moeilijkheden bij de exploilalie van lie ligha! van „Het Groene Kruis" alhier, heeft zich een comité gevormd uit leden van deze vereeniging. Door het houden van ecu Bazar op Woensdag 25 en Donderdag 26 Januari a.s. in het vereenigingslokaal der Gerei, ge meente. Hoofdstraat alhier, meent het co mité, met de opbrengst hiervan, deze iiiue:- 'ijkheden te kunnen bestrijden. !n dit lokaal hoopt men een bazar te in- stalteeren, waar ieder die voor de goede zaak komt, naast mooie waar voor billijke prijzen ook gezelligheid zal vinden. Behalve de gewone bazaraltracties zal dos avonds een strijkje de gezelligheid vcr- hoogen. Het comité doet thans een beroep op de welwillendheid der ingezetenen. Door div. personen werden reeds gitten en gaven toe gezonden of toegezegd, toeh kunnen nog zeer velen hel comité steunen Door aan dezen bazar uw steun te ver- leencn verricht u een goed en liefdadig werk. Do comiléleden mevr. J. L. DoorneveH, Stationsplein 6 te Noordwijk aan Zee en de dames lil. Heyl en D. Pauls, Voorstraat 22 te Noordwijk-Binnen zijn zeer gaarne be-, rcid uwe bijdragen in ontvangst tenemen. Sleunt dus allen naar vermogen, alle gaven zijn welkom. Gaarne bevelen wij het sympathieke streven van het comité, waarvan mevr. L. A. C. van Panhuijs eere-voorzitslcr is in da algemeenc belangstelling aan. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacoba, D. van C. den Hollan der en A. Ammeraal. Johannes Jacobu9, Z. van G. Raaphorst en G. Th. van Gijls- wijk. Johanna Adriana, D. van P. van Duin en G. van Roon. Ondertrouwd: Jacob Marijt 3! t« Noordwijk en Berendina Meester 34 te Baarn, onlangs te Noordwijkerhout. Getrouwd: C. Houwaart 23 j. en M. Ha- zenoot 21 j. Overleden: Jacobus v. Beveren 24 j.. eng. zoon van P. v. Beveren en T. v. d. LuyL Catharina Elisabeth de Zwarte 87 j„ wed. van L. A. H. Vermeulen. Pelronella Maria Kloos -fl j.. gehuwd met X. Vegt Hendrika Koelewijn 72 j gehuwd met C, Sloenvoorden. Maria Bamhnorn 20 D. van A. Barnhoorn en T. Barnhoorn. J van Kampen 62 j.. ongehuwd. Leven loos aangegeven kind van het mann. ge slacht van H J. Grotenhuis en M. A. Vink. Bij den gemeentelijken keuringsdienst alhier werden gedurende de maand Decem ber ter keuring aangegeven: 24 runderen en 153 varkens (waaronder 39 huisslachtin gen), terwijl werd ingevoerd 2131'/i K.G. rundvleesch. 90 K G. kalTsvleesch en 50 K.G. varkensvleesch, tolaal 2271'/» K.G. Het bestuur der afd. Noordwijk der Zuid-Holl. vereeniging „Het Groene Kruis" heeft tot lijdelijk huisbezoeksier van de T. B. C. bestrijding benoemd mevr. Haas, gedipt, huisbezoeksier, wonende alhier. NOORDWIJKERHOUT. Schipper Broekhof t Eén, bij alle Leidache winkeliers zeer bekende persoonlijkheid, schipper Broek hof, is alhier in hoogen ouderdom overle den. Meer dan een halve eeuw voer hij met de schuit twee'malen per week van 't dorp naar de stad. In Leiden was hij algemeen bekend om rijn groote betrouw baarheid en stipte eerlijkheid. De leatste jaren genoot hij een welverdiende ruat. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Frederik Cornelia Homau 29 j. en Catharina Johanna van der Meer. Gevestigd. Mej. J. M. Warnel, van Nij megen. T. G. hl. van Straaten, v. Voor burg. A. Stigter en gezin, van Leiden. H. de Jong, v. Leiden. Mej. A. J. van der Horst, van Woerden. gelijk geweest zijn de booten in het donker le onderscheiden. Het was dus louter toe val, dal hun komst ontdekt was. Gelukkig dat ze ons niet kunnen ver rassen. riep Hugh opgewonden, toen hij van alles op de hoogte gebracht was. Hij trilde van verlangen om het gevecht te be ginnen. De mogelijkheid van een nederlaag kwam niet bij hem op, zoo zeker was hij er van dat hij met zijn strijders den vijand zou kunnen afslaan. En door zijn hersens spookte hel verlangen dat hij nog een9 zijn medeleden op de club te Chicago dezen strijd'zou kunnen beschrijven. Hij steldo zich al voor hoe hij dan in een venster bank zou zitten met een groote schare aan dachtige luisteraars om zich heen, die hij vertelde hoe hij den vijand teruggeworpen had, de achtervolging op hel strand, de vol komen vernietigingHugh holde naar binnen, naar zijn kamer, waar zijn zwaard en de overige wapens hingen. Tennys, weet je ook waar mijn schild is? Hier! riep ze met een siem, die schef klonk door'de moeite die hel haar kostte om tranen en angst en opwinding te onderdruk ken. Hij kwam uit zijn kamer, gooide zijn zwaard op den grond aan haar voelen en kreeg zijn schild van den wand. O. riep hij opgewonden als een kind uit: Voorloopig zal je na den slag geen levende Oeloezer zien. Is mijn leger daar? Hugh, zei zij op 9mepkenden toon Is het beslist noodzakelijk dat jij met hen meegaat in het gevecht? (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 9