68"'® Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 19 December 1927 Tweede Blad No. 20787 Een praatje over winterhanden, wintervoeten en AKKER's Kloosterbalsem BINNENLAND. De 158e Vergadering van Bloembollencultuur. FEUILLETON. NEDRA RECLAME. 2890 Winterhanden, wintervoeten, winterteenen. wlnterhlelen, gesprongen handen, kloven ln vingers of handen, gesprongen lippen, wlnteroorcn, schrale huid: al deze wlnterplagen ontstaan, doordat er vergiften zich hebben vastgezet in Uw weefsels en deze schadelijke stoffen van binnen uit Uw huid prikkelen, waardoor deze rood wordt, opzet, barst, waarna de bekende verwondingen onstaan. AKKER's KLOOSTER BALSEM Is een bijzonder bestrijdingsmiddel, dat niet bijt, om al deze ongemakken In één nacht te genezen. Dringt door zijn buitengewone samenstelling door de poriën der huid In de weefsels en spieren, om daar de strijd aan te binden met de vergiften en deze ongewenschte stoffen op te lossen, uit het lichaam te verdrijven en zoodoende een vlugge en afdoende genezing te bewerkstelligen. AKKER's KLOOSTERBALSEM stilt de pijn onmiddellijk, geneest in zoo'n korten tijd, dat de gebruikers verstomd staan over de snelle en afdoende genezing en werd daardoor In den loop der tijden wereldberoemd. k In potten vanaf 60 cent TEGEN DE VOORGESTELDE BELASTING VAN NEDERLANDERS IN HET EUITENLAND. Een comité opgericht. In een te 's-Gravenhage gehouden bijeen komst is opgericht een Comité van verzet van Nederlanders, in het Rijk woonachtig, tegen het wetsontwerp betreffende de be lasting van Nederlanders, wonende in het buitenland. Tot het Comité traden toe de hoeren mr. E. H. von Baumhauer, advocaat en gedel. bestuurslid der Nederl.-Amerikaansche Ka mer van Koophandel, Amsterdam, D. G. v. Beuningen, dir. der Steenkolen-Handels- vereeniging, Rotterdam, prof. mr. dr. H. W. C. Bordewijk, hoogl. in de economie aan de Rijksuniversiteit te Groningen, J. N. Burger, dir. van Rubbermaatschappijen, Amster dam, mr. Chr. P. van Eeghen, dir. der Ned.- Indische Handelsbank, Amsterdam, mr. E. Fennema, dir. van Broekman's Effecten kantoor, Amsterdam, mr. A. F. van Hall, lid der firma H. Oyens en Zonen, Amster dam, dr J. C. Hartogs. dir. der Neder 1. Kunstzijdefabriek, Arnhem, E. Heldring, Amsterdam, mr. H. C. Hintzen, lid der fir ma R. Mees en Zoonen, Rotterdam, prof. dr W. C. Mees R.Az., hoogl. in de economie aan de Landbouwhoogeschool, Wageningen. prof dr. H. A. Kaag,, hoogl. in de economie aan de R.-K. Handelshoogeschool te Til burg, P. J. de Kanter, voorzitter Algemeen Nederlandsch Verbond, 's-Gravenhage, Abram Muller, oud-directeur der Nederland- sche Ilandel-Maatschappij, Amsterdam, B Nierstrasz, oud-lid van de Tweede Kamer, Wassenaar, prof. dr. N. J. Polak, hoogl. in de bedrijfsleer aan de Nederl. Handelshoo geschool, Rotterdam, mr. W. R. Emmen Riedel, advocaat en belastingconsulent te 's-Gravenhage, Jac. Rinse, journalist, Am sterdam, jhr J. E. G. Sandberg. lid der firma Heldring en Pierson, 's-Gravenhage, mr. dr. J. P. van Tienhoven, voorz. raad van best. der Hollandsche Bank voor Zuid- Amerika, Amsterdam, Ed. G. Schtirmann, vice-voorz. van de Kamer van Koophandel te Rotterdam, A. G. Verbeek, voorzitter Kamer van Koophandel te 's-Gravenhage, P. Vlug, notaris te Rotterdam, prof. J. G. Ch. Volmer, hoogl. in de bedrijfsleer aan de Technische Hoogeschool, '9-Gravenhage. prof. mr. C. W. de