BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN. TELEGRAMMEN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. De groote wijzer geeft den eland aan van hedenmiddag 3 uur. Het dunne lijntje geeit den stand aan van gistermiddag 8 uur. Gistermiddag 8 uur: 767, 'i Hedenmiddag 8 uur: 763, j ij TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen In den morgen van 9 Jan., medegedeeld doro het Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste stand 767.3 te Coruna. Laagste Stand 718.9 te Reykjavik. Verwachting tot den avond van 10 Januari: Matige tot krachtigen tijdelijk wellicht stormachtigen Zuidelijken tot Westelijken wind; zwaarbe wolkt tot betrokken; waarschijnlijk regen; later opklarend; aanvankelijk zachter* LUCHTTEMPERATUUR. Laagste temp. 7 gr. C. (34 gr. F.)t Hoogste temp. 7 gr. C. (45 gr. F.). 9 uur voorm.: 21/> pr- C. (36 gr. F.). 12 uur 's middags: 6 gr. C. (43 gr. F.). 8 uur nam.: 61/» gr. C. (44 gr. F.), HOOGWATERTLTDEN TE KATWIJK-a.-ZEE Voor Dinsdag. Hoogste stand des voorm. te 4 u. 48 min. Hoogste stand des nam. te 6 u, 05 min, LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag 9 Jan.: 4.34 n.m. tot 7.89 v.m. reorganlseeren. De heer Sabelson (A. C. 0.) was, wat laatstgenoemd punt betrof, van dezelfde meening. De heeren De Meyere (V. R. A.), Van Buyze (H. D. V. S.), Grootmeyer (V. V. V.) en Rincker (bestuur) verdedigden het systeem De Meyere. Dat het spelpeil in de laatste jaren achteruit was gegaan ontken den zij en cricketcentra als Leiden, Hilver sum, Enschedé, die pas waren veroverd, mocht men niet latén schieten. Het slot van de min of meer verwarde besprekingen was, dat men de competitie- indeeling maar aan het bondsbestuur zou overlaten en dat college, min of meer ver bijsterd door zooveel vertrouwen van den kant der eerste klassers, nam die op dracht aan. 0 Wat ons Zaterdag het meest verwonderd heeft, is de houding van een deel (de meer derheid?) van het bondsbestuur. Verleden jaar drong dat college de eerste klassers met veel dreigementen twee nieuwe zusjes op en nu.wil datzelfde bestuur of al thans een deel ervan, minstens vijf eerste klassers degradeeren. Overigens en dat weegt voor ons het zwaarste is er in het bondsbestuur een sterke neiging om van cricket voetbal te maken. Gelukkig zijn de eerste klassers in overgroote meerderheid daarvan niet gediend en voor promotie en degradatie zullen wij dan ook nog wel ge vrijwaard blijven, maar dat wij tot een splitsing van de eerste klasse van 1927 heel spoedig zullen komen, dat staat wel vast. Wij zullen thans niet in beschouwingen treden over de vraag of die splitsing in het belang van het Nederlandsche cricket is de tegenwoordige toestand heeft zeker niet onze onverdeelde instemming maar de vraag is of bij een splitsing Ajax al dan niet in de eerste klasse zal blijven, is thans voor ons het voornaamste. En dan zijn wij het volkomen met den heer Maas eens. dat het moeilijk is om uit te maken, wie de negen sterkste eerste klassers zijn. Haarlem, Quick, V. O. C. en Ajax, heel veel verschillen zij zeker niet. Blijft Ajax eerste klas? Et i9 een goede kans. als wij althans de stemming op de vergadering van Zaterdag goed gepeild hebben. Voor het Leidsche cricket zou de degradatie van Ajax overigens een ramp zijn, daarvan zijn wij overtuigd. et a an van Excelsior" en Wilskracht en Geme"de onderscheiding van den heer Galjaard, die de medaille