Balans- Opiming. j B. DE KONING: UIT DE OMSTREKEN. Spotgoedkoop VISSCHERIJ-BERICHTEN. verbrandden mede. De schade wordt gedeel telijk door verzekering gedekt. Te Kielwindeweer is de dubbele behui zing, bewoond door J. de Boer en G. Drent, totaal afgebrand. SCHEPEN GESTRAND. In den nacht van Zaterdag op Zondag is het Noorse he stoomschip ,.Fanö", dat ia ballast van Antwerpen naar Hamburg voer, benoorden Petten gestrand. Het schip is hoog op het strand geloopen en zal vermoedelijk niet behouden kunnen blijven Twee sleepbooten van Nienwediep en IJmuiden zijn ter assistentie vertrokken. De bemanning is gered. Gistermorgen omstreeks negen uur is het stoomschip „Nieuwland" van de Steenkolen- Handelsvereeniging onder 's-Gravenzande ge strand. Het schip is, volgens de „Crt."' des middags weer vlot gebracht. DOOR DEN STROOM GEDOOD. Te Wijdewormer is de 16-jarige J. Ma- rees in aanraking gekomen met een elec- trische geleiding. De jongeling werd door den stroom gedood. WARENHUIS DOOR DEN STORM VERNIELD. Te Ridderkerk is ten gevolge van den hevigen storm ten nadeele van den tuinder P. Bezemer een groot warenhuis vernield, De schade bedraagt ongeveer f 10.000, Verloofde jonkman (na overgestapt te zijn op een lokaalspoortje): ,,Het is af schuwelijk, ik heb den conducteur sigaren gegeven, omdat hij ons alleen zou laten en aan het volgende station stopt hij al die lui in de coupé." Het meisje„Misschien heeft hij een van die sigaren reeds opgestoken." AALSMEER. De opening der nienwe Doopsgezinde Kerk. Zondag, den Ssten Januari van 1928, was het eon historische dag voor de Doops gezinde gemeente te dezer plaatse. Nu was het oogenblik daar, waarop haar nieuw Bedehuis, naar een ontwerp van architect Staal, aan de Zjjdstraat gebouwd, in gebruik zou worden genomen. Reeds lang voor het aanvangsuur stroomden de menschen binnen, .en toen de predikant, ds. K. C. de Lange, zjjn plaats op bet spreekgestoelte innam, was er geen plaats meer onbezet in dit ruime bedehuis. Met een bede en belofte opende de pre dikant deze plechtige ure: „U zij, Heer, dit Bedehuis gewjjd, tot in lengte van dagen, de bedroefde vinde er troost en kracht, de opgewekte love hier zjjn God piet jubel zangen." Op verzoek van den voorganger werd staande gezongen Gez. 108 vs. 1 en 2 uit den Bundel: „Een rustplaats voor den lijder, gebogen onder 't kruis," enz., waarna „Aalsm. Koorvereeniging;' (dir. de heer A. v. Dam) een tweetal liederen zong, n.I.: „Gemeenschap met God" en „Nieuwe Lie deren". Schoon klonken de liederen in dit ruime gebouw. Nadat de predikant in 't gebed was voor gegaan, koos hjj tot tekstwoord voor zijn dezen morgen te behandeleQ stof den eersten Zendbrief van Petrus, hoofdstuk 2 vs. 5: „Laat uzelven als levende steenen opbouwen tot een geestelijk huis". De predikant riep allen een welkom toe 5n dit nieuwe bedehuis, 't Was nu 60 jaar geleden, dat eenzelfde gebeurtenis in de gemeente had plaats gevonden, bij de in wijding van de toen gebouwde kerk. Toen echter was het nog grootscher moment, dat de kroon op het werk zette van den toen- maligen predikant, ds. Brouwer: de samen smelting der twee Doopsgez, Gem. hier was een voldongen feit geworden. Twee kerken werden afgebroken en één, symboliseerend de Baamhoorigheid onder de Doopsgezinden, werd 22 December 1867 in gebruik geno men. Hoewel het bouwwerk net niet lang heeft uitgehouden, is toch betgeen binnen Zjju muren verkondigd is geworden van ontzaglijke geestelijke waarde geweest voor do gemeente. Ware de eenheid niet zoo duurzaam gevlochten, de kracht hadde tekort geschoten, dit nieuwe godshuis te stichten, 't Was 12 