f* LUCHTTEMPERATUUR. De 158e Vergadering van Bloembollencultuur. LAATSTE BERICHTEN. VISSCHERU-8ERICHTEN. Gemeenteraad van Leiden. WEERBERICHT. hedenmiddag 8 uur. Het dunne lijntje geeit den stand aan van gislernuddar 8 uur Gistermiddag 3 uur: 779. Hedenmiddag 3 uur: 77A TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarneimnspn in den morgen van 19 Dec., medegedeeld door het Meteorologisch In-liluol te lip Hildt Hoogste stand: 777.6 te Karlstadt, Laagste stand: 751 te Vardoe. Verwachting tot den avond van 20 De cember Matige tot zwakken, Oostelijke tot Noord-Ooetelijken wind. Betrokken tot halfbewolkt. Weinig eneeuw. Matige tot lichte vorst. 9 nnr voorm. 6 gr. C (30 gr. F.) 12 uur 's middags—3 gr. C (26 gr. F.) 3 uur nam.1 gr. C (28 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJE-a.-ZEE Voor Dinsdag. Hoogste stand des voorm. te 1.43 uur. Hoogste stand des nam. te 2.05 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag 19 Dec. 4.13 n.m tot 7.42 v.m. Meulen, Grouw; 2. Mej. Marie de Groot, te Warga; 3. Mej. Jitske de Boer, te iioorn- bergum; 4. Mej. C. de Boer, te Boornbergum. Uit onze eigen omgeving ontvingen wg de volgende berichten Up de Hoilee, de Groote Sloot en het Poelmeer te Warmond is hel ijs mooi. De Leede is nog onberijdbaar. Het Comilé afd Warmond van den Z-H. Ijsbond installeert zich hedenmorgen in het hotel-paviljoen „De Leede" en zal trachten alles in het werk te stellen ten einde verbinding te krijgen met de meren. Met eenige voorzichtigheid zijn de meren thans reeds berijdbaar. Uit Voorhout meldt men: Het ijs in de Haarlemmervaart van af den Noordwijkerhoek lot aan Postbrug is slecht en onbetrouwbaar. De Dinsdagsche Wetering, verbindingsweg naar Warmond, is goed berijdbaar; het ijs is mooi. Onder de spoorbrug is het ijs minder betrouwbaar. Uit Sassenheira vernemen wij, dat langs Zandsloot en Sassenheimsche sloot, die beide goed zijn, de Kaag en Warmond te bereiken is. Het Wije heeft pracht-ijs. De ijsbaan op Keukenhof te L i s s e open de hedenmiddag. Bij blijvende vorst worden hier Dinsdag de Haven, de Hijnsloot en de Leidsche Vaart in gereedheid gebracht. Thans wordun deze nog niet betrouwbaar geacht Men lette vooral op de teekens, door den ijsbond bij bruggen enz. gegeven. De banen van de IJsclub aan de Vosse- laan te L i s s e waren ook Zaterdag ge opend en is er druk gereden. Zondag was hel natuurlijk nog veel drukker. Het ijs h vrij goed, er is een baan rechts en een links; hel middenvak was gisteren afgezet, omdat dit gedeelte toen niet sterk genoeg was Woensdag wordt er hardgereden; morgen is de toegang vrij. De liefhebbers zijn uilsluitend op de IJsclubbanen aange wezen. De IJsclub te Oegstgeest is heden morgen eveneens geopend. Het ijs is mooi en betrouwbaar. Under de bruggen is het ijs eveneens goed. Langs het Kanaal kan .door gereden worden tot Katwijk en Warmond. De Haarlemmer Trekvaart is niet mooi, doch men werkt hard om de baan goed te maken. Woensdagmidda'g om 1 uur zal er ijs en weder dienende op hel Oegstgeester Kanaal een wedstrijd worden gehouden voor boeren boven 18 jaar. Ook op de Polderslooten wordt, op goed ijs, druk gereden. Uit K a t w ij k a. d. R ij n deelt men ons mede dat reeds door velen wordt gereden op kleine binnenwaleren als de Nieuwe Zan derij, de Noordwijksche Vaart; de Rijn en bet Kanaal zijn nog niet berijdbaar. Voor zichtigheid is nog overal geboden. Onze correspondent leKatwijk aan Zee meldt, dat op het „Mallegat" gisteren en ook heden, evenals op hel „Binnengat" tusschen beide