van verdienste mocht ontvangen van ons Verbond, en de athletiek- en gymnastiek wedstrijden fcus- schen de Kringen Gouda en Leiden waarbij beide wisselbekers in het bezit kwamen van onzen Kring. Spr. wijst er tevens op dat het succes voor het grootste deel te danken was aan de keurige prestatie'» van de dames. Tot slot wekte de voorz. alle vereenigingen op deel te nemen aan de feesten met Pinksteren te Utrecht, ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van het verbond. Het bestuur werd bij accla matie herkozeD en uitgebreid met een lid en is aldus samengesteld: De heer Ant. Metz. voorz.mevr Dieben, secr -penn en de heeren Galjaard, v d. Leek en Bos boom. De T. C. werd eveneens bij accla matie herkozen en bestaat uit de heeren Nievaart, Renee, Zuidara en mej. Steffe- laar. Notulen, jaarverslag van secr. en T C. werden onveranderd goedgekeurd en de kas in volmaakte orde bevonden. Het werkprogramma is ongeveer gelijk aan het vorig jaar en omvat: Am Balspel voor meisjes, slingerbal voor heeren en grens- bal voor dames; gymnastiek- en atletiek wedstrijden tusschen de Kringen Gouda en Leiden, voor-turn less en voor dames en hee ren en zwemwedstrijden. De heer Metz werd gekozen tot afge vaardigde naar de Bondsvergadering en mevr. Dieben als plaatsvervangster. Ingekomen was een schrijven van den heer de Graaf, die de Vereeniging een fi nancieels bijdrage vroeg voor de feesten te Utrecht. Staande de vergadering werd een lijst geopend en f 50 bijeengebracht. Na een woord van dank voor de aange name wijze waarop de belangen van den Kring waren behandeld, sluit de voorz. de vergadering. LAWN-TENTNTS. DEN HAAG—DüSSELDORF. De Dcitschers winnen met 142. Gelijk reeds aangekondigd zijn Zaterdag en Zondag te Den Haag de wedstrijden Den HaagDüsseldorf gehouden- De uitslagen van den eersten dag zijn: Heeren-enkelspelen: Mr. Van der Feen verliest v. Wenzel 36, 16; Knappert ver liest v. Remmert 76, 810; 8—6; Huy- gens verl. v. Marcotty 68, 16. Dames-enkelspelen: mej. Canters slaat mevr. Jacobsny 64, 63; mej. Giel ver liest van mej. Peitz 18, 26; mevr. Van Houten verliest van mevr. PlOmacher 26, 97, 16; mej. Koene verliest van mevr. Vormann 46, 68. Iieerendubbel: Van der Feen en, Eriksson verliezen van dr. Marcotty en Wenzel 68, 2—6. Düsseldorf leidde dus met 71. GYMNASTIEK. TURNKRING LEIDEN EN OMSTREKEN. De jaarvergadering Een zeer qced iaar voor den krina Het bestnnr onveranderd vastgesteld. Gistermorgen is in de „Harmonie" de algemeene vergadering gehouden van den Turnkring Leiden en Omstreken. De heer Metz opent de vergadering en memoreert de droevige verliezen welke de Kring geleden heeft door het sterven van de heeren Steyns en Epskamp en door het verscheiden van den heer Scheffer, Bonds- aecretaris, een oud-LeidenaaT en verzoekt allen zich een oogenblik van hun zetels te verheffen om deze heeren te herdenken. Spreker kan getuigen, dat het afgeloopen jaar een zeer goed jaar voor den Kring >s geweest en dat er een opgewekt turn leven heer8cht. Hij wil in de eerste plaats noemen het deelnemen van „Brunhilde" aan een Belgisch Bondsfeest waar verschillende lauweren werden geoogst; vervolgens de athletiek-successèn van dezelfde vereeni ging, dte er in slaagde zelfs eenige records te verbeteren; de geanimeerde feesten ter herdenking van het 25- en 30-jarig be- Gisteren waren de resultaten: Heeren-dubbelspelWolbrathVormann slaan KoeneKnappert 