UIT DE OMSTREKEN. Winterteenen KLOOSTERBALSEM KUNST EN LETTEREN. I AALSMEER. Op initiatief van de Vereen, van Oud- leeriingen der Rijks Tuinbouwschool wordt hier bij voldoende deelname dezen winter een cur9us georganiseerd in de drie moderne talen, volgens de Berlitz-methode. Men heeft hierbij vooral op het oog om den omgang met de builenlandsche bezoekers, die hier ter gelegenheid der tentoonstelling worden verwacht, te vergemakkelijken. De tuinbouwschool heeft een leslocaal voor dat doel gratis beschikbaar gesteld. Ondanks de groote moeilijkheden, welke de export van snijbloemen onder vindt door de strenge vorst, zijn de prijzen, deze week aan de veilingen betaald, zeer hoog. Duitschland vraagt momenteel zeer veel, en met extra vier-assige bagagewagens worden de bloemen vanaf Amsterdam zon der onderbreking verzonden Naar noorde lijke landen is nu de export niet mogelijk. HAARLEMMERMEER. Naar wij vernemen, is de toezegging verkregen, dat het uitbracht rapport in zake het besluit van hel bestuur van den Haar lemmermeerpolder tot verhooging van de opstalrechten, waartegen door de vereeni- ging van opslalrechthouders, mede op rechtskundig advies van mr. Hagemeier uit Haarlem, zoo krachtig werd geprotesteerd (bij overhandiging) in de op Woensdag 28 December a.s. in het Polderhuis te Hoofd dorp te houden vergadering van 'Hoofdinge landen zal worden behandeld. Mr. Hagemeier heeft den leden ernstig aangeraden paraat te blijven en niet tot on- derteekening van contracten over te gaan, wanneer hel blijkt, dat deze hun een strop zal bezorgen. Woensdag had tn hotel „De Land bouw" te Hoofddorp een bijeenkomst plaat9 van oud-leerlingen en eenige genoodigden om van den heer Klaver afscheid te nemen als hoofd van de openb. Ulo-school. OndeT dankzegging voor alles wat door hem in het belang van het onderwijs i9 ge daan, werd hem een aandenken aangeboden waarvoor de heer Klaver zijn welgemeenden dank betuigde. HILLEGOM. Het Nuts-Departement Hillegom heeft een muzikalen avond gegeven met mede werking van de dames I. LuytjesUbbens, zang; L. Wefer9 Bettink, piano en cello; D. van TilLane, zang; en de heeren W. Luytjes, viool; H. F. ten Hoopen, viool en A. Have, piano. Het was bijzonder mooie muziek en zang, welke ten gehoore gebracht werden. De toe hoorders hebben zeer veel genoten. KATWIJK AAN ZEE. Door het bestuur der medio Januari te openen Christelijke Bewaarschool is een commissie van toezicht op deze school be noemd, beslaande uit de dames: mevr. mr. dr. Schokking, mevr. Kalkman, mevr. Meer burg, mevr. Kruyt, mevr. Van Daalen. Onze plaatsgenoot® mej. Den Haan, ambtenaar bij het Dep. van Koloniën, heeft dezer dagen te Kootwijk, per radio met Indië (Bandoeng) gesproken. Woord voor woord was ze volgens een later ontvangen telegram verstaanbaar. Zij i9 de eerste vrou welijke ambtenaar die op deze wijze zich met Indië in verbinding heeft gesteld. NOORDWTJK AAN ZEE. De Ger. Meisjesvereeniging „Die zich den armen ontfermt, leent den Heere", heeft haar jaarlijksche uitdeeling gehouden. Er werden 73 stuks goederen uitgedeeld, waar mede heel wat gezinnen verblijd werden. Naar we vernemen, hoopt de Chr. Zangvereeniging „Zingt den Heer" alhier, de volgende week een uitvoering te geven in de Ger Kerk, onder leiding van haar direc teur, de heer G. A. Wiggers. Ten nadeele van H. A. in de Jan Kropnsweg alhier, zijn gisternacht gestolen uit een schuurtje 6 jonge kippen. De politie stelt onderzoek in. In de Ger. Kerk alhier, sprak gister avond ds. P Ch van Vliet