sluizen van Rijnlandsch uitwateringsknaa! druk werd gereden Heel mooi is het ijs niet en voorzichtigheid wordt aanbevolen, want eb en vloed doen aan de stevigheid van het ijs nog hun in vloed gelden. „Ondersteuning zij ons doel" dient zoo langzamerhand weer ln aclie le komen. Gisteren werd ook op de z.g. Nieuwe Sloot en op de polderslooten te Noord- wijk aan Zee druk gereden Het ijs was bier zeer goed Ook werd het Westelijk ge- deelte der Katwijksche Watering (van het einde der Spoelsloot op Katwijk aan) bere den Het ijs was ook hier vrij goed. Er wa ren hier echler meer toeschouwers dan rijders. De Schiesloot, de Trekvaart, de Spoel- «loot en het Oostelijk gedeelte der Katwijk- «cbe Watering werden Zaterdag nog beva fen Hel ijs is hier zeer slecht, vol met scheuren en onbetrouwbaar. Te Noordwijkerhout werd Zondag alléén gereden op het Kanaal van Gulde- ttond en op de Vaart van Zonneveld De kaan waa hier prachtig. De consumptietent van de firma de Winter werd druk bezocht Kr heerschte drukte en gezelligheid. De Leidsche Vaart zal bij doorgaand vrie zend weder spoedig aan de kanlen berijd baar zijn. Midden in de vaart ligt het vol gaten en schotsen. Een zware motor-boot baande er zich Zaterdagmiddag nog een weg door naar Haarlem, tot spijt van velen Spoe dig zal nabij Piel Gijzenhrug een gelegen heid gemaakt worden om gemakkelijk café „Spoorzicht" te bereiken, waar hel aange naam verpoozen is. Ook in de Rijnstreek heerscht algemeen opgewekt ijsvermaak. Uit Leiderdorp meldt men ons dat de Poes uitstekend berijdbaar is tot de Wijde Aa. De ijsclub LeiderdorpZoeterwoude is er druk aan het werk om haar baan in orde le maken Ook hel Kanaal van de Zijl tol de Doe3 is prachtig, terwijl op de Meerburger wetering eveneens goed is te rijden. De Rijn ligt echter nog open. Uit L e i m u i d e n meldde men ons om één unr, dat Aalsmeer over de Westeinder- plas goed is te bereiken, IJs van goede conditie. Het Brasemermeer is eveneens in een prachtige ijsvlakte herschapen. Het is goed betrouwbaar; men blijve alleen op behoor lijken afstand van de vaargeul der booten. Het ijs heeft overal een dikte van 10 c.M. Zaterdag werd te Zoeterwoude door de schooljeugd Hink genoten op de polder slooten. Enkele waaghalzen begaven zich reeds op de Meerburgsche wetering en den Does. Zondag was het ijs reeds veel sterker, doch nog niet beslist zonder gevaar. Op Meerburg waren reeds vele schaatsenrijders, wg troffen er al aan uit Den Haag afkomstig. De Rijn is nog doorvaren door de Am- sterdamsche veemotor; men zg hier dus uiterst voorzichtig. Maandagmorgen. Meerbnrger watering naar Stompwgk, Wegvoortsche vliet en Noorda naar Zoetermeer-Zegwaart is be trouwbaar. De Usclub ZoeterwoudeLeider dorp zijn vanmorgen begonnen met den aanleg van banen. Bij Roeiofarendsreen en om geving is het polderijs prachtig. Men kan een tocht maken naar Alfen, of van Rijp- wetering naar Warmond en langs de Does naar Leiden. Ook te Ter Aar wordt schaatsen ge reden op de Leidsche Vaart, Ringvaart, Wassenaarschen Polder achter het dorp Langeraar, te Kerkbuurt, Ringvaart, Vier- Amb. Polder en aanhoorige wijken. Aarka naal wegens scheepvaart nog geschotst Ook de Langeraarsche Poelen zijn berijdbaar. Uit Waddinxveen vernemen wij, dat het Kanaal na Gouda onbetrouwbaar is. De vaart van Waddinxveen naar Boskoop is goed berijdbaar. Op de vijvers van O u d-W assenaar en de Pauw werd Zondag reeds druk schaat sen gereden. Zelfs op de Zijlwatering hebben zich al eenige rijders gewaagd De bruggen bieden echter nog een beletsel