64, 26, 76. GroosKemrnert slaan Broese van Groenou en Lutjens 75, 63. Dames-dubbelspel: Mevr. JacobinyVor mann slaaji mej. CantersMej. Koenen I—6, 7—6, 6—3. Heeren-enkelspel: Eriksson slaat Groos 6—3, 6—4. Gemengd dubbelspel: Mevr. Jacobiny en Kemmert slaan mevr. Van Houten en Broese van Groenou met 63, 61; mej. Peitz en Marcotty slaan mej. Van der Schilden en Huygens met 64, 36, 64. Heeren-enkelspel: Wollrath slaat Lutjens met 64, 62. Dames-dubbelspel: Mej. Peitz en mej. Plümacher slaat mevr. Van Houten en mej. Van der Schilden met 6—3, 36, 64. Gemengd-dubbelspel: Wenzel en mej. Plümacher tegen mevr. Canters en Eriksson II9, 911. Deze wedstrijd werd afge broken. Het resultaat was dus, dat de gasten wonnen met 142. Hij verklaarde, dat de bond niet wil in grijpen in de verantwoordelijkheid der re geering of van de politieke partijen doch slechte zakelijke voorbereidende werkzaam heden wil verrichten. De economische toe stand is, ondankt de verlichting van het oogenblik nog steeds zeer moeilijk, zoodat de grootste bezuiniging noodzakelijk is, wat o.a» door hervorming van het bestuur moet worden bereikt. FRANKRIJK. Herstel van het verwoeste gebied. De laatste Fransche cijfers betreffende het herstel van het door den oorlog verwoeste gebied in Frankrijk toonen aan, dat dit werk weldra afgeloopen zal zijn. De totale schade wordt geschat op 85.765.000.000 frank; hiervan i3 72.592.134.000 frank betaald Tijdens den wapenstilstand bedroeg de bevolking der verwoeste departementen niet meer dan 2.075.067 zielen; nu be draagt zij 4.646.004. Van de 17.616 openbare gebouwen, die verwoest werden, zijn 13.236 weder opge bouwd. Van de 9.332 industrieele gebouwen, die meer dan 10 millioen werklieden werk ver schaften, zijn 8.291 weder opgebouwd; van de 7.000 scholen werden er 6.969 weder hersteld; ze worden nu door meer dan 500.000 leerlingen bezocht en door 14.827 onderwijzers en onderwijzeressen bestuurd. Van de 1.932.479 ^hectaren bouwgrond werd 1.818.235 weer voor den landbouw bruikbaar gemaakt. De veestapel werd her steld door nieuwen aankoop of door leenin gen in natura. De ondergeloopen mijnen werden geheel drooggelegd, nadat er 107 millioen kubieke meter water uilgepompt was. Men verwacht dat in den loop van het jaar 1928 het ondernomen werk geheel voltooid zal worden. niera, verklaarde, dat hij, bij het ontbreken van een positief bewijs m den eenen of anderen zin, niet geneigd waa te gelooven dat eenig lid van het corps zich tegen zijn vroegere wapenbroeders kon gekeerd heb ben. In andere officieele kringen echter wordt er op gewezen, dat de mededeeling door uiterlijke aanwijzingen bevestigd wordt. De aanvallen welke Sandino de laatste dagen ondernomen heeft, rijn met een on verwachte doeltreffendheid uitgevoerd op een wijze, die doet vermoeden, dat hij met de methoden van het marinecorps zeer goed bekend is. Dat er overigens deserties uit de gelederen der mariniers hebben plaats gehad, blijkt uit de officieele rapporten, ofschoon het juiste aantal nie*~ gepubli ceerd is. BUITENLANDSCH GEMENGD. LAWINES. De „Matin" meldt, dat tijdens militaire ski-oefeningen nabij Clavières (in het de- parlement Var) een aantal officieren door een lawine bedolven is. De commandant der afdeeling kwam daarbij om het leven, terwijl verscheidene andere officieren min of meer ernstig zijn gewond. ENGELAND. DE ALGEMEENE TOESTAND. Hut Fransche antwoord