O'RECTIE en ADMINISTRATIE Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 2 2 December .927 Vierde Blad No. 20790 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Onze Telefoonnummers 2600 (op 2 lijnen) REDACTIE 1507 BOSKOOP. Gemeenteraad. De bonw van gemeente- woningen Verandering van straatnamen Groote weg- en vaartplannen. Dinsdag kwam de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle raadsleden. Voorzitter: Burgemeester Colijn. Als eerste voor stemming en rondvraag werd aangewezen do heer Loef. Behoudens een bemerking van de heeren Loef en Houdyk werden de notulen der vergaderingen van 4 en 17 November l.L vastgesteld. Eenïge ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. In verband met een schrijven van den Minister van Arbeid betreffende de emigratie naar Canada, vraagt de heer De Wolf of hec in de bedoeling ligt daar ook meer bekendheid aan te geven. De voorzitter acht dit niet noodig. Het voorstel van B. en W. om te be sluiten tot verkoop aan de provincie Zuid- Holland van het brandspuithuisje met aires- tantenlokaal by de Ned. Herv. Kerk werd aangenomen. Voorstel van B .en W. om te bestuiten tot vaststelling van de huren en toewijzing van de 15 eenvoudige gemeente-woningen werd aangenomen. De heer De Wolf brengt zyn dank aan B. en W. voor de mooie, solide woningen en verzoekt B. en W. pogingen in het werk te stellen meer dergelijke woningen ie bouwen. De heer Van Kleef vraagt, wanneer er onwillige betalers bij deze huurders zyn, of er dan ook beslag op hun loon gelegd kan worden. De voorzitter zegt, dat het bouwen van meerdere woningen door de gemeente zal afhangen van het verloop van deze eerste proefname. Wanneer er werkelijk onwillige huurders zyn, is het de bedoeling van B. en W. met een voorstel tot uitzetting van deze personen te komen. Het voorstel tót onbewoonbaarverklaring van het perceel Zuidkade 64 werd aange nomen. Voorstel van B. en W. om een orediet to verleenen van f150 voor aanschaffing van twee leeren pakken en twee helmen voor de brandweer. De heer Boekraad wilde liever o'iepakken aanschaffen, deze zijn misschien wel f 100 goedkooper en heel goed voor dat doel te gebruiken. De voorzitter zegt, dat men deze zaak zal onderzoeken en mocht zulks b'.yken, dan is men er vanzelf voor om niet meer uit te geven als noodig is. De heer Houdijk meent, dat men het beste eenr kan informeeren bij de brandweer eener stad. De voorzitter zegt zulks toe. Advies van B. en W. op verzoeken van Bouwvereenigingen om toekenning van ge meentelijk voorschot voor den bouw van arbeiderswoningen. Zooals bokend, zul'.en er in 1923 36 woningen gebouwd worden, door elk der drie plaatselijke Bouwver. 12. De heer Houdijk wil even opmerken, dat volgens de bepaling van B. en W. de Bouw vereenigingen niet geheel de beschikking "nebben over het verharen der woningen, maakt eenig bezwaar, dat de gemeente er t van bespreekt voor huurders, weike B. m W. wenschen. De heer Noest is van meemng, wanneer er aanvragen voor woningbouw binnenko men, B. en W. het aantal maar niet steeds moeten verkleinen. Men bouwt voordeeliger 20 woningen als minder. De voorzitter zegt, dat de gemeente het recht heeft voorbehouden om van elk der bouwvereenigingen over 4 woningen te kun nen beschikken, om voor de bewoners van enkele huizen, welke ontruimd of afgekeurd worden, onderdak te hebben. Tevens zegt spr., dat het de bedoeling is de 36 wo ningen op één dag aan te besteden, en wel voor elk der vereenigingen apart en ook in massa, zoodat er gelegenheid i3 voor kleinere en ook grootere aannemers en men dos niet £iurder uit zal zijn. Voorstel van B. cn W. om te besluiten tot wijziging van straatnamen en wel de Stel len in