voor het door gaand verkeer. Bij doorgaanden vorst hoopt de IJsvereeniging Dinsdagavond een ijsfeest te organiseeren. De Schenk is bij Voorschoten goed berijdbaar, het ijs is goed. Gisteren, Zondag, Waren er slechts enkele aan hel rijden. Op de polderslooten werd eveneens gereden. De ijsclub alhier zal vandaag aan het werk gaan. Omtrent deh toestand van het gs bg Aalsmeer kan worden medegedeeld, dat 1 de Ringvaart nog steeds wordt opengehou den door de scheepvaart. Zaterdag werd reeds op vaarten gereden, terwgl enkelen zich tevens op de plassen waagden. Van een verbinding met do omliggende plaatsen is geen sprake, zoolang de Ringvaart wordt opengehouden. Zoolang de gsclubs op de plassen geen betrouwbare bakens hebben uitgezet, doet men verstandig zich niet aan gevaar bloot te stellen. Tengevolge van de werking der water machines was het ijs in de Haarlem mermeer nog onbetrouwbaar, zoodal de grootst mogelijke voorzichtigheid in acht moet worden genumen. De ijsclubs in Hoofddorp, Nieuwvennep, Vijfhuizen, Lijnden en andere plaatsen in Haarlemmermeer zijn druk in de weer om voor te houden wedstrijden de noodige maat regelen te treffen. Uit Bodegraven vernemen wij: Door hel stilliggen der scheepvaart op Zondag is de Rijn, in ieder geval van Zwam- merdam lot Nieuwerbrug geheel dicht gevroren. Het ijs zal wel van voldoendo sterkte zijn, maar 19 door de vele schotsen nog niet gesch:k( voor ijsvermaak Daarte genover vormt de Goudsche Vaart een goede ijsbaan, vooral builen de kom van Bode graven, in de richting van Reeuwijk. De geheele vaart tot Gouda toe is berijdbaar. Heden is door de ijsclub „Werkverschaff fing" begonnen mei het in orde brengen der banen. Evenwel is Zondag goed gereden. De grachten van het fort „Wierickerschans" zijn eveneens goed berijdbaar. Deze zijn in bijzonder goede conditie, de Molenbrugsche IJsclub zorgt voor het onderhoud. DeMolensloolen de Schenk naarDenHaag zijnberijdbaar. Zeer waarschijnlijk kunnen de noodige verbindingen lot stand worden gebracht. Blijkens bij den Frieschen Ijsbond inge komen berichten kunnen in Friesland nog geen tochten worden gemaakt. De stoomhnotdienst der Ned Spoorwegen EnkhuizenStavoren v.v. is gestaakt. Verkiezing van hoofdbestuurs leden Een adres aan de iegeering om beschermmg tegen de bnitenlandsche tarie ven te vragen. Ten vervolge op de in het tweede Blao vermelde rede van den heer Krelage. meldt men ons dat spreker aan het slot zijner rede nog herinnert aan de nagpd.irhtenis der leden en eerelpden. die in het afge- loopen jaar aan de vereeniging ontvallen zijn. In de vacatures, die op 31 Dec. zullen ontstaan door altreden van de heeren C H. Kramer en S Schoneveld Johnz., die niet herkiesbaar zijn. weid voorzien door de ver kiezing van de heeren Jac. W Bijvoet t» Overveen en Chr. Eggink te Voorschoteh. Aan de orde kwam hierna de financieels tegenvaller, welke zich bg bet ontwerpen voor de constructie van een eigen gebouw der vereeniging. welk gebouw, naar men weet aan de Leidsche Vaart te Haarlem verrijst, heeft voorgedaan. Bij de verdere uitwerking der plannen Is n.l. gebleken dat wegens de hooge eischen die aan een afdoend stelsel van ven- tilatie verbonden met centrale verwarming, gesteld moesten worden en wegens nood- keiijke wijziging in het oorspronkelijke plan, nog ongeveer f 30.000 meer beschik baar moest worden gesteld. Dit bedrag ia tegen 5 pCt. rente door eenige belangstel lende leden aan de vereeniging ge leend en in verband daarmede heeft het hoofdbestuur gemeend de opbrengst der Beursentree