Vries, hoogl. in het staatsrecht aan de Nederl. Handelshooge school, Rotterdam, prof. mr. F. de Vries, hoogl. in de economie aan de Nederl. Han delshoogeschool, Rotterdam, J. Warner, vcorz. Kamer van Kooph., te Zwolle. Aangewezen werden de heeren Abram Muller als voorzitter, jhr. J. E. G. Sand berg als penningmeester, en mr. W. R. Emmen Riedel als secretaris. Het secretariaat is gevestigd: Charl. de Bourbonstraat 30 te 's-Gravenhage. EERSTE KAMER. De Eerste Kamer komt Dinsdagavond halfnegen in openbare vergadering bijeen, o.m. voor het trekken der afdeelingen. Woensdagochtend elf uur worden in openbare vergaderingen verschillende wets ontwerpen behandeld, waaronder dat tot nadere regeling van de Collectieve'Arbeids overeenkomst, tot wettelijke regeling van den Hoogen Raad van Arbeid, tot wijziging der Radenwet en de Hoofdstukken I (Huis der Koningin), Vila (Nationale) en XII (Onvoorziene uilgaven). Donderdagochtend bestaat het voornemen in de afdeelingen te gaan. INTERNAAT VOOR SCHIPPERSJONGENS. Naar het V. D.-bureau verneemt, heeft te 's-Gravenhage een conferentie plaats ge had tusschen de heeren J. van der Molen, voorzitter van het Christelijk Nationaal Co mité voor het onderwijs aan schipperskin deren, F. H. van Kempen, bestuurslid van dit Comité. G. de Jong, directeur van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart en mr C. Vlielander Hein, directeur van de Neder- landsche Rijnvaart-Vereeniging. In deze conferentie is besloten tot het stichten van een groot internaat voor schippersjongens te Rotterdam Dit inter naat zal bestuurd worden op Christelijken grondslag, waarbij de ouders der in het internaat op te nemen schippersjongens vrij zullen zijn in de keuze van een school. De uitvoering der plannen zal, na door de besturen der genoemde organisaties te zijn goedgekeurd, zoo spoedig mogelijk ge schieden. HET BUITENGEWOON CONGRES DER S. D. A. P. Jan Oudegeest bezoldigd voorzitter. JAN OUDEGEEST. In heb te Utrecht gehouden buitenge woon congres van de S.D.A.P. heeft de heer Henri Polak medegedeeld, dat zijn doof heid, mede in verband met de werkzaam heden die z.i. van een voorzitter mogen worden geëischte hem noopte zijn functie neer te leggen. Met warmte beval hij den candidaat Jan Oudegeest aan, die door een groot aantal afdeelingen candidaat was ge steld. Daar de andere candidaat zich had terug getrokken, werd de heer Jan Oudegeest met grotoe meerderheid van stemmen tot bezoldigd voorzitter der partij benoemd. De heer J. Oudegeest aanvaardde zijn functie met eeai rede, waarin hij betoogde, dat hij zijn verleden niet ontrouw zou wor den en voor de S.D.A.P. met kracht zou blijven strijden. De besprekingen der aangelegenheid van het Volk werd ingeleid door Wibaut. Een uitvoerige-1 discussie knoopte zic'h daaraan vast, Daarop kwam o a. vast te staan, dat, als in een communiqué van het Partijbe stuur de reorganisatie gemotiveerd werd met de wensch om in de technische en adminis tratieve belangen van de krant te voorzien, de bedoeling beter ware weergegeven door mede te deelen, dat voorziening in de tech nische en commercieele leiding beoogd werd en geenerlei afkeuring of minder gun stig oordeel aan de administratieve zaak van de krant bedoeld was. Het einde der omstandige discussie was, dat het voorstel van het Partijbestuur om den heer Ankersmit tot poliliek-hoofdredac- teur en van der