Juli 1925, dat de kerk werd verlaten, men dacht aan reparatie en haar met Kerstmis van hetzelfde jaar weer in gebruik te kunnen nemen, 't Heeft niet zoo mogen zijn, de kerk moest vervangen worden door een nieuwe, wegens bouwvalligheid, en gedurende 2>/g jaar vond men een gast vrij onderdak in de Centr. Aalsm. Veiling De tijden veranderen en wij met hen. Ds. Brouwer's nieuwe kerk was te zien in het teeken van den tijd, 't eenvoudige, haast onbekende bloemendorpje. Nu is Aalsmeer uitgegroeid tot het groote bloemendorp, tot over de grenzen en dit bedehuis, kloek en forsch van lijnen, moet gezien worden ia den geest van dezen tijd. Niet aan den weg, doch iets naar achteren gebouwd, als 't ware toch noodend tot rusten buiten de rustelooze atmosfeer onzer dagen, staat hier het nieuwe bedehuis, symbool van de eenheid der ge meente. Het groote leven heeft ongetwijfeld velen losgemaakt van de gemeente, doch de bede kome in vervulling-: „Laat u als levende steenen opbouwen tot een geestelijk huis". Een nieuwe „vermaning", dus een nieuwe gebondenheid. Gezongen werd alsnu Gezang 14 ra. 1, 2 en 8. In het tweede deel zijner predikatie bepaalde de leeraar zich in het bijzonder bij de geestelijke dingen. Het geestelijk le ven hebben wij noodig; ons hart, dat leeft, gaat uit, zoekt naar geestelijke kracht. Wat vliedt of bezwijkt, getrouw is God. God is 't antwoord op elke vraag, voor den enkeling als voor de gemeente. Een groote bekoring gaat uit van de gemeenschap, ook om te kennen de stilte van het gebed. Stil staande bij het werk van architect Staal, den bouw van "t bedehuis, mag hij daarin zien den zoeker van het heden, die zijn weg heeft gevonden; de kerk is te zien in het teeken van een nieuwe lente, een nieuw geluid. Een tijd, welke, ondanks zijn ruste loosheid, sichzelve kent. Ia alle ramen vindt men uitgedrukt het gelukskruis, de Swas tika. symbool van geluk en vrede. Mogen we hier bijeenkomen tot in lengte van da gen, om God te zoeken, onze ziel te leiden in Zjjn banen en laten we niet vergeten, dat do kerk slechts is het middel om tot 't doel te komen: wat hier aan kracht en licht is ontvangen, worde uitgedragen in 't groote, volle leven. Verschillende predikanten boden hierna hun gelukwenschen en heilbeden aaa: da. Weaterdijk, Amsterdam, namens de Doops gezinde Sociëteit, ds. Hylkema, namens de gemeente te Haarlem, ds. H. C. Barthel, als oud-leeraar en predikant te Twisk. „Aalsm. Koorvereeniging" zong vervol gens: „God in de natuur" en „De dag des Heeren" uit den Prot. bundel. In zijn slotwoord bracht ds. De Lange allen hartelijk dank, speciaal 't bestuur der C. A. Veiling, dat 2ya jaar de gemeente gastvrijheid verleende en haar bedrijfsleider tien heer A. Eveleens. Ook kerkeraad en alien, die hadden medegewerkt tot het stiebten van bet nieuwe bedehuis. Speciaal den broeders Buis en Alderden, pns weer als diakenen herkozen, bracht hjj dank. De morgen werd besloten met staande te zingen Gezang 5 ra. 1: Den hoogen God alleen zij eer", waarna de predikant den zegen des Heeren afsmeekte. Een plechtige- ure, welke ongetwijfeld op het overgroote deel der aanwezigen een diepen indruk heeft achtergelaten. Een collecte werd voor het bouwfonds gehouden. Het Godshuis zelve maakt van binnen een rusligen indruk. Hoog zjjn de ramen aan gebracht, waaruit een zacht getemperd licht binnenvalt. De ruimte in da kerk is geheel vrg gehouden; geen banken, doch alleen klapstoelen. Aan de zijden enkele lage bank jes. Een groote gaanderij aan de Z.-W.-zjjde, terwijl het orgel in de stijl van de kerk is opgebouwd. Een kleedkamer is aanwezig, waar de kerkganger zijn overtollige kleeding kan afgeven en 't geheel is centraal ver warmd. 