te moeten besteden voor af lossing der geleende gelden Hieruit volgt dat dus hel in effecten belegde bezit der ver eeniging voor den bouw moet worden be steed Hierdoor wordt uilvoering gegeven aan een besluit dat met algemeene stemmen genomen is in de 121 sle algemeene verga dering van 27 Dec. 1910 toen n.l. besloten werd f 6000 uit de kas der Vereeniging be schikbaar te houden voor de K relage-slich- ting teneinde de tot slandkoming van de plannen voor een eigen gebouw die toen reeds 8 jaar aanhangig waren, te bevorde ren. Dit bedrag werd tol nu toe niel uitge keerd; het is thans aangegroeid tot f 13.140 en moet nu voor het gebouw ter beschikking worden gesteld. Het effectenbezit overtreft dit bedrag slechts in geringe mate Naar aanleiding van deze kwestie sprak de afdeeling Sassenheim er haar bevreem ding over uit dat een dergelijk ingrijpend be drag Is gebezigd geworden zonder daar de afdcelingen vooruit in le kennen. De afdee ling acht het wenschelijk dat zu|rs voortaan wel geschiedt De afd. Heemslede verklaarde er over ont- atemd te zijn dat deopbrengstderBeursentrée bestemd zal worden voor aflossing der ge leende gelden. Zg heeft die ontstemming neergelegd in een motie, niet met de bedoeling deze motie te doen behandelen, doch al'een om haar etandpunt aan het hoofdbestuur bekend te maken. De heer Krelage zeide in z'n antwoord onder meer, dat bij dergelijke financieels kwesties de goedkeuring der alg. vergadering nnodig is. Het hoofdbestuur is hier echter niet m verzuim. Het heeft zich gehouden aan besluiten, in vorige algemeene verga deringen genomen, en wat de kwestie van de Beurs-entrêe betreft, bij de toelich ting van het betreffende voorstel is er reeds rekening mee gehouden, dat er eventueels onvoorziene uitgaven zouden kunnen komen. Het eenige verschil is dal deze entree niet beslemd wordt voor her9tel van kapi taal of kasmiddelen doch voor aflossing van het geleende geld. De mededeeling van het hoofdbestuur in zske de f 30.000 werd hierna voor kennis geving aangenomen. Vervolgens werd behandeld het voorstel in de meerderheid van het hoofdbestuur om zich tot de regeenng te wenden met een adres waarin wordl aangedrongen op het nemen van maatregelen toneinde zich le kunnen verweren togen landen die aan den invoer van Nederlandsche bloembollen be lemmeringen in den weg leggen. De sleeds vermeerderende belastingen die het buitenland in de laatste jaren aan den invoer van bloembollen heeft in den weg gelegd en de vrees dat deze in de naaste toekomst nog zullen toenemen heeft het hoofdbestuur Set dit voorstel ge leid. Een kleine minderheid uit het hoofd bestuur kan zich met het voorstel niet ver eenigen en adviseert derhalve het niet aan te nemen.. Naar de meening van de minderheid kan men niet op middelen van verweer te gen de belemmeringen bij invoer van bloem bollen in het buitenland aandringen zonder zich rekening le geven van de gevolgen. Hel nemen van retursiemaatregelen acht zij in het uiterste geval alleen dan zonder gevaar indien van le voren vast staal dat daarop geen maatregelen van de legen- partij te wachten zijn. Deze zekerheid be staat geenszins. De afd. Haarlem achtte het wenschelijk, dat indien het hoofdbestuur zich tot de re geering wendt dit bestuur overleg pleegt met den Bond van Bloembollenhandelaren Voorts merkte de afgevaardigde dezer af deeling op, dat, mocht de Nederlandsche regeering tegenmaatregelen nemen, de kans niet gering is. dat het buitenland de be lemmeringen len opzichte van den invoer van Nederlandsche bloembollen