van Utrecht, op uitnoodiging der Chr Jongel. Vereen. „Hebt de Waarheid en den Vrede lief". Zijneerw. behandelde het onderwerp: „Generaal, Kampioen. Professor", naar aan leiding van een wooTd van Paulu9 geschre ven, n.l. „Ik heb den goeden strijd gestreden, ik heb den loop voleindigt, ik heb het geloof behouden". Spr. hield hierover een ernstige rede, met overtuiging uitgesproken. Hij werd met be langstelling gevolgd. De bijeenkomst werd op de gebruikelijke wijze geopend en ge sloten. NOORDWIJKERHOUT. Een koe van de firma v. d. B. werd plotseling dol en werd door een Rijksveld wachter doodgeschoten. De opbrengst van de kunstvoorstelling ln „St. Bavo" gegeven door pastoor Peeters uit St. Truiden (België), bedroeg ruim f800. Zij komt ten goede aan den bouw van een nieuwe kerk aldaar. De R.K. Volksbond benoemde tot afge vaardigden voor de Kamer-Centrale te Lei den, de heeren: Langeveld, v. d. Klauw en P. J. Warmerdam (Zilk). RIJNSBURG. Gemeenteraad. Vaststelling gasprijsen. Electriciteits voorziening. Voorzitter: Burgemeester H. L. Bosschie- ter. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering met gebed. Besloten wordt de voorlezing van de notulen der vorige vergadering aan te hou den. Ingekomen stukken. Van den Commissa ris der Koningin in Z.-H. de mededeeling dat bij K. B. van 10 Dec. j.l. de Burgemeester is herbenoemd. Weihouder J van Klaveren feliciteert den voorzitter met dit besluit en uit den wensch, dat de voorzitter de lasten en verplichtingen hun van hoogerhand opgelegd, met kracht en lust mag vervullen, tot bloei der ge meente. Van de gewestelijke Landstormcommissie Zuid-Holland West is ingekomen een ver zoek om f 50 voor iy28. B. en W. achten instandhouding van den Landstorm meer een Rijkszaak, en stellen daarom voor, op het verzoek afwijzend te beschikken. De heer W. L. v. d. Gugten, lettende op de goede zijden van den Landstorm betreurt het voorstel van B. en W. Weliswaar is ook spr. van meening, dat het hier geldt egn Rijkszaak, maar waar het Rijk de bedragen vermindert, was spr. er voor een subsidie te verleenen, om het instituute te behouden. De heer v. d. Vijver is tegen een subsidie, die z. i. niet op den weg der gemeente ligt. De meening van den heer v d. Gugten vindt geen bijval, waarna het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. B. en W. bieden ter vaststelling aan eene verordening op de gaslevering. De verordening wordt in zijn geheel door den voorzitter voorgelezen. De heer heer v. d. Vijver verzoekt een afschrift aan de leden toe te zenden, wat zal geschieden. De verordening wordt ongewij zigd vastgesteld. Daarna worden de gasprijzen vastgesteld als volgt: voor de eerste 100 M3. per maand 11 cents per kub. M. en voor het meerdere verbruik 91/» cent, terwijl voor muntgas de prijzen per kub. M. één cent hooger zijn. De heer C. D. v. d. Vijver deelt mede, dat bijzondere tarieven voor gebruikers van meer dan 3000 kub. M. door B. en W. toe te staan, alleen moeten gelden voor gebruik voor kracht, in geen geval voor verlichting, wat naar zijne meening niet duidelijk in de verordening i9 omschreven. Ook verzoekt de heer v. d. Vijver B. en W. nader te overwegen of het niet wenschelijk is, ook voor verwarming speciale tarieven vast te stellen. De voorzitter zegt toe, hierover de commis sie voor de bedrijven te zullen hoeren. Ten slotte stelt de heer v. d. Vijver voor thans ook de prijs van gas bij bijzonder tarief afgenomen te bepalen. De heer T. Kralt deelt mede, dat reeds is besloten voor 1 