Veen tot teehnisch-hoofd- redacteur te benoemen, met belangrijke meerderheid werd aangenomen. Daarna kwam de nieuwe contribulieregeling aan de orde. De avond voor het Congres had een commissie, waarin de Stedelijke federaties en Partijbestuur vertegenwoordigd waren, het voorstel van het Partijbestuur en daarop ingediende amendement besproken en daarin eenige wijziging gebracht waarbij nog een contributieklasse aan het voorstel werd toe gevoegd en de vrouwencontributie eenigs- zins verlaagd werd, besloot over het com promisvoorstel van 45 afdeelingen zonder discussie te stemmen. Het voorstel werd daarna door e'en groote meerderheid aan genomen. De ondervoorzitter Vliegen bracht tenslot te den heer Polak, die als -Partijvoorzitter aftrad, hem een hartelijk woord van dank voor de wiize. waarop hij, in weerwil van zijn lichamelijke gesteldheid, zich gedu rende bijna twee jaren beschikbaar gesteld en voor de' leiding, die van hem was uitge gaan Het Congres beantwoordde deze woor den met een hartelijk applaus. De heer Polak bracht in eenige gevoelvolle woorden dank. Het Congres werd daarna gesloten. TE-WATER-LATING STOOMSCHIP „NIEUW-HOLLAND". Zaterdagmiddag is van de werf van de Ned. Scheepsbouw-Maatschappij aan de overzijde van het IJ te Amsterdam, het turbine-dubbelschroef s.s, „Nieuw-Holland" in aanbouw voor de Kon.' Paketvaart-Mij., te water gelaten. Dit van-stapel-loopen verdient do aan dacht, daar de „Nieuw-Holland" niet al leen het grootste van de reeks van schepen is door de N.S.M. voor de K.P.M. gebouwd, doch tevens, met haar zusterschip „Nieuw Zeeland" in Rotterdam gebouwd, het groot ste van de vloot der K.P.M. De gebeurte nis werd dan ook door velen o.a. ook door den burgemeester bijgewoond. Ora twee uur' namiddag, terwijl het mu ziekcorps van de N.S.M. het Wilhelmus blies, terwijl honderden toeschouwers, langs de kanten van de helling stonden te kij ken, gleed het groote roodgeverfde schip van stapel: als steeds bij elke te-water-la ting een indrukwekkende vertooning. De doopplechtigheid werd verricht door mevr. M. E. Hummel—Van Hecking Colen brander. ADMINISTRATIEF PERSONEEL BLJ 's RIJKSBELASTINGEN. Onder voorzitterschap van den heer F. W. J. Schattenberg, uit Maastricht, is te Utrecht de jaarlijksche vergadering van den Bond van Administratief Personeel bij 's Rijksbelastingen in Nederland begonnen. In zijn openingswoord zeide de voorzit ter, dat naar aanleiding van het Voorloo- pig Verslag der Tweede Kamer en de Me morie van Antwoord der Regeering, het be stuur eenige Kamerleden heeft bezocht. Hij achtte de actie van den actieven dienst noodlottig voor het administratieve perso neel. Uit het jaarverslag bleek, dat het aantal afdeelingen 21 bediaagt en dat het ledental in 1928 is gestegen van 1363 tot 1461. De ontvangsten bedroegen f 13.640. da uitgaven f 17.303. Zonder bespreking wer den de verslagen goedgekeurd. In de voortgezette vergadering volgde een langdurige bespreking over het beleid van het bestuur. Een motie van de afdee- ling Den Haag, inhoudende een verzoek aan het dagelijksch bestuur ora zijn functie ter beschikking te stellen, werd met 60 tegen 7 sfemmen (die der afdeelingen Den Haag en Noord-Limburg( verworpen. Het beleid werd daarna goedgekeurd. Met algeraeene stemmen werd de volgen de motie aangenomen: De Bond van Administratief Personeel bij 's Rijksbelastingen in