Badhuisweg en de Achterkade in Nassaulaan. De heer de Ruiter kan zich wel vereeni- ?en met den naam Badhuisweg. Echter vond «hij het beter de Achterkade geen „ko ninklijke" naam te geven, doch deze maar te houden in de nieuwe wijk. waar meerdere van deze namen zijn. Spr. had liever een bistorischen naam gekozen. De heer Brand ze£t, dat het Toren pad, vanwege de verandering die er zal plaats hebben, ook een andere naam verdient, en daar de wegverbetering en veranderingen der laatste jaren onder dezen burgemeester hebben plaats gehad meende hij dat gedeelte Burgemeester Colijnstraat te noemen, en stelde dit voor. De heer van Kleef ondersteunde het voor stel, en zegt dat men voor de Achterkade 'eeds meermalen had hooren noemen Wes terkade, en wilde deze naam aanhouden. De heer Mesman ie van meening dat het Torenpad en Achterkade één straat kunnen vormen en deze dan te noemen Burgemees ter Colijnstraat. De voorzitter brengt dan eerst in stem ming het voorstel om deze twee genoemde ?edeelten een te maken, hetwelk wordt aan genomen met 7 der 13 uitgebrachte stem men. Met alg. st. werd vervolgens aangenomen Torenpad en Achterkade te verdoopen in Burgemeester Colijnstraat en de Steilen in Badhuisweg. Voorstel van B. en W om te besluiten tol verbetering van den toegang tot de Achter- kade. De heer Loef meende, dal dit punt nog met aaD de orde moest komen, omdat men n°c met den polder Laag Boskoop en andere P^sonen een overeenkomst moet treffen en vindt het beter om op een volgende verga dering met een definitief plan te komen. Hierover werd door verschillende perso nen het woord gevoerd. De voorz. zegt. dat men het voorstel kan splitsen, n.l. het dempen van de wetering langs het Torenpad tot openbare school, waar men dan de vaart heen brengt, hetzij langs de Achterkade (Burgemeester Colijn straat) en zoo langs de openbare school achterom of de vaart zoo als reeds vroeger besproken is ongeveer 100 meter ten westen van de Achterkade zoo naar den Laagbos- koopsehen weg. Dat is een kwestie, waarover men thans nog geen beslissing kan nemen. Het dem pen van de genoemde vaart zegt spr., is ook een provinciaal belang en hierover zal men thans een beslissing moeten nemen, aldus werd besloten. De voorz. zegt. dat wij straks in geheime vergadering over de genoemde vaartverleg ging zullen spreken. Vervolgens kwam aan de orde hel voor stel van B. en \Y. om een crediet le verlee nen van i 5000, voor verbetering van de Verlengde Biezen- en Zuidwijk. De heer Nijhof had gaarne een plan en begrooting voor dit werk gezien, en dan aanbesteden. De heer Houd ijk verheugde het, dat B. en W. met dit voorstel komen, en hoopt dat de werkloozcn er aan te w«rk gesteld zullen worden. Ook de heer de Wolf spreekt zich in dezen zin uil. De heer de Ruiter meent dat men voor zichtig, moet zijn met verbroeden van ge noemde wegen aan de zijde der vaargeul, omdat hiermede ook de polder tc maken heeft. De heer Boekraad gaat ook met dit werk accoord en vraagt of er spoedig mede aan gevangen wordt. Spr. wilde ook het eind:* van den Mierenweg in orde maken, en meent dat zulks met f 2000 wel te doen is. De voorz. zegt, dal er met het werk be gonnen wordt zoo spoedig het weer zulks toelaat, omdat het bij vriezend weer be zwaarlijk is. Hel verbreeden naar de vaar geulzijde zal zooveel mogelijk vermeden worden, hoogstens op een paar plaatsen, waar een verkromming in den weg het noodzakelijk maakt. Om het einde der Bieren weg nu zoo'n beetje op te knapper 'aar is spr. niet voor, daar de weg toch sp. ig op normale breedte gebracht zal worden, wanneer bij het Goud- sche Rijpad een overeenkomst verkregen. Spr. acht het dus beter zoolang te wachten, dan kan het ineens afgemaakt