jaar de prijzen van Leiden te handhaven, waarmede de heer van der Vijver zich kan vereenigen. Inzake de Eiectrlciteitsvoorziening wor den bijzondere bepalingen vastgesteld voor de huurleidingen. De bepalingen hieromtrent lokken eenige discussie uit. Waar de aanleg hiervan door het bedrijf moet geschieden, verzoekt de heer v. d. Vij ver in de verordening op te nemen, dat ook uitbreidingen alleen door de gemeentebedrij ven mogen worden aangebracht. De heer v. d. Gugten heeft bezwaar tegen de bepaling, dat iedere uitbreiding ten laste van den huurder of huiseigenaar komt, daar uitbreiding toch ook in het belang van de bedrijven is, en toch een hoogeren prijs wordt bepaald. De commissie voor de be drijven i9 het met dit laatste niet eens. Er is een norm gesteld van 6 lichtpunten en wie daarboven wil gaan moet de extra kosten dragen. De heer v. d. Vijver zag gaarne vastgelegd welke maatstaf eigenlijk wordt aangelegd, b.v. het bedrag dat per aansluiting hoog stens wordt uitgegeven. Wethouder S. Schoneveld zegt dat daar voor eerst overleg met een deskundige noo- dig is, maar vindt het geen bezwaar dit in de volgende vergadering mede te deelen. Nadat deze kwesties nog langen tijd zijn besproken, wordt ten slotte de verordening goedgekeurd. Op voorstel van B. en W. wordt z. h. st. besloten aan A. Versteeg, voor het verrich ten van diverse extra werkzaamheden over 1927 een gratificatie te verleenen van f50. Naar aanleiding van een ingekomen ver zoek van den gemeente-opzichter N. van Egmond Wzn. stellen B. en W voor ook aan dezen een gratificatie van f 50 te ver leenen. Dr. Jonker kan zich met dit voorstel ver eenigen, maar vraagt waarop het besluit van B. en W gegrond i9. De voorzitter zegt, dat de gemeente-op zichter met den bouw van het arrestanten- lokaal en het transformatorengebouw veel werk heeft gehad, waarom het B. en W. bil lijk voorkwam, deze gratificatie te verlee nen. Dr. Jonker is voor het voorstel van B. en W., maar vraagt den voorzitter een instruc tie voor den gemeente opzichter vast te stel len. hetgeen door den voorzitter wordt toe gezegd. B. en W. 9tellen voor aan mej. W. v. d. Zwart-Ravensbergen, die als schoolschoon- maakster een ongeval heeft gehad en daar door loon heeft gederfd, een vergoeding van f30 te verleenen. Na eenige bespreking wordt ook dit voor stel z. h. s. aangenomen. Herbenoemd worden tot lid van de Com missie tot wering van schoolverzuim alle aftredende leden. Als lid van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs wordt herkozen de heer C H. A. Collee. Volgens voorstel van B. en W. wordt be sloten tot wijziging van de begrooting van 1927. Op voorstel van den voorzitter wordt de openbare vergadering hierna geschorst en gaat de raad in geheime vergadering. Na heropening van de openbare vergade ring stellen B. en W. voor als schoonmaak ster aan de openbare lagere school te benoe men mej. D Ravensbergen-Glasbergen. Dit voorstel wordt z. h. s. aangenomen. Rondvraag. De heer v d Gugten vraagt of alle ingekomen stukken zijn voorgelezen en of niet een verzoek is ingekomen van den heer A A. Hogewoning te Noordwijk. De voorzitter antwoordt dat wel een ver zoek is ingekomen, maar dat het gericht is aan B en W. Enkele leden vinden het beter dit schrij ven dan nu niet in bespreking te brengen De heer v. d. Vijver vraagt of er ernstig bezwaar tegen is. dit schrijven nu te be handelen. daar de adressant zeer aan tijd gehouden is, en spoedig wil gaan bouwen. De voorzitter antwoordt, dat het schrijven pas kort