Nederland, in vergadering bijeen te Utrecht op 16 en 17 December 1927, gehoord de besprekingen inzake de salarieering van het administra tief personeel in het algemeen en dat bij Rijksbelastingen in het bijzonder; gelet op het feit, dat uit die besprekin gen duidelijk blijkt, dat de salarissen van laatstgenoemd personeel over de gehecle lijn, van klerk tot en met ontvanger 3e klas, onvoldoende is; constateert dat voor al deze groepen een hooger salaris zeer noodzakelijk is; draagt het Bondsbestuur op er met kracht voor te ijveren, dat bij de a.s. salarisherziening de salarissen der verschillende groepen van ad ministratief personeel bij 's Rijksbelastin gen werden gebracht op het peil waarop zij in verband met de waarde van hun arbeid behooren te staanbesluit deze motie ter kennis te brengen van de Centrale en van de Pers. Besloten werd voorts het verband met de Centrale te bestendigen. Het Bondsbestuur wordt opgedragen in overleg met het Be stuur der Centrale te trachten een oplos sing te vinden om aan groote vereenigin- gen meer invloed toe te kennen. DE CORRUFTIE IN DE GASINDUSTRIE. In de Vrijdagavond gehouden raadsver gadering van Medemblik werd in geheime zitting behandeld het rapport der commis- siën van onderzoek nAar eventueel© cor ruptie in het gasbedrijf. Na ongeveer drie uur in comité-generaal te zijn geweest werd met algemeene stem men het besluit genomen, om onmiddellijk de boekhouding van het gasbedrijf te schei den en een administrateur voor dat bedrijf aan te stellen en verder om den directeur zijn titel te ontnemen en dien te vervangen door „bedrijfsleider", op nader te bepalen salaris en voorwaarden Tevens werd het lidmaatschap van de Vcreeniging van Gas- fabrikanten onmiddellijk opgezegd 1 NEDERLANDSCKE SEINTOESTELLEN- FABRIEK. Dat de Nederlandsche Seinloeslellen- fabriek le Hilversum de verwezenlijking van haar "uitbreidingsplannen nadert, blijkt uit het feit, dat dezer dagen reeds de duizendste arbeider is aangenomen. Intusschen heeft de groei van 'het bedrijf, welke de maatstaf is van de stijgende vraag naar N. S. F.- fabrikaten, het besluit noodzakelijk gemaakt om de werkruimte van 2800 M2. niet op 6100 M2., zooals eerst het plan was, maar zelfs op 10.000 M2. te brengen. DE GLINDHORST. Naar wij reeds mededeelden is De Glind- horst aangekocht door den heer M. J. C. Besselaar te Rotterdam. Naar „De Stan daard" meldt, is de stichting aangekocht door een voorloopige combinatie, bestaande uit de heêren: J. J. C. v. Dijk, oud-min. van Oorlog, A. W. F. Ildenburg, min. van Staat, J. Schouten, lid der Tweede Kamer, M. J. C. Besselaar en J. II. Donner, diaken der Ger. Kerk te Rotterdam, ten deze han delende in overleg met, alsmede namens een kleinen kring uit de vele vrienden der Stichting. Bij Kon. Besluit is aan mr. F. N. L Aberson, op zijn verzoek, met ingang van 1 Januari eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van vice-president van het ge rechtshof te 's-Gravenhage, onder dankbe tuiging voor de in rechterlijke betrekkingen bewezen diensten en is benoemd als zoo danig met ingang van gemelden datum. jhr. mr. J. L. W. E. von Weiier, thans raads heer in gemeld gerechtshof. In het gemeente-ziekenhuis te 's-Gra venhage, waar hij ter verpleging eenige dagen geleden was opgenomen, is over leden, 57 jaar oud, de heer A. L. van Haaf- ten, burgemeester van Krimpen a. d. Lek. Te