worden. "Voorstel van B. en W. om te besluiten tot verkoop van een perceel bouwgrond aan het Torenpad aan den heer M de Jong. De heer Nijhof vindt de prijs wel wat laag. De voorz. zegt dat men toch een behoorlijke prijs gesteld heeft en dat de gemeente niet moet meedoen aan die opdrijving. Voorstel van B. en W om to bog] ui ten tot instelling van een raadscommissie van advies i z. de ontworpen plannon voor den. bouw van een nieuw Gemeentehuis. De voorz. had gedacht om dezelfde per sonen te nemen, die in de Commissie zaten voor de Raadhuis-terrein-kweslie. Naar aanleiding van eenige gestelde vragen, zegt de voorz dat wij een heel goed plan krijgen, en dat het werk van de com missie meer gelegen is in het financieele gedeelte cn de afmetingen van het gebouw De commissieleden, de heeren Loef. Boek raad. Mesman, van Kleef en Noest; wordeh zonder stemming benoemd. Bij de bespreking die volgde over de werk verschaffing bleek dat hel de bedoeling was eerst de georganiseerde werkeloozen te nemen, en dan ook wel ongeorganiseerde. Toch zullen de georganiseerden f 3 per wc-ek meer verdienen, wat zeer billijk is omdat deze het geheele jaar hun contributie be talen aan de werkloozenkas Voor de werkloozcn-commissie werden aangewezen de heeren C v. d. Wolf, L. 't Ilart en H. Redegeld. Bij de rondvraag zegt de heer Noest dat hij het noodig oordeelt dat er brandbijlen gehakt worden. De voorz. zegt, dal zulks moeilijk is omdat men toch niet weet waar de brand zal uit breken. en veel bijten hakken is een groot gevaar voor de jeugd. Algemeen vond men het beter goed materiaal te hebben om in geval van brand spoedig klaar te zijn, dan is c-en bijt spoedig gemaakt De heer Houdijk heeft gemerkt, dat er bij den laatsten brand geen kringsluiters waren en dat het publiek vlak bij de molorspuit stond, hetwelk toch ook gevaar oplevert. De voorzitter zegt. dat er dien keer ver zuimd is de klok te luider.. De heer Houdijk vraagt naar de reden, dat het gaslicht den laatsten tijd zoo slecht is, of het komt door tc weinig druk of slechte kolen? De wehouder van bedrijven zegt dat men op het oogenblik prima kolen heeft en daar kan het dus niet aan liggen Spr. geeft de toezegging een onderzoek hiernaar in te stellen. De heer Mesman zegt, dat er vroeger bij sterk ijs aanstonds goede banen gemaakt werden en tegenwoordig niet. Spr. noemt dat het gevolg van de steunverleening. Spr. vraagt, of men niet met de plaatselijke ijs- clubs hierover kan onderhandelen. De voorz zegt, dat men jui9t vandaag met de ijsclubs en het gemeentelijk armbestuur over deze zaak gesproken heeft, en het ge volg is, dat er aan de ijsbanen 8 armenkas- trekkers te werk zijn gesteld. Tenslotte gaf de her Houdijk een uiteen zetting over het geval Oudewaler waarnaar hij een onderzoek heeft ingesteld. Hierna sluiting. LEIDERDORP. Gemeenteraad. De raad dezer gemeente vergadert Vrij dagavond le half acht uur. Agenda: 1. Mededeelingen. 2. Wijziging begroe tingen. 3 Reclame's Hondenbelasting 4. Vaststelling suppletoir kohier Honden belasting. 5. Vaststelling verordening schoolgeld. 6. Benoeming lid Com. van Toez. Lager Onderwijs. 7. Benoeming geneesheer voor de vaccinatie. 8. Vast stelling pensioensgrondslag van den veld wachter M. H. Schaap. 9 Overeenkomst met de N.V Thermo-Chemische Fabrieken inzake vernietiging afgekeurd vlcesch. Overreden. Gistermorgen reed dokter L. uit Ze venhoven met zijn auto dooT dc Dorps straat alhier, waar eenige schooljongens aan het stoeien waren. Het zoontje van den heer Zwaan had het ongeluk onder de auto terecht te komen. Met eenige wonden aan hoofd en lichaam werd hij bij de familie Van der L. binnengedragen. Voor zoover bekend treft den bestuurder geen schuld. Vergadering gemeenteraad op Vrijdag 23 December 1927 dos avonds half acht uur. Agenda: 1. Mededeelingen 2. Wijziging begrootingen. 