geleden is ingekomen, en dat daar in gevraagd wordt aanleg van gas aan den Sandtlaan, waaraan een kosten van pl.m. f 1400 is verbonden De voorz. acht het dus wel gewenscht, dat daarover eerst grondig nagedacht kan worden. Wethouder Schoneveld verzet zich tegen behandeling nu. De heer Kralt wijst er op. dat onlangs van eenige bewoners van den Noordwijkerweg een soortgelijk verzoek is ingekomen. In ieder geval dient dat dan ook eerst in be handeling te komen. De heer v. d. Vijver herinnert eraan, dat in de vorige vergadering door hem is. aan gedrongen de bedrijven commercieel te be handelen en waar van inwilliging van het verzoek zal afhangen of adressant zich te Rijnsburg zal vestigen, stelt hij een spoe dige behandeling op prijs. De voorzitter antwoordt dat B. en W. niets liever willen dan adressant ter wille te zijn en indien zij tot overeenstemming komen, wil spr. desnoods hiervoor een aparte vergadering beleggen. Dr. Jonker acht de kwestie niet van zoo veel gewicht om daarvoor een aparte ver gadering uit te schrijven. Na eenige bespre king wordt besloten het verzoek in deze ver gadering niet verder te behandelen. B. en W. worden voorts gemachtigd de inning van het havengeld aan te besteden, om daarvan in de volgende raadszitting mededeeling te doen. De heer v. d. Gugten vraagt aan den voor zitter wanneer het electrisch licht in ge bruik kan worden genomen, waarop de voor zitter hem antwoordt, dat dit voor Kerstmis het geval zal zijn. Hierop sluit de voorzitter de vergadering. Naar wij vernemen zal de aansluiting aan het electrische kabelnet alhier Vrijdag a.s. plaats hebben De verlichting zal voor het eerst plaats hebben in het Raadhuis, welke plechtigheid in bijzijn van B. en W, de Raad en enkele genoodigden zal geschieden. SASSENHEIM. Wegens de vorst is het aantal werk- loozen zeer toegenomen. Op het oogenblik zijn er ingeschreven als zonder werk 72 ge huwden en 21 ongehuwden VOORHOUT. De raad dezer gemeente komt Zater dag 24 December, des morgens 9 uur in openbare vergadering bijeen Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stuk ken en mededeelingen 3. Voorstel van B. en W., in zake het verzoek van het bestuur der Bisschoppelijke Nijverheidsschool om financieelen steun voor boschrooiing bijwijze van werkverschaffing 4. Vaststelling in structie voor den secretaris. VOORSCHOTEN. Tot onderwijzer aan de Chr. School is benoemd de heer v. d Blaak uit Groningen. WARMOND. Gemeenteraad. Rene ling noodslachtingen Stratenplan. Voorzitter: de burgemeester. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent op de gebruikelijke wijze de vergadering, waarna de notulen ongewijzigd wordpn vastgesteld. Ingekomen stukken: 1. Schrijven van Ge deputeerde Staten, houdende goedkeuring tot aankoop van het terrein van den heer Van Mil; 2 en 3 goedkeuring comptabili- teitsbesluiten, welke voor kennisgeving tvur den aangenomen. No 4 betreft een mede deeling dat de beoordeeling van het Raads besluit d.d. 10 Nov. j.l tot verkoop van den grond nabij het Warmonderhek is ver. d®agd. Verzoek van de bewoners van het z.g. Smalle laantje tot plaatsing van een straat lantaarn, aldaar Wordt in handen gesteld van B. en W. ter afdoening. Dankbetuiging van den heer J. W. Claas- sen voor de hem toegekende verhooging van vergoeding als havenmeester, ingaande 1 September j.L Adres van den heer M Dwarswaard, hou dende verzoek om een tegemoetkoming m de kosten van verpleging van mej. M. Vlugt, nader in het adres omschreven. B. en W stallen voor op dit