aan Amerika. Over het Fransche antwoord aan Ame rika wordt nog nader gemeld: Briand zegt, dat de door Kellogg voor gestelde procedure wel van dien aard is om de Fransche regeering te bevredigen en dat er een voordeel in zou zijn gelegen reeds thans het karakter daarvan door de onderteekening van Frankrijk en de V. S. te bevestigen. De Fransche regeeriüg is bereid zich aan te sluiten bij de Vereen. Staten om aan alle naties het sluiten van oen overeenkomst voor te stellen, die reeds thans geteekend zou kunnen worden door Frankrijk en de Ver. Staten en be paalt, dat de onderteekenaars van een aan valsoorlog afzien en vreedzame middelen zullen gebruiken voor de regeling van welk conflict ook, dat er zou kunnen ontstaan. De contractanten zouden zich verbinden hiervan kennis te geven aan alle staten en hen uitnoodigen zich aan te sluiten. De Fransche regeering is overtuigd, dat zulk een voorstel dankbaar door de geheele we reld zou worden ontvangen en de pogingen der regeering met succes zullen worden be kroond. Veel nieuws brengt deze aanvulling dus niet meer. DUITSCHLAND. Bond tot vernieuwing van het rijk. Te Berlijn is een „Bond tot vernieuwing van het rijk" opgericht De oprichtersver gadering werd bijgewoond door personen uit alle deelen van het rijk, die den oproep tot stichting van deD bond hadden onder- teekend, De vroegere rijkskanselier dr. Luther is met algen>e**n>e stemmen tot voor zitter gekozen. Deze hield een uitvoerige rede om het doel van den bond nader uit een te zetten. Nog een rede van Baldwin j Een mijnwerkerscommissie Uitbreiding der staking te Bombay. In een rede te Worcester verklaarde Baldwin, dat de 3 afgeloopen jaren ra Europa jaren zijn geweest van gestadigen vooruitgang op politiek en financieel ge bied, vooral ten gevolge van de verdwij ning der oorlogsmentaJiteit en het ontstaan van een gevoel van veiligheid ten gevolge van Locarno, terwijl de betrekkingen met Duit8chland, een onmisbaar element voor den vooruitgang in Europa, zeer verbeterd zijn. Het is ook mogelijk geweest de sa menwerking met Frankrijk en Italië uit te breiden. De groote naties van het Westen hebben zich vereenigd in het streven om een vreedzaam en welvarend Europa te scheppen. De militaire controle is reeds op geheven in Bulgarije en Hongarije en hij hoopt dat zij spoedig .geëindigd zal zijn in Oostenrijk. Baldwin legde den nadruk op den grooten steun door Engeland en de Engelsche bankiers en financiers verleend om het financieele evenwicht van de ver woeste lauden in Europa te herstellen. Er is een lichte verbetering ingetreden in China, in dezen zin, dat, waar twee jaar geleden Je controle nog in buitenlandsche handen was, de Chineezen zich van ait vreemde element beginnen te bevrijden en de anti-Briteche beweging veel minder merkbaar is. Het is meer een anti-buiten- landsche dan een anti Britsche stemming en er zijn aanwijzingen, dat zelfs deze ge voelens zwakker worden. Naar gemeld wordt, heeft de minister van arbeid een commissie benoemd, welke belast is met de regeling van de overplaat sing van de mijnwerkers, die ra hun eigen district geen emplooi kunnen vinden. In het Lagerhuis heeft de minister van handel, Sir Philip Cunliffe Lister uitvoe rige mededeelingen gedaan dienaangaande; het plan bestaat de werkelooze mijnwer kers zoowel in andere districten, als ook in de dominions en in de koloniën te werk te stellen. De staking