nog hooger opdrijft. De afd. Westland kon niet met het voor stel meegaan. Wel deed dit de afd. Hille- gom, die het noodig vond dat Holland een stok in de hand neemL De afd Sassenheim merkte op, dat Je afgevaardigden goed moeten begrijpen, dat het 't hoofdbestuur niet om protectie te doen ia, doch dal het voorstel beoogt met het buitenland tot overleg te komen. Nadat nog enkele afgevaardigden het woord hadden gevoerd hel meerer,d»e! drong er op aan, dal de kwestie niet zon worden uitgesteld zetle de heer Krelage uitvoerig het standpunl der meerderheid van het hoofdbestuur uiteen. In geen enkel opzicht. zeide hij, bestaal er een noodtoestand in het bloem- bollenbedrfif, en met cijfers trachtte spr. aan te toonen, dat de beschermende maat regelen van veie landen geen hobrnmo'-endsii I invloed op den invoer van Nederl. bloem bollen hebben. Als het adres naar Den Haag gaat tal het door de protectionisten worden u:igebuit Ook trachtte hg opnieuw aan de hand van cjjiers te bewijzen, dat landen met dubbel tarief er slechter aan toe zijn dan landen, die dit tarief niet hebben Spr. drong er met kracht op aan het voorstel te verwerpen. Het hoofdbestuurslid, de heer Van TT1, verdedigde hierna het standpunt van de l meerderheid. Het kleinste percentage in ver mindering in den export, zeide hij, zal funest zija; wg dienen er voor te zorgen, dat wg op ons qui-vive blijven en dat de regeering met onze verlangens in kennis wordl gesteld. Aan elke onderneming zijn gevaren ver bonden doch is er in het geheel geen middel van verweer, dan is men zeker „afgelegd te zullen worden". Wij willen geen protectie, uitsluitend verweer, en spr. concludeerde daarom aanneming van het betreflende voorstel. Nadat zich opnieuw eenige discussie ont sponnen had werd het voorstel met 14446 stemmen aangenomen. Het hoofdbestuur zal overleg plegen met den Bond van Blocm- bollenhandelaren. De begrooting van 1928 sluitend met een bedrag aan inkomsten en uitgaven van f 52.655, werd hierna goedgekeurd. Na rondvraag werd hierna de vergadering gesloten. Vele leden maakten na afloop ge bruik van de gelegenheid om het in aan bouw zijnde gebouw te bezichtigen. STADSNIEUWS. ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd ia tot doctor in de rechtsge- leerdheid op proefschrift getiteld „Bnlaui- bangansch adatrecht" de heer J. W. ue Stoppelaar geboren te Amersfoort. Bevorderd is tot doctor in de rechtsge leerdheid op proefschrift getiteld ,,De 1'a- semah en haar verwantschapshuweiijks- en erfrecht" de heer W. Hoven te Batavia. Voor het candidaatscxamen Wis- en Na tuurkunde letter J slaagde de heer P. J. van Eek (Oudenbosch)voor het doctoraal examen Wis- en Natuurkunde met hoofd vak PiantJrunde, de heor S. Broekhuizen (Leiden). LEIDSCHE USCLUB. Hedenavond zijn de banen van de Leid sche IJsclub geopend. Naar aanleiding van het persbericht, dat prof. Thierry, alhier, wegens het zich overwerken, naar Zwitserland vertrekken zou, wordt nit zeer goede bron het volgende gemeld: Sedert zijn ziekte in en van de jongste Paasckvacantie (bronchitis met oomp i ati s) heeft prof. Thierry juist zeer weinig kunnen werken. Ook is er nooit sproke geweest van een verblijf in Zwitserland, maar in Frankrijk. Zijn toestand ie overigens niet onbevre digend. INBRAAK. Gisteravond, toen de heer S., handelaar in sieraden en platina, wonende in de Boek horststraat thuis kwam, bemerkte hij tot zijn groote ontsteltenis, dat er tijdens zijn afwezigheid in zijn woning ingebroken wa9. Men had zich door insluiping toegang verschatl