adres af wijzend te beschikken, daar tijdens het leven van den vader door betaling van huishuur en anderszins reeds zeer veel door de gemeente voor dit huisgezin gedaan Door den heer Haverkort wordt opge merkt, dat de patiënte in Lisse woonachtig is, bedoeld adres hoort dus'daar thuis. Ai. wijzend beschikt Demping not Kerksteeg: Conform het aan de Raadsleden toegezonden schrijven is door B. en W. overgegaan tot demping van genoemde sloot. Door het beschikbaar komen van grond in verband met de uit graving tot uitbreiding van de haven van de heeren Kieken en De Groot meenden B. en W hiertoe te moeten overgaan. Goed keuring volgt. Regeling noodslachtingen: Naar aanlei ding van een schrijven van den directeur van het openbaar slachthuis te Leiden, in de gemeente een localiteit beschikbaar te hebben, waar het vleesch van in nood ge slacht vee kan worden verkocht, stellen B. en W. voor in de ziekenbarak of in het brandspuithuis de hiervoor door de Vleeschkeuringswet geëis^hte veranderin gen aan te brengen en de kosten hiervoor te bepalen op hoogstens f 300. De heer Haverkort is van meening dat de ziekenbarak niet Je geschikte plaats is om vleesch te verkoopen Wethouder Ouds hoorn antwoord hierop da» R en W oofc gaarne een andere gelegenheid hiertoe zouden aanwijzen zij hebben reeds moeite gedaan hiervoor een and°re plaats te vin den, maar zijn hierin niet geslaagd De kwestie wordt urgent daar reeds in Juni op voorziening door den directeur van het openbaar slarhthu s werd aangedrongen De heeren Haverkort en Van Stijn ver zetten zich er tegen dat in een pand. dat ook als lijkenhuis gebruikt wordt, vleesch verkocht zou worden. Ook wethouder 1 Heemskerk en de hee* Heijl komen hier- I tegen op, terwijl door den heer Haverkort wordt opgemerkt, dat met de plannen voor het nieuwe raadhuis, misschien wel een betere gelegenheid zal kunnen wordeD ge vonden. Spreker stelt daarom voor dat door B. en W. aan den directeur van het openbaar slachthuis zal worden geschreven, dat ten spoedigste aan d;ens wensch vol daan zal worden" maar dat nog eenig uit stel in verband met voornoemde plannen noodzakelijk is. Aldus besloten Stratenplan In verband hiermede wordt de heer De Vroornen, gemeente-opzichte/, verzocht ter vergadering te komen, om zoo noodig nadere toelichtingen te geven. Van de zijde van Gedeputeerde Staten zijn eenige bemerkingen gemankt, naar aanlei ding van de nadeelen hieruit voor de eige naren van perceelen aan Heerenweg voort spruitende. Besloten wordt hiermede reke ning te houden en te zijner tijd de scha deloosstelling bij onteigening vast te stel len. wat nu nog niet doenlijk is RaadhuisDe voorztter deelt mede. dat door het overlijden van mej. Sanders en het verstrijken van den gestelden termijn van 6 weken het huis nu aanvaard kan worden. De betaling hiervan moet op 27 dezer ge schieden, waarvoor het geld disponibel is. De gelden botaoodigt voor de verbouwing zullen geleend moeten worden, hieromtrent bestaan echter geen vast omlijnde plannen en zullen nog nader onder de oogen moe ten worden gezjen. De heer Van Stijn stelt voor dit in geheime zitting te bespre ken. Na heropening van de openbare verga dering deelt de voorzitter mede dat een bod is ingekomen voor de voormalige fitterswo- ning, het bedrag kan nog met genoemd worden, daar men met den bieder nog niet tot overeenstemming gekomen is inzake de door B. en W. gestelde voorwaarden. Bij de rondvraag raorkt de heer Heijl op dat het houtgewas voor de woning van den heer P. Heemskerk