68*'® Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 6 Januari 1928 Vierde Blad No. 20802 UIT DE OMSTREKEN. radio-ppopramma Leelyketandaanslag SPORT. HAARLEMMERMEER. 25-Jarig jubileum W. W. VallentgoetL De heer W. W. Vallentgoed, hoofd van de openbare lagere school No 3 te Vijfhuizen alhier, genoot Donderdag het voorrecht on der veel blijken van belangstelling den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaren ge leden deze betrekking aanvaardde. Het was voor den geachten jubilaris, die bij leerlin gen, ouders, superieuren en de inwoners van dit dorp een omgeving hoog staat aange schreven, een inderdaad hoogst prettige dag. De heer W. W. Vallentgoed. 's Morgens werd hij in een der lokalen van de school, dat een recht gezellig «n feeste lijk aanzien had gekregen, door de leerlin gen op hartelijke wijze toegezongen en hem als aandenken een mooi boekenkastje over handigd. 's Middags werd hij gehuldigd door de oud-leerlingen, die hem met een toepas selijk woord een prachtige divan met kleed aanboden, uit erkentelijkheid en waardee ring voor alles wat de heer Vallentgoed in het belang van het onderwijs heeft gedaan. De heer Knaap, wethouder van onderwijs, bracht namens het gemeentebestuur een woord van dank, voor de uitnemende wijze waarop de heer Vallentgoed de belangen van het onderwijs heeft voorgestaan en behar tigd. Verder werd nog het woord gevoerd door den heer Schouten, namens de oud- leerlingen en den heer Stolp, hoofd van de openbare school te Zwanenburg namens de collega's, terwijl ook de nog krasse 80-jarige heer Evelein woorden van dank en waar deering tot den jubilaris richtte. Deze dankte ten slotte voor de aangename en hartelijke wijze waarop men 6 Januari 1928 voor hem tot een onvergetelijken dag had gemaakt J. H. M. Evelein 80 jaar. Heden is den heer J. H. M. Evelein, een man van beteekenis in het openbare leven, wonende aan den Spieringweg nabij-Vijf huizen alhier, gegeven zijn 80sten verjaar dag onder veel belangstelling te vieren. Omtrent de groote verdiensten van dezen nestor, die op de ontwikkeling van den hem lief geworden Haarlemmeerpolder zoo'n belangrijken invloed heeft gehad, hebben we reeds een en ander medegedeeld Burgerlijke Stand. Geboren: Alida Anna, d. van A. v. d. Klauw en A. M Balvert Corne'lis Jacobus, z. van J. C Omtzigt en M. v d. Vlugt Nanny, d. van W. van Rijn en J. v. d. Fange Jan. z van J Ravestijn en A M Roos Cornelis. z. van C Robijn en E. F. Hijwegen Petrus, z. van N. Vlaming en C. Uijlen- broek Leonardus Lambertus z van J A. Apswoude en A. Deen Cornelis z. van G. J. Ket en K Koolhaas Elisabeth Jo hanna. d. van P. Burghout en J G Voorne- veld Johannes, z. van R. J. Middelkoop en K. F. A Spaan Maria, d. en P. Bokhorst en J. C. van der Pol. Ondertrouwd: P. J. Edes. 25 j. en J C. Hekman 21 j. A. Smits. 32 j. en J. Bou- terse. 29 j. A de Koning. 34j en P Rech- slein 24 j. C. Deen 35 j. en T. M Visscher, 27 jaar. Gehuwd: G. J. van der Laan 29 j. en A. Smit. 26 j. J. E van Rijn. 27 j. en W. Baa9 32 j A. van den Berg, 29 j. en M. van de Kraats. 22 j. Overleden: Petrus Hendrikus Gerritsen, 70 j. gehuwd met E Kooijman Maartje Elisabeth. 7 mnd d. van A. Metzelaar en J. C. Koch Cornelia van Heijningen. 