't Geheel is sober en streng van lijn, passend in den geest der moderne architectuur. Onze gemeente in "t algemeen, de Doops gezinde in 't bijzonder kunnen met recht trotsch zijn op het nieuwe bedehuis. HAARLEMMERMEER. Voor beroep bedankt. Naar wij vernemen heeft Ds. H. J. Rietberg Gereformeerd predikant te Maassluis voor het beroep naar de gereformeerde kerk te Hoofddorp bedankt Anto te water. Zondagmiddag geraakte aan den Hoofdweg bij den Vijfhuizerweg in Haarlemmermeer een personen-auto, waarvan de chauffeur het stuur Blijkbaar nog niet al te best meester was, te ver in den nog draseigen kant van den weg, waardoor het motor rijtuig over den kop sloeg en met de wie len in de hoogte in de Hoofdvaart terecht kwam. De twee inzittende heeren ver moedelijk afkomstig uit Zwanenburg nabij Halfweg alhier maakten de tuimeling mee, doch wisten zich met veel moeite uit hun levensgevaarlijke positie te bevrijden, zoo dat ze met den schrik en een nat pak vrij kwamen. HILLEG0M. Loop der bevolking in 1927. Werkelijke bevolking op 31 December 1926: 5215 m., 4965 vr.. totaal 10180. Ver meerdering gedurende het jaar 1927 door: geboorten (ook elders geborenen, tot de bev. behoorende 134 m„ 138 vt.-, vestiging 269 m., 33 vr. Geheele vermeerdering 403 m., 471 vr. Vermindering gedurende het jaar 1927 door: sterfte (ook elders overledenen tot de bev. behoorende) 42 m., 33 vr.; vertrek 285 m., 301 vr. Geheele vermindering: 327 m., 334 vr. Totale vermeerdering alzoo: 76 m., 137 vr., totaal 213 Zoodat de bevolking op 31 December 1927 was 5291 m., 6102 vr. Totaal 10.393. De vermeerdering was dus in 1927: 213, in 1026: 253, in 1925: 97. Gesloten huwelijken: 94. Ingeschreven echscheidingen: 1. Levenloos geboren: 9 m 3 vr. Levend geboren: 124 tn. 131 vr. Elders geboren: 10 m. 7 vr. Kerk-afbiaak. Het afbreken der oude Ger. Kerk aan den Stationsweg alhier is aangenomen door den heer K. Vermey, die in 6 weken het geheele gebouw zal sloopen en hel materiaal ver voeren, waardoor de er achter staande kerk beter uit zal komen. We spraken van „oude" kerk; juister is het te spreken „van voor malige kerk". Het bedoelde gebouw bestaat pas 30 jaar, wat voor een goedgebouwde kerk (en dat is ze) absoluut niet oud mag heeten. Wat er van dezen sloop dan ook afkomt is nog alleszins bruikbaar. Als verloren is bij de politie aange geven: een actetasch en porlemonnaie, waarin ruim 10 gulden, en ongeveer 40 Kilo aardappelen. Een groentenboer ver miste van zijn kar een zak met 50 Kilo aardappelen: toen hij op den afgelegden weg terugkeerde, vond hij 10 Kilo weer, maar de andere 40 Kilo en den zak vond hij niet. In de afgeloopen week stonden er bij de Arbeidsbemiddeling 237 werkloozen in geschreven. In de drie vorige weken was dit cijfer 223, 223 en 151. Een jaar geleden waren de cij fers respectievelijk 217, 182. 175 en 155. Er is dus thans meer werkloosheid dan een jaar geleden. Woensdag 11 Januari is er van 3.30 tot 4.30 uur in de openbare lagere school gelegenheid tot kostclooze inenting en her inenting, KATWIJK AAN ZEE. Bevestiging en intrede van ds. In gw er sen. De Bevestiging. Gistermorgen, terwijl een helder zonnetje het kerkgebouw vriendelijk bescheen en het mooie oude orgel bespeeld door den organist den heer J. H. Veriint de welluidende klan ken van 't Praeludium en Fuga in Gis Mol van J. S Bach liet hooren, stroomde de Gere formeerde Kerk vol mei belangstellenden om getuige te zijn van de bevestiging van ds. Ingwersen den nieuwen herder en leeraar van Nijkerk naar hier overgekomen, welke taak