het uitzicht zeer belem merd. De voorzitter zegt toe dit met deD eigenaar te zullen bespreken. Wethouder Heemskerk wijst ook op de gevaarlijke bocht in het Oost-Eind. De heer Van Stijn vraagt of door B. en W. een schrijven is ontvangen van het Olympisch Comité, inzake het vreemdelin genverkeer. Door den voorzitter wordt deze vraag ontkennend beantwoord en zal hierover aan bedoeld Comité schrijven. De heer Haverkort betreurt het, dat hier geen vereeniging voor het vreemdelingen verkeer bestaat, daar het op den weg van dergelijke vereeniging zou liggen, zich hier „voor te spannen. Wethouder Oudshoorn vraagt aan den heer Heijl, als president-kerkvoogd, of de berm aan het eind van den Warmonderweg bij het café Bergman niet opgeruimd kan worden en het houtgewas gerooid De heer Heijl antwoordt hierop dat hij als kerk voogd heeft bedankt, hij zal dit echter wel ter sprake brengen. De heer Haverkort is van meening dat deze berm op het gebied van Sassenheim ligt en dat dit dus een werkje is dat door die gemeente moet worden verricht. De heer Oudshonrn zegt dat het hier een toegangsweg tot Warmond geldt, die zeer zeker verbetering behoeft. Warmond zou zich indien noodig met Sassenheim kun nen verstaan. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering gesloten. Het Post- en Telegraafkantoor te War mond bericht ons m verband met de aan staande feestdagen, dat op den lsten Kerstdag de dienst plaats heeft als up gewone Zondagen. Op den 2en Kerstdag zal het kantoor als op Zondagen geopend zijn, terwijl l bestelling zoowel voor brie ven als postpakketten zal plaats hebben. Gelegenheid tot het afhalen van correspon dentie voor niet-busgcrechtigden bestaat tijdens de openstelling van het kantoor, terwijl dan tevens aangeteekende brieven ter verzending kunnen worden aangeboden. Op Zondag 1 Januari is het kantoor ge opend als op andere Zondagen, bestelling van brieven heeft niet plaats Correspon dentie kan worden afgehaald tusschen 8.45 en 9.45 voormiddag. Er bestaat geen gelegenheid door het halen van een kruisstreep over het adres den wensch te kennen te geven, dat cor respondentie op 1 Januari bezorgd moet worden, niettemin blijft het van groot be lang de correspondentie tijdig te posten. KORFBAL. A. L. O.—VITESSE. De jaarlijksche wedstrijd tusschen A.L.O. en Vitesse om de medaille, uitgeloofd door mej. B. Ezerman (adspirantlid van A.L.O.), zal op 2den Kerstdag op Houlrust plaats vinden. Het vorige jaar won Vitesse dezen wis- selprijs door een overwinning met 73. SCHERMEN. HET CLUBKAMPIOENSCHAP OP FLORET. Te Amsterdam zijn op verschillende da gen de wedstrijden gehouden om het club kampioenschap 1927 op floret van de K.NA.SB.-competitie Eergisteren zijn deze wedstrijden beëindigd. De schermclub Gian- domenici te Amsterdam werd kampioen; 2 Semper Avanti. 3. Amst. Schermclub; 4. Gooische Schermclub; 5. La Spada. WIELRENNEN. DE HERRIE IN DEN N.W.B. De heer F. Hirschman, secretaris-pen ningmeester van den Nederlandschen Wie lerbond, heeft den volgenden open brief ge richt aan den heer Th C P. M Kolfscho ten, voorzitter van den Ned Wielerbond, te Edam. „Zooals mij uit mededeelingen van ver schillende zijden is gebleken, heeft de in houd van de redevoering, door u in de al- RECLAME. r De gruwelijke jeuk ver dwijnt onmiddellijk met AKKER'. zuivertverzacht geneest K.dccn goad zoo goed." 3047 gemeene vergadering van den N. W. B. van Zondag j.l. gehouden, bij het groote publiek den indruk gewekt, dat mijn beheer van dien aard is geweest, dal er in