63 j., gehuwd met L v. d Bosch Joannes van Leeuwen 90 j.. wedr van M Weijers Pieter Wortel, 69 j., gehuwd met S. E. Hartman Levenloos geboren: Kind van het manne lijk geslacht van W. Joore en C de Hertog. Hedenmiddag werd onder veel belang stelling geopend de groote Bazar, die te Vijf huizen in Haarlemmermeerd werd georgani seerd ten bate van den sympathieken ar beid van het comité van herstellings- en vacantiekolonies voor uitzending van zwak ke kinderen en aldaar ook morgen en Maan dag en Dinsdag zal worden gehouden. De heer dr. Bult, voorzitter van de af- deeling Haarlemmermeer van de N.H. ver- eeniging ..het Witte Kruis", hield een korte openingsrede. De verschillende stands vormen een prachtig en gezellig geheel en zijn de be zichtiging dubbel waard Een woord van hulde en dank aan allen, die zich voor de organisatie en de voorbereiding van een en ander zooveel moeiten en zorgen hebben willen getroosten is hier voorzeker op ziju plaats. De Bazar belooft een schitterend succes te worden Naar wij vernemen, zal de heer W. Vis, benoemd hoofd van de openbare lagere en ulo-school te Hoofddorp, op Dinsdag 10 Januari a.s als zoodanig in functie treden, zijnde de dag waarop na eindiging van de vacantie de lessen aan deze schooi weder een aanvang zullen nemen De lessen be ginnen dus niet op Maandag, zooals som migen meenen. HHiLEGOM. Brand. In een schuur aan den Parallelweg van den heer Jansen is door onbekende oorzaak brand uitgebroken. In het dorp was de gloed van het vuur in de lucht zichtbaar en daar om rukte de brandweer met de motorspuit uit nog vóór er gealarmeerd was Toen de spuit water gaf had het vuur echter al zoover om zich heengegrepen. dat er aan redden niet meer te denken viel De schuur met brandhout en andere brandbare waren brandde geheel uit Zes jonge varkens kwa men in de vlammen om Naar wij vernamen was de schuuT verzekerd, de varkens echter niet-, de brand is voor den eigenaar een be langrijke schadepost. Het cabaret-gezelschap „De lachende uil" zal Zaterdagavond hier in Hotel Sister- mans een voorstelling geven. Optreden zul len Maupie Staal. Coos Speenhoff Jr. en zijn vrouw Polly Speenhof Jr. Onder meer wordt de Hotel-rat gegeven. NOORDWIJKERHOUT. In September 1928 zal het 25 jaren geleden zijn. dat de Coöperatieve Boeren leenbank, alhier werd opgericht. Thans is definitief opgericht een R.K. Middenslandsvereeniging met het volgende bestuur: N. H. de Kleik, L. v. Hensbergen, E. Bakker, J. Seysencr en J. Aartman. Tot voorzitter werd benoemd, de heer L. v. Hensbergen, welke de benoeming slechts voorloopig wilde aanvaarden. OEGSTGEEST. In de laatste vergadering van de af- dceling Oegstgeest en Omstreken, van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur werden twee nieuwe bestuursleden gekozen, wegens periodiek aftreden van de heeren W .van Egmond en G. Lubbe Thzn. en is dientengevolge in de indceling van het bestuur een wijziging ontstaan door de benoeming van da heeren: dr. K. Simon Thomas tot penningmeester en T. van Egmond tot 2e voorzitter. Door het bestuur zijn pogingen aange wend om een lichtbeelden avond te organi- seeren, met betrekking tot het bloembol len vak. De heer A. Schouten, voorheen contro leur bij den Rijks Plantenziektekundigen dienst, heeft zich bereid verklaard een voorstelling te geven op het gebied van de bestrijding van plantenziekten. Deze avond zal zeker een belangrijke worden. Getracht wordt om hiertoe medewerking te verkrij gen van verschillende vereenigingen. Plaats en tijd zullen dan nader worden vastge steld Reeds langen tijd