3. Reclame's Hondenbelasting, -f. Vaststelling suppletoir kohier Hondenbe lasting. 5. Vaststelling verordening school geld. 6. Benoeming lid Comm. van Toezicht Lager Onderwijs. 7. Benoeming geneesheer voor de vaccinatie. 8. Vaststelling pensioens grondslag van den veldwachter M. H. Schaap. 9. Overeenkomst met de N.V. Ther- mo-Chcmischc Fabrieken inzake vernieti ging afgekeurd vleesch. LEIMUIDEN. Vergadering ijsclnb „Werkverschaffing". Woensdagavond hield de ijsclub „Werk verschaffing" in het café van den heer J. Sneeboer haar jaarvergadering. Te half- achl opende de voorzitter, de heer P. Th. van Groos, de vergadering. Hij heette alle leden hartelijk welkom en sprak zijn blijd schap uit over de goe<fe opkomst. Vervolgens gaf hij het woord aan den secretaris, den heer J. Heenk. voor het lezen der notulen van de vorige vergadering. On der dankzegging aan den secretaris goed gekeurd. Daarna deed de penningmeester, de heer C. J. van Bcrkel, rekening en verantwoor ding over het afgeloopen dienstjaar. Hier uit bleek, dat de inkomsten f 324 en de uit gaven f37.95 hebben bedragen, batig saldo al zoo f 286.05. De commissie, belast meifc het nazien der rekening, verklaarde dat aücs in volkomen orde bevonden wordt. De voorzitter dankte den penningmeester voor het door hem gevoerde beherjr. Ter voorziening in een vacature, ont staan door het vertrek van dem heer N. Dartels werd gekozen de heer (X van Vel- zen, die zijn benoeming aannam. In verband met de vele werkzaam heden werd door de vergadering besloten het bestuur met één lid uit te brei den. Gekozen werd de heer St. Kop. Ook deze heer nam zijn benoeming aan. Daarna volgde de gratis verloting, waar na de voorzitter dc vergadering sloot. Gistermiddag werd op de Dracht al hier een ringrijderij gehouden uitgaande van de ijsclub Nut en Vermaak. De uilslag was als volgt: le prijs .1. de Koning met mej. J. Vergeer; 2e pr. J Boere met mej. v. Die- men; 3e prijs G. Eikelenboom met mej. E. Snoek. Na afloop werden de prijzen in het café van den heer J. Keijzer, onder een toepas selijk woord door den heer J A. Bakhuizen, burgemeester der gemeente, uitgereikt. WOUBRUGGE Twee jonge landbouwers van hier zijn thans ingescheept naar Amerika, waar zij een plaats hopen te vinden bij andere van onze voormalige dorpsgenooten. HAARLEMMERMEER. Bij een landbouwer aan den Spiering- weg te Nieuw-Vennep is een volledige dis- tilleerinrichting in beslag genomen, be staande uit twee ketels en zeven vaten cn andere benoodigdheden. Volgens den landbouwer behoorde het toestel aan iemand uit Haarlem. KATWIJK AAN ZEE. In de gemeentezaal gaf de Mandoline club „Mandolinata", Directeur de heer W. A. Gouw, gisteren een uitvoering die alles zins goed geslaagd mag heeten. Het vier-handig spel van den Directeur en den heer W. Verloop Hzn. vond zooveel bijval, dat beide bloemen ter hand gesteld werden Üok de duo's voor Mandoline van de jongeheeren v. d. Burg en Lugthart vielen buitengewoon in den smaak van het publiek dat wei in grooler getal van deze uitvoering had mogen genieten. De piano was uit het magazijn van den h^'er Gouw. Een zoontje van den heer Vooij9 op de Badstraat was bezig met sleetje glijden van af het Groot Badhotel. Het kereltje kwam er slecht af Hij brak een been en moest naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden worden ver voerd. Voor het jonge bestuur van onze' IJsver- eeniging ia het met één woord een slechte tijd. Wat al energie op ijssportgebied werd er door hen ontwikkeld in die paar dagen van hun bewind De vorst liet hen echter leelijk in den steek en met hen, een leger ijssport- beoefenaren Door de politie alhier, is krachtens de Wapenwet beslag gelegd op een geweer ten huize van M. K. aan de Zuidstraat. Gisteravond had in de Oude Kerk een bijeenkomst plaats die als propaganda was bedoeld voor den arbeid van het Brilsch- en Buitenlandsch Bijbelgenootschap Ds Hos- pers van Noord wijk aan Zee was de eeTsfe spreker en ook ds Broekslra van Rijnsburg voerde het woord. Het Kerkgebouw was matig bezet. 