iedere rich ting een conclusie getrokken zou kunnen worden. Zelfs in de richting, waar oneer lijkheid het eindpunt van is. welke indruk begrijpelijk is. in verband met de wijze, waarop ik, zonder gelegenheid te hebben gehad mij Ie verdedigen, ben geschorst in mijne functie van secretaris-penningmeester Ik protesteer met klem tegen deze schorsing bij verrassing, waartegen ik te bevoegder plaatse zal opkömen en verlang dat het be stuur onverwijld en openlijk zal mededee- len, dat van verdenking van oneerlijkheid te .nijnen opzichte geen sprake is." Volgens een mededeeling in de Sport- Echo. het officieele orgaan van den N W B. heeft de directeur-uitgever van dit blad. de bekende amaleur-wie'lrenner. jhr G Bosch van Drakenstein, wegen9 de tooneelen, welke zich op de vergadering van den N. W. B op Zondag j.l. te Utrecht gehou den, hebben afgespeeld, bedankt als lid van den N. W. B. BILJARTEN. UITSLAGEN VAN WEBSTRIJDEN. pnL brt ser. gem. J. v. d. Voort (Flora II) 70 44 9 1.69 H.v. Eecfen (Hollandia I) 150 44 22 3.41 P v. d. Voort Sr115 25 18 4 60 P M. v. d. Berg 150 2-5 23 6.— C. Dam 150 47 35 3 19 L Blonk 110 46 10 2.39 Hollandia 410 car.: Flora 3.35 car. Totaal: Hollandia 722 car., Flora 785 car. M. Zuiderduyn (Hol!. II) 100 48 10 2.08 v d. Kraan (Bijenkorf II) 79 48 6 1.64 M v. Duvenvoorden 100 41 10 2 44 Verhoef 38 41 7 0.95 II. v Beelen100 37 13 2.70 Verhoef (res.) 73 37 8 1.97 Hollandia 300 car.; De Bijenkorf 190 car. J. Nasveld (Ballon III) 78 42 7 1.85 M. v. Duyvenv. (Holl. ID 100 42 11 2 33 I. Bos 91 53 7 17i H v. Beelen 100 53 8 188 Krassenburg 100 48 8 2.09 Zuiderduyn 97 47 11 2.06 Ballon 269 car.; Holl. II 297 car. Totaal: Hollandia n 553,, Ballon ni 556 caramb. SOLlENv. d. BERG. Vrijdag a.s. speelt de prof Soliën een wedslrijd tegen den heei v. d. Berg in café „De Zwaan" te Katwijk aan Zee. Waar in dit café een uitstekend biljart staat en v d. Berg hierop goed thui9 is. belooft het een spannenden wedstrijd te worden. Mogen de pogingen van den heer Tijl, om den Katwijkschen biljartliefhebbers iet3 bijzonders te doen zien, met succes be kroond worden I SCHAKEN. Dr. EUWE—BOGOLJUBOF. Een strijd om het wereldkampioenschap in het vooruitzicht? In aansluiting op ons bpricht van gisteren omtrent de match dr EuweBogoljubof deelt men ons van bevoegde zijde mede. dat zij. die het initiatief tot deze match namen, de bedoeling hebben daardoor onzen Neder landschen kampioen de gelegenheid te bie den door een mogelijk succes te toonen. dat hij één der eerslen is. die geacht mag worden met den nieuwen wereldkampioen dr. Aljechin, om den hoogsten titel te strijden. Wij vernemen teven9, dat vooral Euwe's goede resultaat in de match, die hij in dit jaar tegen Aljechin speelde (41 5V*> het enthousiasme voor de match EuweBogol- jubow heeft wakker geroepen. TIJDSCHRIFTEN. Bet Licht Aflevering 63 van „Het Licht" opent met een op»tel over waarneming en fantasie, waarin etigmatisatie, tafeidaua, enz., be sproken worden. Victor lladsen heeft een geïllustreerd artikel bijgedragen over den oorsprong van het mensche.jjk gesla ht. Eenige bladzijden handelen over de onder zoekingstocht van de Meteor, het schip, dat in Juni van dit jaar van een twee jarige expeditiereis in het zuidelijke bekken van den italiaanschen Oceaan terugkeerde. Ver der is er een geïllustreerd artikel over de Assyrische opgravingen, terwijl de aflevering sluit met een opstel van Henri A. Steen over vergelijkende taalwetenschap.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 10