Amsterdam is Zaterdag hel 25-jarig bestaan van den A. B. L. O. (Lichamelijke Opvoeding) op feestelijke wijze herdacht. UIT NED. OOST-INDIE. DE OFIUM-SLUIKHANDEL. MED AN, 17 Dec. (Anefca). Aan boord van de „Van Heutsz" is voor nog een waarde van f 175.000 opium aangehaald. RESIDENT JORDAAN. BATAVIA, 17 Dec. (Aneta). Op zijn ver zoek is met 31 Jan. a.s eervol ontslag ver leend aan den oud-resident van Soerabaja, (met verlof in Europa vertoevend) den heer J. M. Jordaan, onder dankbetuiging. Het verkeersvraagstuk en da autoweg voor snelverkeer. Het oprichten van zelfstan dige veilingsvereenigingen. Te Haarlem is heden in het Beursgebouw aan de Lange Begijnestraat, da 158ste ver gadering gehouden van de Algemeene Ver- eeniging voor Bloembollencultuur. De voorzitter hield de volgende rede: Het is voor uw voorzitter heden niet gemakkelijk een geschikt onderwerp te vir.den voor een openingswoord. Er zou zeker alle aanleiding zijn eenige beschouwingen te wijden aan het vraagstuk der bandels- politiek, maar het zou niet gepast zjjn, sprekende van deze plaats, andere denkbeel den te verkondigen dan die van het Hoofd bestuur als zoodanig. Mjjn overtuiging in dezen verschilt daarvan, en ik acht het daarom juister dit onderwerp op dit oogen- blik te laten rusten, mjj voorbehoudende bjj het desbetreffend punt der agenda de de meening van de minderheid van het Hoofdbestuur toe te lichten, als daar aan leiding toe is, en dan niet sprekende als voorzitter. Een ander onderwerp, waarvoor de be langstelling njet gering is, zou in ons ge bouw te vinden zijn, maar ik zou bevreesd zj,n mijn kruit te verschieten, als ik het reeds in mijn openingswoord behandelde, en ik meen, dat het beter is, ons kruit droog te houden. Liever beweeg ik mjj daarom een oogen- biik in de neutrale zone, en wil ik uw aandacht vragen voor het verkeersvraagstuk. Eemge weken geleden zijn op vergaderin gen van belangstellenden in Den Haag plannen ontvouwd voor een autoweg voor snel verkeer, door de ontwerpers gedacht als loopende van Amsterdam naar Rotter dam, maar door de vergadering in grooter verband gewenscht geacht. De motiveering var het plan was deze, dat het rijkswegen net, ondanks de daarin reeds aangebracht® en nog aan te brengen verbeteringen, nooit in staat zal zjjn te voldoen aan het steeds toenemende snelle en rechtstreeksche ver keer tusschen de hoofdplaatsen. MeD denkt zich daarvoor in de toekomst een opzettelijk voor het doel aan te leggen weg, liefst op een viaduct, om te voorkomen, dat langs den weg gebouwd wordt en er dus nieuwe bebouwde kommen ontstaan, die men juist wil ontgaan. Men denkt zich zulk een weg op «en breedte van 10 Meter met een laag muurtje in het midden. Aan weers zijden van het muurtje is dan plaats voor drie rijen auto's in elke richting, waarvan het langzame verkeer aan den buitenkant toch altijd nog wel aan een verplichte mini mum-snelheid van 80 K.M. zal moeten vol doen. De verhoogde weg heeft op talrijke punten opritten, die uitkomen op bestaande wegen, zoodat men van alle kanten op den weg voor snel verkeer kan komen. De bedoelde vergadering bracht den voor- gestdden weg AmsterdamRotterdam on middellijk in verband met de in Duitschland hangende plannen voor een dergelijke ver binding van Hamburg over Frankfort aan Uit het Engelsch van GEORGE BARR McCUTCHEOX. (Nadruk verboden).) 