0EGSTGEES7. Gemeenteraad. Rapport en roorslel reconstructie van wegen. Voorzitter de heer J. G. M. v. Grielhuysen. Na opening van de vergadering worden dc notulen voorgelezen van de vorige ver gadering, die onveranderd worden goedge keurd. Onder de ingekomen stukken zijn eenige inissieven van Ged. Staten, houdende goed keuring van genomen raadsbesluiten. De voorzitter doelt mede, dat de kas van den gemeente-ontvanger is nagezien en in orde bevonden. Tevens deelt de voorzitter mede, dat naar aanleiding van het bij de wet vast gestelde aantal leidingen, aan de O. L. School I.eidsche buurt een derde leerkracht zal moeten worden aangesteld, waartoe B. en W. sollicitanten zullen oproepen. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Behandeld wordt een ingekomen ver2oek om subsidie van de Kon. N'ed. Politie-Ver. ten dienste van de instandhouding en be vordering van de afd. „Politiehonden". Op voorstel vay B. en W, wordt hierop afwij zend beschikt. Wijziging gemeenlebegrooling 1928. De voorzitter deelt mede, dat de begrooting door Ged. Staten is teruggezonden met ver zoek tot enkele wijzigingen, in hoofdzaak van administratieven aard. De voorgestelde wijziging wordt goedgekeurd. Punt 3. Benoeming lid Commissie van Toezicht L. O. wet. wegens periodieke af treding van den heer G. Nagtegaal. Be noemd wordt de heer H. W. Collcc. Punt 4. Benoeming leden commissie tot Wering van Schoolverzuim. Benoemd wor den de heeren C. Renes en J. van Noord (vertegenw. O. onderwijs), C. P. Paardckoo- pcr en R. van Til (vert. Bijz. onderwijs), N. Brcedijk, C. P. J. Paardekooper, J. Los en L. c. Noort (vert. ouders van kinderen, welke O. of B. onderw. ontvangen), cn L. J. v Douvercn (uil overige ingezetenen) in de plaats van den heer A. v. d. Hulst. Punt 5. Benoemd worden tot leden der Commissie Werkloosheidsverzekering dc hoeren G. J. Lubbc, als werkgever cn J Lith als werknemer. Punt 6. Vaststelling kohier schoolgeld Vervolgonderwijs. Dit onderwijs wordt al leen gegeven op de O. L. school Morsch en is ingedeeld in twee cursussen. Voor do O. L. school Leidsche huurt hebben zich geen leerlingen aangemeld. Wordt vastge steld op 2 m. f4.75. Punt 7. Voordracht tot het rooien van boonien. B. en W. vragen machtiging tot het rooien van 73 boomen. In aanmerking komen hiervoor een aantal boomen aan de Losplaats en aan den Abspoelweg. Deze machtiging wordt verleend. De heer Varekamp brengt onder de aan dacht enkele boomen op den hoek Ende- gceslerlaanGeversstrant, die voor het ver keer gevaarlijk en zeer hinderlijk zijn. De voorzitter zegt dat dienaangaande jeeds besprekingen zijn gehouden, doch de gemeente kan hierin lhan9 niets doen. Punt. 8. Voorstel aanvulling reglement Burgerlijk en H. G. armbestuur. Na toelich ting van den voorzitter wordt besloten tot wijziging door aanvulling van een bepaling. Punt 9. Rapport en voorstel reconstructie van enkele wegen. Hiertoe is door B. en W. een schriftelijk rapport en advies tezamen gesteld naar aanleiding van post 238 van de begrooting 1928. Uit de voorlezing blijkt, dat hiervoor in aanmerking komen: de Lage Morschweg (Galgweg), vervolg van het ge deelte reeds door de gemeente Leiden in orde gemaakt. Voorgesteld wordt dezen weg te