CORRESPONDENTIE. OPLOSSINGEN. GOEDE OPLOSSINGEN. RAADSELS. Als jullie dit leest is het bijna Nieuwjaar, dus wil ik beginnen met aan allen, groot en klein het allerbeste toe te wenschen voor 1928. Veel geluk en voorspoed! Aan mijn neefjes en nichtjes die ziek zijn, wensch ik in de allereerste plaats: spoedige beter schap! Eene goede gezondheid is goud waard. En ik wensch aan mijne jeugd ook heel veel geluk en zegen voor degenen die zij liefhebben, voor ouders, familieleden, vrien den en bekenden. En dan nog als laatste wensch: ik hoop dat er dit jaar weer zoo'n goede band van hartelijkheid en vriendschap moge zijn, die de raadscljeugd aan de raadseltante bindt. Och. wat een witte wereld werd het weer 2en Kerstdag, verschrikkelijk wat een pak sneeuw toen weer, ik vond het geen pret tige verrassing! Nelly van der Voet, hartelijk dank voor je mooie Kerstkaart. Wil je nog even wach ten met nieuwe raadsels en anecdotes. Ik was o zoo dankbaar, toen de gladheid was verdwenen, maar o foei, nu alweer sneeuw! Aart van de Nadort vriendelijk dank voor je mooie kaart om mij een vroolijk Kerst feest toe te wenschen. Jan Wassenaar, heel aardig dat je eraan dacht mij zoo'n mooie briefkaart van uit Dordrecht te zenden om mij gelukkig Kerst feest te wenschen. Bertus Oostergoo ga jij en je zusje gerust maar meedoen. Jan en Annie de Blanken dank voor jul lie wenschen aan mij voor een gelukkige Kerstmis en Nieuwjaar. Neelie en Manetje de Best genieten jullie veel van de vacantie? Jo en Riekie Minnema dank voor je heil- wenschen voor het nieuwe jaar. Je vader ging zeker weer naar Den Haag, daardoor was de brief zeker weer hier aan huis be zorgd. Nelie en Lena Oostveen waren jullie in Den Haag? Zelf de brief bij mij in de bus gedaan? dan hadt je wel een even bij mij kunnen komen om kennis te maken, of kon dat niet? Bertus Vosselman, Wiesje en Heiltje Vis, dat raadsel van die appel heeft er al een» ingestaan. Enny Arnold 2 brieven van je ontvangen, een heel oude en die van de laatste raadsels. Anje de Gelder, had je nu juist zóóveel te vertellen, doe dat dan maaT de volgende week. hoor. Joop v. d. Bel had je het de vorige week zóó druk op het ijs? dat zal dan nu ook wel weer zoo zijn. het vriest flink. Gerharda Eggink heel aardig al die teeke- ningen die je voor mij maakte uit je schets boek dat je op St. Nic. kreeg. Janna Dina van der Meer 2 brieven nu van je gekregen, zag je het bij de goede op lossingen? Ga gerust meedoen en noem mij Tante. Michela en Lena de Vleeshouwer, je hebt zeker wel gezien dat ik nu 2 brieven van jullie kreeg. Dank voor al je goed wenschen. Jan v. d. Broek ga jij ook maar meedoen, net zooals je neef Joop. Louise en Beppie Planje wel bedankt voor alle wenschen voor mij. Jullie hebt pas dat groote prijsraadsel gehad, dus nu nog even wachten. Gerard Kuiper zoo, heb je mazelen ge had en dus nog niet schaatsen gereden, nu dat kan dan nu misschien spoedig gebeuren, het vriest weer zoo. Elsa Been, neen hoor, dan kan je niet meedoen als je uit de stad bent, dan later maar weer. Coot je Poldervaart ik woon wel in de Frederik Hendriklaan, maar niet in het ge deelte van die kerstboomen op straat Dat was toch zoo'n mooi