en het slot van de brandkast uit geboord. In de brandkast had de heer S. voor een groot bedrag aan geld en sieraden geborgen. Vermist worden ruim drie duizend gulden aan bankpapier, een partij platina Ier waarde van f 1000 en eenige sieraden, welke een waarde van f 2000 hebben. Men is op buitengewoon handige wijze te werk gegaan, zoodal niet de geringste spo ren achtergelaten zijn. USWEDSTRIJDEN. De onderlinge wedstrijden van den Zuid- Hollandschen IJsbund zullen a.s. Woensdag des voor- en des namiddags,-plaats hebben op de banen van de Haagsche IJsclub De deelnemers komen des ochtends om halftien bijeen m café Overbosch aan het Bezuiden- houl, waar ook na ailoop de prijsuitreiking plaats heelt. Een van de beide te Gorinchem in ver band met het Haagsche abortus-geval ge arresteerde mannen is heden na een verhoor door den Rechter Commissaris op vrije voe ten gesteld Het is K.'s knecht. Men legl hem na een langdurig verhoor ten laste mede plichtigheid aan het vervoeren van een lijk. Op dit misdrijf staat geen preventieve hech tenis. De rechter-commissaris vond termen aan wezig K. in het huis van bewaring in te sluiten. Gedurende de laatste dagen heeft de ze denpolitie nog veel materiaal tegen K in handen gekregen. Er zou zijn komen vasl te staan, dat hij zich aan vier gevallen van abortus provocate, alle van recenten da tum, zou hebben schuldig gemaakt Ver- Bchillende geluigen heeft men kunnen opspo ren, die bij deze gevallen betrokken zijn ge weest. mineraaiwateriabrieken etc., wordt voor praeadvres gesteld in handen van B en W. De heer De Rccde krijgt verlof na afloop der agenda eenige vragen te richten tot B. en W. inzake de loozingsbeiarting. AGENDA. lo. Benoeming van 6 leden der Commis sie, bedoeld in art 2, le lid, sub 3o der ver ordening, houdende Reglement voor de Commissién van Advies betreffende de ar- beid8- en dienstvoorwaarden van het perso neel in dienst van de gemeente Leiden (Af tredend: de H H. F. Eikerbout, J Wilbrink, P Heemskerk, K. Sijlsma en H J. Baart). Herkozen worden de aftredenden met 25 stemmen. 2o. Benoeming van 5 plaatsvervangende leden dier Commissie (Aftredend: de H.H D. Parmenlier, J. A. van der Reijden, Th M. W. Bergers, Mr. A. J. Romijn en J. J. Val- lenigoed). Herkozen worden de aftredenden met resp. 24 25, 25, 23 en 25 stemmen, tegen 1 op den heer v. Et en 2 blanco. 3o. Bcgrooting, dienst 1928, van het Geref. Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. (262) Goedgekeurd. 4o. Staat van af- en overschrijving op de begrooting. dienst 1926, van het College van Vrouwen Kraammoeders. (262) Goedgekeurd. 6o. Rekening, dienst 1926, van het Col lege van Vrouwen-Kraammoeders. (262) Goedgekeurd. 6o. Begrooting, dienst 1928, van het Col lege van Vrouwen-Kraammoeders. (262) Goedgekeurd. 7o. Voorstel tot verhuring van verschil lende nerceelen land c.a. (263) Conform besloten. 8o. Voorstel in zake het sluiten van kas- gcldleeningen, gedurende het le kwartaal 1928. (264) Conform besloten. 9o. Verordening, tot wijziging van de verordening van 2 Augustus 1920 (Gein.