worden pogingen aangewend om de eieetrisclie licht- *n kracht-kabel ook doorgetrokken te krijgen aan den Hoogen Morsch. Verschillende be drijven en een groot aantal particulieren zien verlangend naar dit onmisbaar kunst licht uit. Wij hadden dan ook verwacht dat de kans daartoe in een vergevorderd stadium verkeerde, doch helaas, blijkt de medewerking tot heden nog zeer gering. Door velen werd ook de hoop gekoesterd dat het nieuwe Vereenigingsgebouw naast de Chr. school, dat haar voltooiing nadert, bij de a.s opening aan het electrisch net zoude zijn aangesloten. Deze verwachting zal, jammer genoeg, niet vervuld worden en zal men zich voorloopig met ander licht moeten behelpen. SASSENHEIM. „Het Bruine Paard". Zooals uit een advertentie in dit blad blijkt, zal in „Het Bruine Paard" een bil- jarimatch worden gehouden. Omdat door een misverstand de opening van dit geheel gerestaureerde café-restau rant toen niet in dit blad is opgenomen, nemen wij de gelegenheid te baat, er nu nog iets over te schrijven. Zooals de lezers weten, dateert „Het Bruine Paard" al van zeer vroegeren tijd. Vroeger, een gewoon z.g. boerencafé, waar vooral 's Zondags de kerkbezoekers uitspan den en na de kerk iets gebruikten. Met het groeien van Sassenheim groeide ook „Het Bruine Paard". Toch bleef het nog altijd een zeer oudcrwetsche zaak tot de tegenwoordige eigenaar, de heer Teernstra, en zijn intrek nam Deze begon met de serre, een leelijke sta- in-den-weg voor het drukke verkeer langs den Rijksstraatweg, op te ruimen. Ook de oude doorrit onderging hetzelfde lot Dit wat het uitwendige betreft. Het inwendige heeft een veel grondiger verandering ondergaan. Wie nu „Het Bruine Paard" met een verzoek vereert, kan zijn oogen niet gelooven en moet erkennen, dat het oude Bruintje radicaal is opgeknapt. De heeren gebr Van Breda hebben, onder leiding van de architecten Lohman en Ponsen, van het oude gebouw gemaakt een modern ingericht café-restaurant, Sassen heim waardig. Wij twijfelen niet of onder de flinke lei ding van den heer Teernstra zal het ver nieuwde „Bruine Paard" niet alleen voor Sassenheim. maar ook voor de vreemdelin gen een groote aanwinst zijn. Oranje-V er eeniging. De voorzitter, de heer Bisschops, opende de vergadering Hij heette de aanwezigen welkom, wenschte hun een gezegend 1928 en hoopte dal dit iaar voor de vereeniging ook voorspoedig moge zijn. Aanwezig waren slechts 50 van de 1000 leden De notulen der vorige vergadering wer den onveranderd goedgekeurd Uit het verslag van den penningmeester bleek dat de inkomsten hebben bedragen f 3619 42 De uiteavpn konden nog niet in haar geheel worden bekend gemaakt, om dat nog met alle rekeningen zijn binnen gekomen Wel kon de penningmeester be rekenen. dat er waarschijnlijk een tekort zal zijn van ruim honderd gulden. Tot bestuursleden werden bij acclamatie herkozen de heeren A. van Breda en J. A A. v. d. Geest De voorzitter deelde mede, dat aan de vereeniging „Herwonnen Levenskracht" een prijs was toegekend in den vorm van een kunstvoorwerp Daaraan had die ver eeniging natuurlijk niet veel Het bestuur der Oranje-Vereeniging heeft toen met vijf gulden uit de kas, aan „Herwonnen Le venskracht" f 26.50 ter hand gesteld, om de kosten, door de vereeniging gemaakt, eenigszins te dekken. Deze mededeeling werd door de vergade ring met applaus begroet. Naar aanleiding hiervan werd besloten bij