verbroeden tot 6 meter. Bewerking „Ma cadam", tot een oppervlakte van 424 vierk. meter. De kosten worden geraamd op f 6000 De Oegstgeeslerdijk (Almondeweg). Tn verband met dc in een vorige vergadering besloten verhreeding van de bocht nabij „do Rijsjes", stellen B. en W. voor dozen weg grondig te bewerken. De kosten worden ge raamd op f 13.200. Vervolgens stellen B. en W. voor den Rijnshurgerweg te verbroeden vanaf den Rijnzichtweg tot aan de „Drie witte palen" lot een oppervlakte van 2250 vierk. meter. Bewerking: klinkerbestraling. Raming f 24.000. De voorzitter opent de discussies. De heer Varekamp vraagt of macadnim- bewerking afdoende is. De toestanden van de voorgestelde wegen ziln thans onhoud baar, zoodat spr. een afdoende herziening zeer gewenscht acht. De voorzitter zegt dat niets afdoende is. Alle9 is aan slijtage onderhevig De heer Bakker bepleit hel voorstel van B en W. De heer Uittenboogaard is B. en W. dank baar voor de voorstellen. Indien hiertoe be sloten wordt, hoopt spr. dat deze werken, waarvan de bedragen ver de begrooting overschrijden, spoedig ter hand genomen zullen worden. De heer Varekamp vraagt nadere toelich ting over de bocht nabij „de Rijsjes" en acht daar ter plaatse bestrating zeer ge wenscht. De voorzitter zegt. dat de bocht bestraat zal worden, het verdere gedeelte voor zoo ver de verbreeding strekt, zal „Macadam" worden en het gedeelte vanaf de bocht tot aan de Losplaats zal goed bijgewerkt worden. De heef den Ouden vraagt of d$ze wer ken zullen worden aanbesteed, waarop de voorzitter antwoordt dat, zoo noodig. wol een enkel gedeelte zal worden aanbesteed, doch zooveel wcnscholijk. in eigen behoor zal worden uitgevoerd. De hccT den Ouden bespreekt dan de kwaliteit van de te gebruiken steen en de wijze van uitvoering, waarop wel ter degc mag worden toegezien. De heer Uittcnbognard brengt onder de aandacht de twee bochten in den Riincf>ur_ renveg Met het oog or» de veiligheid voor het verkeer acht spr. het zeer noodzakelijk dat deze gedeelten tegelijkertijd verbreed worden. Weihouder Rubenkamp zegt, dat deze weg zal verbreed worden lot 5 meter, waar om B cn W. niet noodzakelijk achten in dezen nog weer nieuwe wijzigingen aan te brengen. De heer Varekamp acht het zeer ge- wenFcht dat thans afdoende gewerkt wordt. De kosten zijn zeker gemotiveerd, gezien de gevaarlijke toesland bij het pnsseeren van voertuigen. De voorzitter stelt voor dit aan B. en W. over le laten; mocht hun college ter gele gener tijd dc noodzakelijkheid inzien, dan zal dit nader ter sprake gebracht worden. De heer v. d. Burg brengt onder de aan dacht den Rijnzichtweg De toestand van ".le zen weg is ook verre van rooskleurig en verdient zeker herziening. De voorzitter antwoordt, dat tot heden hiertoe de noodzaak niet is gebleken, aan gezien deze weg niet is opengesteld voor rij en voertuigen. De heer Breda vraagt of bestrating van den Galgweg op den langen duur zal blij ken goedkooper te zijn. B. cn NV. zien de noodzakelijkheid hier van niet in. De kosten daarvan zouden ze ker op f 12.000 komen. In verhand met deze besprekingen zegt de voorzitter, bij gerucht vernomen te heb ben, dat er plannen in bewerking zijn lit den aanleg van een nieuwen Rijksweg vanaf de „Drie witte palen" tot in de na bijheid van „Postbrug". Deze plannen zul len echter nog wel langen lijd op zich laten wachten. Tevens bespreekt de voorzitter wijziging van een gedeelte weg nabij „Bij dorp" en een gedeelte der Kcmpenaerslmat en vraagt naar aanleiding daarvan B. en W. tc machtigen de daartoe benoodigde ge deelten grond aan te koopon. De kosten daartoe zullen bedragen f 6500. De discussies worden dan gesloten en de voorstellen gezamenlijk goedgekeurd. Op