in de Britsch-Indische katoen spinnerijen heeft zich tot 9 fabrieken met 18000 arbeiders uitgebreid. ITALIË. Alghaansch bezoek. Rome heeft thans het Afghaansche ko ningspaar op bezoek. Naturlijk is het met het gebruikelijk ceremonieel ontvangen etc. Zaterdagmorgen kwam bij het meer van Zürich een lawine neer, waardoor 3 perso nen bedolven werden. Alle drie konden slechts als lijken geborgen worden. Het zijn 2 ingenieurs en een koopman uit München. Dien namiddag ondernamen 3 personen van de Ulmer hut een skitocht, waarbij op een kwartier afstands van de hut, twee deelnemers door een lawine overvallen werden. Een hunner kon terstond gered worden, terwijl de andere, een koopman uit Meran, nog niet gevonden is. De lawine is 8 M. diep en vrij breed. Een hulpexpeditie van 50 man is van Streben vertrokken om hulp te bieden. WEER EEN ONTPLOFFING TE BERLIJN. Zaterdag is de laatste doode uit de puin- hoopen van het ingestorte huis aan de Landsberger Allee te Berlijn geborgen, waarmee het aantal slachtoffers tot 17 is gestegen, en reeds heeft gisteren wederom een ernstige ontploffingsramp plaats ge vonden, die twee dooden en acht zwaar gewonden heeft geëischt. Gistervoormiddag vloog namelijk met een vervaarlijken slag een vleugel van een villa in de Berlijnsche voorstad Dahlem met de daarnaast staande garage in de lucht. De eigenaar der villa, de koopman Weingürtner, had daar te zamen met zijn zwager, den koopman Stammer, een che mische fabriek, waar diverse soorten es sences werden gefabriceerd. Bovendien ech ter werden, naar thans i9 gebleken, ook z.g. knalpatronen gemaakt, die bij mistig weer als waarschuwingssignalen op de spoorwegrails worden gelegd. Deze knal patronen nu schijnen ontploft te zijn. De 50-jarige heer Stammer en de dienst bode Martha Schönfelder werden gedood, terwijl het portiersechtpaar, hun drie doch ters-en drie andere huisbedienden zwaar werden gewond. Stammer had zich een uur voordat de explosie plaats vond, naar den opslagkelder begeven en heeft daar klaarblijkelijk proeven genomen. De ontploffing was zóó hevig, aldus de „Ct. het N. v. d. D.", dat zij overal in de Westelijke en Zuidelijke voorsteden werd gehoord. Door den luchtdruk werden van talrijke huizen in de omgeving de ruiten verbrijzeld, terwijl steenen van de villa over een muur vlogen, die op 50 M. afstand is gelegen. Voorts hingen bedden, kleding stukken en huisraad in de bovenste takken der hooge boomen van den tuin. DE GEZONKEN AMERIKAANSCHE DUIKBOOT. Tot en met Zaterdag zijn thans 13 lijken uit de gezonken Amerikaansche duikboot opgehaald In de S 4 zijn nu nog 23 lijken. Vastgesteld is, dat de slachtoffers door verstikking om het leven zijn gekomen. daar niet op wilde terugkomen. Lithaueil zal in haar te voeren politiek geen steun zoeken op historische of juridische argu menten. Uit de verklaringen van Woldemaras volgt, dat hg niet het beginsel van de vaststelling der grenzen, aangenomen door de conferentie van Versailles, goedkeurt, Woldemaras besloot met de verklaring, dat niemand meer dan Lithauen naar een goede verstandhouding met het krachtige Polen verlangt. Aan drie zijden door krachtig® buren omringd, zou Lithauen graag een sterk Polen zien, want haar macht beschikt grootendeels over Lithauen'a bestaan. Op de vraag van den vertegenwoordiger van het P.T.A. of hjj een herstel voorziet van de diplomatieke betrekkingen met Polen, ant woordde