een eventueel weer te houden bloemen corso de prijzen eenigszins anders te re gelen. Een der aanwezigen klaagde over het heffen van entrée van leden der Oranje- Vereeniging bij hel afsteken van het vuur werk. De voorzitter gaf klager gelijk, maar de kas! Hij beloofde dat zoo iets niet meer zal voorkomen. Hierna werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Doordat een personenauto, komende uit de richting Lisse, moest uitwijken voor een auto vanal de Teylingerlaan, botste ze, hij het plantsoentje aan de Oude Haven, op de gemeente-vuilnisauto Deze zware wagen bekwam zeer weinig schade, doch eerstge noemde auto had een gebroken voorruit, twee kapotte lantaarns en een beschadigde radiateur. Persoonlijke ongelukken kwameD niet voor. VOORHOUT. R.-K. Volksbond. Gisteravond hield de algemeene Neder- landsche R.-K. Volksbond afdeeling Voor hout, haar jaarlijksche feestvergadenng in het Patronaatsgebouw alhier. De weleerw. heer kapelaan N. J. Greite- maun, geestelijk adviseur der vereeniging, opende deze bijeenkomst met den Chr. groet en heette de talrijke aanwezige leden met hun echtgenooten welkom, in het bij zonder den zeereerw. heer pastoor Heijt- veldt en den heer G. Bulten, burgemees- ten. Spreker spoorde de leden nogmaals aan om toch vooral de vergaderingen, welke in het belang der leden, belegd wor den, steeds getrouw bij te wonen. Vervol gens sprak hij de hoop uit dat deze avond voor alle aanwezigen een leerzame en ge zellige avond zou mogen worden. Hierna werden eenige films vertoond. Begonnen werd met eenige beelden van verschillende levenswijzen van de volken, waarna een film van meer ernstige strek king volgde. Tot slot werden eenige komi sche films vertoond, die meerdere malen de zeer volle zaal deden daveren van het gelach. Met een kort slotwoord en met den Chr. groet werd deze gezellige avond gesloten. Personen die den leeftijd van 18 jaar bereikt hebben voor 1 Januari 1928 moe ten zich gedurende den loop dezer maand ter secretarie aanmelden voor de inschrij ving van den Dienstplicht. 700RSCH0TEN. Door den heer T. werd bij de politie aangifte gedaan dat, één dezer nachten, van zijn woning een ruit vernield was. De politie meent den dader reeds op het spoor te zijn, waarna een proces-verbaal zal volgen. Donderdagmorgen werd bij de familie O. een schoorsteenbrandje ontdekt. Door de brandweer, die terstond aanwezig was, is het vuur met zout gedoofd. WARMOND. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk Jan Z. v. d. Beek en H. J. Zomerhuis. Abraham Johannes Anton Z. v. A. J A. Bunts ma en M Kraan. Johanna Maria Jacoba, D. v. P. v. d. Sleet en J. v. Egmond. - Cornelia, D." v. Cornelis Zevenhoven en C. J v. Kints. Gehuwd: H. Roest 26 j en Wa. Kooi- stra 20 j. OverledenMaria Hartveld 85 j. wed. L. v. d. Geer. Dirk Jan van der Beek 14 d. Henricus Pet-rug Langeveld 68 j. Petronella Maria *van der Zwet 3 j. Gevestigd: Wa Bakker en gezin. wed. v. Schagen, van Haarlem. J J Droogh, v Alkemade. J. M. van Velzen, van Katwijk. Ca. Aa. van Leeuwen, van Oegstgeest. Aa Nasveld, v. Voorscho ten. Pa. Mol, v Alphen a d. Rijn. Ma. Ca. Mol, v. Alphen a. d. Rijn. J. D. v. d. Ploeg, v. Sassenheim Aa. Joha. Keijzer, v. Leiden. Pa. Blijleven, v. Haarlemmermeer. Vertrokken: W v. Leeuwen, n. Hazers- woude. La. Muller, n. 