aan ds. Meijering van Katwijk a. d. Rijn als consulent was opgedragen. Nadat Psalm 122 1 gezongen was werd na het votum de wet der Tien Geboden voorgelezen en 1 Corinthe 3 116, waarna Ds. M in gebed voorging Na het zingen van Ps. 105 1 begon ds. M. zijn predikatie. In zijn voorrede wees spr. er op dat we vooral op dezen dag met dit Psalmwoord elkander mogen ontmoeten, want deze dag is zeer belangrijk en bcteeke- nisvol, omdat de beroepen leeraar die naar hier kwam onder Gods leiding en zegen heden zijn dienstwerk ondeï U zal aan vangen. Belangrijk is dit ook voor U broeder Ing wersen, daar gij deze week met Uw gezin in Katwijk mocht komen, terwijl gij vele vrien denbanden in Nijkerk moest verbreken en nu den herderstaf over deze gemeente aan vaardt. Belangrijk ook voor mij, om deze ge wichtige eervolle taak U bij Uwe gemeente in te leiden. Als consulent dezer gemeente zeg ik gaarne dank voor de achting en de toege negenheid door deze gemeente mij bewezen gedurende den tijd dat ik in de vacature, mijn urbeid alhier moest verrichten. Belang rijk ook voor Uw gemeente, daar gij Uw nieuwen predikant hebt te aanvaarden en te ontvangen ab van don Ilevre geschonken en U daarvan diep te doordringen. Om de belangrijkheid van al deze dingen, nader in hot licht te stellen, wensch ik dat te doen aan de hand van ons tekstwoord, hetwelk gij vindt in het U voorgelezen hoofdstuk van 1 Cor. 3 en daarvan het 9e vers; alwaar Gods Woord spreekt: „Wij zijn Gods mede-arbeiders. Gods akkerwerk. Gods gebouw, zijt gij". Na het zingen van Ps. 89 3 en 8 ontwik kelde spr. in een zeer ernstige rede de vol gende hoofdpunten: Hoe dit getuigenis des Apostels wijst op het hooge gewicht en de beteekenis van het hooge ambt aantoont; den aard en het karakter van het werk; de roeping der Gemeente en haar taak de wederzijdsche eisch voor leeraar en Ge meente om met een sympathieke toespraak tot den nieuwen leeraar te eindigen AIS ïusschenzang werd toen gezongen Ps. 132 6 waarna spr. hel bevesligings-formu- lieT voorlas en de traditioneele vragen stelde, welke ds. Ingwersen met rustige, duidelijke stem beantwoordde. Vervolgens werd met dankgebed door ds. M geëindigd. Na het zingen van Ps 136 12 en het votum verliet de schare hot kerkgebouw, onder de toonen van het naspel .„Andante" van Czerny. De Intrede. Was de kerk 's morgens geheel bezet, in dei avondbeurt was deze overvol. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op burgemeester en Wethouders der ge meente. den bevestiger ds. Meijering, mede als afgevaardigden van den ring en voorts afgevaardigden van de Geref. Kerken te Wassenaar RijnsbuTg. Katwijk a. d Rijn en de beide Noordwijken Voorafgegaan door den Consulent en ge volgd door den Kerkeraad betrad de nieuwe leeraar het kerkgebouw. Aangevangen werd met het zingen van Ps. 68 13 waama het votum werd uitge sproken. Voorgelezen werd na de Geloofsbelijdenis Jesaja 62 waama de nieuwe leeraar in gebed voorging. Hierna verzocht hij te zingen Ps. 122 2 en 3. In zijn openingswoord zeide spr.: Zoo is dan de ure aangebroken waarop ik mijn werk onder U zal aanvangen. Wij staan als vrijwel onbekenden tegen over elkaar en allicht rijst de vraag weder zijds, „zouden wij elkaar passen?", doch als de harten elkander kunnen vinden, dan zult gij, Gemeente, evenmin teleurgesteld worden als ik In het U voorgelezen hoofdstuk van den Profeet Jesaja vindt U den tekst in het 6e en 7e vers waarin U de aanbeveling vindt waarmede ik tot U kom en zoo en niet anders wehsch ik in Uw midden te komen en als gij. Gemeente, uitspreekt wat het tweede deel der tekst behelst dan passen wij