Woldemaras, dat Lithauen den Pool» schen gezant alleen te Wilna zou ontvangen. DE GEZONKEN AMERIKAANSCHE DUIKBOOT. WASHINGTON, 9 Jan. (N. T. A Draad loos). De' duikers die zich verdienstelijk maakten inzake den gezonken onderzeeër 84 zijn voorgedragen voor onderscheidin gen. Een zal de congresmedaille krijgen, de beide anderen het marine-kruis. DE OVERSTROOMING DER THEEMS. LONDEN, 9 Jan. (Reuter). In de eerste ochtenduren werd met groote ongerust heid een nieuwe was van het Theemswater waargenomennieuwe overstroomingen hebben echter niet plaats gehad, hoewel op sommige punten de waterspiegel gelijk staat met den bovenkant deT leuningen op de kaden. Waarschijnlijk zal vanavond het waterpeil nog hooger komen, doch daar de wind gunstig is, gelooft men niet dat er voor heden nieuw gevaar bestaat. Men- rekent er op dat morgen de was zijn hoog ste punt zal hebben bereikt Elke nieuwe rijzing van het waterpeil wordt door de autoriteiten nauwlettend gevolgd en zij no men alle noodige voorzorgsmaatregelen. HONGARIJE. De waggons met mitrailleurs. De zaak der gesmokkelde wapens wordt sleeds geheimzinniger.. Het Italiaansche gezantschap deelt mede, de in beslaggenomen zending niet uit Italië afkomstig kan zijn. Volgens de gegevens waarover de Italiaansche handelsattaché De- schikt, bestaat er te Verona in het geheel geen firma van den naam, die op de vracht- brie! als afzender voorkomt. RUSLAND. Moordenaars gevat. De moordenaars van den Italiaan schen vice-consul te Odessa, Cozzio. werden door de politie ontdekt. Een gedeelte van het gestolene werd op hen gevonden. NICARAGUA. Amerikaamche deserteurs aan 't werk? Naar een draadloos telegram uit Wash ington nog meldt heeft het departement van marine der V. S officieus medege deeld, dat twee deaerteura der Amerikaan sche marine medegewerkt hebben om de rebellentroepen van geDeraal Sandino te oefenen. Hooggeplaatste autoriteiten wantrouwen dit bericht echter Generaal-majoor Le jeune, de commandant van het cörps mari- POLEN EN LITHAUEN. WARSCHAU, 8 Jan. (Poolsch Tel. Ag.) De vertegenwoordiger van het Poolsche Te legraaf Agentschap had bij zijn aankomst te Kowno een interview met den Lithauschen minister-president Woldemaras, waarin deze omtrent den datum van de Poolsch—Lithau- sche onderhandelingen verklaarde de voor stellen van Polen al te wachten, welke reeds met Kerstmis waren aangekondigd. Woldemaras beschouwt alle kwesties, zelfs de minst belangrijke, als op de een of nndere wijze samenhangend met de poli tieke problemen. Vooral legde hg nadruk op den eisch tot schadevergoeding van de door Lithauen geleden schade als gevolg van de inname van Wilna door generaal Zehgowski. Mocht Polen echter over Wilna niet wenschen te spreken, dan zou men, aldus Woldemaras, onderhandelingen kun nen openen over de kwesties betreffende een op teohnischen grond berustend naast elkaar voortbestaan der naties. Eveneens houdt Woldemaras de kwestie in bet oog van de vestiging van handelsbetrekkingen tusschen beide landen, want voor Lithauen ziet hij er geen bezwaar in Poolsche petro leum en steenkool en textielwaren uit Lodz in te voeren. Echter is het niet mogelijk handelswaren Lithauen toe te laten uit bet gebied van Wilna Hetzelfde geldt voor het onderling postverkeer. Woldemaras legde er den na druk op, dat in uitgebreiden zin overeen komsten tusschen Polen en Lithauen zou- neD wordeD aangegaan, waarvan