's-Gravenhage. A. J. M. Meskers, n. Amsterdam. Ma. de Nie, n. Leiderdorp - Ca. Ma. v. Kruijssen, n. Lis9e Fra. Biendl, n. Haarlem Joha, Hantrop, n. Duitsch- land. J. H. Limonard, n_ Leiden. Chr. J de Winter, n Noord wijk. J. O. Hoogen boom, n Alkemade. Dienst Rijkspostspaarbank over de maand December 1927 Ingelegd werd: f 3089.56, Terugbetaald werd f 3224.93. Uit gegeven 9 nieuwe boekjes. VOOR ZATERDAG 7 JANUARI. Hilversum 1060 M. 12 00: Politieber. 12 352 00 Lunchmuziek door het ANRO-trio 4.00- Italiaansehe Ips 4 30 5 15- Fransche les - 5 156 00 Duifsche les 6.007.15: Concert door het ANRO- orkest 7.157.45: 1 luubouwhalluurlje 7.4o: Politieber 8.1U: YAjuA. Viering v. h. lü-jarig bestaan v. d. Ueuir. Bund v. 'iranapuriarb. ie R'dain. Dubbelmannen- kwariet .Da Capo Dir. J. v. Dei waar den. Den sirijüüwarteL o. 1. v Al Al Dreeiner 81U: De internationale 1. Uptning. 2a. Von Aminersce, Löliler. D. Van een jager en een vissciier, v. Berwaaruen U-ang;. 3. Kwartet no. 17, Muzart vAdagio Aiiuanle cantabile, Aienueilo-^uoilo aüegruy. 4. Dunau wals, Jos. Strauss U-ang; a.üö: herden kingsrede van Joh. hrautigara. voorz. v. d. Cenlr bond v 'Iranspurtarb.. 5. Kr was eTeis een Dametje, U. v. d. Linden vAaiig). 6. VanaLies u. h. Kaïserkwarlet, ilaydn I0.UU: 7. Een Uitvoering van ,,Het ontslag" oorspr Neaerl Daaiourama. duor C. de Dood Uitgevoerd o. 1. v. Jo Slernhemi en clen auteur. Aiuzik. acouslische medew. van Hugo de Groot. Spreekster: Aievr. L. banders Desburg Willem, een arbeider, Jo blern- heiin Zijn vrouw, Jtnny v. Dogen. De ka meraad, ben Uroeneveld. De vrouw in de kroeg, Willy bruns. Stemmen van arbei ders, voorbijgangers, straatpubliek, herberg gasten etc. etc. Aiuzik. en acouslische mede werking van Dugo de Groot met orkest: (Fabmksrumoer voetstappen, straatrumoer, Orgelmuziek, Jazzbandmuziek, verschillende geluiden). huizen, 1840 M Na 6 uur 1950 M. 12.30i.30: Lunchmuziek door hel Trio Roosmalen, Tuinb.kund. Ambt. N.C.b.: De intensieve fruitteelt op zandgrond Ü.UU 7.00: KRO. Orgelconcert door Al. J. R. Gen teneer te iilburg 7.007.30: Gursus iiollandsch door D. G. G. v. Ringeleslein, uit Utrecht 7.308.OU: R..K. blaaisparlij door Mr Fr Teulings 8.00: KRO. Avond gewijd aan Ludwig von beelhoven. Op dezen avond wordt de componist beschouwd als toondichter van pianomuziek. Th. v. d. bijl, spreker. F. boshart, muzik. illuslr. tpiano). 10.00: KRO. Concert. Mej. Toska v. d. Burg. alt F. Boshart. piano. Daventry, 1600 Ai. 1.202.20: Or- kesiconcert 3.15: Rugbywedstrijd Enge landWaralans 4.30: A. browns kwin tet. Ph Evennett, alt 6.35: Kinderuurtje 6.20: Nealh 1 L. P. Orpheans Mannen koor. J. Salisbury, viool 6.50: Nieuwsber. 7.10: J Salisbury, viool 7.20: Het komende programma 7.35: Liederen van Beethoven barilonzang 7.45: Voetbal- causerie 8.05; „Pursuit", een radio-drama van C. Lewis 9.20; Nieuwsber. 9.35. Variété 10.5012.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Parijs 1750 Al. 10.50 11.00: Concert 12.502.10: Orktstcon- cert 4.054.55: De Homonyme Jazz 8.5011.20: Concert. Orkest, vocale en instrument, solisten. Langenberg. 469 Al. 12.251.50: Or kestconcert 5.206 20: Düsseldorfer vo caal kwartet (sopraan, bas. alt. tenor) 7.30: Vroolijke avond. Daarna tot 12.20: Dansmuziek. Könjgswusterhausen. 1250 M. 11 20 7.05: Lezingen en lessen 7:5011.60: Krause hebben theateravond. „Die verlorene Tochler". klucht in 3 acten van L Fulda Hamburg 395 M 420: Vroolijk concert 5 20. Vroolijk allerlei 7 20: Vroolijke weekeinde. Orkest en Alfred Lommei 10.5011.50 Dansmuziek. Brussel. 