23) Ja, dal kan mij een heeleboel sche len. Het zou mij vreeselijk spijten als hij de goede meening, die hij zich misschien over ons gevormd heefl. verliezen zou. Hij is net een man om zooiels niet te begrijpen. Maar we hoeven het hem heelemaal niet te vertellen We kunnen trouwen en dadelijk uit Manilla weggaan zonder hem ooit terug te zien. Dan zijn wij de Mr, .n Mrs. Ridgeway en hij zal de menschen, die hij als Mr. en Mrs. Ridge gekend heeft, nooit kunnen terugvinden. Dat zou ik een minne manier vinden om hem te behandelen. Hij is altijd zoo eerlijk en openhartig geweest, zei ze ver wijtend. Een heelen tijd keken zij zwijgend over het water en toen ging Grace voort: Ik wou maar, dat we het hem konden vertellen. Wat zou hij wel zeggen? Er klonk beklemming in Hugh's stem. Het kan mij niets schelen wat ander© menschen zeggen, maar het kan mij een heeleboel schelen, wat h ij zegt. Hij is boven dergelijke streken verheven. Wat komt de meening er op aan van een man. die voor jaren in Manilla wordt opgesloten?. O, Hugh, wat zal het daar eenzaam voor hem zijn en wat zou hij het vreeselijk vinden als we hem zoo gemeen aan zijn lot overlieten! Dat verdient hij toch niet? Neen, dat is een feit. We kunnen hem niet zoo hondsch behandelen. Ik wou maar, dat we het hem konden vertellen, zuchtte zij. Weet je, wat ik doen zal? zei hij, haar hand in de zijne nemend. Ik zal het hem zeggen den dag, voor wij in Manilla aankomen. Ik ben bang, dat het dan te laat zal zijn, riep zij verschrikt. Te laat? Waarom? Ik bedoel, ging zij voort, merkbaar in de war, dat hij dan misschien wel kon denken, dat we te lang hebben gewacht Opeens zag zij Veath's peinzende oogen in het duister op-lichten. HalloI Waar zitten jullie toch? riep een krachtige stem en Veath'9 figuur dook uit de schaduw op. Hugh liet haar hand los en viel weer in zijn stoel terug, waaruit hij juist half-overeind gekomen was oin haar een kus te geven. Jullie verstoppen jezelf als een senti menteel, verliefd menschenpaar. Jullie zijn wel een poëtische broer en zusterl Weet je waar ik me al vaak over verbaasd heb? Dat jullie net zooveJ op een broer en zuster lijken als de zee op het vasteland. Hun adem stokte en even later zuchtte Hugh luid Grace keek star naar hel plpkje, waar de punt van een sigaar in de duis ternis gloeide. Maar het bewijst weer eens. hoe mis leidend iemands uiterlijk kan zijn, ver volgde Hugh ongedwongen. Wil u niet wat rondwandelen, miss Ridge, ik ben er J zeker van dat wat beweging u goed zal doen. Ik heb Hugh beloofd, dat ik zijn landerige stemming zou verdrijven; ik dank u wel, maar ik geloof toch dat ik hier ook maar wat zal blijven zitten, zei zij een beetje onsamenhangend. We nemen Hugh mee, stelde Veath voor. Neem mij niet kwalijk, maar ik voel er op het oogenblik niet veel voor om te loopen, zei Hugh met iets hatelijks in zijn stem. Goed, over een half uurtje zijn wij hier weer terug. Je wil toch niet dat ik in mijn eentje over die oude schuit ga wandelen? Hugh, rook jij een sigaar, dan zal ik op je zuster passen, terwijl jij de sterren telt. Hij bood Hugh een sigaar aan. Hugh stond met een ruk op en verdween. Hughl riep zij hem na. Kom, loop nu een eindje met ons mee. Hij hoorde haar verliefde smeekbede, maar hij wilde onre delijk zijn. Stoor je maar niet aan mij, riep hij terug, met een pogmg om zijn stem vroolijk le doen klinken. Grace voelde zich diep ge krenkt