gezicht 's avonds, prachtig, net ict9 uit een sprookje. Willy de Neijs wil je even lezen wat ik net hiervoor schreef aan Pootje P., want die vraag deed jij mij ook. Ga je nu wel schaat senrijden? Greta de Vrie9 dank voor je goede wen schen. Ja, tweeden Kerstdag was ik bij eene familie waar een kerstboom brandde, heel mooi. Letty Schade dank voor al je heilwen- schea voor Oud- en Nieuwjaar, en ik hoop ook zooals jij dat ik nog lang de raadsel- tante mag blijven. Jacobus Brouwer toen jij schreef was het leelijk aan 't dooien zooals jij het noemt Terwijl ik nu schrijf, is het leelijk aan het vriezen, zoo noem ik het nu. Dank voor je wenschen. Carel en Rienus Hansen, zoo! zat Bobbie vogeltjes achterna? dat moet hij dan niet meer doen cn daardoor in het water vallen. Bob Sloos vervelend dat ie ziek was. Nu weer heelemaal beter? Kan je nu van je vacantie genieten? Verzamel je Verkade's plaatjes? die zijn erg mooi, vind ik. Henny H. H., je gaat nu zeker weer ijve rig lecren schaatsenrijden. Daan Baa/s, aardig dat jullie al 5 jaar trouwe vrienden bent, laat dat maar altijd zoo blijven Herman Zaalberg, genoten van het Kerst feest? was Marie ook thuis? Nu vriest het wc-er hard, ga je nu ook schaatsenrijden als je hand genezen is? Drie zusjes van Woudenberg zijn jullie blij dat het nu weer zoo flink vriest, nu is i het nog vacantie en kan je van het ijs ge nieten. Dank voor alle goede wenschen. Piet Nieboer ik dank je zeer voor alle heil wensehen. Ifannie Mieloo ik wensch je insgelijks een gelukkigen Oudejaarsavond, met je familie. Bertus en Nelly Boom vriendelijk dank voor jullie goede wenschen cn voor het zeer aardige vers dat Bertus voor mij over schreef. Ik hoop ook nog vele jaren de raad- sellante te mogen zijn. Drietal Koevoet de brief met vele goede wenschen voor mijn geluk kwam nog mooi op tijd. Genieten jullie maar van sneeuw en ijspret. Rie v. d. Spek dank voor je briefje, ik begrijp heel goed wat je mij schreef en ik zal er hier maar niet op antwoorden. Ik hoop dat je je Moeder nog vele jaren mag behouden. Maartje en Coba Haasnoot, ik feliciteer Coba nog wel met haar verjaardag. Zeker doen er nog kinderen van 14 en 15 jaar mee. Was het Kerstfeest prettig? Toosje Taverne, doe maar trouw mee net zooals Anje, zoodat ik je altijd bij de goede oplossingen kan zetten. Ben je zóó dol op je kleine zusje? Zorg dat je brief Maandags morgens op het bureau L. D. is. Willy Horst ik hoorde in lang niets van je en nu alleen een oud briefje van 11 Dec. Aagje v. d. Ham nu vandaag pas je oude brief ontvangen, waarin je mij vertelde over den prijs, dien je hebt ontvangen. Nu weet ik dus, boe erg blij je er mee bent. Ineke Verhaar je mag gerust gaan mee doen hoor, ik ontving nu pas je brief van 12 December, zorg maar dat je brief bij tijds op het bureau L. D. is. Bram Kinschoten alleen een oude brief van 18 Dec. wat naar dat je ziek bent ge weest. Mag je nu wel naar h»Aijs? Neen ik blijf in den Haag. Is de echte viool er al? Ziezoo, nu heb ik nog zooveel mogelijk geantwoord op de brieven, die zooals ik ge vraagd had. niet lang waren ditmaal. Nog maals veel heil en zegen in 1928! Heel hartelijk gegroet door de Raadsel- tante, A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS. 1. Pook, rook, Mook. 2. Geldermalsen, geld. Gerda, el, dc, geel, mees, leer, ram, Lena. 3. Draak, raak, aak. 4. Een bal. 5. Kapperssalon, pers, kan, aal, pop, sol. 6. Peper. 