bij elkaar en vinden wij de rechte samen werking. Vervolgens ontwikkelde spr. dit thema en gaf daarloei een historisch overzicht van wat met Israël geschiedde, voordat Jesaja deze profetie uitsprak. Daarna besprak hij het zichtbaar verband van dezen tekst voor de Kerk des Heeren in den tegenwoordigen tijd, om vervolgens stil te staan bij de vraag „wie zijn de wachters?" en het goddelijk bevel van „niet te mogen zwijgen. Als tusschenzang werd daarna rezongen Ps. 133:2. Ten slotte stond spr. nog stil bij de vraag: hoe de gemeenten de gezanten des Heeren hebbe'n te aanvaarden, hoe de ootmoedige belijdenis der gemeente, Jerusalem dit is de Kerk des Heeren, zal stellen tot een lof op aarde, om te besluiten met de taak en roe ping der leeraren. Ge-Zongen werd toen Ps. 98 4. Daarna kwamen de gebruikelijke toe spraken tot Burgemeester en Wethouders, waarin spr. namen den Kerkeraad hartelijk dank betuigde voor de gift aan de armen der Kerk geschonken door H. K. H. Prinses Juliana, waarvoor de Burgemeester vrien delijk werd verzocht den dank der Diaconie over te brengen. Verder wendde spr zich tot den Consulent en bevestiger ds. Meijering en bedankte hem o.a. voor de ongedwongen genegenheid hem en zijn gezin betoond en tevens voor de wijze waarop hij hem dezen morgen in het ambt had bevestigd. Ouderlingen en diakenen werd mede dank gebracht voor alles wat ze voor hem en zijn gezin deden en nog willen doen en voor den bijzonderen geest van saamhoorigheid die hen bezield had, tijdens- de langdurige vacature. Den organist wenschte spr. toe dat hij nog vele jaren den zang met zijn instrument op zoo lofwaardige wijze! mocht begeleiden en den koster werd dank gebracht voor zijn vele en goede zorgen. Hoofden en minder personeel der Chr. Scholen werd gevraagd „Vergeet toch onzen schoolstrijd niet en bedenkt hoeveel zegen er kan uitgaan van het Chr Onderwijs". Vervolgens werd den afgevaardigden der Zustergemeenten dank gebracht voor hun vriendelijke tegenwoordigheid, waama spr. zich speciaal tot zijn gemeenten wendde en haar verzocht in alles met hem mede te leven, wat zijn plan was. met de gemeente te zuilen doen. Daarna sprak de heer Veltkamp, leeraar en gemeente toe en dankbaar herinnerde deze aan den arbeid van ds. Impela en ge durende de vacature aan die van Ds. Meije ring Snr. verzocht te zingen Ps. 134 1 en 4 hieraan werd staande voldaan. Ds. Meijering riep den collega ook eefc har telijk welkom toe en hoopte in hem een even trouwe broeder in de classis te vin den als eertijds in ds. Impeta. Tot slot werd nog gezongen Ps 135 2 waarna ds. Ingwersen met gebed eindigde. Na het uitspreken van den zegen, was deze plechtigheid afgeloopen die hij menig een een bijzonderen indruk achterliet. Onderavond. De 5e en laatsle ouderavond der IIcT- vormde Scholen en onze gemeente is ge houden. Ditmaal was de beurt aan de ouders der kinderen van de Herv. School III indeJan- Tooropstraat. Daar de 578 kinderen, die deze komen, had de samenkomst plaats in de Zaal voor Prolestanlsche belangen aan de Voorstraat. En de opkomst ovortrof haast de verwachtingen. Ds. Kalkman, die als Wijkpredikant van „De Noord" del eiding had, opende op de ge bruikelijke fvijze liet samenzijn en sprak een hartelijk welkomstwoord. Hierna was het woord aan het hoofd der School, den heer Den Dikken, die! den ouders in den vorm eener gezellige causerie eens een rustig kijkje gunde in de inrich ting en werkwijze van zulk een groote school, otn tevens te laten gevoelen de groote beteekenis van het bestaan der Vrije Chris telijke School, maar ook do groole verant woordelijkheid van de taak