509 M. 5.206.20: Dansmu ziek 8.3510.35; Galaconcert Orkest en solisten. RECLAME. ontsiert het gelaat. Onaangenaam ruiken uit den mond is weerzinwekkend. Deze schoon- heidsgebreken worden spoedig verholpen door bei poetsen met de heerlyk verfrissoliende Cliloroiloul Tandpasta. De tanden krygen eeD soliittereuden, ivoorkleurigen glans, ook aaD de zykanten. by gelyktydig gebruik van deD speciaal voor dli doel geschikten Chlormlonf TandontmrMH, waarop de baren In den vorm van de tanden geplaatst ïyn. Rottende epynresten, welke onvermy- delyk tusschen de tanden achterblyven en de hoogst onaangename luebt veroorzaken, wor den geheel verwyderd Probeert U eerst een kleine tube van .15 cent id vorpakkiug met garantiestrook en meisjeskopje. hlorodout Tandenborstel voor kinderen 46 cent, voor dame9 (middelhard haar) 75 cent, voor beeren (hard haar)75cent,lndo bekendehlauw- groeneChlorodont-doos. Alom verkrygbaar. 263 LAWN-TENNIS. DEN HAAG—DfiSSELEORF. Zaterdag en Zondag zal op de overdekte banen in villapark Marlot te Den Haag de wedstrijd Den HaagDüsseldorf worden gespeeld. Zaterdag wordt er om halftwee begonnen, Zondag om elf uur. Dames-enkelspelen 1. Mej. Canlersmevr. Jacobiny. 2. Mevr. Steenhuismevr. Vormann. 3. Mej. Koenemevr. Plumacher. 4. Mevr. van Houtenmej, Peitz. Heeren-enkelspelen 1. Mr. van der FeenWenzel. 2. ErikssonGross. 3. Dr BehrensRemmer! 4. Lutjens..Wollrath". 5. Huygensdr. Marcotty. Dam es-dnbbels pelen, 1. Mej. Canters-mevr. Steenhuismevr. Jacobiny-mevr. Vormann. 2. Mevr. v. Houten-mej. Koenemevr. Plumacher-mej. Peitz Gemengd dubbelspelen: J. Mej. Canters-Erikssonmevr. Plu macher- Wenzel 2. Mej Koene-Behrensmevr. Jacobiny „Wollrath" 3. Mevr. Steenhuis-Broese van Groenou mevr Vormann Remmert 4 Mej v d. Schilden-Huygensmej PeitzMarcotty. A Heeren dubbelspelen: 1. Van der Feen-Eriksson—Wenzel-Mar- ïotty. 2. Luljens-Broese v. GroenouGross- Remmert OLYMPISCH NIEUWS. HET HUISVEST1NGSVRAAGSTUK. Op uitnoodiging van den Piins der Neder landen, eere-voo.z,tter van het Neder.andsch Olympisch Comité, is in het gebouw van het Koode Kruis te 's-Gravenhage een bij eenkomst gehouden. Tegenwoordig waren, behalve de Prins benevens diens beide adjudanten: voor het N.O.C.: de heeren mr. A. baron SchiuimcJ- penninck van der Oye, die het voorzitter schap der vergadering waarnam, G. van Kossem, A. B. van ttolkema, J. Warner en L. F. Verwoerd; voor de gemeente Am sterdam: mr. S. J. van Lier; voor de Neder! Spoorwegen: de heeren mr. H. van Manen en C. K. F. baron Krayenhotf; voor de Alg. Ned. Ver. voor Vreemdelingen verkeer: de heer W. P. F. van Deventer; voor de vereeniging 't Koggeschip: de heer H D. van Del.en en voor de vereeniging Horecaf: de heeren Jac. Th. Storm en N. J. van Hanja. De Prins bracht ter sprake de verschil lende geruchten van minder geruststellen den aard inzake de huisvesting gedurende de Olympische Spelen. Spreker stelde in het licht, hoezeer deze aange.egenheid niet alleen voor het wels.agen der Spelen, maar ook voor den goeden naam van Nederland en van Amsterdam in het buitenland, van niet te onderschatten belang is. Spr. deed een ernstig beroep op al.e aanwezigen, door eendrachtige samenwerking al.es in hel werk te stellen ten einde de huisvesting een succes te doen worden. Van de zijde van het N.O.C. werd uiteen gezet, wat tot dusver reeds ondernomen