echter wederom Wilna zal moeten worden uitge sloten. Op de vraag van den persvertegen woordiger of bjj het herstel der betrekkin- gen niet gelet zou moeten worden op de eertijds zoo vriendschappelijke verhouding tusschen Polen en Lithauen, antwoordde antwoordde Woldemaras, dat de historische continuïteit in de Poolsch-Lilbau-the betrek kingen geheel verbroken was en Lithauen STADSNIEUWS. De minister van Binnenlandsche Za ken en Landbouw heeft benoemd tol leden der centralen commissie voor de keuring van films onze stadgenooten, mej. J. Kort- mann en de heeren A H. Boekraad, A. P. A Eskens en F. Kooislra. Mr. P. BORST OPVOLGER VAN Mr. Dr. VAN RHUN. In de vacature, ontstaan door het be danken van Mr. Dr. A. A. van Rhijn als economisch adviseur van de Federatie der Werkgeversorganisatiën in het Boekdruk- kersbedrijf, is, in de Zaterdagmiddag ge houden vergadering van het Algemeen Hoofdbestuur, benoemd Mr. P. Borst, advo caat en procureur te Amsterdam. DE AANRIJDING BIJ HET HAAGSCHE SCHOUW. Dinsdag 17 dezer zal de strafkamer der Haagsche Rechlbank de zaak behandelen tegen den chauffeur O. P Adam, wonende te Iseghem (Belgis), aan wiens schuld het te wijten zou zijn geweest, dat de door hem bestuurde auto in den avond van den 25en Augustus van het vorige jaar bij de Haag sche Schouw onder Oegstgeest ie aanrijding is gekomen met den Nederlandschen auto L 10014. Van de inzittenden van deze laatste auto werd een 11-jarig meisje op slag gedood, terwijl de drie andere passagier» twee dames en een heer ernstig werden ge wond. Raadsman van den verdachte Is mr. Hoeper Bosch, advocaat te 's-Gravenhage. De raadkamer der Haagsche recht bank heeft den koster eener katholieke kerk le 's-Gravenhage, die eenige maanden geleden gearresteerd was, verdacht van on derscheidene zedenmisdrijven (zooals men zich zal herinneren, deed hij zich voor bij families waar een dienstbode aanwezig was, als geneesheer van den Raad van Arbeid)' builen vervolging gesteld met gelasting van zijn plaatsing in een krankzinnigengesticht gedurende één jaar. UIT NED. OOST-INDIE. DE COMMUNISTISCHE BELLETJES. BATAVIA, 0 Jan. (Aneta). De laatste zaak betreffende de Communistische rol letjes is behandeld. Samoedro dit tot op stand had aangezet, werd tot 20 jaar ge vangenisstraf veroordeeld. RESIDENT VAN BANKA AFGETREDEN. BATAVIA, 9 Jan. (Aneta) Op zijn ver zoek is met -1 Mei eervol ontslag verleend aan den Resident van Banka, den heer J. E. Edie, onder dankbetuiging. LEIDEN, 7 Januari. Leidsche Eierenvei- ling. Totale aanvoer 1731 sluks. De prijzen waren kipeieren 19.55 lot f 12 per 100 stuks, Handel matig. AMSTERDAM, 9 Jan. Veemarkt. 6)9 vette koeien, waarvan de prijzen waren'. Ie kw. f 1f 1.14, 2e kw. f 0.82—f 0.98, 3e kw. f 0.66—f 0.80 p. K.G. slachtgew. 70 melk- en kalfkoeien f300—f425; 30 vette kalveren 2e kw. f 0.96—11.05, 2e kw. 10.80f0,94 per K.G. levend gewicht.; 45 nuchtere kalveren 1520; 26 schapen 32 36; 620 varkens Holl. Overz. en Geli le kw vleeschvarkens f0.74f0.75; Holl 2e kw f 0.72—f 0.73; Vette varkens 10.72 f 0.7342 paarden 1125—1225 p. stuk. ROTTERDAM, 9 Jan. Veemarkt. - Aangevoerd: 561 vette runderen, 224 vette kalveren, 873 schapen of lammem, 1214 varkens. Koeien' 48—50, 42—45, 30—34; ossen 46—49, 41—44, 38; kalveren 82.5 81.5, 7075, 57.562,6; schapen 29— 30; lammeren 20—26; varkens 33, 32, 31. 3—1 j

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 3