voorstel van B. cn W wordt besloten de punten 10 en 11. n.l. Reclames School geld en Besprekingen betreffende de O. L. School Leidsche Buurt, te behandelen in gesloten zitting. Rondvraag. De heer v. Breda vraagt of een gedeelte sloot aan de „Splitsing" nabij den heer de Haan, in aanmerking kan komen voor demping. De voorzitter zegt. dat dit particulier eigendom is, waarop wethou der Zandbergen nadere toelichting geeft. De heer Varekamp brengt onder de aan dacht het gevaarlijke kruispunt van wegen aan de „Drie witte Palen". Op dit punt zijn den laatsten tijd reeds een groot aantal auto-ongevallen voorgekomen in den avond en des nachts, waarom spr. het zeer ge wenscht acht daar tor plaatse straatverlich ting aan te brengen. De voorzitter zegt. dat dit mogelijkheid thans zéér gering is. bij gebrek aan gastoe- voer. Een petroleumverlichting achten B. en W. in dezen tijd zeker niet moer gewenscht. De heer Varekamp stelt hierna voor om de gelegenheid open te stellen voor belang hebbenden om het vervolgonderwijs ook op Interen leeftijd te kunnen volgen en de daartoe betreffende verordening in dien zin te wijzigen. De voorzitter zegt hierop thans niet te kunnen ingaan en acht schriftelijke indie ning daartoe de aangewezen weg. dan kun nen B. en W. deze zaak nader inzien. Vervolgens wijst de heer Varekamp op de thans geldendende onbillijke rerreling in zake de assistente aan de 0. L. School Leid sche Buurt. Deze leerkracht heeft thans de leiding van twee klassen tezamen tellende 26 leerlingen. Voor dergelijke prestatie acht spr een salarieering van f500 zeker te laag De voorzitter zegt. dat destijds door den raad is besloten volgens de betreffende wet. De positie van onderwijzer of assistent tóch is zeer uiteenloopend en is aldus in aan merking genomen. De heer Varekamp komt dan terug op hut verschil tusschen theorie cn practijk. De voorzitter zegt. dat B. en W zich niet zullen uitspreken over de techniek van het onderwijs. Door den Inspecteur van het L. O. wordt in deze gehandeld in overleg met hef hoof<\ der school. Mogelijk* is ter ge legener tijd in deze een wijziging te brem/ n Ifierna wordt de openbare zitting ge sloten. De liefhebbers van de ijssport hebben gisteren nog fling genoten. Misschien wel voor het laatst. De Oegstgeester IJsclub had een wedstrijd voor hardrijders georgani seerd en daarvoor op het Oegstg Kanaal een prachtige baan in gereedheid gebracht, en de gelegenheid tot deelname opentresleld voor mannelijke ingezetenen boven 18 jaar. Voor dezen wedstrijd waren ingeschreven 52 personen. De mcesten reden, zooals ge bruikelijk. voor den oen of anderen behoef tige in de gemeente Voor de i eerste win naars had het bestuur echter een extra-pres beschikbaar gesteld Fr is dezen middag flink gereden, en hoewel de koude wind zich flink deed gevoelen, waren er zeer veel toeschouwers samengestroomd. Het muziek gezelschap „Triumph" speelde er, ondanks de koude, lustig op los onder leiding van den heer W. den Boer. Na afloop reikte de voorzitter de prijzen uit met een welgemeende toespraak, de aan wezigen aansporende om mede te werken tot uitbreiding van het ledental, waardoor het bestuur in de gelegenheid gesteld kan worden het doel der vereeniging, n.l. werk verschaffing. in ruime mate uit te werken. Tevens wordt menig gezin in den slechten wintertijd, zij het dan op bescheiden wijze, een aangename verrassing gebracht, zooals weer dezen dag is gebleken Elke rijder van den wedstrijd kan een bon verkrijgen voor bepaalde levensbehoeften. De uitslag van den wedstrijd i«: 1e prijs Th. Kerkvliet. 2e nr. G. J. Hofman 3c pr. J. A reckon 4e pr. \V. van Leeuwen.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 13