-bi. No. 35). laatstelijk gewijzigd bij verordening van 22 November 1926 (Gem.blad No. 19), betreffende het verleenen van een bijslag op de pensioenen aan gemeente-ambtenaren en hunne weduwen en weezen toegekend, krachtens de verordening regelende het ver leenen van pensioen en wachlgeld aan ge meente ambtenaren en de verordening rege lende het verleenen van pensioen aan we duwen en kinderen van gemeente-ambtena ren. (266) Conform besloten. lOo. Voorstel om Burg. en Welh. te machtigen de verschillende localileiten der Stadsgehoorzaal en een 4-tal lokalen van de Meisjesschool aan de üreeslraal, gedurende het tijdvak van 4-14 Juli 1928. kosteloos af te staan, ten behoeve van het te houden In ternationaal Astronomisch Congres. (266) Conform besloten. llo. Voorstel in zake het verleenen van een extra-onderstpuning in de Kerstweek aan gehuwden, kostwinners en alleenstaan de personen, die door het Burgerlijk Arm bestuur of door den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken worden ondersteund. (267) De heer v. STRALEN vraagt, of ou alle door het B. A. gesteunden de uitkeering krijgen of dat er uitzonderingen worden ge maakt. Wethouder GOSLINGA zegt, dat de be doeling is allen, d.w.z. gehuwden, kostwin ners etc. De redactie moest formeel ieta anders luiden. Conform wordt dan besloten. 12. Voorstel in zake de afsluiting van de Maria Gijzensleeg. (268) Den heer S1JTSMA is de toestand bij be zoek zeer meegevallen in tegenstelling juist met de Klimmende Leeuwsteeg. die B. en W. willen openlaten. Op deze wijze zullen z.i. nog vele verzoeken tol steeg-sluiiing 's nacht9 inkomen. Vooral ook waar de kos ten voor rekening der gemeente komen. Misschien hebben B. en W. zich door een heer van de kerk ie veel lalen leiden. De VOORZITTER ontkent dit laatste, al is het verzoek mede van die zijde gedaan. Bij onderzoek kwamen niet te duiden dingen voor den dag en vandaar het voorstel, dat het verkeer niet belemmert. De heer SPENDEL steunt den voorzitter volledig. De heer v. STRALEN vinêt het vreemd, dat men de steeg ook op Zon- en feestdagen wil sluiten. Daarvoor ziet hij geen enkel motief. De VOORZITTER zegt, dal ook voor Zon en feestdagen dezelfde motieven geldsn. Bovendien, last zal men er niet van heb ben, terwijl de bewoners er geheel accoord mee gaan. De heer SIJTSMA acht sluiting eenvoudig verplaatsing der onzedelijkheid. Conform wordl daarop besloten. (De Zitting duurt voort). (Zitting van hedenmiddag). Voorzitter - de burgemeester mr. A. v. d. 3ande Bakhuyzen. Afwezig met kennisgeving de heeren v. Rosmalen, Splinter en Vallentgoed. Wethouder Splinter mag op dokter's ad vies de gemeenteraadszittingen nog niet bij won eiu Na goedkeuring der notulen doet de voor zitter mededeeling van eenige ingekomen 6tukken, w.o. missives van Ged., Staten, fcfoudende goedkeuring van raadsbeslui ten etr Het adres van de aid. Leiden van de Nederl Ver van Fabrieksarbeiders. Ned. Bond van Chr Fabrieks Haven en Tran sportarbeiders. Ned Bond van R R Far brieksarbeiders 8t. Wi'Mhrordus en den Ned R -R Transportarbeidersbond St. Bo- nifacius inzake Zondagsrust in bottelarijen, IJMUIDEN, 19 Dec. Tarbot per K.O. f2.10—f 1.70; Griet per kist van 50 K.G. fGlf21; Tongen per K.G. f 1.85f 1.20; Groute Schol 136—120; Middelschol 133—f27; ZcLschol 137—131; Kleine Schol f27—f8.50; Schar 117—16.50; alles per kist van 50 K.G.; Roggen per Scholviisch f31f 19; Kleinmiddel Schei- 20 stuks f24—f 12; Vleeten per stuk 13— f 0.95Groote Schelvisch f34—f24; Middel Schelvisch f31—f 19; Kleinmiddel Schel- visch f24—f 16; Kleino Schelvisoh f 18 f 7.50; - alles per kist van 50 K.G.; Kabel jauw per kist van 125 K.G. f40-f22; Gullen per kist van 50 K.G. f 17—f4 40; Lengen per stuk f2.10—fl; Heilbot pet K.G. f 1.90; Wijting per kist van 50 K.G. f5.10f 1.80, Koolvisoh per stuk f 1.75— fO.SO Steur per stuk 11.48. Aangekomen. 25 stomtrawiers en van de treiiervisscherij de logeer KW 166 met circa f 1000 besomming. 8-1

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 3