door zijn houding. Zonder verder een woord te, zeggen stond zij op en ging met Veath mee. Tot zij in slaap viel, vele uren later, klopten haar slapen van verontwaardiging. Ridgeway liep het promenadedek eenige keeren op en neer voor hij het met zichzelf 1 eens werd Toen hij zoover was. keerde hij terug naar de plaals waar zij gezeten had den, maaT natuurlijk waren zij er niet meer en hij ging met een zuur gezicht weer in de stoel zitten; hij had zich van het begin van hun reis nog niet zoo ongelukkig gevoeld. 1 De dame in de stoel aan zijn linkerhand draaide zich plotseling om en toen kwam er een vroolijke lach de stille verbreken. Bent u slaperig, meneer Ridge? vToeg zij. Hugh draalde zich met een schok om en keek in het gezicht van Lady Huntingford. Heelemaal niet, was het antwoord. Maar wat is het toch eigenaardig dat u steeds als de sprookjeskoningin verschijnt, als ik het meest behoefte aan opmonlering heb. O, neemt u-mij niet kwalijk, vervolgde hij, verward en uit zijn stoel opstaand. Ik Arergat dat er een muur tusschen ons is. Ik ben bang dat de oorlog verklaard is. Ik ben anders wel bereid tot vriend schappelijke onderhandelingen, zei zij vroolijk. U bedoelt dat wij niettegenstaande alles, wat er gisteren voorgevallen is, toch nog vrienden kunnen zijn? vroeg hij. Zij knikte en glimlachte. Maar Lord Huntingford, wat zal die zeggen De macht van Lord Huntingford is niet onbegrensd. Hij weel, wanneer hij vloeken en razen kan, maar hij weel ook wanneer een dergelijke houding in zijn nadeel zou zijn. Maar laten wij ergens anders over pra ten. Waar is uw zuster; ik heb haar van daag nog niet gezien. Deze vraag trof Hugh onaangenaam, want 'het bracht hem weer al de bitterheid van zooeven te binnen. Ik weel het niet, was zijn onverschil lig antwoord. Ik dacht, dat ik haar daarnet nog tegen u hoorde spreken om u de waar heid te zeggen, heb ik u gezien. Waar was u dan? rk liep op misschien twee meier af stand voorbij. Maar ik ben er zeker van dal u mij geen van beiden gezien heeft. Met opzet zou u mij niet over het hoofd gezien hebben, wel? Natuurlijk niet. U kwam hier dus langs? Ja U maakte haar schoen vast. Wat, riep hij uit. Ik maakte haar schoen vast? Zijn eerste gedachte was, dat Veath voor Grace op zijn knieën gevallen, was, met een niet moeilijk te raden bedoe-: ling. Mylady, zei hij, laten wij een eindje gaan wandelen. Het had meer van een bevel dan van een uitnoodiging. Lady Huntingford bleef kalm in haar stoel liggen en lachte. Als u niet meegaat, dan zult u mij wel willen exusee- ren, maar ik moet gaan. Waarom is u zoo verlangend naar een wandeling, Mr. Ridgeway? Omdat ikmaar, wat zei u daar net, hijgde hij met een gevoel, alsof zijn hart in zijn lijf omdraaide. Ridgeway, zoo heet u toch? Wat bedoelt u? O, een heeleboel, antwoordde zij met een ernstig gezicht Hugh voelde zich niet bepaald op zijn gemak. Lord Huntingford scheen zijn woord niet gehouden te hpbbenl In de eerste plaats, vervolgde zij, moet u weten dat ik van Lord Huntingford een uitvoerig relaas van de gebeurtenissen van gisteravond wist te krijgen, hij heeft nij ook uw naam gezegd Maar u kunt er op vertrouwen, dat ik dien niet verder noemen zal. Ik kan u niet genoeg danken voor uw loyale houding, zei zij met een hoogroode kleur. Ridgeway boog zwijgend. (Wordt vervolgd),

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 5