7. Kruidnagels. 8. Hoepel, bal, vlieger. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Jan Wassenaar, Eempien Wassenaar, Bertus Oostergoo, Nelly van der Voet, Jan de Blanken, Annie de Blanken, Neelie de Best, Marietje de Best, Riekie Minnema, Jo Minnema, Nelie Oost veen, Lena Oostveen, Bertus Vasselraan, Wie9je Vis, Heiltje Vis, Bertus Boom, Nelly Boom, Rie van der Spek ITannie Mieloo, Arie Koevoet, Jasper Koe- voet, Coba Koevoet, Piet Nieboer, Maartje Haasnoot. Coba Haasnoot, Janny van den Kamp, Jan van Duivenbode, Anna van Woudenberg, Janje van Woudenberg, Ge- rarda van Woudenberg, Henny Hulsbergen Henning, Daan Baars, Herman Zaalberg, Bob Sloos, Carel Hansen, Rienus Hansen, Jacobus Brouwer, Bertus van Ammers, Koos Fakkel. Jan Evers, Letty Schade, Gerard Hendrik den Haan, Greta de Vries, Willy de Ncijs, Willem Wijnnobel, Machiel Wijn- nobel, Rei nier den Hertog, Ali den Hertog, Cootje Polderwaart, Elsa Been, Gerard W. J. Kuiper, Louise Planje, Beppie Planje. Jan Cats, Jan van den Broek, Annie Jongeleen, Pietje Jongeleen, Michela de Vleeshouwer, Lena de Vleeshouwer, Janna Dina van der Meer, Christiaan Eggink. Gerharda Eggink, Jopie van der Bel, Anje de Gelder, Enny Arnold. In dit pakket nog brieven van de 2 vorige weken ontvangen van: Michela de Vlees houwer. Lena de Vleeshouwer, Ineke Ver haar, Janna Dina van der Meer, Aagje v. d. Ham, Annie Bavelaar, Gerardus Hendrik den Haan, Willy Horst, Bob Sloos, Jan van Bendegom, Bram Linschooten, Toosje Ta verne, Annigje Spek, Enny Arnold. VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN, DB GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door Anje de Gelder. Welke steen draagt een mantel? II. Ingezonden door Dody Huurman. Mijn geheel is een straat in Oegstgeest van 20 letters. 17, 16, 11, 14, 13 is iets heel lekkers. 12, 9, 6, 11 ziet men bij helder weer 's avonds aan den hemel. 18, 1,5 loopt men op of men rijdt er op. 20, 15 16, 8 is iets wat men ergens om heen spant om het af te sluiten. 9, 10, 4, 14 een ander woord voor zwak. 16, 11, 13, 8 een mooi vak voor mannen of vrouwen. 18. 7, 8, 13, 19, 2 het tegenovergestelde V8n Oosten. III. Ingezonden door Joop v. d. Bel. Een dorp van 7 letters, 1, 2, 3, 4 is niet scherp, 6. 6, 7 een deel van eene stad. IV. Ingezonden door N. N. Met m ben ik niet leelijk^ met d houden de ijsliefhebbers niet van, met h ben ik voor koeien en paarden, met k een woning voor sommige Yogels. V. Ingezonden door Daan Baars. Wanneer brandt een huis op, in plaat» van af? VL Ingezonden door Bram Linschooten. Mijn woord kondigt vrede Geen blocdigen strijd Ik geef hier beneden De duur van den tijd. Door 't hoofd te verliezen Noem ik u gezwind Wat altijd zal sieren De vtouw en het kind. VII. Ingezonden door Ploni r. <L Meer. Welke tante heeft de meeste neven en nichten? vnL Ingezonden door Coba en Maartje Haasnoot Welk dorp in Gelderland maak je uit: el roem.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 20