der Christelijke Opvoeding, ouders en onderwijzers van Gods wege op do schouders gelegd Met het oog op de tentoonstelling van het door do leerlingen vervaardigde rokenwttk maakte de heer Den Dikken nog verschil lende onmerkingen van theoretischen en practischen aard, waardoor velen zich te meer gedrongen gevoelden, van den gang van het rekenonderwijs door heel de school bij de daarop volgende gelegenheid tot be zichtiging goede nota te nemen. Ook de door de meisjes van alle klassen vervaar digde huiswerken toonden, dat aan deze school met lust en liefde gearbeid wordt. Na de oauze, die onder het genot van een kop koffie met een smakelijk koekje gelegenheid bood, ook even met de respec tieve onderwijzers en onderwijzeressen over eigen kinderen een meer persoonlijk woordje te spreken, was het woord allereerst aan onzen burgemeester, den heer Schokking, die niet slechts door zijn tegenwoordigheid, maar ook door 'n hartelijk woord van tvaar- deering en opwekking van zijn groote be langstelling en zijn oprechte liefde voor de zaak van het onderwijs getuigen wou. Vooral het 7e leerjaar en het in Katwijk Zeer ernstige vraagstuk van het getrouwe schoolbezoek vonden in hem een beziels pleitredenaar. Het was al niet vroe'g meer, foen de heer Lambour, onderwijzer der school, nog ge legenheid kreeg voor de behandeling van zijn hoogst belangrijk onderwerp: „Gezond leven" in den vorm van een inleiding, die bijzondere blijken gaf van een frisschen kijk op het leven ook van de jeugd en van pne- dagogisch inzicht in de kweslie's, welke daarbij in het geding zijn. Tusschen de verschillende onderwerpen zong een koor uit do onderwijzers en onder» wljzeressen der 9chool ter afwisseling nog eenige liederen. Het was ongemerkt reed9 heel laat (half twaalf) geworden, toen ds. Kalkman in een kort: „Ga heen en doe gij desgelijks" de samenvatting meende te moeten geven van hetgeen den oudere in verschillende opzich ten was voorgehouden, om daarna voor te gaan in dankgebed. Daar was bij het naar huis gaan van de talrijke aanwezigen maar éênei teleurstelling n.I. dat een avond zoo gauw om kan zijn en dat een jaar wachten op weer zoo'n preltigen en leerzamen avond zoo erg lang duurt. Bij het Bureau van Arbeidsbemiddeling was de stand der werkeloosheid als volgt: 229 arbeiders, 4 metselaars, 66 grondwerkers 13 opperlieden, 39 visschers, 1 stucadoor, 1 varensgezel, 4 timmerlieden, 13 kuipers, 1 ncittenboetsler, f schilder, 2 binnenschip pers. 1 bankwerker, 2 slraatmakers. 1 man denmaker, 1 stoker en 2 scheepmakers. LISSE. Bij de Arbeidsbeurs hebben zich als werkzoekenden aangemeld: 3 metselaars, 2 schilders, 1 opperman, 1 monteur en 179 losse arbeiders. SASSENHEIM. 25 jaar schoolhoofd. Zondag was het 25 jaar geleden, dat de R.-K. Jongensschool werd geopend. Vanaf dien tijd is de heer J. O. Malze als hoofd dier school alhier werkzaam geweest Een dubbel feest alzoo, dat dan ook met veel belangstelling is gevierd. Nadat 's morgens de kerkelijke herden king had plaats gehad, was er 's namiddags in de zaal van het K S. A.-gebouw receptie, die zeer druk bezocht is. 's Avonds was er voor genoodigden in de zelfde zaal, een feestelijke bijeenkomst, RECLAME. Wollen Pullovers voor Meisjes J leeftijd 6-9 jaar 0.S6, 1.16 1.36 leeftjjd 7—12 jaar 1.49 1.69 g Flanellen Pynma's voor Dames K en Heeren ook extra groote maten S.78 j| Ilanrl.str. hoek Donkerst. 