is om de huisvesting voor te bereiden. De organisatie ligt gereed; thans wordt do uitvoering ter hand genomen door bet huis vestingsbureau, in samenwerking tusschen de gemeente Amsterdam en het N.O.C. tot stanu gebracht. Men hoede zich voor over ijling en bedenke, dat ernstige verzoeken om onderdak nimmer lang van te voren bin nenkomen. Men kan zich spiegelen aan hetgeen te dezen aanzien in Stockholm en Parijs is ondervonden. Het N.O.C. zal, in enge samenwerking met de gemeente Am sterdam, niets onbeproefd laten om tot een goede oplossing te geraken. Doch daarvoor is de hulp van de Neder.andsche Spoorwegen, van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer en zeker niet in de laatste plaats van de hotelhouders een vereischte. De aanwezigen legden hierop, ieder voor zich, de verklaring af, dat men tot samen werking ten volle bereid U. Bij de bestudeering van dit vraagstuk kan men drie groepen vormen: 1. de huisvesting der deelnemers, welke aan het N.O.C. is en blijft overgelaten; 2. de huisvesting van vreemdelingen; 3. de z.g. „massa-kwartie ren". Omtrent deze heide laatste punten wero ter vergadering volledige overeen stemming bereikt. Langdurig stond men stil bij hetgeen 'de hotelhouders meenen te kunnen aanbieden. Reeds gedurende geruimen tijd werden van wege het N.O.C. pogingen in deze richting aangewend en besprokingen met de hotel- houders gehouden. De medewerking, enkele uitzonderingen daargelaten, was van die zijde evenwel niet zeer groot te noemen. De vergadering achtte het al.eszins noodig, dat van officieele zijde een nadere bespre king met de hotelhouders wordt gehouden, opdat nauwkeurig kan worden opgemaakt horveel kamers elk hotel ter besch.kking kan stellen en tegen welken prijs. De huisves ting in schepen der binnen- en buitenland se he reederijen is in een bevredigend stadium gekomen. De Prins kon in zijn «luitingsrede met voldoening aantoonen, dat deze bespreking vruchtdragend was geweest en dat men niets onbeproefd zou laten om den bezoekers alle hulp te bieden en zoodoende den naam van ons land hoog te houden. MOTORSPORT. „Motorsport" is de naam van een nieuw weekblad, waarin voortaan opgenomen zul len worden de officieeiemededeeungen van de Kon. Ned. Motorwielrjjders Vereeniging. „Motorsport" wordt uitgegeven door de Erven M. Cohen, te 's-Gravenhage, en de redactie staat onder leiding van den secre taris-penningmeester van de V.N.M.V., mr. P. H. L. Lamberts Hurrelbrinck. Een aantal in de motorwereld bekende journalisten verleent aan het nieuwe blad hun medewerking. Voor het eerste nummer, vraagt de redacteur clementie bij de be oordeeling. Het ziet er, den korten tjjd van voorbe reiding in aanmerking genomen, wel aardig, typografisch keurig verzorgd uit. Of van het nieuwe blad even groote propagandistische kracht voor de K.N.M.V. za, uitgaan als van „Het Motorrijwiel" en „De Lichte Auto", dat thans orgaan 4f is, zal de toekomst moeten leeren. Losse nummers van ons Blad zijn behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bii de Firma A. HILLEN Breestraat 154. Firma A. HILLEN. Stationsweg. J. J. RIJSBERGEN Siearenhandel Heerenstraat 2, Fa.A. SOMERWIL Aim Hoogew 24 Firma A. T H WITTEN BURG, Haarlemmerstraat 2. A. M VAN ZWfdT, Kiosk Prinsrssekade. en bij JOH. HOGERVOPST Haarl «tr. 128 en RH A. H. v. d. VOOREN. H. Rijndijk 74.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 13