2-4-6 J Opgericht 1875. waar de jubilaris o.a. werd toegesproken door den heer J. Bader, als oud-leerling, den zeereerw. heer Thus, pastoor, en den burge meester. VALKENBURG, v Bnrgeilljke Stand. Geboren: Barend, z. van J, N. v. d. Dop' en C. lmthorn. Tot gemachtigden van het kiescollege van de Hcrv. kerk zijn gekozen da heeren A. Noteboom en D. v. Dijk Pz. De collecten in de maand December hebben in de Herv. Kerk opgebracht voor de diaconie f61.27; voor de kerk 1115.53 en de inhoud der bussen f 21 83. De collecte op Oudejaarsavond bedroeg f 39.51. VOORSCHOTEN. Bnrgerlljke Stand. Overleden: Jan van Kuyk, 3 maanden WARMOND. UITVOERING „SINT MATH1AS" Gisteravond gaf de Harmonis- Zang en Tooneelvereeniging „St Mathias" haar 2de Winteruitvoering. Na een nieuwe zeer goed gespeelde marsch „Steay Fort And True" van C. Teske opende de voorzitter de heet C. Zwetsloot, liet een woord van welkom en een terugblik op het afgeloopen jaar wat voor de vereenlging een jaar van succes genoemd mag worden; immers de afd. zang behaalde op Concours te Schipluiden een lsten prijs en ds Harmonie afd. te Diemer» brug een 3den prijs in de hoogste afdee» ling, de prijzen daar behaald werden aan het vaandel bevestigd. Hierna kregen wij als No. 2 de Ouver ture „Antigone" van Fern. Rousseau. No. 3 Fantasie „Sur la Bohème" van Ch. En» slace, No. 4 „Le Beau Danube Bleu" Valse de Johan Sltaus9, No. 5 Grande Fantasie „Guillaume Tell" van G. Rosini. Dirigent Gerardus Dik, kent niet alleen, doch be» heerscht volkomen zijn mannen; en onder een dergelijke leiding kan het niet anders of de uitvoering moet een groot succes wor den-, een pittige vlot gespeelde marsch' „Oficer of the Day" van R. B. Hall, be< sloot op waardige wijze het muzikale gei deelte van dezen avond. Na de pauze kwam de afd. Tooneel voor het voetlicht; opgevoerd werd, het voor, dezen avond zeer geschikte stuk: „Hallo! met Mars?l" een echt stuk voor een vasten- avond-uitvoering, waar de menschen vant het idee uitgaan „als er maar gelachen", wordt. Moraal, of een steekhoudend argument is in dit stuk ten eencmale geheel zoek, doch hoe het zij de Tooneellisten hebben er uilgehaald wat er In zat; de rollen waV ren in goede handen en wat meer zeg! da spelers waren rolvast, over het geheel ge nomen kan op een genoegelijken en succes vollen avond worden teruggezien en we zijn er van overtuigd dat hedenavond als het zelfde programma voor de tweede maal wordt afgedraaid de zaal ook weer even' goed bezet zal zijn. De grimeering in han»' den van den heer Kouwenherg, tooneelkap- per uit Leiden was als altijd prima in orde, We zien inlU9sehen weer verlangend naar. de volgende uitvoering van „St Mathias" uit. IJMUIDEN, 9 Januari 1928. VISCHPRIJZEN. 20 Taitiot por K.G. 12.50f2.30, 9 Griel per kist van 50 K.G. 158f30, 1416 Ton gen per K.G. f 1.90f 1.70, 9 Groote Schol per kist van 50 K G. 136——f 30, 8 Middel-; schol per kist van 50 K.G. 142I 36, 16 Zet- schol per kist van 50 K.G. f65147, 31- Kleine Schol per klsl van 60 K G. 1 42— 1 21, 12 Schar per kist van 60 K.G. 131— 1 22, 1 Tongschar per kist van 60 K.G. 158, 16 Roggen per 20 stuks 131f 19, 109 Vlee- ten per stuk f310.80, 22 Groote Sehel- visch per kist van 60 K.G. 145136, 38 Middel Schelviseh per kist van 50 K.G. f 37136, 100 Klelnmiddel Schelviseh per kist van 50 K.G, 136—127.50, 106 Kleine Schelviseh per kist van 50 K.G. f28f 15, 27 Kabeljauw per kisl van 125 K.G. f 68—, f 42, 182 Gullen per kist van 50 K.G. f23— f 10.50, 1 Lengen per stuk 10.70, 121 Wij ting per kist van 50 K.G. f 1015.50, 15 Koolviach per sluk I 2.27. Binnengekomen zijn 8 stoomtrawlers en van de treilvisscherlj de loggers KW. 173 met f 268 en de KW. 166 met f 199 besom ming. Onze Telefoonnummers DIRECTIE en ADMINISTRATIE 2500 (op 2 lijnen)' REDACTIE1507 32 J

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7